Sinds 7 september overgestapt van Tele 20MBit naar Orange. Zoals je
hier kan lezen werkte het absoluut niet naar behoren, eigenlijk werkte het niet. Inmiddels heb ik via een monteur, die ze op dat probleem hebben gestuurd vorige week dinsdag, een nieuwe LiveBox gekregen. Bleek dus inderdaad een defect daarin te zijn. Sindsdien gaat het stukken beter. 1509 m van de centrale (KPN meting anderhalf jaar geleden):
Status ADSL-lijn Verbonden
ADSL standaard G992_5_A
Upstream 1020 Kb
DownStream 18392 Kb
Afname Dichtbij : 21.6 (dB)
Ver weg : 6.5 (dB)
SNR-marge Dichtbij : 7 (dB)
Ver weg : 13 (dB)
HEC-teller 1
Firmware 0xe200314
ES-teller van 15 min 0
CRC-fouten 2
ES-teller van 1 dag 0
Soms traint ie zelfs tegen de 20.000 in, daar kan en wil ik dan ook niet over klagen want 2,0 Mb/s haalt ie dus wel af en toe. Echter de latency is net zo waardeloos als bij Tele2. De wijkcentale zit al op 24 ms, die direct daarna (backbones enz) op 30+ oftewel ik kan online niet lager dan 37 ping, wat exact hetzelfde was als bij Tele2. Wellicht ligt dat dan toch aan de 40 jaar oude koperdraden achter het ISRA punt. Monteur had het over een ".... '58" aansluiting. Echter nu het probleem: daar waar Tele2 al slecht was qua packetloss/choke is het bij Orange rampzalig. Ik weet de betekenis van die choke niet precies, maar het is verdomd lastig schieten, dat kan ik je wel vertellen. Constant zo'n lag hupje achteruit en verdomde irritant in een FPS. Resetten enz helpt niets, overdag is het wel iets beter dan 's avonds.
Echter vraag ik me nu af of dit te wijten is aan de brakheid van de LB, of dat dat aan het "kaartje" in de centrale ligt icm slechtere apparatuur van Orange. Oftewel zou het vervangen van de LB door een eigen beter modem nut hebben op dat probleem?

Ik heb bijna spijt dat ik ben overgegaan, enige pluspunt is de halvering van de maandlasten