Long post warning
Hallo beste mensen! Een vreemdeling in dit thread, maar ik had toch een vraag die ik de ervarene hier even wilde voorleggen.
Ik ben al een tijdje geïnteresseerd in het draaien van Mac OS X op mijn eigen pc (Lenovo Thinkpad). Dit zou prima moeten werken volgens de compatabiliteitseisen (intel chipset etc), geen probleem.
Ik wil alleen iets geheel anders proberen. Maar hiervoor heb ik een nieuwe laptop nodig, mijn oude beestje ondersteund het helaas niet. (geen Vd-d) Ik kan het helaas dus niet zelf gewoon proberen, dus ik vroeg mij af of er wellicht mensen hier waren die het kenden. (i.v.m aanschaf nieuwe laptop goed om te weten)
Het bezwaar waar ik altijd mee loop als ik een OS draai is dat ik niet gemakkelijk kan switchen als ik een programma uit een ander OS wil gebruiken. Een welbekende oplossing is dat je windows in mac gaat emuleren of andersom. Toch vind ik dit maar een nét-niet oplossing omdat je relatief veel prestatieverlies hebt en het niet altijd even lekker werkt. Eigenlijk wil je gewoon je windows apps draaien in je native omgeving en evenzo bij osx.
Lang verhaal, maar waar ik naar toe wil is het volgende. Xen Client.
Xen Client zorgt ervoor dat je een Baremetal Hypervisor op je computer krijgt (ongeveer zoals virtualisatie nu zonder prestatieverlies in servers werkt, maar, zonder grafische schil )
Xen Client zorgt ervoor dat je een flinterdunne linux schil hebt waarin je vervolgens je virtuele machines kan draaien en als hoofdmachines kunt gebruiken. Inmiddels is OS X nu hier ook werkend in te zien en je kunt 'on-the-fly' switchen van OS (Mits deze draait).
Klinkt mij ont-zettend-goed in de oren !
Zoals ik het zie :
Voordelen :
- Virtualisatie zonder prestatieverlies
- GPU Acceleratie werkt
- VDAUP Acceleratie werkt (HD filmpjes etc)
- Randapparatuur werkt (Webcams, printers)
- Switchen tussen OS'en binnen een seconde
- Alle combinaties mogelijk : Ubuntu / Win 8 / OS X / Chrome OS naast elkaar draaien.
- Geen driver-problemen meer ? Vanwege virtualisatie ?
- (er is overigens nog een ander alternatief wat met specifieker voor desktops bedoelt is, MokaFive)
- Xenclient = Gratis
- Kinderlijk eenvoudig backupen naar een server (VM wegschrijven naar bijv je NAS, gratis t/m 10 pc's)
Nadelen :
- Mij onbekend hoe het geregeld is met power options? (dit vanwege laptop gebruik)
- Veel hoger geheugenverbruik (op te lossen door een laptop met 8gb te bestellen?)
Mijn vraag : Zijn er al mensen die het gebruiken hier ? Zie ik het te rooskleurig in ? Is dit het beste van beide werelden ?
Bedankt voor het lezen!
Bronnen:
Citrix XenClient website
Disclaimer: Mocht dit niet op de goede plek staan, excuses. Ik vond dit het enige passende thread in dit subforum die in de buurt kwam. Immers, het is een manier van osx installeren =)