Leuk een Bose topic... Wat al een paar jaar open is en waar nog steeds reacties op komen
Ik heb de Bose 321 ook gehoord. In verschillende ruimtes zelfs en met verschillende muziek, bij iemand thuis. Was een groot huis en in bijna elke kamer stond en 321 setje. Waarom niet, als je het geld ervoor over hebt.
De eerste indruk van het geluid die je krijgt is prima.
Beetje veel boembass, maar goed dat kan je naar wens instellen zodat het wat minder wordt.
Hier halen ze echter de bekende loudness truc uit: Het geluid "knalt' uit de speakers. Met veel hoge en lage tonen klinkt geluid heel "vet" en heb je snel de indruk dat je hier te maken hebt met een goede set.
Maar dit geluid kan je ook behalen met een goedkoop (zeg 300-500 Euro) stereotorentje, precies zo.
Hier komt dus de naam erbij kijken: Je luistert naar Bose, dan moet het wel goed zijn, want het is best duur spul. En de mogelijkheid om 1 op 1 te vergelijken in de winkel heb je niet.
Op die manier laat demonstratie in de winkel altijd een positieve indruk achter. Maar dit geintje kan je met vrijwel elke set uithalen die meer dan een paar 100 Euro kost.
Dan gaan we verder na de eerste indruk, we gaan wat langer luisteren met verschillende muziek. Goed geluid? Nee, eigenlijk helemaal niet. Er is een gebrek aan middentonen, sterker nog er zijn vrijwel geen middentonen. Het gat tussen het bereik van de subwoofer en het bereik van de satellieten is zo groot dat er gewoon een heel stuk geluid weg valt.
Daarbij doet de subwoofer iets waar hij niet voor bedoeld is, proberen om toch nog wat middentonen weer te geven. Dan mag je het al geen subwoofer meer noemen, eerder een mono mid/bass speaker.
Wil je serieus muziek luisteren, sla deze set dan over.
Dan zijn er ook nog wel wat pluspunten, het lullige is dat die niks met geluid te maken hebben.
- Compacte afmetingen
- Weinig kabels
Minpunten:
- Frequentiegebied wat wordt weergegeven is meetbaar ronduit slecht (pieken en gaten)
- Prijs is ontzettend hoog voor welke onderdelen er zijn gebruikt
Slecht? Ligt eraan wie er naar gaat luisteren.
Wil je gewoon een knallend geluid voor bij je films, geef je niks om natuurgetrouwe muziekweergave, wil je weinig kabels en/of heb je weinig ruimte, en daar bovenop vind je het geen probleem om geld uit te geven aan iets wat qua materiaal en prestatie 5x zo weinig waard is: Dan Bose 321.
Vind je natuurgetrouwe weergave en muzikaliteit belangrijker dan uiterlijk en vind je kabels niet erg? Dan geen Bose 321.
Het is een afweging die een ieder voor zich moet maken.
Persoonlijk vind ik dat je speakers moet kunnen kopen om je hele leven mee te gaan. In de jaren '60 en '70 maakte men al speakers die nu nog steeds mee kunnen en die je naast merken/speakers kan zetten die nu duizenden Euro's kosten.
Speakers zijn vanaf die jaren niet meer beter geworden. Er valt niks meer aan te verbeteren aan de weergave.
Wat nog verbeterd kan worden is het design omdat dat bepaald wordt door de mode van die tijd.
Mijn mening is de Bose 321 set veel te duur is voor wat je krijgt en absoluut niet geschikt is voor muziekweergave. Zou de set vanaf 250 Euro kosten dan zou ik hem kunnen overwegen voor bij de TV.
Bij gebrek aan uw reclame staat hier mijn handtekening.