Project 40: I'm a firestarter baby.
Nou, dat ging bijna even goed mis zeg...
Eerst wakker worden en dan te horen: we hebben ons verslapen, over 25 minuten heeft hij zwemles!!!
* Chevy454 zijn dag was dus al meteen goed begonnen.
Na de zwemles maar aan de KLR650 gewerkt. Dat koelsysteem, de modificatie gebruikt een thermostaat die later open gaat. Dus gisterenavond de oude thermostaat in warm water gemikt en die werkt. Deze ochtend dan koelwater afgelaten en ontbijten
Daarna de thermostaat vervangen door de originele terwijl ik wel de bypass mod houd. Is dan iets minder effectief maar dat zien we later wel.
De motor op de zijstand, afvullen en wat laten draaien. De IR thermometer erbij en de leidingen worden warm, de lucht kan eruit maar de meter geeft warm aan maar iets minder als gisteren. Dus de thermostaat was hier de oorzaak met samen een sensor die op zijn einde lijkt te zijn. De meter zelf nog door gemeten en is binnen spec.
Goed, we weten dat alles werkt dus nu rest er nog een proefrit nadat we bij de decathlon wat voor onze zoon hebben gekocht. Een buiten- en binnentrampoline, een nieuwe fiets en een middagmaaltijd later eindelijk naar huis. Rijden we voorbij een motorzaak waar ik al vaker wou stoppen. Nou, dan vandaag maar gestopt.
Die CfMoto CLC is wel grappig.
Waarom koop je die motor niet
* Chevy454 hoorde plots wartaal uit de mond van zijn vrouw komen.
Maargoed, naar huis (en geen motor gekocht) om dan de KLR650 terug afwerken. Tank erop, zadel gemonteerd, kappen mooi vast. Koplamp, groot licht doet het niet maar daar kunnen we mee leven.
Rest er nog maar om er benzine in te doen. Euro 98 zonder ethanol van een 5l jerrycan erin gedaan

Hey... Waarom hangt er een druppel benzine aan de voorkant van de tank
* Chevy454 voelt, zoekt en ziet gewoon benzine uit de tank lekken
Das niet goed. DAT IS NIET GOED. Snel denken en wat brandstofleiding aan de tank gehangen en terug in de jerrycan. Want er begon al een mooi plasje te vormen op de grond
Toen er nagenoeg niks meer uitkwam alle ramen en deuren open en laten luchten. Goed dat ik al jaren niet meer rook

Maar na wat voelen en met een spiegeltje gevonden waar het lekt.
Het onderdeel had ik al gekocht maar vergeten te vervangen

Het rubber tussen de tankkraan en de tank vond het niet zo leuk om na 20 jaar droog te staan plots weer te moeten afdichten.
Goed, dus die benzinekraan eraf halen en er kwam nog een stroom benzine eruit

Gelukkig had ik al doeken gelegd en alles geventileerd. Na wat reinigen met remmenreiniger (euh.. Benzine wast ook jij idioot

) en droog maken een geheel andere benzinekraan en dichting gemonteerd. Deze keer wel maar 2l erin gedaan en het is nu lekvrij.
Dat had een nare ervaring kunnen worden.
Wanneer iedereen zijn hoofd verliest en jij houdt het hoofd koel dan heb jij het probleem niet begrepen. You think I'm expensive, try hiring an amateur.