Toon posts:

[W&G forum quality] Hoe kwaliteit /13 te verhogen?

Pagina: 1 2 3 Laatste
Acties:
  • 316 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

De newbie vragen horen hier niet thuis, omdat die op te lossen zijn met een kwartiertje tot een uur research.

Dus we gaan GoT niet aanpassen voor die mensen, anders komen er alleen maar meer.

  • Booster
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 27-08 22:11

Booster

Superuser

Je krijgt dan inderdaad van de plekken op GoT waar men over zou zeggen:
He das echt goed hier joh, al je vragen vet snel beantwoord door echte pro's enzo!
Het helpdesk effect dus.

Krom voorbeeld misschien, maar wat men wil is denk ik een beetje dit:
[topic=448952]

Ik heb hier ook een post staan, en ik weet echt geen zak van fotografie af, maar ik probeer toch een beetje te helpen met wat ideeen en het hele kleine beetje kennis dat ik heb.

Maar de trick is dus om mensen te stimuleren anderen te helpen met het kleine beetje kennis dat ze hebben, en daarnaast ook nog om zelf te leren en beter te worden.
Het is gewoon een soort van oplopende spiraal, waar we in moeten zien te geraken.

The cake is a lie | The Borealis awaits...


Verwijderd

Topicstarter
/me Bied erg constructief aan om de flash/AS n00b FAQ te maken

Verwijderd

Topicstarter
Ik vind het overigens ook een idee om de starters van alle 'foute' topic titels, dus zonder duidelijke omschrijving en [pakket/probleem type], er erg duidelijk doch vriendelijk op te wijzen dat het duidelijk KAN.

  • Pelle
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 22:17

Pelle

🚴‍♂️

* Pelle leest dit hele topic en komt tot de conclusie dat er een hoop mensen nooit in Lieve Adjes komen :)

Zoals OzBoz in het begin al zei: deze discussie is al redelijk vaak gevoerd in LA de afgelopen tijd; maar misschien dat het nog niet eens zo'n gek idee van B-Top was om er hier ook es een draadje over te starten.

Ik hoor in ieder geval een hoop dingen die technisch niet haalbaar zijn (of wel haalbaar zijn, maar praktisch zwaar onhandig aangezien /13 niet het enige forum op GoT is). Ben zelf altijd voorstander geweest van een verplichte FAQ doornemen; maar dat zou dan voor heel GoT moeten gelden. Had ooit het idee dat men akkoord moest gaan met een stuk of 5 basisregels, waaronder het lezen van de sticky topics, het lezen van de FAQ's, het gebruiken van Google enz. En dat ze er akkoord mee moeten gaan dat die users gewoon richting trashcan gaan als ze die regels toch aan hun laars lappen. Maar goed, dat is iets voor GoT in het algemeen, en heeft ook niet echt veel betrekking op /13 specifiek.

Wat betreft dit forum blijf ik ook bij m'n mening dat de users zelf het niveau hoog moeten houden. En dat is verrekte lastig, dat weet ik, want zie elke keer maar weer met iets vernieuwends en uitdagends te komen. Veel mensen zitten hier al retelang, en die hebben een hoop (leuke en minder leuke) discussies al vaak langs zien komen. Minder leuke discussies worden genegeerd, en leuke discussies worden na verloop van tijd ook saaier naar mate je ze vaker langs ziet komen, en geen zin hebt om wéér je mening te geven.

Toch zijn dat wel de topics waarmee het niveau omhoog geschopt moet worden. Heb het er ooit wel es met McVirusS over gehad meen ik, maar bijvoorbeeld een vanuit de crew georganiseerd of geinitieerde wedstrijd geeft een tof competitief element, en bindt de users die je hier wilt houden ook, mits de opdrachten uitdagend genoeg zijn. (lite)modjes hoeven dat soort dingen niet zelf te verzinnen; vraag gewoon een aantal users of ze het zien zitten om een leuke opgave te verzinnen. Laat Clay of crisp een ruig DHTML vraagstuk bouwen, B-Top of oh,when? een actionscript contest, Spud of JunkyJaz een affiche-design-wedstrijd en Oogst of gladiool iets met 3d modelling. Namen doen er niet toe, ik roep hier gewoon even wat in me opkomt bij een bepaald onderwerp, maar 't gaat even om het idee :)

Verder zou ik het geloof ik geen probleem vinden als er meerdere FAQ's kwamen over verschillende onderwerpen; stop er veel aangehaalde topics in, linkjes naar tutorialsites, enzovoorts. En mocht iemand een vraag stellen die daarin wordt beantwoord, meteen op slot tieven. Laat elke rechtgeaarde W&G'er daar dan ook meteen wat van zeggen als het langskomt, meldt het even in SU of aan OzBoz, McVirusS, Tom, willem169, cutter of Cheatah. Hoe eerder op slot, hoe beter.

Anywayz, iets dat uitdaagt en eventueel ook nog een wedstrijdelement bevat waar als het even meezit ook nog wel prijzen aan te verbinden zijn door een contest eventueel door een bedrijf te laten sponsoren, zal zeker wel aanslaan en het kaf van het koren scheiden, mits de 'drempel' hoog genoeg is.

  • 2
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 31-03 13:52

2

Wat pelle al een beetje aangeeft, ik denk dat je moet kijken naar de uitstraling die het forum heeft. Volgens mij komen er veel mensen in het begin met allerlei loze vragen, en als ze dan na een tijdje door krijgen hoe het er echt aan toe gaat denken ze de volgende wel 2x na voor ze een vraag stellen, en doen ze ook meer moeite om hem duidelijk te stellen etc. Dus je moet proberen om het een uitstraling te geven waardoor de kwaliteit duidelijk naar voren wordt gebracht, niet zozeer vormgeving technisch, maar meer de manier waarop je je bijvoorbeeld registreert wat ingewikkelder/persoonlijker maken - ik noem maar iets.

Stel, als je in je profiel je beroep in gaat vullen bijvoorbeeld, als je daar nou ipv een normaal textveldje een select menutje krijgt, dat je kan kiezen uit webdeveloper, sys-op, vormgever, programmeur etc. dan krijgen mensen toch een wat serieuzer idee van voor wie het bedoeld is. Nogmaals ik roep maar wat, maar enkel om aan te geven wat ik bedoel.

  • André
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 09-09 14:17

André

Analytics dude

Misschien kun je als je wil registreren voor /13 een soort van vragenlijst maken met technische vragen. En als je die niet goed hebt komt je in een soort van 'view' mode en kun je niets posten.

En de mensen die alle vragen goed hebben kunnen wel topics posten.

  • Bluestorm
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 20-08-2022
Op maandag 25 maart 2002 09:16 schreef Yogho het volgende:
Misschien kun je als je wil registreren voor /13 een soort van vragenlijst maken met technische vragen. En als je die niet goed hebt komt je in een soort van 'view' mode en kun je niets posten.

En de mensen die alle vragen goed hebben kunnen wel topics posten.
Wat voor vragen wilde je dan stellen? Webdesign en Graphics is al zo breed dat lang niet iedereen overal basiskennis over heeft.

Daarnaast heeft het ook weinig nut omdat je daarna alsnog domme vragen kunt stellen. Het ligt gewoon aan de mentaliteit van "even op GoT vragen". Verder erger ik me niet echt aan simpele vragen. Als je ergens niets van af weet is het nu eenmaal ook niet zo makkelijk om daar wat over te vinden. Je moet immers wel de juiste bewoording weten om goed resultaat te boeken. (En veel mensen zijn nu eenmaal niet zo goed in het omgaan met een zoekmachine ;) )

Zolang iedereen z'n vraag een beetje duidelijk formuleert in de titel kost het toch geen moeite om te kiezen wat je wel en niet wil lezen?

Tenminste... dat [ denk / zie / weet ] ik... | Javascript obfuscator | foto's en video's uploaden


  • Booster
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 27-08 22:11

Booster

Superuser

Wat betreft het zoeken ben ik het wel eens... Ik zoek zelf vaak genoeg, maar op het moment dat ik niet de juiste termen weet is het echt vervelend lastig om iets te vinden.

Een glossery of terms kan dan soms uitkomst bieden, maar ook hiervan is toch weer de vraag of het gelezen wordt.

The cake is a lie | The Borealis awaits...


  • Karp
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 21:46
ok, ander vaag ideetje



we willen mensen wegwerken die "ff snel wat vragen"

want nou als op elke gestarte topic een half uur delay zit en dat je na dat half uur eerst weer moet bevestigen dat je die topic wil plaatsen?

*veel* mensen zouden hier van afgeschrikt zijn, en dan bij de melding dat je moet wachten meteen een tekst toevoegen dat je ook even zou kunnen proberen te zoeken


en ja idd, ik kan weer alleen met extreme ideen komen :D

Ik weet alles over digitale toegankelijkheid, of ik weet wie het wel weet.


  • Pelle
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 22:17

Pelle

🚴‍♂️

Op maandag 25 maart 2002 13:17 schreef Karp het volgende:
ok, ander vaag ideetje
Nog een voorbeeld van een niet-haalbaar idee :)
Je hebt hier te maken met forum-software voor heel GoT, en die is niet eventjes aan te passen aan de wensen van de mensen hier in /13. De oplossingsruimte voor de huidige problemen ligt dus buiten alle technische zaken.

En dan kom je toch terecht bij die-hard users zelf, hun inzet, de dingen die ze organiseren, de manier waarop er gemod wordt, en de kwaliteit van de FAQ's.

  • Booster
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 27-08 22:11

Booster

Superuser

Het is denk ik geen enorm slecht idee wat je aanlevert, maar technisch gezien gewoon weer niet echt haalbaar.

Maar goed om te zien dat je in ieder geval meedenkt, appreciate te effort :)

The cake is a lie | The Borealis awaits...


  • BtM909
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online

BtM909

Watch out Guys...

Op maandag 25 maart 2002 09:22 schreef Bluestorm onder andere:

[..]

Wat voor vragen wilde je dan stellen? Webdesign en Graphics is al zo breed dat lang niet iedereen overal basiskennis over heeft.
Voorbeeld:

Hoe align je een volledige tabel naar rechts:
o <center> </center> tags om de table heen
o <body align="right">
o <table ... align="right">

:P
en Bluestorm schreef ook:
Zolang iedereen z'n vraag een beetje duidelijk formuleert in de titel kost het toch geen moeite om te kiezen wat je wel en niet wil lezen?
Ben ik ook mee eens, het heeft daarnaast helemaal geen zin om extreem slotjes uit te gaan delen.

Ik denk dat dit fenomeen (is idd echt iets van de laatste tijd) zichzelf weer oplost (als we er geen aandacht aan besteden).

Simpel voorbeeld:
code:
1
2
3
4
5
6
7
hoi Tweakers,

.....

kan iemand mij helpen?

Greetz

En wat gebeurd er dan: 5 replies met:

wij tweakers doen elkaar permanent de groeten, niet doen dus |:( |:(

Als je daar dus op gaat letten, dan ga je je er sneller aan irriteren!

Ace of Base vs Charli XCX - All That She Boom Claps (RMT) | Clean Bandit vs Galantis - I'd Rather Be You (RMT)
You've moved up on my notch-list. You have 1 notch
I have a black belt in Kung Flu.


  • disjfa
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 12-05 15:11

disjfa

be

ik ben sinds kort weer hier bezig, en vind t nivo best aangenaam :) maar er zitten idd soms erg n00b vraagjes die je binnen 2 sec in de search kan vinden :)

dus ik zou gewoon voor lite mods gaan en verder een beetje rond kijken.

soms zijn n00b vraagjes tussendoor ook handig om jezelf ff te laten horen dat je ook erg erge dingen tussendoor kan doen :)

(bv. dat soep topic over vuur, wat je binnen .1 sec hebt gevonden bij google :). maar t geeft weer een id voor mensen om wat nieuwe idee-en op te doen :) en samen weer wat gaan soepen waar dan weer een stoer eindresultaat uitkomt.)

disjfa - disj·fa (meneer)
disjfa.nl


Verwijderd

Ik wil graag een beetje toespitsen op de specifieke problemen in /13, en niet op heel GoT, dat kan in LA, en daarover is al heel wat besproken in GVF. Voor forumbrede aanpassingen is het wachten op de nieuwe forumsoftware.

Wat willen jullie wél zien in W&G, en wat juist niet? Daat gaat het nu even om.

Wél:
  • Discussies
  • Ingewikkelde dingen waarvoor nagedacht moet worden
  • Groepsprojectjes?
Niet
  • Script requests
  • Reference guide vragen (syntax, attributes)
  • Mensen met een luie instelling

  • zwahiel
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 01:34

zwahiel

Eindbaas HK

Keihard de lekkerste!

* zwahiel durfde niet eens in /13 te komen voor een tijdje terug...

mijn niveau was gewoonweg te laag!

Ik zeil wel regelmatig ff langs om te kijken, reageren doe ik meestal niet meer...

/me heeft ook niet zoveel tijd om dingen te maken (zie photosjop tennis)

/13 is een mooi forum, maak het niet privé, dan verlies je een hoop aanhang, die kijken en af en toe een reageren zoals ondergetekende! :)

Laten we weer 's bierbrouwen of gewoon gekke dingen bouwen en knutselen. YEAH!
RIP Lada 2105 "Igor" 31-12-1992 - † 21-02-2014. De nieuwe Igor: Tesla model 3 SR+ 21-08-2020


  • Bluestorm
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 20-08-2022
Op maandag 25 maart 2002 13:41 schreef BtM909 het volgende:

[..]

Voorbeeld:

Hoe align je een volledige tabel naar rechts:
o <center> </center> tags om de table heen
o <body align="right">
o <table ... align="right">

:P
Maar daar heeft iemand die zicht in 3D heeft gespecialiseerd misschien helemaal geen weet van... en heeft daar ook helemaal geen behoefte aan. terwijl je die toch de toegang tot W&G niet wil ontzeggen :)

Tenminste... dat [ denk / zie / weet ] ik... | Javascript obfuscator | foto's en video's uploaden


  • disjfa
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 12-05 15:11

disjfa

be

ik moet ook zeggen dat ik het niet sociaal vind dat als er iemand iets zegt wat dan ff niet klopt dat dan de mensen met veeeele verstand meteen iedereen gaan lopen flamen dat ze dom zijn :(

laat de simpele vragen ook gewoon soms over t scherm gaan en niet meteen gaan kaffelen :(

disjfa - disj·fa (meneer)
disjfa.nl


  • Willem
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 23:08
disjfa:
ik moet ook zeggen dat ik het niet sociaal vind dat als er iemand iets zegt wat dan ff niet klopt dat dan de mensen met veeeele verstand meteen iedereen gaan lopen flamen dat ze dom zijn :(

laat de simpele vragen ook gewoon soms over t scherm gaan en niet meteen gaan kaffelen :(
disjfa:
Ik hoop dat je de volgende regels in acht wilt nemen,
anders kun je rap een OW verwachten in je mailbox:


• Hou je replies netjes, check ook je spelling eens voor de gein.
• Wil je klagen over users, doe dat dan in [forum=26] of [forum=15]

Motor (of auto) onderhoud bijhouden


  • disjfa
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 12-05 15:11

disjfa

be

Op maandag 25 maart 2002 16:31 schreef willem169 het volgende:

[..]

disjfa:
Ik hoop dat je de volgende regels in acht wilt nemen,
anders kun je rap een OW verwachten in je mailbox:


• Hou je replies netjes, check ook je spelling eens voor de gein.
• Wil je klagen over users, doe dat dan in [forum=26] of [forum=15]
sjeesh, probeer ik iemand te helen is t weer niet goed.... nou sorry hoor :(

disjfa - disj·fa (meneer)
disjfa.nl


  • Willem
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 23:08
disjfa:
sjeesh, probeer ik iemand te helen is t weer niet goed.... nou sorry hoor :(
Nee, lopen schelden om iets of iemand, daar help je helemaal niemand mee.
Ik hoop dat je dat kunt inzien.

Motor (of auto) onderhoud bijhouden


  • disjfa
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 12-05 15:11

disjfa

be

Op maandag 25 maart 2002 16:35 schreef willem169 het volgende:

[..]

Nee, lopen schelden om iets of iemand, daar help je helemaal niemand mee.
Ik hoop dat je dat kunt inzien.
ik flame niet, maar ik ga wel vragen of iemand wat rustiger wilt doen als ie op elke post iets aan te merken hebt en zelf nix te zeggen hebt.

disjfa - disj·fa (meneer)
disjfa.nl


Verwijderd

Pelle heeft wel gelijk dat deze discussie eigenlijk al duizenden keren in LA is gevoerd. In /13 hou je de newbie vragen moeilijk tegen maar we moeten het voor de pro's wel interesant houden.
Tot een tijd terug was ik ook regelmatig in /14 te vinden, het niveau was na een tijdje gewoon te laag, (En mijn niveau was wellicht omhoog gegaan)
Thema's, discussies etc passen helpen het niveau, voor de pro's blijft het interesant.

Gisteravond had ik nog het ideetje om off-line graphics wat meer naar W&G te halen. Tis een idee, maar dat je hier wat meer tekeningen, schilderijen en kunst algemeen hierheen te halen. Dus dat het W&G dus wat breder word en er meer te zien is.
Nu heb je het "teken vrouw topic" maar in SG zag ik ook een stel tekeningetjes voorbij vliegen. Als je dat in W&G word het weer wat interesanter. ( Idee :? :) )

  • disjfa
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 12-05 15:11

disjfa

be

thick... idd, maar dat komt omdat je al langer bezig bent. ik heb idd ook het gevoel dat er nog maar weinig hier is voor mij om te leren. maar daar verbaas ik me erg in :) en ik ben ook begonnen in /14, maar sinds ik een vb/vba/asp proger ben is er nog maar heel weinig te zien voor mij daar.
maar daarom blijft t niet onaardig om tussendoor nog ff snel te kijken of ze iets spannends hebben om te doen :D

disjfa - disj·fa (meneer)
disjfa.nl


Verwijderd

af en toe komen er wel wat vragen langs met betrekking tot drukwerk en dtp, da's voor mij ook erg interessant (er is een heel veschil tussen plaatjes maken voor web en voor drukwerk), maar ik vind wel dat het beperkt moet blijven tot computer graphics

  • blijhoofd_bennie
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

blijhoofd_bennie

Wasser für alle!!

Ik vind een forum is om wat te vragen hoe "dom" of hoe vaak de vraag al beantwoord is, dit blijf je namelijk altijd tegen komen.

Als je echt een pagina voor de profs wilt moet je of daarvoor een apparte forum maken of gewoon zelf 1 beginnen.
Iedereen is bij het begin begonnen, dus ik vind dat je daarom niet moet klagen.

Ik vind wel mensen die code requests doen onder het motto van ik ben te lui om het zelf te doen op watvoor manier ook (zonder het echt zelf te proberen) wel melding mogen krijg.

En misschien helpt het wel dat mensen wanneer ze een nieuwe topic maken, de tekst naast de titel te zetten waarin staat: Heb je al in de search/faq gezocht? Klik hier voor de search/faq.

De search werkt natuurlijk ook niet altijd, (titel die jij bedankt hoeft een ander niet te gebruiken)
Maar wanneer er dus een vraag (weer) gesteld wordt en jij kunt een topic waar die vraag werd beantwoord, gewoon het forum link geven en wanneer de vrager er niet uitkomt, kan ie nog een keer posten.

Verwijderd

Drukwerk moet hier zeker blijven. Hoewel ik er geen fuck van snap vind ik het altijd wel interessant om die topics te lezen en hoe mensen in de knoei gaan met CMYK->RGB oid.

Maar van mij mogen andere kunstvormen ook in /13 komen, zoals sommige mensen met Photoshop rotzooien is kunst te noemen (Grote K). Dus van mij mogen hier veel meer tekeningen, schilderijen etc.. gepost worden. Thema topics daarover ook best.

  • r0bert
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 11-08 16:19
blijhoofd_bennie:
Als je echt een pagina voor de profs wilt moet je of daarvoor een apparte forum maken of gewoon zelf 1 beginnen.
Iedereen is bij het begin begonnen, dus ik vind dat je daarom niet moet klagen.
Euhm, jij draait het nu om. Dit forum is juist voor profs en niet mensen die net 'bij het begin beginnen'.

Verwijderd

sorry ik heb niet alles gelezen (alleen laatste 25 ofzo) is het geen idee om webdesign en graphics te scheiden?

persoonlijk zit ik het hele forum te filteren, dat webdesign gedoe interesseert me niet echt veel, ik weet wel dat het nodig is, maar het is eigenlijk totaal wat anders dan (kunst)graphics. Webdesign blader ik altijd alleen door als ik een probleem daar mee heb, alles wat met graphics te maken heeft daarentegen blader ik helemaal door en kijk of ik ergens een antwoord/mening op kan geven...

ik denk dat veel mensen dat hier ook doen (misschien met voorkeur voor webdesign dan ipv graphics)

  • Booster
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 27-08 22:11

Booster

Superuser

Op maandag 25 maart 2002 13:48 schreef Cheatah het volgende:
Wat willen jullie wél zien in W&G, en wat juist niet? Daat gaat het nu even om.
Laat ik me hier even op toespitsen...
Wél:
  • Discussies
  • Ingewikkelde dingen waarvoor nagedacht moet worden
  • Groepsprojectjes?
Het vraagteken achter groepsprojecten mag weg imho.

Wat ik zelf graag zou willen zien, misschien iets teveel in detail alweer:
  • De pro webdesigner aan het werk. Dit gaat vast heel stom klinken, maar kunnen we bijvoorbeeld iemand strikken die helemaal 'in' het scripting/design verhaal zit en bereid is een stukje te schrijven over;
    - hoe hij of zij zijn opdrachten aanpakt
    - waarmee hij rekening houd bij design en technisch ontwerp en waarmee niet.
    Dat lijkt me echt geweldig om te lezen! Ben geen (semi)pro namelijk :P
    - Hiermee leer je denk ik als beginner een beetje hoe 'ingewikkeld' bepaalde dingen in elkaar kunnen steken, en hoe je door een beetje (constructief) na te denken, al een heel stuk komt.
Verder heb ik zo even geen extra ideeen.
Niet
  • Script requests
  • Reference guide vragen (syntax, attributes)
  • Mensen met een luie instelling
Agree, verder uiteraard de standaard lijst bestaande uit
  • Spam
  • Sitechecks
  • etc..
Een paar voorbeelden van wat ik de afgelopen weken intressant vond op dit forum:
  • Discussies over (bijvoorbeeld) het effectief schrijven van CSS. Vond ik best intressant, om te zien hoe de rest dat hier aanpakt.
  • Compatibiliteit van browsers, hierbij pik ik makkelijker dingen op van een forum, dan van een site waar deze gewoon neergepleurt zijn.
  • Sequence uiteraard
  • Andermans 3D creaties (ik kan zelf totaal geen 3D)

The cake is a lie | The Borealis awaits...


  • disjfa
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 12-05 15:11

disjfa

be

het lullige is dat mensen een eigen mening hebben. ik lees in dit draadje dat de ene het een leuk vind wat voor de ander een n00b vraag is. en dan krijg je daar weer problemen mee.
dit is waarschijlijk het grootste probleem.

net als mij, ik ken js maar ik ken t eigenlijk niet. als ik hier iets lees wat voor de meerderheid simpel is kan t ook zijn dat het nieuw voor mij is. en dus leuk.

id.(komt net in me op)
als er nou projectjes zijn waar dus de pro`s aan werken en mischien een beetje de n00b op sleeptou meeneemt. dat zou kunnen werken en ben je in no time van de n00bjes af. en de n00bjes die dan weer nieuw zijn kun je in t process laten meegaan. :) (zou theoretisch mogenljik zijn)

disjfa - disj·fa (meneer)
disjfa.nl


  • Willem
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 23:08
disjfa:
id.(komt net in me op)
als er nou projectjes zijn waar dus de pro`s aan werken en mischien een beetje de n00b op sleeptou meeneemt. dat zou kunnen werken en ben je in no time van de n00bjes af. en de n00bjes die dan weer nieuw zijn kun je in t process laten meegaan. :) (zou theoretisch mogenljik zijn)
Het vervelende bij dit proces is, is dat je telkens weer nieuwe n00b's krijgt. Geloof me, dat houdt echt niet zomaar even op, en dat is niet erg, want -nomaals- daar is een forum voor: mensen helpen.

Maar: Nee, mensen help je niet door een slotje op een topic te gooien, maar je helpt ze wel met ze een beetje 'opvoeden'. Een vriendelijk slotje dan, met de mededeling zelf eens te zoeken. Tja, en als je dan niet anders kan, en je komt achter de oplossing van je probleem is dat toch alleen maar een bemoediging en een positieve stimulans voor de volgende keer ?...

IMHO zit 't em dus in de 'opvoeding' en het bijsturen van de wat onervaren mensen op dit forum. Nu is denk ik niet de manier om te zeggen DAT ze het anders moeten aanpakken, maar HOE ze het anders aan kunnen pakken. Grotendeels is dit al in gang gezet, door het "afsluit"-woord bij het slotje, maar we moeten denk ik bij onszelf nagaan hoe we de mensen die hier pas komen de weg kunnen wijzen naar een oplossing.

Motor (of auto) onderhoud bijhouden


  • r0bert
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 11-08 16:19
Ik weet dat dit geen oplossing voor het probleem is, maar laten we de topics met niveau anders even merken met een '+'je in topictitel of iets. Is voor veel mensen erg handig, want dan hoeft men niet de zogehete 'n00b'-topics door te bladeren en zich ook niet echt te ergeren (m.u.v. de (lite)modjes :) )

Verwijderd

Op maandag 25 maart 2002 18:57 schreef r0bert het volgende:
Ik weet dat dit geen oplossing voor het probleem is, maar laten we de topics met niveau anders even merken met een '+'je in topictitel of iets. Is voor veel mensen erg handig, want dan hoeft men niet de zogehete 'n00b'-topics door te bladeren en zich ook niet echt te ergeren (m.u.v. de (lite)modjes :) )
Het probleem is juist dat de n00bs dan geen hulp meer krijgen. Verschil in niveau aangeven werkt niet, de pro kijkt niet naar de n00b en de n00b krijgt geen antwoord.

  • r0bert
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 11-08 16:19
Op maandag 25 maart 2002 19:18 schreef Thick het volgende:

[..]

Het probleem is juist dat de n00bs dan geen hulp meer krijgen. Verschil in niveau aangeven werkt niet, de pro kijkt niet naar de n00b en de n00b krijgt geen antwoord.
Hoewel ik betwijvel of hetgeen wat jij zegt echt zal gebeuren, maakt het volgens mij niet uit of een n00b topic met of zonder reply's wordt gesloten .. gesloten worden ze zowiezo

  • disjfa
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 12-05 15:11

disjfa

be

Op maandag 25 maart 2002 19:20 schreef r0bert het volgende:

[..]

Hoewel ik betwijvel of hetgeen wat jij zegt echt zal gebeuren, maakt het volgens mij niet uit of een n00b topic met of zonder reply's wordt gesloten .. gesloten worden ze zowiezo
idd, maar ik vind je plan wel koel :). toen ik hier lang geleden begon, begon ik ook als n00b. alleen het verschil toen was dat er 100000 n00bs vs 20 pro`s waren, of dat id natuurlijk mijn imaginatie :)

maar ik ga gerust ff een paar n00bs helpen die hulp nodig hebben. soms leer ik daar ook wat, soms kan ik hun wat uitleggen.
je gaat niet zomaar met alle antwoorden beginnen, dan kun je nix meer leren :)

disjfa - disj·fa (meneer)
disjfa.nl


  • blijhoofd_bennie
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

blijhoofd_bennie

Wasser für alle!!

Op maandag 25 maart 2002 17:08 schreef r0bert het volgende:

[..]

Euhm, jij draait het nu om. Dit forum is juist voor profs en niet mensen die net 'bij het begin beginnen'.
Ok kan kloppen, ik weet niet of ik zelf tot de categorie beginners behoor (ok sommige dingen echt wel).
Maar ja no offence tegen jou ofzo, maar als dit een forum voor profs is, moeten ze er maar een wachtwoord op zetten of je (en de rest) een andere zoeken.
Is geen flame tegen jou, maar je kunt de beginnners niet verbieden niets te vragen. Want iedereen is toch ergens begonnen.
Handigste lijkt me gewoon een appart forum waar de "beginners" vragen heen kunnen, maar ja is natuurlijk weer de vraag wat mensen beginners vragen vinden :?

  • Yellow|A
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

Yellow|A

Allotaja of rock and rollah

* Yellow|A dringt er even tussen in

Okay iets wat altijd werkt met veel andere graphics fora zijn zogeheten competies. Het is al gevallen, ergens een eindje teurg, maar ik breng het nog eventjes ter discussie.

Als er een keer per maand of iets dergelijks door onze lieve modjes een leuke "opdracht" wordt verzonnen en iedereen daar dan leuk een maandje mee kan k$tten krijg je toch een soort streven om beter te worden. Iets wat zowel nieuwe bezoekers waarderen en "oude" bezoekers.

Niet iedereen doet mee aan elke competitie, want er zijn genoeg onderwerpen waar deze gele hond z'n vingers niet aanbrand, zoals beehive en neerlands technische correct schrijven een beetje pielen in PS of in flash is wel lief natuurlijk, voor Yellow dan.

In de meeste andere forums waar ik wel eens kom worden er dan met prijzen getiefd, maar dit is natuurlijk nu waarschijnlijk nog niet echt nodig, maar eer, macht, prestige en natuurlijk respect.

* Yellow|A alhoewel Yellow door zijn gigantische ego zichzelf al zo erg respecteerd dat Yellow bar weinig ruimte over heeft om nog iemand anders te respecteren ;)

Toch het lijkt me wel leuk. Het helpt wellicht mee met het niveau verhogen (lange termijn dan). Idee? eh?

|{ brrr }] |


Verwijderd

Op maandag 25 maart 2002 20:40 had Yellow een goed idee
Daar stem ik voor.

Verder vind ik eigenlijk dat het slotjes beleid
wat nu word gehanteerd misschien nog wel streng is.
Aan de hand van een voorbeeld:
[topic=449884/1/25]
Ik vind dat je dit soort mensen nog wel een beetje op
de goede weg mag helpen. Bijvoorbeeld doorverwijzen
naar w3c en uitleggen wat w3c is.

En een duidelijk voorbeeld van hoe het niet moet zijn
die vier draadjes die gister door ene styley geopend zijn.
(Staan nu nog onderaan of zijn al weg)

Maar dat is mijn mening en is inderdaad sterk afhankelijk
van de tolerantie hier. Ik bedoel wil je alleen profs hebben.
Of mogen newbie's/noobs ook nog vragen stellen.
(extreem gesteld)

Domme vragen bestaan niet wat mij betreft.
Vragen waar niet over nagedacht zijn en die zelf makkelijker
opgelost kunnen worden dan een ander dat moet doen zijn gewoon
fout. Maar daar kan de poster nog van leren hoe hij het
in het vervolg wel moet doen.

  • Willem
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 23:08
Angelic:
Daar stem ik voor.
Weet je waar ik dan voor zou stemmen? Dat jij geen harde returns ging geven in het midden van een zin. 't Staat een stuk netter èn leesbaarder als de tekst uitvult. Snappie?

Motor (of auto) onderhoud bijhouden


Verwijderd

Op maandag 25 maart 2002 21:36 schreef Angelic het volgende:

Daar stem ik voor.

Verder vind ik eigenlijk dat het slotjes beleid
wat nu word gehanteerd misschien nog wel streng is.
Aan de hand van een voorbeeld:
[topic=449884/1/25]
Ik vind dat je dit soort mensen nog wel een beetje op
de goede weg mag helpen. Bijvoorbeeld doorverwijzen
naar w3c en uitleggen wat w3c is.
/me is niet zo helder bezig vandaag :P

Die rotte HTML rechten ook, volgens mij werd die meta tag een beetje te serieus genomen door Topix :P Even [ code] tags eromheen zetten ;)

  • r0bert
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 11-08 16:19
Op maandag 25 maart 2002 21:39 schreef willem169 het volgende:

[..]

Weet je waar ik dan voor zou stemmen? Dat jij geen harde returns ging geven in het midden van een zin. 't Staat een stuk netter èn leesbaarder als de tekst uitvult. Snappie?
:?

In reactie op blijhoofd_bennie:
Ik zou ook het liefst het forum opgesplitst zien (danwel in beginner en gevorderden danwel interaction design & clientside scripting en design & graphics), maar daar zijn de 'beheerders' van dit forum niet zo voor volgens mij :)

  • André
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 09-09 14:17

André

Analytics dude

Op maandag 25 maart 2002 20:40 schreef Yellow het volgende:

Okay iets wat altijd werkt met veel andere graphics fora zijn zogeheten competies. Het is al gevallen, ergens een eindje teurg, maar ik breng het nog eventjes ter discussie.

Als er een keer per maand of iets dergelijks door onze lieve modjes een leuke "opdracht" wordt verzonnen en iedereen daar dan leuk een maandje mee kan k$tten krijg je toch een soort streven om beter te worden. Iets wat zowel nieuwe bezoekers waarderen en "oude" bezoekers.
Deze competities zijn volgens mij ook wel zinvol. Als je bijvoorbeeld een 'DHTML game competitie' maakt, komen daar hele interessante dingen achter weg. Waar elke pro wel wat van kan leren.

  • Tim Schuhmacher
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 10-09 13:22

Tim Schuhmacher

abasios

slightly offtopic, maar wat yellow zegt lijkt het mij wel handig om zulke 'competities' / thema's beetjes uit te rekken. Net zo als die 3d trein project al enkele maanden bezig is of 'sequence' dat ook al lekker lang loopt. Niet een thema binnen een week er door te raggen en gauw een volgende oid.

Verwijderd

Op maandag 25 maart 2002 21:42 schreef Cheatah het volgende:

[..]

/me is niet zo helder bezig vandaag :P

Die rotte HTML rechten ook, volgens mij werd die meta tag een beetje te serieus genomen door Topix :P Even [ code] tags eromheen zetten ;)
Lol, jah de nadelen van bepaalde rechten ;)
Op maandag 25 maart 2002 21:58 schreef Tim Schuhmacher het volgende:
slightly offtopic, maar wat yellow zegt lijkt het mij wel handig om zulke 'competities' / thema's beetjes uit te rekken. Net zo als die 3d trein project al enkele maanden bezig is of 'sequence' dat ook al lekker lang loopt. Niet een thema binnen een week er door te raggen en gauw een volgende oid.
Dit verschilt dan volgens mij per wedstrijd. De ene wedstrijd kan heel lang mee en de ander is binnen een week weer 'op'.

Verwijderd

Wat ik zelf graag zou willen zien, misschien iets teveel in detail alweer:


De pro webdesigner aan het werk. Dit gaat vast heel stom klinken, maar kunnen we bijvoorbeeld iemand strikken die helemaal 'in' het scripting/design verhaal zit en bereid is een stukje te schrijven over;
- hoe hij of zij zijn opdrachten aanpakt
- waarmee hij rekening houd bij design en technisch ontwerp en waarmee niet.
Dat lijkt me echt geweldig om te lezen! Ben geen (semi)pro namelijk
- Hiermee leer je denk ik als beginner een beetje hoe 'ingewikkeld' bepaalde dingen in elkaar kunnen steken, en hoe je door een beetje (constructief) na te denken, al een heel stuk komt.

Verder heb ik zo even geen extra ideeen.
Ik denk dat meer iets is voor een vakblad achtig iets....al lijkt et me phat :D

Maar over het geschil n00b vs pro
ik kan me toch herinneren dat hier toch eerst nog een apart forum was voor de pro designer? waar is die dan gebleven?(ben tijdje uit de roelatie geweest :))

  • Booster
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 27-08 22:11

Booster

Superuser

Als ik het me goed herriner was er te weinig animo voor?
(maar pin me hier niet op vast...)

The cake is a lie | The Borealis awaits...


  • OzBoz
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 09-09 19:36

OzBoz

.:.H.:.I.:.P.:.

Op maandag 25 maart 2002 22:19 schreef Diggie het volgende:

[..]
waar is die dan gebleven?(ben tijdje uit de roelatie geweest :))
Gebrek aan topics, de wat doorgewinterde persoon zoekt teveel zelf uit en op :) Dus dat was geen succes.
Op maandag 25 maart 2002 20:08 schreef blijhoofd_bennie het volgende:

[..]
Maar ja no offence tegen jou ofzo, maar als dit een forum voor profs is, moeten ze er maar een wachtwoord op zetten of je (en de rest) een andere zoeken.
Ik weet niet in hoeverre je op de hoogte bent van het begrip doelgroepbepaling. Maar zoals een lid van de Evangelische Omroep ook kan kijken naar de ranzige shit op SBS6 kunnen newbies ook op GoT. Dat je ergens toegang tot hebt wil niet zeggen dat je dan ook tot de doelgroep behoort. Geheelonthouders kunnen ook een Gall en Gall binnen lopen.

My Fizion | My 3D prints | LinkedIn


  • Yellow|A
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

Yellow|A

Allotaja of rock and rollah

Op maandag 25 maart 2002 21:44 schreef r0bert het volgende:

[..]

:?

In reactie op blijhoofd_bennie:
Ik zou ook het liefst het forum opgesplitst zien (danwel in beginner en gevorderden danwel interaction design & clientside scripting en design & graphics), maar daar zijn de 'beheerders' van dit forum niet zo voor volgens mij :)
Ik betwijfel of er hier genoeg kennis is, dan wel vraag als je het over interactiondesign gaat hebben. Bovendien zie ik niet wat id en serverside scripting perse met elkaar te maken hebben :)

Bovendien net zoals al eerder gezegd, zodra je voor een pseudo spiltsing gaat betekend dat er minder "kennis" bij een van de twee aanwezig. Daar hebbie dus niks aan.

* Yellow|A leest na dit schrijven de reactie van OzBoz en valt van z'n stoel af bij het woord doelgroepbepalingen en EO in een alinea

Anyhow... :)

Met contest bedoel ik een echte "contest" dat is met jury en uiteindelijke winnaar. Wie de jury is, moet natuurlijk verschillen, mooi zou zijn 4 min of meer vertrouwde personen plus de eventueel vorige winnaar oid. Sinds niet iedereen altijd tijd heeft er gewoon ruim tijd voor nemen. Sommige hebben ook school of werk of een combo tenslotte.

Over het artikelen schrijven, daar zijn genoeg andere alternatieven voor, digital culture of phusion (kicks Nihn) of iets in die richting. :)

|{ brrr }] |


  • blijhoofd_bennie
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

blijhoofd_bennie

Wasser für alle!!

Het posten van mogelijke opdrachten is wel grappig, maar afgezien van het feit dat ik liever dingen die die ik zelf wil zijn nieuwe ideeen nooit verkeerd.

Maar ja kan me niet voorstellen dat mensen tijd hebben voor die combo's :?, bedoel mmh werkt er niemand hier? en heeft iedereen daar wel tijd :? Ik bedoel dus, volgens mij (maar ja kan het mis hebben) kunnen hier toch niet veel mensen aan mee doen.

Maar verder vind ik het idee wel goed natuurlijk :), zolang er maar niet gewerkt wordt voor GOT & tweakers.net lijkt me :P.
Maar jullie hebben daar de beheerders van GOT toch niet voor nodig, knal er gewoon een post neer en mensen die het idee leuk vinden doe mee, zowel beginnen als gevorderde/expert.
De beginner kan dan lekker vragen gaan stellen (of je moet dat natuurlijk niet willen) en jij al expert kan er op antwoorden. En geloof het of niet een beginner kan ook een expert helpen (een moeilijk probleem is meestal makkelijk op te lossen door een simpel voorbeeld te nemen, op het hedendaagse leven).

Tot slot: We Ziet wa wat wordt :+

  • OzBoz
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 09-09 19:36

OzBoz

.:.H.:.I.:.P.:.

Op maandag 25 maart 2002 23:42 schreef Yellow het volgende:

[..]

* Yellow|A leest na dit schrijven de reactie van OzBoz en valt van z'n stoel af bij het woord doelgroepbepalingen en EO in een alinea
:P zeikert. Weinig omroepen met zo'n duidelijke doelgroep :)
Op maandag 25 maart 2002 23:48 schreef blijhoofd_bennie het volgende:
Maar jullie hebben daar de beheerders van GOT toch niet voor nodig, knal er gewoon een post neer en mensen die het idee leuk vinden doe mee, zowel beginnen als gevorderde/expert.
Lees de FAQ en het stukje Thema-topics.. reken maar dat je daar de modjes voor nodig hebt.
De beginner kan dan lekker vragen gaan stellen (of je moet dat natuurlijk niet willen) en jij al expert kan er op antwoorden.
Beginners krijgen een enkeltje http://www.beginnersweb.nl/forum the place to be schat ik zo.

My Fizion | My 3D prints | LinkedIn


  • 2
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 31-03 13:52

2

Maar toch, uiteindelijk willen de admins alhier aan de ene kant een betere kwaliteit, maar aan de andere kant hebben ze ook pageviews nodig, of wat?

  • Woudloper
  • Registratie: November 2001
  • Niet online

Woudloper

« - _ - »

Interresante discussie...

Is het wellicht niet nog een idee om het principe van de sterretjes (*D achter een topic te plaatsen over te nemen van /14 :?

Opzich was dat erg goed en het verhoogde ook de kwaliteit... Dus gewoon vage (onduidelijke) vragen even wat duidelijker stellen?

  • disjfa
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 12-05 15:11

disjfa

be

Op dinsdag 26 maart 2002 00:01 schreef OzBoz het volgende:
Beginners krijgen een enkeltje http://www.beginnersweb.nl/forum the place to be schat ik zo.
jah, lijkt me een goed id.... maar wat dan als je iedereen die hier komt wegstuurd omdat ie newbie is... dan krijg je ook geen nieuwe mensen hier rondrennen en zal dit een forum worden voor de enkeling die er nu zit. dat lijkt me erg jammer. maarja, als je al zo tegen n00bs bent luister je toch al nie meer :)

zelfs rare mensen kunnen de beste idee-en hebben. niet meteen je oren dicht :)

disjfa - disj·fa (meneer)
disjfa.nl


  • zwahiel
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 01:34

zwahiel

Eindbaas HK

Keihard de lekkerste!

Op dinsdag 26 maart 2002 00:01 schreef OzBoz het volgende:

[knipperdeknip]

[..]

Beginners krijgen een enkeltje http://www.beginnersweb.nl/forum the place to be schat ik zo.
ik schat mezelf ook nog als redelijke newbie, en ik wil geen enkeltje naar beginnersweb.nl ;( ;( :(

je stuurt * zwahiel toch niet zomaar weg hé! :'( :'(

Laten we weer 's bierbrouwen of gewoon gekke dingen bouwen en knutselen. YEAH!
RIP Lada 2105 "Igor" 31-12-1992 - † 21-02-2014. De nieuwe Igor: Tesla model 3 SR+ 21-08-2020


Verwijderd

Topicstarter
Op dinsdag 26 maart 2002 09:54 schreef disjfa het volgende:

[..]

jah, lijkt me een goed id.... maar wat dan als je iedereen die hier komt wegstuurd omdat ie newbie is... dan krijg je ook geen nieuwe mensen hier rondrennen en zal dit een forum worden voor de enkeling die er nu zit. dat lijkt me erg jammer. maarja, als je al zo tegen n00bs bent luister je toch al nie meer :)

zelfs rare mensen kunnen de beste idee-en hebben. niet meteen je oren dicht :)
Eerlijk gezegd zal het me niet veel boeien dat er minder mensen zouden zijn....we hebben het niet meer over echte n00b dingen, maar echte lazy people, die weigeren ook maar iets aan research te doen....zo van;

Subject:[FLASH]Help mij!!!!!!!Button vraag.
Topic:
Ik ben bezig met een intro voor mijn clan site, van de vetste clan van niederlend....je kan hem hier al even bekijken:
http://www.echtgeenechteurlmetkutsitehier.nl
Nou is alles gelukt, maar ik heb nog een vraag.
Met welke knop maak ik een button?

Dankjullie,
Henkjanvanderveenenbrink!

  • drm
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 09-06-2025

drm

f0pc0dert

* drm gooit ook zijn 2 centjes

Ik blijf van mening dat de newbie's die gewoon niet zo veel weten, en de n00bs die weigeren iets uit te voeren 2 verschillende dingen zijn.
Deze naamgevingen zijn overigens allesbehalve belangrijk, dus laten we het daar niet over hebben.
't spreekwoordelijke "geef het beesje een naampje"


n00bs kunnen wat mij betreft na 3 schrale topics geopend te hebben gedelete worden waarbij de database door cascading deletes ook zijn topics en alle posts die daarin gedaan zijn opgenift worden. Houden we ook nog een beetje harde schijf ruimte over.

Newbies kunnen domme topics openen, maar als ze daar eenmaal op gewezen zijn, zeggen ze meestal "oh sorry, ik wist niet ...etc...", en denken ze er de volgende keer wat beter bij na.

Het probleem is dus uiteindelijk niet zo zeer de instelling van mensen die hier al tijden zitten (de regulars) maar de instellingen van de nieuwkomers. En ik denk dat je daar best iets van een survey over kan houden wanneer mensen zich inschrijven.

Bijvoorbeeld, een vragenlijst:
1. Wat denk je op dit forum te vinden?
  1. Een knowledgebase
  2. Een vraagbaak
  3. Een hoop scripts
  4. ...
etc...

Als men die vragen ingevuld heeft kun je aan de hand van de antwoorden die ze gegeven hebben vertellen waar ze op moeten letten in de praktijk:

Op de vraag "Wat denk je hier te vinden?" heb je geantwoord dat je hier een hoop scripts kan vinden. Let op, dat is dus niet de bedoeling van dit forum. Daarvoor verwijzen we je door naar: ...

Op die manier kun je gericht mensen informeren over het hoe of wat in dit forum, en kun je hun instelling een beetje peilen. Zodoende kun je de mensen altijd confronteren met het feit, dat ze zelf met een bepaalde intentie naar het forum gekomen zijn, en dat ze ook met bepaalde regels zijn geconfronteerd. Ze sluit dan op alle manieren uit dat mensen niet akkoord zijn gegaan met de regels, want er zijn namelijk 2 mogelijkheden:
of ze geven het goede antwoord: Je hebt toch gezegd dat je daar en daar voor kwam?
of ze geven een verkeerd antwoord en worden er expliciet op gewezen...

Zoals ik al zei, just my C 0,02 ;)

Music is the pleasure the human mind experiences from counting without being aware that it is counting
~ Gottfried Leibniz


  • disjfa
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 12-05 15:11

disjfa

be

mooi vertaald drm, :)

maar ik geloof niet dat het alleen de schuld is van de n00bs. als je als kenner hier sociaal kan zeggen(afsluitwoordje voor slotje bv) dat het niet zo moeilijk is wat de mens zoekt zal dat ook de gedachte wel veranderen en mischien binnen een maandje of 6 weer een scriptbuddy bij.

het moet een beetje van beide kanten komen hoop ik :)
en niet denken van hier wil ik alleen mn buddies vinden, want het is een openbaar forum waar mischien de onderwerpen iets hoger liggen dan normaal, maar nog altijd openbaar.

disjfa - disj·fa (meneer)
disjfa.nl


  • OzBoz
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 09-09 19:36

OzBoz

.:.H.:.I.:.P.:.

Op dinsdag 26 maart 2002 09:54 schreef disjfa het volgende:

[..]

jah, lijkt me een goed id.... maar wat dan als je iedereen die hier komt wegstuurd omdat ie newbie is... dan krijg je ook geen nieuwe mensen hier rondrennen en zal dit een forum worden voor de enkeling die er nu zit.
Ik heb het niet over wegsturen, ik heb het over het feit dat GoT geen plek voor newbies is. En dan heb ik het over het stellen van idem vragen. Dat wil niet zeggen dat ze niet mogen reageren op topics en zo hun bijdrage leveren aan een forum. Maar vragen hoe je je links een andere kleur kunt geven, optieften. Daar is GoT niet voor, daar zijn andere plekken voor.

Moet ik er nog even bij zeggen dat sommige mensen het fenomeen boek zo ongeveer vergeten zijn.

Het zijn puur de newbies met de rotte mentaliteit van het te lui zijn om ook maar iets te doen die ik het liefst een schop onder hun reet geef.. richting ander forum. Met een dergelijke instelling wordt je over een aantal jaren ook door een eventuele werkgever uitgespuugt, dus zie het als wennen. Helaas is dergelijke groep mensen wel de groep die het voor anderen verziekt.

My Fizion | My 3D prints | LinkedIn


Verwijderd

Ik geloof dat die mensen, die hier komen voor een vlug antwoord, niet eens begrijpen hoeveel tijd en moeite het kost om iets te leren of maken. Ik geloof dat ik ooit samen met D2k op IRC aan iemand heb uitgelegd waarom zulke vragen eigenlijk een belediging zijn voor zij die hier serieus komen om hier en daar te helpen, en vooral af en toe eens samen iets bespreken.

Een ieder die echt een beetje kan designen of met graphics overweg kan, heeft dit niet eventjes in één avond, met een laptop op schoot, zittend op het balkon en met een glas bier in één hand geleerd. Dit kost gewoon tijd én geld. Ik neem even mezelf als voorbeeld, ik heb hier wel een paar boeken liggen, betaal meer dan 1300 euro per jaar voor m'n studie, en wat ik nu kan heb ik in, pak hem beet, 3 jaar opgebouwd.

Ik neem aan dat iedereen die al vast aan het werk is ook regelmatig het een en ander aan studiemateriaal aanschaft en/of een cursus volgt. En waar je normaal gesproken een offerte zou schrijven, doe je op GoT alles gratis, om te helpen misschien, en om af en toe ook nog eens een truuckje bij te leren. Maar iemand die hier net geregistreerd is, beseft dit allemaal gewoon niet.

Daarom denk ik dat we misschien wat beter duidelijk moeten maken dat het stellen van een 'vlugge vraag' gewoon een uiting van gebrek aan respect is. Ik zit er eigenlijk niet eens mee als er een simpele vraag komt, die gewoon op een nette manier gesteld is.

Maar ik ben ook van mening dat, als je oprècht kunt zeggen dat je gezocht hebt, je eigenlijk niet eens een simpele vraag kúnt hebben, omdat het antwoord eenvoudig te vinden zou zijn geweest. Toch zal ik in zo'n geval eerder een uitgebreid antwoord geven dan wanneer iemand gewoon geen zin heeft om even te zoeken.

Het liefst gooi ik de vlugge vragen gewoon op slot, maar het zijn helaas diezelfde mensen, met hun instelling die van geen kant deugd, die een topic openen in LA en beginnen te zeuren over al het onrecht dat hen is aangedaan.

  • disjfa
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 12-05 15:11

disjfa

be

Cheatah --> als je dat nou in de faq zet en mensen dat laat lezen. dat is een verhaal wat mensen begrijpen en dus wel leren dat ze hier niet zo newbie moeten doen :)
amen

disjfa - disj·fa (meneer)
disjfa.nl


  • Booster
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 27-08 22:11

Booster

Superuser

Eigenlijk zou de tijd zonder internet soms nog enorm handig zijn. Zonder forum, moest iedereen het lekker zelf uitvinden.
Zo heb ik het ook gedaan. Ik ben ook niet Linux begonnen met een n00bsite en een HOWTO, maar met 5 basiscommando's en ik had toch geen internet dus vragen stellen was er niet bij.

PS: ik vind het f*cking zelf wel uit hoe het werkt, totdat ik er bijna mijn nek over breek, dan wordt het tijd om OF hulp in te schakelen OF te gaan slapen :Z

(ter vergelijking, ik heb hier ooit maar 1 PS-vraag neergezet, terwijl ik al iets van 5 jaar PS gebruik. En net die ene vraag was een stomme }:O'en vraag ook nog :z)

Maar deze mentaliteit krijg ik echt niemand aangepraat tot op heden. Gelukkig bestaat mijn vriendenkring uit mensen die het ook liever zelf uitvinden :)
(en daarbij helpen we mekaar wel, maar wil de ander meestal ook wel erg goed weten wat er nou precies het probleem is (achtergrond verhaal erbij enzo))

De enige manier die ik zie is dat je grote gedeeltes mensen zodanig probeerd te boeien dat ze helemaal meegaan in het leerproces. Maar de mensen die webdesign niet als hobby doen en het verder geen kloot intresseerd die blijven toch komen.

The cake is a lie | The Borealis awaits...


  • r0bert
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 11-08 16:19
Zet gewoon in de faq dat het verplicht is om de FAQ te lezen

:+ :P lol }:O

Verwijderd

Zet gewoon in de faq dat het verplicht is om de FAQ te lezen
dat is gewoon DE oplossing, dat we daar niet eerder aan gedacht hebben joh :D

  • XangadiX
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 27-08 10:08

XangadiX

trepanatie is zóó kinderachtig

* XangadiX is dus klaar met lezen van alle text die de W&Gertjes in 1 dag kunnen tikken

Ik dnek dat het dus het beste is om bij de FAQ een Knowledge database op te nemen, B-Top heeft demo's liggen, ik heb nog tutorials liggen. We kunnen met zijn allen (desnoods als compo) nog wel een tutorial of 20 inkloppen.

Daarnaast hebben we nog DigitalCulture, fotosoep en andere rescource databases. Als je dat nou in de Faq zet WETEN mensen ook nog waar ze moeten zoeken.

Verder vind ik het helemaal geen gek idee om domme topixx gewoon te deleten. Dus een lite mod gooit hem op slot en een uber-mod flikkerd hem eruit, de helft van mijn lijst is verdorie gesloten onzin. }:O

en ik vind dat er ook wel vlammetjes mogen komen op topics waar iemand echt iets HEEEEEEEL erg doms zegt en dat we daar dan met zijn allen in mogen gaan flamen zodat ie niet meer terug komt 8-)

a couple of cents...

Stoer; Marduq


  • DeFeCt
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 02-09 10:13

DeFeCt

je wéét toch

Op dinsdag 26 maart 2002 17:26 schreef XangadiX het volgende:
en ik vind dat er ook wel vlammetjes mogen komen op topics waar iemand echt iets HEEEEEEEL erg doms zegt en dat we daar dan met zijn allen in mogen gaan flamen zodat ie niet meer terug komt 8-)
Jaahaaa waar wanneer en hoe laat ?! >:)

Xan for president

Flickr


  • Oogst
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 04-01 21:29
Ik zie hier veel voorbij komen: "Hoe dwing je mensen tot het lezen van de faq?"

Wat dachten we van een toetsje? Zet bij een inschrijving een paar meerkeuzevragen over de regels en wanneer je een thread mag openen en een link naar waar ze het kunnen vinden en iedereen leest het. En zoveel tijd zal dat niet kosten voor wie wil inschrijven, lijkt me.

Devblog / portfolio
Swords & Soldiers
Awesomenauts
Proun
Cello Fortress


Verwijderd

Op dinsdag 26 maart 2002 18:12 schreef Oogst het volgende:
Ik zie hier veel voorbij komen: "Hoe dwing je mensen tot het lezen van de faq?"

Wat dachten we van een toetsje? Zet bij een inschrijving een paar meerkeuzevragen over de regels en wanneer je een thread mag openen en een link naar waar ze het kunnen vinden en iedereen leest het. En zoveel tijd zal dat niet kosten voor wie wil inschrijven, lijkt me.
dat was al eerder gezegd, en daaruit kwam dat dat niet zo makkelijk was, omdat W&G zo breed is.

Ander idee, dat weer over de engine van t forum gaat, wat dus misschien weer niet technisch haalbaar is.

Ik ga FAQ's vooral lezen als ik me verveel :P
Als je nou zorgt dat een user pas na 1 dag ofzo kan posten, dus de 1e dag alleen kan lezen, en dus ook de FAQ moet gaan lezen. ;)

Verwijderd

Op dinsdag 26 maart 2002 17:33 schreef DeFeCt het volgende:

[..]

Jaahaaa waar wanneer en hoe laat ?! >:)

Xan for president
Whoehaha })
maar dan moeten ze in LA weer nieuwe stickies maken met "Whehehe, er staat een vlammetje op mijn topic!"
:P

en denk aan de trauma's die die n00bs ervan krijgen, die willen dan niks meer met W&G-ers te maken hebben, durven niet meer de straat op, te bang om er een tegen te komen ! :+

Verwijderd

Topicstarter
Op dinsdag 26 maart 2002 19:04 schreef Akira het volgende:

[..]

Whoehaha })
maar dan moeten ze in LA weer nieuwe stickies maken met "Whehehe, er staat een vlammetje op mijn topic!"
:P

en denk aan de trauma's die die n00bs ervan krijgen, die willen dan niks meer met W&G-ers te maken hebben, durven niet meer de straat op, te bang om er een tegen te komen ! :+
Sommige n00bs moeten idd oppassen :) neej, geintje, als een n00b een domme vraag stelt, moet je er vanuit gaan dat ie 't goed bedoelt, maar als je dan af en toe van die topics ziet.....tsjaaa.......naarrrrrr.....

/me lacht nog even heel hard om gordijnstok zijn sig.

Verwijderd

even een opmerking: topics als die van sjeik met die knop en die over bliksems in een cirkel (junt), zo zou het vaker moeten gaan imho, meneer vraagt wat, krijgt wat tips, klooit wat en staan er versteld van wat ze zelf kunnen.
Dit is nou echt de werkwijze die ik hier graag zou zien.

  • waxle
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 17-08 15:52

waxle

Schavuit & Schobbejak

ok, nu heeft * waxle toch echt een kokend scroll-wieltje.

Anyways.

Xan en DRM hebben punten. De eerlijkheid gebiedt me te zeggen dat ik /13 veel minder check en er ook veel minder post door al die meuk lately.

Een knowledgebase en een uitgebreide linkssectie in de FAQ zijn dingen die al een jaar geroepen worden; zou tijd worden dat het er gewoon eens kwam.

Waar ik alleen een beetje bang voor wordt, is dat met het rigoreuzer modereren en het filteren van de wat minder serieuze (endoch soms in potentie) erg hilarische threads het een beetje kaal wordt in /13...

* waxle begint een penetrant kantoor-luchtje op te snuiven

Enneh, over dat waarderen van topics...
DeFeCt; we hadden ooit zo'n LowRider-klassement :P

ouwe meuk
Nichts ist toller als ein Zündapp Roller!


  • DeFeCt
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 02-09 10:13

DeFeCt

je wéét toch

Op dinsdag 26 maart 2002 20:13 schreef waxle het volgende:
Enneh, over dat waarderen van topics...
Waxle: lowrider +1

Deze zomer gaat er echt 1 komen!

Flickr


  • Oogst
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 04-01 21:29
Op dinsdag 26 maart 2002 19:00 schreef Akira het volgende:

[..toetsje-bij-inschrijving-geblaat..]

dat was al eerder gezegd, en daaruit kwam dat dat niet zo makkelijk was, omdat W&G zo breed is.
Ik denk dat het wel degelijk mogelijk is om wat vragen onder het inschrijfformulier te zetten van heel algemene strekking, zoals de volgende meerkeuzevraag:

Als je een vraag hebt en daar op GoT een thread over wilt open, moet je al de onderstaande dingen eerst doen, op één na. Welke hoef je niet eerst gedaan te hebben?
A. Goed in de Help van het programma waar het om gaat gekeken hebben.
B. In een zoekmachine als Google gekeken hebben of er toevallig niet een site over is.
C. Een dure professional met een zak geld om hulp gevraagd hebben.
D. In de Search hier op GoT gezocht hebben of het er al eerder over is gegaan.

Devblog / portfolio
Swords & Soldiers
Awesomenauts
Proun
Cello Fortress


  • Mithrandir
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 18:54
Op woensdag 27 maart 2002 11:54 schreef Oogst het volgende:

[..]

Ik denk dat het wel degelijk mogelijk is om wat vragen onder het inschrijfformulier te zetten van heel algemene strekking, zoals de volgende meerkeuzevraag:

Als je een vraag hebt en daar op GoT een thread over wilt open, moet je al de onderstaande dingen eerst doen, op één na. Welke hoef je niet eerst gedaan te hebben?
A. Goed in de Help van het programma waar het om gaat gekeken hebben.
B. In een zoekmachine als Google gekeken hebben of er toevallig niet een site over is.
C. Een dure professional met een zak geld om hulp gevraagd hebben.
D. In de Search hier op GoT gezocht hebben of het er al eerder over is gegaan.
Ik kan niet kiezen uit A, B en D. Ik kies toch maar D. Wat heb ik gewonnen? *D

Verbouwing


  • Oogst
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 04-01 21:29
Op woensdag 27 maart 2002 14:06 schreef DinoRaptor het volgende:

[..]

Ik kan niet kiezen uit A, B en D. Ik kies toch maar D. Wat heb ik gewonnen? *D
Een bril: "welke hoef je NIET eerst gedaan te hebben?" Dus misschien dat lezen toch wel nuttig is. (Of hap ik nou ongelooflijk en had je dat al gezien :P)

Devblog / portfolio
Swords & Soldiers
Awesomenauts
Proun
Cello Fortress


  • BtM909
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online

BtM909

Watch out Guys...

Op woensdag 27 maart 2002 14:06 schreef DinoRaptor het volgende:

Ik kan niet kiezen uit A, B en D. Ik kies toch maar D. Wat heb ik gewonnen? *D
En meneer kiest voor antwoooord D, ja dat is de hoofdprijs. U krijgt een geheel verzorgde reis over de digitale snelweg naaaaaaaaaaaaar Beginnnnnerswèèèèèèèèb >:)


edit:

Link ge-edit, omdat sommige knorrige mensen (;) rustig maar Ruben) graag een reisje wilde naar beginnersweb

Ace of Base vs Charli XCX - All That She Boom Claps (RMT) | Clean Bandit vs Galantis - I'd Rather Be You (RMT)
You've moved up on my notch-list. You have 1 notch
I have a black belt in Kung Flu.


  • r0bert
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 11-08 16:19
over niveau gesproken *zucht* :P :+

  • Woudloper
  • Registratie: November 2001
  • Niet online

Woudloper

« - _ - »

BtM909:

U krijgt een geheel verzorgde reis over de digitale snelweg naaaaaaaaaaaaar [url="http://"http://www.beginnersweb.nl/"]Beginnnnnerswèèèèèèèèb[/url] >:)
Zegt ie zelf, je kan geeneens een url goed plaatsen |:(

Verwijderd

Op woensdag 27 maart 2002 16:44 schreef Woudloper het volgende:

[..]

Zegt ie zelf, je kan geeneens een url goed plaatsen |:(
rofl... *D

Verwijderd

Ok ...men is nu wel leuk aan het speculairen enzo...maarehm...
waar blijven de 1e resultaten? :)

"nederland gaat ten onder aan de vergader-cultuur"

  • Booster
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 27-08 22:11

Booster

Superuser

Ik ben zelf even aan het wachten over wat OzBoz en de rest van de crew uiteindelijk gaan zeggen.

Ze zijn nog altijd diegene die uiteindelijk beslissen over welke ideeen er uitgewerkt gaan worden en welke niet.

Er is nu wat over en weer gegaan, gepraat over dingetjes, als er niemand meer een spannend en uitwerkbaar idee heeft dan zullen we de discussie op een ander spoor moeten zetten of beginnen met vaststellen wat we gaan doen (en waarom)

The cake is a lie | The Borealis awaits...


  • Dexter
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 23-04 09:51

Dexter

d((o_o))b

K dan...dan toch ook nog maar even mijn kleine bijdrage aan deze discussie. Ik weet niet of ik er iets mee hoop te bereiken, daarvoor heb ik in het verleden al te vaak (al dan niet met een medestrijder) dingen proberen te wijzigen hier.

Ik ben altijd geweest, en zal dat altijd blijven een voorstander van een scheiding van dit forum zoals die hier in dit topic ook alweer eens is aangekaart: Graphics en Webdesign gerelateerde dingen. Liefst zou ik een nog verdere scheiding willen hebben, maar daarvoor is deze /13 community denk ik niet groot genoeg. Ik zal eerlijk bekennen, ik kom de laatste tijd heel weinig meer in /13 en op GoT in het algemeen, vooral omdat er naar mijn gevoel een mentaliteitsverandering opgetreden had waar ik me minder in kan vinden. En die verandering is al dan niet het gevolg van de komst van new peepz (waar naar mijn mening op zich niets mis mee is, want dat houd je scherp). Ik begon me alleen te irriteren aan luie peepz die wel even passief aan de kennis hier dachten te komen lurken. Gelukkig is daar met de komst van een paar nieuwe light-mods wel weer verandering in gekomen, maar ik kom hier nog steeds vrij weinig.
Eerder werd ook al het feit pro's vs. n00bz aangekaart. Nou zit ik mezelf toch serieus af te vragen waarom pro's hier rondlopen. Want ze lopen er rond, dat is in mijn ogen zeker. Er zijn er hier echt wel een aantal die dingen kunnen waarvan ik alleen nog maar kan dromen. Voor mezelf denk ik dat die pro's hier vooral zitten om hun kennis te delen met de minder begaafden onder ons, en omdat het misschien gezellig is om er ook eens in het NL over te lullen. Maar als het gaat om echt inhoudelijk nieuwe dingen, dan vraag ik me wel eens af of er voor Pro's genoeg te halen is hier. En waarschijnlijk zullen ze dan met "nee" antwoorden en zeggen dat ze ook wel op genoeg andere (engelstalige) boards rondhangen. Prima, zal allemaal best, maar dan vraag ik me dus af of je bij de kwaliteit van /13 uit moet gaan van het feit dat er pro's komen. Natuurlijk is er niks mis mee om het niveau op peil te houden/brengen, maar maak de drempel om hier eens binnen te lopen ook weer niet te hoog. n00bz mogen hier van mij gerust rondhangen, zolang ze zich maar (net als de overige users) houden aan de gedragsregels en inhoudelijk replyen (iets wat lang niet altijd gebeurt helaas).
Misschien dat een strikte opdeling met tags aan het begin van een topictitle toch wel een oplossing kan bieden als alternatief voor een scheiding van /13. Want als ik hier kom scan ik snel even alle topics op [3d], [3dsmax], [maya] of iets dergelijks. De rest van de topics laat ik meestal links liggen. Maar daartussen zit helaas nu nog veel te veel onbenoemde zut. Nu is de vraag, kun je dat allemaal wel benoemen dan? Nou ja..misschien dat er anders een opdeling moet komen in de zin van tags als [3d], [2d], [WDesign], [Competition], [Checks] etc. En dan niet teveel van die dingen. Zodat je uiteindelijk topics krijgt als "[3d][MAX] Hoe ken'k nou een materiaal goei meppen?"
En mochten users zelf niet zo helder van geest zijn om een dergelijke topic te maken, dat de mods daar dan eventueel bij kunnen springen door de title aan te passen (kunnen ze dat overigens??)
Helaas biedt dit board niet de mogelijkheid om te sorteren op topictitle (toch??), anders zou het helemaal makkelijk zijn.

Het is en blijft een moeilijke discussie, maar ik denk wel dat het heel goed is dat ie gevoerd wordt. Maar nu ik dit weer eens geschreven heb vraag ik me af of het nu wel resultaat zal hebben? Maar ik houd moed...

Keep it coming,

Een-veel-te-weinig-tijd-voor-3d-hebbende-Dexter

'It's all a matter of opinion' LTJ Bukem | 'You don't need eyes to see, you need vision' Maxi Jazz


Verwijderd

Op woensdag 27 maart 2002 18:11 schreef Dexter het volgende:
Heel veelzinnige tekst
Dexter ownz :)
helemaal mee eens..

ik mag hier dan nog niet zo lang zijn, maar zeker de helft van /13 interesseert me geen fluit... en volgens mij kijkt bijna iedereen maar naar 1 helft (of graphics (photoshop, 3d.drukwerk?), of webdesign(flash/java/html))

  • Clay
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 22-06 13:51

Clay

cookie erbij?

Op woensdag schreef Dexter een heel boek
Qua pro's en n00bs heb je denk ik wel een punt, maar ik denk niet dat engelstalige fora per definitie "beter" zijn.

Als ik bijvoorbeeld kijk naar mijn eigen interessegebied zie ik op fora als dynamicdrive, dhtmlcentral, 13thparallel en javascript-games niets wat mij hier zou doen weggaan, hoewel daar ook roelio gasten zitten.

Het is al gezegd en ik ben het er roerend mee eens; Sommige mensen durven plompverloren te vragen "doe dat even voor me" en realiseren zich gewoon niet dat ergens maanden werk in kan zitten en dat de mensen die het wel weten en hier gratis advies en hulp verstrekken, maar in plaats van dat hier te verkondigen is het denk ik beter om precies dat te antwoorden in een desbetreffend topic.

Verder geloof ik ook heilig in het feit dat de HK gewoon randdebielen aantrekt als stront vliegen, en dat die her en der hun techposts scoren om daar zo gauw mogelijk in te komen om daarna nooit meer wat zinnigs te posten. Het kan aan mij liggen, maar als GoT een technisch forum pretendeert te zijn is de HK hier echt niet op zijn plaats, sorry :)

Instagram | Flickr | "Let my music become battle cries" - Frédéric Chopin


Verwijderd

Op woensdag 27 maart 2002 19:44 schreef SFie het volgende:

[..]

Dexter ownz :)
helemaal mee eens..

ik mag hier dan nog niet zo lang zijn, maar zeker de helft van /13 interesseert me geen fluit... en volgens mij kijkt bijna iedereen maar naar 1 helft (of graphics (photoshop, 3d.drukwerk?), of webdesign(flash/java/html))
/me in ieder geval niet hoor
Kben iemand die als hobby loopt te webdevven, maar graphics interesseren mij ook erg. Topics over drukwerk vind ik reuze interessant, vooral omdat ik weinig van weet.
/me is een alleslezer ;)

  • Blaise
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online
Ik ben een voorstander van meer links in de faq naar tutorialsites van html/css/3d enz.

Scheelt veel zoeken, voorkomt hopelijk scriptrequests. Als er een topicje komt waar iedereen zijn bookmarks dumpt met webdesign links kom je volgens mij al een heel eind.

  • Mithrandir
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 18:54
Op woensdag 27 maart 2002 19:50 schreef Clay het volgende:

[..]

Qua pro's en n00bs heb je denk ik wel een punt, maar ik denk niet dat engelstalige fora per definitie "beter" zijn.

[..]

Verder geloof ik ook heilig in het feit dat de HK gewoon randdebielen aantrekt als stront vliegen, en dat die her en der hun techposts scoren om daar zo gauw mogelijk in te komen om daarna nooit meer wat zinnigs te posten. Het kan aan mij liggen, maar als GoT een technisch forum pretendeert te zijn is de HK hier echt niet op zijn plaats, sorry :)
Hier sla je de spijker precies op zijn kop.

De HK is er, volgends de definitie, om "ontspanning te brengen". Maar ik denk eerder dat door de HK er juist meer inspanning komt. Om de volgende redenen: De HK modden en onderhouden is een kunst op zich, doordat de HK een doel wordt voor sommige mensen, zijn de andere fora ook niet meer leuk om in te wezen, soms. Dus dan denk ik: Laat die gasten opzooien naar Fok! ofzo! Wat hebben die hier ooit te zoeken?

Nouja, mijn standpunt is dus wel duidelijk: Tweakers voor Tweakers, en niet Tweakers voor de HK. Daar ben je lid van Fok! voor. (ik overigens niet)

Verbouwing


Verwijderd

Op woensdag 27 maart 2002 20:46 schreef DinoRaptor het volgende:

[..]

Hier sla je de spijker precies op zijn kop.

De HK is er, volgends de definitie, om "ontspanning te brengen". Maar ik denk eerder dat door de HK er juist meer inspanning komt. Om de volgende redenen: De HK modden en onderhouden is een kunst op zich, doordat de HK een doel wordt voor sommige mensen, zijn de andere fora ook niet meer leuk om in te wezen, soms. Dus dan denk ik: Laat die gasten opzooien naar Fok! ofzo! Wat hebben die hier ooit te zoeken?

Nouja, mijn standpunt is dus wel duidelijk: Tweakers voor Tweakers, en niet Tweakers voor de HK. Daar ben je lid van Fok! voor. (ik overigens niet)
Is eigenlijk meer een discussie voor LA. Maar ik ben het er mee eens. Het halen van de Huiskamer is een status op zich en als je ervan hoort van klasgenoten dan wil je er ook bij horen. Als je daarvoor 2 maanden moet zwoegen, no problem zolang je uiteindelijk maar bij de elite kan behoren.

  • Clay
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 22-06 13:51

Clay

cookie erbij?

*proest* HK ... "elite" :P lol >:)

Instagram | Flickr | "Let my music become battle cries" - Frédéric Chopin


  • Glorix Jim
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 26-08 11:36
hehe ik voel me opeens zo newb ;)
Maareh ik heb de betekenis van /13 niet kunnen achterhalen.
Wat betekent 't pcies ? :)

Verwijderd

Op woensdag 27 maart 2002 21:34 schreef Glorix Jim het volgende:
hehe ik voel me opeens zo newb ;)
Maareh ik heb de betekenis van /13 niet kunnen achterhalen.
Wat betekent 't pcies ? :)
Kijk eens in je adresbalk wanneer je je in het topic-overzicht van W&G bevindt ;)...

  • Glorix Jim
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 26-08 11:36
modbreak door willem169

kappen met die onzin reply's.

Verwijderd

Ik vind overigens dat de JS en DHTML thread-niveaus de laatste tijd erg hoog liggen..
Qua Flash, grafisch gedoe heb ik niet echt meer gekeken, maar toch.

  • RM-rf
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 23:07

RM-rf

1 2 3 4 5 7 6 8 9

sorry voor de nogal knorrige post

Het lijkt wel alsof 'kwaliteit' opeens een hip mode-woordje is op GoT, iedereen heeft het over 'kwaliteit verhogen'.
maar eerlijk gezegd is me niet duidelijk wat die 'kwaliteit' nu eigenlijk is?
Ook heb ik zelf niet het idee dat 'kwaliteit' de belangrijkste reden is om hier te zitten.

vanaf het eerste moment dat ik hier kwam was ik overtuigd van de sfeer hier op /13, en moet zeggen dat ik nog steeds met plezier er kom, maar dat is alleszins door de 'kwaliteit'.
een ruime anderhalf jaar terug was CSS nog een moeilijk onderwerp, nu issie bijna uitgekauwd.
Javascript is een onderwerp dat ook sinds kort op een goed niveau en terecht in /13 zit, met het werk van Clay, Cheatah, Pelle ea.
Flash is moeilijk te beoordelen voor mij, maar ook hierin zie ik geen achteruitgang, hooguit een groter verschil tussen enkele talenten (ik meen me nog uit grijze dagen te herinneren dat OzBoz ooit dé flash-koning van GoT was, nu ie binnen is in het crew-hok wordtie aan alle kanten voorbij gelopen door 'jonge honden' ;) :P) en nieuwkomers.

Maar het lijkt me ook dat die 'kwaliteit' hier niet heilig verklaard mag worden, kennis verouderd snel en is zer betrekkelijk,
Wat voor mij altijd een kernonderdeel vormde binnen de waardering die ik had voor het functioneren van /13, was de onderlinge sfeer.

wat dat betreft heb ik best wel angst voor een verdere verstrenging, met meester OzBoz met zweep en zn drie knechtjes.

ik zit hier in allereerste zin voor mn lol en mn affiniteit met het onderwerp, dat is een weegschaal die in evenwicht dient te zijn (daarom valt de Huiskamer, offtopic- danwel onzin-forum voor me af, zonder dat ik verder een oordeel vel over mensen die daar het naar hun zin hebben)

Ik heb net als Xangadix en DeFeCt ook een beetje kriebels gekregen bij het idee dat al minstens twee maanden geen idiote vraag is afgehandeld door een compleet mystiserend antwoord waarna de draad nog minstens 100 replies doorgaat aan halve flames en offtopic geblaat (met een halfzachte referentie naar het abstracte concept van webdesign).

als iemand een vraag heeft wat HTML nu eigenlijk is, en diegene wekt de indruk werkelijk geinteresseerd te zijn en bereid te leren zal ik met plezier dit uitleggen.
Het feit dat /13 een verzamelpunt is van mensen die een zekere 'begeisterung' (sorry, maar het duitse woord voor enthousiasme bevalt me erg in deze context) aan de dag leggen voor een verder droog en saai vak, is voor mij meer waard dan wat dan ook.

Of dat dan van hoog danwel twijfelachtig niveau is voor mij minder interessant (ik kan ook urenlang 'draai-het-wieltje-nog-eens-rond' met judi zingen, ook niet bepaald hoog-literatuur) belangrijker is de betrokkenheid.

Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen


  • 2
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 31-03 13:52

2

Op donderdag 28 maart 2002 01:56 schreef RM-rf het volgende:
Duits (o.a.)
Naja kijk met die instelling kun op zich best een scheiding maken tussen beginners/geavanceerd (of wat ooit). Ik denk dat een beginnersforum wel degelijk af en toe bezocht zal worden door mensen uit het geavanceerde. Het is namelijk A) fijn om te helpen (zie post rm-RF) en B) fijn om te zien dat je vooruit gaat, wat je achterlaat. Noem het egostrelend; ik ben eens in 1||ander huistuinenkeuken forumpje over html verzeild geraakt en heb in een uur zo'n beetje alle vragen aldaar opgelost, dan voel je je best wel de man..

  • XangadiX
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 27-08 10:08

XangadiX

trepanatie is zóó kinderachtig

goed, dat was het probleem dus,

Oplossingen genoeg, waar kan ik mijn tutorials voor de knowledge base posten en waar mijn favoriten?

:P

En waar zijn de flame topics? 8-)

* XangadiX vind trouwens nog steeds dat je beter een zundapp kan hebben dan zo'n enge low-rider fiets :r

Stoer; Marduq


  • RM-rf
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 23:07

RM-rf

1 2 3 4 5 7 6 8 9

Op donderdag 28 maart 2002 03:20 schreef XangadiX het volgende:
* XangadiX vind trouwens nog steeds dat je beter een zundapp kan hebben dan zo'n enge low-rider fiets :r
:) Afbeeldingslocatie: http://www.aachen.heimat.de/leute/nico/werbung/zundapp.jpg
en draag je dan dit soort kleding? (woei xannie ;) )
Afbeeldingslocatie: http://www.aachen.heimat.de/leute/nico/werbung/cd.jpg

maar terug over het plan van 2;
je blijft dan met het probleem zitten van 'wegloop', grote kans dat één van de twee fora leegloopt (zie splitsing P&W en HardcoreID)

wat een mogelijk alternatief antwoord is (maar zoiets moet wachten op de nieuwe forumsoftware) zou misschien de mogelijkheid kunnen zijn om binnen een forum ook draadjes te plaatsen waarin door een beperkt aantal mensen gepost kan worden (een soort van subgroups binnen het forum, danwel gewoon op aantal posts in W&G) ofwel die geheel niet zichtbaar zijn voor mensen zonder postrechten.

er zou dan een alternatief zijn voor een slotje op sommige posts, en dit geeft de mogelijkheid al te enthousiast offtopic gezwets een beetje in controle te houden.

nadeel is misschien dat zoiets ook een drempel vormt voor hoog-gekwalificeerde users om zich aan te melden (die immers eerst alle interessante threads moeten missen, danwel er niet in mogen posten)

Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen


  • Bosmonster
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 29-08 19:47

Bosmonster

*zucht*

Ik wilde ook nog even wat zeggen.

  • 2
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 31-03 13:52

2

Op donderdag 28 maart 2002 09:29 schreef RM-rf het volgende:
nadeel is misschien dat zoiets ook een drempel vormt voor hoog-gekwalificeerde users om zich aan te melden (die immers eerst alle interessante threads moeten missen, danwel er niet in mogen posten)
Die zouden dan misschien door een modje 'omhoog getild' kunnen worden.
Pagina: 1 2 3 Laatste