
00:00:00:00
Het grote Xbox 360 Topic - Deel 2
2 december 2005 is het eindelijk zover! Na een aantal jaren felle strijd tussen Microsoft's Xbox, Sony's PS2 en Nintendo's Gamecube zal de eerste next generation console het Europese strijdperk betreden: Microsoft's Xbox 360.
In dit topic is er alle ruimte om naar believen te discussieren over alles wat de Xbox 360 aangaat, van de beste methode om hem op je TV aan te sluiten tot over gelekte video's kwijlen.
We willen het hier wel graag over de machine zelf hebben, en niet over randapparatuur die niet direct met de X360 te maken heeft. Dus: controllers en dergelijke horen hier zeker, maar hier graag geen ellenlange verhandelingen over surround setjes en flat TV's: die vragen komen in Audio, Video & HiFi Forum veel beter tot hun recht en verstoren de discussies over vette games, trailers en screenies dan niet

Je kunt hier in principe posten wat je wilt, maar hou wel in ogenschouw dat ook hier de Algemene FAQ geldt naast de Spielerij policies. Met nadruk willen we nog even verduidelijken dat discussies over mod-chips, het illegaal downloaden van games of het ombouwen van ook de Xbox 360 uit den boze zijn.
Hardware specificaties
General | |
---|---|
Controller | 2.4GHz Wireless |
Weight | 7.7 lbs. / 3.5kg |
Form Factor | Console |
Dimensions (WxDxH) | 12.15 in x 3.27 in x 10.15 in / 309mm x 83mm x 258mm |
Graphics Processor and Memory | |
Embedded Video Memory | 10MB |
Graphics Processor | Custom ATI Processor |
Graphics Core Clock Speed | 500MHz |
System Memory | 512MB UMA (Shared with GPU) |
Vector Units | 1 VMX-128 unit per core (3 total) |
CPU Math Performance | 9 Billion Dot Product Operations per Second |
System Memory Bandwith | 22.4GB/s, 256GB/s to EDRAM |
Memory Architecture | Unified Memory Architecture |
Shaders | 48-way Parallel Floating Point Dynamically-Scheduled, 48 billion Operations/s |
Video Memory | 512MB UMA (Shared with CPU) |
Fill Rate (pixels) | 16 Gigasamples/s using 4X MSAA |
Fill Rate (triangles) | 500 Million/s |
Product Identification | |
Manufacturer | Microsoft |
Product Line | Microsoft Xbox 360 |
Video Output | |
Resolution | 480p, 480i, 720p, 1080i |
Expansion and Connectivity | |
Digital Media Formats | DVD-Video, DVD-ROM, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD-DA, CD-ROM, CD-R, CD-RW, WMA CD, MP3 CD, JPEG Photo CD |
Game Media Format | Dual-Layer DVD-ROM |
Other I/O Connectors | 3 USB 2.0, 2 Memory Slots, Ethernet Port (RJ45) |
Controller Ports | Supports up to 4 Controllers |
Plug and Play Storage | 20GB Removable Hard Drive |
Standard AV Output Connectors | n/a |
Integrated Communications | 802.11 A/B/G Wi-Fi ready, adapter not included |
Processor | |
Processor Core Spec | 3 Cores, 2 hardware threads per core |
Marketing Performance Measurement | 1 TFLOP |
Processor Clock Speed | 3.2GHz |
L2 Cache | 1MB |
Processor | Custom IBM PowerPC CPU |
Integrated Devices | |
Built-in Features | Backward Compatible with Xbox (limited), Stands Vertically or Horizontally, Interchangable Face Plates, Xbox Live Service, Media Center Extender |
System Memory | |
Memory Bandwidth | 22.4GB/s main memory bandwidth, 256GB/s to eDRAM, 21.6GB/s FSB |
Storage | |
Media Drive | 12 x Dual-Layer DVD-ROM |
Audio | |
Decompression Channels | 320 Independent Decompression Channels |
Surround Sound | Multichannel Output (software driven) |
Sampling Frequency | 48KHz 16-bit |
Woei, en komen er ook spelletjes voor?
Stapels! Er zijn op dit moment al ruim 200 games bevestigd als zijnde in ontwikkeling voor de Xbox 360, en Microsoft verwacht dat er binnen de launch window van 3 maanden na release van de console minimaal 40 spellen op de markt zullen zijn.
De huidige lijst van 19 launch games is volgens Team Xbox onder voorbehoud als volgt:

Previews | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News

Previews | Screens | Movies | News
Vaak Gevraagde Vragen
Dat kun je gewoon zelf checken! In een groot aantal winkels zijn reeds Xbox 360 kiosks gespot, waar je demo's van onder meer Kameo en Call of Duty 2 kunt spelen. Er staan originele Xbox 360's met originele controllers, dus tis 'da real thing'. Het is de bedoeling dat de kiosks op korte termijn te vinden zijn in de meeste zo niet alle filialen van onder meer MediaMarkt en andere winkels waar games en consoles verkocht worden. Let op: er worden grote verschillen gemeld in beeldkwaliteit in de winkels. Het lijkt erop dat niet al het winkelpersoneel snapt hoe je de resolutie van de X360 goed instelt voor de Samsung die wel degelijk topkwaliteit beeld kan leveren. Als het er dus blocky of stretched uitziet kan dat.
De Xbox 360 wordt door Microsoft in 2 versies afgeleverd, het Core System en de Premium Edition. Het Core System kost je 299 euro adviesprijs waarvoor je naast de console een wired controller krijgt en een composiet aansluitkabel met SCART-adapter voor het videosignaal.

- Xbox 360 met zilveren DVD-lade
- 20GB Xbox 360 Hard Drive
- Xbox 360 Wireless Controller
- Xbox Live Headset
- HD/AV bekabeling met SCART adapter
- Ethernet kabel
- 1 maand Xbox Live Gold
Zie deze nieuwspost voor de adviesprijzen.
Ja, en dat ziet er heel vet uit als je een HDTV-ready televisie hebt! Maar maak je geen zorgen, alle games ondersteunen ook gewoon 'ouderwetse' televisies. Microsoft vereist van ontwikkelaars dat de games in 720p probleemloos werken en dat ze op de ouderwetse formaten goed functioneren. Het is wel verplicht breedbeeld, dus mocht je nog met een 4:3 zitten ga je letterboxing krijgen.
De meeste online retailers zijn door hun preorder packs heen, en nemen nu veelal bestellingen aan in de hoop dat ze nog preorder kits krijgen maar zonder garanties voor 2 december. Bij veel reguliere winkels als Dixons en ePlaza kun je ze nog wel gewoon in de winkels krijgen. Het is onbekend of Microsoft nog meer preorder kits uitlevert. Wees op je hoede voor de vele aanbiedingen op eBay, Marktplaats e.d.! Dit zijn (vrijwel) allemaal scams gericht om onschuldige consumenten geld af te troggelen. Geef je geld enkel aan een gerenommeerde winkel in ruil voor een preorder kit!
Yup! Microsoft geeft zelf speciale preorder kits uit voor de Premium Edition. Hiervoor betaal je 39 euro, waarna de kassabon je garantie geeft dat er op 2 december bij de winkel van aanschaf een glimmende Xbox 360 op je ligt te wachten die voor 360 euro voor jou is. Je betaalt dus geen cent meer, en krijgt er naast een one-size-fits-all longsleeve shirt (pics) ook een speciale Media Remote bij zonder numerieke toetsen en backlight. Deze is dus wat anders dan de reguliere remote van 30 euro, maar je krijgt 'm wel alleen gratis bij de eerste shipment!
Alle trotse bezitters van een Xbox 360 hebben een gratis Xbox Live Silver membership. Hiermee kun je in principe vrijwel alles behalve online gamen. Je kunt dus wel chatten, demo's en trailers downloaden en op de marktplaats terecht met micropayments. De hardcore gamer zal voor een maandelijks bedrag Xbox Live Gold aanschaffen, waarmee je wanneer je wilt online kunt gamen en toegang hebt tot echt alle features. Waar de bestaande Xbox Live abo's nog in populariteit geremd werden door het feit dat je een creditcard nodig had, komen er nu prepaid cards die je on- en offline kunt bestellen voor X maanden Gold.
Micropayment is het buzzword voor online handel van de komende jaren. Op dit moment is content altijd oftewel gratis oftewel een stevig bedrag, en micropayments vullen het gat op van de kleine betalingen. Je kunt voor bijvoorbeeld 20 euro per CC of prepaycard een aantal punten kopen, zeg 20000. Deze kun je vervolgens aan kleine dingen uitgeven, denk aan 100 punten voor een gamertag-foto van je favoriete spel, of 1000 punten voor een single-level unlimited access demo van een nieuw spel. Doordat leveranciers met de minibetalingen van een paar cent hun kosten kunnen dekken krijg je dus veel meer geinige content als het goed is.
Ja. En nee. De X360 zal niet de originele Xbox zomaar kunnen emuleren, daarvoor zit er teveel verschillende hardware in. Echter, met de goeie 'profiles' die de X360 hints geeft over welke optimalisaties hij mag maken kan het wel. Af-fabriek zullen er waarschijnlijk voor de echte classics al profiles aanwezig zijn. Verdere backwards compatibility zal een kwestie zijn van via Xbox Live nieuwe profiles downloaden voor op je harddisk. Wat houdt dit concreet in: je hebt de HD nodig voor uitgebreide backwards compatibility, en het is niet bekend in hoeverre Microsoft echt alle Xbox games op deze manier gaat bijwerken.
De huidige lijst van backwards compatible games is al enorm overigens en kun je hier vinden. Bungie heeft de Halo en Halo 2 zelfs nog even grondig van een facelift voorzien inclusief 720p rendering en FSAA.
Sommigen wel, anderen niet. Microsoft biedt het mechanisme aan en het is aan de publishers om te beslissen voor welke games ze er gebruik van maken. Voor wie het onbegrijpelijk vindt dat ze zo onredelijk gepest worden door de grote boze publishers, lees deze post even.
Uhm nee, maar grotendeels wel

Als je het even aangeeft frot ik het er graag bij
Vette linkjes
- Xbox 360 Homepage
- Xbox 360 Console informatie
- Xbox 360 IGN
- Xbox 360 GameSpot
- TeamXbox X360 hub
- Xbox 360 Gametrailers
- Xbox 360 trailers in high definition
- Project Gotham Racing 3 - Laat zien wat de X360 kan!
- Atmoz' screenshot site: HD screenies van PGR3, Kameo, Elder Scrolls IV, DOA4 en COD2
- Footage van X05 met aantal games irl getoond
[ Voor 172% gewijzigd door curry684 op 14-11-2005 13:32 . Reden: launchgames ]