Welke zaak in Lisse bedoel je dan? Laat ik nou een Panasonic willen gaan halen en in Lisse werken...quote:davidgilmour schreef op maandag 26 februari 2007 @ 00:14:
[...]
En ik werk niet voor Panasonic en ook niet in Breda. Overigens moet je nu naar Hengelo rijden om de goedkoopste te kopen of Lisse. Laat Breda links liggen.
- = Simpele oplossingen zijn vaak vermomd als schier onoplosbare problemen.... = -
Wat betreft het verschil tussen LCD en Plasma vind ik vooral bij LCD dat SD signaal er niet uit ziet. Heb nog geen enkele LCD TV gezien die SD-TV met acceptabel beeld kan weergeven. Maar ook DVD beeld vind ik nog steeds niet echt mooi op een LCD scherm. En dat is inherent aan de techniek van LCD: een lamp achter een raster voluit laten branden en dan dat raster met kleine luikjes dicht maken als je zwart wilt hebben.
Overigens vond ik Plasma schermen een paar jaar geleden ook nog erg lelijk beeld geven, maar de recente HD-ready Plasma schermen vind ik zowaar eindelijk wel mooi beeld geven. Als m'n huidige CRT TV kapot zou gaan, dan zou ik zeker weten voor een mooi Plasma scherm gaan!
..ik gok op Goedkopen.nl of de Bobshop.nl....quote:Asteroid9 schreef op dinsdag 27 februari 2007 @ 10:29:
[...]Welke zaak in Lisse bedoel je dan? Laat ik nou een Panasonic willen gaan halen en in Lisse werken...
...had de naam "LOST" al in 2001... Dus ruim voor de tv serie. Rust nodig ? Kijk op http//www.welo-massage.nl
Reg. datum: 23 juni 2003
goedkopen.nl : 875 euroquote:LOST schreef op dinsdag 27 februari 2007 @ 15:13:
[...]
..ik gok op Goedkopen.nl of de Bobshop.nl....
Maar nu komt het; heeft iemand ervaring met aansluiten van deze op een PC? Hoe vreet hij beeld over VGA en hoe over HDMI? Uit ervaring weet ik dat de output van mn vga uitgang niet echt geweldig is.
Reg. datum: 23 juni 2003
Ik had van het weekend even mijn MacBook erop aangesloten via VGA en dat ging prima. Ik heb wat HD filmpjes bekeken en dat was amazing.quote:Koeitje schreef op dinsdag 27 februari 2007 @ 19:19:
Ik heb besloten mijn eisen mbt pixelmapping overboord te zetten. Ondanks dat ik zwartwaardesze bij beide technieken niet zaligmakend vind wil ik toch waarschijnlijk een plasma neerzetten. Puur en alleen omdat de Panasonic TH-37PV45EH zo ongeloofelijk goedkoop is.
Maar nu komt het; heeft iemand ervaring met aansluiten van deze op een PC? Hoe vreet hij beeld over VGA en hoe over HDMI? Uit ervaring weet ik dat de output van mn vga uitgang niet echt geweldig is.
Ok, op vga of hdmi?quote:davidgilmour schreef op dinsdag 27 februari 2007 @ 19:22:
[...]
Ik had van het weekend even mijn MacBook erop aangesloten via VGA en dat ging prima. Ik heb wat HD filmpjes bekeken en dat was amazing.
En hoe zat het met de AR? welke resolutie stuurde je macbook uit? Corrigeerde je AR in het afspeelprogramma? Zo ja, hoe?
Reg. datum: 23 juni 2003
via VGA. Ik geloof dat ie wel op 60 hz moest want met 75 hz of zo gaf die allemaal vage strepen. Ik weet voor de rest niet veel van die resoluties: ik koos gewoon de hoogste. Het beeld was wel 2 cm naar links geschoven. Ik weet niet of dat in VGA mode ook verschuifbaar is.quote:Koeitje schreef op dinsdag 27 februari 2007 @ 19:44:
[...]
Ok, op vga of hdmi?
En hoe zat het met de AR? welke resolutie stuurde je macbook uit? Corrigeerde je AR in het afspeelprogramma? Zo ja, hoe?
Reg. datum: 28 februari 2007
Ik heb met veel aandacht deze topic gelezen en heb uiteindelijk gekozen om een panasonic TH-42PV60 aan te schaffen. Nu vertelt men mij echter dat deze niet meer leverbaar zijn(?). Er zou een nieuw model op de markt komen, namelijk de TH-42PV70E. Kan iemand mij zeggen of dit toestel dezelfde (of betere) eigenschappen heeft en ook evenveel mogelijkheden heeft? Ik zou graag ook weten of het prijsverschil groot zal zijn omdat ik anders wacht met aankopen tot dit nieuwe model uit is. De verkoper kon/wou mij niks meer vertellen, maar ik weet de TH-42PV60EH wel nog ergens anders staan voor een redelijke prijs (+- 1300 euro)
Alvast bedankt
Ik weet niet zeker of ze wel indentiek zijn, aangezien onderstaande zaken nog wel eens als verschil worden genoemd :quote:Koeitje schreef op woensdag 28 februari 2007 @ 11:47:
Ik geloof dat de PV45 tegenwoordig identiek is aan de PV60? Ben ik al een paar keer tegengekomen op internet. En Panasonic bevestigd volgens iemand op kieskeurig ook dat de specs precies hetzelfde zijn. (eerst was er verschil in contrast & grijswaardes)
2072 grijswaarden ipv 3096
geen V-real processing chip
contrast 8000:1 ipv 10000:1
...de nieuwe modellen kan je hier bewonderen: [Plasma] Het grote Panasonic nieuwe modellen 2007 topic (..en er is geen V70 voor zover ik weet in de nieuwe line-up, wel een PX70 en een V71 serie...)quote:Ekfad schreef op woensdag 28 februari 2007 @ 11:39:
Nu vertelt men mij echter dat deze niet meer leverbaar zijn(?). Er zou een nieuw model op de markt komen, namelijk de TH-42PV70E.
LOST wijzigde dit bericht 28-02-2007 12:48 (26%)
...had de naam "LOST" al in 2001... Dus ruim voor de tv serie. Rust nodig ? Kijk op http//www.welo-massage.nl
Dat zeg ik toch ookquote:LOST schreef op woensdag 28 februari 2007 @ 12:24:
[...]
Ik weet niet zeker of ze wel indentiek zijn, aangezien onderstaande zaken nog wel eens als verschil worden genoemd :
2072 grijswaarden ipv 3096
geen V-real processing chip
contrast 8000:1 ipv 10000:1
[...]
...de nieuwe modellen kan je hier bewonderen: [Plasma] Het grote Panasonic nieuwe modellen 2007 topic (..en er is geen V70 voor zover ik weet in de nieuwe line-up, wel een V71 serie...)
Maar ik las dit op kieskeurig:
http://www.kieskeurig.nl/...EBC46C1257261005094E3.htm
quote: kieskeurig26-02-2007
joop2005: Panasonic in Den Bosch heeft mij per email verzekerd dat de PV45 exact dezelfde is als de PV60.
Het is een nieuw goedkoper actiemodel van Panasonic. Dus de contrastwaarde is 10.000:1 en er zit wel een V-real processing chip in en 3096 grijswaarden. Mocht het toch anders zijn dan hangt Panasonic ook maar een lulverhaal op en zal ik behoorlijk teleurgesteld zijn. Op hun website is de specificatie van de PV45 ook geheel identiek aan die van de PV60. Ik heb het toestel PV45 besteld en krijg hem deze week binnen. Ik hoop nu maar dat Panasonic mij eerlijke informatie verstrekt heeft.!!!!!!
... deels, je mist de V-real in je verschillen. En het is wel prettig om voor volledigheid de details van de (mogelijke/vermeende) verschillen even voor de andere lezers op een rijtje te hebbenquote:
...had de naam "LOST" al in 2001... Dus ruim voor de tv serie. Rust nodig ? Kijk op http//www.welo-massage.nl
Ik ga vanmiddag even de stad in op zoek naar deze tv, kijken wat de handleiding zegtquote:LOST schreef op woensdag 28 februari 2007 @ 13:00:
[...]
... deels, je mist de V-real in je verschillen. En het is wel prettig om voor volledigheid de details van de (mogelijke/vermeende) verschillen even voor de andere lezers op een rijtje te hebben
De duitse site van Panasonic geeft wel de eerder genoemde verschillen aan met de PV60quote:
http://www.produkte.panas...Mod=N&upper=&prop=
...had de naam "LOST" al in 2001... Dus ruim voor de tv serie. Rust nodig ? Kijk op http//www.welo-massage.nl
Vaagquote:LOST schreef op woensdag 28 februari 2007 @ 13:08:
[...]
De duitse site van Panasonic geeft wel de eerder genoemde verschillen aan met de PV60![]()
http://www.produkte.panas...Mod=N&upper=&prop=
Maar; Unverbindliche Preisempfehlung: 1.899,00 EURO
Wel verouderde informatie, de adviesprijs ligt toch niet meer zo hoog
Koeitje wijzigde dit bericht 28-02-2007 13:31 (13%)
Reg. datum: 28 februari 2007
Het is wel degelijk dit serienummer dat ik heb gekregen van de verkoper. Ik heb het al ingegeven in google en nergens iets over gevonden. Dan maar even panasonic gebeld en die kenden wel het toestel maar konden niets vrijgeven omdat het nog niet op de markt is.quote:...de nieuwe modellen kan je hier bewonderen: [Plasma] Het grote Panasonic nieuwe modellen 2007 topic (..en er is geen V70 voor zover ik weet in de nieuwe line-up, wel een PX70 en een V71 serie...)
Even jullie ander thread checken.
Hoe zit het trouwens met die paarse slangen toestanden.
Jaja, je leest wat
Reg. datum: 04 maart 2007
Tijdje terug ben ik ook op zoek gegaan na een platte TV. Toen ik in de diverse winkels ging kijken, viel me op dat plasma er mooier uitziet dan LCD. Of het nu over SD of HD materiaal gaat.
Vervolgens heb ik dit forum gelezen en ben ik ook op zoek gegaan na een (goedkope) TH-37PV45.
Inmiddels heb ik een nederlands model aangeschaft.
In de gebruiksaanwijzing van het toestel staat bij de Specificaties:
Contrastverhouding 10000:1
Aantal pixels 3072
Lijkt me dus geen vergissing. Kwaliteit is perfect van het beeld.
Audio gaat wel, maar klinkt (zoals bij alle platte toestellen) niet bijzonder goed.
'k Heb dit topic eens in grote lijnen gelezen, en 'k ben weer mee.
Momenteel ben ik op zoek naar een TV, en 't maakt niet uit of het een LCD of een Plasma is, 't moet gewoon een goed toestel zijn.
Mijn favoriet merk is Samsung voor het design, maar ik sta open voor elk merk dat mij hier aanbevolen wordt.
Mijn vraag dus nogmaals: Welk(e) toestel(len) kunnen jullie mij aanraden?
De gewenste prijsklasse is ongeveer 1.500 euro, maar dit mag lichtjes overschreden worden.
Minder mag natuurlijk ook altijd.
Er is ook geen haast bij. Als jullie zeggen dat er binnen een maand een nieuw toestel uitkomt, waarvan de verwachtingen hoog liggen, dan is dit ook goed.
Wie kan mij alvast op weg helpen?
| PC's & badminton |
Das dan helemaal mooi. En maakt het toestel het aanschaffen imo meer dan waard. Ben alleen dan nog benieuwd of de V-real engine er ook in zit. Dat zou dan een mogelijk verschil zijn met de PV60 serie....quote:decibelfm schreef op zondag 04 maart 2007 @ 15:18:TH-37PV45.
[...]
In de gebruiksaanwijzing van het toestel staat bij de Specificaties:
Contrastverhouding 10000:1
Aantal pixels 3072
...had de naam "LOST" al in 2001... Dus ruim voor de tv serie. Rust nodig ? Kijk op http//www.welo-massage.nl
Ik denk dat ze 3072 grijswaarden ipv pixels bedoelenquote:decibelfm schreef op zondag 04 maart 2007 @ 15:18:
In de gebruiksaanwijzing van het toestel staat bij de Specificaties:
Contrastverhouding 10000:1
Aantal pixels 3072
Lijkt me dus geen vergissing. Kwaliteit is perfect van het beeld.
Audio gaat wel, maar klinkt (zoals bij alle platte toestellen) niet bijzonder goed.
JvS wijzigde dit bericht 04-03-2007 18:15 (93%)
.:: The difference between GENIUS and STUPIDITY is that genius has its limits! ::.
Reg. datum: 23 juni 2003
Ik geloof dat de eerste series 45 een grijs frame hadden. Toen die op waren hebben ze de 60 serie met de V Engine, 10:000-1 en 3072 grijswaarden die ze over hadden gewoon als 45 verkocht. Het is dus de V60. Ongelooflijk maar waar. Voor 866 euro een plasma van 94 centimeter met 720p. Je zou denken dat er iemand in Japan bij de bestelling niet 100.000 schermen had besteld maar 10.000.000 of zo en dat ze daarom het overschot dumpenquote:decibelfm schreef op zondag 04 maart 2007 @ 15:18:
Hoi,
Tijdje terug ben ik ook op zoek gegaan na een platte TV. Toen ik in de diverse winkels ging kijken, viel me op dat plasma er mooier uitziet dan LCD. Of het nu over SD of HD materiaal gaat.
Vervolgens heb ik dit forum gelezen en ben ik ook op zoek gegaan na een (goedkope) TH-37PV45.
Inmiddels heb ik een nederlands model aangeschaft.
In de gebruiksaanwijzing van het toestel staat bij de Specificaties:
Contrastverhouding 10000:1
Aantal pixels 3072
Lijkt me dus geen vergissing. Kwaliteit is perfect van het beeld.
Audio gaat wel, maar klinkt (zoals bij alle platte toestellen) niet bijzonder goed.
Ik las een vlaams Hifi/Video blad en de testwinnaar voor LCD TV's van 30-40 inches was de Panasonic LCD TV. En wat stond erbij? Deze LCD is goed maar komt niet in de buurt van de Panasonic Plasmas. Dat zegt me voldoende over de discussie Plasma of LCD? Met dit scherm van 866 euro hoef je dus niet verder te kijken dunkt me.
davidgilmour wijzigde dit bericht 04-03-2007 19:35 (4%)
Reg. datum: 03 maart 2007
Kan iemand mij vertellen of er bij de nieuwe panaplasma's nog steeds sprake is van een voor de plasmaplaat geplaatste glasplaat (op zo'n 10mm?). Pioneers zijn de enige plasma's die dit niet hebben. Door deze dubbele glasplaat zie je bij het kijken onder een (kleine) hoek verdubbeling van het beeld ontstaan. Als je het weet is het vrij hinderlijk, bij ondertitels maar ook andere contrastrijke beelden.
ik ga dus maar voor een pioneer
Reg. datum: 15 september 2002
i7 860 3.8ghz/mugen 2b/lancool k62/corsair hx650/vertex II/asus p55 e pro/sapphire 5970 2 gb + msi 5870 1 gb/ OCZ3G1866LV6GK /xfi pro elite/Samsung 214t tft/3 hd's/plex dvd
Reg. datum: 08 mei 2006
Sinds 2 weken heb ik me verdiept in de wereld van Plasma/LCD TV`s , uiteindelijk ben ik op de Panasonic schermen gevallen. De PV45 is qua beeld niet slechter/beter als PV60, enige verschil dat mij opviel was dat de PV60 een zwarte rand had en een diamant voet. Dat uiterlijk was effe stukken beter als de PV45 waardoor ik toch voor de PV60 ben gegaan, uit eigen ervaring en navragen vond ik het beeld even goed!quote:rodemannetje schreef op maandag 05 maart 2007 @ 10:20:
Oke, om onduidelijkheden van mijn kant te voorkomen. Is het absoluut zeker dat de TH-37PV45EH gelijk is aan de TH-37PV60 verder? Zo ja, dan ga ik er vandaag nog 1 bestellen. Weet iemand dit al uit eigen ervaring?
Nu het scherm thuis staat ben ik er heel erg tevreden over! UPC Analoge TV ziet er heel erg goed uit.
Het enige wat me tegenvalt is dat het beeld af en toe beetje schokkerig is, bijvoorbeeld bij een uitrap tijdens voetbal of grote plaatjes die langzaam verschuiven. Text onderin loopt wel prima bij bv financiel nieuws RTL5.
Iemand een oplossing?
Ik dacht dat Plasma hier geen last van had.
Echter ben ik wel erg bang voor de hoge stroomkosten die een plasmascherm met zich mee brengt. Is dat bij deze plasma ook het geval? En aan hoeveel extra kosten moet je dan denken op maandbasis bij normaal tv-gebruik? 3-4 uur per dag. Scheelt dat echt veel met een LCD-televisie?
Ik neem aan dat zowel de 37PV45 als de 42PV60 HD-ready zijn?
Is de bevestiging aan de muur goed te doen ondanks de bijna 40 kilo? Hoe hebben jullie dat gedaan?
Thanks in advance..
Edit:
Op mijn eerste vraag inmiddels antwoord:
KLIK.
Alhoewel ze daar ook stellen dat het variabel is. Ik vraag me dan af of dit een gemiddeld verbruik is..
Snappie wijzigde dit bericht 05-03-2007 13:43 (34%)
Boys laat je horen! Voor Ajax Amsterdam! Wij zijn de beste van heel Nederland! Altijd de eerste, kampioenen en door niemand te verslaan!
Prijs overigens: ¤960,- incl. hdmi-kabel van 3mtr
Had ik er welvoor over om em bij mij in de buurt te kopen en bij een winkel waar ik altijd persoonlijk verhaal kan halen bij gebreken!
Boys laat je horen! Voor Ajax Amsterdam! Wij zijn de beste van heel Nederland! Altijd de eerste, kampioenen en door niemand te verslaan!
Reg. datum: 23 juni 2003
koopje voor in een winkel. betere serviceverlening als er shit is. heb je de PV60 of 45?quote:Snappie schreef op maandag 05 maart 2007 @ 18:27:
Net één gekocht bij de Media Markt... * Snappie happy!
Prijs overigens: ¤960,- incl. hdmi-kabel van 3mtr
Had ik er welvoor over om em bij mij in de buurt te kopen en bij een winkel waar ik altijd persoonlijk verhaal kan halen bij gebreken!
Boys laat je horen! Voor Ajax Amsterdam! Wij zijn de beste van heel Nederland! Altijd de eerste, kampioenen en door niemand te verslaan!
Mag ik vragen waarom je toch voor de Plasma hebt gekozen?quote:Snappie schreef op maandag 05 maart 2007 @ 19:59:
de 45. Klopt het dat die nieuwer is?
iMac 27" i3-550,12GB,1TB
Reg. datum: 23 juni 2003
Het is hetzelfde model. Ze hebben altijd al de V60 ook als V45 verkocht. Prima plasma!quote:Snappie schreef op maandag 05 maart 2007 @ 19:59:
de 45. Klopt het dat die nieuwer is?
Is de PV71 nergens te verkrijgen dan? Ik hoor hier bijzonder weinig mensen de PV71 nemen.quote:Snappie schreef op maandag 05 maart 2007 @ 19:59:
de 45. Klopt het dat die nieuwer is?
.:: The difference between GENIUS and STUPIDITY is that genius has its limits! ::.
Jah 'k ben toch malle pietje nie!
...vanaf de CeBit komt er meer info en vermoedelijk (hopenlijk) snelle introductie van de diverse verse modellen....quote:The Legend schreef op dinsdag 06 maart 2007 @ 07:35:
Die is nog niet eens officieel door Panasonic gepresenteerd
...had de naam "LOST" al in 2001... Dus ruim voor de tv serie. Rust nodig ? Kijk op http//www.welo-massage.nl
Omdat ik tot nu toe nog steeds niet overtuigd ben van de kwaliteiten van LCD-schermen. Vooral met normaal kabelsignaal (analoog) vind ik het tijdens voetbalwedstrijden bijvoorbeeld niet om aan te zien.quote:GeeMoney schreef op maandag 05 maart 2007 @ 20:01:
[...]
Mag ik vragen waarom je toch voor de Plasma hebt gekozen?
Ik hoop dat plasma niet schrikbarend veel stroom gebruikt, maar dat zal wel meevallen. Een beetje milieubewust mee om gaan.
Ik weet wel dat het scherm echt heel scherp is. In de winkel ook met analoog signaal gekeken en zag er gewoon supergoed uit. Hartstikke scherpe ondertiteling en snel bewegende beelden haarscherp. Zelfs van dichtbij.
Kan niet wachten om em op te halen. Moet nog even mijn geld oversluizen van spaar- naar bankrekening..dus vanavond ophalen hoop ik.
Boys laat je horen! Voor Ajax Amsterdam! Wij zijn de beste van heel Nederland! Altijd de eerste, kampioenen en door niemand te verslaan!
Reg. datum: 26 september 2002
Reg. datum: 23 juni 2003
In tegenstelling tot wat de LCD maffia iedereen wil laten geloven verbruikt een plasma niet meer stroom dan een LCD bij gelijke grootte. Een LCD van 1 meter verbruikt iets van 150-180 Watt CONTINU en een plasma (panasonic) van 1 meter verbruikt 230 Watt MAXIMAAL. Dat is een piekbelasting en op mimimummomenten ligt het verbruik op minder dan 100 Watt.quote:Snappie schreef op dinsdag 06 maart 2007 @ 08:48:
[...]
Ik hoop dat plasma niet schrikbarend veel stroom gebruikt, maar dat zal wel meevallen. Een beetje milieubewust mee om gaan.
davidgilmour wijzigde dit bericht 06-03-2007 18:08 (31%)
Reg. datum: 01 februari 2005
Ik weet dat plasma beter is met sd beelden.
Maar hoe zit het nu met hd beelden is LCD dan scherper of zie je geen verschil.
Als ik een plasma koop dan wordt een HD ready model maar als ik voor LCD ga kan ik ook voor fullHD gaan. Zie je dit verschil terug als ik bijv. een Bluray dvd ga bekijken.
Reg. datum: 03 maart 2007
(heb zelf ook een panasonic plasma)
Reg. datum: 23 juni 2003
Als je op normale afstand zit zie je dit niet. Alleen als je met je neus erop gaat zitten.quote:anco schreef op dinsdag 06 maart 2007 @ 21:53:
Voor dat je dat doet kijk eerst nog in een winkel van (enigzins) opzij naar de dubbele spiegeling in de plasma schermen van panasonic en neem dan pas een besluit. Een pioneer scherm vind ik rustiger.
(heb zelf ook een panasonic plasma)
In een land waarin pas per 1 maart 2007 nog een minderheid van de zenders in breedbeeld uitzendt zal het nog minstens 10 jaar duren voordat 50% van de uitzendingen in HD plaats vindt. Laat je niet misleiden door de HD maffia. Er wordt in Nederland op RTL4, RTL5, SBS6. RTL7, Veronica en AT5 nog steeds in SD 4:3 uitgezonden. Laat SD dus zeker meewegen in je keuze. SD is CRAP op een LCD. Alleen Full HD ziet er goed uit op een LCD. Zwart is nog steeds grijs op een LCD. Ook op een HD LCD! SD ziet er goed uit op een goede plasma (pioneer, panasonic, fujitsu) en HD ziet er excellent uit op een plasma. Succes met de keuze.quote:robert22nh schreef op dinsdag 06 maart 2007 @ 19:59:
Ik twijfel ook nog steeds wat ik ga kopen.
Ik weet dat plasma beter is met sd beelden.
Maar hoe zit het nu met hd beelden is LCD dan scherper of zie je geen verschil.
Als ik een plasma koop dan wordt een HD ready model maar als ik voor LCD ga kan ik ook voor fullHD gaan. Zie je dit verschil terug als ik bijv. een Bluray dvd ga bekijken.
davidgilmour wijzigde dit bericht 06-03-2007 22:53 (18%)
Die van mij verbruikt wel 295 watt maximaal. 230 watt voor een plasma vind ik aan de lage kant als piek.quote:davidgilmour schreef op dinsdag 06 maart 2007 @ 18:08:
[...]
In tegenstelling tot wat de LCD maffia iedereen wil laten geloven verbruikt een plasma niet meer stroom dan een LCD bij gelijke grootte. Een LCD van 1 meter verbruikt iets van 150-180 Watt CONTINU en een plasma (panasonic) van 1 meter verbruikt 230 Watt MAXIMAAL. Dat is een piekbelasting en op mimimummomenten ligt het verbruik op minder dan 100 Watt.
[Asus Transformer] [Q-Ware Pro3 7"] [HTC HD2@Android] [Nikon D3100]
In mijn nieuwe huis ga ik em ophangen, maar staat nu nog in mijn slaapkamer.
Plaatje op imageshack (popups!)
Heb er gisteren ook component kabels bij gekocht van Oehlbach en daarmee mijn Pioneer 530H DVD-recorder aangesloten op de tv (de 37PV45 dus), maar ik vind de kwaliteit niet echt mooier. Sterker nog ik zie geen verschil tussen met component of scart aansluiten. Het is allebei mooi.
Hebben meer mensen dit?
Misschien komt het omdat ik alleen nog maar gekopieerde DVD's heb geprobeerd...maar zal vanavond eens een vergelijking doen.
Supermakkelijke installatie trouwens > Land ingeven en klaar. Enige irritante is dat ie een DVD rescaled naar full-screen terwijl ie dan de meeste uittrekt en dan zijn ze een stuk minder mooi. Dan heb ik liever 2 zwarte balken. Hoe kun je dat instellen dat ie dat niet automatisch doet?
Snappie wijzigde dit bericht 07-03-2007 09:33 (6%)
Boys laat je horen! Voor Ajax Amsterdam! Wij zijn de beste van heel Nederland! Altijd de eerste, kampioenen en door niemand te verslaan!
Reg. datum: 16 november 2003
Maar ja, na alles doorgelezen te hebben kom ik uit op: LCD niet voor SD-bronnen, geen goede zwartwaarden maar wel True HD en goedkoper voor de grote maten.
Plasma heeft betere kleuren en zwarten, maar kan soms last hebben van inbranden, is duurder voor grote maten en heeft over het algemeen een lagere resolutie. (HD Ready)
Gek word ik er van!!!
Waarom maken ze niet gewoon even een 46" 1920x1080p plasma schermpje van ¤2500, dan was iedereen blij geweest en was de keuze niet zo moeilijk!
Reg. datum: 23 juni 2003
Sterker nog. Mijn plasma verbruikt volgens de specs maximaal 185 Watt. Het is een 37 inch Panasonic plasma monitor, zonder tuner.quote:Smarron schreef op woensdag 07 maart 2007 @ 07:15:
[...]
Die van mij verbruikt wel 295 watt maximaal. 230 watt voor een plasma vind ik aan de lage kant als piek.
Panasonic plasmas en de nieuwste generatie Pioneers zijn burnproof. Die kunnen niet meer inbranden bij normaal gebruik. Tenzij je het met opzet doet (PC een week lang zonder screensaver op een plaatje laten staan of zo).quote:Crew One schreef op woensdag 07 maart 2007 @ 09:34:
Ik wil dus over een maand of wat een mooie breedbeeld kopen, met een HTPC er aan. Deze gaat vooral HD-Divx en DVD afspelen.
Maar ja, na alles doorgelezen te hebben kom ik uit op: LCD niet voor SD-bronnen, geen goede zwartwaarden maar wel True HD en goedkoper voor de grote maten.
Plasma heeft betere kleuren en zwarten, maar kan soms last hebben van inbranden, is duurder voor grote maten en heeft over het algemeen een lagere resolutie. (HD Ready)
Gek word ik er van!!!
Waarom maken ze niet gewoon even een 46" 1920x1080p plasma schermpje van ¤2500, dan was iedereen blij geweest en was de keuze niet zo moeilijk!
Resolutie is echt maar een klein onderdeel van het geheel. Zwartwaarden, 3D en kleur zijn veel belangrijker voor het geheel. Zeker als je op 3-4 meter afstand zit. Alleen als je perse 100% true HD wil op een groot scherm en alleen maar 1080p content gaat bekijken dan is LCD het overwegen waard. Maar dan moet je niet naar de film 'se7en' erop kijken, want dat is een gitzwarte film met mooie donkere scenes. Op een LCD is het eerder een gitgrijze film.
Een 50 inch full HD van Pioneer kost wel even 9.000 euro
Ik denk dat Panasonic nog dit jaar voor 3.000 euro in de winkel met een 50 inch Full HD ligt. Je kunt nu al een Panasonic HD Ready 50 inch voor 1.800 kopen.
davidgilmour wijzigde dit bericht 07-03-2007 10:32 (73%)
contrast: 40%
helderheid: 40%
zeg maar alle beeldinstellingen laag. beeld is even een stukkie minder mooi de eerste 200 uur, maar dat moest las ik.
Zijn er nog meer dingen die ik moet doen, of juist niet moet doen in de beginperiode van de TV?
BTW: Component of SCART > ik zie geen verschil. Maar wel een kabel van 50 euro vane en meter lang.
Iemand daar een mening over? Pioneer 530H DVD-recorder --> Panasonic 37PV45. Component naar component dus.
Boys laat je horen! Voor Ajax Amsterdam! Wij zijn de beste van heel Nederland! Altijd de eerste, kampioenen en door niemand te verslaan!
Reg. datum: 23 juni 2003
Het verschil is niet heel erg groot maar zit hem juist in de details. Zet eens een film op met ondertitels aan. Ze hem op pauze als je net de ondertitels zie en switch dan van component naar scart. Dan zie je dat de component scherper is: kijk naar de letters in de ondertiteling. In de regel is component beter maar SCART kan ook al redelijk goed zijn. Ik heb overigens een 1 meter component kabel met audio aansluitingen van 11 euro en daar zie ik het verschil al duidelijk. Dure kabels zijn vaak niet nodig en helemaal niet voor HDMI signalen. Voor component geldt dat ie 75 ohm en goed afgeschermd moet zijn, that's all.quote:Snappie schreef op woensdag 07 maart 2007 @ 10:53:
Ik heb de beeldinstellingen van mijn plasma-tv erg laag gezet:
contrast: 40%
helderheid: 40%
zeg maar alle beeldinstellingen laag. beeld is even een stukkie minder mooi de eerste 200 uur, maar dat moest las ik.
Zijn er nog meer dingen die ik moet doen, of juist niet moet doen in de beginperiode van de TV?
BTW: Component of SCART > ik zie geen verschil. Maar wel een kabel van 50 euro vane en meter lang.
Iemand daar een mening over? Pioneer 530H DVD-recorder --> Panasonic 37PV45. Component naar component dus.
Als het goed is moet daar toch een flink verschil in zitten. Heb je de Pioneer wel op progressief gezet? Dat scheelt een jas!quote:Snappie schreef op woensdag 07 maart 2007 @ 10:53:
Ik heb de beeldinstellingen van mijn plasma-tv erg laag gezet:
contrast: 40%
helderheid: 40%
zeg maar alle beeldinstellingen laag. beeld is even een stukkie minder mooi de eerste 200 uur, maar dat moest las ik.
Zijn er nog meer dingen die ik moet doen, of juist niet moet doen in de beginperiode van de TV?
BTW: Component of SCART > ik zie geen verschil. Maar wel een kabel van 50 euro vane en meter lang.
Iemand daar een mening over? Pioneer 530H DVD-recorder --> Panasonic 37PV45. Component naar component dus.
Ik heb een Yamaha DVD-S657 dvdspeler component aangesloten op mijn 37" lcd LG, maar dit geeft een veel mooier plaatje dan via de (mooi vergulde) scart....
LG W2242TE monitor, Antec NSK-3480, Gigabyte GA-MA69GM-S2H, AMD X2-4800+ @2800GHz, Kingston 2048MB DDR2-667@800, Sapphire Radeon HD 6770 1 GB GDDR5 , LiteOn Dvd-rw LH-20A1S, Apache Cardreader, Huawei Ideos S7 tablet en dSLR Pentax K-r
Het zal hem vast in de details zitten.
Ik denk dat ik die dure kabel om ruil, omdat ik sowieso een langere moet hebben dan 1mtr. Nu red ik het wel maar zometeen niet meer.
http://www.allekabels.nl/na/0/424/Component-Video-Kabel.html
Is dit goed genoeg?
Boys laat je horen! Voor Ajax Amsterdam! Wij zijn de beste van heel Nederland! Altijd de eerste, kampioenen en door niemand te verslaan!
Is dat niet omdat je via component Progressive Scan kunt gebruiken, en via scart niet?quote:Vulcan750 schreef op woensdag 07 maart 2007 @ 11:41:
[...]
Ik heb een Yamaha DVD-S657 dvdspeler component aangesloten op mijn 37" lcd LG, maar dit geeft een veel mooier plaatje dan via de (mooi vergulde) scart....
Ik heb overigens de DVD-S557, daar kun je kiezen hoe je je output wilt: YUV of RGB. Als je voor RGB kiest dan is de scart stukken beter dan als je YUV kiest. Voor composiet heb je volgens mij vaker YUV nodig om het werkend te krijgen.
Nikon D80 | Nikon 18-70 3.5-4.5 | 50 1.8 | 55-200 4-5.6 VR | Tokina 12-24 4 | 100 2.8 macro | SB-600 lampje
Je kan ook progressive over scart doen. interlaced pal = 50 fps. Dus als je dezelfde even/on-even frames pakt haal je 25fps progressive.quote:CyBeRSPiN schreef op woensdag 07 maart 2007 @ 12:53:
[...]
Is dat niet omdat je via component Progressive Scan kunt gebruiken, en via scart niet?
Ik heb overigens de DVD-S557, daar kun je kiezen hoe je je output wilt: YUV of RGB. Als je voor RGB kiest dan is de scart stukken beter dan als je YUV kiest. Voor composiet heb je volgens mij vaker YUV nodig om het werkend te krijgen.
Reg. datum: 02 december 2002
go your gangquote:Brimme schreef op woensdag 07 maart 2007 @ 14:20:
Misschien een idee om het grote panasonic TH-37pv45 topic te startren
Boys laat je horen! Voor Ajax Amsterdam! Wij zijn de beste van heel Nederland! Altijd de eerste, kampioenen en door niemand te verslaan!
quote:Ekfad schreef op woensdag 28 februari 2007 @ 11:39 : Er zou een nieuw model op de markt komen, namelijk de TH-42PV70E. Alvast bedankt
...herstelquote:LOST schreef op woensdag 28 februari 2007 @ 12:24:
[...]
(...en er is geen V70 voor zover ik weet in de nieuwe line-up, wel een PX70 en een V71 serie...)
...had de naam "LOST" al in 2001... Dus ruim voor de tv serie. Rust nodig ? Kijk op http//www.welo-massage.nl
Reg. datum: 23 juni 2003
goed idee! een kwaliteitsplasma voor zo een lage prijs verdient haar eigen topicquote:Brimme schreef op woensdag 07 maart 2007 @ 14:20:
Misschien een idee om het grote panasonic TH-37pv45 topic te startren
Er bestaat al [Plasma]Panasonic 37pv45 geen 720p over Vga? ....ervaringen van dit toestel kunnen volgens mij best daar bij, toch mod ?quote:Brimme schreef op woensdag 07 maart 2007 @ 14:20:
Misschien een idee om het grote panasonic TH-37pv45 topic te startren
LOST wijzigde dit bericht 07-03-2007 19:13 (11%)
...had de naam "LOST" al in 2001... Dus ruim voor de tv serie. Rust nodig ? Kijk op http//www.welo-massage.nl
37" is idd geen 42". Het verschil ligt dus ook in de grootte. Ik dacht dat je 107cm LCD's en plasma's bedoelde.quote:davidgilmour schreef op woensdag 07 maart 2007 @ 10:24:
[...]
Sterker nog. Mijn plasma verbruikt volgens de specs maximaal 185 Watt. Het is een 37 inch Panasonic plasma monitor, zonder tuner.
[Asus Transformer] [Q-Ware Pro3 7"] [HTC HD2@Android] [Nikon D3100]
Reg. datum: 23 juni 2003
de 42 inch uitvoering van mijn model verbruikt 240 Watt als piekbelasting. Dus het kan wel, minder stroom verbruiken dan een LCD.quote:Smarron schreef op woensdag 07 maart 2007 @ 19:47:
[...]
37" is idd geen 42". Het verschil ligt dus ook in de grootte. Ik dacht dat je 107cm LCD's en plasma's bedoelde.
Ja, dat klopt! Alleen via component kan je Progressive Scan gebruiken, en niet over de scart!quote:CyBeRSPiN schreef op woensdag 07 maart 2007 @ 12:53:
[...]
Is dat niet omdat je via component Progressive Scan kunt gebruiken, en via scart niet?
Ik heb overigens de DVD-S557, daar kun je kiezen hoe je je output wilt: YUV of RGB. Als je voor RGB kiest dan is de scart stukken beter dan als je YUV kiest. Voor composiet heb je volgens mij vaker YUV nodig om het werkend te krijgen.
Bij scart moet je voor het beste signaal RGB gebruiken. Maar het verschil tussen component@p en scart@rgb is dramatisch groot! Je krijgt meer scherpte en diepte in het beeld. Dit zal voor de S557 niet anders zijn!
@Koeitje: scart@progessive? Ik heb dit nog nooit gehoord of gezien! Op een Yamaha wil dit i.i.g. niet.
LG W2242TE monitor, Antec NSK-3480, Gigabyte GA-MA69GM-S2H, AMD X2-4800+ @2800GHz, Kingston 2048MB DDR2-667@800, Sapphire Radeon HD 6770 1 GB GDDR5 , LiteOn Dvd-rw LH-20A1S, Apache Cardreader, Huawei Ideos S7 tablet en dSLR Pentax K-r
Ook LCD is wat gevoeliger voor omgevingslicht. Bij de plasmadiscounter heb ik destijds de knoop doorgehakt. Toen ik live het verschil zag tussen de 42" LCD en de 50" plasma, was ik al snel verkocht... Indbranden heb ik geen last van. Soms wil het nog wel eens wat langer nagloeien als er bv. een wit teken op een zwarte achtergrond is geweest, maar dat zie je alleen op een egaal zwart vlak en bij films heb je hier 0% last van.
Wat mooi is aan deze 50" is dat hij 720P aankan (1366*768). En op de 360 ziet dat er echt super uit!

Ik ben er tot nu toe errug blij mee! Het enige minpuntje is wel dat mijn XBOX 360 na de fall-update via VGA geen beeld meer geeft.
Maar daar komt vanmiddag een monteur voor langs.. Ben benieuwd..
us1111 wijzigde dit bericht 08-03-2007 10:59 (4%)
Voor juridisch advies (ook ICT): www.valentien.eu
Reg. datum: 28 februari 2007
Op de belgische website staan de nieuwe toestellen (met specificaties) en ook een 42" FULL HD! Wat ik mij echter afvraag is of je op een afstand van 5m het verschil ziet tussen een 42" HD-ready die geen 1080p ondersteund en een 42" Full HD die wel 1080p ondersteund?quote:LOST schreef op woensdag 07 maart 2007 @ 16:02:
[...]
[...]
...herstel... er is vers aangekondigd een PV70/700 serie ! Dus toch... zie http://www.hdtvnieuws.nl/...uwe-plasma-hdtv-modellen/ en het Panasonic topic uiteraard [Plasma] Het grote Panasonic nieuwe modellen 2007 topic
Wat leesvoer voor jou:quote:Ekfad schreef op vrijdag 09 maart 2007 @ 09:03:
[...]
Op de belgische website staan de nieuwe toestellen (met specificaties) en ook een 42" FULL HD! Wat ik mij echter afvraag is of je op een afstand van 5m het verschil ziet tussen een 42" HD-ready die geen 1080p ondersteund en een 42" Full HD die wel 1080p ondersteund?
1080p zinloze resolutie voor plasma / LCD?
Reg. datum: 23 juni 2003
Op 5 meter zie je zelfs het verschil niet tussen een goede SD plasma en een Full HD plasma. Vanaf een metertje of 1 a 2 zie je dat pas. Resolutie is maar een onderdeel en echt niet het belangrijkste. Resolutie en kwaliteit van de bron (sd video/hd video), dat is pas belangrijk!quote:Ekfad schreef op vrijdag 09 maart 2007 @ 09:03:
[...]
Op de belgische website staan de nieuwe toestellen (met specificaties) en ook een 42" FULL HD! Wat ik mij echter afvraag is of je op een afstand van 5m het verschil ziet tussen een 42" HD-ready die geen 1080p ondersteund en een 42" Full HD die wel 1080p ondersteund?
Reg. datum: 28 februari 2007
Ik ben gestopt met lezen
@davidgilmour
Ik ben sowieso van plan alles langs mijn receiver te laten lopen (die via hdmi naar de tv vertrekt) en het analoge tv-signaal wordt in april een digitaal signaal welke ook vie hdmi richting receiver en dan richting tv vertrekt.
@beiden
Nu ik dat allemaal gelezen heb vraag ik mij wel af of die panasonics geen vervorming van het beeld geven. De plasma die ik op het oog heb kent een resolutie van 1024x768. Als ik het goed begrijp is dit en aanpassing van de 4:3 standaard. Verlies ik dan een deel van het beeld of wordt het zo berekend door de interne processor dat het al dan niet uitgerokken wordt? Gewone tv moet er ook nog wat natuurlijk uit zien (geen rare gezichten zoals bij een vriend van mij)
Reg. datum: 23 juni 2003
1. Die 4:3 pixelverhouding zegt niet veel. Het is en blijft een HD Ready TV met alleen wat andere pixels. Er zijn ook HD TV's met 1024*1024 resolutie etc. Dus bekijk de TV in het echt en laat je ogen spreken.quote:Ekfad schreef op vrijdag 09 maart 2007 @ 12:55:
Nu ik dat allemaal gelezen heb vraag ik mij wel af of die panasonics geen vervorming van het beeld geven. De plasma die ik op het oog heb kent een resolutie van 1024x768. Als ik het goed begrijp is dit en aanpassing van de 4:3 standaard. Verlies ik dan een deel van het beeld of wordt het zo berekend door de interne processor dat het al dan niet uitgerokken wordt? Gewone tv moet er ook nog wat natuurlijk uit zien (geen rare gezichten zoals bij een vriend van mij)
2. 4:3 content ziet op elke breedbeeld onnatuurlijk uit. Dat ligt niet aan CRT/LCD/Plasma maar aan de natuurwetten. Als je een cirkel uitrekt is het geen cirkel meer.
Reg. datum: 28 februari 2007
Mercikes,quote:davidgilmour schreef op vrijdag 09 maart 2007 @ 13:21:
[...]
1. Die 4:3 pixelverhouding zegt niet veel. Het is en blijft een HD Ready TV met alleen wat andere pixels. Er zijn ook HD TV's met 1024*1024 resolutie etc. Dus bekijk de TV in het echt en laat je ogen spreken.
2. 4:3 content ziet op elke breedbeeld onnatuurlijk uit. Dat ligt niet aan CRT/LCD/Plasma maar aan de natuurwetten. Als je een cirkel uitrekt is het geen cirkel meer.
Ok, ik heb mijn ogen al laten spreken, vond de pana in zijn prijsklasse beter dan de rest (ook t.o.v. lcd's vond ik dit beter). Nu dat ik mij geen zorgen hoef te maken over het verdwijnen van 'stukken' beeld ga ik hem op mijn gemak bestellen en hopen dat ie vroeger beschikbaar is dan ze mij verteld hebben (april). Vanaf ik hem thuis staan heb laat ik mijn mening hier horen. En die 4:3 uitzendingen bekijk ik dan wel met balkjes
Reg. datum: 28 februari 2007
Eigenlijk nog een vraagje hierover, hoe zit het met het downscalen van een 1080p bron? Gaat dit problemen opleveren met deze resolutie (1020x768)??? Verlies van pixels? andere ongemakken?quote:Ekfad schreef op vrijdag 09 maart 2007 @ 14:40:
[...]
Mercikes,
Ok, ik heb mijn ogen al laten spreken, vond de pana in zijn prijsklasse beter dan de rest (ook t.o.v. lcd's vond ik dit beter). Nu dat ik mij geen zorgen hoef te maken over het verdwijnen van 'stukken' beeld ga ik hem op mijn gemak bestellen en hopen dat ie vroeger beschikbaar is dan ze mij verteld hebben (april). Vanaf ik hem thuis staan heb laat ik mijn mening hier horen. En die 4:3 uitzendingen bekijk ik dan wel met balkjes
Reg. datum: 02 juli 1999
In de winkel lijken die dingen allemaal kleiner, en op 2.70 van het scherm af vond ik het goed te doen, thuis is het dan toch weer anders denk ik. Ik wil uiteraard niet dat ik de pixels kan gaan tellen bijvoorbeeld
Bij de Media Markt zei de verkoper trouwens tegen me dat voor mijn kijkafstand een 66cm TV de beste keuze was. Op mijn vraag waarom ik dan overal lees dat het zo'n 94cm zou moeten zijn zei ie: "U bent nu bij de MediaMarkt en niet op Internet, mijn advies is gebaseerd op wat onze klanten kopen". Na deze redelijk arrogante opmerking ben ik maar naar gegaan...
Nikon D7000, 18-105VR, 70-300VR, 12-24, 105 macro, 35/1.8, 50/1.4D, SB600
Reg. datum: 02 december 2002
Ik zit tussen de 2.50m en 3.00m te kijken en heb absoluut geen spijt van mijn 107cm (plasma)-TV. Ik had hiervoor een 82cm CRT en dat is echt te klein voor die afstand. 107cm is absoluut geen overbodige luxe op die afstand. 94cm zou net wel/net niet zijn, dat is moeilijk te zeggen. Mijn advies is 107cm (Panasonic aanbieding zeker overwegen @ MM). Je zult er geen spijt van krijgen.quote:Martijn schreef op zaterdag 17 maart 2007 @ 23:12:
Mensen, ik zit in dubio. Ik had al bijna beslist een Philips Ceneos LCD scherm te kopen TOT ik in de Media Markt vandaag tegen de Panasonic Plasma's aanliep
. Wat een geweldig beeld zeg, zo veel mooier als blokkerdeblok LCD. Daarbij is zwart gewoon echt zwart, waardoor de enige twee bezwaren die ik bij LCD had weggepoetst zijn. Ik zit echter met 1 ding, de grootte van die dingen. Ik heb een kijkafstand van zeg maar 2.70 meter, en dacht zelf dat daar een 66 a 82cm scherm bij hoorde. Als ik ga kijken naar de kijkafstandmethode in verschillende topics hier op GoT dan kom ik op 94 ongeveer, meteen de kleinste maat Plasma
. Ik zit echter te bekijken of dit niet gewoon te groot is, mijn gevoel zegt namelijk van wel.
In de winkel lijken die dingen allemaal kleiner, en op 2.70 van het scherm af vond ik het goed te doen, thuis is het dan toch weer anders denk ik. Ik wil uiteraard niet dat ik de pixels kan gaan tellen bijvoorbeeld. Ervaringen van mensen met een kijkafstand van 250-300cm zijn dus welkom
.
Bij de Media Markt zei de verkoper trouwens tegen me dat voor mijn kijkafstand een 66cm TV de beste keuze was. Op mijn vraag waarom ik dan overal lees dat het zo'n 94cm zou moeten zijn zei ie: "U bent nu bij de MediaMarkt en niet op Internet, mijn advies is gebaseerd op wat onze klanten kopen". Na deze redelijk arrogante opmerking ben ik maar naar gegaan...
[Asus Transformer] [Q-Ware Pro3 7"] [HTC HD2@Android] [Nikon D3100]
Reg. datum: 02 juli 1999
Kijk, dit neemt mijn twijfel wel wat wegquote:Smarron schreef op zondag 18 maart 2007 @ 01:28:
[...]
Ik zit tussen de 2.50m en 3.00m te kijken en heb absoluut geen spijt van mijn 107cm (plasma)-TV. Ik had hiervoor een 82cm CRT en dat is echt te klein voor die afstand. 107cm is absoluut geen overbodige luxe op die afstand. 94cm zou net wel/net niet zijn, dat is moeilijk te zeggen. Mijn advies is 107cm (Panasonic aanbieding zeker overwegen @ MM). Je zult er geen spijt van krijgen.
Verder kost de v45 van panasonic bij MM maar 899 euro, is het de moeite waard om te wachten op de V70? Budget is zo'n 1300 euro max dus dat zou namelijk ook nog wel kunnen
Nikon D7000, 18-105VR, 70-300VR, 12-24, 105 macro, 35/1.8, 50/1.4D, SB600
Reg. datum: 23 juni 2003
Ik zit op 2 meter 75 van het scherm en heb bewust voor een plasma van 37 inch gekozen. Hoofreden is dat ik 95% van de tijd naar SD bronnen kijk. SD bronnen zien er op een heel groot scherm minder goed uit dan op een iets kleiner scherm. Vooral bij TV uitzendingen is dit merkbaar met een lagere bitrate. Als er alleen maar HD materiaal zou worden vertoond dan zou ik zelfs een 50 inch scherm kopen op deze afstand om het Home Theater gevoel te vergroten. Maar zoals gezelgd 50 inch gaat nu nog een slechter beeld opleveren. 37 inch is tot 2 meter 50 echt de ideale maat. Boven de 3,25 is 42 inch beter. Daar tussen in is het afhankelijk van je voorkeur. Scherper beeld of groter beeld.quote:Martijn schreef op zondag 18 maart 2007 @ 11:31:
[...]
Kijk, dit neemt mijn twijfel wel wat weg. 107cm is gewoon geen optie aangezien die niet in mijn kast past
. Tussenruimte tussen de kast is 104cm en er moet wel wat ruimte over zijn wil het er een beetje normaal uitzien denk ik
.
Verder kost de v45 van panasonic bij MM maar 899 euro, is het de moeite waard om te wachten op de V70? Budget is zo'n 1300 euro max dus dat zou namelijk ook nog wel kunnen.
Reg. datum: 02 juli 1999
Hij is dan 102cm, dus beide kanten 1cm over, lijkt me beetje te weinigquote:kiddyl schreef op zondag 18 maart 2007 @ 11:42:
107cm is de diagonaal van het scherm, niet de breedte. Wellicht dat hij wel past in je kast als je de maten even opzoekt.
Mijn voorkeur heeft scherper beeld inderdaadquote:davidgilmour schreef op zondag 18 maart 2007 @ 11:45:
[...]
Ik zit op 2 meter 75 van het scherm en heb bewust voor een plasma van 37 inch gekozen. Hoofreden is dat ik 95% van de tijd naar SD bronnen kijk. SD bronnen zien er op een heel groot scherm minder goed uit dan op een iets kleiner scherm. Vooral bij TV uitzendingen is dit merkbaar met een lagere bitrate. Als er alleen maar HD materiaal zou worden vertoond dan zou ik zelfs een 50 inch scherm kopen op deze afstand om het Home Theater gevoel te vergroten. Maar zoals gezelgd 50 inch gaat nu nog een slechter beeld opleveren. 37 inch is tot 2 meter 50 echt de ideale maat. Boven de 3,25 is 42 inch beter. Daar tussen in is het afhankelijk van je voorkeur. Scherper beeld of groter beeld.
Nikon D7000, 18-105VR, 70-300VR, 12-24, 105 macro, 35/1.8, 50/1.4D, SB600
Reg. datum: 22 maart 2007
27 inch(66cm) of 32 inch (82cm) zijn de ideale maten voor de afstand waarvan jij je tv bekijkt. maar het is aan jou persoonlijk wat jij mooier vindt. Als jij savonds van 2.5 meter naar een 42 inch moet kijken wordt je erg snel moe..quote:[b]Martijn schreef op zaterdag 17 maart 2007 @ 23:12
Bij de Media Markt zei de verkoper trouwens tegen me dat voor mijn kijkafstand een 66cm TV de beste keuze was. Op mijn vraag waarom ik dan overal lees dat het zo'n 94cm zou moeten zijn zei ie: "U bent nu bij de MediaMarkt en niet op Internet, mijn advies is gebaseerd op wat onze klanten kopen". Na deze redelijk arrogante opmerking ben ik maar naar gegaan...
Reg. datum: 22 maart 2007
daarnaast is het mooie ervan af, al heb je in een kleine huiskamer zon overdeven grote TV, LCD geeft wel veel licht, bespaart weer op de lampenquote:Ivan4you schreef op donderdag 22 maart 2007 @ 22:10:
Zolang je de ondertitels maar niet moet lezen door met je hoofd van links naar rechts te bewegen.Dat is toch de minimum afstand hoor
Ik word van veel dingen moe, maar niet van het op 2,5 meter naar een 42 inch scherm kijken.quote:reservoirdogs schreef op donderdag 22 maart 2007 @ 21:23:
[...]
27 inch(66cm) of 32 inch (82cm) zijn de ideale maten voor de afstand waarvan jij je tv bekijkt. maar het is aan jou persoonlijk wat jij mooier vindt. Als jij savonds van 2.5 meter naar een 42 inch moet kijken wordt je erg snel moe..
Vroeger werd een kijkafstand van 6 keer de beeldscherm grootte aangeraden, maar tegenwoordig kun je best factor 2-3 gebruiken (ivm hogere kwaliteit)
Jij bekijkt het wel erg zwart wit. Er zit nog een heleboel variatie tussen gewoon standaard materiaal en HD materiaal.quote:Ivan4you schreef op vrijdag 23 maart 2007 @ 12:17:
Je zegt het nu zelf.Bij hogere kwaliteit.Ok we zitten hier op het tweakers forum,maar meer dan 90% kijkt nog geen high definitie op zijn nieuwe plasma of lcd en dat zal misschien nooit gebeuren bij hun eerste platte tv.Dus voor gewoon standaard materiaal is verder zitten toch aangeraden
Digitale TV en DVD zijn al een flinke verbetering tov vroegâh, toen je alleen analoge TV en een videorecorder had.
En ik denk dat het percentage mensen wat een platte tv heeft maar géén dvd speler niet erg groot is.
En over vroegâh gesproken: Vroegâh had je geen hobbels maar kuilen !
Reg. datum: 22 maart 2007
factor 4 wordt aangeraden(ook op bijvoorbeeld sont beurs.) wat iedereen persoonlijk mooi vind dat is natuurlijk niet aan mijquote:hvangent schreef op vrijdag 23 maart 2007 @ 09:28:
[...]
Ik word van veel dingen moe, maar niet van het op 2,5 meter naar een 42 inch scherm kijken.
Vroeger werd een kijkafstand van 6 keer de beeldscherm grootte aangeraden, maar tegenwoordig kun je best factor 2-3 gebruiken (ivm hogere kwaliteit)
Wij zijn van plan een plasma aan te schaffen.Voor normale tv wordt er altijd 4:3 op onze huidige breedbeeld gekeken (ik houd niet van langgerekte gezichten en andere vervormingen), er zijn dus 2 grote zwarte vlakken aan beide zijden het gros van de tijd. Scheelt dit ook duidelijk in verbruik vraag ik mij dan af?
Misschien iemand met een plasma en een verbruiksmeter die een totaal wit beeld, en een totaal zwart beeld op verbruik wil testen? Ik zou u heel dankbaar zijn
Misschien vind je me een beetje kort door de bocht, maar welke plasma, niet alle plasma's verbruiken evenveel, maar bij totaal wit beeld gebruiken ze netzoveel als wat er op de achterkant van de plasma staat aangegeven, bij totaal zwart beeld verbruikt tie 0 watt want dan staat tie uitquote:Bartjuh schreef op dinsdag 27 maart 2007 @ 21:10:
Misschien iemand met een plasma en een verbruiksmeter die een totaal wit beeld, en een totaal zwart beeld op verbruik wil testen? Ik zou u heel dankbaar zijn
Reg. datum: 23 juni 2003
Ik heb nog nooit van mijn leven ook maar een LCD scherm gezien dat mij bij TV en DVD's wist te overtuigen, ook de schermen van 10.000 euro niet. Bij plasma lukt dat wel bij schermen vanaf 830 euro. Dus dit topic kan op slot. De conclusie is : koop een plasma.
Blijft een mening (waar overigens niks mis mee is). Maar GoT is om te discussieren en een modje zal wel aangeven of een topic gesloten mag worden.quote:davidgilmour schreef op dinsdag 27 maart 2007 @ 23:44:
Ik heb nog nooit van mijn leven ook maar een LCD scherm gezien dat mij bij TV en DVD's wist te overtuigen, ook de schermen van 10.000 euro niet. Bij plasma lukt dat wel bij schermen vanaf 830 euro. Dus dit topic kan op slot. De conclusie is : koop een plasma.
Ik heb ook zeer slechte plasma's gezien, ik ga niet zeggen dat per definitie plasma mooier beeld zou geven. Er zit troep bij LCD en er zit troep bij plasma. Ik heb zeer mooie plasma's gezien, maar ook echt zeer mooie LCD's.
Maar waar het wel op neerkomt, ga zelf kijken in de winkel. Een TV is toch iets waar je dagelijks tegenaan gaat kijken. Het is niet zoals een PC die je zonder te zien wel kunt bestellen, aangezien prestaties op basis van specs vrij duidelijk zijn. Een TV op basis van specs kan er mooi uitzien, maar probeer dan dezelfde mening na het zien van de TV IRL te hebben. Dan zul je een koop doen waar je tevreden over zult zijn. Of dit nou LCD of plasma is.
En dat is mijn mening.
[Asus Transformer] [Q-Ware Pro3 7"] [HTC HD2@Android] [Nikon D3100]
Reg. datum: 23 juni 2003
Er is ook troep bij plasma's. Klopt. Medion, Tevion, Mycom, al die naamloze merken kun je zo in de prullenmand gooien. Ook B merken als Thomson. Waarom denk je dat Philips en Sony geen plasmas meer maken? Als ze kwaliteit maakten en ze waren als beste uit de test gekomen dan zaten ze nu echt nog in die markt hoor! Maar de top van de plasmas zijn toch echt wel Pioneer en Panasonic. Als je voor 1.000 euro een 42 inch Panasonic kunt kopen en voor 830 euro een 37 inch die beter is dan welke plasma ook onder de 1.750 euro en zelfs even goed als *elke* plasma tot ca. 2.500 euro dan is er voor plasma maar een keuze en dat zijn die Panasonics. Als je van mooi design houdt en je hebt geld over dan is de Pioneer de beste keuze. Daarnaast komt alleen Fujitsu (let op: geen Fujitsu-Siemens, dat is een ander bedrijf) nog in aanmerking voor de beste plasma, maar die zijn alleen bij enkele gelesecteerde dealers leverbaar vanaf ca. 2.500 euro(!).quote:Smarron schreef op woensdag 28 maart 2007 @ 08:38:
[...]
Ik heb ook zeer slechte plasma's gezien, ik ga niet zeggen dat per definitie plasma mooier beeld zou geven. Er zit troep bij LCD en er zit troep bij plasma. Ik heb zeer mooie plasma's gezien, maar ook echt zeer mooie LCD's.
Het is geen mening maar een feit dat analoge tv en de meeste digitale tv uitzendingen en dvd's *niet* goed worden weergegeven op LCD's. Dat is een eigenschap van LCD. Kleurenweergave als zwart is een probleem voor veruit de meeste LCD's. Kijk eens naar een voetbalwedstrijd op een 1 meter LCD als je op 2 meter afstand zit. Een groot pixelfeest.
LCD is goed in staat om foto's weer te geven in hoge resolutie. En High Definition films zien er op dure LCD schermen goed uit omdat ze 1:1 de pixels weergeven.
Zolang je in Nederland nog voor meer dan 50% geen HD TV hebt bespaar je dan de moeite en loop met een boog om LCD heen. Dit duurt tot tenminste 2012. Tegen die tijd krijg je gratis een 2 meter scherm bij een telfortabo.
In 2012 heet Telfort 'Vodorange' of zoiets....quote:davidgilmour schreef op woensdag 28 maart 2007 @ 09:57:
[...]
Zolang je in Nederland nog voor meer dan 50% geen HD TV hebt bespaar je dan de moeite en loop met een boog om LCD heen. Dit duurt tot tenminste 2012. Tegen die tijd krijg je gratis een 2 meter scherm bij een telfortabo.
Ook bij HDTV geeft een 1080p LCD de pixels niet 1:1 weer, omdat ook LCD tv's (plasma's ook) nog steeds aan overscan doenquote:davidgilmour schreef op woensdag 28 maart 2007 @ 09:57:
LCD is goed in staat om foto's weer te geven in hoge resolutie. En High Definition films zien er op dure LCD schermen goed uit omdat ze 1:1 de pixels weergeven.
Ik wilde idd Philips en Samsung naar voren halen. Belabberd zagen die plasma's eruit. Schandalig vond ik het. Panasonic, Pioneer en naar mijn mening zeker niet LG te vergeten maken uitstekende plasma's.quote:davidgilmour schreef op woensdag 28 maart 2007 @ 09:57:
Er is ook troep bij plasma's. Klopt. Medion, Tevion, Mycom, al die naamloze merken kun je zo in de prullenmand gooien. Ook B merken als Thomson. Waarom denk je dat Philips en Sony geen plasmas meer maken? Als ze kwaliteit maakten en ze waren als beste uit de test gekomen dan zaten ze nu echt nog in die markt hoor! Maar de top van de plasmas zijn toch echt wel Pioneer en Panasonic. Als je voor 1.000 euro een 42 inch Panasonic kunt kopen en voor 830 euro een 37 inch die beter is dan welke plasma ook onder de 1.750 euro en zelfs even goed als *elke* plasma tot ca. 2.500 euro dan is er voor plasma maar een keuze en dat zijn die Panasonics. Als je van mooi design houdt en je hebt geld over dan is de Pioneer de beste keuze. Daarnaast komt alleen Fujitsu (let op: geen Fujitsu-Siemens, dat is een ander bedrijf) nog in aanmerking voor de beste plasma, maar die zijn alleen bij enkele gelesecteerde dealers leverbaar vanaf ca. 2.500 euro(!).
Het is geen mening maar een feit dat analoge tv en de meeste digitale tv uitzendingen en dvd's *niet* goed worden weergegeven op LCD's. Dat is een eigenschap van LCD. Kleurenweergave als zwart is een probleem voor veruit de meeste LCD's. Kijk eens naar een voetbalwedstrijd op een 1 meter LCD als je op 2 meter afstand zit. Een groot pixelfeest.
LCD is goed in staat om foto's weer te geven in hoge resolutie. En High Definition films zien er op dure LCD schermen goed uit omdat ze 1:1 de pixels weergeven.
Zolang je in Nederland nog voor meer dan 50% geen HD TV hebt bespaar je dan de moeite en loop met een boog om LCD heen. Dit duurt tot tenminste 2012. Tegen die tijd krijg je gratis een 2 meter scherm bij een telfortabo.
Ik heb overigens ook Philips LCD's van dichtbij mee mogen maken en was niet negatief verrast. Het beeld is behoorlijk ok, maar komt er beter uit op HD dan op SD. En ik heb een aantal uurtjes kennis mogen maken met de Tatung. Hier ook niks mis mee, zeker niet op 1080p.
Ik ben het compleet met je eens dat je met SD zeker meer aan plasma hebt, maar ook 720p blinkt uit op scherpte met plasma.
Als ik beiden op een rijtje zet, heb ik mijn keuze vooral gemaakt door kleurechtheid en prijs. Ik heb dus ook al een aantal maandjes een plasma staan, en zeker niet ontevreden. Ik wil LCD alleen niet afstempelen als kansloos.
[Asus Transformer] [Q-Ware Pro3 7"] [HTC HD2@Android] [Nikon D3100]
Reg. datum: 16 november 2003
SD = "Gewone" tv. Lage resolutie.quote:bsmpower schreef op zondag 08 april 2007 @ 22:07:
Misschien domme vraag maar wat bedoelen jullie met SD?
HD = Hoge resolutie.
Reg. datum: 02 augustus 2003
Maar heeft een geweldig beeld met sat-tv en dvd, en kan via ypbpr de 720p resolutie aan van b.v. de xbox360. Er staat ook een upscaling dvd speler aan. Ondanks de lage resolutie ziet deze plasma er beter uit dan 90% van de lcd's die ik tegenkom.
Zodra er voldoende hd materiaal beschikbaar is op tv, zal ik ook overstappen op een full-hd lcd, tot die tijd blijf ik bij deze plasma. Wel jammer dat ik net iets te vroeg gekocht heb en nu met een "oude" zit.
Overigens, hoe lang gaat dat nog duren voor de t.v. uitzendingen in HD zijn, net zolang als dat 15jaar geleden de verkopers begonnen met de breedbeeld tv's ? Nu nog zijn de meeste uitzendingen in 4:3 !
O ja het verbruik vroeg iemand naar : zo'n 290 watt tijdens het journaal. Maar dat is Mevrouw de Boer helemaal waard
Plasma en lcd zitten op ongeveer hetzelfde verbruik, mits het scherm net zo groot is natuurlijk. En waar praten we over, 1 kilowatt per avond = 9 cent, hele jaar = 33 euro. Nou nou.
HaseMike wijzigde dit bericht 08-04-2007 23:08 (14%)
Reg. datum: 08 april 2007
Dit terwijl LCD's wel breedbeeld resoluties hebben?
Als je op een plasma dan een 3:4 uitzending in 3:4 wil zien, moet hij de breedte nog meer downscalen dan de hoogte.
Vast bedankt voor de uitleg.
Omdat pixels niet vierkant hoeven te zijn en ze op deze manier kennelijk de meeste pixels kwijtkunnen op een plasma. Dat men dan in de hoogte anders moet schalen dan in de breedte maakt denk ik weinig uit.quote:peanut123 schreef op maandag 09 april 2007 @ 09:34:
Kan iemand mij uitleggen waarom plasma tv's 3:4 resoluties hebben en toch breedbeeld zijn?,
Dit terwijl LCD's wel breedbeeld resoluties hebben?
Reg. datum: 18 april 2007
Maar toen de vraag welk merk en wat voor specificaties. En moet het toestel HD zijn ? Ik heb nu een fantastisch plasmatoestel gevonden.
Een G-Hanz. Een schitterend mooi toestel, Italiaans design. Het merk is Duits, dus wat betreft de techniek zit ik goed. Hij is HD, ziet er echt heel mooi en strak uit, niet zo'n grijze schilderijlijst eromheen, maar een strakke glasplaat die de complete voorkant afdekt, met mooie donkerzwarte rand. Mijn vrouw is er ook blij mee, heel gemakkelijk schoon te maken ( zelfs gewoon met glassex of een natte doek ) en ook niet brandgevaarlijk dus. Een contrast van 1:10000 en helderheid 1200. 3 HDMI's en alles wat je nog meer nodig hebt.
De prijs is wel aan de hoge kant,( hoewel financiering mogelijk was ) maar voor dat geld krijg je ook heel wat. Ik heb het toestel via internet gevonden, ben naar een dealer bij mij in de buurt gaan kijken en ben met de specificaties weer gaan zoeken op internet. Ik had immers nog nooit van G-Hanz gehoord. Uiteindelijk heb ik hem vorige week toch besteld. Eergisteren hebben ze het toestel bij me afgeleverd, ze hebben het netjes tegen de muur gehangen, met de bijgeleverde wandsteun. Ze hebben het toestel helemaal ingesteld, mijn DVD en digitale settopbox aangesloten en gaven ook nog een gebruiksinstructie.
Ik ben echt kindsgelukkig. Schitterende beeldkwaliteit, echt een plaatje. Het zwart is echt pikzwart en de kleuren gewoon prachtig. Kortom, ik ben er blij mee.
Reg. datum: 19 januari 2004
Nog beter:quote:Crew One schreef op zondag 08 april 2007 @ 22:37:
[...]
SD = "Gewone" tv. Lage resolutie.
HD = Hoge resolutie.
SD = Standard Definition
HD = High Definition
Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 last
Dit topic is gesloten.



