Je kunt extra's geloof ik niet standaard uitzetten, je kunt wel gewoon simpelweg alle vinkjes afvinken zodat je er niks van ziet.
Zelf ben ik verknocht aan hulplijnen, alles moet bij mij zichtbaar of onzichtbaar uitgelijnd zijn, en dan kun je niet zonder.
Dus,
ultrasupreme, even om er 2 toe te lichten:
Slices kun je gebruiken als je bijv. exporteert naar web (met de gelijknamige knop onder bestand). Hoe het precies werkt weet ik niet en wil k ook niet weten, want ik slice lekker zonder die lijntjes. Je kunt een image dus in vlakken verdelen en die in een website weer dmv. positionering weer lekker tegen elkaar aan schuiven.
Hulplijnen kun je horizontaal en verticaal in beeld slepen, en ze bijvoorbeeld Snappen (magnetisch maken). Je moet je lineaal aan hebben staan aan de randen van je beeld en dan je muis op de lineaal zetten en slepen naar je afbeelding toe. Dan krijg je een blauw lijntje.
Als je hem in een lege layer sleept en bepaalde snapmethoden staan aan, dan zal het lijntje precies op het midden van je document een 'tikje' geven zodat je hem daar los kunt laten.
Het is dan vooral fijn om je info pane aan te hebben staan en je zoom op een rond getal te zetten zoals 50% of 25%, anders willen je hulplijnen niet precies op bijv. 20 px maar wel op 20,178902 px
Iig, hier spreekt een verslaafde. Maar ja, as I said, ik ben gewend om alles in dtp programma's precies op de milimeter nauwkeurig op te maken...
heidiulrich.nl | adventura.nl : rugzakavonturen | pathwise.nl : prepping geeks to get jobs