"Wat kan ik het beste hieraan upgraden" part 11

Pagina: 1 ... 10 11 Laatste
Acties:
  • 3.514 views sinds 30-01-2008

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pkunk
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 05-05 19:18
doesburg schreef op maandag 23 januari 2006 @ 20:20:
Op dit moment beschikken mijn ouders over de volgende pc:

P4 2,6 Ghz
1024 Ddr
9600xt
medion spul voor de rest.

Alleen ik zou het graag wat upgraden, reden?
CoD 2, BF2, F.E.A.R. lekker kunnen draaien, niet op low...

Gedachte upgrade:
Nieuw mobo( eentje met pci-e )
Graka ( 6800gs of een andere als het geen overkill is: 7800 gt?(daarvoor wil ik dan wel doorsparen )
Nieuwe kast ( nog geen in gedachten, maar dat is het probleem niet die vind ik wel )

Samen voor maximaal € 450
toon volledige bericht
Moederbord €90
Athlon 64 3200+ €190
6800GS €190
Totaal €470
Of je spaart even een maandje door (of hoelang ook om €120 bijelkaar te sparen) en je koopt een 7800GT. Wat ik je eigenlijk wel zou aanraden.

Dan rest alleen nog de vraag of de rest van je systeem dit alles kan bijhouden aangezien je verder geen specs daarvan hebt gegeven. En dan denk ik met name aan de voeding en je geheugen

[ Voor 3% gewijzigd door Pkunk op 23-01-2006 23:31 ]

Hallo met Tim


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • xdc
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 10-05 10:12

xdc

Timlog schreef op maandag 23 januari 2006 @ 23:19:
[...]

Vraag 1:
Ten eerste: Waarom staat deze link niet in de TS? Mensen blijven maar met dezelfde vragen komen hier en er is al honderd keer antwoord op gegeven (no offence ;) )link
Het gaat als je een hogere kloksnelhed hebt natuurlijk wel sneller. Anders niet. Wel kan je veel plezier hebben van je dual core of HT technologie. Dan kan je rarren en dingen doen tegelijk. Dan hoef je je dus minder te storen aan het rarren, aangezien dat toch op de achtergrond gebeurt.

Vraag 2:
Je geheugen heeft ook invloed op de prestaties van je CPU aangezien zo ongeveer alle processen die uitgevoerd worden op je pc een wisselwerking zijn tussen je CPU en je geheugen (en je HD en je videokaart enz...) Maar nou wil je natuurlijk weten hoeveel dan?
Dat kan je natuurlijk hier vinden
Als je daar kijkt zie je dus dat het niet zo veel is. Er staat alleen dus niet wat het verschil is met sneller geheugen, maar dat zal logischerwijs niet zoveel schelen.

Vraag3:
In de TS (!) staat deze link. Daar zie je dat het snelheidsverschil met HD intensieve processen slechts enkele seconden per minuut is. Rarren is echter niet zo HD intensief als wat er bij die testen gedaan is. Daarom zal het verschil daarbij ook minder zijn. Overigens zou RAID 0 kunnen doen. Daar heb je volgens mij niet perse schijven van dezelfde grootte voor nodig. Zie ook : RAID FAQ
toon volledige bericht
allereerst dank _/-\o_

Vraag 1: die Link is zeer handig!
Een x2 processor zou dus alleen nut hebben mits ook gebruik wordt gemaakt van een multi-threading software , winrar helaas niet :| , 7zip weer wel , dus even testen hoe die werkt.

Een single processor: zou dus uitkomst bieden , echter gezien de resultaten in de grafiek
van amd 64 3000+ venice naar de snelste single core fx57 , levert slechts een 30 seconden op (daar betaal je dan wel een boel voor) dus daar moet ik nog even over nadenken.

Vraag 2: duidelijk niet upgraden dus , 1GB volstaat evenals de pc3200 cas2.5

Vraag 3: Raid 0 is leuk maar , wat ik al dacht en wat ook nog eens in de FAQ staat:

Verschillende schijven in RAID mogelijk? Ja, dat kan :) Alleen moet je rekening houden met het feit dat de grootte en de snelheid van de kleinste resp langzaamste schijf bepalend is voor de totale grootte en snelheid


Dus geen optie voor mij , want dan verlies ik 100 GB! :)

slimmehotspot.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 68225

Nogmaals mijn systeem:


P4 2.4Ghz
MSI 648 max 533mhz
1.5 Gb DDR 2700/333mhz
1x 160 Gb Maxtor & 1x 120 Gb Maxtor
Xelo Radeon 9700 PRO 128 Mb

Ik ben dus van plan deze laatste te vervangen op korte termijn met een X850XT
Echter schroefde ik vandaag mijn kastje open en ik zag de voeding, was een 300Watt..
Kan een voeding met te weinig capiciteit je systeem slomer doen lopen of zou je systeem gewoon foutmeldingen/errors krijgen? Want dit vraag ik me af.

En is het mogelijk een X850XT erbij te plaatsen met behoud van de voeding (huidige videokaart weg natuurlijk)? Enzoja, wat is het nadeel?

Want als mijn systeem gewoon langszamer loopt door de voeding vervang ik die natuurlijk. Echter ben ik qua die logica totaal niet hierin thuis :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoD
  • Registratie: September 2004
  • Niet online

RoD

Admin Mobile & FP PowerMod
Welke voeding heb ik nodig? Deel 14 :Y)

Ik kan je wel verklappen dat je een andere voeding nodig hebt. Verder zou ik die videokaart er niet bijzetten. De AGP versie is behoorlijk duur. Als ik jou was zou ik doorsparen voor een leuk AMD 64 setje met PCI-E mobo. Overigens mis ik je budget en wat je van plan bent er mee te gaan doen.

Je krijgt overigens geen foutmeldingen ed, ik denk dat je systeem het met die voeding het gewoon niet trekt. Dus dat je hardwarematige problemen krijgt. Niet aan te raden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pkunk
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 05-05 19:18
Anoniem: 68225 schreef op maandag 23 januari 2006 @ 23:44:
Nogmaals mijn systeem:


P4 2.4Ghz
MSI 648 max 533mhz
1.5 Gb DDR 2700/333mhz
1x 160 Gb Maxtor & 1x 120 Gb Maxtor
Xelo Radeon 9700 PRO 128 Mb

Ik ben dus van plan deze laatste te vervangen op korte termijn met een X850XT
Echter schroefde ik vandaag mijn kastje open en ik zag de voeding, was een 300Watt..
Kan een voeding met te weinig capiciteit je systeem slomer doen lopen of zou je systeem gewoon foutmeldingen/errors krijgen? Want dit vraag ik me af.

En is het mogelijk een X850XT erbij te plaatsen met behoud van de voeding (huidige videokaart weg natuurlijk)? Enzoja, wat is het nadeel?

Want als mijn systeem gewoon langszamer loopt door de voeding vervang ik die natuurlijk. Echter ben ik qua die logica totaal niet hierin thuis :)
toon volledige bericht
En wederom uit de TS: Welke voeding heb ik nodig? Deel 14
Maar kort samengevat: Als je voeding te weinig stroom levert zal er niks ontploffen o.i.d. in je PC. Je hebt kans dat je spontane resets krijgt of dat je videokaart eeneens op hele lage kloksnelheden gaat werken, maar echte schade zal je er niet door krijgen.
Als je dat topic doorleest zie je dat er zelfs iemand is met 250W in een systeem waar je van zou verwachten dat de voeding het helemaal niet trekt. Dus alles is mogelijk.

//edit: spuit 11 yay O-)

Hallo met Tim


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • juanp
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 08-05 23:28
wat die voeding betreft kan je systeem er erg instabiel door worden, doordat die de voltage lijnen niet op de juiste hoogte kan houden, dit zal erger worden, of zul je gaan merken met een zwaardere videokaart, deze kaart heeft volgens mij ook een extra voedings connector nodig, dus zal wel wat meer stroom trekken en als die dat normaal kan geven zal die goed blijven lopen, maar kan die dat niet word het alleen erger.

Verder inderdaad wat er door RoD word gezegd!

edit: spuit 12 :)

[ Voor 3% gewijzigd door juanp op 23-01-2006 23:53 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thennis
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 08-02 23:44

Thennis

Lachen kan altijd

Ik ben nu al meer dan een maand aan het rondsnuffelen naar een nieuw systeem en heb me overal geprobeerd zo goed mogelijk op in te lezen. Heb nu een Athlon XP 1600 met 1GB PC2100 ram en een Club 3D Geforce 4 Ti4600. Dit is eigenlijk nog best een prima systeem, maar laat nu af en toe wat steekjes vallen.
Voor de nieuwe pc behoud ik: de kast, harde schijf (maxtor diamondmax 160GB 8MB cache), DVD speler, CD-brander.
Ik heb al gekocht: 2X 512MB Corsair PC3200 DDR voor €79,90
Nu wil ik het volgende aanschaffen:

Moederbord;
Asus A8N-E (€ 90,00) of Asus A8N-SLI (€ 112,00) . Weet niet of ik de sli ga gebruiken, en volgens mij verschillen de bordjes verder niet echt.

Processor;
AMD Athlon 64 X2 3800 (€ 314,00) of de X2 4400 (€ 485,00) , dat scheelt gelijk een bom duiten. De laatste heeft 1MB cache per core en is neem ik aan een stuk sneller. Weet niet of dat het geld waard is.

Videokaart;
Asus 7800GTX TOP 256MB (€ 509,00) of een XFX 7800GTX 512MB (€ 652,00). Scheelt weer veel geld en weet niet of het zoveel meer waard is. Asus kaart is wel heel slecht leverbaar.

Voeding;
Tagan 480W u1 (€ 70,00) of u22 (€ 80,00) voor sli. Tagan lijkt me een degelijk merk en is niet te duur.

Geluidskaart;
Ik heb nu een Soundblaster Live! 5.1 en dat klinkt allemaal goed. Misschien dat het onboard geluid beter is, maar ik hou niet zo van onboard dingen.. Als ik een nieuwe kaart ga kopen zou dat een X-Fi worden. Maar daar wacht ik op tot ze goedkoper zijn.

Nou ik twijfel tussen een aantal onderdelen en misschien vind je dat ik ergens al de verkeerde keuze heb gemaakt, laat het graag horen.
Ik koop er ook nog een NEC DVD brander (€ 43,00) bij.
Budget 1250 euro liefst minder ;) Dank

[ Voor 4% gewijzigd door Thennis op 24-01-2006 03:50 . Reden: Ik heb even wat richtprijzen erbij gezet. De XFX is een stuk duurder namelijk ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • McKaamos
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

McKaamos

Master of the Edit-button

die Asus kaart kost meer omdat je er prolly een stapel software bij krijgt.
als dat je niks kan schelen zou ik voor de XFX gaan (dies toch goedkoper?)
en SLI levert maar een beetje performanceboost op... daar rekening mee houden heeft geen nut denk ik...
dus een non SLI bord en non SLI voeding.
die 7800 kaart is sowieso een beest, en in SLI is leuk en aardig, maar de kosten/baten verhouding is slecht imo

Iemand een Tina2 in de aanbieding?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
Thennis schreef op dinsdag 24 januari 2006 @ 03:38:
Ik ben nu al meer dan een maand aan het rondsnuffelen naar een nieuw systeem en heb me overal geprobeerd zo goed mogelijk op in te lezen. Heb nu een Athlon XP 1600 met 1GB PC2100 ram en een Club 3D Geforce 4 Ti4600. Dit is eigenlijk nog best een prima systeem, maar laat nu af en toe wat steekjes vallen.
Voor de nieuwe pc behoud ik: de kast, harde schijf (maxtor diamondmax 160GB 8MB cache), DVD speler, CD-brander.
Ik heb al gekocht: 2X 512MB Corsair PC3200 DDR voor €79,90
Nu wil ik het volgende aanschaffen:

Moederbord;
Asus A8N-E (€ 90,00) of Asus A8N-SLI (€ 112,00) . Weet niet of ik de sli ga gebruiken, en volgens mij verschillen de bordjes verder niet echt.

Processor;
AMD Athlon 64 X2 3800 (€ 314,00) of de X2 4400 (€ 485,00) , dat scheelt gelijk een bom duiten. De laatste heeft 1MB cache per core en is neem ik aan een stuk sneller. Weet niet of dat het geld waard is.

Videokaart;
Asus 7800GTX TOP 256MB (€ 509,00) of een XFX 7800GTX 512MB (€ 652,00). Scheelt weer veel geld en weet niet of het zoveel meer waard is. Asus kaart is wel heel slecht leverbaar.

Voeding;
Tagan 480W u1 (€ 70,00) of u22 (€ 80,00) voor sli. Tagan lijkt me een degelijk merk en is niet te duur.

Geluidskaart;
Ik heb nu een Soundblaster Live! 5.1 en dat klinkt allemaal goed. Misschien dat het onboard geluid beter is, maar ik hou niet zo van onboard dingen.. Als ik een nieuwe kaart ga kopen zou dat een X-Fi worden. Maar daar wacht ik op tot ze goedkoper zijn.

Nou ik twijfel tussen een aantal onderdelen en misschien vind je dat ik ergens al de verkeerde keuze heb gemaakt, laat het graag horen.
Ik koop er ook nog een NEC DVD brander (€ 43,00) bij.
Budget 1250 euro liefst minder ;) Dank
toon volledige bericht
als je een GTX neemt, gewoon de goedkoopste nemen. een XFX is uit de fabriek gewoon al net ietsje overgeclocked wat je zelf ook zonder zorgen kan doen.
Ik zou in jou geval een 7800GT nemen voor 300€ aangezien je daar echt met gemak alle nieuwste games op de hoogste instellingen mee kan spelen (dat doe ik nu ook al met me 190€ 6800GS) Dan zou ik dat geld wat je daarmee uitspaard een X2 4400+ nemen..
Je zou een sli bordje kunnen nemen als je ooit in sli wilt gaan draaien.. Je kan ook kiezen voor 2x 6800GS voor 2x 180 a 190€.. dan ben je sneller dan een 7800GTX 512MB :P

Die tagan voeding neem de u22 :) het heeft niks met sli te maken (ja je kan er sli mee draaien als je wilt) maar de u22 en u15 series hebben twee 12volt rails waardoor je spanning stabieler is, dus ook een stabieler systeem. Je kan schakelijk tussen 1x 12volt 30A of 2x 12volt 20A.. in de 2x stand zorgt één twaalf volt rail voor de spanning van het mobo en de processor en de tweede 12 volt rail voor de spanning van de videokaart, HDD, CD-rom etc..
Dus neem aub de u22! het scheeld maar 10 euro, en het is die 10 euro echt waard!

[ Voor 11% gewijzigd door KappeNou op 24-01-2006 04:18 ]

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Opdreef
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 12-05 23:46
Timlog schreef op maandag 23 januari 2006 @ 23:30:
[...]


Moederbord €90
Athlon 64 3200+ €190
6800GS €190
Totaal €470
Of je spaart even een maandje door (of hoelang ook om €120 bijelkaar te sparen) en je koopt een 7800GT. Wat ik je eigenlijk wel zou aanraden.

Dan rest alleen nog de vraag of de rest van je systeem dit alles kan bijhouden aangezien je verder geen specs daarvan hebt gegeven. En dan denk ik met name aan de voeding en je geheugen
Zo'n grondige update had ik niet in gedachten, maximaal ander mobo + graka + gehuegen...

Rest specs:
Ddr 3200, zegt dat genoeg? merkloos is het trouwens(standaard medion + merkloos pc boer op de hoek)

Processor: een northwood dacht ik.. als ik op die pc zit zal ik even cpu-z draaien...

Hardeschijf: 120 gig, 7200rpm

Voeding: Coolermaster Realpower 380watt

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pkunk
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 05-05 19:18
doesburg schreef op dinsdag 24 januari 2006 @ 17:52:
[...]

Zo'n grondige update had ik niet in gedachten, maximaal ander mobo + graka + gehuegen...

Rest specs:
Ddr 3200, zegt dat genoeg? merkloos is het trouwens(standaard medion + merkloos pc boer op de hoek)

Processor: een northwood dacht ik.. als ik op die pc zit zal ik even cpu-z draaien...

Hardeschijf: 120 gig, 7200rpm

Voeding: Coolermaster Realpower 380watt
Koop dan alleen een 6800GS AGP en spaar door voor een grotere upgrade. Nieuw moederbord heeft niet zoveel zin als je die €470 al teveel vind. Je voeding en je geheugen zijn nog prima verder :)
Weet je wat het is, je kan wel een socket 478 moederbord kopen met PCI-e, maar daar heb je gewoon niet zoveel aan. Het grootste probleem is voor jou nu simpelweg je videokaart. Als je die vervangt kan je alles prima spelen. Daar veranderd een nieuw moederbord en nieuw geheugen gewoon haast niks aan.

[ Voor 23% gewijzigd door Pkunk op 24-01-2006 18:17 ]

Hallo met Tim


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Opdreef
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 12-05 23:46
Timlog schreef op dinsdag 24 januari 2006 @ 18:13:
[...]

Koop dan alleen een 6800GS AGP en spaar door voor een grotere upgrade. Nieuw moederbord heeft niet zoveel zin als je die €470 al teveel vind. Je voeding en je geheugen zijn nog prima verder :)
Maar, als ik een andere moederbord pak, wat 69 euro extra kost... en een pci-e 6800gs neem. ben ik rond 260-280 klaar, en kan ik mijn processor ook nog wat proberen over te klokken(dat kan niet met mijn huidige mobo, heb nog nooit een oc gedaan maar wil er wel aan gaan beginnen)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pkunk
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 05-05 19:18
Thennis schreef op dinsdag 24 januari 2006 @ 03:38:
Videokaart;
Asus 7800GTX TOP 256MB (€ 509,00) of een XFX 7800GTX 512MB (€ 652,00). Scheelt weer veel gel
Als je dan toch zoveel geld wil uitgeven. Heb je al aan de X1900XT gedacht? Die schopt de 7800GTX kont aan alle fronten en is maar een klein beetje duurder, €699 namelijk 8) . Maar wat maakt die extra 50 nou voor verschil als je toch zoveel gaat uitgeven :P
doesburg schreef op dinsdag 24 januari 2006 @ 18:18:
[...]

Maar, als ik een andere moederbord pak, wat 69 euro extra kost... en een pci-e 6800gs neem. ben ik rond 260-280 klaar, en kan ik mijn processor ook nog wat proberen over te klokken(dat kan niet met mijn huidige mobo, heb nog nooit een oc gedaan maar wil er wel aan gaan beginnen)
Lijkt me een prima plan. HF \o/

[ Voor 31% gewijzigd door Pkunk op 24-01-2006 18:25 ]

Hallo met Tim


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Opdreef
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 12-05 23:46
Timlog schreef op dinsdag 24 januari 2006 @ 18:23:
[...]

Als je dan toch zoveel geld wil uitgeven. Heb je al aan de X1900XT gedacht? Die schopt de 7800GTX kont aan alle fronten en is maar een klein beetje duurder, €699 namelijk 8) . Maar wat maakt die extra 50 nou voor verschil als je toch zoveel gaat uitgeven :P


[...]

Lijkt me een prima plan. HF \o/
Thanx, Maar heeft iemand een idee of een 7800gt zin heeft?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
doesburg schreef op dinsdag 24 januari 2006 @ 18:29:
[...]


Thanx, Maar heeft iemand een idee of een 7800gt zin heeft?
maybe als jij mijn post bovenaan leest :+ dus ja

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Opdreef
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 12-05 23:46
KappeNou schreef op dinsdag 24 januari 2006 @ 18:53:
[...]

maybe als jij mijn post bovenaan leest :+ dus ja
Sorry ben zo ongeduldig dat ik steeds page down indruk.. zodat ik snel bij de laatste post ben. 8)7

Conclusie = 7800gt nemen dus?

[ Voor 6% gewijzigd door Opdreef op 24-01-2006 21:09 . Reden: vraagje ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thennis
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 08-02 23:44

Thennis

Lachen kan altijd

KappeNou schreef op dinsdag 24 januari 2006 @ 04:15:

als je een GTX neemt, gewoon de goedkoopste nemen. een XFX is uit de fabriek gewoon al net ietsje overgeclocked wat je zelf ook zonder zorgen kan doen.
Ik zou in jou geval een 7800GT nemen voor 300€ aangezien je daar echt met gemak alle nieuwste games op de hoogste instellingen mee kan spelen (dat doe ik nu ook al met me 190€ 6800GS) Dan zou ik dat geld wat je daarmee uitspaard een X2 4400+ nemen..
Je zou een sli bordje kunnen nemen als je ooit in sli wilt gaan draaien.. Je kan ook kiezen voor 2x 6800GS voor 2x 180 a 190€.. dan ben je sneller dan een 7800GTX 512MB :P

Die tagan voeding neem de u22 :) het heeft niks met sli te maken (ja je kan er sli mee draaien als je wilt) maar de u22 en u15 series hebben twee 12volt rails waardoor je spanning stabieler is, dus ook een stabieler systeem. Je kan schakelijk tussen 1x 12volt 30A of 2x 12volt 20A.. in de 2x stand zorgt één twaalf volt rail voor de spanning van het mobo en de processor en de tweede 12 volt rail voor de spanning van de videokaart, HDD, CD-rom etc..
Dus neem aub de u22! het scheeld maar 10 euro, en het is die 10 euro echt waard!
Ik ben er niet zo dol op om een 6800 te kopen. Heb nu een Ti4600 waar ik Doom 3 op uitgespeeld heb, maar waar ik Battlefield 2 niet mee mag spelen omdat ie te oud schijnt te zijn.. Is geen gegrond argument, want ik weet de verschillen niet echt, maar heb liever de nieuwste serie zodat die hoop ik langer mee gaat.
Ik zal wel voor een u22 of u15 gaan omdat ik niet wist dat de u1 geen twee 12volt rails heeft.
Timlog schreef op dinsdag 24 januari 2006 @ 18:23:

Als je dan toch zoveel geld wil uitgeven. Heb je al aan de X1900XT gedacht? Die schopt de 7800GTX kont aan alle fronten en is maar een klein beetje duurder, €699 namelijk 8) . Maar wat maakt die extra 50 nou voor verschil als je toch zoveel gaat uitgeven :P
Die X1900XT is redelijk nieuw, misschien nu nog erg hoog geprijsd. En ik heb tot nu toe NVidia kaarten gehad. Heb het idee dat NVidia bij spelmakers beter ondersteund wordt.
Al is het wel het overwegen waard, hij is alleen nog niet echt te koop nu, wil toch deze week wel iets gaan bestellen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Banjy
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 10-05 13:52
Dan ook weer eens een upgrade vraag van mij:

Systeem:

Amd 64 3000+ S939
mobo: Asrock Dual-Sata (AGP, PCI-X ding)
Geheugen: 2x512 PC3200 Twinmos, dual channel.
Videokaart: Asus 6600GT AGP
Hardeschijf: 2x 250gb Samsung Spinpoint in Raid 0

Doeleinden:

Is nu hoofdzakelijk desktop ondanks dat ik een spelletje af en toe wel leuk vind heb ik besloten dat dat voor mij geen reden meer is om up te graden. Hiervoor koop ik wel consoles. (mooier beeld plus geluid installatie)

Ik wil dus een zo snel mogelijke ervaring in windows zelf. Met meerdere programma's etc.

Reden upgrade:

Zoals je kan zien heb ik nu 2x512mb. Echter is geheugen tegenwoordig niet meer zo heel erg duur dus ik zat er aan te denken om alvast nog zo een kit er bij te kopen. (ook met oog op vista) Dus dan heb ik straks 4 banken met 512mb elk van hetzelfde type geheugen (als het goed is) Ik gebruik nu maar ongeveer 500-600mb tijdens licht desktop gebruik (MSN, paar sites, nieuwsgroep downloader) dus die 2048mb heb ik absoluut (nog) niet nodig.

Mijn vraag is eigenlijk:

Gaat mijn performance achter uit door nu alvast verder up te graden. Werkt dual channel dan bijvoorbeeld nog. Krijg ik Dual Dual channel dan? :o :*) En zitten er voordelen aan om het toch te doen ook al lijk ik het niet nodig te hebben, gaat system performance toch voor uit? Ga ik er dus NIET op achter uit door het te kopen.

- Oh en ik speel nu wel nog vrij vaak BF2 heeft het daar nog zin voor, of is me videokaart daar toch al de bottleneck?

Ik verzoek dus alleen antwoord en niet wat ik eigenlijk moet upgraden. Voor desktop staat er ook nog wel een X2 processor in de planning als deze wat beter betaalbaar zijn. :)

Alvast bedankt

Photography Portfolio Straaljager filmpje


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • silencedead
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 12:54
ik geloof niet dat je erop achteruit zal gaan, met bf2 denk ik dat je er iets op vooruit gaat, maar met normaal gebruik zeg je zelf al dat er maar 500 a 600 wordt gebruikt en ga je dus geen verschil merken denk ik.

Ik zie dat je jouw schijven in raid 0 hebt staan, ik ben misschien ook van plan om er een schijf bij te kopen en in raid 0 te zetten, maar geeft het een merkbaar prestatie verschil, in diverse reviews zeggen ze van wel, maar als ik de cijfers zo zie is het verschil minimaal en denk ik dat ik beter een WD raptor kan kopen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Banjy
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 10-05 13:52
silencedead schreef op woensdag 25 januari 2006 @ 14:46:
ik geloof niet dat je erop achteruit zal gaan, met bf2 denk ik dat je er iets op vooruit gaat, maar met normaal gebruik zeg je zelf al dat er maar 500 a 600 wordt gebruikt en ga je dus geen verschil merken denk ik.

Ik zie dat je jouw schijven in raid 0 hebt staan, ik ben misschien ook van plan om er een schijf bij te kopen en in raid 0 te zetten, maar geeft het een merkbaar prestatie verschil, in diverse reviews zeggen ze van wel, maar als ik de cijfers zo zie is het verschil minimaal en denk ik dat ik beter een WD raptor kan kopen
Ik ben er nog niet over uit of ik het sneller vind werken... De capaciteit is zeker veel hoger... Met streamen van HD content naar de xbox 360 houd je veel meer ademruimte over zeg maar. Maar nogmaals ik heb nog niet echt kunnen vergelijken in desktop gebruik lijkt het wel wat sneller maar ik denk dat een raptor meer snelheid haalt.

Over mijn mogelijke geheugen upgrade ik begrijp wat je zegt. Maar er is nog een verschil tussen geen snelheids winst opmerken en snelheidsverlies hebben door een upgrade... Want blijven toegangstijden en bandbreedte hetzelfde zeg maar... en niet lager doordat hij meer moeite heeft met kiezen wel bankje hij gebruikt.

Photography Portfolio Straaljager filmpje


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
Thennis schreef op dinsdag 24 januari 2006 @ 19:30:
[...]


Ik ben er niet zo dol op om een 6800 te kopen. Heb nu een Ti4600 waar ik Doom 3 op uitgespeeld heb, maar waar ik Battlefield 2 niet mee mag spelen omdat ie te oud schijnt te zijn.. Is geen gegrond argument, want ik weet de verschillen niet echt, maar heb liever de nieuwste serie zodat die hoop ik langer mee gaat.
Ik zal wel voor een u22 of u15 gaan omdat ik niet wist dat de u1 geen twee 12volt rails heeft.


[...]


Die X1900XT is redelijk nieuw, misschien nu nog erg hoog geprijsd. En ik heb tot nu toe NVidia kaarten gehad. Heb het idee dat NVidia bij spelmakers beter ondersteund wordt.
Al is het wel het overwegen waard, hij is alleen nog niet echt te koop nu, wil toch deze week wel iets gaan bestellen.
toon volledige bericht
Sorry maar dat is echt onzin :+ Aangezien ik hievoor een Ti4600 had die ik des tijds gekocht had toen die net uit was, dus voor 550€ :Y)
Ik kan met me 6800GS van 180€ elk spel op 1280x1024 op high settings spelen. 2x 6800GS blaast elke 7800GTX weg. en tegen de tijd dat mijn ene 6800GS niet meer alles kan spelen verkoop ik hem weer en koop ik weer een mid end kaart van 200€ waar ik alles mee kan spelen. dus ik ben zoizo voordeliger uit dan weer een high end kaart te kopen van 550€
Banjy schreef op woensdag 25 januari 2006 @ 14:22:
Dan ook weer eens een upgrade vraag van mij:

Systeem:

Amd 64 3000+ S939
mobo: Asrock Dual-Sata (AGP, PCI-X ding)
Geheugen: 2x512 PC3200 Twinmos, dual channel.
Videokaart: Asus 6600GT AGP
Hardeschijf: 2x 250gb Samsung Spinpoint in Raid 0

Doeleinden:

Is nu hoofdzakelijk desktop ondanks dat ik een spelletje af en toe wel leuk vind heb ik besloten dat dat voor mij geen reden meer is om up te graden. Hiervoor koop ik wel consoles. (mooier beeld plus geluid installatie)

Ik wil dus een zo snel mogelijke ervaring in windows zelf. Met meerdere programma's etc.

Reden upgrade:

Zoals je kan zien heb ik nu 2x512mb. Echter is geheugen tegenwoordig niet meer zo heel erg duur dus ik zat er aan te denken om alvast nog zo een kit er bij te kopen. (ook met oog op vista) Dus dan heb ik straks 4 banken met 512mb elk van hetzelfde type geheugen (als het goed is) Ik gebruik nu maar ongeveer 500-600mb tijdens licht desktop gebruik (MSN, paar sites, nieuwsgroep downloader) dus die 2048mb heb ik absoluut (nog) niet nodig.

Mijn vraag is eigenlijk:

Gaat mijn performance achter uit door nu alvast verder up te graden. Werkt dual channel dan bijvoorbeeld nog. Krijg ik Dual Dual channel dan? :o :*) En zitten er voordelen aan om het toch te doen ook al lijk ik het niet nodig te hebben, gaat system performance toch voor uit? Ga ik er dus NIET op achter uit door het te kopen.

- Oh en ik speel nu wel nog vrij vaak BF2 heeft het daar nog zin voor, of is me videokaart daar toch al de bottleneck?

Ik verzoek dus alleen antwoord en niet wat ik eigenlijk moet upgraden. Voor desktop staat er ook nog wel een X2 processor in de planning als deze wat beter betaalbaar zijn. :)

Alvast bedankt
toon volledige bericht
Budget? :Y)

Mja voor de nieuwste spellen is je 6600GT de bottleneck. je kan kijken naar een 6800GS voor 180 a 190€ of een 7800GT voor 300€
Zo'n X2 processor is leuk als je veel applicaties tegelijk laat draaien.. nog is 1 of 2 gig geheugen maakt ook alleen verschil als je hele zware programma's draaid..

[ Voor 47% gewijzigd door KappeNou op 25-01-2006 16:17 ]

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Banjy
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 10-05 13:52
KappeNou schreef op woensdag 25 januari 2006 @ 16:12:

Budget? :Y)

Mja voor de nieuwste spellen is je 6600GT de bottleneck. je kan kijken naar een 6800GS voor 180 a 190€ of een 7800GT voor 300€
Zo'n X2 processor is leuk als je veel applicaties tegelijk laat draaien.. nog is 1 of 2 gig geheugen maakt ook alleen verschil als je hele zware programma's draaid..
Zoals ik al vernoemde ben ik niet uit naar betere performance in spellen. Mijn 6600GT is nog ruim voldoende voor mij (dan maar niet alles op high). Wellicht dat met de komst van windows vista ik een nieuwe mid range kaart koopt met erg goede HDTV decoding en Direct X 10 ondersteuning.

Het gaat mij er alleen om dat mijn overall performance door 2 extra 512mb reepjes er bij te prikken niet achter uit gaat. Want als het niet achter uit gaat dan koop ik ze binnenkort wie weet komt het nog eens van pas. :) Maar als nou blijkt dat een systeem trager werkt door meerdere bankjes en daardoor eventueel uitvallende functies aangezien het complexer is dan zie ik er dus vanaf.

Oh en X2 lijkt mij heerlijk, maar vind ze nog te duur. Maar in desktop omgeving met meerdere programma's en bijvoorbeeld films encoden lijkt het me geweldig. :)

Photography Portfolio Straaljager filmpje


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoD
  • Registratie: September 2004
  • Niet online

RoD

Admin Mobile & FP PowerMod
Je geheugen gaat dan wel trager lopen ja. Op T2 in plaats van T1 (of andersom, het wordt in ieder geval langzamer :P )
Als je alleen maar desktop gebruik doet, kun je net zo goed wachten met upgraden totdat het nodig is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Banjy
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 10-05 13:52
RoD schreef op woensdag 25 januari 2006 @ 17:05:
Je geheugen gaat dan wel trager lopen ja. Op T2 in plaats van T1 (of andersom, het wordt in ieder geval langzamer :P )
Als je alleen maar desktop gebruik doet, kun je net zo goed wachten met upgraden totdat het nodig is.
Kijk dat wou ik nou even weten, ik was al bang voor zo iets. Dan wacht ik inderdaad nog wel. Als die twinmos kit dan nog maar te koop is :o Want 4 dezelfde helpt volgens mij wel.. Maar goed ik wacht nog even. :)

Photography Portfolio Straaljager filmpje


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoD
  • Registratie: September 2004
  • Niet online

RoD

Admin Mobile & FP PowerMod
Wat je ook kunt doen is je 2 512MB reepjes doorverkopen, en dan 2x 1GB kopen. Ben je waarschijnlijk wel wat duurder uit, maar zo duur is geheugen gelukkig niet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thennis
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 08-02 23:44

Thennis

Lachen kan altijd

KappeNou schreef op woensdag 25 januari 2006 @ 16:12:

Sorry maar dat is echt onzin :+ Aangezien ik hievoor een Ti4600 had die ik des tijds gekocht had toen die net uit was, dus voor 550€ :Y)
Ik kan met me 6800GS van 180€ elk spel op 1280x1024 op high settings spelen. 2x 6800GS blaast elke 7800GTX weg. en tegen de tijd dat mijn ene 6800GS niet meer alles kan spelen verkoop ik hem weer en koop ik weer een mid end kaart van 200€ waar ik alles mee kan spelen. dus ik ben zoizo voordeliger uit dan weer een high end kaart te kopen van 550€
Ik zeg ook niet dat ie niet krachtig genoeg is. En het is inderdaad onzin, maar dat vinden de makers van BF2 niet. Die zeggen dat mijn pixel shader niet goed genoeg is. Terwijl deze kaart toch zeker nog tot een hoop in staat is (tot mijn verbazing). Ik vind hem niet te oud, maar straks heeft de geforce 6800 een oudere pixel shader (oid) dan de 7800 en is ie eerder niet meer te gebruiken.

Ik ben trouwens na lang tobben toch weer op wat anders uitgekomen.
Ik ga nu halen (denk ik):
AMD Athlon 64 4000+ (Wil toch betere game ervaring, 4000+ is sneller dan X2 4200+)
ASUS A8n-SLI SE
XFX 7800GTX 512MB
Tagan u15 480W voeding
Zalman 9500LED koeler (weet alleen niet of die wel nodig is en of hij beter koelt/stiller is dan de 7000 achtigen)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
Thennis schreef op woensdag 25 januari 2006 @ 19:23:
[...]


Ik zeg ook niet dat ie niet krachtig genoeg is. En het is inderdaad onzin, maar dat vinden de makers van BF2 niet. Die zeggen dat mijn pixel shader niet goed genoeg is. Terwijl deze kaart toch zeker nog tot een hoop in staat is (tot mijn verbazing). Ik vind hem niet te oud, maar straks heeft de geforce 6800 een oudere pixel shader (oid) dan de 7800 en is ie eerder niet meer te gebruiken.

Ik ben trouwens na lang tobben toch weer op wat anders uitgekomen.
Ik ga nu halen (denk ik):
AMD Athlon 64 4000+ (Wil toch betere game ervaring, 4000+ is sneller dan X2 4200+)
ASUS A8n-SLI SE
XFX 7800GTX 512MB
Tagan u15 480W voeding
Zalman 9500LED koeler (weet alleen niet of die wel nodig is en of hij beter koelt/stiller is dan de 7000 achtigen)
Als je zo toekomst gericht wilt werken waarom neem je de normale 64? dan weet je ook wel dat alle games in 1 a 2 jaar gebruik gaan maken van de dual core techniek, waardoor de normale CPU's in spellen niks meer voorstellen.
Waarom een XFX? rivatuner downloaden 2 balkjes verschuiven en je hebt het zelfde effect.. Gewoon altijd de goedkoopste kaart nemen :)
Ga jij maar is verdiepen in de 6800 en 7800 serie's dan zie je dat er amper een verschil is :) als je zo oordeelt moet je nog fftjes wachten op de 7900 serie die binnekort uitkomt. Als je niet kan wachten koop dan gewoon een 7800GT, die is echt nog snel genoeg.. Tegen die tijd dat die te langzaam wordt kan je een nieuwe kaart met nieuwe technieken kopen, een 7800GTX vindt ik echt onzin als je niet geilt op frames en 3Dmark scores
Geen idee of je een dichte of glazen kast hebt.. maar als je een dichte kast hebt koop dan de Arctic Freezer 64 pr0 aangezien die maar 20€ kost en evengoed/beter koelt dan de Zalman 9500

[ Voor 8% gewijzigd door KappeNou op 25-01-2006 19:51 ]

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thennis
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 08-02 23:44

Thennis

Lachen kan altijd

Ja, die rede van was ik alweer even vergeten. Wilde ook een X2 omdat dat op de toekomst gericht is. En daar zal in spellen ook wel gebruik van gemaakt gaan worden. Dus dan toch maar een X2 4200.

Ik wil als ik eenmaal een pc heb samengesteld niet over een jaar of twee jaar weer een nieuwe moeten kopen of dingen eruit halen. Mijn pc moet, net zoals degene nu 4-5 jaar goed mee gaan. Daarna vernieuw ik hem helemaal. Anders blijf je aan de gang.
Als nu de 7800GTX 512 MB veel sneller is dan een 7800GT dan kost dat misschien veel meer, maar kan er wel evt nog zoéén bij zetten (niet vervangen) en het is gewoon een stuk sneller. Enige waar ik aan twijfel is een x1900xtx. Die is 600 euro en nog wel sneller, maar dacht gelezen te hebben dat die niet goed in crossfire mode is (niet zeker) en ik ben toch meer van de NVidia.
Dat van die cooler was ook niet geheel zeker, maar vond hem wel mooi, en heb mijn kast meestal open staan, maar misschien is die van 20euro beter. Ga geen geld over de spreekwoordelijke balk gooien.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
Thennis schreef op woensdag 25 januari 2006 @ 20:06:
Ja, die rede van was ik alweer even vergeten. Wilde ook een X2 omdat dat op de toekomst gericht is. En daar zal in spellen ook wel gebruik van gemaakt gaan worden. Dus dan toch maar een X2 4200.

Ik wil als ik eenmaal een pc heb samengesteld niet over een jaar of twee jaar weer een nieuwe moeten kopen of dingen eruit halen. Mijn pc moet, net zoals degene nu 4-5 jaar goed mee gaan. Daarna vernieuw ik hem helemaal. Anders blijf je aan de gang.
Als nu de 7800GTX 512 MB veel sneller is dan een 7800GT dan kost dat misschien veel meer, maar kan er wel evt nog zoéén bij zetten (niet vervangen) en het is gewoon een stuk sneller. Enige waar ik aan twijfel is een x1900xtx. Die is 600 euro en nog wel sneller, maar dacht gelezen te hebben dat die niet goed in crossfire mode is (niet zeker) en ik ben toch meer van de NVidia.
Dat van die cooler was ook niet geheel zeker, maar vond hem wel mooi, en heb mijn kast meestal open staan, maar misschien is die van 20euro beter. Ga geen geld over de spreekwoordelijke balk gooien.
een 7800GT gaat nog wel fftjes mee met games, trust me :) Een videokaart vervangen om de zoveel tijd moet gewoon wil je lekker de nieuwste games willen spelen.. Het beste is dus of nu een 7800GT kopen en dan over 2 jaar weer een kaart van 300€ (de kaart van 300€ over 2 jaar is zoizo wel sneller dan de 600€ kaart van nu)
Of nog ff wachten op de 7900 serie, je kan natuurlijk ook de X1900xtx nemen.. btw was je van plan om in crossfire of SLI te gaan draaien? dan moet je zoizo een heel andere mobo en 2x X1900xtx kopen :?

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thennis
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 08-02 23:44

Thennis

Lachen kan altijd

Ik vond het gewoon ideaal zo met mijn Ti4600 die ik tot nu aan gebruik. Heb ik gekocht voor 550euro en was zijn geld meer dan waard (nu bijna 5 jaar geleden). Heb in de tussentijd alleen een reepje ram erbij geprikt verder geen omkijken naar. Speel vrijwel alle spellen ermee. Zou het zonde vinden als ik over 2 jaar mijn grafische kaart van 300 euro weg moet doen. Had dan meer geld besteed dan gaat het 4 jaar mee.
Maar tweemaal 7800GT is ook een optie, maar dan zit ik wel gelijk aan mijn max.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
Thennis schreef op woensdag 25 januari 2006 @ 20:19:
Ik vond het gewoon ideaal zo met mijn Ti4600 die ik tot nu aan gebruik. Heb ik gekocht voor 550euro en was zijn geld meer dan waard (nu bijna 5 jaar geleden). Heb in de tussentijd alleen een reepje ram erbij geprikt verder geen omkijken naar. Speel vrijwel alle spellen ermee. Zou het zonde vinden als ik over 2 jaar mijn grafische kaart van 300 euro weg moet doen. Had dan meer geld besteed dan gaat het 4 jaar mee.
Maar tweemaal 7800GT is ook een optie, maar dan zit ik wel gelijk aan mijn max.
Ik weet wat je bedoeld, ik had toen de tijd ook een Ti4600 voor 550€ gekocht, maar een half jaar geleden was die echt aan vervangen toe, toen spellen zoals Far Cry uitkwamen :)
Dat SLI is wel leuk maar daar kan je ook weer problemen mee krijgen etc.. Ik zou als ik jou was gewoon echt eerst 1 7800GT kopen voor 300€ en dan kijken hoe lang die het vol houdt.. Ik schat met een X2 CPU wel een tijdje ;) Daarna kan je altijd weer een mid end kaart kopen of als je geluk hebt nog een goedkope 7800GT erbij doen en in SLI draaien.
Met een 6800GS kan je al alle nieuwste games 1280x1024 spelen en high settings.. dus een 7800GT moet het wel ff vol houden :D Je kan natuurlijk ook voor 360€ 2x 6800GS kopen en dan ben je sneller als een 7800GTX 512MB ;)

[ Voor 9% gewijzigd door KappeNou op 25-01-2006 20:37 ]

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • nhimf
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 02-04 16:11

nhimf

Lekker belangrijk allemaal

Huidig systeem:
Proc: AMD XP 2700+
MB: Asus Asus A7N8X Delue Rev 2.0
Mem: 1024 MB DDR (333 MHz = 2x512MB)
HD: 2x 120GB maxtor (Diamondmax 9)
Video: ATi Radeon 9800 Pro
Sound: Onboard (Soundstorm)
DVD Fikker: Pioneer A06
Monitor: Samsung 172x (17"TFT, dvi) & Iiyama Visionmaster Pro 451 (19")
OS: Windows XP Pro SP2 & Linux


Wat doe ik er mee?
Internetten, Gamen, Devven (php, C#), misschien komt er nog fotosoep bij

Waar zat ik aan te denken?
AMD athlon x2 3800+ (2.0ghz dual core)
Ati Radeon x1800XL
Asus A8N-E
2x512MB pc3200 (dane-elec of kingston oid, iig geen everclocking ram)

Budget
Dit is zo'n 800-850 euro, dat vind meer dan genoeg.

Overige opmerkingen
DE radeon 9800 pro is van hercules en een van de eerste. Dus volle geheugenbreedte (256bits?) en 128mb ram)
Het upgraden naar een betere agp kaart is gewoon te duur, dezelfde kaart in pci-e is vaak 25-50% goedkoper. En in hetzelfde socket een andere cpu stoppen is ook betrekkelijk nutteloos. (gaat maar tot 3200+)
Waarom dualcore? Met oog op de toekomst. onderandere The elder scrolls 4: oblivion gaat het ondersteunen (welke ik erg graag wil kopen)
De vraag die ik eigenlijk heb, is hoeveel ga ik er op vooruit?

ps. Ik hoef geen SLI moederbord, ik zal namelijk nooit 2 vga kaarten erin hangen ;) Een SLI bord kan best een optie zijn, maar dan voor de overige opties/snelheid of stabiliteit. Ik dacht zelf aan de A8N-E, omdat deze gewoon wat meer pci(e) sloten heeft, en geen in de weg zittende 2de x16 poort die ik toch niet zal gebruiken.

[ Voor 19% gewijzigd door nhimf op 26-01-2006 13:12 ]

Ik stink niet, ik ruik gewoon anders


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AJ1815
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 15-08-2021
nhimf schreef op donderdag 26 januari 2006 @ 13:02:
Huidig systeem:
Proc: AMD XP 2700+
MB: Asus Asus A7N8X Delue Rev 2.0
Mem: 1024 MB DDR (333 MHz = 2x512MB)
HD: 2x 120GB maxtor (Diamondmax 9)
Video: ATi Radeon 9800 Pro
Sound: Onboard (Soundstorm)
DVD Fikker: Pioneer A06
Monitor: Samsung 172x (17"TFT, dvi) & Iiyama Visionmaster Pro 451 (19")
OS: Windows XP Pro SP2 & Linux


Wat doe ik er mee?
Internetten, Gamen, Devven (php, C#), misschien komt er nog fotosoep bij

Waar zat ik aan te denken?
AMD athlon x2 3800+ (2.0ghz dual core)
Ati Radeon x1800XL
Asus A8N-E
2x512MB pc3200 (dane-elec of kingston oid, iig geen everclocking ram)

Budget
Dit is zo'n 800-850 euro, dat vind meer dan genoeg.

Overige opmerkingen
DE radeon 9800 pro is van hercules en een van de eerste. Dus volle geheugenbreedte (256bits?) en 128mb ram)
Het upgraden naar een betere agp kaart is gewoon te duur, dezelfde kaart in pci-e is vaak 25-50% goedkoper. En in hetzelfde socket een andere cpu stoppen is ook betrekkelijk nutteloos. (gaat maar tot 3200+)
Waarom dualcore? Met oog op de toekomst. onderandere The elder scrolls 4: oblivion gaat het ondersteunen (welke ik erg graag wil kopen)
De vraag die ik eigenlijk heb, is hoeveel ga ik er op vooruit?

ps. Ik hoef geen SLI moederbord, ik zal namelijk nooit 2 vga kaarten erin hangen ;) Een SLI bord kan best een optie zijn, maar dan voor de overige opties/snelheid of stabiliteit. Ik dacht zelf aan de A8N-E, omdat deze gewoon wat meer pci(e) sloten heeft, en geen in de weg zittende 2de x16 poort die ik toch niet zal gebruiken.
toon volledige bericht
Investeer dan ook in 2x1GB MEM, dat ga je in die config dus echt wel merken!!!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Outerspace
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 15:37

Outerspace

Moderator General Chat / Wonen & Mobiliteit

AFX Ghey Edition by HlpDsK

AJ1815 schreef op donderdag 26 januari 2006 @ 13:27:
[...]

Investeer dan ook in 2x1GB MEM, dat ga je in die config dus echt wel merken!!!
Volledig gelijk. 1024MB DDR geheugen is eigenlijk te weinig voor een snelle setup. Neem dan geheugen van Kingston of Crucial (of als je wil OC'en neem dan GeiL ofzo)

Zoekt nieuwe collega's (jr/sr engineers, servicedeskmedewerkers of managers in de Randstad


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • nhimf
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 02-04 16:11

nhimf

Lekker belangrijk allemaal

Outerspace schreef op donderdag 26 januari 2006 @ 13:36:
[...]

Volledig gelijk. 1024MB DDR geheugen is eigenlijk te weinig voor een snelle setup. Neem dan geheugen van Kingston of Crucial (of als je wil OC'en neem dan GeiL ofzo)
Geen OC, dus samsung, dane-elec of kingston valueram doet het goed genoeg.
Tenzij jullie zeggen dat een x2 3800+ dermate goed te overclocken is, dat het aan te raden is.

Ik stink niet, ik ruik gewoon anders


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gallus
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 15:32

Gallus

Cheesy

Momenteel bestaat mijn systeempje uit de volgende onderdelen:

AMD AthlonXP 1800+ (Palomino)
ECS K7S5A Pro
1x 512MB PC2700
Maxtor 120GB 7200rpm 2MB
Maxtor 60GB 7200rpm
Geforce 4Ti 4200

Ik zou graag een windows-omgeving willen hebben die wat sneller reageert. Vooral als ik meerdere programma's tegelijk draai, zoals Firefox, Office, FTD, Grabit, Quickpar en Winrar, dan zakt de performance behoorlijk in. Games speel ik nooit.

Geheugengebruik komt bijna nooit boven de 500MB uit. Schiet ik er misschien toch iets mee op wanneer ik het geheugen verdubbel? Wordt er dan autmatisch meer geheugen gebruikt, waardoor mulitasken beter gaat?

Volgens mij is het vooral de schijfactiviteit die de boel vertraagt. Komt het de performance significant ten goede als ik een 250GB 7200 Samsung SP2514N 8MB hardeschijf aanschaf? De 60GB schijf wil ik sowieso graag vervangen, aangezien deze nogal wat herrie maakt.

Is het investeren in 'oud' materiaal uberhaupt nog wel zinvol? Of kan ik over een jaartje geen gebruik meer maken van DDR1 geheugen en een ATA-schijf in een eventueel nieuw moederbord?

BVD :)

All I want is a warm bed, a kind word and unlimited power.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
Gallus schreef op donderdag 26 januari 2006 @ 15:33:
Momenteel bestaat mijn systeempje uit de volgende onderdelen:

AMD AthlonXP 1800+ (Palomino)
ECS K7S5A Pro
1x 512MB PC2700
Maxtor 120GB 7200rpm 2MB
Maxtor 60GB 7200rpm
Geforce 4Ti 4200

Ik zou graag een windows-omgeving willen hebben die wat sneller reageert. Vooral als ik meerdere programma's tegelijk draai, zoals Firefox, Office, FTD, Grabit, Quickpar en Winrar, dan zakt de performance behoorlijk in. Games speel ik nooit.

Geheugengebruik komt bijna nooit boven de 500MB uit. Schiet ik er misschien toch iets mee op wanneer ik het geheugen verdubbel? Wordt er dan autmatisch meer geheugen gebruikt, waardoor mulitasken beter gaat?

Volgens mij is het vooral de schijfactiviteit die de boel vertraagt. Komt het de performance significant ten goede als ik een 250GB 7200 Samsung SP2514N 8MB hardeschijf aanschaf? De 60GB schijf wil ik sowieso graag vervangen, aangezien deze nogal wat herrie maakt.

Is het investeren in 'oud' materiaal uberhaupt nog wel zinvol? Of kan ik over een jaartje geen gebruik meer maken van DDR1 geheugen en een ATA-schijf in een eventueel nieuw moederbord?

BVD :)
toon volledige bericht
je 512MB geheugen erbij gaat denk ik niet zo heel veel helpen (het is wel beter, maar lost denk ik niet je probleem op) Ik denk dat je eerder moet denken aan een andere CPU en b.v. 2 HHD's in raid 0 zetten

[ Voor 4% gewijzigd door KappeNou op 26-01-2006 15:36 ]

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thennis
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 08-02 23:44

Thennis

Lachen kan altijd

KappeNou schreef op woensdag 25 januari 2006 @ 20:35:

Ik weet wat je bedoeld, ik had toen de tijd ook een Ti4600 voor 550€ gekocht, maar een half jaar geleden was die echt aan vervangen toe, toen spellen zoals Far Cry uitkwamen :)
Dat SLI is wel leuk maar daar kan je ook weer problemen mee krijgen etc.. Ik zou als ik jou was gewoon echt eerst 1 7800GT kopen voor 300€ en dan kijken hoe lang die het vol houdt.. Ik schat met een X2 CPU wel een tijdje ;) Daarna kan je altijd weer een mid end kaart kopen of als je geluk hebt nog een goedkope 7800GT erbij doen en in SLI draaien.
Met een 6800GS kan je al alle nieuwste games 1280x1024 spelen en high settings.. dus een 7800GT moet het wel ff vol houden :D Je kan natuurlijk ook voor 360€ 2x 6800GS kopen en dan ben je sneller als een 7800GTX 512MB ;)
Nou ik heb besteld bij 4Launch:
AMD Athlon X2 4400
ASUS A8N-SLI SE
XFX 7800GTX XXX 256MB +Cod2 (Niemand heeft een 512MB kaart onder de 650euro op voorraad, is allemaal pré order, dan kan je wachten tot je het heen en weer krijgt, en kan hier nog mooi een sli opstelling van maken)
Philips DVD brander (was maar 35 euro.. ach)

Ga morgen (vandaag) bij een andere winkel nog halen:
Tagan U15 Easycon 480W
Arctic freezer 64 Pro

Hier kan ik hoop ik de komende 4-5 jaar weer mee vooruit. Heb al 1GB Corsair geheugen, dus dat komt wel goed. Bedankt voor de feed-back! :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AJ1815
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 15-08-2021
Gallus schreef op donderdag 26 januari 2006 @ 15:33:
Momenteel bestaat mijn systeempje uit de volgende onderdelen:

AMD AthlonXP 1800+ (Palomino)
ECS K7S5A Pro
1x 512MB PC2700
Maxtor 120GB 7200rpm 2MB
Maxtor 60GB 7200rpm
Geforce 4Ti 4200

Ik zou graag een windows-omgeving willen hebben die wat sneller reageert. Vooral als ik meerdere programma's tegelijk draai, zoals Firefox, Office, FTD, Grabit, Quickpar en Winrar, dan zakt de performance behoorlijk in. Games speel ik nooit.

Geheugengebruik komt bijna nooit boven de 500MB uit. Schiet ik er misschien toch iets mee op wanneer ik het geheugen verdubbel? Wordt er dan autmatisch meer geheugen gebruikt, waardoor mulitasken beter gaat?

Volgens mij is het vooral de schijfactiviteit die de boel vertraagt. Komt het de performance significant ten goede als ik een 250GB 7200 Samsung SP2514N 8MB hardeschijf aanschaf? De 60GB schijf wil ik sowieso graag vervangen, aangezien deze nogal wat herrie maakt.

Is het investeren in 'oud' materiaal uberhaupt nog wel zinvol? Of kan ik over een jaartje geen gebruik meer maken van DDR1 geheugen en een ATA-schijf in een eventueel nieuw moederbord?

BVD :)
toon volledige bericht
Investeren in oud materiaal heeft altijd zin, al is het maar in beperkte mate 8) ... Je gaat namelijk meer genieten van je huidige set-up!
Voor je huidige gebruik, ben je voornamelijk afhankelijk van CPU, MEM en HDD. Ik zou dan gaan voor MEM en HDD. Ik denk namelijk dat een extra reepje MEM je zeker gaat helpen. Schaf dan PC3200 MEM aan, dat loopt in je huidige setup op PC2700 en kan wel mee naar een volgende upgrade over 1-2 jaar.
Daarbij zou een extra HDD ook kunnen helpen met namelijk bij post-leech bewerkingen (parren, rarren, etc.). Als je toch zo'n dikke (250 GB) erin wil hangen, zoek dan een model met een 16MB cache, dat merk je gewoon net weer. Een Maxtor 10 is bijv. een mooie! En wees niet bezorgd, het IDE kanaal waarop je deze ATA schijf aan kan sluiten, gaat er voorlopig nog niet uit hoor!

PS Besef dat veel leechen met Grab-IT, maar ook rarren en parren je schijf ontzettend defragmenteert, waardoor deze ook ernstig vertraagd wordt! Een grondig defrag met een programmaatje daarvoor is dus misschien ook gewoon een goede aanrader!!! Met of zonder upgrade...

[ Voor 8% gewijzigd door AJ1815 op 27-01-2006 09:42 . Reden: PS erbij... ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gallus
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 15:32

Gallus

Cheesy

AJ1815 schreef op vrijdag 27 januari 2006 @ 09:39:
[...]

Investeren in oud materiaal heeft altijd zin, al is het maar in beperkte mate 8) ... Je gaat namelijk meer genieten van je huidige set-up!
Voor je huidige gebruik, ben je voornamelijk afhankelijk van CPU, MEM en HDD. Ik zou dan gaan voor MEM en HDD. Ik denk namelijk dat een extra reepje MEM je zeker gaat helpen. Schaf dan PC3200 MEM aan, dat loopt in je huidige setup op PC2700 en kan wel mee naar een volgende upgrade over 1-2 jaar.
Daarbij zou een extra HDD ook kunnen helpen met namelijk bij post-leech bewerkingen (parren, rarren, etc.). Als je toch zo'n dikke (250 GB) erin wil hangen, zoek dan een model met een 16MB cache, dat merk je gewoon net weer. Een Maxtor 10 is bijv. een mooie! En wees niet bezorgd, het IDE kanaal waarop je deze ATA schijf aan kan sluiten, gaat er voorlopig nog niet uit hoor!

PS Besef dat veel leechen met Grab-IT, maar ook rarren en parren je schijf ontzettend defragmenteert, waardoor deze ook ernstig vertraagd wordt! Een grondig defrag met een programmaatje daarvoor is dus misschien ook gewoon een goede aanrader!!! Met of zonder upgrade...
Bedankt voor de reacties. Ik heb zojuist 512MB PC3200 en een Samsung SP2514N met 8MB besteld. Een 8MB schijf in plaats van een 16MB, aangezien ik toch stilte prefereer boven een mogelijk beetje extra performance. :)

All I want is a warm bed, a kind word and unlimited power.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jesse
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 12-05 19:55
Gallus schreef op vrijdag 27 januari 2006 @ 13:33:
[...]
Bedankt voor de reacties. Ik heb zojuist 512MB PC3200 en een Samsung SP2514N met 8MB besteld. Een 8MB schijf in plaats van een 16MB, aangezien ik toch stilte prefereer boven een mogelijk beetje extra performance. :)
Je bent toch niet bang dat die 8 MB extra cache meer herrie maken? :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
Jesse schreef op vrijdag 27 januari 2006 @ 13:46:
[...]

Je bent toch niet bang dat die 8 MB extra cache meer herrie maken? :?
toch eerder dat het minder herrie maakt :? of zie ik dat nou verkeerd?
Thennis schreef op vrijdag 27 januari 2006 @ 03:41:
[...]


Nou ik heb besteld bij 4Launch:
AMD Athlon X2 4400
ASUS A8N-SLI SE
XFX 7800GTX XXX 256MB +Cod2 (Niemand heeft een 512MB kaart onder de 650euro op voorraad, is allemaal pré order, dan kan je wachten tot je het heen en weer krijgt, en kan hier nog mooi een sli opstelling van maken)
Philips DVD brander (was maar 35 euro.. ach)

Ga morgen (vandaag) bij een andere winkel nog halen:
Tagan U15 Easycon 480W
Arctic freezer 64 Pro

Hier kan ik hoop ik de komende 4-5 jaar weer mee vooruit. Heb al 1GB Corsair geheugen, dus dat komt wel goed. Bedankt voor de feed-back! :)
toon volledige bericht
netjes.. alleen snap ik niet waarom je een dure XFX neemt :? maja verder wordt het zo te zien wel een leuk systeempje. btw heb je wel 2x 1gig ram? dat is namelijk wel handig als je 4 jaar niet wilt upgraden ;)

[ Voor 66% gewijzigd door KappeNou op 27-01-2006 17:08 ]

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Muse
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online
Jesse schreef op vrijdag 27 januari 2006 @ 13:46:
[...]

Je bent toch niet bang dat die 8 MB extra cache meer herrie maken? :?
Maar de Samsung is wel weer een stukje stiller dan een Diamondmax10.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thennis
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 08-02 23:44

Thennis

Lachen kan altijd

KappeNou schreef op vrijdag 27 januari 2006 @ 17:06:
[...]

netjes.. alleen snap ik niet waarom je een dure XFX neemt :? maja verder wordt het zo te zien wel een leuk systeempje. btw heb je wel 2x 1gig ram? dat is namelijk wel handig als je 4 jaar niet wilt upgraden ;)
XFX kaart was maar 518 euro inclusief spel(len). Wilde CoD2 toch kopen, en vind het nooit bezwaarlijk om wat meer geld uit te trekken voor m'n grafische kaart.
Ik heb nu inderdaag 1gig ram, maar daar kan ik eventueel als ik het ga merken wel nog een reepje bij stoppen. En mijn motto is dat ik niet wil vervangen, iets erbij stoppen is niet erg (SLI, geheugen)
Nu vind ik het wel even mooi geweest, het zal voorlopig wel een spelletje draaien..
Ben d'r maar 1250 euro aan kwijt geweest

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jesse
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 12-05 19:55
Muse schreef op vrijdag 27 januari 2006 @ 18:04:
[...]
Maar de Samsung is wel weer een stukje stiller dan een Diamondmax10.
Flink kans. * Jesse heeft een DM10 met 8 MB cache, maar die is ook niet echt lekker stil ofzo.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Muse
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online
Jesse schreef op zaterdag 28 januari 2006 @ 11:20:
[...]

Flink kans. * Jesse heeft een DM10 met 8 MB cache, maar die is ook niet echt lekker stil ofzo.
* Muse heeft er 2 van 200GB en die zijn ook niet echt de stilsten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gallus
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 15:32

Gallus

Cheesy

Muse schreef op vrijdag 27 januari 2006 @ 18:04:
[...]

Maar de Samsung is wel weer een stukje stiller dan een Diamondmax10.
Dat is inderdaad de gedachte. Als er een Samsung was met 16MB, dan zou dat mijn keuze geweest zijn.

All I want is a warm bed, a kind word and unlimited power.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • silencedead
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 12:54
Muse schreef op vrijdag 27 januari 2006 @ 18:04:
[...]

Maar de Samsung is wel weer een stukje stiller dan een Diamondmax10.
Om je harde schijf stil te maken moet je hem op wat schuim vastmaken door middel van ty raps (of hoe je dat ook spelt) scheelt bij mij echt enorm veel. Hoor hem nu alleen als je dichtbij de kast gaat staan en hij is bezig met lezen of schrijven

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • krijn1985
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 14:40
Ik heb:

Asus K8N
AMD 64 Sempron 3000+
512MB geheugen (weet niet welke manufacturer, waarschijnlijk Kingston)
Nvidia Geforce 6200 (256MB)
Maxtor 160GB Sata HD
300Watt voeding

Wat ik wil upgraden is het geheugen naar 1024MB (dual Channel), ik wil het geheugen evt kunnen overclocken later. Heb van iemand als tip gekregen om de Kingston HyperX DD400-232-KHX3200AK2 te nemen. Is dit goed? of heeft iemand een andere tip voor welk geheugen ik moet gaan.

Verder wil ik waarschijnlijke een tweede HD erin hangen om raid te draaien, hiervoor is denk gewoon nog en Maxtor 160GB Sate wel goed. Iemand andere mening erover?
Wil in totaal ongeveer max 200Euro kwijt zijn.

Ik internet, game en werk op deze comp.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • McKaamos
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

McKaamos

Master of the Edit-button

als je wil overclocken zou ik persoonlijk eerder naat setjes van Corsair, OCZ, TwinMos of GeiL gaan kijken.

Iemand een Tina2 in de aanbieding?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • krijn1985
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 14:40
McKaamos schreef op zaterdag 28 januari 2006 @ 15:34:
als je wil overclocken zou ik persoonlijk eerder naat setjes van Corsair, OCZ, TwinMos of GeiL gaan kijken.
Kingston daar toch nie tzo goed in? Het gaat bij mij waarschijnlijk geen diehard overclocking worden.
mijn CPU + geheugen wil ik dan waarschijnlijk gewoon iets omhoog gooien. enige tips die qua latency en prijs ongeveer met kingston vergelijkbaar zijn??

En als mijn videokaart goede koeling heeft ook paar mhz (de 6200 schijnt goed overclockbaar te zijn.)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
krijn1985 schreef op zaterdag 28 januari 2006 @ 15:37:
[...]


Kingston daar toch nie tzo goed in? Het gaat bij mij waarschijnlijk geen diehard overclocking worden.
mijn CPU + geheugen wil ik dan waarschijnlijk gewoon iets omhoog gooien. enige tips die qua latency en prijs ongeveer met kingston vergelijkbaar zijn??

En als mijn videokaart goede koeling heeft ook paar mhz (de 6200 schijnt goed overclockbaar te zijn.)
met die 6200 kan je niks.. als je games wilt gaan spelen moet je toch echt voor een andere videokaart gaan kijken. met jou budget zit dat er niet echt in maja. Maar als het om het gamen gaat zou ik een 6600GT of 6800XT halen en een setje van 2x512MB twinmos value ram, aangezien je budget niet meer toe laat.

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • krijn1985
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 14:40
KappeNou schreef op zaterdag 28 januari 2006 @ 16:27:
[...]


met die 6200 kan je niks.. als je games wilt gaan spelen moet je toch echt voor een andere videokaart gaan kijken. met jou budget zit dat er niet echt in maja. Maar als het om het gamen gaat zou ik een 6600GT of 6800XT halen en een setje van 2x512MB twinmos value ram, aangezien je budget niet meer toe laat.
Op dit moment heb ik met mijn videokaart nog niet zo'n problemen, CoD2 speelt ie gewoon, NFSU doet hij ook netjes. Vind niet heel erg dat ik niet op hoge resolutie kan spelen. Heb liever dat mijn pc gewone dingen ook wat sneller doet. Misschien dat ik mijn videokaart over een tijdje vervang als mijn geld het gaat toelaten.

Ik ben aan het zoeken geweest maar kan niet echt vinden wat de latency etc is van die reepjes en wat de prijs ongeveer is. Is deze wat je bedoelt? latency van 2,5.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
krijn1985 schreef op zaterdag 28 januari 2006 @ 16:53:
[...]


Op dit moment heb ik met mijn videokaart nog niet zo'n problemen, CoD2 speelt ie gewoon, NFSU doet hij ook netjes. Vind niet heel erg dat ik niet op hoge resolutie kan spelen. Heb liever dat mijn pc gewone dingen ook wat sneller doet. Misschien dat ik mijn videokaart over een tijdje vervang als mijn geld het gaat toelaten.

Ik ben aan het zoeken geweest maar kan niet echt vinden wat de latency etc is van die reepjes en wat de prijs ongeveer is. Is deze wat je bedoelt? latency van 2,5.
Mja dat is een leuk setje zodat je ook nog een leuke HDD kan kopen :)

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • krijn1985
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 14:40
KappeNou schreef op zaterdag 28 januari 2006 @ 17:19:
[...]

Mja dat is een leuk setje zodat je ook nog een leuke HDD kan kopen :)
als ik raid0 gaat draaien en ik koop er een 200/300 gig HD bij dan gebruikt hij toch maar 160Gig ervan als de andere schijf 160 is?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Shotcaller777
  • Registratie: Oktober 2003
  • Niet online
Systeem nu:
AMD Athlon XP 2600+
ATi Radeon 9600 Pro, AGP 8x
Twinmos PC3200 512 MB ddr ram
Maxtor IDE 80 GB Schijf, 7200 RPM, 8 mb cache
ASUS A7N8-X
400W Codegen voeding (perfecte voltlijnen etc. nog nooit problemen mee gehad)

Het budget is maximum 550 euro (incl verzendkosten dus :+ ).

Wat ik nu met het systeem doe is vooral veel CS:S, ik speel met alles op low 1024x768 en haal rond de 30-60 fps. Dit zou ik graag willen verbeteren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
Cris89 schreef op zaterdag 28 januari 2006 @ 18:24:
Systeem nu:
AMD Athlon XP 2600+
ATi Radeon 9600 Pro, AGP 8x
Twinmos PC3200 512 MB ddr ram
Maxtor IDE 80 GB Schijf, 7200 RPM, 8 mb cache
ASUS A7N8-X
400W Codegen voeding (perfecte voltlijnen etc. nog nooit problemen mee gehad)

Het budget is maximum 550 euro (incl verzendkosten dus :+ ).

Wat ik nu met het systeem doe is vooral veel CS:S, ik speel met alles op low 1024x768 en haal rond de 30-60 fps. Dit zou ik graag willen verbeteren.
Voor dat bedrag kan je een groot deel upgraden en zit je meteen op socket 939, waar nog aardig wat CPU's voor te krijgen zijn en dan zit je ook meteen op PCI-e :)

mobo: b.v. +- 80 - 100€ Asus mobo
CPU: AMD Athlon 64 3200+ Venice (S939, 2.0GHz, 512KB, Boxed) € 157,64 of een AMD Athlon 64 3700+ San Diego (S939, 2,2GHz, 1MB) € 211,-
Videokaart: Gigabyte 6800GS 190€
Geheugen: 512MB twinmos +- 40€


Dan kom je uit rondt de 500€ a 550€ en kan je alle nieuwste spellen leuk spelen ;)
krijn1985 schreef op zaterdag 28 januari 2006 @ 18:18:
[...]


als ik raid0 gaat draaien en ik koop er een 200/300 gig HD bij dan gebruikt hij toch maar 160Gig ervan als de andere schijf 160 is?
Kep geen verstand van raid 0 :P als ik dat ooit nog ga doen dan ga ik me erin verdiepen ;)

[ Voor 36% gewijzigd door KappeNou op 28-01-2006 18:51 ]

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • silencedead
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 12:54
krijn1985 schreef op zaterdag 28 januari 2006 @ 18:18:
[...]


als ik raid0 gaat draaien en ik koop er een 200/300 gig HD bij dan gebruikt hij toch maar 160Gig ervan als de andere schijf 160 is?
Jup klopt altijd de kleinste schijf wordt gebruikt, maar ik dacht dat het wel mogelijk was, het deel wat je niet gebruikt als aparte partitie te gebruiken (weet ik alleen niet zeker)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • krijn1985
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 14:40
silencedead schreef op zaterdag 28 januari 2006 @ 19:27:
[...]

Jup klopt altijd de kleinste schijf wordt gebruikt, maar ik dacht dat het wel mogelijk was, het deel wat je niet gebruikt als aparte partitie te gebruiken (weet ik alleen niet zeker)
heb de raid faq ook gevonden dus dat is ff bestuderen voordat ik eraan begin, en kijken wat voor raid ik heb (software of hardware..)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • willem7q
  • Registratie: Juni 2003
  • Niet online
Huidige configuratie:
PIV 2,6 GHz s478 800FSB met Hyper-Threading
Asus P4P800/GD (DDR4, GLan, Sata, 1394, Sound)
2x 256Mb RAM (Apacer UNB PC3200 CL3) Dual Channel, Linear Mode, 400MHz
2 vrije plaatsen over voor RAM geheugen
ATi Radeon 9600 Pro Sapphire (128Mb, AGP8x)
Maxtor DiamondMax 80 Gb (7200rpm, 8Mb cache, IDE 133 Mb/s)
SoundBlaster AudioPCI 128
AOpen H600A (Medium Tower ATX 350 W)

Gebruik:
3D:
Autodesk Architectural Desktop
Autodesk Revit Building 8
SketchUp 4
3D Studio Max 6

2D:
Adobe Creative Suite 2 (Photoshop, Indesign, Illustrator)

Probleem:
Er staan dikwijls verschillende programma's tegelijk open, met een geheugengebruik van soms meer dan 1GB tot gevolg => veel page-writes.

Gewenste upgrade:
Geheugen.
Ik heb de test die hier beschreven staat uitgevoerd, en de conclusie is dat ik minstens 512Mb extra nodig heb. 1024Mb extra zou ook geen overbodige luxe zijn.
De vraag is nu op welke manier ik het geheugen best upgrade. Ik vermoed dat ik best de dual channel configuratie probeer te behouden?
Dus bijvoorbeeld: 2x256Mb erbij = 1024Mb in totaal. Nadeel: verder upgraden wordt moeilijk.
Of: 2x512Mb erbij = 1536Mb in totaal. Dit is nog steeds dual channel vermoed ik?
Of: 1x1024Mb erbij = 1536Mb in totaal. Zo kan er later eventueel nog eens 1024Mb bij. Maar dit is geen dual channel meer vermoed ik?

Als iemand een vermoeden heeft dat er andere bottlenecks zijn: vertel het mij!

Budget:
Indien mogelijk stapsgewijs: bijvoorbeeld eerst 1x 512Mb erbij, en later nog eens 512Mb erbij. Maar ik vrees dat ik dan een tijdje zonder dual channel ga zitten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Termi
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 07:53
wvbesien schreef op zondag 29 januari 2006 @ 14:33:
Huidige configuratie:
PIV 2,6 GHz s478 800FSB met Hyper-Threading
Asus P4P800/GD (DDR4, GLan, Sata, 1394, Sound)
2x 256Mb RAM (Apacer UNB PC3200 CL3) Dual Channel, Linear Mode, 400MHz
2 vrije plaatsen over voor RAM geheugen
ATi Radeon 9600 Pro Sapphire (128Mb, AGP8x)
Maxtor DiamondMax 80 Gb (7200rpm, 8Mb cache, IDE 133 Mb/s)
SoundBlaster AudioPCI 128
AOpen H600A (Medium Tower ATX 350 W)

Gebruik:
3D:
Autodesk Architectural Desktop
Autodesk Revit Building 8
SketchUp 4
3D Studio Max 6

2D:
Adobe Creative Suite 2 (Photoshop, Indesign, Illustrator)

Probleem:
Er staan dikwijls verschillende programma's tegelijk open, met een geheugengebruik van soms meer dan 1GB tot gevolg => veel page-writes.

Gewenste upgrade:
Geheugen.
Ik heb de test die hier beschreven staat uitgevoerd, en de conclusie is dat ik minstens 512Mb extra nodig heb. 1024Mb extra zou ook geen overbodige luxe zijn.
De vraag is nu op welke manier ik het geheugen best upgrade. Ik vermoed dat ik best de dual channel configuratie probeer te behouden?
Dus bijvoorbeeld: 2x256Mb erbij = 1024Mb in totaal. Nadeel: verder upgraden wordt moeilijk.
Of: 2x512Mb erbij = 1536Mb in totaal. Dit is nog steeds dual channel vermoed ik?
Of: 1x1024Mb erbij = 1536Mb in totaal. Zo kan er later eventueel nog eens 1024Mb bij. Maar dit is geen dual channel meer vermoed ik?

Als iemand een vermoeden heeft dat er andere bottlenecks zijn: vertel het mij!

Budget:
Indien mogelijk stapsgewijs: bijvoorbeeld eerst 1x 512Mb erbij, en later nog eens 512Mb erbij. Maar ik vrees dat ik dan een tijdje zonder dual channel ga zitten.
toon volledige bericht
Dual Channel kan alleen met 2 of 4 etc evengrote DImm's, want anders heb je namelijk geen parallel geschakelde DIMM-Configuratie, maar zal die alles in serie zetten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • willem7q
  • Registratie: Juni 2003
  • Niet online
Termi schreef op zondag 29 januari 2006 @ 14:39:
[...]


Dual Channel kan alleen met 2 of 4 etc evengrote DImm's, want anders heb je namelijk geen parallel geschakelde DIMM-Configuratie, maar zal die alles in serie zetten.
Dus 2x256Mb (identiek) + 2x512Mb (identiek) is ook al geen dual channel meer?
Dus dan moet ik ofwel 2 identieke mudules van 256Mb bijkopen (=4 identieke van 256Mb = 1024Mb) ofwel de 2x256Mb eruit halen en vervangen door 2x512Mb bijvoorbeeld?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Miki
  • Registratie: November 2001
  • Nu online
Afgelopen vrijdag is mijn pc-tje overleden, waarschijnlijk mobo naar de knoppen. Systeem post niet meer :'(

Huidige setup:

cpu: Intel P4 2.53ghz
mobo: Gigabyte 8PE667 ultra,
graka: Gigabyte 9700PRO,
mem: 1024mb PC2700 CAS 2.5
hd: WD800JB
dvd-rw: Nec 3520a
lcd mon.: Samsung 171P
voeding: Enermax whisper 350watt 12 pins
case: Lian-li pc60

Ik zit enorm te twijfelen in wat ik nu precies moet kopen. Budget is opzich niet zo'n probleem max 700 euro, al heb ik liever dat het minder is :>. Ik gebruik me pc eigenlijk voor alles al zal het gamen minder worden omdat ik een xbox360 heb.

A
Nieuw mobo socket 478? Alleen de meeste andere onderdelen zijn al bijna 4 jaar oud, kans is dus aanwezig dat ik straks weer iets moet vervangen. Waardoor de kosten uiteindelijk misschien net zoveel worden als een nieuwe setup.

B
Ik koop een Asrock 939Dual-SATA2 mobo, zodat ik mijn 9700PRO mee kan nemen. Echter ben ik me ook bewust dat deze kaart bijna 4 jaar oud is en al niet meer goed mee kan komen + resterende levensduur?

C
Ik koop een ATI Express200 of een Nforce 4 ultra bordje, zonder SLI/crossfire. Het nut van SLI/crossfire zie ik niet zitten. Op het moment dat je power te kort komt, lijkt het mij beter om een nieuwe budget/medium kaart te kopen, meestal zijn die sneller dan 2x graka.

Voor de opties B en C heb ik al aan het volgende gedacht:
Mobo +/- 80 euro
AMD 3200+ +/- 175 euro
2x 512mb PC3200 +/- 90 euro
2x seagate baracuda 7200.9 80gb Raid 0 +/- 100 euro
ATi 800GTO of Nvidia 6800GS +/- 175 euro
Antec of Enermax PSU 450/500 watt +/- 80 euro

Totaal ongeveer: 700 euro

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 87158

ik heb een dell dimension 8300 pentium 4 2,8 Ghz van 2-3 jaar oud en ik game veel.

de nieuwste games trekt ie alleen op low en vooral met de hoge resolutie van m'n dell 20" lcd scherm
ik heb nu een ati radeon 9800pro AGP en ik wil naar pci-e en dan een his x800xl

wat is dan een goed moederbord? budget 200 euro

ik heb 300 watt voeding van dell
en 2*512 mb RAM dual channel

[ Voor 5% gewijzigd door Anoniem: 87158 op 29-01-2006 16:41 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 111813

Deze is niet voor mij maar voor een vriend. :)

Wat hij nu heeft :
Mobo: Asus P4P800 Deluxe
Processor: Intel Celeron 2,0GHz ( :o )
Ram(p)geheugen : 256mb pc 3200 (onbekend merk)
HDD: 80gb 7200rpm Maxtor
Graka: Leadtek FX5200 128mb
Scherm : oude onbekende 15" crt
Kast: een basis Aopen kast met een 300watt voeding

Wat hij er nu met doet : tekstverwerken,lichte spelletjes spelen en internet + msn.

Wat hij er wil met gaan doen :
zware games spelen (BF2, HF2, Far Cry enzo), photoshop...

Wat gaat er mis:
een lange opstarttijd, alles gaat supersloom.

Budget:
ongeveer 3000 euro (komt van een erfenis van zijn opa :Y) )

Wat ik in gedachten had:

processor: AMD X2 3800+
(Hij wil gewoon een dual-core proc ivm spellen en andere dingen tegelijk kunnen doen :))

mobo: Asus A8N-SLi Premium Nforce 4
Een premium ivm die luidruchtige chipsetfan...

graka: XFX GeForce 7800 GTX 256mb X2.

Ramgeheugen: 2x 1Gb pc3200 CL2 Corsair
Lijkt me logisch :)

HDD: 2x Maxtor Maxline III 250gb 7200rpm (voor opslag)
73gb WD Raptor 10k rpm. (voor OS en games)

Kast: Cooler Master Stacker 810 (zwart)
Voor de hardware in te proppen :P

Voeding: OCZ Powerstream 520watt (zo een met SLi ondersteuning voor later :))

Scherm: Samsung Syncmaster 930BF 19" 4ms
Ja, met zo een systeem kan je moeilijk met een 15" crt blijven staan hé :P

CD/DVD: NEC ND-4550 16x (dual-layer, zwart)


Totaal € 2797,59 (opgesteld in de pricewatch)

Zo, ik hoop dat dit duidelijk is/was. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 116363

Erg mooi systeem! Maar als ik jouw systeem precies samenstel bij www.sallandautomatisering.nl kom ik stukken goedkoper uit, namelijk 2380 euro. Scheelt toch aardig wat :o

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
Anoniem: 111813 schreef op zondag 29 januari 2006 @ 16:53:
Deze is niet voor mij maar voor een vriend. :)

Wat hij nu heeft :
Mobo: Asus P4P800 Deluxe
Processor: Intel Celeron 2,0GHz ( :o )
Ram(p)geheugen : 256mb pc 3200 (onbekend merk)
HDD: 80gb 7200rpm Maxtor
Graka: Leadtek FX5200 128mb
Scherm : oude onbekende 15" crt
Kast: een basis Aopen kast met een 300watt voeding

Wat hij er nu met doet : tekstverwerken,lichte spelletjes spelen en internet + msn.

Wat hij er wil met gaan doen :
zware games spelen (BF2, HF2, Far Cry enzo), photoshop...

Wat gaat er mis:
een lange opstarttijd, alles gaat supersloom.

Budget:
ongeveer 3000 euro (komt van een erfenis van zijn opa :Y) )

Wat ik in gedachten had:

processor: AMD X2 3800+
(Hij wil gewoon een dual-core proc ivm spellen en andere dingen tegelijk kunnen doen :))

mobo: Asus A8N-SLi Premium Nforce 4
Een premium ivm die luidruchtige chipsetfan...

graka: XFX GeForce 7800 GTX 256mb X2.

Ramgeheugen: 2x 1Gb pc3200 CL2 Corsair
Lijkt me logisch :)

HDD: 2x Maxtor Maxline III 250gb 7200rpm (voor opslag)
73gb WD Raptor 10k rpm. (voor OS en games)

Kast: Cooler Master Stacker 810 (zwart)
Voor de hardware in te proppen :P

Voeding: OCZ Powerstream 520watt (zo een met SLi ondersteuning voor later :))

Scherm: Samsung Syncmaster 930BF 19" 4ms
Ja, met zo een systeem kan je moeilijk met een 15" crt blijven staan hé :P

CD/DVD: NEC ND-4550 16x (dual-layer, zwart)


Totaal € 2797,59 (opgesteld in de pricewatch)

Zo, ik hoop dat dit duidelijk is/was. :)
toon volledige bericht
Ik zou een ander merk videokaart nemen, een goedkoop merk, niet een XFX dus
Ik zou ook een Tagan u15 480watt of hoger nemen.
en ook een dikkere X2 CPU :P
overigens heel duur wat jij hebt uitgezocht, het kan veel goedkopen. en kijk ook ff deze link:
reviews: Tweakers.net Best Buy Guide: editie januari 2006 (de CPU die ze bij deze link absoluut niet nemen, neem dan een 3700+ of een X2 CPU)

[ Voor 9% gewijzigd door KappeNou op 29-01-2006 20:38 ]

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Flipm0de
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 15:34

Flipm0de

geen

ik heb:
AMD sempron 3000+ 64bits
512 MB geheugen
64mb onboard

ik zoek dus een redelijke videokaart van rond de 80euro. Het moet een AGP zijn. Ik dacht aan http://kieskeurig.nl/product/0DC78C6...2C0043EE37.htm

Asus N6600GT/TD Top Limited Edition (128 / AGP) 85euro. Kan net.
Kan ik hiermee dan bijvoorbeeld btf2 spelen?

flipm0de ! flipm0de is the greatest!!!!!!!!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
Flipm0de schreef op zondag 29 januari 2006 @ 21:37:
ik heb:
AMD sempron 3000+ 64bits
512 MB geheugen
64mb onboard

ik zoek dus een redelijke videokaart van rond de 80euro. Het moet een AGP zijn. Ik dacht aan http://kieskeurig.nl/product/0DC78C6...2C0043EE37.htm

Asus N6600GT/TD Top Limited Edition (128 / AGP) 85euro. Kan net.
Kan ik hiermee dan bijvoorbeeld btf2 spelen?
Je kan het dan wel spelen maar niet bijzonder.. Tis hoe grote eis je steld aan de graphics.
Als je het echt goed wilt spelen dan moet je ff naar deze kijken: pricewatch: Asus GeForce 6800 XT 128MB (AGP, DVI) N6800XT/TD/128M= deze kan je ook nog goed overclocken voor weinig geld

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Flipm0de
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 15:34

Flipm0de

geen

KappeNou schreef op zondag 29 januari 2006 @ 21:44:
[...]

Je kan het dan wel spelen maar niet bijzonder.. Tis hoe grote eis je steld aan de graphics.
Als je het echt goed wilt spelen dan moet je ff naar deze kijken: pricewatch: Asus GeForce 6800 XT 128MB (AGP, DVI) N6800XT/TD/128M= deze kan je ook nog goed overclocken voor weinig geld
wordt mij dan wat te duur, hoef ook niet alles perfect te kunnen spelen, maakt zijn er nog alternatieven?

flipm0de ! flipm0de is the greatest!!!!!!!!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Haas
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 12-05 16:50
Anoniem: 87158 schreef op zondag 29 januari 2006 @ 16:41:
ik heb een dell dimension 8300 pentium 4 2,8 Ghz van 2-3 jaar oud en ik game veel.

de nieuwste games trekt ie alleen op low en vooral met de hoge resolutie van m'n dell 20" lcd scherm
ik heb nu een ati radeon 9800pro AGP en ik wil naar pci-e en dan een his x800xl

wat is dan een goed moederbord? budget 200 euro

ik heb 300 watt voeding van dell
en 2*512 mb RAM dual channel
Als je je mobo wilt upgraden heb je ook meteen een nieuwe voeding en kast nodig. Dell werkt met eigen voedingen en speciale kasten. (aan- uit-schakelaar)

Apple MacBook Pro 14 (2021), Mac mini M4 (2024), iPhone 16 Pro Max (2024) & AirPods Pro 2 (2022) | Cambridge Audio CXA80 | Project-Audio X2 | BlueSound NODE ICON | Q Acoustics 5050 | LG C3 65” OLED


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoD
  • Registratie: September 2004
  • Niet online

RoD

Admin Mobile & FP PowerMod
Ik denk dat je het op low/medium prima kunt spelen met die videokaart. Het is in ieder geval een enorme verbetering ten opzichte van je onboard geval.

Edit: @ Flipm0de dus.

[ Voor 8% gewijzigd door RoD op 29-01-2006 22:04 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Flipm0de
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 15:34

Flipm0de

geen

RoD schreef op zondag 29 januari 2006 @ 22:03:
Ik denk dat je het op low/medium prima kunt spelen met die videokaart. Het is in ieder geval een enorme verbetering ten opzichte van je onboard geval.

Edit: @ Flipm0de dus.
ks dat is echt drama, maar btf2 zou het nog op low moeten doen, en dat is toch 2 vf meest veeleisende spellen?

flipm0de ! flipm0de is the greatest!!!!!!!!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoD
  • Registratie: September 2004
  • Niet online

RoD

Admin Mobile & FP PowerMod
BF2 een van de meeste veeleisende spellen? Dat niet denk ik, maar licht is het ook niet. F.E.A.R. bijvoorbeeld is een van de meest zware spellen als je het een beetje "behoorlijk" wil spelen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • willem7q
  • Registratie: Juni 2003
  • Niet online
wvbesien schreef op zondag 29 januari 2006 @ 14:43:
[...]


Dus 2x256Mb (identiek) + 2x512Mb (identiek) is ook al geen dual channel meer?
Dus dan moet ik ofwel 2 identieke mudules van 256Mb bijkopen (=4 identieke van 256Mb = 1024Mb) ofwel de 2x256Mb eruit halen en vervangen door 2x512Mb bijvoorbeeld?
Kan iemand duidelijkheid brengen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 167084

Hoi

Ik leef nog steeds met mijn Athlon 1800+ pc op een Asus A7V333 moederbord met 1 gig geheugen. (DDR 400 geheugen dat dus momenteel ondergeclockt draait denk ik?) Grafische kaart is een XFX 6600 GT. Ik gebruik deze pc vooral voor Cubase, Photoshop maar vooral voor algemene audio-toepassingen. Vst's, Native Instrument software vraagt nogal wat CPU en ik denk eraan een Barton 3000+ te kopen. Deze is socket A en past op mijn A7V die via een biosupdate 333FSB kan verschaffen. Ben ik nu stom om niet te sparen voor die AMD 64 + mobo upgrade? Ik kan de oude Barton die nog in doos zit + cooler voor 123 eruo krijgen. Ik ben nogal gehecht aan het mobo _/-\o_

Alvast bedankt ! Ook kan ik niet zo goed uit aan die Volt settings, ik las reeds de docus van tweakers, maar ik wil eerst en vooral weten of mij dit echt processorkracht bijgeeft die twaard is mijn 1800+ eruit te kegelen!

grtz Philippe

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
Anoniem: 167084 schreef op zondag 29 januari 2006 @ 23:07:
Hoi

Ik leef nog steeds met mijn Athlon 1800+ pc op een Asus A7V333 moederbord met 1 gig geheugen. (DDR 400 geheugen dat dus momenteel ondergeclockt draait denk ik?) Grafische kaart is een XFX 6600 GT. Ik gebruik deze pc vooral voor Cubase, Photoshop maar vooral voor algemene audio-toepassingen. Vst's, Native Instrument software vraagt nogal wat CPU en ik denk eraan een Barton 3000+ te kopen. Deze is socket A en past op mijn A7V die via een biosupdate 333FSB kan verschaffen. Ben ik nu stom om niet te sparen voor die AMD 64 + mobo upgrade? Ik kan de oude Barton die nog in doos zit + cooler voor 123 eruo krijgen. Ik ben nogal gehecht aan het mobo _/-\o_

Alvast bedankt ! Ook kan ik niet zo goed uit aan die Volt settings, ik las reeds de docus van tweakers, maar ik wil eerst en vooral weten of mij dit echt processorkracht bijgeeft die twaard is mijn 1800+ eruit te kegelen!

grtz Philippe
Ik zou doorsparen voor een asrock dual bordje en een 64 3200+

AMD Athlon 64 3200+ Venice (S939, 2.0GHz, 512KB, Boxed) € 157,64

Asrock 939Dual-SATA2, M1695 (PCI-e/AGP, Sound, LAN, SATA II, RAID) € 55,36

Dan ben je weer een beetje up to date met een S939 bordje met AGP en PCI-e.
Dan heb je er nu plezier van en kan je ooit nog upgraden naar een X2 processor of zelfs Socket M2 en een leuk PCI-e videokaartje

[ Voor 6% gewijzigd door KappeNou op 29-01-2006 23:37 ]

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pixeldude
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 23-09-2024
Hoi, ik zit een beetje met een keuze probleem. Namelijk updaten of helemaal nieuw

Huidige specs:

AMD Athlon XP 2400+ 2000 MHz
ASUSTeK A7N8X-LA
1024 MB
RADEON 9600 XT

Dit is een Hewlett-Paceard Pavilion met wat kleine updates (extra geheugen en VGA Kaart)

Het is namelijk zo dat ik laatst een nieuw TFT scherm heb gekocht (samsung syncmaster 770p) met een resolutie van 1280 1024. En nu krijgen de spellen die ik speel (CoD2) pas een lekkere fps op1024 786 maar dit betekend dus ook dat het allemaal wat kartelig oogt.

Verder gebruik ik mijn pc ook nog voor wat photoshopen en 3dsmaxen

Nou denk ik zelf dat uiteindelijk de CPU de bottle neck zal zijn maar hoe zien jullie dat?

Wat zou voor mij de beste oplossing zijn, updaten (zoja wat) of nieuw?(suggesties zijn welkom)

Mijn budget ligt rond de 500 / 800 euro

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
Skyline GTR schreef op zondag 29 januari 2006 @ 23:36:
Hoi, ik zit een beetje met een keuze probleem. Namelijk updaten of helemaal nieuw

Huidige specs:

AMD Athlon XP 2400+ 2000 MHz
ASUSTeK A7N8X-LA
1024 MB
RADEON 9600 XT

Dit is een Hewlett-Paceard Pavilion met wat kleine updates (extra geheugen en VGA Kaart)

Het is namelijk zo dat ik laatst een nieuw TFT scherm heb gekocht (samsung syncmaster 770p) met een resolutie van 1280 1024. En nu krijgen de spellen die ik speel (CoD2) pas een lekkere fps op1024 786 maar dit betekend dus ook dat het allemaal wat kartelig oogt.

Verder gebruik ik mijn pc ook nog voor wat photoshopen en 3dsmaxen

Nou denk ik zelf dat uiteindelijk de CPU de bottle neck zal zijn maar hoe zien jullie dat?

Wat zou voor mij de beste oplossing zijn, updaten (zoja wat) of nieuw?(suggesties zijn welkom)

Mijn budget ligt rond de 500 / 800 euro
toon volledige bericht
voor je games is je videokaart duidelijk je bottleneck, ook is je processor net iets te langzaam.. Je kan of alleen een nieuwe Videokaart kopen, maar dan zit je over een tijdje weer met het zelfde probleem..
Ik heb geen idee of je zo'n huis tuin en keuken pc kan upgraden, denk het helaas niet.

Dan zou ik het volgende kopen:

AMD Athlon 64 3700+ San Diego (S939, 2,2GHz, 1MB, Boxed) € 221,11
Asus A8N-SLi, nForce4 SLi (Sound, LAN, SATA II-RAID) € 108,96
Gigabyte GeForce 6800 GS 256MB DDR3 (PCI-e, DVI) GV-NX68G256D-B € 181,-
Cooler Master Centurion 5 CAC-T05 (ATX, Geen PSU, Zwart) € 50,91
Tagan TG480-U22, 480W (ATX, PCI-e) € 79,95

Dan zit je ongeveer op 650€.. Je kan het altijd gekker maken met een 7800GT van 300€ of een AMD X2 3800+ CPU van 300€ als je echt zware programma's en veel tegelijk laat draaien

[ Voor 11% gewijzigd door KappeNou op 29-01-2006 23:57 ]

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Muse
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online
wvbesien schreef op zondag 29 januari 2006 @ 22:56:
[...]
Kan iemand duidelijkheid brengen?
Bij Dual Channel heb je (nogal logisch) 2 kanalen. Die 2 kanalen moet eenzelfde hoeveelheid bevatten.
Je hebt nu in beide kanalen 256MB zitten. Daar kun je dus maximaal 2x512MB van maken met behoud van die 2x256MB.
Je kunt dus ook gewoon een reepje van 512MB halen, die in het ene kanaal duwen en dan de 2x256 in het andere kanaal steken. Dan heb je weer 2 kanalen van 512MB.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dennist4
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 02-01 20:11
Anoniem: 116363 schreef op zondag 29 januari 2006 @ 17:12:
Erg mooi systeem! Maar als ik jouw systeem precies samenstel bij www.sallandautomatisering.nl kom ik stukken goedkoper uit, namelijk 2380 euro. Scheelt toch aardig wat :o
wel 2 videokaarten gekozen? ;) Want er staat x2 bij

Laptop (Asus F3U) Allround Pc'tje


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
Dennist4 schreef op maandag 30 januari 2006 @ 19:23:
[...]

wel 2 videokaarten gekozen? ;) Want er staat x2 bij
wat heb je aan 2 7800GTXen :?

[ Voor 5% gewijzigd door KappeNou op 30-01-2006 20:36 ]

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 111813

Meer grafisch geweld ? :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
mja maar voor wat dan? met één 7800GTX kan je met gemak alles op high spelen :? dat doe ik al met me 190€ 6800GS pci-e.. twee 7800GTXen slaat gewoon nergens op. je kan beter je geld ergens anders instoppen of bewaren tot de 7900 uit komt :)

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RoD
  • Registratie: September 2004
  • Niet online

RoD

Admin Mobile & FP PowerMod
Voor een belachelijke meerprijs. Dat is het imo niet waard.

Edit: Woeps, nieuwe pagina niet gezien... wat KappeNou zegt dus.

Ow, en tijd voor een nieuw topic trouwens :P

[ Voor 24% gewijzigd door RoD op 31-01-2006 00:39 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • UltraR-pc
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 26-02-2024
1 jaar geleden zat ik hier nog mensen hun upgrades aan te raden, maar nu ben ik er volkomen uit :)
Ik heb zo'n anderhalf jaar geleden een nieuwe game pc gekocht:

AMD Athlon64 3000+ (socket 754)
Socket 754 mobo AGP 8x
2x 512mb pc3200 geheugen
80gig hdd 7200rpm s-ata
Radeon 9800pro 128mb 256bit AGP 8x

Op dit moment vind ik een upgrade eigenlijk nog niet nodig. Hij draait de spellen op het moment nog prima. Ik verwacht echter problemen met komende games als Battle for middle earth 2 en Total War: Medieval 2.
Ik wil zeker niet meer upgraden dan alleen mn grafische kaart. Dit betekend dus echter wel dat ik aan AGP vast zit. Ik heb al een beetje rond zitten kijken op toms hardware en in de pricewatch en ik zie dat het allemaal pci-express is wat de klok slaat. Nu twijfel ik dus of het slim zou zijn nu gauw een goede AGP kaart aan te schaffen waar ik weer 2 jaar mee vooruit kan of dat ik gewoon nog een half jaartje kan wachten (zonder het risico te lopen dat de enkele AGP kaarten die er dan nog te krijgen zijn allemaal onbetaalbaar zijn geworden).

Mijn budget is max. 300 Euro. Liever wat minder. Het lieft blijf ik bij ATI, maar als Nvidia een vele male betere kaart in mijn budget heeft ga ik daar natuurlijk voor.
Ik zag zelf de radeon x850pro pricewatch: Connect3D Radeon X850 Pro 256MB DDR3 (AGP, DVI, ViVo)= wel als een leuke optie.
Maar misschien weten jullie wel een betere kaart binnen mijn budget, of zeggen jullie zelfs wel dat ik net zo goed nog een half jaartje kan wachten. Let wel, ik heb dus nog geen nieuwe kaart nodig op dit moment, ik wil alleen niet het risico lopen dat in de zomer nergens meer AGP kaarten voor een normale prijs te krijgen zijn.

BVD :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Touchdomex
  • Registratie: April 2005
  • Nu online

Touchdomex

Moderator General Chat / Wonen & Mobiliteit

Poke of the QueenSlow

misschien kun je een pci-e moederbord kopen en een mooi graka voor de rest van het geld( pci-e izjn er ook vor s754 )

Asus K8N4-E Deluxe (Retail, sound, Gb-LAN, RAID) 89 euro
Sapphire Radeon X800GTO² (Retail) 219 euro

[ Voor 32% gewijzigd door Touchdomex op 31-01-2006 15:44 ]

_@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' Bombus Flavifrons adoratie _@/' _@/' _@/' _@/' _@/' _@/'? '\@_ || Let's Play: Paradox-billiards-vostroyan-roulette-fourth dimensional-hypercube-chess-strip-poker


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 116363

Dan zou ik eerder de 6800gs nemen, sneller en even duur aldan niet goedkoper (www.dollarshop.nl)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • UltraR-pc
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 26-02-2024
Die 6800gs kende ik nog niet. Die ziet er dan idd wel interessant uit (wel de AGP versie dan). Dat zou echter wel betekenen dat ik dus van ATI op Nvidia overstap. Moet ik dan gewoon de ATI drivers verwijderen, kaart vervangen en Nvidia drivers instaleren, verder niks?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 87158

-roberth- schreef op zondag 29 januari 2006 @ 22:03:
[...]


Als je je mobo wilt upgraden heb je ook meteen een nieuwe voeding en kast nodig. Dell werkt met eigen voedingen en speciale kasten. (aan- uit-schakelaar)
de dimension 8300 heeft geen aparte voeding, dacht ik

maar wat is dan een goede kast, voeding en mobo?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
UltraR-pc schreef op dinsdag 31 januari 2006 @ 14:16:
1 jaar geleden zat ik hier nog mensen hun upgrades aan te raden, maar nu ben ik er volkomen uit :)
Ik heb zo'n anderhalf jaar geleden een nieuwe game pc gekocht:

AMD Athlon64 3000+ (socket 754)
Socket 754 mobo AGP 8x
2x 512mb pc3200 geheugen
80gig hdd 7200rpm s-ata
Radeon 9800pro 128mb 256bit AGP 8x

Op dit moment vind ik een upgrade eigenlijk nog niet nodig. Hij draait de spellen op het moment nog prima. Ik verwacht echter problemen met komende games als Battle for middle earth 2 en Total War: Medieval 2.
Ik wil zeker niet meer upgraden dan alleen mn grafische kaart. Dit betekend dus echter wel dat ik aan AGP vast zit. Ik heb al een beetje rond zitten kijken op toms hardware en in de pricewatch en ik zie dat het allemaal pci-express is wat de klok slaat. Nu twijfel ik dus of het slim zou zijn nu gauw een goede AGP kaart aan te schaffen waar ik weer 2 jaar mee vooruit kan of dat ik gewoon nog een half jaartje kan wachten (zonder het risico te lopen dat de enkele AGP kaarten die er dan nog te krijgen zijn allemaal onbetaalbaar zijn geworden).

Mijn budget is max. 300 Euro. Liever wat minder. Het lieft blijf ik bij ATI, maar als Nvidia een vele male betere kaart in mijn budget heeft ga ik daar natuurlijk voor.
Ik zag zelf de radeon x850pro pricewatch: Connect3D Radeon X850 Pro 256MB DDR3 (AGP, DVI, ViVo)= wel als een leuke optie.
Maar misschien weten jullie wel een betere kaart binnen mijn budget, of zeggen jullie zelfs wel dat ik net zo goed nog een half jaartje kan wachten. Let wel, ik heb dus nog geen nieuwe kaart nodig op dit moment, ik wil alleen niet het risico lopen dat in de zomer nergens meer AGP kaarten voor een normale prijs te krijgen zijn.

BVD :)
toon volledige bericht
Je zou nog kunnen wachten op de 7800GS agp :) die komt binnenkort uit voor een prijs rondt de 300 a 350 euro

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 147287

UltraR-pc schreef op dinsdag 31 januari 2006 @ 17:27:
Die 6800gs kende ik nog niet. Die ziet er dan idd wel interessant uit (wel de AGP versie dan). Dat zou echter wel betekenen dat ik dus van ATI op Nvidia overstap. Moet ik dan gewoon de ATI drivers verwijderen, kaart vervangen en Nvidia drivers instaleren, verder niks?
Ja dit werkt gewoon makkelijk , echter moet je , je wel realiseren dat ATI een betere beeldtechniek kent (Mijn Mening) en dat de 6800GS de vorige generatie is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • UltraR-pc
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 26-02-2024
Anoniem: 147287 schreef op dinsdag 31 januari 2006 @ 18:57:
[...]


Ja dit werkt gewoon makkelijk , echter moet je , je wel realiseren dat ATI een betere beeldtechniek kent (Mijn Mening) en dat de 6800GS de vorige generatie is.
mjah, ik ga over het algemeen gewoon voor de hoogste framerates bij het kiezen van een kaart, altijd prima gegaan :). En ik ga altijd voor een vorige generatie kaart omdat ik 400+ Euro voor een videokaart gewoon te gortig vind.

Ik zal eens wat info. over die 7800gs opzoeken, misschien is die ook wel leuk. Bedankt tot zover :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • KappeNou
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 25-03 12:11
Anoniem: 147287 schreef op dinsdag 31 januari 2006 @ 18:57:
[...]


Ja dit werkt gewoon makkelijk , echter moet je , je wel realiseren dat ATI een betere beeldtechniek kent (Mijn Mening) en dat de 6800GS de vorige generatie is.
vanaf de 6xxx series is de beeldkwaliteit van Nvidia beter :)
(maar voor als nog vindt ik dat meer op mening gebaseerd)
UltraR-pc schreef op dinsdag 31 januari 2006 @ 19:01:
[...]

mjah, ik ga over het algemeen gewoon voor de hoogste framerates bij het kiezen van een kaart, altijd prima gegaan :). En ik ga altijd voor een vorige generatie kaart omdat ik 400+ Euro voor een videokaart gewoon te gortig vind.

Ik zal eens wat info. over die 7800gs opzoeken, misschien is die ook wel leuk. Bedankt tot zover :)
Dan kan je of een 6800GS agp kopen en hopen dat je hem kan unlocken zodat die +- de performens heeft van een PCI-e 6800GS en van een 6800GT.. of wachten op de 7800GS agp

[ Voor 53% gewijzigd door KappeNou op 31-01-2006 19:05 ]

>PC specs<


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 68225

Mijn systeem wat ik dus heb:

P4 2.4Ghz
MSI 648 max 533mhz
1.5 Gb DDR 2700/333mhz
1x 160 Gb Maxtor & 1x 120 Gb Maxtor
Xelo Radeon 9700 PRO 128 Mb

Ik ben een beetje aan het uitzoeken geweest en aan het twijfelen. Misschien is het inderdaad een beetje geld over de balk gooien als ik nu een nieuwe kaart koop, zeker omdat ik alleen AGP aan kan.
Ik heb het volgende systeem samengesteld:

Kast + 450 Watt voeding
AMD Athlon 64 X2 4200+ Manchester S939 2.2Ghz
Asus A8v-E SE K8T890 PCI-E S939
Club 3D Geforce 7800 GT 256 MB DDR3 ViVo

Met daarbij mijn geheugen wat ik kan overplaatsen en HD's heb ik een systeempje bij elkaar, zo snel ff gekeken rond de 770 euro. Ik wilde het rond de 750-800 euro houden. Wat vinden jullie hiervan? zijn er dingen die je anders zou doen, bijvoorbeeld wel nieuw geheugen kopen (waarom?) ipv oud geheugen meenemen.. Of een andere videokaart en waarom?

Alvast bedankt voor de reacties, ook op mijn vorige berichtjes. Heel fijn en handig om hier vanalles na te kunnen lezen! _/-\o_

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -DG-
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 24-04 19:12
Hier is een nieuwe nodig he.. over de 1000 post's ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Muse
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online
Anoniem: 147287 schreef op dinsdag 31 januari 2006 @ 18:57:
[...]
en dat de 6800GS de vorige generatie is.
De X850 Pro die hij zelf uitzocht ondertussen ook, dus dat maakt geen verschil.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 68225

Anoniem: 68225 schreef op dinsdag 31 januari 2006 @ 20:15:
Kast + 450 Watt voeding
AMD Athlon 64 X2 4200+ Manchester S939 2.2Ghz
Asus A8v-E SE K8T890 PCI-E S939
Club 3D Geforce 7800 GT 256 MB DDR3 ViVo
De twijfel is weet toegeslagen. Zo'n X2 processor is natuurlijk leuk, maar heeft het veel zin.. zeker nu? Er zijn nagenoeg geen applicaties (vooral spellen) die dit ondersteunen en met dit in het achterhoofd heeft het geen zin om nu al zo'n processor te kopen. En buiten gaming om gebruik ik mijn PC niet voor programma's die veel baat hebben met een dual proc. Ik kan dus kiezen voor een AMD Athlon 4000+ of onderstaand:

Pentium 4 650 S775 3.4GHz 800MHz 2MB Boxed
Gigabyte GA-8I915PL-G Rev 2.x 915PL PCI-e Sound LAN SATA RAID

Misschien vergelijk ik nu appels met peren. Wat raden jullie aan, gebasseerd op gaming + standaard briefje typen/muziek luisteren/films kijken/internetten:

P4 single proc.
P4 dual proc.
AMD single proc.
AMD x2 proc.

Zal het dual proc. ook bij gaming in de NABIJE toekomst meerwaarde hebben? Zonee, kiezen jullie voor Intel of AMD en waarom?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Piggen
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 15:34

Piggen

Lekker bakkie

Jazeker, het verschil tussen een single- en een dual core is nu enkele FPS in het voordeel van de single-core, maar als de gamedevelopers er aan beginnen te werken (onder andere ID Software is er al mee bezig, en vele zullen volgen), ben je met dual-core in het voordeel.

En ik zou voor AMD gaan. Die hebben het dual-core gebeuren stukken beter onder de knie dan Intel.

Overigens heb ik het nieuwe topic maar geopend.
Het "Wat kan ik het beste hieraan upgraden" topic - part 12
Daar verder, bitte.

[ Voor 18% gewijzigd door Piggen op 01-02-2006 13:08 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Turkish
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 09-03 17:21

Turkish

zhé germans

Tijd voor verdergaan in een nieuw topic: Het "Wat kan ik het beste hieraan upgraden" topic - part 12

'When you're not paying for the product, you are the product!'

Pagina: 1 ... 10 11 Laatste

Dit topic is gesloten.

Let op:
  • Plaats alle cruciale informatie: je budget, doeleinden, specs en de reden voor de upgrade
  • Voor vragen over een voeding is er een apart topic