Een goede techneut heeft geen powerpointpresentatie nodig om iets uit te leggen
aan een andere goede techneut. Goede techneuten herkennen elkaar meestal aan die paar gerichte vragen. Het probleem is alleen, dat de meeste techneuten vrijwel niets begrijpelijk uit kunnen leggen aan management (van een klant), de klanten niet uit kunnen leggen wat ze willen en er vaak uiteindelijk iets gebouwd wordt wat een soort van gok is van de techneuten naar wat ze denken dat de klant wil. Dat is bij voorbaat kansloos, omdat de klant niet weet wat hij wil, en het dus ook nooit kan zijn wat hij wil
Als daar geen goede vertalers tussen gaan zitten, gaat het dus gegarandeerd mis (of wordt het op zijn minst sub-obtimaal). Er zijn helaas maar weinig mensen die én technisch zijn, én managementkwaliteiten hebben, én dingen helder uit kunnen leggen tussen de twee groepen in. Dat betekent niet dat die mensen niet nodig zijn, ze zijn juist heel erg nodig
De gemiddelde klant wil "iets dat alles beter laat werken". De gemiddelde techneut "maakt zoiets wel in een dag". Als die dag vervolgens een maand wordt (en dat is standaard) en vervolgens "iets" opgeleverd wordt dat niet het "iets" is wat de klant wil, is vervolgens iedereen ontevreden. De klant heeft niet wat hij wil, de techneut is geërgerd dat niemand inziet dat hij iets fantastisch gemaakt heeft.
Volgens mij is dat de bron van zo'n beetje alle klachten in/om/rond de ICT en de mensen die daar mee bezig zijn. En hoe groter het project, hoe erger het wordt.
Volgens mij kun je voor kleinschalige dingen beter een kleine partij hebben - die zadelen je tenminste niet zo snel op met een junior die net 2 weken van zijn opleiding af is er steevast minder kaas van gegeten heeft dan de mensen voor wie hij de problemen geacht wordt op te lossen - en voor grootschalige beter een grote partij - die hebben de specialistische kennis van detail-hoeken van een groot project in huis, en het overzicht op alles wat er nodig is, plus de resources om het voorelkaar te krijgen. Daarnaast is het verstandig bij een groot project een kleine 3e partij in te schakelen voor een kritische blik, dat betaalt zich imho heel snel terug.
Ik vind het dus nogal kort door de bocht om groot vs. klein zo zwart/wit af te schilderen. Voor alle soorten en maten bedrijf is er ruimte en een verstandige klant kiest aan de hand van de specifieke case een bepaalde partij.
Meer on-topic: qua werkgever heeft een groot bedrijf als voordeel de groeimogelijkheden. Hoe kleiner het bedrijf, hoe minder die er zijn. Voordeel van een klein bedrijf is weer de vaak wat hechtere sfeer (en ook dat kan bevoorderlijk zijn voor je carrière, je valt makkelijker op) en volgens mij betalen ze vaak wat beter (iig op startersniveau). Maar dit zeg ik vanaf de zijlijn, want ik werk zelf bij een universiteit. Die overigens goed betaalt, maar een lease-auto zit er niet in.
offtopic:
@SiErRa: ik vind "conculega's" echt het meest jeuk-verwekkende woord van de afgelopen jaren, wees een man en noem het alsjeblieft gewoon concurrenten
[
Voor 4% gewijzigd door
PowerFlower op 28-09-2005 11:34
]