
Dit keer zijn we er wat eerder bij dan met de Photokina - de hoofdreden is dat er veel wordt verwacht (en deels al is aangekondigd), van de fabrikanten
De PMA vindt dit jaar op 8 tot/met 11 maart in Las Vegas plaats, en zal duidelijk maken waar de fabrikanten staan in camera-land voor nu en de nabije toekomst. De Photokina vorig jaar liet al zien dat de fabrikanten vooral in het lage segment van de dSLRs hun slag sloegen: onder andere Canon met de 400D, Nikon met de D80 en Pentax met de K10D waren goed vertegenwoordigd in het < 1000 euro segment. Daarnaast maakte een nieuwe technologie zijn eerste serieuze opwachting bij een paar fabrikanten: face detection, onder andere met de Fuji F31fd / S6500fd en de Canon 850 IS.
Daarnaast groeien de lcd-schermen: zagen we afgelopen periode de sprong van 1,8" / 2" naar 2,5", op dit moment zijn er al een behoorlijk aantal digicams met een 3" scherm, en zal het een kwestie van (korte?) tijd zijn voordat we die ook terug zien in de dSLR-lineups
Op sensor-gebied bij de reguliere digicams zijn de zaken deels wat verontrustender: zo heeft Sharp 5 dagen geleden een 8MP 1/2,5" sensor aangekondigd, die in de kleinste digicams en mogelijk ook camphones zijn weg zal vinden. Om een idee te krijgen hoeveel pixels dat zijn op een beperkt oppervlak: stel jezelf een aantal van 8.000.000 pixels voor op een oppervlak ter grootte van de roze rechthoek linksboven:

Best proppen, en er zijn ook al een aantal 10MP digicams zoals de Samsung S1050, waarbij de noise reduction helaas veel van het detail verloren laat gaan zogauw men boven de ISO 200 komt. Gelukkig is er op datzelfde sensorgebied ook ander nieuws te melden: ipv de megapixel-race te volgen heeft fabrikant Fuji ervoor gekozen z'n SuperCCD-design toe te passen in de 6MP-sensors van oa de F30/F31fd, die de competitie met dSLRs tot op zekere hoogte goed aankunnen als het gaat om high ISO-prestaties
Modellen (al aangekondigd)
Canon
In de betaalbare Powershot A-serie komt Canon met de volgende nieuwe modellen: De A450/A460 en de A550 met 7MP aan boord. De eerste twee hebben een 5MP sensor en 3x zoom, waarbij alle 3 de modellen een 2" LCD-scherm hebben.

Casio
Casio heeft enkele dagen geleden een special model aangekondigd: de Exilim Hi-Zoom EX-V7, die een 7x zoomlens heeft met een bereik van 38-266mm.

Samsung
Samsung komt met maar liefst 7 modellen op de markt: hieronder een tabel voor het overzicht.
Modelnaam | MP-count | Zoom | Opmerking |
S630 | 6MP | 35-105mm(3x) | Voice Memo |
S730 | 7.1MP | 35-105mm(3x) | Voice Memo |
S850 | 8MP | 38-190mm(5x) | Face Recognition |
S1050 | 10MP | 38-190mm(5x) | 3" LCD, Face Recognition |
i70 | 7.1MP | 38-114mm(3x) | Media Player |
L700 | 7.1MP | 35-105mm(3x) | - |
L73 | 7.1MP | 35-105mm(3x) | Motion Timertrigger |
Bovenstaande cams hebben volgens Samsung allen het Advanced Shake Reduction systeem aan boord, wat echter niets meer is dan een ISO-boost mode om zo ook bij slecht licht scherpe foto's te kunnen maken: geen echte anti-shake door middel van het contra-bewegen van de lens of sensor.
Hieronder afgebeeld de i70, die ook als media player/MP3-speler dienst kan doen:

Sony
Sony heeft vier nieuwe 7MP-camera's aangekondigd: de DSC-S650, DSC-S700, DSC-W35 en DSC-W55. Over die laatste: wie wil er nou niet een fantastisch roze camera?

Zie deze link voor de specificaties.
Verwachtingen en geruchten
Naast de al aangekondigde modellen doen er natuurlijk genoeg geruchten de ronde: zoals de Canon EOS 40D, die nu dan eindelijk (z'n kleinere broertje de 400D had het al) een hogere MP-count mee krijgt: 10MP, of mogelijk zelfs 12. Daarnaast wordt er van Canon nog veel meer verwacht, die mogelijk wegens hun 70e verjaardag eens flink gaan uitpakken. Zo wordt er een update van de 1D(s)-serie verwacht met anti-dust (zoals in de 400D al zit), grotere LCD-schermen en mogelijk ook WiFi-connectivity.
Daarnaast roepen sommigen om een budget-5D: een fullframe 12MP camera van plastic met verder beperkte features, voor 1500 euro. Gezien de 18-maandelijkse productcycle die Canon oa voor z'n 400D en 30D-serie hanteert, en de 5D alweer in aug 2005 is aangekondigd, zou een update niet zo onmogelijk zijn: ook omdat de 5D in een periode van slechts 14 maanden maar liefst 1200 euro goedkoper is geworden.
Van Pentax wordt er een serieuze kandidaat voor een pro-dSLR verwacht: na de succesvolle K10D die ook hier op GoT op vele fans kan rekenen, wordt het rumoer rond een K1D groter.
Andere geruchten komen uit de hoek van Fuji: zo zou er een klein broertje op komst zijn voor de S5 Pro, gelijkend of zelfs gebaseerd op de Nikon D40. Daarnaast wordt van Nikon zelf een D200-update verwacht, met ingebouwde WiFi net als een aantal Coolpix modellen: en ook de D3H, aangezien de originele D2H alweer uit augustus 2003 stamt.
Het is nog vrij stil aan het Sony-front op dSLR-gebied: de A100 was een goeie start, maar er wordt nu meer verwacht: een sprong in het budget segment om te concurreren met de D40 en 400D, en daarnaast een introductie in het (semi)pro segment om een D200/30D-like body uit te brengen, ook als upgrade-pad vanaf de A100
Links
Sites:
Pixelmania.nl
Megapixel.net
DCViews
DPreview
Letsgodigital.org PMAshow pagina
Oude topics over Photokina/PMA:
Photokina 2006 - nieuwstopic
PMA 2005 - update 16 feb
nog toe te voegen: Kodak, Fuji