Japie.G schreef op dinsdag 26 juli 2005 @ 18:51:
Ben helemaal verslaafd geraakt aan mac door de mini! Ik verkoop mn pc en mn mac mini en ga een g5 aanschaffen, wat een superspul zeg!
Wat kan ik als vraagprijs stellen voor:
- Mac Mini 1.25
- 40gb hdd
- 1024MB Ram
- OSX Tiger
- Office 4 Mac
- Mac Muis
Ben helemaal niet thuis in de waarde van dit spul tweedehands, op marktplaats varieren de prijzen nogal. Dus wie heeft een idee?
Check gewoon even de prijzen op marktplaats. Over het algemeen geldt voor oudere modellen:
2de handsprijs = relatieve winkelprijs * 2 a 3.
Bijvoorbeeld, neem een oude G4 (G4 of cube) die in alle opzichten meer dan een factor 2 minder capaciteit heeft als een nieuwe G4 mac (neem bijvoorbeeld de mini).
Dus, een cube met +- 450Mhz, 256MB ram, 20GB HD, keyboard, muis. De relatieve winkelprijs is dan +-600/2 =
300,-. Bij andere 2de hands artikellen gaat er dan nog wat vanaf gewoon omdat het 2de hands is (geen garantie, risico op sluitage en/of verborgen gebreken, etc), en zou het dus +-
200,- worden.
Bij de mac echter verhoog je de waarde juist. Deze 450Mhz mac zou dan tussen de 600 a
900,- worden. Nogmaals, check marktplaats. Het klinkt mischien ongelooflijk, maar het is echt zo.
Jouw Mac Mini is echter wel wat moeilijker, omdat ie nog direct in de winkel te koop is. Ik zou zelf beginnen met de winkelprijs maal een factor 1.2 oid. Mischien met +-750,- beginnen? Zakken met de prijs kan immers altijd nog.