Maar je verwacht wel ingrijpen van de overheid als er prijsafspraken gemaakt wordt, of als het vlees opeens bijna-giftig blijkt te zijn?Metro2002 schreef op maandag 12 maart 2012 @ 10:13:
[...]
Waarom zou de overheid hier een oplossing voor moeten bieden?
Ik weet ook wel dat mijn auto gemiddeld ongeveer 1 op 14 rijdt, dat kan echt wel zuiniger maar ik heb besloten dat ik liever een wat grotere auto heb omdat ik de auto alleen voor langere afstanden gebruik en als ik spullen moet vervoeren, een aanhanger moet trekken, fietsen wil meenemen etc.
Dat ie dan wat meer verbruikt weet ik. En al de benzine 3 euro wordt dan weet ik ook wel dat autorijden een beetje duur gaat wordenMaarja, dat is nou eenmaal de keuze die ik gemaakt heb destijds.
Net als dat ik de keuze heb gemaakt om de auto niet te zien als woon-werk voertuig, daar heb ik 3 fietsen voor staan.
Wat heeft de overheid van doen met mijn keuzes? Waarom moet die bijspringen als ik geen tank benzine meer kan betalen? Ik snap die gedachte niet zo goed. Ze springen toch ook niet bij als ik geen biefstuk meer kan betalen?
Het is bijna tenenkrommend om te lezen dat sommigen dit soort dingen op de overheid af proberen te wentelen.
Een vrije markt economie heeft zijn beperkingen. Overmatige rijkdom van een elite, misbruik van macht (corruptie), kaalslag op natuurlijke hulpbronnen.
En het recente misbruik / misleiding van financiele systemen en producten is ook een mooi voorbeeld van hoe het mis kan gaan.
[ Voor 4% gewijzigd door joopv op 12-03-2012 12:21 ]