[PC] Racesim Hardware Topic Overzicht Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 2 ... 12 Laatste
Acties:
  • 17.645 views sinds 30-01-2008

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Racesim hardware
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52406/full.jpg
Simracen? En waarom specifieke hardware?

Het racen in simulatiespellen (als je het nog spellen kunt noemen), is de laatste jaren stevig gegroeid en sims als Grand Prix Legends, Nascar Racing 2003 en SCGT hebben een ware cult-status bereikt. Vooral Grand Prix Legends heeft de wereld van het simracen voorgoed veranderd en op de kaart gezet.

De fanatieke aanhangers proberen telkens de mate van realisme te verhogen, en wat begon als allerlei mods op bestaande hardware en zelfgemaakte pedalen in een donkere garage, is uitgegroeid tot een gezonde markt die veel binding heeft met de echte racerij maar vooral ook erg betrokken blijft bij de racesim-gemeenschap.
De meeste bedrijven die je hier tegenkomt zijn dan ook voornamelijk bezig met professionele simulatie platformen voor raceteams en promotiewerk naast de consumenten producten. We zullen het in dit topic voornamelijk over deze laatste branche hebben.

Aangezien racesims (net als flightsims) over het algemeen aanspreken bij een iets ouder, en vaak ook serieuzer publiek, is het waarschijnlijk één van de takken van computergames waarin het meeste geld aan hardware wordt uitgegeven en waarin ook de hoogste eisen aan deze apparatuur worden gesteld. Dat is ook te zien aan de kwaliteit.

Reden te meer om hier dus een speciaal topic aan te wijden. :9

Wat is dit voor topic dan?

Dit topic is bedoeld als verzamelpunt voor alle hardware-gerelateerde vragen, discussies en opmerkingen m.b.t. racesimulaties.
Aangezien de vragen hierover nu vaak tussen de discussies doorlopen, in de topics van de betreffende racesims, is besloten hier een apart topic voor te maken zodat alles wat overzichtelijker blijft.

Ook zal ik dit topic gebruiken om een mooi overzicht te maken van allerlei producten die speciaal voor het racen van simulaties gemaakt zijn en/of gebruikt worden.
Denk hierbij aan stuurtjes, pedalen, shifters, cockpits en allerlei andere specifieke hardware.

Het zal hier voor een deel gaan over duurdere high-end producten, maar ook controllers uit de mainstream-markt, zoals die van Logitech, komen aan bod.

Ook is het leuk om zelfgemaakte cockpits, shifters, etc. en mods op bestaande hardware in dit topic te laten zien.
Heb je fresnel lenzen voor je 3 TFT-schermen staan om een surround te creeren, bass-shakers onder je Recaro-stoel, het GoT logo op je SimSox geborduurd of je eigen FF-stuur geknutseld?.....Kom het met ons delen. ;)

Hoe je je toetsenbord of gamepad aan de praat krijgt in GPL vinden we dan ook totaal niet interessant, het gaat alleen om hardware die a priori al ontwikkeld is voor deze markt of op een bijzondere wijze is getweakt (je bent niet voor niets op dit forum) om als zodoende te functioneren.

Enkele fabrikanten op een rijtje

Hieronder vind je een aantal fabrikanten van high-end consumenten-producten, zij staan bekend om een hoge mate van kwaliteit en support die je in weinig andere takken van de games-industrie zult tegenkomen.
De naam vormt een directe link naar de website van desbetreffende fabrikant waarop je nog veel meer info kunt vinden.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52402/full.jpg

Ball Racing Developments is gevestigd in de UK en maakt al sinds 1994 professionele simulators en PC-controllers.
Vooral de Speed7 pedalen hebben een enorm goede reputatie verworven onder simracers die veel van hun pedalen vragen en naast preciesie, ook een hoge mate van kwaliteit eisen.

Inmiddels is er ook een revolutionair Speed7 FF stuur aangekondigd, de features en precisie van deze controller zouden wel eens de standaard in FF-sturen kunnen worden voor de komende jaren. Wel mogen we rekenen op een stevige instapprijs van circa 1100 euro voor het goedkoopste model.

Vergeet ook niet de RaceFrame Pro te bekijken als je in de markt bent voor een degelijke cockpit.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52426/thumb.jpg Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52427/thumb.jpg Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52428/thumb.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52403/full.jpg

FREX is een relatief nieuwe speler op de markt, maar de Japanse fabrikant heeft al snel een hoge mate van populariteit verworven door de stoere en realistische uitstraling van de producten, de mogelijkheid om een bestaande mainstream-markt controller te upgraden en het aanbod van uitstekende shifters (HShift+ en Shift+).

De HShift+ is zo'n beetje de enige overgebleven optie voor wie een H-shifter wil hebben maar deze niet zelf kan/wil fabriceren.

Je kunt bij FREX terecht voor een gehele cockpit maar ook voor een kleine upgrade van bijvoorbeeld je Logitech of Microsoft stuur. Het enige nadeel voor ons in Europa vormen de verzendkosten, deze zijn aan de hoge kant.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52429/thumb.jpg Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52430/thumb.jpg Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52431/thumb.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52404/full.jpg

ECCI staat voor Extreme Competitions Controls Inc. en de nadruk bij dit bedrijf ligt vooral bij de precisie van de besturing.
Force Feedback heeft moeten wijken voor een hardwarematig systeem van dempers en je moet niet allerlei foefjes verwachten. Echter druipt de kwaliteit en degelijkheid van de producten af, als je je hier toe voelt aangesproken moet je dus bij ECCI zijn. De pedalen zijn de beste die je op dit moment kunt krijgen.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52447/thumb.jpg Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52448/thumb.jpg Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52449/thumb.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52405/full.jpg

De makers van de Thomas Superwheel zijn al een tijdje actief op deze markt. De stuurwielen zijn geroemd en bieden heel veel opties, echter ontbreekt ook hier Force Feedback.
Wel zijn de producten kwalitatief enorm sterk en kun je erg veel naar eigen wens laten aanpassen op zowel de sturen als de pedalen.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52408/full.jpg

Het Engelse NIXIM is al enige jaren bezig met de ontwikkeling van kwalitatief erg goede producten.
Recentelijk hebben ze de raceframes en pods op de markt gebracht, die flexibele oplossingen bieden aan consumenten alsmede voor promotionele doeleinden.
Ze hebben al samengewerkt met SimBin om GTR te promoten tijdens een aantal evenementen en de producten zijn erg goed ontvangen.

Het kleine maar ambitieuze bedrijf heeft ook een FF-stuur (Pathfinder) en high-end pedalen in ontwikkeling die het komende jaar op de markt zouden moeten verschijnen. De pedalen zijn zo goed als klaar, en zouden een directe concurrent moeten zijn voor de ECCI's, prijs is nog niet bekend maar ik verwacht ze niet onder de 500 euro.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52433/thumb.jpg Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52434/thumb.jpg Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52435/thumb.jpg

Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/87f26d268e1848772f631fc9668d6b8b/full.jpg

De pedalen van VPP zijn op dit moment erg populair vanwege het goede gevoel, ruime afstelbaarheid en de kwaliteit. Ze zijn er in een 2- en 3-pedalen set voor respectievelijk 359 en 449 euro. Overigens kunnen deze pedalen ook via een adapter op de Logitech DFP werken, waardoor je ze ook op de PS2 kunt gebruiken (nu nog een goede sim op de console).

Track IR

Een stukje hardware wat absoluut een vermelding in dit topic verdient is Track IR van Natural Point..

Track IR is een headtracker die je net als een webcam boven op je monitor plaatst, echter plaats je een reflecterende sticker op een bril, pet of headset die als referentiepunt dient voor de tracker.
Het resultaat is dat je d.m.v. het bewegen van je hoofd, rond kunt kijken in de cockpit van je auto in de sim. Het is even wennen (zeg ik uit eigen ervaring), maar als je er eenmaal aan gewend bent voegt het een hoop toe aan de immersie en "situation awareness" tijdens het racen.

Je kunt Track IR ook gebruiken voor de meeste flightsims, aangezien het daar in eerste instantie voor bedoeld is. De meeste sims worden allemaal al ondersteund in enhanced mode, dat wil zeggen dat ze in het spel als een extra controller gezien worden en niet afhankelijk zijn van muis-emulatie.
Door middel van de bijgeleverde software kun je het apparaatje precies zo configureren als je zelf prettig vindt.

Inmiddels is er een 6DOF uitbreiding voor waardoor je ook het beeld kunt inzoomen en tilten. Vooral geweldig voor flightsims, maar in sommige racesims wordt het ook al ondersteund.

Als je het nogsteeds een beetje wazig vindt, kun je een kijkje nemen op de website, daar staan een aantal promo-filmpjes.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52436/full.jpg
SimSox

Een ander product wat voortkomt uit de racesim-gemeenschap is SimSox.
SimSox (en Simheel) is een product van Race|Ready en is speciaal ontwikkeld met het oog op racen in een simulator.
Gemaakt van een speciaal materiaal en verstevigd op enkele cruciale plekken, biedt dit product het comfort van een echte raceschoen maar behoudt het de precisie en feeling die je hebt bij het racen met een gewone sok, en zonder zweterig aan te gaan voelen.

Zeker bij het racen met high-end pedalen wil het rustvlak voor de hiel wel eens oncomfortabel zijn, dan is dit product een uitkomst.

Het product komt in twee varianten; de SimSox die als een gehele sok aangetrokken kan worden, en de SimHeel die over de hiel van je gewone sok geplaatst kan worden.
Met prijzen van respectievelijk ongeveer 21,00 en 12,00 euro, zijn ze ook nog eens scherp geprijst.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52445/thumb.jpg Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52446/thumb.jpg

Mainstream-markt producten

Uiteraard zijn er voor de racert met een iets kleiner budget ook geweldige producten te krijgen. Vooral Logitech heeft de laatste 10 jaar veel producten op de markt gebracht waar je erg veel plezier van kunt beleven. De Driving Force Pro (zie afb. hieronder) is het stuurtje van rond de 100 euro op dit moment, mede omdat het zowel voor de PC als de PS2 werkt.

Het is aan te raden om minimaal driver v4.60 te gebruiken voor de DFP, aangezien deze de functionaliteit op de PC enorm verbetert t.o.v. oudere versies, een must have dus als je dit stuurtje voor de PC gebruikt.

Hier staan ook nog een aantal handige utilities voor o.a. Logitech producten, zoals DXTweak2 en andere calibratietools.


Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/52437/full.jpg

Mede doordat Microsoft en ActLabs zich hebben terug getrokken uit deze markt heeft Logitech het rijk alleen gehad.
Van ActLabs zijn nog enige producten hier en daar te krijgen, vooral de USB Shifter is een gewild item. Je kunt e.e.a natuurlijk nog krijgen via ebay of andere online veilingsites.

Gelukkig is er inmiddels weer wat concurrentie gekomen in de vorm van Thrustmaster, om precies te zijn de Thrustmaster Rallye GT Pro of kortweg de RGT.
Qua uiterlijk is de gelijkenis met de DFP van Logitech onmiskenbaar maar er zijn toch redelijk wat verschillen. De RGT ondersteunt 5 assen, in tegenstelling tot de traditionele 3 (Stuurrichting, gas, rem), en deze kunnen gekoppeld worden aan 2 extra pedalen (apart verkrijgbaar) of 2 hendels achter het stuur waarmee je bijvoorbeeld je view naar links of rechts kunt draaien.

Ook zijn de pedalen van een duidelijk betere kwaliteit dan die van de DFP. De RGT is daarentegen dan wel weer beperkt tot 270 graden stuurrotatie (i.t.t. 720 van de DFP).

De Franse versie van Tom's Hardware heeft een aardige review van het product online staan. Ik weet niet of een vertaalsite uitkomst biedt voor degenen die geen Frans kunnen lezen maar vraag het anders even in dit topic als je iets specifieks wilt weten.

Op het moment van schrijven zijn er nog redelijk wat problemen met de FF, o.a. in GPL en GT Legends. Ook zijn er veel meldingen van verminderde framrates wanneer het stuur gebruikt wordt, deze zijn niet heel groot maar toch iets om rekening mee te houden voor wie een verouderd systeem heeft. Wees dus gewaarschuwd.

Desalniettemin heeft Thrustmaster al laten weten dat ze zo veel mogelijk in het werk stellen om dit te verbeteren in een nieuwe driver versie.
De nieuwste driver van eind november 2005 lost al e.e.a op, maar bovenstaande problemen nog niet.

Een ander aardig product is de PlaySeat, een frame met racestoel waar je de meeste standaard stuur/pedaal combinaties op kunt monteren.


Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/9b9a836c5b4c492ba24baa42035bb04b/full.jpg
Links

Nu heb je natuurlijk je portemonnaie getrokken en allerlei mooi spul aangeschaft maar je weet niet in welke sims je er mee kan racen.
Kijk dan even rond in de volgende GoT-topics:

Grand Prix Legends
GTR: FIA GT Racing Game
Richard Burns Rally
Live For Speed: S2
F1 Challenge '99-'02
rFactor

Voorbeelden van mooie racesetups:

De FatDesk van Taini; een mooi voorbeeld van een goed aangepast bureau.
Ryuuji's Racing Cockpit; Veel Frex en een mooie surround setup.
Een schitterende Williams F1 simulator.
In deze thread op RSC vind je een fantastische Nascar cockpit.
Deze jongens hebben een echte Nascar wagen omgebouwd tot een geweldige simulator.

Overige links:

SimHQ
Het RaceSimCentral Forum
Website en forum van BlackHole Motorsports
Het Drivers Emporium voor o.a. de SimSox

Vooral de fora van RSC bieden een enorm bron van informatie, als je graag meer feedback van andere gebruikers wilt, neem dan daar vast een kijkje. Ook kijken en posten de fabrikanten daar regelmatig dus kun je daar antwoorden vinden op veel gestelde vragen.

Links naar de fabrikanten van al die mooie hardware hierboven?
Klik maar even op de vetgedrukte naam van de fabrikant in de tekst. ;)

Tot slot

Probeer een beetje on-topic te blijven, discussies over de sims waarin je racet horen thuis in het desbetreffende topic.

Het is leuk als iedereen meldt met wat voor hardware hij/zij rondscheurt over het virtuele asfalt maar aan opsommingen van Logitech stuurtjes waarvan er 13 in een dozijn zitten hebben we weinig.

Denk, als je plaatjes post, even om de modem-gebruikers en probeer ze op een redelijk formaat te houden.

Heb of weet je een product en/of fabrikant die ook een vermelding verdient in deze post, meld het mij dan even zodat ik deze kan toevoegen.

Ik zal in de loop van de tijd nog meer plaatjes toevoegen in de startpost zodat we ook zien waar we het over hebben. En nog wat links naar uitzonderlijk mooie setups van anderen.

[ Voor 35% gewijzigd door Zamorano op 18-01-2006 17:25 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nik
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 19-04 20:27

Nik

Leuk topic! maar over die Track IR, is het niet gewoon "mooier" om bijvoorbeeld een setup mt 3 schermen te maken? Kun je gewoon echt rond kijken, zonder dat je met je ogen op één punt moet focussen?

Want dat lijkt me raar, kijk nu eens naast je scherm, draai je hoofd naar links, en probeer dan te lezen wat hier staat... Lijkt me neit de ideale oplossing, ookal is het idee leuk gemaakt :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Orion84
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 22:45

Orion84

Admin General Chat / Wonen & Mobiliteit

Fotogenie(k)?

proller schreef op maandag 21 februari 2005 @ 22:51:
Leuk topic! maar over die Track IR, is het niet gewoon "mooier" om bijvoorbeeld een setup mt 3 schermen te maken? Kun je gewoon echt rond kijken, zonder dat je met je ogen op één punt moet focussen?

Want dat lijkt me raar, kijk nu eens naast je scherm, draai je hoofd naar links, en probeer dan te lezen wat hier staat... Lijkt me neit de ideale oplossing, ookal is het idee leuk gemaakt :)
Prolly is dat ding gevoeliger dan 1:1, dus je hoeft nie achterste voren voor je pc te gaan staan om achterom te kijken :P

Althans dat lijkt mij de enige oplossing.

The problem with common sense is that it's not all that common. | LinkedIn | Flickr


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
proller schreef op maandag 21 februari 2005 @ 22:51:
Leuk topic! maar over die Track IR, is het niet gewoon "mooier" om bijvoorbeeld een setup mt 3 schermen te maken? Kun je gewoon echt rond kijken, zonder dat je met je ogen op één punt moet focussen?

Want dat lijkt me raar, kijk nu eens naast je scherm, draai je hoofd naar links, en probeer dan te lezen wat hier staat... Lijkt me neit de ideale oplossing, ookal is het idee leuk gemaakt :)
Ja tuurlijk is het mooier, maar als je een setup met 3 schermen goed wilt doen zit je op een aanzienlijk prijsverschil.
3 17" TFT's, een Matrox Parhelia (geen ideale kaart) en fresnel lenzen om de balken tussen de schermen weg te werken...... dan ben je ruim meer dan 1000 euro kwijt.

TrackIR kost nog geen 100 euro, en oordeel ajb niet voor je het geprobeerd hebt. Binnen een paar dagen is het second nature (ik heb m zelf al een aantal maanden).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • IceEyz
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 23:07
Woei! _O_

Ik race al tijden met de eerste versie van het Microsoft SideWinder Force Feedback Wheel. Deze is sterk genoeg gebleken voor aardig wat stootjes van zowel mensen als objecten :) Verder is de FF behoorlijk sterk en is de nauwkeurigheid behoorlijk, dus dit wieltje is ook wel voor de budget-mensen aan te raden, als het nog te vinden is ergens. Enige nadeel is dat de eerste versie niet op USB werkt en een Gameport dus verplicht is.

Zo'n TrackIR lijkt mij ook wel leuk, maar hele cockpits gaat mij toch iets te ver... ik mag nog niet eens autorijden, dus zal ik dat ook maar niet proberen :P

Verder ken ik wel iemand met animo om z'n eigen pookje met koppeling te ontwikkelen, dus mensen met ervaringen... :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yonni
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 29-03 07:37
Net verzorgt topic! Yippie :)

Maar die trackIR, ik zag al een aantal filmpjes dat het met GTR werkt, heel gaaf. Werkt het ook met bijvoorbeeld LFS of GPL? Met GPL is er zo'n plugin die mee kijkt met "hoever" je stuurt. Beetje het zelfde idee?

D3200 - 35/F1.8G, 60/F2, 70-300/F4-5.6


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FabiandJ
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online
Yonni schreef op maandag 21 februari 2005 @ 23:12:
Net verzorgt topic! Yippie :)

Maar die trackIR, ik zag al een aantal filmpjes dat het met GTR werkt, heel gaaf. Werkt het ook met bijvoorbeeld LFS of GPL? Met GPL is er zo'n plugin die mee kijkt met "hoever" je stuurt. Beetje het zelfde idee?
Die tool zeg maar waar je het over hebt bij GPL zit ook in GTR dat heet look-to-a[ex of iets in die richting. En wel meerdere games hebben dit zo uit me hoofd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Yonni schreef op maandag 21 februari 2005 @ 23:12:
Net verzorgt topic! Yippie :)

Maar die trackIR, ik zag al een aantal filmpjes dat het met GTR werkt, heel gaaf. Werkt het ook met bijvoorbeeld LFS of GPL? Met GPL is er zo'n plugin die mee kijkt met "hoever" je stuurt. Beetje het zelfde idee?
Zowel GPL als LFS worden inmiddels volledig ondersteund in Enhanced mode. ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Look-to-apex heet dat idd
De bocht "in" kijken is vooral handig bij de langzamere bochten, je merkt dat je daar veel vloeiender uit komt als je verder vooruit kijkt.

Verder is het heel nuttig als je in gevecht bent met iemand, je kunt beter om je heen en makkelijker in je spiegels kijken om te bepalen waar de ander zich bevindt.

BTW: Even een flinke edit van de SP met nieuwe plaatjes, SimSox toegevoegd en links naar mooie cockpits. :7

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lefty_38
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 25-11-2024
Ik heb ook een low budget stuurtje dat ik iedereen kan aanraden. De ThrustMaster Force Feedback Racing Wheel. FFB is volgens mij wel goed, ik heb nog nooit met een ander stuur geraced. Hij is ook goed stevig en er zitten naast 2 shifters achter het stuur ook nog 10 knoppen op. Die ronde stikjes zijn 4 knoppen in 1 als het waren. De gear shifter naast het stuur gebruik ik eigenlijk niet, bij GTR 1x geprobeerd maar dan moet ik weer helemaal wennen, met 1 hand aan het stuur en ffb aan gaat het nogal vaak mis. De pedalen zijn wel van plastic, maar doen hun werk goed :).

Afbeeldingslocatie: http://images.amazon.com/images/P/B00005MH9Q.01.LZZZZZZZ.jpg

Q6600 | 4GB | 24" Dell 2407-HC | Logitech Z-5500 | iPhone 4


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DAMAGE
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 17-04 13:22

DAMAGE

a.k.a. Rice_NL

Goed topic, ben zelf vaak met LFS bezig, en daar hoort natuurlijk een mooi realistisch stuur bij. Nu is mijn stuur kapot, dus ik zoek een nieuw stuurtje... Ik zit zelf te denken aan de DFP (Driving Force Pro), deze wordt door veel mensen aan bevolen en lijkt me dan ook echt een super goed stuurtje. Wel vraag ik me af of ik dit stuurtje ook bij de Media Markt kan kopen oid? Ik heb namelijk in de price tracker gezocht, daar vindt ik wel een aantal shops die dit stuurtje verkopen, maar werkelijk alle shops hebben dit stuurtje niet meer voorradig. Heeft iemand ervaring met dit stuurtje betreffende de koop zeg maar? Bij welke gewone winkels zou je de kans lopen om hem tegen het lijf te lopen zeg maar?

Lian Li O11 Dynamic EVO | Corsair HX1500i | Intel i9 13900K | ASUS Maximus HERO Z790 | 32GB GSkill Trident Z5 7200 DDR5 | Samsung 980 Pro 2TB | RTX 4080 | Simucube 2 Pro wheel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
DAMAGE schreef op vrijdag 25 februari 2005 @ 21:54:
Goed topic, ben zelf vaak met LFS bezig, en daar hoort natuurlijk een mooi realistisch stuur bij. Nu is mijn stuur kapot, dus ik zoek een nieuw stuurtje... Ik zit zelf te denken aan de DFP (Driving Force Pro), deze wordt door veel mensen aan bevolen en lijkt me dan ook echt een super goed stuurtje. Wel vraag ik me af of ik dit stuurtje ook bij de Media Markt kan kopen oid? Ik heb namelijk in de price tracker gezocht, daar vindt ik wel een aantal shops die dit stuurtje verkopen, maar werkelijk alle shops hebben dit stuurtje niet meer voorradig. Heeft iemand ervaring met dit stuurtje betreffende de koop zeg maar? Bij welke gewone winkels zou je de kans lopen om hem tegen het lijf te lopen zeg maar?
Volgens mij heb ik wel een stapel zien liggen een tijdje terug bij MediaMarkt (bij ArenA in A'dam ZO), maar zeker weten doe ik niet.

Een stroomadapter nabestellen voor de DFP is trouwens gratis hoor ik net van Logitech :? (interessant voor wie bij Frex de hele mik bestelt).

[ Voor 8% gewijzigd door Zamorano op 25-02-2005 23:38 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Arx
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 16-11-2023

Arx

Two Thoughts Ahead!

Wanneer verwacht je je Frex spul? Heb je trouwens alles kant en klaar gekocht of ga je zelf heb je een bestaande DFP die je gaat ombouwen?

Copywight 2000,2001,2002,2003,2004,2005,2006,2007 Arx. All wights wesewved. | PS Network tag -> Arx_nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Arx schreef op zaterdag 26 februari 2005 @ 10:18:
Wanneer verwacht je je Frex spul? Heb je trouwens alles kant en klaar gekocht of ga je zelf heb je een bestaande DFP die je gaat ombouwen?
Ik verwacht t half maart zo'n beetje, bestelling is van 12 januari en ze leveren nu met 2 maanden. Ik heb nog zitten denken om zelf een DFP te kopen en alles om te bouwen maar ik heb toch gewoon de kant en klaar gemodde besteld.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Oei nu kan ik echt niet meer wachten. :P

Gevaarlijk mooie (en grote) plaatjes van een Frex setup.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 124484

ZAMoRANo schreef op zaterdag 26 februari 2005 @ 12:48:
[...]


Ik verwacht t half maart zo'n beetje, bestelling is van 12 januari en ze leveren nu met 2 maanden. Ik heb nog zitten denken om zelf een DFP te kopen en alles om te bouwen maar ik heb toch gewoon de kant en klaar gemodde besteld.
Wat houdt dat in, kant en klaar gemod? De basis van de DFP, maar met een ander wiel en knoppen erop? En wat kost dat nou precies? Bij de shop op de site zie ik nergens de kant en klaar gemodde staan.

Wat me trouwens op valt aan die foto's is dat het stuur zo groot is. Of komt dat doordat de DFP een hele kleine behuizing heeft?

[ Voor 12% gewijzigd door Anoniem: 124484 op 28-02-2005 17:16 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FabiandJ
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online
Damn die foto van die pedalen is geil zeg :9~.
Iemand die eff 300 euro kan overmaken op me rekening? >:)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Anoniem: 124484 schreef op maandag 28 februari 2005 @ 17:14:
[...]


Wat houdt dat in, kant en klaar gemod? De basis van de DFP, maar met een ander wiel en knoppen erop? En wat kost dat nou precies? Bij de shop op de site zie ik nergens de kant en klaar gemodde staan.

Wat me trouwens op valt aan die foto's is dat het stuur zo groot is. Of komt dat doordat de DFP een hele kleine behuizing heeft?
Nee, je koopt in onderdelen, een basis DFP, geprepareerd voor de modificaties. Daarna een wheel-adapter en een sportstuur, pedalen met nieuwe pots, een andere shifter, enz...

De DFP heeft idd geen grote behuizing maar dit is een iets groter stuur dan de sportstuurtjes die je meestal ziet. In principe kun je met de wheeladapter elk echt sportstuur monteren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DaWaN
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 22:17

DaWaN

'r you wicked ??

Lefty_38 schreef op vrijdag 25 februari 2005 @ 19:55:
Ik heb ook een low budget stuurtje dat ik iedereen kan aanraden. De ThrustMaster Force Feedback Racing Wheel. FFB is volgens mij wel goed, ik heb nog nooit met een ander stuur geraced. Hij is ook goed stevig en er zitten naast 2 shifters achter het stuur ook nog 10 knoppen op. Die ronde stikjes zijn 4 knoppen in 1 als het waren. De gear shifter naast het stuur gebruik ik eigenlijk niet, bij GTR 1x geprobeerd maar dan moet ik weer helemaal wennen, met 1 hand aan het stuur en ffb aan gaat het nogal vaak mis. De pedalen zijn wel van plastic, maar doen hun werk goed :).

[afbeelding]
Dat stuur heb ik ook, ik vind het niet echt geweldig, de pedalen zijn niet goed IMO (je kunt je voet er niet echt ontspannen opzetten en al wil je remmen en gassen tegelijk (Zoals in RBR) dan klapt ie omver :/) En het stuur 'zaagt' als je stuurd, voor mij geen thrustmaster meer, als ik nog ooit een stuurtje koop neem ik gewoon een logitech :)

If you do not change direction, you may end up where you are heading


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 124484

Aha, vandaar. Nu weet ik alleen nog niet wat zoiets kost, want op de site staat dat zo'n custom base 24000.00 moet gaan kosten :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Das in Yen, een paar kolommetjes verder staat de prijs in Euro.
138 Yen= 1 Euro (ongeveer).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lefty_38
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 25-11-2024
DaWaN schreef op maandag 28 februari 2005 @ 19:22:
[...]


Dat stuur heb ik ook, ik vind het niet echt geweldig, de pedalen zijn niet goed IMO (je kunt je voet er niet echt ontspannen opzetten en al wil je remmen en gassen tegelijk (Zoals in RBR) dan klapt ie omver :/) En het stuur 'zaagt' als je stuurd, voor mij geen thrustmaster meer, als ik nog ooit een stuurtje koop neem ik gewoon een logitech :)
Ik heb geen problemen met de pedalen, nou heb ik nog nooit achter een ander stuur gezeten (behalfe die van mij les auto :P ) dus ik weet niet beter ;). Dat omverklappen heb ik echt geen last van, maar dat komt omdat ik met GTR nooit gas en rem tegelijk. Persoonlijk ben ik tevreden met dit stuur, maar mischien als ik een keer achter een ander stuur zit die beter is dat ik erachter kom wat ik mis. "Wat je niet hebt mis je ook niet" als je niet beter weet. Als dit stuurtje kuren begint te vertonen ga ik wel zoeken naar een ander stuur, maar volgens mij duurt dat nog wel ff.

Q6600 | 4GB | 24" Dell 2407-HC | Logitech Z-5500 | iPhone 4


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MrBarBarian
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 07-03-2023
Lefty_38 schreef op dinsdag 01 maart 2005 @ 02:53:
[...]


Ik heb geen problemen met de pedalen, nou heb ik nog nooit achter een ander stuur gezeten (behalfe die van mij les auto :P ) dus ik weet niet beter ;). Dat omverklappen heb ik echt geen last van, maar dat komt omdat ik met GTR nooit gas en rem tegelijk. Persoonlijk ben ik tevreden met dit stuur, maar mischien als ik een keer achter een ander stuur zit die beter is dat ik erachter kom wat ik mis. "Wat je niet hebt mis je ook niet" als je niet beter weet. Als dit stuurtje kuren begint te vertonen ga ik wel zoeken naar een ander stuur, maar volgens mij duurt dat nog wel ff.
Hij is op het moment in de aanbieding bij de MediaMarkt, 55 euroooootjes..

iRacing Profiel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Voor wie nog een filmpje wil zien van Track IR met Vector 6DOF, GTR en Nascar Simracing ondersteunen het al en het ziet lijkt toch wel weer een hele mooie stap in de goede richting.
Nog iets meer sims die het ondersteunen (rFactor, LFS, etc...) en dan ga ik deze ook toevoegen.

GTR filpmpje in 3 formaten

Nascar SR filmpje in 3 formaten

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 126974

ff vraagje hoeveel kost ongeveer nog dat logitech PRO stuurtje??

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MrBarBarian
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 07-03-2023
Anoniem: 126974 schreef op woensdag 02 maart 2005 @ 17:39:
ff vraagje hoeveel kost ongeveer nog dat logitech PRO stuurtje??
102 euro in de pricewatch

had je zelf ook kunnen bedenken

iRacing Profiel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Finnmotion heeft haar deuren geopend.
De pedalen die ze maken zien er simpel maar heel degelijk en goed afstelbaar uit, lijkt me een mooie optie als je de pedalen van je Logitech of MS stuur wilt vervangen.
Prijs is ook vrij schappelijk: € 120,- voor de 2-pedalen versie en € 150,- voor 3-pedalen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bart©
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 19-02 13:18
Even een noob-vraag van mijn kant.. Zijn er ook pedalen met force feedback?? Als je namelijk drie pedalen hebt waar je er een als koppeling gebruikt, dan moet je daar toch wel gevoel bij hebben, anders is het echt niet realistisch. Of vergis ik me daarin?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Sierra-NL schreef op vrijdag 04 maart 2005 @ 13:57:
Even een noob-vraag van mijn kant.. Zijn er ook pedalen met force feedback?? Als je namelijk drie pedalen hebt waar je er een als koppeling gebruikt, dan moet je daar toch wel gevoel bij hebben, anders is het echt niet realistisch. Of vergis ik me daarin?
Nee die zijn er niet, je zou daar deels ondersteuning van de software voor moeten hebben.
Ik denk dat er te weinig toepassing voor is om voor fabrikanten interessant genoeg te zijn en het te implementeren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bart©
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 19-02 13:18
ZAMoRANo schreef op vrijdag 04 maart 2005 @ 14:09:
[...]
Nee die zijn er niet, je zou daar deels ondersteuning van de software voor moeten hebben.
Ik denk dat er te weinig toepassing voor is om voor fabrikanten interessant genoeg te zijn en het te implementeren.
maar het zou natuurlijk wel helemaal het einde zijn zeg... Net als bij een echte wagen,..Kies je een ander type en dan moet je weer effe aan de koppeling wennen..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Sierra-NL schreef op vrijdag 04 maart 2005 @ 14:12:
[...]


maar het zou natuurlijk wel helemaal het einde zijn zeg... Net als bij een echte wagen,..Kies je een ander type en dan moet je weer effe aan de koppeling wennen..
Ja helemaal mee eens, ik hoop het ooit nog mee te maken maar ik denk dat er een soort standaard voor zou moeten komen net als FF in sturen (Immersion). :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ScuL
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 25-04 14:42
Sierra-NL schreef op vrijdag 04 maart 2005 @ 14:12:
[...]


maar het zou natuurlijk wel helemaal het einde zijn zeg... Net als bij een echte wagen,..Kies je een ander type en dan moet je weer effe aan de koppeling wennen..
überhaupt koppelen is al een vooruitgang op de 2-pedaals stuurtjes die gemeengoed zijn! :D

ProMods ETS2 uitbreiding - Mijn tijdszone is UTC+13


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bart©
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 19-02 13:18
-ScuL- schreef op vrijdag 04 maart 2005 @ 14:31:
[...]


überhaupt koppelen is al een vooruitgang op de 2-pedaals stuurtjes die gemeengoed zijn! :D
Tsja, software ondersteuning is er al een hele tijd. Volgens mij heeft het redelijk oude spel Viper Racing al een optie voor koppeling.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ScuL
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 25-04 14:42
Klopt dat is ook het 1e spel dat ik me herinner dat het had.
Alleen met het toestenbord was daar niks mee aan te vangen!
Wel goeie engine voor die tijd 8)

ProMods ETS2 uitbreiding - Mijn tijdszone is UTC+13


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Arx
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 16-11-2023

Arx

Two Thoughts Ahead!

Dat lijkt mij nou echt onzin FF in de pendalen, dat kun je prima oplossen duur een extra rubbertje hier, en een boutje strakker draaien daar :+.
Als ik het met een echte auto vergelijk voel ik daar ook geen feedback van de auto zelf behalve dan wanneer de rembekrachting uitvalt of de ABS in wordt geschakeld, en aangezien een GT auto dit niet heeft is het ook niet nodig om te simuleren.

Ook via de koppeling voel ik in een auto niets. Het moment dat de versnellingbak koppelt valt in een echte auto ook in te stellen dus eigenlijk is het koppel moment niet auto/type specifiek. Wat wel verschillent is per auto is de weerstand die optreed van de pendalen wanneer je deze intrapt, maar zoals eerder getyped kun je dat helemaal naar wens instellen, bij Frex in ieder geval.

De Frex pendalen hebben zelfs oplopende weerstand zoals je voelt in een auto zonder rembekrachting. Zelfs het koppelmoment is te bepalen met de SimClutch+ van Frex.

Copywight 2000,2001,2002,2003,2004,2005,2006,2007 Arx. All wights wesewved. | PS Network tag -> Arx_nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SeatRider
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 26-04 14:19

SeatRider

Hips don't lie

IceEyz schreef op maandag 21 februari 2005 @ 23:00:
Woei! _O_

Ik race al tijden met de eerste versie van het Microsoft SideWinder Force Feedback Wheel. Deze is sterk genoeg gebleken voor aardig wat stootjes van zowel mensen als objecten :) Verder is de FF behoorlijk sterk en is de nauwkeurigheid behoorlijk, dus dit wieltje is ook wel voor de budget-mensen aan te raden, als het nog te vinden is ergens. Enige nadeel is dat de eerste versie niet op USB werkt en een Gameport dus verplicht is.
Als iemand interesse heeft in het stuurtje (met gameport!), ik heb er 1tje liggen en over. Mail je bod naar guid at xs4all.nl :)

Nederlands is makkelijker als je denkt


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • impact
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
Ik zat net wat rond te surfen op het rsc forum, en daar kwam ik deze link tegen:

http://www.force-dynamics.com/

Gigantisch duur ($10000~$30000 :) ), maar wel echt verschrikkelijk gaaf :D

Vond toch wel dat dit in dit topic moest komen, dus vandaar.

Check die filmpjes!!!

Mocht iemand zo'n ding kopen kom ik hem uitproberen :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Hulde aan de support service van Logitech; ik heb ze een tijdje geleden gevraagd of ze me een europese adapter voor de DFP konden leveren, aangezien bij mn Frex stuur er één zit die niet geschikt is voor 220V.
Op dat moment was de adapter niet leverbaar maar een paar dagen later was dat wel weer het geval en kreeg ik keurig een mailtje. Ook werd gemeld dat de adapter kostenloos verstuurd kon worden.

Ik meteen NAW-gegevens doorgemaild en gevraagd of ze nog meer info nodig hadden om het ding mijn kant op te sturen. Ik verwachtte dat ze gingen vragen om een bewijsje van aankoop of serienummer van mijn DFP.

Volgende dag meteen een mailtje terug dat ik de adapter toegestuurd zou krijgen, verdere info was niet nodig, verzoek was al gedaan om het onderdeel te versturen vanuit het centrale magazijn in Zwitserland.

Dat was een paar dagen geleden en vandaag had ik al een pakje in de bus uit Zwitserland. :)
Erg goede service als je het mij vraagt. Gratis en snel.
XiSM-impact schreef op vrijdag 04 maart 2005 @ 17:22:
Ik zat net wat rond te surfen op het rsc forum, en daar kwam ik deze link tegen:

http://www.force-dynamics.com/

Gigantisch duur ($10000~$30000 :) ), maar wel echt verschrikkelijk gaaf :D

Vond toch wel dat dit in dit topic moest komen, dus vandaar.

Check die filmpjes!!!

Mocht iemand zo'n ding kopen kom ik hem uitproberen :P
Hehe ik ken m wel (zit ook veel op RSC) maar aangezien dit niet voor consumenten doeleinden bedoeld (en betaalbaar) is heb ik m niet in de startpost gezet. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Erw
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 25-04 16:15

Erw

Aangezien ik niet de cash heb om een FREX of beter tekopen vraag ik me af:

WAAROM? is de Logitech® Driving Force Pro™ beter dan de Logitech® MOMO® Racing

Kwa prijs zijn ze gelijk........

Is het de bouw? pedalen? gevoel? knopjes? what?

[ Voor 12% gewijzigd door Erw op 05-03-2005 13:21 ]

Eagles may soar, but weasels don't get sucked into jet engines


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ScuL
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 25-04 14:42
Is die DFP alleen voor de PS2? Het lijkt er wel op als ik die review sites zo bekijk

ProMods ETS2 uitbreiding - Mijn tijdszone is UTC+13


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Erw
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 25-04 16:15

Erw

-ScuL- schreef op zaterdag 05 maart 2005 @ 13:35:
Is die DFP alleen voor de PS2? Het lijkt er wel op als ik die review sites zo bekijk
Hij is ook te gebruiken op PC

Eagles may soar, but weasels don't get sucked into jet engines


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • nero355
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 28-02 22:21

nero355

ph34r my [WCG] Cows :P

XiSM-impact schreef op vrijdag 04 maart 2005 @ 17:22:
Ik zat net wat rond te surfen op het rsc forum, en daar kwam ik deze link tegen:

http://www.force-dynamics.com/

Gigantisch duur ($10000~$30000 :) ), maar wel echt verschrikkelijk gaaf :D

Vond toch wel dat dit in dit topic moest komen, dus vandaar.

Check die filmpjes!!!

Mocht iemand zo'n ding kopen kom ik hem uitproberen :P
Hoewel ik het erg :9~ vind ben ik bang dat je net zo goed een auto kan kopen :D

|| Stem op mooiere Topic Search linkjes! :) " || Pi-Hole : Geen advertenties meer voor je hele netwerk! >:) ||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
-ScuL- schreef op zaterdag 05 maart 2005 @ 13:35:
Is die DFP alleen voor de PS2? Het lijkt er wel op als ik die review sites zo bekijk
Het staat nota bene in de startpost dat ie ook op de PC werkt. :z

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ScuL
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 25-04 14:42
Overheen gelezen :Z

ProMods ETS2 uitbreiding - Mijn tijdszone is UTC+13


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Erw
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 25-04 16:15

Erw

Erw schreef op zaterdag 05 maart 2005 @ 13:15:
Aangezien ik niet de cash heb om een FREX of beter tekopen vraag ik me af:

WAAROM? is de Logitech® Driving Force Pro™ beter dan de Logitech® MOMO® Racing

Kwa prijs zijn ze gelijk........

Is het de bouw? pedalen? gevoel? knopjes? what?
iemand?

Eagles may soar, but weasels don't get sucked into jet engines


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ghostrider
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 24-04 14:05

Ghostrider

GSX-R 1000 k3

Comfortabel rubberstuurwiel van normaal formaat draait 2½ keer van uitslag naar uitslag. Zie de lijst met games die 900-graden stuurmodus ondersteunen.
Schakelt automatisch naar de compatibiliteitsmodus voor 200-graden besturing om met andere race-spellen te werken
Dankzij de state-of-the-art forcefeedback-technologie voelt u alle actie
Getextureerd voetstuk met responsieve gas- en rempedalen en een exclusief antischuifsysteem
Sequentiële versnellingspook, versnellingsregelaars op het stuur en een volledige reeks PlayStation®-knoppen bieden u alle controle die u nodig heeft
Dat lijkt mij het grootste voordeel maar ik zie geen "flappy paddle gearbox" :(
(alleen is ie bijna nergens tekoop zo te zien :( )

Edit: er zitten twee knopjes die dienen als flappy's :{

[ Voor 10% gewijzigd door Ghostrider op 05-03-2005 16:14 ]

Asus Zenbook i7 256gb


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Pedalen zijn hetzelfde, verder is de DFP van kwalitatief betere materialen gemaakt, volgens mij ook betere potmeters in het stuur en heeft een kogelgelagerde as, FF is een stukje beter (sterker) en de laatste revisie schijnt wat minder problemen met de pedalen te hebben. Ook heb je natuurlijk 900 graden rotatie en is het stuur compatible met een eventuele PS2.

Plus, lees/hoor ik enorm veel reacties over problemen met de MOMO Racing, zowel met de pedalen als met het stuur, ik zou niet weten waarom je die nu nog zou kopen.

[ Voor 8% gewijzigd door Zamorano op 05-03-2005 16:12 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Erw
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 25-04 16:15

Erw

ZAMoRANo schreef op zaterdag 05 maart 2005 @ 16:11:
[...]


Pedalen zijn hetzelfde, verder is de DFP van kwalitatief betere materialen gemaakt, volgens mij ook betere potmeters in het stuur en heeft een kogelgelagerde as, FF is een stukje beter (sterker) en de laatste revisie schijnt wat minder problemen met de pedalen te hebben. Ook heb je natuurlijk 900 graden rotatie en is het stuur compatible met een eventuele PS2.

Plus, lees/hoor ik enorm veel reacties over problemen met de MOMO Racing, zowel met de pedalen als met het stuur, ik zou niet weten waarom je die nu nog zou kopen.
Jij hebt de DFP dus? idee voor een mini review?

Eagles may soar, but weasels don't get sucked into jet engines


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Erw schreef op zaterdag 05 maart 2005 @ 17:34:
[...]


Jij hebt de DFP dus? idee voor een mini review?
Nee, ik heb geen DFP, vanaf volgende week (als t goed is) wel een Frex setje. :p

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Erw
  • Registratie: December 1999
  • Laatst online: 25-04 16:15

Erw

ZAMoRANo schreef op zaterdag 05 maart 2005 @ 17:37:
[...]


Nee, ik heb geen DFP, vanaf volgende week (als t goed is) wel een Frex setje. :p
Mini reviewtje van je Frex is ook goed;)

DFP is dus overal uitverkocht *damn*

Kan nergens een review vinden van de DFP op een PC

[ Voor 17% gewijzigd door Erw op 05-03-2005 20:54 ]

Eagles may soar, but weasels don't get sucked into jet engines


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bertuss
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 06-04-2021
Ik heb wat advies nodig ... ik wil een goed stuurtje kopen om GTR meet te spelen.
Ik wil 1tje rond de € 100. Ik zit te denken aan:
Logitech Momo Racing
of
Logitech Driving Force Pro
Wat is de beste keuze volgens jullie ? Is de Pro niet meer gemaakt voor de PS2 ? Want ik moet hem echt gebruiken voor de pc.

[ Voor 3% gewijzigd door Bertuss op 06-03-2005 16:17 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Bertuss schreef op zondag 06 maart 2005 @ 16:16:
Ik heb wat advies nodig ... ik wil een goed stuurtje kopen om GTR meet te spelen.
Ik wil 1tje rond de € 100. Ik zit te denken aan:
Logitech Momo Racing
of
Logitech Driving Force Pro
Wat is de beste keuze volgens jullie ? Is de Pro niet meer gemaakt voor de PS2 ? Want ik moet hem echt gebruiken voor de pc.
Als je nu even een paar posts terug leest zie je mijn reactie op de vraag van Erw, die vraag is eigenlijk precies hetzelfde als de jouwe. :z

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bertuss
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 06-04-2021
ZAMoRANo schreef op zondag 06 maart 2005 @ 16:47:
[...]


Als je nu even een paar posts terug leest zie je mijn reactie op de vraag van Erw, die vraag is eigenlijk precies hetzelfde als de jouwe. :z
Jaa weet ik wel, maar misschien is er wel iemand anders met heel ander mening. Jouw mening is toch zeker niet allesbepalend :Y)
Verder heb ik heel erg het idee dat hij meer voor de PS2 bedoeld is dan voor de pc. Ik lees namelijk heel weinig over de speelbaarheid op de pc. Of valt dat 100% mee ?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Bertuss schreef op zondag 06 maart 2005 @ 17:46:
[...]


Jaa weet ik wel, maar misschien is er wel iemand anders met heel ander mening. Jouw mening is toch zeker niet allesbepalend :Y)
Verder heb ik heel erg het idee dat hij meer voor de PS2 bedoeld is dan voor de pc. Ik lees namelijk heel weinig over de speelbaarheid op de pc. Of valt dat 100% mee ?
Ik zou zeggen, neem eens een kijkje op de fora van RSC, daar zul je een hoop verschillende posts over dit stuur en de PC vinden, mijn statement+mening was een samenvatting van wat ik om mij heen hoor/lees.

Maar 1 ding kun je wel aannemen, de DFP is in die prijsklasse, voor de PC het beste stuurtje van dit moment.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bertuss
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 06-04-2021
Okey bedankt voor je samenvattende mening :D

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NiTrO-EXILE-
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 17-01-2023
Even een paar foto's van mij zelfgemaakte zooi :P

Gemaakt van 1 oude auto stoel, hoop schroeven en wat hout.

Afbeeldingslocatie: http://www.nitro.goddeloos.nl/sw2%20(Small).jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.nitro.goddeloos.nl/seat1%20(Small).jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.nitro.goddeloos.nl/screen+wheel%20(Small).jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.nitro.goddeloos.nl/seat%20(Small).jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.nitro.goddeloos.nl/stoel_stuur%20(Medium).jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.nitro.goddeloos.nl/seat+pedals%20(Small).jpg

[ Voor 22% gewijzigd door NiTrO-EXILE- op 06-03-2005 22:34 ]

G25 Race Wheel |G5 Mouse | G11 Keyboard | E6600 C2D |Asus P5k-E Wifi/Ap| Kingston HyperX 2 GB DDR2-800 | ATI Sapphire HD2900XT|Samsung 300GB SATAII | Caviar 200GB SATA|Chieftec CA-01BL-BL-B EATX|Zalman ZM600-HP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Hehe gaaf man, wel lekker comfortabel zeker zo'n autostoel? :p
Als je nou "gewoon" aan het computeren bent, en dus niet racet, berg je dan die stoel met pedalen op of zit je daar dan ook gewoon op? Kan best zo te zien.

Gaaf als mensen pics van zo'n setup posten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ZTeeVeR
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 26-04 11:19
wow dat zit er idd wel geinig uit jah. Maar waar laat je je bier? :)

ff iets anders

Ik heb al een tijdje een Formula GP stuurtje van Logitech. Ik heb er nooit problemen mee gehad tot laatst

bij het kaliberen zag ik dat de volledige stuuruitslag naar rechts nogal varieerde. Als ik mijn stuur volledig naar rachts draai, dan haal ik geen volledige uitslag.

Daarnaast is de besturing nogal schokkerig geworden. niet erg leuk als je een f1 spel speelt.

Ik heb echt geen idee wat er mee aan de hand is, iemand een idee?

alvast bedankt
cheers

ZTeeVeR

Dell XPS L702X, Ci72620M, 6GB, Geforce GT 550M


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NiTrO-EXILE-
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 17-01-2023
ZAMoRANo schreef op zondag 06 maart 2005 @ 23:10:
Hehe gaaf man, wel lekker comfortabel zeker zo'n autostoel? :p
Als je nou "gewoon" aan het computeren bent, en dus niet racet, berg je dan die stoel met pedalen op of zit je daar dan ook gewoon op? Kan best zo te zien.

Gaaf als mensen pics van zo'n setup posten.
Jah stoel is dubble functioneel...en puteren en racen...ff naar achterschuiven voor racen en stoel op juiste plek zetten en GAS.
Dan als ik klaar ben weer naar voren.
Het was dit of een nieuwe bureau stoel..a 90euro...dan maar dit toch.

Bier kan onder de stoel.

Binnekort trouwens waarsch anders stoel er op ...met meer kuip idee...dit was eetje die k nog had staan.

Tnx voor postiefe feedback altijd prettig.

En toppie topic Za ...perfecte plek voor dit soort stuff.

G25 Race Wheel |G5 Mouse | G11 Keyboard | E6600 C2D |Asus P5k-E Wifi/Ap| Kingston HyperX 2 GB DDR2-800 | ATI Sapphire HD2900XT|Samsung 300GB SATAII | Caviar 200GB SATA|Chieftec CA-01BL-BL-B EATX|Zalman ZM600-HP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speeder
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 19-02 15:50

Speeder

42 ;)

Leuk idee om zoiets zelf in elkaar te knutselen, misschien zelf over een tijdje maar een zo'n soort projectje opzetten. Nog bepaalde dingen waar je rekening mee moet houden?

'I refuse to prove that I exist' says God 'for prove denies faith, and without faith I am nothing' - Douglas Adams - (The Hitchhiker's Guide To The Galaxy)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Extera
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 14-03 00:22
kort vraagje, beetje n00b, maargoed.

De DFP heeft een pookje...... hoe schakelt deze? met omhoog en omlaag duwen of heeft hij 4 hoeken?
als hij 4 hoeken heeft, hoe schakel je dan naar z'n 5? of 6? of R?

bedankt! ik ga denk ik deze week een DFP halen met gran turismo 4, mischien ook ooit eens GTR kopen.....

Mijn Serverrack - iRacing Profiel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NiTrO-EXILE-
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 17-01-2023
jah strak meten:P

Goede stoel zoeken liefst met verstelbare leuning en onderplaat...vooruit/achteruit

Dan netjes zagen en alle schroeven goed vast zetten.
Liefst 2schroeven diagonaal per balk zodat ie niet later gaat kraken enzo.

Voetpedalen heb ik met velcro klittebandtape op plek zitten.
Die hoek is erg kritiek voor de endurance van je racen.
Werk daar dus aan dat je geen lamme enkels krijgt van de hoek omdat je de hele tijd je voet op moet tillen van de rem ofzo. Vooral in GTR...3 uurs racen haha.

En zorgen dat ie precies op lengte is liever dan dat ie te lang is en in normal mode een km de kamer insteekt.

suc 6

Ik update wel als k weer iets veranderd heb.

G25 Race Wheel |G5 Mouse | G11 Keyboard | E6600 C2D |Asus P5k-E Wifi/Ap| Kingston HyperX 2 GB DDR2-800 | ATI Sapphire HD2900XT|Samsung 300GB SATAII | Caviar 200GB SATA|Chieftec CA-01BL-BL-B EATX|Zalman ZM600-HP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
NiTrO-EXILE- schreef op maandag 07 maart 2005 @ 01:49:
jah strak meten:P

Goede stoel zoeken liefst met verstelbare leuning en onderplaat...vooruit/achteruit

Dan netjes zagen en alle schroeven goed vast zetten.
Liefst 2schroeven diagonaal per balk zodat ie niet later gaat kraken enzo.

Voetpedalen heb ik met velcro klittebandtape op plek zitten.
Die hoek is erg kritiek voor de endurance van je racen.
Werk daar dus aan dat je geen lamme enkels krijgt van de hoek omdat je de hele tijd je voet op moet tillen van de rem ofzo. Vooral in GTR...3 uurs racen haha.

En zorgen dat ie precies op lengte is liever dan dat ie te lang is en in normal mode een km de kamer insteekt.

suc 6


Ik update wel als k weer iets veranderd heb.
Stoel is wel belangrijk ja, of een goede verstelbare, of een goede kuipstoel.
Ik heb deze binnenkort:

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/53558/thumb.jpg

Als onderdeel van een Nixim Racecraft. :p
Ik zal ook maar vast wat van dat Velcro tape halen, altijd handig.
Extera schreef op maandag 07 maart 2005 @ 01:48:
kort vraagje, beetje n00b, maargoed.

De DFP heeft een pookje...... hoe schakelt deze? met omhoog en omlaag duwen of heeft hij 4 hoeken?
als hij 4 hoeken heeft, hoe schakel je dan naar z'n 5? of 6? of R?

bedankt! ik ga denk ik deze week een DFP halen met gran turismo 4, mischien ook ooit eens GTR kopen.....
Nee het is alleen sequentieel schakelen, omhoog en omlaag.
H-shifters worden IIRC niet ondersteund door GT4.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Dit is ook heel gaaf, Frex heeft de SimConBASE vandaag aangekondigd:

Press release:
* FrexGP announces new product SimConBASE 2005.03.05

New product from FrexGP "SimConBASE"

March 5. 2005- FrexGP hi-end race sim equipment manufacture today announced the new product.

FrexGP "SimConBASE"

Overview:
The FrexGP SimConBASE is a revolutionary new product for the serious race sim racer. It serves as a hub to plug in extra devices that can take your sim-racing experience to a whole new level. The SimConBASE and its software can operate various devices such as a G force motion simulator, a real tachometer, a digital lap time indicator, a shift position indicator, and a controller for other real automotive gauges. Connect your devices, configure the software, and run your games of choice (like GPL, F1C and its mods, and GTR) with more immersion and realism than ever before!

The "SimConBASE" has two outputs:
1) An output for any real automotive THACOMETER rev-counter gauge.
Working with Grand Prix Legends, GTR, F1C and the Mods and more by future drivers software.

2) An extension for more "SimCon" series devices that will be released in the near future.
*G force motion simulator SimConMOTION
*Digital lap time indicator SimConLAP
*Shift position indicator SimConGEAR
*Controller for other real automotive gauges SimConMETER
etc...

"SimConBASE" is the USB controller that plug in to PC and links all of these devices.

System Requirement:
OS:Windows2000, XP
Port:USB
AC-DC adapter DC 12V for your local electricity is needed.

Technical Note:
Just plug the SimConBASE into a free USB port, install the drivers, and just start program before you play a game. Driver software updates will be provided via the website download by it's own ID. The SimConBASE works from the outset of a race game if cooperate with the race sim developer. Any automotive Rev-counter THACOMETER gauge for 8,6,4 cylinders can be selected by the software. The aberration rev value against real gauge indication also fully adjustable by the software.


Price:
JP Yen24,800.- excluding shipping costs


Availability:
Pre-order start soon and start to deliver in April 2005


Above details may change.
*******************************
2005.03.05 www.frex.com/gp/
__________________
FrexGP
eV1.1

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Requiem19
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 23:13
ZAMoRANo schreef op zondag 06 maart 2005 @ 17:50:
[...]


Maar 1 ding kun je wel aannemen, de DFP is in die prijsklasse, voor de PC het beste stuurtje van dit moment.
Misschien wel het beste stuurtje, maar geen shift-paddles, dat is toch wel erg jammer

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedsmile
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 05-02 16:17
Requiem19 schreef op maandag 07 maart 2005 @ 16:32:
[...]


Misschien wel het beste stuurtje, maar geen shift-paddles, dat is toch wel erg jammer
Geen shift paddles?, geen analoge nee, maar er zitten weldegelijk een soort van paddles achter het stuurtje, alhoewel dit meer knoppen zijn.....
Ik heb dit stuurtje dus ook al een tijd en moet zeggen dat hij me erg goed bevalt _/-\o_ , enige nadeel is misschien dat je door het plastic wiel erg zweterige handen krijgt. :o . Hiervoor had ik een thrustmaster sprint dus het verschil is vrij groot 8)7 8)7 .
Ik gebruik hem alleen maar op de pc trouwens.

If good's on the left, then I'm sticking to the right.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NiTrO-EXILE-
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 17-01-2023
Requiem19 schreef op maandag 07 maart 2005 @ 16:32:
[...]


Misschien wel het beste stuurtje, maar geen shift-paddles, dat is toch wel erg jammer
Aach als je beseft dat meeste auto's in GTR zon sequentiele pool bak hebben dan s daar ook niks mis mee...moet je wel GTR spelen natuurlijk want f1 met pook is wel vreemd idd.

G25 Race Wheel |G5 Mouse | G11 Keyboard | E6600 C2D |Asus P5k-E Wifi/Ap| Kingston HyperX 2 GB DDR2-800 | ATI Sapphire HD2900XT|Samsung 300GB SATAII | Caviar 200GB SATA|Chieftec CA-01BL-BL-B EATX|Zalman ZM600-HP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 137969

Speedsmile schreef op maandag 07 maart 2005 @ 16:49:
[...]


Geen shift paddles?, geen analoge nee, maar er zitten weldegelijk een soort van paddles achter het stuurtje, alhoewel dit meer knoppen zijn.....
Ik heb dit stuurtje dus ook al een tijd en moet zeggen dat hij me erg goed bevalt _/-\o_ , enige nadeel is misschien dat je door het plastic wiel erg zweterige handen krijgt. :o . Hiervoor had ik een thrustmaster sprint dus het verschil is vrij groot 8)7 8)7 .
Ik gebruik hem alleen maar op de pc trouwens.
Dan moet ik je toch echt een MOMO aanraden, want ik had ook last van zweettakken (Logi Formula Force) en met m'n MOMO helemaal niet.
En de shift padles zitten erop, die gebruik ik voor het schakelen, en de stickshift gebruik ik om m'n remballans te weizigen.

p.s. ik wou dat ik een digi camera had dan kon ik laten zien hoe mijn set-up eruit ziet.
Ik heb mijn achterste speakers met ducktape aan mijn bureastoel geplakt, en ik moet zeggen dat werkt fantasties, je hoort precies waar ze zitten

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • enriqueeeee
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 07-04 14:40

enriqueeeee

vanila coke kicks ass

hoewel prijzig mis ik toch
http://www.force-dynamics.com/video.shtml in het lijstje

Phreak schopt kont, Grrrrrene ook ;)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Ik heb t al eerder gezegd, aangezien het voor consumenten niet echt interessant/bedoeld is, staat ie er niet tussen.
Maar als je er 1 hebt mag je best pics posten. ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bertuss
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 06-04-2021
Wat zijn de concrete nadelen van het MOMO stuurtje ?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NiTrO-EXILE-
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 17-01-2023
plastic binnenwerk...lees as en tandwielen

dit gaat na enige tijd klonk geluiden maken..

pedalen zijn ook niet top maar dat zijn ze allemaal niet ook de DFP niet

momo is te fixen met een pot smeer om de week :P

werk iig goed hier...maar dan moet je hem openmaken en vervalt je 3 jaar garantie..

btw wel vet gebruiken wat het plastic niet aantast...

G25 Race Wheel |G5 Mouse | G11 Keyboard | E6600 C2D |Asus P5k-E Wifi/Ap| Kingston HyperX 2 GB DDR2-800 | ATI Sapphire HD2900XT|Samsung 300GB SATAII | Caviar 200GB SATA|Chieftec CA-01BL-BL-B EATX|Zalman ZM600-HP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MrBarBarian
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 07-03-2023

iRacing Profiel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Ja die is heel gaaf, ik heb m ook al in de startpost staan trouwens.
Ryuuji komt ook vaak op RSC, leuk om te horen hoe simracen leeft in Japan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Arx
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 16-11-2023

Arx

Two Thoughts Ahead!

NiTrO-EXILE- schreef op maandag 07 maart 2005 @ 20:37:
plastic binnenwerk...lees as en tandwielen

dit gaat na enige tijd klonk geluiden maken..

pedalen zijn ook niet top maar dat zijn ze allemaal niet ook de DFP niet

momo is te fixen met een pot smeer om de week :P

werk iig goed hier...maar dan moet je hem openmaken en vervalt je 3 jaar garantie..

btw wel vet gebruiken wat het plastic niet aantast...
En de Frex ondersteund het stuurtje niet omdat ze het een 'speelgoed' stuurtje vinden. Dat zegt dan weer wat over de DFP. :Y)

Copywight 2000,2001,2002,2003,2004,2005,2006,2007 Arx. All wights wesewved. | PS Network tag -> Arx_nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Arx
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 16-11-2023

Arx

Two Thoughts Ahead!

Speedsmile schreef op maandag 07 maart 2005 @ 16:49:
[...]


Geen shift paddles?, geen analoge nee, maar er zitten weldegelijk een soort van paddles achter het stuurtje, alhoewel dit meer knoppen zijn.....
Ik heb dit stuurtje dus ook al een tijd en moet zeggen dat hij me erg goed bevalt _/-\o_ , enige nadeel is misschien dat je door het plastic wiel erg zweterige handen krijgt. :o . Hiervoor had ik een thrustmaster sprint dus het verschil is vrij groot 8)7 8)7 .
Ik gebruik hem alleen maar op de pc trouwens.
Weet je zeker dat je een DFP hebt? Mijn DFP heeft een rubberen bekleding. Het enige wat je er van krijgt met zweterige handen zijn handen die naar rubber ruiken. :P Of is er een andere versie in omloop?

Copywight 2000,2001,2002,2003,2004,2005,2006,2007 Arx. All wights wesewved. | PS Network tag -> Arx_nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • schnumi
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online

schnumi

Discothéque! Boom cha!

Mmm die logitech DF Pro klinkt mij zeer goed in de oren, zoek al een tijdje naar een goed nieuwe stuurtje nadat mijn oude stuurtje het begeven heeft. :)

Maar is het stuurtje dus van Rubber of van plastic? Want nu hoor ik 2 verschillende dingen. En er zitten dus geen shift paddle's achter het stuur als ik het goed begrijp. Dat is op zich wel jammer vind ik ik.

"The more you take the less you feel, The less you know the more you believe, The more you have the more it takes today"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedsmile
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 05-02 16:17
Arx schreef op dinsdag 08 maart 2005 @ 11:12:
[...]


Weet je zeker dat je een DFP hebt? Mijn DFP heeft een rubberen bekleding. Het enige wat je er van krijgt met zweterige handen zijn handen die naar rubber ruiken. :P Of is er een andere versie in omloop?
Bij nader inzien :7 , heb ik idd een rubber stuur, neemt niet weg dat dit net zo transpirerend werkt als plastic, maar het is in iedergeval zeker een DFP.
schnumi schreef op dinsdag 08 maart 2005 @ 11:25:
Mmm die logitech DFP Pro klinkt mij zeer goed in de oren, zoek al een tijdje naar een goed nieuwe stuurtje nadat mijn oude stuurtje het begeven heeft. :)

Maar is het stuurtje dus van Rubber of van plastic? Want nu hoor ik 2 verschillende dingen. En er zitten dus geen shift paddle's achter het stuur als ik het goed begrijp. Dat is op zich wel jammer vind ik ik.
Over die paddles zou ik me niet al te veel zorgen maken, met de knoppen achter het stuur die voor paddles door moeten gaan kun je prima schakelen als je wilt. En of je nu op een knopje achter het
stuur drukt of dat je zo'n hele flap indrukt doet er niet zo veel toe IMHO. De voornaamste reden dat ik dit stuur heb gekocht is het feit dat het stalen lagers heeft, _/-\o_ , en een optisch systeem op de stuuras ipv potmeters. (weet niet hoe dat bij de MOMO zit.)

If good's on the left, then I'm sticking to the right.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Ja het zijn idd knoppen en niet hele flaps (zie plaatje hieronder).
Maar opzich maakt het niet veel uit.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/53613/thumb.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NiTrO-EXILE-
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 17-01-2023
Speedsmile schreef op dinsdag 08 maart 2005 @ 11:36:
[...]


Bij nader inzien :7 , heb ik idd een rubber stuur, neemt niet weg dat dit net zo transpirerend werkt als plastic, maar het is in iedergeval zeker een DFP.


[...]


Over die paddles zou ik me niet al te veel zorgen maken, met de knoppen achter het stuur die voor paddles door moeten gaan kun je prima schakelen als je wilt. En of je nu op een knopje achter het
stuur drukt of dat je zo'n hele flap indrukt doet er niet zo veel toe IMHO. De voornaamste reden dat ik dit stuur heb gekocht is het feit dat het stalen lagers heeft, _/-\o_ , en een optisch systeem op de stuuras ipv potmeters. (weet niet hoe dat bij de MOMO zit.)
Momo is ook optsisch en dat s ook allemaal werl goed ook lees ik dat de FFB wel beter is maar dat hele as gebeuren dat maakt m plasic....mmers speling links recht omhoog omlaag...erg jammer

hadden ze het concept van DFP + Momo moeten combineren dan heb je weer oude Momo Force haga

G25 Race Wheel |G5 Mouse | G11 Keyboard | E6600 C2D |Asus P5k-E Wifi/Ap| Kingston HyperX 2 GB DDR2-800 | ATI Sapphire HD2900XT|Samsung 300GB SATAII | Caviar 200GB SATA|Chieftec CA-01BL-BL-B EATX|Zalman ZM600-HP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • schnumi
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online

schnumi

Discothéque! Boom cha!

ZAMoRANo schreef op dinsdag 08 maart 2005 @ 11:38:
Ja het zijn idd knoppen en niet hele flaps (zie plaatje hieronder).
Maar opzich maakt het niet veel uit.

[afbeelding]
Mmm inderdaad dat maakt natuurlijk opzich niet veel uit. Denk dat dat het dit stuurtje word. :)

En dan ook nog even GTR bestellen en ik ben voorlopig weer zoet. :P

"The more you take the less you feel, The less you know the more you believe, The more you have the more it takes today"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Met GTR kan je dan gewoon lekker het sequentiele pookje gebruiken, heb je weer 2 extra knoppen achterop je stuur. ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • schnumi
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online

schnumi

Discothéque! Boom cha!

ZAMoRANo schreef op dinsdag 08 maart 2005 @ 13:34:
Met GTR kan je dan gewoon lekker het sequentiele pookje gebruiken, heb je weer 2 extra knoppen achterop je stuur. ;)
Inderdaad dat was ik ook van plan want meestal zit dat ook zo in een tourwagens zo. :)

[ Voor 4% gewijzigd door schnumi op 08-03-2005 13:38 ]

"The more you take the less you feel, The less you know the more you believe, The more you have the more it takes today"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Arx
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 16-11-2023

Arx

Two Thoughts Ahead!

ZAMoRANo schreef op dinsdag 08 maart 2005 @ 13:34:
Met GTR kan je dan gewoon lekker het sequentiele pookje gebruiken, heb je weer 2 extra knoppen achterop je stuur. ;)
Ik gebruik ze om even naar de buiten spiegels te kijken. Links voor linkerspiegel, rechts voor de rechter spiegel. Werkt perfect als alternatief voor de TrackIR. B)

Copywight 2000,2001,2002,2003,2004,2005,2006,2007 Arx. All wights wesewved. | PS Network tag -> Arx_nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • schnumi
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online

schnumi

Discothéque! Boom cha!

Arx schreef op dinsdag 08 maart 2005 @ 15:14:
[...]


Ik gebruik ze om even naar de buiten spiegels te kijken. Links voor linkerspiegel, rechts voor de rechter spiegel. Werkt perfect als alternatief voor de TrackIR. B)
Idd ook wel een idee. :)

"The more you take the less you feel, The less you know the more you believe, The more you have the more it takes today"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Maar TrackIR is toch wel een stuk prettiger racen. ;)
Bij eDimensional is ie nu €76,51, trouwens. Absoluut een mooie prijs, komt nog zo'n 8 euro verzendkosten bij, dat wel.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MrBarBarian
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 07-03-2023
ZAMoRANo schreef op dinsdag 08 maart 2005 @ 15:39:
Maar TrackIR is toch wel een stuk prettiger racen. ;)
Bij eDimensional is ie nu €76,51, trouwens. Absoluut een mooie prijs, komt nog zo'n 8 euro verzendkosten bij, dat wel.
Met een beetje geluk heb ik vanaf zaterdag een TrackIR 3 Pro + vector expansionset

iRacing Profiel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bertuss
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 06-04-2021
Okey ik denk dat ik ook voor DFP ga ... al vind ik het momo stuurtje er strakker uitzien, maarja das niet het belangrijkste natuurlijk. :)

Of is er iemand die een hele goede reden heeft om alsnog te gaan voor het momo stuurtje ?

*edit: Ik was net nog even in de winkele voor de DFP. Ik heb op het punt gestaan hem te kopen, maar heb me toch nog ffies gewacht. Wederom zag ik allemaal PS2 knoppies enzo ... op 1 of andere manier, heb ik het gevoed dat ie gewoon niet echt bedoeld is voor de pc. Overal staat ook dat ie voor de playstation is enzo. Zelfs op de Logitech site is nergens te vinden dat ie ook te gebruiken is met de pc. Krijg je hierdoor geen problemen met de compatibiliteit ? Ik kan bijna niet geloven dat een PS2 stuurtje wat je gebruikt voor de pc beter kan zijn dan het momo stuurtje dat voor de pc ontwikkeld is. Dat is eigenlijk het enige nog wat me heeft weerhouden van de koop, naast het feit dat ik het momo stuurtje mooier vind.
Misschien ben ik hiermee wel een oude zeur hoor, maar wil het graag weten ...

[ Voor 90% gewijzigd door Bertuss op 08-03-2005 17:46 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

ZAMoRANo schreef op dinsdag 08 maart 2005 @ 11:38:
Ja het zijn idd knoppen en niet hele flaps (zie plaatje hieronder).
Maar opzich maakt het niet veel uit.
Maakt niet veel uit????

De ENIGE reden waarom ik op dit moment alweer een nieuw stuur moet kopen is omdat bij al m'n vorige sturen die flaps afgebroken zijn! M'n laatste stuur het het nog het langst volgehouden (zowat 2 en een half jaar, denk ik) maar gisteren brak daarvan ook 1 van die flaps af. Die dingen zijn het zwakste onderdeel van alle sturen die ik heb gehad. Ik had dan ook niet echt veel zin een nieuw stuur te kopen omdat ik ook al eens een stuur heb gehad waarvan binnen een paar maand de flaps waren afgebroken.

In ieder geval... tot mijn GROTE opluchting is hier dus een stuur met KNOPPEN op de plek van FLAPS! Dit is ideaal en maakt dus wel degelijk wat uit!

Ik ga meteen kijken waar ik 'm kan bestellen..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bertuss
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 06-04-2021
Anoniem: 135195 schreef op dinsdag 08 maart 2005 @ 18:07:
[...]

Maakt niet veel uit????

De ENIGE reden waarom ik op dit moment alweer een nieuw stuur moet kopen is omdat bij al m'n vorige sturen die flaps afgebroken zijn! M'n laatste stuur het het nog het langst volgehouden (zowat 2 en een half jaar, denk ik) maar gisteren brak daarvan ook 1 van die flaps af. Die dingen zijn het zwakste onderdeel van alle sturen die ik heb gehad. Ik had dan ook niet echt veel zin een nieuw stuur te kopen omdat ik ook al eens een stuur heb gehad waarvan binnen een paar maand de flaps waren afgebroken.

In ieder geval... tot mijn GROTE opluchting is hier dus een stuur met KNOPPEN op de plek van FLAPS! Dit is ideaal en maakt dus wel degelijk wat uit!

Ik ga meteen kijken waar ik 'm kan bestellen..
Ik denk dat hij ook 'maakt niet uit' bedoelde in de positieve zin voor de knoppen. Dus dat knoppen er niet veel voor onder doen. Maarja ik kan niet in zijn hoofd kijken :Y)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 135195

Hm, o ja, zo kan hij het ook bedoeld hebben... ;)

Maar eh... dat ding is wel moeilijk verkrijgbaar... Alhoewel hij wel gewoon bij Dixons schijnt te staan, maar dan wel voor 145 euro... Het is overigens inderdaad wel apart dat er nergens officieel info lijkt te zijn over gebruik van het stuur op een pc... Het wordt echt als een PS2 stuur aangeprezen!

[ Voor 55% gewijzigd door Anoniem: 135195 op 08-03-2005 18:31 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Of de flaps afbreken hangt natuurlijk van de kwaliteit van die dingen af, ik heb al 6 jaar een Logitech Wingman Formula Force, ze doen het daarop nog perfect (ookal gebruik ik de laatste jaren gewoon een ActLabs shifter om te schakelen en zijn de flaps extra knopjes geworden).

Het makkelijke van flaps is dat je er iets makkelijker bij komt, knopjes zitten iets te ver "om de hoek" naar mijn smaak. :)
Bertuss schreef op dinsdag 08 maart 2005 @ 16:57:
[verhaal]
Misschien ben ik hiermee wel een oude zeur hoor...
Ja behoorlijk. ;)

Heb je de topics op RSC nog niet gelezen? Bijna iedereen die nu een stuurtje voor de PC zoekt koopt de DFP.
Frex levert ze bijna exclusief voor haar mods, het is echt een fantastisch stuurtje voor het geld. Koop m anders ergens waar ze ook de Momo Racing verkopen en je eventueel kunt ruilen binnen een aantal dagen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Speedsmile
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 05-02 16:17
Dat stuurtje word idd bijna alleen aangeprezen icm playstation, uit eerste hand kan ik je echter vertellen dat gebruik op de pc geen probleem is, al helemaal niet met de laatste drivers, sterker nog ik heb niet eens een playstation 8)7 8)7 8)7 .
Ik heb hem trouwens voor ongeveer 109 euro op gekocht, ik zou zeggen raadpleeg de pricewatch eens.

Die pricewatch doet op het moment beetje raar bij mij hij wil de hele tijd browservenster sluiten :( (firefox), nog meer mensen die dat hebben?

If good's on the left, then I'm sticking to the right.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • schnumi
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online

schnumi

Discothéque! Boom cha!

Speedsmile schreef op dinsdag 08 maart 2005 @ 18:50:
Dat stuurtje word idd bijna alleen aangeprezen icm playstation, uit eerste hand kan ik je echter vertellen dat gebruik op de pc geen probleem is, al helemaal niet met de laatste drivers, sterker nog ik heb niet eens een playstation 8)7 8)7 8)7 .
Ik heb hem trouwens voor ongeveer 109 euro op gekocht, ik zou zeggen raadpleeg de pricewatch eens.

Die pricewatch doet op het moment beetje raar bij mij hij wil de hele tijd browservenster sluiten :( (firefox), nog meer mensen die dat hebben?
Nope geen problemen hier met FF. :)

Maar idd er zijn wel meer winkels die hem verkopen alleen dan iets duurder. :) Ik ben er nu 100% van overtuigd dat ik de DFP ga halen. :)

"The more you take the less you feel, The less you know the more you believe, The more you have the more it takes today"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Woohoo, mn raceframepje (NIXIM RaceCraft Polecat) + stoel is ook onderweg deze kant op:
Good news.

It is indeed on its way, - it could be with you as early as tomorrow, but in
any case - Friday at the latest.
So get ready to start your engines, - let me know when it has arrived.

In the polythene bag which holds your (brand new) seat, there are two strips
of sticky back foam, - these are to be cut to the size that you require so
as to place them under your screen and make the screen more secure and
prevent it from sliding.
This is because the panels are made from a very hard and slippery composite
and this may allow your monitor to slide about on it.
So just to be safe, cut a couple of pieces of the strips and place them
under your monitor.

Mail me if you are not sure about this or indeed anything else.

Dave
Geweldige service overigens bij NIXIM, ik heb ook wat foto's binnen gekregen van de montage en controle van mn frame.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/53634/thumb.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/53635/thumb.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/53636/thumb.jpg

En zo wordt ie:

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/53637/thumb.jpg

Komt denk ik bijna tegelijk met mn Frex spulletjes binnen, dat wordt lekker racen volgende week, kan niet wachten. :p

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Requiem19
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 23:13
ZAMoRANo schreef op dinsdag 08 maart 2005 @ 19:18:
Woohoo, mn raceframepje (NIXIM RaceCraft Polecat) + stoel is ook onderweg deze kant op:


[...]
Hmm, op de nixim site zie ik dat de polecat met de cobra seat 479 pond kost, ongeveer 700 euro dus. En dan moet je als ik het goed begrijp nog eens het belachelijk hoge bedrag van 110 pond, 170 euro ofzo betalen voor een keyboard holder. Begrijp echt niet waarom dat nu zo duur is. Al met al 900 euro. Tamelijk prijzig, maar het ziet er inderdaad extreem relaxed uit ;) Zeker in combinatie met wat Frex spullen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • schnumi
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online

schnumi

Discothéque! Boom cha!

Inderdaad dat ziet er zeer relaxt uit.

Ach ik heb net mijn Logitech DFP besteld was voorradig woei) en ook gelijk GRT erachteraan dus ik kan binnenkort weer aan het racen. :)

[ Voor 6% gewijzigd door schnumi op 08-03-2005 19:37 ]

"The more you take the less you feel, The less you know the more you believe, The more you have the more it takes today"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Requiem19 schreef op dinsdag 08 maart 2005 @ 19:34:
[...]


Hmm, op de nixim site zie ik dat de polecat met de cobra seat 479 pond kost, ongeveer 700 euro dus. En dan moet je als ik het goed begrijp nog eens het belachelijk hoge bedrag van 110 pond, 170 euro ofzo betalen voor een keyboard holder. Begrijp echt niet waarom dat nu zo duur is. Al met al 900 euro. Tamelijk prijzig, maar het ziet er inderdaad extreem relaxed uit ;) Zeker in combinatie met wat Frex spullen.
Ja maar als ik het vergelijk met de andere frames op de markt:

Frex raceframe kost ongeveer hetzelfde incl. verzendkosten uit Japan (zeker als je er nog een stoel bij moet) maar ziet er enorm iel uit en is niet echt goed afstelbaar.

BRD Raceframe Pro is ook wel ok, tikje goedkoper. Maar op dit moment niet voorradig en ziet er ook niet zo goed uit als de RaceCraft. :)

Hyperstim vind ik niks voor toerwagens.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Requiem19
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 23:13
Hoeveel betaal je ongeveer voor de verzendkosten van dit setje?

edit: p.s waar haal je al dat geld vandaan trouwens! :*)

[ Voor 34% gewijzigd door Requiem19 op 08-03-2005 19:55 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zamorano
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Requiem19 schreef op dinsdag 08 maart 2005 @ 19:54:
Hoeveel betaal je ongeveer voor de verzendkosten van dit setje?

edit: p.s waar haal je al dat geld vandaan trouwens! :*)
Ook iets meer dan 100 euro alles bij elkaar.
Bij Frex ook geinformeerd, daar was het een stevige 300 euro, das me dan toch iets te gortig.

Waar ik het geld vandaan haal? Gewoon werken hoor. ;)
Pagina: 1 2 ... 12 Laatste

Dit topic is gesloten.