Hoi,
Ik wilde even zeggen dat ik sinds gisteren mijn d50 heb. Het heeft me heel wat moeite gekost: in België zijn er blijkbaar zware leveringsproblemen. Ik had eerst een body en de 18-70 lens bij een fotohandelaar besteld, maar na 5 weken wachten konden ze mij nog niet zeggen wanneer hij werd geleverd.
Ik heb die bestelling dan maar geannuleerd (die combo zat toch een eind boven mijn vooropgesteld budget).
Eerder bij toeval kon ik bij de Photohall er nog een op de kop tikken: ze hadden over gans Vlaanderen nog nét 5 kits op stock. Binnen de week was ie binnen.
Nu ligt hij hier mooi naast mij. Ik heb er vanmiddag wat mee gespeeld. Ik kom van een Powershot A60 en ik was bereid de stap naar een DSLR te maken. Ik ga niet uitweiden over de redenen om voor de d50 te kiezen, want die liggen nogal voor de hand.
Mijn eerste indrukken dan maar:
- ligt zeer goed in de hand. Niet te groot/klein/zwaar/licht/...
- lekker groot LCD scherm (1/3de groter dan de A60)
- de ingebouwde flitser is no good: mijn testfoto's zijn nogal overbelicht. Ik heb wel gespeeld met de auto-stand omdat ik mij even nog geen zorgen wilde maken over de rest. Ik veronderstel dat de flitser met oefenen op sluitertijden en diafragmering, beter tot zijn recht zal komen.
- alle knoppen zitten vrij goed op hun plaats, ik moet mijn vingers niet breken om een knoppencombo in te duwen.
- deze camera reageert écht wel razendsnel in vergelijking met de A60: geen lange wachttijden om een foto te nemen en weg te schrijven.
Als ik al een minpunt moet geven, dan is het dat de focusring van de kitlens inderdaad zoals hierboven geschreven nogal onstevig aanvoelt wegens plastic fabricaat. Ik veronderstel dat dat bij andere, duurdere lenzen anders ligt. Nu ja, het is dan ook een 'goedkope' kitlens en als beginner is het een ideale lens om mee te starten.
Ik neem aan dat het indrukken zijn die iedereen hier heeft gehad bij zijn eerste momenten met de d50.
@bouwfraude: aha! alvast bedankt voor het antwoord. Mijn eerste reactie was 'he, er zitten hier twee AF/M knoppen? Waarom en wat is het nut daarvan?' Als ik het nu goed begrepen heb, dan werkt de AF/M knop op de body niet met de kitlens. Of beter: het maakt niet in welke stand je hem zet omdat ie toch de kitlens niet kan aansturen.
Nu ja, ik ga er alvast een heel eind mee oefenen.
"There are only 10 kinds of people on this world. Those who know binary and those who don't"