VW ID.7 Tourer Pro S | 5670 Wp JA Solar - 14x405 33° op zuid | Twente
Zit er tegenwoordig nog verschil in A-keus, B-keus en ouwe meuk of haalt iedere bandenboer ze van dezelfde stapel?
Definieer 'keus' ik ken wel A-merk, B-merk of C-merk (China).JME schreef op woensdag 8 juli 2026 @ 12:10:
Ik begin een rode draad te zien: niet bij de dealer![]()
Zit er tegenwoordig nog verschil in A-keus, B-keus en ouwe meuk of haalt iedere bandenboer ze van dezelfde stapel?
De Aygo is de go-kart van mijn vrouw en het rubber het enige waardoor ze tijdig kan stoppen, dus A-merk geen twijfel over mogelijk.
Bij voorkeur pak ik dan banden die goed uit onafhankelijke tests komen en ook in die maat getest zijn gezien dat ook nog wel eens verschilt. Die Continental AllSeasonContact 2 kwam destijds goed uit de testen voor de bandenmaat op de Aygo maar kan bij een RAV4 maat wellicht minder zijn.
VW ID.7 Tourer Pro S | 5670 Wp JA Solar - 14x405 33° op zuid | Twente
Kwam erachter dat mij ST een dotcode van 2008 heeft
Voor de motor een paar keer online banden gekocht. Ieder keer productie code van maximaal 8 weken geleden. Veel verser kan je ze niet krijgen.JME schreef op woensdag 8 juli 2026 @ 12:24:
Ik bedoel meer het verhaal (?) dat de dealer altijd de nieuwste banden zou krijgen en dat de online stunter in overjarig spul zou handelen.
Van de auto kan ik me niet voorstellen dat het anders is. Sommige online bandenzaken bieden ook overjarige banden met korting aan, dus die zijn zich ook bewust van de leeftijd.
Overigens is van veroudering vooral sprake ná montage: in de zon, hitte, kou, regen etc hebben banden véél meer te lijden dan in een distributiecentrum of opslag waar de temperatuur en luchtvochtigheid binnen de perken worden gehouden en er geen direct zonlicht op valt. En natuurlijk met het gewicht van de auto erop, vooral als de bandenspanning te laag is.
Met het zachtste sport rubber op een zware sportauto (BMW M5 oid) kan je wellicht al iets verschil merken, maar met een meer gemiddelde auto en normale straatbanden zou ik me er geen zorgen over maken als de banden al ietsjes ouder zijn bij aanschaf, al helemaal niet als je voldoende kilometers maakt dat de banden niet 10 jaar mee hoeven.
[ Voor 20% gewijzigd door noes op 08-07-2026 15:42 ]
K54/R1250RS | K48/K1600GT | E61/550i
Hoe werkt dat?JME schreef op zondag 5 juli 2026 @ 17:53:
Hier zelfde auto en adviseert de dealer rondom 2,4 en bij zware belading 2,5. En toen ik kort na dat tijdens de vakantiecheck gegeven advies wegreed stond de spanning volgens de sensoren zelfs op 2,6.
Stel in mijn boekje staat: moet 2.4 bar zijn, beladen 2.7 bar (ik roep maar wat).
Als ik dan ga pompen (om op vakantie te gaan), moet ik 'm dan pompen tot 2.7 bar terwijl de auto beladen is? Of pompen tot 2.7 bar zonder lading?
EU DNS: 86.54.11.100
Maakt niet uit, ik ga een weekend van te voren even rustig een rondje doen voor de auto incl het op spanning brengen.c-nan schreef op woensdag 8 juli 2026 @ 16:23:
[...]
Hoe werkt dat?
Stel in mijn boekje staat: moet 2.4 bar zijn, beladen 2.7 bar (ik roep maar wat).
Als ik dan ga pompen (om op vakantie te gaan), moet ik 'm dan pompen tot 2.7 bar terwijl de auto beladen is? Of pompen tot 2.7 bar zonder lading?
VW ID.7 Tourer Pro S | 5670 Wp JA Solar - 14x405 33° op zuid | Twente
Zelf de 1e Toyota Celica GT 1600 (TA22) uit 1974 (2T-G) kenteken 00-DH-01 (besteld in`73 door Louwman zelf voor zijn vrouw), in de EU gehad (ik 4e eigenaar), 2 maanden terug nog mijn type-plaatje en papieren ingeleverd bij het Louwman museum. Speciaal kenteken ook in die tijd, Nul Nul-DH-Nul Een, speciaal voor Louwman (altijd problemen toen met overschrijven ivm 00 en geen oo
Auto helaas verbrand na restauratie en helaas, rechtszaak verloren wie verantwoordelijk was. Aandrijflijn heb ik nog liggen en andere onderdelen.
1600cc met dubbele nokkenassen en dubbele carburateurs, std 113pk, standaard met frontwing en achterwing op de kofferbak, max 218km/uur, dan hebben de voorwielen geen grip meer en komt de neus omhoog, beetje kietelen en meer frontwing en hoppa 150pk en een paar rooien armer. Maar helemaal waard.
225 achter en 205 voor qua maat banden en velgen (3 deels honingraat).
Spare-cardan van een Toyota Corolla 16v https://collectingcars.com/nl/for-sale/1986-toyota-corolla-ae86-gt-twin-cam-16v ipv de std spare.
Rolkooi en de leren stoelen van een MR2 https://collectingcars.com/nl/for-sale/1990-toyota-mr2-2 ivm luchtkussens bestuurders stoel en meer lendensteun.
We waren zeer bekend in Den Haag en zelf in een cover van O O Den Haag door Haagsche Mark, zingt hij over de Johnnies met hun Celica`s YouTube: Haagse Mark O O Den Haag wij dus.
Mijn maat toendertijd, was jaren lid van TCCN, leuke meetings in EU meegemaakt met gelijkgestemde fans/Toyotafielen, nog een hoop foto`s van Celicafreaks en meetings, leuk jeugdsentiment om terug te zien.
YouTube: 420 bhp celica V8 BURNOUT !!!!!!!!
YouTube: 1972 Toyota Celica ST - 2TG Engine and Sounds
YouTube: 1973 Toyota Celica Japan-Spec 2T-GU
Foto vb van mijn type en kleur
:no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/EGMQ3Oy0vcBY0S8CbTF28miu.jpg?f=user_large)
20 jaar plezier gehad, van mijn hobby toen, kleppendeksels en remklauwen spuiten in hittebestendige epoxy in de kelderbox met een compressortje en spuitbeker, van mijn hobby, mijn werk gemaakt en plaatwerker/autospuiter geworden en mijn eigen auto, met hulp van gespecialiseerde mensen (laswerk raamlijst en parafan), de auto gerestaureerd, alleen niet in de originele rode kleur, maar in een eigen samengestelde donkerblauwe metallic kleur met parelmoer, met het chroomwerk een plaatje om te zien. En omdat ik zelf voor kan bewerken, toen de auto ipv met 800 korrel wp, met 2000 korrel geëindigd, het zicht erna en gevoel kon ik maar met 1 ding vergelijken, een fluweelzachte dameshuid
Soms verdwijnt je jeugdliefde
De mooiste en meest speciale Toyota (en denk de duurste
[ Voor 52% gewijzigd door GameNympho op 09-07-2026 14:44 ]
Dat moet iedereen natuurlijk helemaal zelf weten.
Maar ik laat de banden (als het nodig is) gewoon bij de dealer vervangen.
"Hello IT, have you tried turning it off and on again?" - "Computer says no..."
Dealer vraagt 250€ per band voor banden van ~ 110-130€ per stuk. Dus heb voor 650€ incl monteren nieuwe banden laten monteren elders (4 stuks), ook omdat ik AT-setje wilde die ze nergens leveren.JME schreef op woensdag 8 juli 2026 @ 09:47:
Waar laten jullie je nieuwe banden monteren (ja, om de velgen..) en waarom daar?
KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! of kijk hier op YouTube.
Toyota is met hun nieuwe GR GT3 aan't testen. (* Damic hoopt op een baan versie)
4l V8 (641hp / 850Nm)
YouTube: 2027 TOYOTA GR GT3 NÜRBURGRING Testing Day- Driver Kamui Kobayashi 0...
Al wat ik aanraak werk niet meer zoals het hoort. Damic houd niet van zijn verjaardag
Zou mooi zijn als ik m'n Supra MK5 t.z.t. zou kunnen inruilen voor een GR GT! Wat een beest he - echt zo'n vette bak, niet normaal!Damic schreef op donderdag 9 juli 2026 @ 20:35:
Volgt er iemand GT3 racing?
Toyota is met hun nieuwe GR GT3 aan't testen. (* Damic hoopt op een baan versie)
4l V8 (641hp / 850Nm)
YouTube: 2027 TOYOTA GR GT3 NÜRBURGRING Testing Day- Driver Kamui Kobayashi 0...![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Toyota Supra Legend Premium AT GR 3.0 340pk (01/2022) - Pallet Kachel - 9 Zonnepanelen, 3915 WP - Geen gas aanslutiing
Wat een ding!Damic schreef op donderdag 9 juli 2026 @ 20:35:
Volgt er iemand GT3 racing?
Toyota is met hun nieuwe GR GT3 aan't testen. (* Damic hoopt op een baan versie)
4l V8 (641hp / 850Nm)
YouTube: 2027 TOYOTA GR GT3 NÜRBURGRING Testing Day- Driver Kamui Kobayashi 0...![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
321 euro verschil!!!JME schreef op donderdag 9 juli 2026 @ 15:05:
Ik heb de dealer ook om een prijsopgaaf gevraagd. Als ze beperkt boven Euromaster zitten met de Conti’s dan mogen ze het doen, maar aangezien ze beide hier in het dorp zitten moet het verschil niet te groot worden.
Kan ook. Als je tijdig kenbaar maakt dat je interesse hebt en genoeg bij hebt gespaard. Eerst waren de geruchten €200k, maar inmiddels lees ik ookal geruchten die oplopen tot een half miljoen.Marchel schreef op donderdag 9 juli 2026 @ 22:16:
Zou mooi zijn als ik m'n Supra MK5 t.z.t. zou kunnen inruilen voor een GR GT! Wat een beest he - echt zo'n vette bak, niet normaal!
Ik denk wel dat het een soort Lexus LFA wordt, die prijzen zijn inmiddels ook flink gestegen na een moeizame start.
Staan wel adresgegevens op kentekenbewijs.GameNympho schreef op woensdag 8 juli 2026 @ 17:29:
Ik zie dit deel op het forum nu pas.
Toevallig gisteren nog even gekeken.cordonbleu schreef op dinsdag 7 juli 2026 @ 23:40:
[...]
Daar doet Toyota tegenwoordig niet meer aan blijkbaar. Althans, bij mijn 2026 Yaris staat geen vermelding meer van belading, alleen snelheid.
Maar bij onze 2025 RAV4 staat er nog wel belading op de sticker.
:strip_exif()/f/image/7DhFP6EjkRDStaIW8iUHUi8q.jpg?f=fotoalbum_large)
2,3 met 4 personen en beladen.
2,3 voor en 2,6 achter met 5 personen en belading.
Overigens heb ik de banden allemaal standaar op 2,5. Dat vind ik lekkerder rijden met de huidige all-seasons.
"Hello IT, have you tried turning it off and on again?" - "Computer says no..."
Wellicht dat ze ervan uitgaan dat de Rav veelvuldiger voor belading gebruikt zal worden dan een Yaris, wat mij ook wel logisch lijkt.Thasaidon schreef op zaterdag 11 juli 2026 @ 10:05:
[...]
Toevallig gisteren nog even gekeken.
Maar bij onze 2025 RAV4 staat er nog wel belading op de sticker.
[Afbeelding]
2,3 met 4 personen en beladen.
2,3 voor en 2,6 achter met 5 personen en belading.
Overigens heb ik de banden allemaal standaar op 2,5. Dat vind ik lekkerder rijden met de huidige all-seasons.
Mijn echtgenote kocht eind 2024 een Corolla TS GR.
Ik merkte toen dat in het opbergvak in de armsteun een eenvoudig stukje vilt lag op de bodem, om geluiden te voorkomen.
Half jaartje later is mijn echtgenote dit stukje vilt zoek... Was natuurlijk te verwachten.
Iemand die ergens een aflijning van het stukje heeft of, simpelweg een fotokopie ervan ?
Zou graag een nieuw stukje vilt voorzien of gewoon een vervanging 3D printen in TPU.
Tot op heden was mijn zoektoch online mager.
Een beetje verlies heb je altijd...
Wellicht kun je met een velletje papier de juiste maat bepalen door deze op de bodem langs de randen en in de hoeken te vouwen.
Daarna zou je een stuk vilt, evt met plak op de achterkant, kunnen kopen. Op maat maken en (vast) leggen.
[ Voor 5% gewijzigd door Thasaidon op 11-07-2026 17:22 ]
"Hello IT, have you tried turning it off and on again?" - "Computer says no..."
volgens mijn goede vriend Chat horen die bouten stevig vast te zitten, omdat daarmee de middenconsole op zijn plek wordt gehouden. Laten we de dopsleutel er dus maar eens bij pakken. Betekent ook dat vastplakken van het matje geen goed idee is, want voor werkzaamheden moet je weer bij de bouten kunnen. Plakvilt is wel lekker stevig, maar laat de afdeklaag maar op de lijmlaag zitten.
[ Voor 34% gewijzigd door JME op 11-07-2026 21:41 ]
WP: Mitsubishi Ecodan PUHZ-SHW112YAA, ERSC-VM2C, Procon ┃ PV: 4800Wp, SolarEdge SE5K, 15x JAM60S17/320, ZW 15º ┃ WTW: Zehnder Q600 ┃ SH: Home Assistant, Proxmox, Intel NUC 8i5 Mini
Klitteband sticker kan handig zijn: matje blijft op zn plaats maar is ook te verwijderen.JME schreef op zaterdag 11 juli 2026 @ 21:27:
Dat stukje vilt voegt hier niet zoveel toe, schaatst alle kanten op. Idee hierboven is wellicht beter, plak het lekker vast. Wat mij overigens intrigeert zijn die vier bouten in twee gootjes onder dat vilt. Wat houden die vast of wat kun je erop monteren? Ze zitten niet heel erg vast, ik kan er zeker twee met mijn vingers losdraaien. Dat durf ik alleen niet helemaal te doen..edit:
volgens mijn goede vriend Chat horen die bouten stevig vast te zitten, omdat daarmee de middenconsole op zijn plek wordt gehouden. Laten we de dopsleutel er dus maar eens bij pakken. Betekent ook dat vastplakken van het matje geen goed idee is, want voor werkzaamheden moet je weer bij de bouten kunnen. Plakvilt is wel lekker stevig, maar laat de afdeklaag maar op de lijmlaag zitten.
K54/R1250RS | K48/K1600GT | E61/550i
Alternatief: https://www.hornbach.nl/p/kofferbakmat-zwart-100x120-cm/10027378/
Of gewoon een stukje antislipmat, dat gebruik ik in de armsteun van mijn vrouw haar Yaris.
The biggest communication problem is we do not listen to understand. We listen to reply.
Tijdens mijn eerdere update vroegen ze me geduld te hebben.
Daarna werd er om aanvullende gegevens gevraagd en kreeg ik deze terugkoppeling:
Kaartupdate
Bedankt voor het toesturen van de aanvullende informatie. Ik heb de door jou verstrekte gegevens, waaronder het device ID, doorgestuurd naar onze ontwikkelaars zodat zij dit verder kunnen onderzoeken en kunnen achterhalen waar het proces fout gaat.
Fijn dat ze het serieus oppakken maar heb mijn geld nog steeds niet terug en toen ik daarnaar vroeg omdat ik graag die kaart wil kopen kreeg ik afgelopen donderdag een weinig bevredigende reactie helaas:
Op dit moment kan ik je helaas nog geen inhoudelijke update geven over de voortgang van het onderzoek of over een eventuele terugbetaling van het bedrag van €129. Het dossier is in onderzoek bij Toyota Motor Europe. Zodra ik een terugkoppeling ontvang, deel ik deze uiteraard direct met je.
Aankoop nieuwe kaart
Zolang het onderzoek nog loopt, kan ik niet bevestigen of het mogelijk is om de kaart opnieuw aan te schaffen via de e-Store zonder dat hetzelfde probleem opnieuw optreedt.
Ik begrijp dat je graag snel een oplossing wilt, maar ik wil je vriendelijk vragen nog even geduld te hebben zodat dit volgens de juiste procedures kan worden onderzocht. Een terugkoppeling vanuit Toyota Motor Europe kan enkele dagen in beslag nemen.
Vind het wel apart dat ze het over "eventuele terugbetaling" hebben, maar ik ga er maar vanuit dat ze bedoelen dat ze de kaart mogelijk alsnog in mijn account kunnen zetten.
Nog even geduld hebben dus...
Dat klinkt als een handige ding, een visuele reminder om de banden weer eens op te pompen kan geen kwaadNiGeLaToR schreef op maandag 6 juli 2026 @ 01:25:
@Vliegvlug mijn RAV4 had alleen maar ‘lage spanning’ indicatie maar na installatie van een klein kastje had ik in ene dashboard indicatie per band.
Zoiets, wellicht werkt dat voor de jouwe ook.
:no_upscale():strip_exif()/f/image/ynpaqOkVsFSxZPtLJv37l5Ii.webp?f=user_large)
En inbouwen ziet er ook niet al te lastig uit:
:no_upscale():strip_exif()/f/image/jWkiQAuZxEqWzBBrwZOsO5it.webp?f=user_large)
Gewoon een kabeltje los klikken en het kastje er tussen.
Wat ik me alleen wel afvraag is hoe kan dat kastje invloed hebben op wat er wel of niet wordt weergegeven op het dashboard?
Is dat dan niet afhankelijk van een bepaalde versie van de software en dat het dan niet meer werkt als er een update daarvan is. Of erger nog, dat het dan problemen gaat geven?
Die van mij zit er nu ruim twee jaar in en werkt nog steeds. Tis meer een niet geactiveerde functie. Wel specifiek voor jouw model uitkiezen uiteraard. Betwijfel of er nog zulke grote sw wijzigingen gaan zijn die de werking ongedaan maken, zeker als je feitelijk bestaande functies activeert/toevoegt.Vliegvlug schreef op zondag 12 juli 2026 @ 15:19:
[...]
Dat klinkt als een handige ding, een visuele reminder om de banden weer eens op te pompen kan geen kwaad
[Afbeelding: Car TPMS Display System voor Toyota, voorbeeld bandenspanningsweergave]
En inbouwen ziet er ook niet al te lastig uit:
[Afbeelding: Car TPMS Display System voor Toyota, montage voorbeeld]
Gewoon een kabeltje los klikken en het kastje er tussen.
Wat ik me alleen wel afvraag is hoe kan dat kastje invloed hebben op wat er wel of niet wordt weergegeven op het dashboard?
Is dat dan niet afhankelijk van een bepaalde versie van de software en dat het dan niet meer werkt als er een update daarvan is. Of erger nog, dat het dan problemen gaat geven?
Er is een uitgebreid Hybride forum waar ik info kon vinden en ook dit toentertijd vond.
KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! of kijk hier op YouTube.
Ik heb zo’n kastje in mijn Lexus, en kan ik geen nieuwe TPMS sensor toevoegen zolang dit kastje ertussen zit. Hoe zit dat met deze?NiGeLaToR schreef op zondag 12 juli 2026 @ 15:41:
[...]
Die van mij zit er nu ruim twee jaar in en werkt nog steeds. Tis meer een niet geactiveerde functie. Wel specifiek voor jouw model uitkiezen uiteraard. Betwijfel of er nog zulke grote sw wijzigingen gaan zijn die de werking ongedaan maken, zeker als je feitelijk bestaande functies activeert/toevoegt.
Er is een uitgebreid Hybride forum waar ik info kon vinden en ook dit toentertijd vond.
The biggest communication problem is we do not listen to understand. We listen to reply.
Creditcard? Dan is de oplossing heel simpel. Laat ze het maar uitzoeken. Tenzij je echt heel graag die overpriced kaart wil hebben natuurlijk.Vliegvlug schreef op zondag 12 juli 2026 @ 14:54:
Helaas nog steeds geen uitsluitsel of geld terug van Toyota nadat ik op 26 juni via hun e-Store voor 1 jaar MapCare wilde kopen waarbij er wel €129 werd afgeschreven van mijn creditcard maar niets geleverd werd vanuit Toyota.
Ik kwam de OSB2 poort bij mijn Corolla Hybrid TS tegen links in de bovenplaat van het voetencompartiment van de bestuurder:Lothlórien schreef op maandag 6 juli 2026 @ 08:31:
@Vliegvlug . Dat gaat bij jouw waarschijnlijk ook wel werken. Voor zover ik weet doet Toyota niet aan passive TPMS (of TPWS, Tire Pressure Warning System zoals zij het noemen). De waarden zijn alleen niet standaard zichtbaar in het dashboard.
De bandenspanning valt daardoor wel via de OBDII poort uit te lezen, maar je moet even kijken of er een geschikte module voor jouw auto is.
:no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/kkv9uVi4oWYqdizisicQT5I8.jpg?f=user_large)
(Dit is met losgehaalde bovenplaat trouwens)
Maar het lijkt me erg kwetsbaar als ik daar permanent een plug in gaat stoppen, kom ik namelijk elke keer met mijn voeten langs bij het in en uitstappen.
Dan is zo'n kastje zoals hierboven aangeraden, dat je ergens in de linker achterstijl wegwerkt, een stuk handiger en netter en houd je de ODB port nog vrij voor wat anders.
Dat is goed om te weten, dat was me niet bekend. In mijn Ford was het met belading juist achter hoger.De redenatie achter een iets lager bandenspanning is denk een iets hogere grip op de achterbanden. Dit resulteert dan in onderstuur waardoor een slip makkelijker te corrigeren is.
Ah, oké nog een extra reden om het achter dus wat lager te houden.Mijn redenatie achter de verlaging achter is trouwens praktisch: ik merkte dat de rit op de achterbank wat te stug aanvoelde.
Ik ben nu voor 2.5 bar voor en 2.4 bar achter gegaan. Kijken hoe dat bevalt.
Je doelt ongetwijfeld op het geld terug kunnen vorderen via de verzekering van je creditcard. Dat kan, maar is ook niet iets wat binnen 3 klikken geregeld is. Heb dat niet al te lang geleden moeten doen omdat er vanuit een Franse brillenwinkel geld was afgeschreven en mijn creditcard gegevens dus blijkbaar online gelekt waren (sindsdien sla ik mijn cc gegevens nergens meer op als "bewaar voor later"). Moest een formulier invullen met allerlei vragen over de situatie, maar ook waar mogelijk bewijzen aanleveren zoals eventuele correspondentie en wat je er zelf al aan gedaan had. Uiteindelijk werd ik ook gebeld door de creditcardmaatschappij die vroegen of ik zelf al contact had gehad met de winkel, daar werd in eerste instantie moeilijk over gedaan, maar toen ik vol bleef houden met: nee want ik spreek geen Frans en het zal gestolen/gelekte cc gegevens moeten zijn, werd het uiteindelijk wel goedgekeurd en kreeg ik het geld terug en een nieuwe creditcard met nieuw nummer en alles (oude was uiteraard al geblokkeerd).JME schreef op zondag 12 juli 2026 @ 18:31:
[...]
Creditcard? Dan is de oplossing heel simpel. Laat ze het maar uitzoeken. Tenzij je echt heel graag die overpriced kaart wil hebben natuurlijk.
Maar ook van een situatie waarin een partij niet levert wat ze beloven wordt er van je verwacht dat je ze een redelijke termijn geeft, ze meerdere keren de kans geeft om het op te lossen tot een ultimatum en uiteindelijk als niks werkt kan je aanspraak op je verzekering maken, maar dan moet je dus ook wel al die bewijzen aanleveren van communicatie en wat je zelf hebt gedaan. Dus ik zou er toch echt eerst met Toyota uit proberen te komen als ik @Vliegvlug was, lijkt mij sterk dat die echt totaal onbereikbaar zijn of uiteindelijk niet gewoon leveren of anders de bestelling willen annuleren.
What @MooDyBLueS hierboven ook al aangaf is een charge back niet met een druk op de knop geregeld.JME schreef op zondag 12 juli 2026 @ 18:31:
[...]
Creditcard? Dan is de oplossing heel simpel. Laat ze het maar uitzoeken. Tenzij je echt heel graag die overpriced kaart wil hebben natuurlijk.
Heb dit eind 2024 gedaan, dan moet je een heel proces door om de transitie te betwisten. Heeft ruim 2 maanden in beslag genomen en dan had ik nog geluk dat de tegenpartij niet reageerde op een informatieverzoek want zo ja dan hebben ze daarna blijkbaar twee maanden de tijd om alles aan te leveren.
Dat betrof een pre-order vanuit Japan die volgens hun voorwaarden geannuleerd zou mogen worden maar wat ze simpelweg niet in wilden doen ook al was het zelfs nog in de preorder periode.
Op GoT is er ook nog een Ervaringen met creditcards topic evt. ook voor deze en genen hier met een wat mindere ervaring met hun creditcard
En natuurlijk is er ook Shopping forum voor hulp bij de juridische kant.
Maar Toyota kennende (althans, de dealers die ik spreek) hoeft het allemaal niet zo ver te komen als je wat moeilijk doet bij je dealer in de showroom die hebben wel contacten omhoog de boom in.
VW ID.7 Tourer Pro S | 5670 Wp JA Solar - 14x405 33° op zuid | Twente
:no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/N0FdfCBAcl5tX94xRT2U8YzX.jpg?f=user_large)
Ze zijn normaal afgesloten met een klepje die ik voor de foto geopend heb.
Een tijdje geleden kon ik via Google Lens nog achterhalen waar ze voor waren maar inmiddels krijg ik alleen niet zinnige resultaten.
Ik meen dat het was voor het bevestigen van een bagagerek of zoiets maar kan dat helaas niet meer terugvinden. Ook niet als ik daar los op zoek.
Ben namelijk op zoek naar zoiets om een rolstoel in de achterbak onder controle te houden. Dat ding schuift nu alle kanten op
Dit is voor het rolscherm in een TS uitvoering waarin een scheidingsnet is ingebouwd. Je kunt dat scheidingsnet, indien aanwezig, op de normale plaats boven inhaken (in het systeem van jouw foto) óf bij neergeklapte achterbank (de rolhoes kan dan op de rugleuning van de neergeklapte achterstoelen vastgemaakt worden) direct achter de voorstoelen.Vliegvlug schreef op maandag 13 juli 2026 @ 17:27:
In mijn Toyota Corolla Hybrid zitten onderstaande bevestigingspunten aan de zijkanten net onder het plafond ter hoogte van de achterbank en in de kofferbak:
[Afbeelding: Toyota Corolla Hybrid TS - bevestigingspunten bovenin bij achterbank en laadruimte]
Ze zijn normaal afgesloten met een klepje die ik voor de foto geopend heb.
Een tijdje geleden kon ik via Google Lens nog achterhalen waar ze voor waren maar inmiddels krijg ik alleen niet zinnige resultaten.
Ik meen dat het was voor het bevestigen van een bagagerek of zoiets maar kan dat helaas niet meer terugvinden. Ook niet als ik daar los op zoek.
Ben namelijk op zoek naar zoiets om een rolstoel in de achterbak onder controle te houden. Dat ding schuift nu alle kanten open heeft al het rubber uit de middelste metalen strip van de achterbak losgetrokken. Er weer in terug duwen hielp niet want de volgende keer zat die direct weer los
Ik ben bang dat dat net niet gaat helpen met het in bedwang houden van de rolstoel, want dit is bedoeld om zaken niet naar voren te laten komen.Vliegvlug schreef op maandag 13 juli 2026 @ 17:27:
Ben namelijk op zoek naar zoiets om een rolstoel in de achterbak onder controle te houden. Dat ding schuift nu alle kanten op...
Maar als ik het me goed herinner heb je ook metalen "ogen" in de kofferbak links en rechts?
Wellicht kun je de rolstoel met sjorbanden hiermee vast leggen?
"Hello IT, have you tried turning it off and on again?" - "Computer says no..."
Waar zou ik deze handleiding kunnen krijgen?Rojado schreef op maandag 13 juli 2026 @ 19:21:
[...]
Dit is voor het rolscherm in een TS uitvoering waarin een scheidingsnet is ingebouwd. Je kunt dat scheidingsnet, indien aanwezig, op de normale plaats boven inhaken (in het systeem van jouw foto) óf bij neergeklapte achterbank (de rolhoes kan dan op de rugleuning van de neergeklapte achterstoelen vastgemaakt worden) direct achter de voorstoelen.
[Afbeelding]
Ik heb een Corolla TS 140 uit 2024, import dus alles is Deens.
Volgende keer even zelf zoekentraduzione schreef op dinsdag 14 juli 2026 @ 16:13:
[...]
Waar zou ik deze handleiding kunnen krijgen?
Ik heb een Corolla TS 140 uit 2024, import dus alles is Deens.
Mijn dank is groot.ThinkPad schreef op dinsdag 14 juli 2026 @ 16:23:
[...]
Volgende keer even zelf zoekenhttps://www.toyota.nl/customer/manuals
Met dragers en dakkkoffer is de familiewagen nu compleet volgens het VINEX-plaatje.
Hou er wel rekening mee dat op buitenlandse uitvoeringen er andere opties op kunnen zitten die in NL bv niet geleverd worden.traduzione schreef op dinsdag 14 juli 2026 @ 16:13:
[...]
Ik heb een Corolla TS 140 uit 2024, import dus alles is Deens.
Als deze in NL niet geleverd worden, staan ze ook niet in de handleiding.
"Hello IT, have you tried turning it off and on again?" - "Computer says no..."
Die van mij maakt af en toe een pruttel / borrel geluid. Bedoel je dat?dbzfan schreef op woensdag 15 juli 2026 @ 10:37:
De airco pomp van mijn Auris uit 2015 maakt best wel een zoemend geluid. Zou dit kunnen wijzen op slijtage van de lagers bijvoorbeeld? Meer mensen die dit herkennen?
Haha, herkenbaar! We hebben een klein aanhangertje en toen we 2 jaar geleden gingen kamperen heb ik van een collega dakdragers + dakkoffer geleend. Het plaatje Corolla TS - aanhanger + bultje kampeerspullen erop - dakkoffer was wel ultiem burgerlijk jaTomino schreef op dinsdag 14 juli 2026 @ 20:30:
Oef, mijn Thule Evo dakdragers hadden na 2 maanden toch behoorlijk wat slagjes naar rechts nodig om op 4Nm te komen. Ik zag in de handleiding ook dat ze adviseren ditaf en toe na te kijken.
Met dragers en dakkkoffer is de familiewagen nu compleet volgens het VINEX-plaatje.
Toevallig kwamen we tijdens die rit onderweg vrienden tegen die ons inhaalden. Die appten even later of we gingen verhuizen
Bedankt voor de tip.Thasaidon schreef op woensdag 15 juli 2026 @ 08:28:
[...]
Hou er wel rekening mee dat op buitenlandse uitvoeringen er andere opties op kunnen zitten die in NL bv niet geleverd worden.
Als deze in NL niet geleverd worden, staan ze ook niet in de handleiding.
Heb beide manuals Toyota .nl / .dk in claude gezet en er zijn geen verschillen uit gekomen. Had natuurlijk wel gekund!
Nee je hoort hem als je buiten de auto staat vrij hard zoemend draaien.banaliteit schreef op woensdag 15 juli 2026 @ 10:47:
[...]
Die van mij maakt af en toe een pruttel / borrel geluid. Bedoel je dat?
Net bij laten vullen, er kon 100 gram bij. Heeft geen verschil gemaakt in geluid, hij lijkt wel kouder te worden.
Gelukkig geen letsel en alleen blik schade.
Zonde, maar we zien je over 3 jaartjes wel weer terug!St00mwals schreef op woensdag 15 juli 2026 @ 15:04:
Helaas ga ik dit draadje verlaten, onze Auris TS is Total Loss gereden op een 80KM weg.
Gelukkig geen letsel en alleen blik schade.
***members only***
Ik ga de overstap maken naar het draadje van de Skoda Elroq.
[ Voor 4% gewijzigd door Lennie schild op 15-07-2026 15:56 ]
Klus van 5 minuten. Wel even goed opletten dat je de juiste koopt(met/zonder verwarming).
[ Voor 23% gewijzigd door LED-Maniak op 15-07-2026 15:46 ]
Airco draadloze temperatuur sensor - ClimaControl voor smarthomes. Mitsubishi, Panasonic, LG.
Dat staat niet in de (financiële) planning van fam. St00mwals.....ZeromaNoiS schreef op woensdag 15 juli 2026 @ 15:35:
[...]
Zonde, maar we zien je over 3 jaartjes wel weer terug!
Ik heb net vanmorgen mijn auto leeg gehaald, had deze zo mee kunnen nemenLennie schild schreef op woensdag 15 juli 2026 @ 15:42:
Vraagje: mijn linker buitenspiegel (de spiegel zelf) van de auris zit vol krassen, is zo'n spiegel los te vervangen of moet je dan de gehele spiegel vervangen?
Helaas.St00mwals schreef op woensdag 15 juli 2026 @ 17:00:
[...]
Ik heb net vanmorgen mijn auto leeg gehaald, had deze zo mee kunnen nemen
Auch, dat is een flinke klap geweest!St00mwals schreef op woensdag 15 juli 2026 @ 15:04:
Helaas ga ik dit draadje verlaten, onze Auris TS is Total Loss gereden op een 80KM weg.
Gelukkig geen letsel en alleen blik schade.
***members only***
Ik ga de overstap maken naar het draadje van de Skoda Elroq.
Vind het wel opvallend dat de trekhaak nog op zijn plek zit terwijl de achterkant volledig is ingedeukt.
Ik heb nu voor het eerst zelf een (verwijderbare) trekhaak en had toch het idee dat deze de eerste klap een beetje zou opvangen.
Uiteraard niet bij zo’n harde botsing maar hier lijkt deze helemaal niet geraakt te zijn en dat verbaast me.
Ik gok een hoger voertuig (suv?) die er overheen is gegaan?Vliegvlug schreef op donderdag 16 juli 2026 @ 06:50:
[...]
Auch, dat is een flinke klap geweest!Gelukkig geen gewonden
, lijkt me typisch zo’n botsing waarbij een whiplash op de loer ligt.
Vind het wel opvallend dat de trekhaak nog op zijn plek zit terwijl de achterkant volledig is ingedeukt.
Ik heb nu voor het eerst zelf een (verwijderbare) trekhaak en had toch het idee dat deze de eerste klap een beetje zou opvangen.
Uiteraard niet bij zo’n harde botsing maar hier lijkt deze helemaal niet geraakt te zijn en dat verbaast me.
Life is not the opposite of Death, Death is the opposite of Birth. Life is eternal.
De whiplash lijkt vooralsnog niet te zijn ontstaan, maar daar zijn wij wel heel erg bedacht op. Gelukkig alleen nog wat stijfheidsklachten.Vliegvlug schreef op donderdag 16 juli 2026 @ 06:50:
[...]
Auch, dat is een flinke klap geweest!Gelukkig geen gewonden
, lijkt me typisch zo’n botsing waarbij een whiplash op de loer ligt.
Vind het wel opvallend dat de trekhaak nog op zijn plek zit terwijl de achterkant volledig is ingedeukt.
Ik heb nu voor het eerst zelf een (verwijderbare) trekhaak en had toch het idee dat deze de eerste klap een beetje zou opvangen.
Uiteraard niet bij zo’n harde botsing maar hier lijkt deze helemaal niet geraakt te zijn en dat verbaast me.
Het was een Peugeot Expert uit 2015, zo'n compact bedrijfsbusje. Wel iets hoger zoals @superwashandje al gokte. De trekhaak dop is wel beschadigd daar is dus wel iets overheen gegaan, maar het lijkt idd geen volklapper op de kogel te zijn geweest. De balk die je achter de trekhaak ziet zitten is wel scheef, rechts zit verder naar binnen dan links. Ook beide achterportieren klemmen met openen/sluiten.
80KM weg het begint iets te remmen vanwege een afslaander (een auto of 10 verderop). Mijn vrouw denkt nog aan de alarmlichten, kijkt in de spiegel en denkt: Laat maar BRACE FOR IMPACT..... BOEM! Met een snelheid van ongeveer 80 er vol achterop.
Hou dat ajb goed in de gaten.St00mwals schreef op donderdag 16 juli 2026 @ 08:26:
[...]
De whiplash lijkt vooralsnog niet te zijn ontstaan, maar daar zijn wij wel heel erg bedacht op. Gelukkig alleen nog wat stijfheidsklachten.
Bij mijn vrouw kwam op een 50 weg een vrachtwagen achter in onze Verso. Ook Total-loss.
Initieel had ze ook nergens last van, maar kwamen de nek en rug klachten een paar maanden later pas.
Sindsdien is het nog steeds (al 10 jaar) tobben met stoelen in de auto's die we daarna gekocht hebben.
[ Voor 4% gewijzigd door Thasaidon op 16-07-2026 08:53 ]
"Hello IT, have you tried turning it off and on again?" - "Computer says no..."
Lang niet zoveel schade als bij jullie en veel lagere snelheid maar heeft ze toch permanent klachten aan overgehouden. Iets wat verkeerde druk op haar nek leidt tot stekende hoofdpijn.
Net zoals bij jullie iemand die totaal niet zat op te letten en er vol in reed.
Ouch, sterkte.St00mwals schreef op donderdag 16 juli 2026 @ 08:26:
[...]
De whiplash lijkt vooralsnog niet te zijn ontstaan, maar daar zijn wij wel heel erg bedacht op. Gelukkig alleen nog wat stijfheidsklachten.
Het was een Peugeot Expert uit 2015, zo'n compact bedrijfsbusje. Wel iets hoger zoals @superwashandje al gokte. De trekhaak dop is wel beschadigd daar is dus wel iets overheen gegaan, maar het lijkt idd geen volklapper op de kogel te zijn geweest. De balk die je achter de trekhaak ziet zitten is wel scheef, rechts zit verder naar binnen dan links. Ook beide achterportieren klemmen met openen/sluiten.
80KM weg het begint iets te remmen vanwege een afslaander (een auto of 10 verderop). Mijn vrouw denkt nog aan de alarmlichten, kijkt in de spiegel en denkt: Laat maar BRACE FOR IMPACT..... BOEM! Met een snelheid van ongeveer 80 er vol achterop.
Zelfde gehad, maar met 50km/u. Jaren flink last van gehad en is nog altijd niet helemaal weg. Ik zag het niet aankomen.
Let goed op jezelf en elkaar, en ga zsm naar de huisarts om dossier te beginnen.
K54/R1250RS | K48/K1600GT | E61/550i
Huisarts is direct ingeschakeld en ook loopt er een letselschadetraject voor het geval dat...
Ik kijk op de factuur thuis en zie daar staan; "vergeet niet de wielmoeren na te trekken na 50km" nu heb ik geen idee hoe ik dat zou moeten doen. En aangezien we vannacht vertrekken ook lastig om nog langs te rijden. Dus even met ze gebeld en volgens hun is het niet echt nodig. Omdat het orginele velgen zijn en dezelfde wielmoeren. Heb ik nu in al die tijd dat ik auto rijdt wat gemist? Ik heb überhaupt echt nog nooit gehoord dat ik dit zou moeten laten doen na 50km en dus ook nog nooit gedaan. Moet ik hier vannacht wat mee?
Het kan maar als ze op moment zijn vastgezet gaat dat wel goed, ik wissel in december van zomer naar winterbanden en april weer terug (afhankelijk van het weer). De keren dat ik eraan gedacht heb om na 500 km de wielmoeren nog te controleren is op een vinger te tellen.vangoghnl schreef op vrijdag 17 juli 2026 @ 17:00:
Moet ik hier vannacht wat mee?
En als de garage de banden heeft vervangen kijk ik er ook nooit naar.
Als ja alle bagage hebt ingeladen dan zit daaronder een laadvloertje en daaronder zit als het goed is een sleutel voor de wielmoeren en een krik. Nou is de hefboom niet zo lang dat je makkelijk de 105 Nm haalt.
[ Voor 26% gewijzigd door bouwfraude op 17-07-2026 19:49 . Reden: o, ja wielmoer sleutel zit in de kofferbak ]
Nee, ik zou me absoluut geen zorgen maken en lekker rijden. Ik heb nog nooit bij een garage meegekregen dat ik wielmoeren zou moeten checken.vangoghnl schreef op vrijdag 17 juli 2026 @ 17:00:
Vraag. Vannacht gaan we op vakantie naar Noorwegen. Nu was ik mijn auto aan het wassen en tot mij schrik zie ik een scheur in de wang van mijn band. Ik kon op het draad kijken dus gelijk naar mijn lokale banden Boer gereden. Die begint te mopperen op Vredestein, alle banden waren niet best meer. Alle 4 laten vervangen door Goodyear all season. Gelukkig was er iemand niet op komen dagen en kon het gelijk. Maar nu komt het.
Ik kijk op de factuur thuis en zie daar staan; "vergeet niet de wielmoeren na te trekken na 50km" nu heb ik geen idee hoe ik dat zou moeten doen. En aangezien we vannacht vertrekken ook lastig om nog langs te rijden. Dus even met ze gebeld en volgens hun is het niet echt nodig. Omdat het orginele velgen zijn en dezelfde wielmoeren. Heb ik nu in al die tijd dat ik auto rijdt wat gemist? Ik heb überhaupt echt nog nooit gehoord dat ik dit zou moeten laten doen na 50km en dus ook nog nooit gedaan. Moet ik hier vannacht wat mee?
Vroeger ook veel gesleuteld met vrienden, en het is meermaals voorgekomen dat we even een testritje gingen maken, om er achteraf achter te komen dat we allen dachten dat een ander de wielmoeren had aangedraaid.
Daarna in het bestek van gok ik een kleine 2 uur de achterklep nog een keer of 4 open en dicht gedaan waarbij het kraken steeds langer bleef aanhouden.
Daarna heb ik onderstaand filmpje gemaakt om naar de garage op te sturen:
Krakende achterklep Toyota Corolla Hybrid TS - 5de keer openen en sluiten na eerste kraakje
Helaas met een grootte van 52,6 MB net te groot om te mailen.
Dus moest ik het helaas nog een keer doen in lagere resolutie:
Krakende achterklep Toyota Corolla Hybrid TS - 6de keer openen en sluiten na eerste kraakje
(Deze is 25,9 MB)
Er is tussen deze twee achtereenvolgende pogingen al een toename in het kraken waar te nemen.
Zat 24 minuten tussen beiden.
Deze laatste video opgestuurd naar de garage en er ook achteraan gebeld naar de eigenaar die toevallig net een weekendje weg was en zijn zaak was inmiddels ook gesloten.
Aangegeven wat het was want hij had de email nog niet gelezen natuurlijk en hij gaf aan dat die gemotoriseerde achterklepuitzetters hydraulisch werken en dat er niets aan te servicen is maar ze enkel vervangen kunnen worden als ze stuk zijn. Ik kon maandag langskomen om er naar te laten kijken. Nu ben ik alleen nog 2 weken op vakantie dus dat is daarom geen optie.
Kan alleen maar hopen dat de achterklep het zolang volhoudt en niet compleet er mee ophoudt. Zal deze zo min mogelijk proberen te gebruiken maar er zal toch in- en uitgepakt moeten worden om naar de volgende verblijfplaats te rijden.
Iemand hier ervaring met dit krakende probleem bij een gemotoriseerde achterklep en hoe lang dat goed gaat en of er misschien toch nog iets aan te doen is?
Ik vind dat een raar verhaal en zou je nooit hoeven verwachten van een klant dat hij of zij de wielen nog natrekt. Hoe wij het doen is vastzetten na banden/wielen wissel met slagsleutel, dan van de brug af en als de auto op zijn eigen wielen staat alle wielbouten natrekken met een momentsleutel op ~ 130nM. Dan is er niets aan de hand en kun je veilig rijden. Mocht je twijfelen of niet zeker zijn van je zaak kun je ze zelf nog even nalopen en als je geen momentsleutel hebt flink vast trekken, dan kun je zeker veilig op vakantie.vangoghnl:
Ik kijk op de factuur thuis en zie daar staan; "vergeet niet de wielmoeren na te trekken na 50km" nu heb ik geen idee hoe ik dat zou moeten doen. En aangezien we vannacht vertrekken ook lastig om nog langs te rijden. Dus even met ze gebeld en volgens hun is het niet echt nodig. Omdat het orginele velgen zijn en dezelfde wielmoeren. Heb ik nu in al die tijd dat ik auto rijdt wat gemist? Ik heb überhaupt echt nog nooit gehoord dat ik dit zou moeten laten doen na 50km en dus ook nog nooit gedaan. Moet ik hier vannacht wat mee?
[ Voor 12% gewijzigd door breinonline op 18-07-2026 21:09 ]
WP: Mitsubishi Ecodan PUHZ-SHW112YAA, ERSC-VM2C, Procon ┃ PV: 4800Wp, SolarEdge SE5K, 15x JAM60S17/320, ZW 15º ┃ WTW: Zehnder Q600 ┃ SH: Home Assistant, Proxmox, Intel NUC 8i5 Mini
Raar. Nog nooit gezien.vangoghnl schreef op vrijdag 17 juli 2026 @ 17:00:
Ik kijk op de factuur thuis en zie daar staan; "vergeet niet de wielmoeren na te trekken na 50km"
Hoeveel mensen hebben een (geschikte) moment sleutel in in de kofferbak liggen?
Vind het idd een raar verhaal. Ik ga naar zo'n zaak omdat ik het zelf niet kan/de spullen niet heb. Ook nog nooit ergens eerder gezien. Misschien is het ook meer om zichzelf in te dekken mocht er wat fout gaan?
Ik ben een Oceaan over gestoken en er rijden hier enorm veel nieuwe RAV4's terwijl wij nog moeten wachten op een showroom model. En ook in het echt vind ik 't niet echt heel spannend. Tis een saaie auto om te zien, met name door de meegenoten voorkant. Hopelijk komen er wat stoerder uitziende versies.
Verder enorm veel nieuwe Landcruisers ook en nieuwe 4Runners, die laatste vind ik echt heel tof maar is ook wel een enorm gevaarte. Heb zelf een RAV 4 met echte 4WD en alleen de 2.5L benzine motor en een automaat. Zonder hybride dus. Offroad is erg leuk en werkt prima, maar mis het hybride aandrijfsysteem wel
KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! of kijk hier op YouTube.
Wat een irritant geluid hey!Vliegvlug schreef op zaterdag 18 juli 2026 @ 16:50:
Toen ik vanmiddag de gemotoriseerde achterklep van mijn Toyota Corolla Hybrid TS uit 2022 opende hoorde ik aan de linkerkant een kort krakende geluid en bij sluiten ook weer even.
Daarna in het bestek van gok ik een kleine 2 uur de achterklep nog een keer of 4 open en dicht gedaan waarbij het kraken steeds langer bleef aanhouden.
Daarna heb ik onderstaand filmpje gemaakt om naar de garage op te sturen:
Krakende achterklep Toyota Corolla Hybrid TS - 5de keer openen en sluiten na eerste kraakje
Helaas met een grootte van 52,6 MB net te groot om te mailen.![]()
Dus moest ik het helaas nog een keer doen in lagere resolutie:
Krakende achterklep Toyota Corolla Hybrid TS - 6de keer openen en sluiten na eerste kraakje
(Deze is 25,9 MB)
Er is tussen deze twee achtereenvolgende pogingen al een toename in het kraken waar te nemen.
Zat 24 minuten tussen beiden.
Deze laatste video opgestuurd naar de garage en er ook achteraan gebeld naar de eigenaar die toevallig net een weekendje weg was en zijn zaak was inmiddels ook gesloten.![]()
Aangegeven wat het was want hij had de email nog niet gelezen natuurlijk en hij gaf aan dat die gemotoriseerde achterklepuitzetters hydraulisch werken en dat er niets aan te servicen is maar ze enkel vervangen kunnen worden als ze stuk zijn. Ik kon maandag langskomen om er naar te laten kijken. Nu ben ik alleen nog 2 weken op vakantie dus dat is daarom geen optie.
Kan alleen maar hopen dat de achterklep het zolang volhoudt en niet compleet er mee ophoudt. Zal deze zo min mogelijk proberen te gebruiken maar er zal toch in- en uitgepakt moeten worden om naar de volgende verblijfplaats te rijden.
Iemand hier ervaring met dit krakende probleem bij een gemotoriseerde achterklep en hoe lang dat goed gaat en of er misschien toch nog iets aan te doen is?
Zelf geen krakende achterklep gehad, wel luidruchtig/stroef alsof het een druppeltje olie ofzo nodig heeft. Gaat dan wel om een RAV4 na 110k km, niet een Corolla TS. Vooralsnog niks mee gedaan, neem het wel mee als een puntje bij de volgende beurt.
Verder ook papa, ondernemer en met mijn vrouw Arenda mede-eigenaar van HardwareParadijs V.O.F.
Dat klinkt niet al te best idd.
Maar weet je zeker dat het geluid uit het hydraulische deel komt? En niet bv van of bij de bevestiging op het chassis of de achterklep? Of misschien wel het scharnier van de achterklep?
Dat is op het filmpje niet te horen, maar daar zou ik een soortgelijk gekraak eerder verwachten, want het hydraulische stuk is een gesloten systeem.
[ Voor 3% gewijzigd door Thasaidon op 19-07-2026 10:26 ]
"Hello IT, have you tried turning it off and on again?" - "Computer says no..."
ga er vanuit dat je zo’n tandwieltje hoort kraken
iedere fabrikant zal t wel weer iets anders doen maar dit principe
[ Voor 35% gewijzigd door laurens0619 op 19-07-2026 12:45 ]
CISSP! Drop your encryption keys!
Inderdaad, geluid gaat door merg en been
Vanochtend met open doen trouwens wel veel minder gekraak dan gisteren gelukkig. Sluiten was ook wel iets minder geworden, maar lang niet zoveel.
Deze Corolla zit op 120K kilometers.Zelf geen krakende achterklep gehad, wel luidruchtig/stroef alsof het een druppeltje olie ofzo nodig heeft. Gaat dan wel om een RAV4 na 110k km, niet een Corolla TS. Vooralsnog niks mee gedaan, neem het wel mee als een puntje bij de volgende beurt.
Hopelijk houdt de klep het nog even vol tot ik terug ben over 2 weken.
Dit doet een van de RAV4 beugels ook en Toyota gaat nu nadat dit al twee jaar zo is nu een keer bij Totota vragen voor garantie. Want hij doet het al die tijd wel. Functioneel werkt het en lijkt ook niet kapot te gaan, maar suf is het wel want als ik hem een beetje help maakt het meteen geen geluid. Weet over paar weken pas of ze gaan vervangen onder garantie. Auto is bijna 8 jaar oud inmiddels.Vliegvlug schreef op zaterdag 18 juli 2026 @ 16:50:
Toen ik vanmiddag de gemotoriseerde achterklep van mijn Toyota Corolla Hybrid TS uit 2022 opende hoorde ik aan de linkerkant een kort krakende geluid en bij sluiten ook weer even.
Daarna in het bestek van gok ik een kleine 2 uur de achterklep nog een keer of 4 open en dicht gedaan waarbij het kraken steeds langer bleef aanhouden.
Daarna heb ik onderstaand filmpje gemaakt om naar de garage op te sturen:
Krakende achterklep Toyota Corolla Hybrid TS - 5de keer openen en sluiten na eerste kraakje
Helaas met een grootte van 52,6 MB net te groot om te mailen.![]()
Dus moest ik het helaas nog een keer doen in lagere resolutie:
Krakende achterklep Toyota Corolla Hybrid TS - 6de keer openen en sluiten na eerste kraakje
(Deze is 25,9 MB)
Er is tussen deze twee achtereenvolgende pogingen al een toename in het kraken waar te nemen.
Zat 24 minuten tussen beiden.
Deze laatste video opgestuurd naar de garage en er ook achteraan gebeld naar de eigenaar die toevallig net een weekendje weg was en zijn zaak was inmiddels ook gesloten.![]()
Aangegeven wat het was want hij had de email nog niet gelezen natuurlijk en hij gaf aan dat die gemotoriseerde achterklepuitzetters hydraulisch werken en dat er niets aan te servicen is maar ze enkel vervangen kunnen worden als ze stuk zijn. Ik kon maandag langskomen om er naar te laten kijken. Nu ben ik alleen nog 2 weken op vakantie dus dat is daarom geen optie.
Kan alleen maar hopen dat de achterklep het zolang volhoudt en niet compleet er mee ophoudt. Zal deze zo min mogelijk proberen te gebruiken maar er zal toch in- en uitgepakt moeten worden om naar de volgende verblijfplaats te rijden.
Iemand hier ervaring met dit krakende probleem bij een gemotoriseerde achterklep en hoe lang dat goed gaat en of er misschien toch nog iets aan te doen is?
KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! of kijk hier op YouTube.
Geen idee waar het gekraak precies vandaan komt, ergens aan de linkerkant in elk geval maar of het nu die uitzetter is of de bevestingspunten zijn weet ik niet. Zou van dichter kunnen proberen te luisteren maar wil er ook niet met mijn hoofd tussen komen.Thasaidon schreef op zondag 19 juli 2026 @ 10:25:
@Vliegvlug
Dat klinkt niet al te best idd.
Maar weet je zeker dat het geluid uit het hydraulische deel komt? En niet bv van of bij de bevestiging op het chassis of de achterklep? Of misschien wel het scharnier van de achterklep?
Dat is op het filmpje niet te horen, maar daar zou ik een soortgelijk gekraak eerder verwachten, want het hydraulische stuk is een gesloten systeem.
Ik heb geen idee hoe zo’n ding in elkaar zit. De garage had het over hydraulische dus dat neem ik dan maar aan, maar het is geen Toyota dealer dus als Toyota dat anders doet en de meeste merken hydraulische dan zou het ook een aanname kunnen zijn.laurens0619 schreef op zondag 19 juli 2026 @ 12:38:
Ik geloof dat zon elektrische achterklep puur een tandbaan/wormwiel met een tandiel met elektro motortje erin.
ga er vanuit dat je zo’n tandwieltje hoort kraken
iedere fabrikant zal t wel weer iets anders doen maar dit principe
[Afbeelding]
Zo’n mechanisch systeem lijkt me mogelijk wel te repareren ipv enkel helemaal te vervangen.
Je zou kunnen kijken of je ergens wat kruipolie of siliconenspray kunt kopen en de scharnieren bij het dak even inspuiten.
Meest voorkomende gekraak zit namelijk bij de scharnieren omdat het vet wat daar af fabriek op zit na verloop van tijd gewoon weg is.
Diezelfde sileconenspray kun je dan evt ook gebruiken om de kogelgewrichten waarmee de telescooparmen bevestigd zitten in te spuiten. Ook het vet wat daar op zit droogt na verloop van tijd uit.
"Hello IT, have you tried turning it off and on again?" - "Computer says no..."
Zou wellicht kunnen, maar daar gaat een Toyota dealer in ieder geval niet aan beginnen. Dit zijn reparaties die niet vaak voor komen en de knowhow ontbreekt daardoor. Geheel vervangen zal dus goedkoper zijn. Even los van de vraag of er überhaupt losse onderdelen leverbaar zijn voor dit systeem. Ik weet verder niet hoe dit systeem inwendig werkt maar ik heb eens een auto gezien waarbij die aan 1 kant door het dak gegaan wasVliegvlug schreef op maandag 20 juli 2026 @ 00:18:
[...]
Ik heb geen idee hoe zo’n ding in elkaar zit. De garage had het over hydraulische dus dat neem ik dan maar aan, maar het is geen Toyota dealer dus als Toyota dat anders doet en de meeste merken hydraulische dan zou het ook een aanname kunnen zijn.
Zo’n mechanisch systeem lijkt me mogelijk wel te repareren ipv enkel helemaal te vervangen.
Maar je hebt nog garantie toch? Zou er dan niet teveel (of niks) zelf aan doen zonder overleg met de verkopende partij. Bij thuiskomst een diagnose laten stellen en hopelijk snel reparatie dan
Goede tip! Dat ga ik zeker proberen, kan nooit kwaad en als het inderdaad daar in zit en hiermee opgelost is hoef ik ook geen nodeloos onderzoek aan de achterklep uitzetter gedaan te wordenThasaidon schreef op maandag 20 juli 2026 @ 09:29:
@Vliegvlug
Je zou kunnen kijken of je ergens wat kruipolie of siliconenspray kunt kopen en de scharnieren bij het dak even inspuiten.
Meest voorkomende gekraak zit namelijk bij de scharnieren omdat het vet wat daar af fabriek op zit na verloop van tijd gewoon weg is.
Je zegt ‘eventueel’.Diezelfde sileconenspray kun je dan evt ook gebruiken om de kogelgewrichten waarmee de telescooparmen bevestigd zitten in te spuiten. Ook het vet wat daar op zit droogt na verloop van tijd uit.
Is er een reden om dat niet sowieso te doen, zelf als het kraken is opgelost met het smeren van de achterklep scharnieren?
Ik zei eventueel, want als het probleem in de scharnieren zit, hoef je de kogelgewrichten niet in te spuiten, want daar zit dan nog genoeg "vet" op. En vet en siliconenspray gaat niet altijd lekker samen.
"Hello IT, have you tried turning it off and on again?" - "Computer says no..."
Ah, op die manier. Klinkt niet handig om dat te mixen dan.Thasaidon schreef op maandag 20 juli 2026 @ 14:23:
@Vliegvlug
Ik zei eventueel, want als het probleem in de scharnieren zit, hoef je de kogelgewrichten niet in te spuiten, want daar zit dan nog genoeg "vet" op. En vet en siliconenspray gaat niet altijd lekker samen.
Maar is siliconenspray voor de scharnieren dan wel aan te raden? Aangezien je aangeeft dat ze af fabriek daarvoor ook vet gebruiken
Is er een reden dat je siliconenspray aan raadt? Ik zou zelf namelijk eerder wit lithiumvet pakken voor dit soort zaken. Maar misschien is dat dus niet handig?Thasaidon schreef op maandag 20 juli 2026 @ 14:23:
@Vliegvlug
Ik zei eventueel, want als het probleem in de scharnieren zit, hoef je de kogelgewrichten niet in te spuiten, want daar zit dan nog genoeg "vet" op. En vet en siliconenspray gaat niet altijd lekker samen.
Dat klinkt ook als een zinnig verhaal. Was meer dat hierboven gezegd werd dat het ook wel eens niet hydrolisch zou kunnen zijn en dacht dat het daardoor misschien niet compleet vervangen zou hoeven worden, maar de tijd en moeite die in reparatie daarvan gaat zitten zou inderdaad wel eens niet op kunnen wegen tegen simpelweg compleet vervangen.Denman schreef op maandag 20 juli 2026 @ 10:23:
[...]
Zou wellicht kunnen, maar daar gaat een Toyota dealer in ieder geval niet aan beginnen. Dit zijn reparaties die niet vaak voor komen en de knowhow ontbreekt daardoor. Geheel vervangen zal dus goedkoper zijn. Even los van de vraag of er überhaupt losse onderdelen leverbaar zijn voor dit systeem. Ik weet verder niet hoe dit systeem inwendig werkt maar ik heb eens een auto gezien waarbij die aan 1 kant door het dak gegaan wasIk kan me dus voorstellen dat er ook krachten op komen te staan en dan wil je daar sowieso liever niet (zonder speciaal gereedschap) aan werken.
Er zit garantie op inderdaad dus ga zelf zeker niets aan die uitzetter proberen te doen. Maar indien het in de scharnieren zit en en ik dat met wat simpels zoals vet of siliconenspray kan oplossen of voorkomen dat het erger wordt lijkt me dat wel het proberen waard. Maar even overleg hierover met de garage is inderdaad wel handig.Maar je hebt nog garantie toch? Zou er dan niet teveel (of niks) zelf aan doen zonder overleg met de verkopende partij. Bij thuiskomst een diagnose laten stellen en hopelijk snel reparatie dan
Wel een duur geintje, volgens de dealer zijn ze 800 euro per stuk
Strava | :-( + ┌(^0^)┘= :-)
Als de scharnieren zo kraken, dan zal er nog vrij weinig tot geen vet meer in het scharnier zitten.
Je kunt deze dan wel invetten, maar dik vet krijg je er nauwelijks tussen. Siliconenspray is dan makkelijker.
@ZeromaNoiS
Lithiumvet kan ook, maar mijn ervaring is dat dit ook wit blijft en er lastig tussen te krijgen is.
De spray variant slaat ook wit uit en dan heb je vaak witte druipers op je lak.
"Hello IT, have you tried turning it off and on again?" - "Computer says no..."
"Whatever their future, at the dawn of their lives, men seek a noble vision of man’s nature and of life’s potential."
Gefeliciteerd en veel veilige kilometers gewenst!corset schreef op dinsdag 21 juli 2026 @ 09:16:
sinds vrijdag een mooie 2022 TeamNL Yaris. Enige wat ik nog moet uitzoeken is hoe ik Android car aan de praat krijg. USB kabel lijkt hem nog niet te pakken. Wel een heerlijke upgrade over mijn 2013 Yaris.
Verder ook papa, ondernemer en met mijn vrouw Arenda mede-eigenaar van HardwareParadijs V.O.F.
Had je al een andere kabel geprobeerd? Niet alle USB kabels werken (even) goed.
"Hello IT, have you tried turning it off and on again?" - "Computer says no..."