Ja dat hebben heel veel mensen, kpn wordt strenger naarmate de snelheden hoger worden. Dat is ook logisch, want wat "toen" een basic was, wordt nu een light. Je hebt op die locaties de kans dat je niet de volledige snelheid haalt, kpn biedt nieuwe abonee's niet de mogelijkheid voor basic te kiezen omdat ze gewoon een hele veilige marge hanteren (en daarom heel weinig problemen met stabiliteit hebben) en bestaande klanten die problemen hebben bieden ze dan de mogelijkheid om kosteloos te downgraden naar een light abonnement volgens mij. Maar je kan er ook voor kiezen om dan met 1,8mbit te blijven internetten bijvoorbeeld.
Maar op het overgrote deel van de locaties zal het allemaal wel meevallen, ik hoor (helpdeskmedewerker 2e lijn) eigenlijk nooit van snelheidsproblemen. Sterker nog, van de week had ik voor het eerst iemand aan de lijn waarvan de modem met splitter 832kbps haalde en zonder splitter 1024, als je bij die klant de postcodecheck deed, kwam er te staan "adsl is niet beschikbaar" en hij woonde 4,5 km van zijn centrale, dan kan een telefoonlijn wel tot 6km lang zijn (kpn legt die dingen soms zo extreem onlogisch

), maar dat zijn echt uitzonderingen.
Als het niet kan, dan kan het niet, maar tot 3km (waar verreweg de meeste mensen binnen vallen) moet volgens mij zelfs 4mbit geen problemen opleveren op een goede telefoonkabel.
En als je het niet haalt, sja dan is het overmacht en mag je gratis naar een lager abo overstappen die je wel haalt, als je dat wil.
[
Voor 69% gewijzigd door
JvS op 09-01-2004 15:18
]