Ik hoop dat in de toekomst alle consoles standaard VGA of DVI uitgangen hebben om die zonder capture kaart, of andere devices gemakkelijk te kunnen aansluiten op een pc scherm.
Als dat zo is zal het draagvlak voor consoles alleen maar groeien. Want dan kan ik gewoon een eenvoudig pc'tje kopen voor de standaard pc taken (wat mij veel goedkoper gaat uitkomen) en mijn zelfde pc scherm gebruiken om te gamen. (je pc scherm niet kunnen gebruiken om een console is toch onnozel? een pc wordt al steeds vaker in de woonkamer geplaats, tot op het moment dat het televisiescherm zal 'fusioneren' met een pc monitor, pc monitors die toch steeds van betere kwaliteit zijn dan het gemiddelde tv scherm)
Dat wordt dan een droom setup, een pc waar je niet noodgedwongen elk jaar heel grote inversteringen hoeft te doen om mee te blijven en games speelbaar te houden, met daarnaast de console, aangesloten op mijn pc scherm. Dan hoeft gamen voor een pc niet meer voor mij. Dan kan je die setup een paar jaar aanhouden zonder veel extra kosten te moeten doen. Mijn pc die ik nu heb gaat voor alles minus games nog goed mee, dus daarvoor dient die niet geupdated te worden.
Ergens wordt gezegd dat pc gamen goedkoper is, maar dat durf ik toch ten zeerste te betwijfelen. Als je voor beide platformen de games *legaal* aankoopt, dan zal pc gamen op termijn wel duurder zijn. Dat de grafx van de console na verloop van tijd minder spectaculair worden moet je er dan maar bijnemen. (een nieuwe deftige videokaart kost minstens 300+€...)
Er zijn echt games waarvoor ik een update overweeg, maar dan vraag ik mij af of het wel de moeite is om alleen voor joint ops, EE2, GTR, FS2004 en zo dure updates te kopen. Ik speel een selecte verzameling games, en dan wordt het toch iets moeilijker om te beslissen over die cruciale update (waarvoor je met hetzelfde geld ook een heleboel andere leuke dingen kan doen)
Voor mij zijn consoles de toekomst, omdat ze gebruiksvriendelijker blijven. Wanneer trouwens de volgende generatie consoles uitkomt (PS3, xbox2) zullen grafx voor lange tijd geen obstakel meer zijn, want alle games zullen minstens 720p ondersteunen (1240*768 dacht ik) Dus resolutie wordt ook niet meer de beperkende factor van consoles. En ik zie weinig heil in het steeds maar verhogen van resolutie voor gameplay (TV is net iets aan de lage kant, maar 1280*.. is al heel confortabel en er zijn veel gamers die bij far cry en HL2 met minder tevreden moeten zijn) en qua mooie beelden op je scherm toveren met weinig rauwe power zijn consoles altijd al heel goed geweest. Dus dat wordt met ondersteuning voor shader3.0 in xbox 2en andere fancy troeven al helemaal geen probleem meer. (op een bepaald moment zal een verbetering van grafx kwaliteit zinloos zijn omdat het dan al bijna niet meer van echt te onderscheiden valt, of de grafx gewoon op zich prachtig zijn, verhogen van resolutie zal dan ook geen punt meer zijn, en consoles zullen dan uiteindelijk de strijd winnen om de meest complete en geĂŻntegreerde spelervaring te bieden. Ik schat nog 1 generatie na de volgende, en dan zullen grafx geen issue meer zijn, en zal het minder interessant blijken om daar te blijven in te investeren)
Ook biedt het feit dat games alleen moeten geschreven worden voor één platform (steeds dezelfde architectuur, goede support van de ontwerpers) en dat tot in het extreme kan getest worden op bugs opnieuw een voordeel voor de console. Je hoeft het echt maar op één device te bugfixen, ik denk dat veel game designers daarvoor tekenen. Je kan je dan ook volledig toeleggen op optimalisatie voor dat ene platform.
Maar zoals gezegd, console != pc. De twee zullen steeds naast elkaar blijven bestaan en slechts de toekomst zal uitwijzen wat het wordt.
Argumenten zoals : "op een console kan je dan weer neit chatten of surfen " zijn non-argumenten. (du-uh, dat staat ook niet in de taakomschrijving van die dingen, dus dat is ook helemaal niet aan de orde.Je kan van een toestel niet verwachten dat die iets doet waar het doelpubliek geen intersse in heeft. En sinds wanneer is het een probleem om voor twee verschillende taken twee verschillende devices te gebruiken? Je zet toch ook geen koffie met je broodrooster, of of koop je ook geen magnetron omdat je daar niet mee kan chatten?) Dus zoals ik zei zie ik het voor mezelf zo dat de pc dient voor office taken, productiveit, werk, consoles voor ontspanning. Daarbij, ik spendeer al zoveel tijd (uit noodzaak) achter de pc, dat pc gamen toch wat een sleur wordt

, en veel te duur.
Laatste opmerking: iemand ooit SSX2,SSX3, de tony hawk serie gespeeld? Geef nu toe, dat zijn toch games die de beste spelervaring geven op een console, niet? Relax met een paar vrienden wat split screen SSX, of wat motocross, andere fun race games (jet ski achtige toestanden, arcade, fun gamen) Zoiets is gewoon geboren op een console en zal daar ook steeds het beste scoren.