Nu wat mij betreft, ik ga geen A80 kopen. Waarom niet: wel kijk eens naar de foto op de volgende URL
http://www.pbase.com/image/23047772
Let vooral op de lucht. Deze is volledig uitgevreten. Deze tekortkoming was mij ook al opgevallen met één van zijn voorgangers.
Uitgevreten? De lucht is gewoon overbelicht, en als ik dan bij de full EXIF info kijk, dan zie ik daar allerlei instellingen staan die gemaakt zijn door de fotograaf. Ik had zo'n foto dus gewoon met AUTO gemaakt, dan was het resultaat denk ik veel beter geweest. De fotograaf heeft zijn/haar instellingen aangepast aan de voorgrond, welke goed gelukt is, maar niet gelet op de achtergrond. Ik denk dat hij/zij beter een de flitser had kunnen gebruiken voor een betere belichting in de gehele foto. Ik snap echt niet waarom de fotograaf niet AUTO heeft gebruikt.
En dat brengt mij meteen op wat ik duidelijk probeer te maken: foto's zijn afhankelijk van veel factoren, maar het begint bij twee hele belangrijke: de camera, en degene die de camera bedient. Hoe beter de fotograaf de camera kan bedienen, hoe beter de foto's. Het speelt ook mee hoe goed de fotograaf de camera "kent", als je een toestel een paar weken hebt ken je nog steeds niet. De meeste foto's die je bijvoorbeeld in dit forum ziet, zijn probeersels (niets mis mee overigens). En dan heb ik het nog niet eens over de "smaak" van mensen, want wat is een goede foto?
Ik zal wel bevooroordeeld zijn omdat ik sinds gisteren ook eigenaar ben van dit toestel, maar ik denk dat je te kritisch bent. De A80 is erg goed met de automatische instellingen naar mij mening. Daarnaast heeft hij het grote voordeel dat je als fotograaf zo'n beetje alles in kunt stellen wat je maar zou willen, zodat je in moeilijke situaties voor AUTO toch hele mooie dingen kunt bereiken. Dat wil niet zeggen dat ik mijn eerste foto's zo fantastisch vind!
Wanneer je de foto's van de A80 niet goed vindt, en dus daarom bij voorbaat de camera al niet wilt kopen, dan ben ik benieuwd welke je dan wel wilt kopen. Een camera wordt niet zomaar op een voetstuk geplaatst in een forum, daar zijn echt wel goede ervaringen voor nodig. Natuurlijk zijn er betere toestellen, maar die kosten nu eenmaal meer en het is maar net hoeveel je er aan uit wilt geven!
En ik blijf erbij dat door of een minderwaardige lens of een slechte jpeg-compressie de beelden aan detailrijkdom niet goed zijn.
Ik heb hier een foto gemaakt van een straatnaambordje vanuit mijn huis, door het raam, over de tuin, over een plantsoen, over de straat, over de tuin, tegen een huis, op AUTO. Goed te lezen, maar tikje wazig. Ik ben daar niet tevreden mee, dus ik stel mijn statief op, op dezelfde plaats, op AUTO, met 2-sec timer. Haarscherp. Ik zie op die foto net zoveel detail dan dat ik op straat over de tuin naar dat bordje kijk. Wil je geen JPEG-compressie omdat je bang bent dat je iets mist? Koop een duurder toestel, een digitale spiegelreflex ofzo!