rashmatash schreef op vrijdag 02 maart 2007 @ 17:59:
[...]
Het enige wat ik hier redelijk gelukt vind zijn de kleuren (maar ook niet alles). De volgende dingen zijn mislukt:
Je karakter klopt anatomisch niet (te brede of korte nek en te korte armen etc). Dit kun je in 't vervolg oplossen door je karakter eerst naakt te tekenen en dan pas de kleding en attributen aan vast te maken. Post je schetsen van naakte mensen, zodat je daar ook kritiek op krijgt. Dan weet je pas dat ze ook echt kloppen.
't Perspective klopt niet. Dit kun je verhelpen door een of meerdere verdwijnpunten te gebruiken met hulplijnen. En vooral niet op een lege witte achtergond beginnen te schetsen. Morst wat koffie of thee op je papier of teken wat vlekjes als je 't digitaal doet.
Spiegel en draai je tekening regelmatig tijdens het tekenen, dan vallen de imperfecties sneller op.
De kleuren zijn veels te gesatureerd. Alles lijkt licht te geven, ook dingen die dat niet zouden moeten doen.
Ik snap dat je veel tijd hier aan hebt besteed en heb ook bewondering voor de nodige doorzettingsvermogen. Ik hoop dat je hier wat aan hebt.
Met alle respect voor je mening, maar om de dingen die je opnoemt nou mislukt te noemen vind ik wat ver gaan.
De nek is lang genoeg, ik denk dat het misschien wat lastig te zien is door de schouderpads die nogal wat verhullen.
De kleuren zijn zoals ik ze wil hebben, ik hou van felle gesatureerde kleuren en zolang dit niet afdoet aan het overzicht of pijn aan je ogen doet vind ik het mooi. Dit is een bewuste keuze en geen mislukte poging.
Armen ben ik het op zich wel mee eens, maar denk niet dat dit storend is tenzij je het plaatje echt gaat zitten ontleden.
Image flippen doe ik al jaren om imperfecties op te sporen, wat het perspectief betreft ben ik het helemaal met je eens, ik heb het ook uit losse pols gedaan en ben er zowieso niet erg goed in, maar wederom heeft het geen dergelijke impact dat het hele plaatje gelijk uit zn voegen gerukt wordt naar mijn mening.
Ik wil hiermee niet dingen goed gaan praten oid en wil je bedanken voor je bijdrage, maar ik besteed altijd veel tijd aan het bekijken van reacties op mijn werk en het bedenken wat echt fout is en wat meer persoonlijke voorkeuren zijn van mensen op verschillende fora.
[
Voor 6% gewijzigd door
DapperKonijntje op 12-03-2007 12:23
]