Hoofdcategorieën
Topicacties

How to become a Dj....

Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 123 124 125 126 last

Nieuw Topic
Berichten: 3.449
Reg. datum: 06 januari 2000

Misschien zomaar een jongensdroom, maar ik ben me een beetje aan het orienteren op het zijn van een Dj.

Nu zie ik me niet volgende week al op grote feesten ofzo draaien, maar ik zou wel 's willen leren om gewoon wat plaatjes te kunnen draaien... wat mixen enzo. Evt. live.

Maar kan ik voldoen met m'n pc'tje? Moet ik een complete installatie kopen? Of hoe doen jullie dat?

Ik ben nog maar een scholiertje van 16, dus erg veel budget heb ik niet :)
En ik ben nog compleet nieuw op dit gebied. Dus misschien is het onderwerp ook een beetje vaag, maar waar het dus op neer komt is dat ik een punt zoek om te beginnen.

Mijn vraag is waar?
 
Moving On

Nou...hier zitten nu alle TOP-DJ's van NL te posten, dus als je snel bent kan je 't hen ff vragen :)

Border Community _/-\o_
Brand, het bier waar Limburg trots op is.

Berichten: 3.449
Reg. datum: 06 januari 2000

quote:
Op maandag 11 juni 2001 19:19 schreef LiquidSilver het volgende:
Nou...hier zitten nu alle TOP-DJ's van NL te posten, dus als je snel bent kan je 't hen ff vragen :)
Wat ik ben vergeten om erbij te zetten is dat ik naar serieuze reacties zocht ;)
 
Bij spreken van wijzen:
Berichten: 1.879
Reg. datum: 27 april 2000

Hehe, nog een scholiertje van 16 :).

Het hangt er allemaal maar vanaf hoe serieus je wilt zijn.
Ten eerste: Hoe leuk vindt je de muziek eigenlijk (ik ga er ff vanuit dat je het over dance/trance hebt...)?
Ben je een echte liefhebber, of luister je het omdat iedereen het doet? Je moet met hart en ziel houden van wat je draait, en dat hoeven dus ook nie de klubbheads te zijn (het mag wel natuurlijk)... Als over een tijdje trance weer "uit" is, vindt je het dan nog steeds leuk?

Als je graag meer wilt doen met de muziek dan er alleen naar luisteren, moet je je gaan afvragen hoeveel geld je erin wilt steken.
Je zegt zelf dat je een krap budget hebt, dus zou ik eerst een wat gan klooien op de pc. Gewoon twee nummers in elkaar over laten lopen met een stukje software wat je 30 (of meer >:)) dagen mag gebruiken. (Dit is trouwens gewoon om het idee te pakken te krijgen, met echte hardware is het heel anders/toffer).

Als het je da nog steeds leuk lijkt, zul je toch moeten gaan investeren.
Je hebt een stel draaitafels nodig, en een mengpaneel. Het kost je flink wat geld, maar je hebt wel meteen alles in huis om mee te oefenen/spelen.

Eventueel kan je eerst een mengpaneeltje kopen, en twee oude cd-spelers. Nu kan je op feestjes (klassefeesten, verjaradagen etc), gewoon cdtjes draaien, om het live-gevoel te krijgen. Zorg wel dat je een flinke berg muziek hebt, en dat je veel muziek leuk vindt. Want een hele avond dance lukt gewoon niet.

In de tussentijd zou ik veel lezen. Het is de beste, en de meest goedkope manier om een beetje kennis te maken. Er zijn talloze guides, en verschillende fora. Let er wel even op of het om "club dj's" (dus house dj's, vinyl etc), of om "mobiles" (gasten die emt een PA-set langs feesten en bruiloften trekken, om daar allerlei mainstream dingen te draaien) gaat. En bedenk zelf ook welke van de twee kanten je op wilt. Als mobile ben je meer een entertainer, als clud-dj meer een artiest. En ik ontken natuurlijk niet dat er mobile club-dj's bestaan, no offence tegen enige drive-in show!

links:
http://www.recess.co.uk (howto en links)
http://www.dj-chat.com (forum)
http://www.new-line.nl (gear en tech)
alt.music.makers-dj

Zoek ook eens in verschillende engines op DJ+club, DJ+guide, DJ+tips etc etc

De wereld is oneerlijk. En daar maak ik gebruik van!

Moving On

quote:
Op maandag 11 juni 2001 19:21 schreef T het volgende:

[..]

Wat ik ben vergeten om erbij te zetten is dat ik naar serieuze reacties zocht ;)
Ow sorry, dat wist ik iid niet ;) Kan je ook niet verder helpen nu, sorry!

Border Community _/-\o_
Brand, het bier waar Limburg trots op is.

Berichten: 2.657
Reg. datum: 12 januari 2001

het hoeft ook geen vinyl te zijn...ik draai al jaren alleen nog maar cd's(als dj dan)...ook lekker makkelijk om mp3tjes(leuke remixen) van het net te plukken...
 
Iemand kijkt in mijn scope....
Berichten: 1.308
Reg. datum: 24 februari 2001

Ik ben ook zo'n 16 jarige scholier, ik gaat een groot deel van mijn vakantiejobgeld aan mijn server besteden, het resterende geld ga ik voor een goedkoop dj-setje gebruiken, max 3000piek kan ik ongeveer aan besteden.
Ik denk dat ik JB systems 2 platendraaiers en een mengpaneel koop.
Berichten: 11.563
Reg. datum: 31 mei 2001

quote:
platendraaiers
kom je uit belgie?
 
Did I pass the acid test?

Sorry, ik kan het niet laten, schaamteloos mijn eigen werk "pluggen" ... *D

Advanced Vinyl Handling

Dit moet je in ieder geval voor de mix-technische kant (dus niet de "hardware") op weg helpen.

[...] And of course this misses a fundamental point. What our ancestors would really be thinking, if they were alive today, is: 'Why is it so dark in here?'

Iemand kijkt in mijn scope....
Berichten: 1.308
Reg. datum: 24 februari 2001

quote:
Op maandag 11 juni 2001 20:28 schreef ikbenveldmuis het volgende:

[..]

kom je uit belgie?


Ja, bij ons bestaan voor bijna alles eigen woorden voor.
België is echt een clubbing land, bij ons zijn er veel clubs en dj's. Elke klas in mijn school heeft genoeg dj's om een fuif te maken, >10000Wrms @ 100dB gevoeligheid speakers. Als er 1 grote alliantie is tussen alle dj's van mijn school, kunnen wij een plaatselijke city-parade maken, ik denk dat de leraars tijdens examens iets op tegenhebben, leuk om te zien hoe >50jaar oude leraars proberen te gabberen, alleen de rockers en andere rock-achtigen zorgen voor problemen met hun "Dance must die"-slogans.
België is ook een zeer vrij land, alles mag en moet kunnen, porno-show in de Zillion (beroemste Belgische dancing),
ARTf
Berichten: 75
Reg. datum: 03 juni 2001

Met rebirth van Steinberg kun je ook leuke fratsen uithalen (vooral als je begint). Maar dat is nat. puur om zelf wat in elkaar te draaien. Je kunt ook ergens 2 draaitafeltjes en een mixertje kopen, van iemand die met draaien stopt. Is echt heel veel te koop tegenwoordig op de 2e hands markt.

- blanco -

is nu DiMension

Dan ben ik dus niet het enige klungelaartje van 16 :)

Ik heb ergens een Technics SL-D3 op de kop getikt (niet het beste, maar als het niks kost >:)), plaatje van FatBoy Slim gekocht (59,95 :(:(:(), koffermod gemaakt om m'n mp3's af te spelen.

Nu ga ik voor de JB-Systems Classic 4.

Heeft me dus niet zo gek veel gekost. Alleen die koffermod, alleen die wilde ik toch voor campzone

3DBlaster heet vanaf nu DiMension
AntWorks

Moving On

quote:
Op maandag 11 juni 2001 20:40 schreef algabra het volgende:

[..]

België is ook een zeer vrij land, alles mag en moet kunnen, porno-show in de Zillion (beroemste Belgische dancing)


Hadden ze die laatst niet verboden?
Die show dan he.. :)

Border Community _/-\o_
Brand, het bier waar Limburg trots op is.

quote:
Op maandag 11 juni 2001 19:16 schreef T het volgende:
Misschien zomaar een jongensdroom, maar ik ben me een beetje aan het orienteren op het zijn van een Dj.

Nu zie ik me niet volgende week al op grote feesten ofzo draaien, maar ik zou wel 's willen leren om gewoon wat plaatjes te kunnen draaien... wat mixen enzo. Evt. live.

Maar kan ik voldoen met m'n pc'tje? Moet ik een complete installatie kopen? Of hoe doen jullie dat?

Ik ben nog maar een scholiertje van 16, dus erg veel budget heb ik niet :)
En ik ben nog compleet nieuw op dit gebied. Dus misschien is het onderwerp ook een beetje vaag, maar waar het dus op neer komt is dat ik een punt zoek om te beginnen.

Mijn vraag is waar?


de feiten:

geen geld? doe het dan maar niet..
platenspelers en mengpaneel koop je eenmalig, platen moet je blijven kopen. Meestal staat er op een plaat maar 1 nummer die je wel ok vind, en een plaat kost gauw 20 piek. Je hebt toch wel minimaal om de 2 weken 4 nieuwe platen nodig om het leuk te houden.

huur eerst is een set platen-spelers + mengpaneel, kan al vanaf 75,- per maand. Doe dat een half jaar.. vind je het dan nog leuk koop dan zelf wat spullen.

de voordelen:

verslavend
leuk om te doen
vette kick als je ergens mag draaien

Sommige mensen denken dat ze denken, maar dat denken ze maar.

Berichten: 192
Reg. datum: 14 april 2000

Hallo daar, als je wilt beginnen zonder hardware moet je gewoon naar www.carrotinnovations.com gaan en Virtual Turntables downen.. dat vind ik de meest subtiele DJ simulatie waarbij je geen verdere hardware nodig hebt.
Als je een tijdje aangekloot hebt met VTT begin je je na een tijdje toch wel af te vragen of het niet beter kan. Dat kan dus, met een extern mengpaneel. 'Okay,' denk je, 'dat is niet zo duur..'. Nee, nog niet nee, een leuk mengpaneeltje van bv. Behringer 3 kanaals + sampler kost zo'n 400 piek. Maar als je ook eens live t 1 en ander wilt uitvoeren op party's, is zo'n virtual-turntable net ff wat te amateuristisch :) dus zal je opzoek gaan naar iets beters, als je VTT ofso gewend bent, is een mooie proff. CD speler set uiteraard de volgende stap. Natuurlijk met jog/shuttle want, die had je ook in VTT. 1500 - 4000+ piek voor een setje, naargelang de extra's.
De cdees draaien lekker weg, het mengpaneel mengt fijn.. maar ergens begint t te knagen,.. 'echte' djeez draaien vinyl,.. en dus.. even shoppen. Dan ben je al verslaafd, en isser geen stoppen meer aan.. en krijgen de plaatjesbazen overigens wel weer geld (itt voor al die mp3s en cdees van vroeger). Het is gewoon leuk, maar duur. en als je hoge eisen aan je eigen mix kwaliteit stelt, kan de bovenstaande weg best een paar jaartjes duren, en dan heb je vanzelf ook meer geld tot je beschikking.
Overiges ben ik ooit met de computer begonnen, met cdees en vinyl verder gegaan, maar guess what, dankzij Numark zijn we weer (gedeeltelijk) terug bij de computer(!) want die hebbe nu een heeel cool 19 inch Digital Media Controller gemaakt die icm een eenvoudige pc een zeer relaxe proff. mp3 omgeving creeert. 8-)

Vision
www.vttdjteam.com
 
Berichten: 3.449
Reg. datum: 06 januari 2000

Bedankt voor alle reacties tot nu toe! :)

Ik ben dus wel degelijk iets meer gek van muziek dan een gemiddelde "meeloper".
Club en Dance zijn mijn favo's, maar ik heb een onwijs brede muzieksmaak. Dus ook op andere muziekgenres kan ik goed mijn weg vinden.
Juist omdat ik zo gek ben met muziek wil ik me dus wat meer gaan verdiepen in het "Dj zijn" (om het maar even zo te noemen, weet ff geen betere benaming)
Met computerprogramma'tjes heb ik ook al wel 's wat aangeklooit, erg leuk. Maar ik heb 't idee dat de meeste programma's niet zoveel mogelijkheden hebben om een beetje een fatsoenlijke mix in elkaar te draaien. (correct me if I'm wrong)

Zoals ik 't nu lees lijkt het me dus verstandig om te beginnen met 2 cd-spelers en een mengpaneel. Geld om telkens opnieuw vinyl platen te kopen heb ik toch niet.
De "hardware" zal dus waarschijnlijk 2e hands worden, lijkt me wel het goedkoopst. Of is het verstandig om eerst eens wat een maandje te huren?
Muziek heb ik meer dan zat, dus daar hoef ik mij geen zorgen om te maken.

Hmz, okay... Dit is 't wel eventjes op dit moment geloof ik :)
Ben me druk aan het orienteren, dus alle reacties zijn welkom!
 
Op zoek naar een leuke avatar
Berichten: 767
Reg. datum: 06 september 2000

euh je kan dan beter investeren in wat goedkope Direct Drive draaitafels en een goedkoop mixertje kopen. CD spelers hoeft neit eens zo duur te zijn. Gemini heeft al pitch controlled top loaders voor 500 Piek/s, maar dat kost DD ook.

- I Tried to be Peaceful but the World prefered Madness -

Iemand kijkt in mijn scope....
Berichten: 1.308
Reg. datum: 24 februari 2001

quote:
Op maandag 11 juni 2001 20:57 schreef LiquidSilver het volgende:

[..]

Hadden ze die laatst niet verboden?
Die show dan he.. :)
Daarrond zitten ze te debatteren, bekende Belgen zijn vaste Zillion bezoekers, die politiekers zullen ook wel een beetje porno lusten.
Moving On

quote:
Op maandag 11 juni 2001 23:02 schreef algabra het volgende:

[..]

Daarrond zitten ze te debatteren, bekende Belgen zijn vaste Zillion bezoekers, die politiekers zullen ook wel een beetje porno lusten.


Moet ik snel nog ff gaan dan, voordat 't verboden wordt! :) :P
Nee de Atmoz ergens hadden ze dat verboden ofzo he?

Border Community _/-\o_
Brand, het bier waar Limburg trots op is.

Iemand kijkt in mijn scope....
Berichten: 1.308
Reg. datum: 24 februari 2001

quote:
Op maandag 11 juni 2001 23:08 schreef LiquidSilver het volgende:

[..]

Moet ik snel nog ff gaan dan, voordat 't verboden wordt! :) :P
Nee de Atmoz ergens hadden ze dat verboden ofzo he?


De Zillion ligt nogal gevoelig bij de politiekers, HET IS HET BEROEMSTE DANCING, alles mag politiek en vriendjespolitiek,
Ik ga het nog eens controleren of de Zillion nog porno-showkes geeft. Paar dagen geleden had ik nog een interwiew met de dancingbazen gelezen in P-magazine.
Ik snap mezelf soms ook niet

Ik ben zelf begonnen met 2 philips cd spelers en een huiskamer versterker van 40 watt RMS zo'n 8 jaar geleden. Draaide met dat spul op verjaardagen van vrienden enzo... Meestal alround muziek afgestemd op de leeftijdsgroep. Dat heb ik vrij lang volgehouden met die setup. Daarna een dubbele CD speler gekocht van Stageline (1100,-) en een Behringer mengtafel (+/- 800,-) erbij. Sinds 2 jaar heb ik een PA set van 2x 250W continue waar je tot +/- 80 man goed mee uit de voeten kan. Die set heeft toen wel zo'n 4000,- gekost (is compleet actief). Het duurste blijven gewoon de CD's... Als je een beetje bij wil blijven (en dat moet je zeker doen als voor de jeugd draait) moet je gewoon maandelijks in de CD winkel rondhobbelen om de nieuwste nummers te halen. Dat kost je toch al gauw zo'n 150 tot 300 per maand. Dat kan natuurlijk goedkoper met MP3 spul enzo maar het staat niet erg professioneel om met je CD koffers vol met CDR's aan te komen + als je er geld mee verdiend mag de artiest ook wel een beetje profiteren vindt ik zelf.

Probeer vooral niet alles zelf aan te schaffen. Hou het qua spullen gewoon bij de dingen die je het meeste nodig hebt. Als ik 'n groot schoolfeest heb van +/- 500-1000 man dan huur ik gewoon het licht en geluid bij een verhuurbedrijf. Samen met een paar vrienden de hele zaak opbouwen en klaar ben je. Hier is natuurlijk wel enige ervaring voor nodig.

Mocht het drive-in idee je leuk lijken dan kun je ook eens informeren bij een aantal drive-ins of ze nog hulp nodig hebben. Ik heb zelf in het begin veel meegelopen met "de grote jongens". Je leert er in ieder geval ontzettend veel van.

Succes.

Nikon D90 + grip, wat glas en flitslampjes | Website | Flickr

relentless groovelocks
Berichten: 1.479
Reg. datum: 06 augustus 1999

We hebben het anders ook over draaiers en menger's, maar wie zijn wij

automatic pushbutton remote control synthetic genetics command your soul

Bij spreken van wijzen:
Berichten: 1.879
Reg. datum: 27 april 2000

Dit lijkt heel erg op hoe ik begonnen ben (en nog steeds klooi eigenlijk). Gewoon met je cd-spelers en je mixertje spelen, en af en toe een verjaardag "doen". Zelf ben ik ook al redelijk lang met vinyl bezig, maar dat doe ik vri rustig aan, omdat ik geen geld heb om veel platen te kopen...

Jumpstart: Is die site van jou? Tof! Ik heb hem een hele tijd geleden helemaal doorgelezen, toen ik op zoek was nara ditsoort info. Het is de meest complete how-to, en niet "yet-another-beatmatching-guide", respect!

De wereld is oneerlijk. En daar maak ik gebruik van!

is nu DiMension

quote:
Op maandag 11 juni 2001 21:17 schreef ViSioN_TFH het volgende:
[...]
Virtual Turntables
[...]


Dat programma heb ik dus ook, maar dat is echt de meest brakke DJ-simulatie software.

Gebruik gewoon BPM-Studio of atomixmp3 (http://www.bpmstudio.com en http://www.atomixmp3.com

-

Koop (of krijg >:)) gewoon heel goedkope 2e hands zooi.
Als je het leuk vind en wat meer ervaren bent kan je dan altijd nog wat duurder spul kopen.

Koop een goedkope platenspeler (of twee)
Neem dan een stel slipmatten (tientje per stuk bij Conrad), Stanton 500 AL2 elementjes eronder en een goedkoop mengpaneeltje.

Dan een beetje zelf en voor vrienden draaien totdat je ervaring (en geld) hebt en totdat je zeker weet dat je het echt wil doen.

3DBlaster heet vanaf nu DiMension
AntWorks

AboutDJ

Oké ff een verhaal van een DJ (ik dus) die het aardig ver geschopt heeft en ooit is op een zolderkamer is begonnen.

Nou daar gaat ie dan. Voor een paar jaar terug (8 ofzo) dacht ik hetzelfde als jou en toen kocht ik 2 sounlabs en een goedkoop mengpaneel. Daar begon ik op te draaien en toen beviel het me zo goed dat ik maar is 2 technicsen ben gaan kopen. En na een jaar of 3 stond ik op de eerste kleine feestjes van vrienden e.d te draaien. Errug leuk maar je wilt meer dus dan ga je tape's e.d opnemen en laat je die op zoveel mogelijk plekken slingeren want dan komt ie vanzelf wel in handen van iemand die wat voor je kan regelen. Maar toen kwam de dag dat ik voor een jaar naar amerika ging en mijn draaitafels verkocht aan mijn beste maat voor veels te weinig geld, en dus een jaar niet kon draaien.
Toen ik eenmaal weer terug kwam richting nederland begon het draaien toch weer te kriebelen en kocht ik 2* een numark pro TT1.
Ik ben meteen van stijl veranderd en draai sinds die tijd UK garage en 2 step.
Dat ging zo goed dat ik steeds op grotere feesten ging draaien en dus ook steeds meer mensen leerde kennen. En het mensen leren kennen is nou het hele verhaal van het HOW TO BECOME A FAMOUS DJ, want het is allemaal ons kent ons in het dj wereldje.

Deze zomer sta ik waarschijnlijk op 10 grote feetsen te draaien samen met Andy C uit de UK en Groovemaster johnson voor zover ik weet. D'r zullen vast nog wel wat namen bij komen maar daar is nog niks zeker van.

Dan nog 1 tip -> Word geen DJ om beroemd e.d te worden maar doe het voor de lol en wees overtuigd van je eigen kunnen anders red je het nooit

http://www.aboutdj.nl DJ Equipment review site

Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 123 124 125 126 last


Dit topic is gesloten.


VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2010 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2009