Canon: EOS R6 | EF 16-35/4L IS USM | EF 70-200/2.8L IS II USM
Zeiss: 35/2 Distagon | 50/2 Makro-Planar | 85/1.4 Planar | 100/2 Makro-Planar | 135/2 Apo Sonnar
Verwijderd

Deathchant: Inderdaad een beetje geel! Maar wel heel leuk!
[ Voor 29% gewijzigd door Verwijderd op 02-03-2010 22:20 ]
Met dat het niet aan mij besteeD is bedoel ik dat ik (kennelijk) op die manier mijn camera niet stil genoeg kan houden voor een haarscherp beeld. Ik laat de foto wel zien omdat ik hem zelf best goed vind qua compositie en sfeer.Mute schreef op dinsdag 02 maart 2010 @ 11:54:
Als het niet aan jou besteedt is, waarom dan wel de foto laten zien? En naast dat ie niet scherp is vind ik het niet veel meer dan een leuk kiekje voor jou, maar voor ons niet heel boeiend.
Wat betreft het donkere, dat valt nog wel op te halen met wat nabewerking waarschijnlijk.
@Mboksem: Ik vind hem grappig.
Een Valkje, Berlin zoo 2009:


[ Voor 15% gewijzigd door Joor op 03-03-2010 00:07 ]
Ik snapte wel wat je bedoelde hoorJoor schreef op dinsdag 02 maart 2010 @ 23:44:
[...]
Met dat het niet aan mij besteeD is bedoel ik dat ik (kennelijk) op die manier mijn camera niet stil genoeg kan houden voor een haarscherp beeld. Ik laat de foto wel zien omdat ik hem zelf best goed vind qua compositie en sfeer.
Je vogelfoto vind ik vrij grauw, (ook weer) niet helemaal scherp en de bokeh is nogal onrustig. Denk dat 'ie met wat meer contrast al wel een stukje beter zou zijn.
[ Voor 11% gewijzigd door Hahn op 02-03-2010 23:54 ]
The devil is in the details.
Ja, in die zin van het woord heb je absoluut gelijk...Mute schreef op dinsdag 02 maart 2010 @ 23:52:
[...]
Ik snapte wel wat je bedoelde hoorMaar je geeft zelf al aan dat je, in die situatie, niet helemaal in staat was om een goede foto af te leveren (scherpte is toch vrij van belang om over een goede foto te kunnen praten), dan zou ik denken 'dan laat ik 'm maar niet zien'.

[ Voor 4% gewijzigd door Joor op 02-03-2010 23:55 ]
*) DoF = Depth of Field, meer DoF is dus een kleiner diafragma is een groter getal
[ Voor 25% gewijzigd door MBV op 02-03-2010 23:58 ]
Kijk, daar heb ik wat aan... Ik ben overigens niet achterlijk. Al doe ik kennelijk mijn best het tegendeel te bewijzenMBV schreef op dinsdag 02 maart 2010 @ 23:57:
@joor: te grijs. Voeg wat contrast (vooral blacks) toe en die foto gaat volgens mij veel meer leven. Ook is de achtergrond niet echt mooi geblurred (hek?), je zou daar nog wat gaussian blur overheen kunnen gooienVolgende keer iets meer DOF*, de ogen zijn al onscherp
*) DoF = Depth of Field, meer DoF is dus een kleiner diafragma is een groter getal
Heb er een bewerkte versie onderr gepost. Ben beniewd of die "beter is".
[ Voor 5% gewijzigd door Joor op 03-03-2010 00:07 ]
Was niet bedoeld tegen jouw, veel mensen vinden zowel diafragma als DoF andersom werken. Groter getal = groter diafragma, en meer DoF = meer 'DoF-effect' = meer geblurde achtergrond

Mocht je er bezwaar tegen hebben geef je maar een gil en haal ik 'm weg
Heb contrast omhoog gegooid, brightness ietsje omlaag, sharpness verhoogt, beetje geblurd (en uitgeschoten met gummen
Nu ik er zo een beetje mee heb zitten spelen vind ik 'm qua compositie trouwens wel prima.
[ Voor 9% gewijzigd door Hahn op 03-03-2010 00:16 ]
The devil is in the details.
The devil is in the details.
Totaal geen bezwaar, dit is juist waar ik hem voor post. Opbouwende kritiek... Dank hier voor.Mute schreef op woensdag 03 maart 2010 @ 00:13:
Quick & dirty, maar om een idee te geven wat je met nabewerking ervan zou kunnen maken (en meer, als je het goed doet):
Mocht je er bezwaar tegen hebben geef je maar een gil en haal ik 'm weg
Heb contrast omhoog gegooid, brightness ietsje omlaag, sharpness verhoogt, beetje geblurd (en uitgeschoten met gummen) en dat was het geloof ik wel.
Nu ik er zo een beetje mee heb zitten spelen vind ik 'm qua compositie trouwens wel prima.
Had zelf naar aanleiding van de kritieken ook al een bewerkte versie onder het origineel gepost. Ook meer contrast en iets meer brightness juist. Klein beetje verscherpt zoals voorgesteld.
Ik weet dat ik meer moet studeren met nabewerken...

[ Voor 4% gewijzigd door Joor op 03-03-2010 09:33 ]
@mboksem. Wat mij betreft niet het niveau voor dit topic.
@joor: Eerste is niet echt scherp, tweede is beter maar mist nog iets nabewerking denk ik. wel een mooi portretje zo. Ah kijk mute weet 't beter te doen.
@ajhaverkamp. Ja, hallo, wat kan ik daar nou nog van zeggen?, boekkwaliteit!
Zelf was ik vandaag naar Tiengemeten, komt wellicht nog een losse case voor maar hier alvast 2 vliegende brandganzen. Blijft moeilijk, vogels in vlucht.

Klikbaar voor groot.
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

Intel 14700K | Asus ROG Strix z790 GAMING WIFI | 32GB 7200MHZ | ASUS ProArt RTX 4070 SUPER | Fractal North | CORSAIR RM750 | Samsung 2.5TB NVME | Samsung Odyssey G8 OLED
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
@Deathchant: Ik heb mooiere foto's van je gezien, ziet dit meer als een lollig plaatje?
@Mboksem: Grappige foto, maar de crop zorgt ervoor dat ik alleen kan zien aan de snorharen dat het om een kat gaat. Jammer van het linkeroog.
@Joor: Beetje fletse foto, goede compositie. De andere foto is beter qua kleur en helderheid alleen je hebt ook de hele achtergrond meeverlicht. Probeer eens een kopie te maken van je foto in photoshop. Convert naar smart filter, voeg schaduw/hooglicht toe en gebruikt crtl+i om het masker om te draaien wat nu is toegevoegd. Gebruik een penseel met een voorgrond kleur wit en kleur alleen de vogel in. Hierdoor blijft de achtergrond donker maar je vogel licht.
@ajhaverkamp: Indringende blik van de foto, goed vastgelegd. Vind alleen de kleuren wat flets (kan ook aan mij beeldscherm liggen).
@Wijnands: Voor mij teveel water aan de onderkant van de foto. Jammer dat de gans precies op het stukje land lijkt te vliegen
@Deorgere: haha, volgens mij staan ze te springen om hun kooitje uit te gaan
Gelada Baboon uit Ethiopie (komt alleen voor in het simien gebergte):

Wellicht een beetje lichte achtergrond als ik het nu zo zie. Misschien dat ik daar nog wat aan ga doen
Ik wou het net schrijven. Verder wel een heel apart beest. Was dit in het wild?Silvermoon schreef op vrijdag 05 maart 2010 @ 13:01:
Gelada Baboon uit Ethiopie (komt alleen voor in het simien gebergte):
[afbeelding]
Wellicht een beetje lichte achtergrond als ik het nu zo zie. Misschien dat ik daar nog wat aan ga doen
Ik ben er inmiddels wel achter dat ik qua vliegende vogels nog een hoop te leren heb.

+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Yup, deze is in het wild geschoten (niet letterlijkWijnands schreef op vrijdag 05 maart 2010 @ 13:04:
[...]
Ik wou het net schrijven. Verder wel een heel apart beest. Was dit in het wild?
Jouw foto: die andere zwaan valt weg bij de voorste, verder wel prima (betere crop dan de eerste die je plaatst).
[ Voor 4% gewijzigd door Silvermoon op 05-03-2010 13:09 . Reden: prima verder uitgelegd ]
Ik vind het vooral jammer dat je het kenmerk van deze apensoort niet op de foto hebt staan: de vuurrode driehoek op de borst. (Ik kom hem namelijk ook in dierentuinen tegen, in Duitsland).Silvermoon schreef op vrijdag 05 maart 2010 @ 13:01:
Gelada Baboon uit Ethiopie (komt alleen voor in het simien gebergte):
[afbeelding]
Wellicht een beetje lichte achtergrond als ik het nu zo zie. Misschien dat ik daar nog wat aan ga doen
Voor de rest natuurlijk een gave waarneming!
This footer is intentionally left blank
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

D300 met 200-400 f/4, ISO 800, 1/3000s, f/5.6.
Foto's Take only pictures, leave only footprints, kill only time
Verder, niet helemaal eerlijk he, 70-300 VR tegen 200-400
[ Voor 15% gewijzigd door Wijnands op 07-03-2010 17:37 ]
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Misschien niet, maar de 70-300 heeft ook een voordeel: het gewicht. De 200-400 is bijna 4,5x zo zwaar dus je hebt ook een stuk eerder last van trillende armspieren...Verder, niet helemaal eerlijk he, 70-300 VR tegen 200-400
Ik weet niet hoe jij je camera hebt geconfigureerd, maar dit zijn de instellingen die ik gebruik voor het fotograferen van vogels:
- Aperture priority (volledig open of één stop afgeknepen, afhankelijk van de lens) met auto-ISO op minimaal 1/1000s. Met shutter priority houdt de camera je gekozen sluitertijd aan, ook als hij sneller zou kunnen en sneller is beter.
- Dynamic-area AF met 9 of 21 AF-punten, afhankelijk van hoe snel de vogel beweegt (custom functie a3). Met minder AF punten krijgt de camera iets sneller een focus lock, maar als zo'n vogel wild door je beeld danst kun je maar beter meer AF punten te hulp roepen.
- Continu servo-AF
- AF-C Priority Selection (custom functie a1) op release. Zet je hem op focus dan wordt er alleen een foto gemaakt als de camera beslist dat je onderwerp in focus is, maar als een foto een beetje onscherp is kan hij in de nabewerking vaak nog gered worden. Ik beslis dus liever zelf of de onscherpte storend is.
- Focus Tracking with Lock-On (custom a4) op short. Als er één ding is wat je niet wilt is dat de camera aarzelt als de focus afstand opeens snel verandert. Dat is handig als je onderwerp achter een boom langs gaat maar een vogel die opeens op je af komt vliegen wil je in focus houden.
- AF Activation (custom a5) op AF-on only. Ik vind het prettig om de scherpstelling en de ontspanknop gescheiden te hebben.
- Spot meting als ik de vogels lekker groot in beeld kan krijgen, anders matrix meting met +1 belichtingscompensatie.
- VR uit. Bij sluitertijden boven de 1/1000 is de VR toch van geen nut meer, de reactietijd van het VR systeem is nl. ook iets van 1/1000 dus voordat de stabilisatie aan de slag kan is de foto al gemaakt.
Foto's Take only pictures, leave only footprints, kill only time
op 1/1250:


Oefening begint al te lonen, liep langs een groepje meeuwen en eenden die brood kregen. Van de 9 platen waren er 4 goed gefocust. Licht kwam van de verkeerde kant maar toch, was er niet ontevreden over. Lekker dooroefenen nog.
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Ik heb ergens ooit eens gelezen: "Taking good pictures comes from experience. Experience comes from taking a lot of bad pictures."Wijnands schreef op zondag 07 maart 2010 @ 22:24:
Oefening begint al te lonen, liep langs een groepje meeuwen en eenden die brood kregen. Van de 9 platen waren er 4 goed gefocust. Licht kwam van de verkeerde kant maar toch, was er niet ontevreden over. Lekker dooroefenen nog.
Als ik toch nog even wat opbouwende kritiek mag leveren: bij de eerste foto lijkt de witbalans een beetje af te wijken. De foto is een tikkeltje gelig, vergelijk het wit op de zijkant van de kop maar eens met de tweede foto, maar gelukkig is dit makkelijk te corrigeren in ViewNX. Verder gewoon een strakke plaat, niks mis mee.
[ Voor 25% gewijzigd door Kurgan op 08-03-2010 01:01 ]
Foto's Take only pictures, leave only footprints, kill only time
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Maken wat jij mooi vindt!Wijnands schreef op maandag 08 maart 2010 @ 06:44:
Eh, ja, inderdaad, was ook vroeg op de dag, erg geel licht. En dan komt het eeuwige witbalans dillema, maken zoals het was of zoals het lijkt te horen?
This footer is intentionally left blank
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
@Kurgan: Mooie foto. Ook fijn dat je dit soort instellingen deelt. Ik kan heir een hoop van leren.
Heb het afgelopen weekend ook wat geoefend op vliegtuigen en vogels en zie dat ik meerdere AF punten kan selecteren. Dat ging juist tegen mijn gevoel in. Volgende keer eens kijken.
Zelf nog wel een zeehond gevangen:

@Wijnands: Leuke foto's, vooral de eerste koolmees in je laatste post. Lekker scherp, mooie houding en compo.
@Silvermoon: ik vind hem wat dof op de een of andere manier. Maar ik weet niet of het aan de scherpte ligt of aan de korte scherpte diepte. Ook is hij wat kleurloos, maar dat ligt denk ik ook aan de omgeving en vachtkleur.
Laatste dagen weer even op vogeljacht gegaan en ik heb heel wat vogels kunnen schieten.




Wat vinden jullie?
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Foto 1: vind ik goed, maar de eend komt niet tot zijn recht op de achtergrond die ongeveer dezelfde kleur heeft als de eend zelf, maar daar kon je waarschijnlijk zelf niet veel aan doen
Foto 2: interessante compositie, de eenden die van je wegvliegen, technisch is deze ook in orde.
Foto 3: Een beetje vreemd gekaderd, ik had de nek van de zwaan er helemaal opgelaten, dus meer plaats aan de linkerkant.
Foto 4: Dik in orde, je had precies wel nog iets meer bereik nodig, mss op te lossen door nog wat te croppen? Het is wel net op het juiste moment getrokken en met de juiste instellingen
Canon 70D + Signon 10-600 f1.8 IS OS HSM + 430EXII Flickr 500px lsfotografie.webs.com
Thanks!freddyronny schreef op maandag 08 maart 2010 @ 21:19:
@Scirroco: Zeker geen slechte foto's en ik moet zeggen, pretty impressive als deze gemaakt zijn met de 55-250IS, daar bereik ik nooit zo'n mooie resultaten van vogels in vlucht. En dan nog met een 1000D, die een 'mindere' AF heeft dan mijn 450D... Wat is het magische recept?
Foto 1: vind ik goed, maar de eend komt niet tot zijn recht op de achtergrond die ongeveer dezelfde kleur heeft als de eend zelf, maar daar kon je waarschijnlijk zelf niet veel aan doenIn elk geval mooi scherp en goede DOF
Foto 2: interessante compositie, de eenden die van je wegvliegen, technisch is deze ook in orde.
Foto 3: Een beetje vreemd gekaderd, ik had de nek van de zwaan er helemaal opgelaten, dus meer plaats aan de linkerkant.
Foto 4: Dik in orde, je had precies wel nog iets meer bereik nodig, mss op te lossen door nog wat te croppen? Het is wel net op het juiste moment getrokken en met de juiste instellingen
Zijn indd gemaakt met 1000D en 55-250IS, trage AF is ook heel vervelend.
Ze zijn niet zo scherp als normale foto's, maar ik was er best tevreden mee, wetende dat ik ze met deze cam+lens setup heb gemaakt. Verder heb ik ze nog wat verscherpt in LR. Foto 1 en 4 zijn al veel gecropt.
Het is indd moeilijk om die beesten goed scherp te platen als ze aan het vliegen zijn.
Maar je moet gewoon veel oefenen met pannen, blijft altijd moeilijk. En natuurlijk AF op AI Servo zetten.
Nog over de zwaan, ik vond hem juist wel mooi door deze kadering. Ik wilde namelijk een soort van portret maken in plaats van een typische vogel foto. Maar ik snap jullie commentaar ^^
Thanks voor de comments en misschien zien jullie vandaag nog wel wat, want ik ga nu weer even op vogel tocht
En indd, om dit topic nog enigsinds levende te houden schop ik hem hier weer omhoog met mijn vangst van vandaag.Scirocco schreef op dinsdag 09 maart 2010 @ 14:36:
[...]
Thanks voor de comments en misschien zien jullie vandaag nog wel wat, want ik ga nu weer even op vogel tocht
Gelukkig was het strak blauw bij ons en daarom was de zon lekker fel. Zo kon ik de 55-250 afstoppen naar f/7.1 en dan is hij toch wel een stuk scherper.
1. Grauwe Gans (1/1250, f/7.1, ISO800)

2. Even uitrekken. (1/500, f/6.3, ISO200)

3. Wat voor eenden zijn dit?


gans?, jammer dat die niet scherp is, maar goed je uitleg is voldoende (shutter instellingen)
koolmeesjes, ik neem aan dat deze meer als voorbeeld bedoeld waren?, in iedergeval het eerste meesje is wel leuk zo, nu zie/merk je ook duidelijk waarom vogelspotters/fotografen lang moeten wachten tot een vogel bijv op een geisoleerd takje zit zonder teveel 'ruis' erachter op de plaat te krijgen.
Kurgan,
misschien simpel maar heerlijk rustgeven door de ruimte
Joor,
hij oogt inderdaad wat onscherp, ook de kleuren vind ik was raar, maar verder een leuk shot
Scirocco,
leuke eenden, jammer van het drukke riet op de achtergrond
het koolmeesje is een leuk moment, jammer dat je niet meer hebt ingezoomt, misschien is een mooie crop mogelijk?
Scirocco schreef:Wat voor eenden zijn dit?, antwoord: vliegende [/flauw]
Ik heb vandaag eindelijk een dier geschoten waar ik wel blij mee ben. Nadat mijn 70-300 van sigma er weer eens een paar keer naast zat met de focus, maar bezig gegaan met foto's uit de 50mm 1,8.
Dit is een crop van de poes van de onderbuurvrouw:

[ Voor 8% gewijzigd door Fishlip op 09-03-2010 23:44 ]
Zo'n opmerking vráágt toch gewoon om schunnige replies...Fishlip schreef op dinsdag 09 maart 2010 @ 23:42:
Dit is een crop van de poes van de onderbuurvrouw:
@scirocco: ziet eruit als gewone wilde eenden, twee vrouwtjes. Voor de meeste vogels die in Nederland voorkomen kun je via soortenbank.nl wel achterhalen wat het is. Nette foto trouwens, eenden kunnen lastig te volgen zijn want ze vliegen toch vrij snel.
[ Voor 16% gewijzigd door Kurgan op 10-03-2010 00:02 ]
Foto's Take only pictures, leave only footprints, kill only time
@Kurgan: bedankt voor de info over de instellingen; mijn 40d heeft dat niet allemaal, maar het helpt me wel een stuk op weg. Ander vraagje: How many bad pictures does it take to make one good one? Weet ik tenminste hoeveel ik er nog moet maken.
@Fishlip: ziet er eigenlijk meer uit als een kater, met die brede kop - dus geen dubbelzinnige repliek van mijn kant. Halve pannetje bovenin stoort wat, misschien daar wat krap gekaderd?
En even verder met de huisdieren: onze driezitsbank is een tweeligsbank geworden, dus wij zitten meestal maar aan tafel:

Lastig, die twee donkere beestjes, maar in de grotere versie zijn ze minder dichtgelopen.
Sony, Canon, van alles wat en steeds wat anders. En nu ook nog een een website met verhaaltjes
@fishlip: Erg jammer van die pot bovenaan, doet een beetje afbreuk aan de plaat vind ik.
@Deorgere: Wordt al beter maar je bent er nog niet helemaal. #1 is erg leuk, #2 is te donker en #3 is de rat te donker tov de rest.
@bobcom: Doet me niet zo heel veel, jammer dat het kussen de balans uit de plaat haalt.
Voor wie het interesseert, ik heb dit afgetrapt: het grote natuurfotografie topic op en aanmerkingen zijn heel welkom.
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Ja, nieuwe camera he.Wijnands schreef op woensdag 10 maart 2010 @ 14:02:
@Scirocco: #1: Wel heel krap op de rand. #2: Jaaa, prachtige pose! #3: IEts te donker in de schaduwen, zou een krakeend kunnen zijn.
@fishlip: Erg jammer van die pot bovenaan, doet een beetje afbreuk aan de plaat vind ik.
@Deorgere: Wordt al beter maar je bent er nog niet helemaal. #1 is erg leuk, #2 is te donker en #3 is de rat te donker tov de rest.
@bobcom: Doet me niet zo heel veel, jammer dat het kussen de balans uit de plaat haalt.
Voor wie het interesseert, ik heb dit afgetrapt: het grote natuurfotografie topic op en aanmerkingen zijn heel welkom.
Intel 14700K | Asus ROG Strix z790 GAMING WIFI | 32GB 7200MHZ | ASUS ProArt RTX 4070 SUPER | Fractal North | CORSAIR RM750 | Samsung 2.5TB NVME | Samsung Odyssey G8 OLED
Wat voor lens heb je bij je camera?
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
uhm..Wijnands schreef op woensdag 10 maart 2010 @ 15:28:
Doe 's de exif van de plaat?
Wat voor lens heb je bij je camera?
f-stop: f/5.6
belichtingstijd 1/60 sec.
iso: 400
brandpunt: 55mm
EXIF-versie: 0221
Er zit nu een 18-55 IS lens op van Canon.
Intel 14700K | Asus ROG Strix z790 GAMING WIFI | 32GB 7200MHZ | ASUS ProArt RTX 4070 SUPER | Fractal North | CORSAIR RM750 | Samsung 2.5TB NVME | Samsung Odyssey G8 OLED
Pak 's het boekje vna de camera en kijk hoe het zit met andere manieren van lichtmeten en speel daar 's mee.
Zet ze, als dat kan, bij het raam in de buurt en ga zelf met je rug naar het raam staan zodat je meer licht op de dieren hebt.
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
@Fishlip: Ik vind dit meer een snapshot, het 'kussen' waar de kat(er) op ligt, trekt wat te veel aandacht en het pannetje linksboven stoort mij mss valt dit wel nog weg te klonen? (btw wat is dat eigenlijk, wat zit er in?
@Deorgere, op zich vind ik het wel mooie foto's, maar ze zijn wat onscherp, bewegingsonscherpte? Of mss zit je wat te dicht op je rat en kan dit niet met de 18-55IS minimum focus distance? Ik zou zeggen, zet ze op de tuintafel buiten, neem een beetje afstand (mss met een telelens, als je dat hebt?) en probeer opnieuw, ik vind het in elk geval qua compositie goed. Er zit potentieel in
@bobcom: Op zich wel een leuk idee, maar de zetel waar ze inzitten is veel te druk en trekt de aandacht dus weg van de hondjes, probeer eens op een uni zetel/bed? Om ervoor te zorgen dat het zwart niet dichtloopt, kun je proberen in te flitsen en spotmeting als belichtingsmethode te nemen?
Ik ben nog eens met mijn konijn naar de tuin gegaan, de zon scheen zo mooi
1

Groter
2

Groter
Canon 70D + Signon 10-600 f1.8 IS OS HSM + 430EXII Flickr 500px lsfotografie.webs.com
Bij je eerste (en je een poos eerder geplaatste) konijn vind ik de beweging wat te bevroren - aslof 'ie zweeft in plaats van te huppen. Pannen is wschl. geen optie, zou ook niet weten hoe je daar meer dynamiek in krijgt. Die Laatste is trouwens een sjieke pose.
Sony, Canon, van alles wat en steeds wat anders. En nu ook nog een een website met verhaaltjes
m'n gekochte internettijd is zowat op, dus de volgende keer maar wat mooie plaatjes uit NZ posten
(nog een dikke 2 weken te gaan)
Hier staat tekst
Ze zijn idd niet heel scherp, ik zat ook behoorlijk dicht op de ratjes. Telelens (55-250 IS van Canon) is nog niet binnen, zodra het wat mooier weer is zal ik het nog eens proberen.freddyronny schreef op donderdag 11 maart 2010 @ 19:46:
@Deorgere, op zich vind ik het wel mooie foto's, maar ze zijn wat onscherp, bewegingsonscherpte? Of mss zit je wat te dicht op je rat en kan dit niet met de 18-55IS minimum focus distance? Ik zou zeggen, zet ze op de tuintafel buiten, neem een beetje afstand (mss met een telelens, als je dat hebt?) en probeer opnieuw, ik vind het in elk geval qua compositie goed. Er zit potentieel inHeb je het bewerkt? Ik vind ze ook een beetje grijs en contrastloos, maar dit valt gemakkelijk op te lossen in een bewerkingsprogramma
En zoals Wijnands zei, je kan best boven ISO 400 gaan, doe maar ISO 800, met welke camera is het genomen?
Verder heb ik niets bewerkt, ik zal nog eens kijken hoe dat moet. Foto's genomen met een Canon EOS 450d met 18-55 IS.
Intel 14700K | Asus ROG Strix z790 GAMING WIFI | 32GB 7200MHZ | ASUS ProArt RTX 4070 SUPER | Fractal North | CORSAIR RM750 | Samsung 2.5TB NVME | Samsung Odyssey G8 OLED
Zit op curacao voor mijna fstudeerstage en eindelijk, eindelijk, eindelijk heb ik na 4 weken bijna dagelijks proberen mijn colibri op de foto gekregen !

en nog een pracht van een whiptaillizard

Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien
Bedankt voor je commentaar, bij de eerste foto ben ik het eens met je, het is iets te krap gekaderd, maar ik zie niet wat ik er nog aan kan doen, zie de originele foto: klikpolthemol schreef op zaterdag 13 maart 2010 @ 00:01:
@ronny: je hebt je een beetje laten verleiden denk ik tot te kort inzoomen. Wat meer ruimte, vooral bij die eerste.
Zit op curacao voor mijna fstudeerstage en eindelijk, eindelijk, eindelijk heb ik na 4 weken bijna dagelijks proberen mijn colibri op de foto gekregen !
[afbeelding]
en nog een pracht van een whiptaillizard
[afbeelding]
Over jouw foto's: de tweede vind ik erg goed, mooie bokeh en goed scherp;) De eerste vind ik iets te weinig kleur/contrast. Maar het is wel een foto met potentieel waar de vogel zelf goed opstaat.
Canon 70D + Signon 10-600 f1.8 IS OS HSM + 430EXII Flickr 500px lsfotografie.webs.com
@polthemol: Hoek is net niet optimaal, verder beetje shadows en highlights en iets contrast erbij doen vind ik.
Die van de lizard is heel sterk behalve die ene lap blown highlight onderaan. Zou toch wat croppen.
Lastige beesten, ik weet 't
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
het was gewoon uit interesse hoorWijnands schreef op zaterdag 13 maart 2010 @ 18:29:
Dat moet je zelf uitmaken, ik vind grote witte vlakken best storen. Vergeet niet, alle meningen hier terzijde uiteindelijk is het jouw foto!

Anyways, nog een duifgeval geschoten ook

[ Voor 15% gewijzigd door polthemol op 16-03-2010 09:21 ]
Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
jup, zit te wachten tot ik photoshop binnen hebWijnands schreef op dinsdag 16 maart 2010 @ 15:35:
Heel interessante plaat, kan je zeker nog iets meer uithalen in de nabewerking. Ben ook benieuwd welke soort dit is.
Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien
@Deorgere: Ik vind eigenlijk alleen de laatste leuk, de eerste twee missen wat scherpte of zijn niet scherp op het juiste punt. Ze zijn allemaal wel krap gekaderd.
@bobcom: Leuke bank
@freddyronny: Ik vind ze ook wat krap, verder is dat harde zonlicht niet echt geweldig. Volgende keer foto's maken met wat minder zon.
@polthemol: Die kolibrie en hagedis zijn erg fraai, mooi werk! De duif vind ik wat minder, en dan met name de omgeving/ondergrond.
Vandaag een leuk koppeltje gespot:

Canon EOS 60D / 15-85 / 18-55IS / 55-250 / 50 1.8 II / 430EX II / Flickr... 500PX...
Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien
Ik denk dat de foto een stuk intressanter geweest zou zijn als je een lager standpunt genomen had en als hij recht stond. Daarnaast is de achtergrond wat saai.
@Amstel76: Prachtig paar futen! Ook heel lekker scherp. Het zal wel door een golfje gekomen zijn, maar ik zou m toch nog iets recht zetten. De groene reflecties in het water zijn ook vreemd, zal wel gras zijn?
Eerste paar resultaten van mn Sigma 400mm 5.6 HSM APO Macro met kenko 1.4 extender:
1. Rietgors. Flinke crop en uit de hand geschoten (geen aanrader zonder IS

2. Kuifeend. Ook veel gecropt, genomen vanaf rijstzak.

3. Deze was niet goed gefocussed maar met een beetje verscherpen en compressie vind ik dit wel een leuke plaat.

4. Kolgans in het riet. Dit vond ik wel een rustige plaat die een mooie sfeer heeft vind ik.

5. Kleine cross-post vanuit het natuurtopic

Wat vinden jullie?
Was vandaag wel tussen afspraken door even het Amsterdamse bos in geweest, moet nog kijken of er iets tussen zit.
Die kuifeend met z'n bek open is ook erg leuk trouwens.
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
@Scirocco: Het groene was me niet eens opgevallen. Foto is genomen aan het IJsselmeer en dat water heeft gewoon geen mooie kleur, denk dat extra naar voren komt in de schaduw van de futen. De andere kleuren die je ziet in het water zijn reflecties van de lucht.
Jij weet erg leuke dingen te halen uit je nieuwe lens en gear. De kuifeend met zijn snavel open vind ik ook een erg mooie plaat. Jammer dat je geen linkjes naar grotere versies hebt, ben wel benieuwd naar de kwaliteit.
Ik kan ook niet wachten totdat ik mijn nieuwe lens kan gaan aanschaffen, een 100-400 zit in de planning. Tot die tijd zal ik het nog even met mijn budget telezoom moeten doen.


Canon EOS 60D / 15-85 / 18-55IS / 55-250 / 50 1.8 II / 430EX II / Flickr... 500PX...
Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien
Op mn Flickr page kan je ze in t groot bekijken.
Daar moet ik wel bij zeggen dat de rietgors flink gecropt is en de kuifeend met snavel open ook. nummer 4 en 5 zijn wat minder gecropt en kan je ook op full size zien.
Alle foto's zijn gemaakt met de TC1.4 van kenko.
Ik heb op flickr foto's gezien van dezelfde lens en die scherpte die ik zag heb ik nog niet echt kunnen halen. Misschien omdat ik met brakke belichting en op ISO400 heb gezeten, maar misschien is een rijstzak nog niet genoeg en moet ik toch echt een degelijk statief kopen. Wat ook zou kunnen is dat de 1000D gewoon niet nauwkeurig genoeg focust. Vooralsnog is hij met extender net zo scherp als mn 55-250IS.
Tof dat je een 100-400 gaat kopen! IS,400mm en ragscherpe foto's lijkt mij ook wel wat!
Bij foto nummer 2 vind ik de belichting mooi, was dit een zonsondergang zon?
De 2de en de 5de foto van die futen vind ik heel erg mooi om naar te kijken. Die gans heeft wel iets, maar niet genoeg atm. Misschien dat met wat fotosoepen je een wat interessantere belichting eruit kunt toveren als je wat afwijkt van realistische kleuren (en wilt afkijken daarvan natuurlijk).
@amstel76: de 2de foto is leuk, alleen die takken wegclonen nog
Zelf nog wat aan het experimenteren geslagen in LR/ photoshop, in een poging dialy walks stijl te benaderen (http://www.dianevarner.com), onder het motto: omdat het kan
U ziet: een gecko soort (vermoedelijk), gevonden op weg naar de top van de Christoffelberg. Foto is gemaakt met mijn sigma 180/3.2, uit de hand geschoten

een stop licht bijgedaan, nu ik binnen zit met laptop zie ik het ook, was erg donker
[ Voor 9% gewijzigd door polthemol op 18-03-2010 19:02 . Reden: aanvulling en zo, plaatje bijgewerkt ]
Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien
Een 1.4x converter geeft een stop verlies f/5.6 wordt f/8. De Nikon versie van de Kenko is transparant in het doorgeven van de lensinformatie, een 70-300 op 300mm blijft 300mm aangeven en f5.6.polthemol schreef op woensdag 17 maart 2010 @ 16:23:
@scirocco: is toch al knap werk dit ! Met extender hoe doe je dat met focussen ? f5.6 is de lens nu al, dus met een 1.4 kom je toch ergens in de f6.<eneenbeetje> range uit ? Of heb je contactpunten afgeplakt ?
Ik kan aan de exif niet zien of de converter ertussen heeft gezeten.
Verwijderd
Ik vind alleen nummer 1 en 3 wat minder!
De rest zijn mooie scherpe platen !
Met nummer 4 als mooiste, mis eigenlijk alleen z'n kleintjes nog !
@ Amstel76,
Leuke platen, misschien kan je ze nog een beetje croppen? Is nu wel erg veel water en lucht!
@Polthemol
Zoals mijn voorganger al zei; Beetje donker!
Mis ook een stukje van z'n staart, maar wel lekker scherp!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ik heb zelf ook een rondje gemaakt deze week!
Kwam ook een groepje kuifeenden tegen, alleen ze waren een beetje bang voor mij !
Moet ook stuk dichterbij komen omdat ik alleen maar de 70-200 heb als zoom!
1/

2/

3/ En deze jonge man, stond lekker van het gras te genieten!

Gr Martijn
Verwijderd

Ik zie dat namelijk echt niet !
Ik heb de orginele raw geopend, witbalans + kleurtint + verzadiging beetje aangepast!
Daarna verkleint tot 900 pixels aan langste zijde, en daarna unsharpmask in cs4 voor 40 % met radius van 1,0 ?
En ik zie geen " zaagtandjes "
Kan je hem misschien omcirkelen ofzo ?!

Helaas maar 1 mogelijkheid voor een foto gehad, dus geen echt supershot. Jezelf zien in het filter is toch wel eng voor zo'n uk.
[ Voor 3% gewijzigd door ajhaverkamp op 19-03-2010 09:27 ]
This footer is intentionally left blank
Misschien ben ik dan gewoon een zeikerd, en eerlijk gezegd valt het me op deze monitor niet echt op. Never mind.Verwijderd schreef op donderdag 18 maart 2010 @ 16:14:
Toch is voor een bril gaan kijken dan![]()
?
Ik zie dat namelijk echt niet !
Ik heb de orginele raw geopend, witbalans + kleurtint + verzadiging beetje aangepast!
Daarna verkleint tot 900 pixels aan langste zijde, en daarna unsharpmask in cs4 voor 40 % met radius van 1,0 ?
En ik zie geen " zaagtandjes "
Kan je hem misschien omcirkelen ofzo ?!
Op zich niet helemaal jouw standaard kwaliteit maar de originaliteit kan ik zeer waarderen, erg leukajhaverkamp schreef op vrijdag 19 maart 2010 @ 09:27:
Die prairiehondjes in Blijdorp worden steeds groter!
[afbeelding]
Helaas maar 1 mogelijkheid voor een foto gehad, dus geen echt supershot. Jezelf zien in het filter is toch wel eng voor zo'n uk.
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

Mijn poes Streepje. Ik was een beetje foto's aan het maken in de tuin (studie ontwijkend gedrag). En streepje liep de hele tijd achter mijn kont aan in de verwachting dat hij voer krijgt. En ik ben de beroerdste niet.
wie heeft het oog van je kat eruit gehaald ?Jefrim schreef op zondag 21 maart 2010 @ 17:50:
[afbeelding]
Mijn poes Streepje. Ik was een beetje foto's aan het maken in de tuin (studie ontwijkend gedrag). En streepje liep de hele tijd achter mijn kont aan in de verwachting dat hij voer krijgt. En ik ben de beroerdste niet.. Ik dus nog snel een fototje maken, maar zag dat hij zwaar bewogen was. In Lightroom de foto nog een kans gegeven en er kwam dit uit, vond hem nog redelijk gelukt.
Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien
| Last.fm | "Mr Bent liked counting. You could trust numbers, except perhaps for pi, but he was working on that in his spare time and it was bound to give in sooner or later." -Terry Pratchett
@Jefrim: Leuk effect, maar inderdaad, dat oog...
Bij deze nog eentje van mij, genomen op Crufts te Birmingham.

[ Voor 38% gewijzigd door BlackShadow op 23-03-2010 09:42 ]
@blackshadow Mooie foto, hij kijkt je echt zo recht aan. Het had net zo'n schilderij kunnen zijn.
[ Voor 15% gewijzigd door S401 op 23-03-2010 14:08 ]
Dat hondenportret hierboven, helemaal rechsonder smeekt iets om de kloon tool. Verder had wat mij betreft wat invulflitsen ook wel gemogne.
+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Blackshadow: weinig toe te voegen aan het commentaar van wijnands. Overigens wel een toffe plaat, lastig om hem zo te krijgen denk ik.
Ben niet zo van de diertjes fotografie, en heb zelf ook geen huisdieren... maar ik heb een voorliefde voor de kat van Rzor... ik ben dan ook zijn peetvader
Let me introduce.... Cosmo!!

(heerlijk lensje, die 85 1.8)
5D III | 1D II | 17-40 | 24-70 | 35 | 85 | 70-200 | parlevlietfotografie.nl
Daar issie weerajhaverkamp schreef op vrijdag 19 maart 2010 @ 09:27:
Die prairiehondjes in Blijdorp worden steeds groter!
[afbeelding]
Helaas maar 1 mogelijkheid voor een foto gehad, dus geen echt supershot. Jezelf zien in het filter is toch wel eng voor zo'n uk.
@Jefrim: origineel is hij zeker, is weer eens wat anders als de normale katten foto's.
@BlackShadow: Mooi portetje. Mis wel veel detail in de dichtgelopen stukken, inflitsen was inderdaad misschien geen slecht idee geweest.
@Parle85: Mooie ogen en bokeh! Standpunt is niet erg fraai natuurlijk en het is nogal jammer dat zijn linker snorharen wegvallen in de achtergrond.
Ik heb nog 2 ganzen:

Canon EOS 60D / 15-85 / 18-55IS / 55-250 / 50 1.8 II / 430EX II / Flickr... 500PX...
Op mijn scherm is er trouwens duidelijk verschil te zien tussen zijn snorharen en de achtergrond...
5D III | 1D II | 17-40 | 24-70 | 35 | 85 | 70-200 | parlevlietfotografie.nl
[ Voor 5% gewijzigd door Amstel76 op 23-03-2010 16:14 ]
Canon EOS 60D / 15-85 / 18-55IS / 55-250 / 50 1.8 II / 430EX II / Flickr... 500PX...
@Amstel76: Leuke plaat, lekker scherp en prima timing. Verder vind ik grauwe ganzen een beetje saai en dus een moeilijk onderwerp.
Foto van vorige week. Ik was bezig met wat nijlganzen toen aan de overkant een hond met oranje bal in zn mond kwam aan wandelen. Ik vond hem met het riet wel grappig, t steekt lekker af en de hond keek mooi speels. Wat vinden jullie?

Bij deze even een update die misschien iets beter gesmaakt wordt:

[ Voor 19% gewijzigd door BlackShadow op 23-03-2010 23:37 ]
Ik blijf hem geniaal vinden, juist ook vanwege het standpunt, en de eigenwijzigheid die er uit straalt.Parle85 schreef op dinsdag 23 maart 2010 @ 15:35:
Jefrim: Hij is echt extreem druk, en dat oog...
Blackshadow: weinig toe te voegen aan het commentaar van wijnands. Overigens wel een toffe plaat, lastig om hem zo te krijgen denk ik.
Ben niet zo van de diertjes fotografie, en heb zelf ook geen huisdieren... maar ik heb een voorliefde voor de kat van Rzor... ik ben dan ook zijn peetvader.
Let me introduce.... Cosmo!!
[afbeelding]
(heerlijk lensje, die 85 1.8)
Gruwelijk gejatte Icoon!
Mooie foto, juist dat riet (de natuurlijke omgeving) maakt de foto mooi.
Ziet er ook prima uit, je zou bijna denken dat het een witte wolf is! Knap dat hij zo mooi scherpgesteld is tussen al dat riet.Scirocco schreef op dinsdag 23 maart 2010 @ 21:54:
Foto van vorige week. Ik was bezig met wat nijlganzen toen aan de overkant een hond met oranje bal in zn mond kwam aan wandelen. Ik vond hem met het riet wel grappig, t steekt lekker af en de hond keek mooi speels. Wat vinden jullie?
[afbeelding]
This footer is intentionally left blank
@Scirocco: Foto kijkt lekker weg en geeft mooi totaal plaatje. Jammer dat er precies een stuk riet voor z'n linker oog langs gaat.
@BlackShadow: Nabewerking vind ik wel beter dan de eerste, nu moet je alleen wel op wat artifacts rond de oren letten.
Mijn bijdrage, met het mooie weer van de week:

40D | 8 | 50 | 100 | 300
[ Voor 99% gewijzigd door Patatjemet op 26-03-2010 14:22 . Reden: Edit: nevermind ]
- raid does not fix stupid -
@blackshadow: te slordig geweest met de bewerking. Het heeft potentie, daar niet van, maar ik ervaar het altijd als heel erg storend als ik meteen dingen kan zien als randen waar je met brushes hebt gewerkt (of met andere photoshop tools for that matter). Nog eens doen zou ik zeggen en wat meer tijd uittrekken ervoor.
@ppx17: kan me niet echt boeien deze foto. Denk dat het beter was geweest als je wat meer naar rechts was gaan zitten, dat je wat meer de blik van het beest volgde en dat je die pootjes ook wat meer erin betrekt dan nu het geval is.
En eigen deel maar weer. Mijn eerste poging tot het makenv an serieuze onderwaterfoto's. Apparatuur is een Canon G11 met de canon behuizing erbij en een snorkelsetje. Mezelf meteen in het diepe geworden denk ik, ken de camera nog niet echt, behuizing maakt het er niet makkelijker op en nog nooit onderwaterfotografie gedaan (en het is echt een vak apart). Deze 2 was ik wel gelukkig mee in ieder geval, ondanks de aardige hoeveelheid ruis op de onderste helft bij de eerste foto en dat de tweede nogal blauwig is uitgevallen.


Nunc purus risus, volutpat sagittis, lobortis at, dignissim sed, sapien
Dit topic is gesloten.
Met alle respect voor jouw huisdier blijft dit natuurlijk nog wel een fotografie forum. We verwachten dus wel foto's van kwaliteit. Geen foto's "om je huisdier te showen"!
En ook in dit topic wordt commentaar op je voorgangers erg gewaardeerd.