Ik ben zojuist geslaagd voor WRM-A examen 1C ofwel alle 12 bijzondere verrichtingen voor de motor. Nu verder naar de stage!
Even in het algemeen, ergens wel. Als ik dingen zie die niet kloppen dan geeft mij dat weinig vertrouwen in de rest van de app.Willem schreef op donderdag 23 april 2026 @ 10:41:
[...]
Houdt het je tegen de app te gebruiken of te registreren?
BAM!!!!! van harte kerelHTT-Thalan schreef op donderdag 23 april 2026 @ 10:48:
Ik ben zojuist geslaagd voor WRM-A examen 1C ofwel alle 12 bijzondere verrichtingen voor de motor. Nu verder naar de stage!
“I have not failed. I’ve just found many ways that won’t work” - Thomas Edison
Oké, dat is goed om te weten. Het is niet de bedoeling om een drempel op te werpen namelijk.
*gaat de afbeelding aanpassen
*gaat de afbeelding aanpassen
Zulke slordigheden vind ik inderdaad meer dan genoeg reden om de app niet te gebruiken, maar ik ben dan ook erg detailgericht.Willem schreef op donderdag 23 april 2026 @ 10:41:
[...]
Je moet iets als je geen foto's hebt![]()
> "impressie"
Fair enough hoor, 't is gewoon AI.
Houdt het je tegen de app te gebruiken of te registreren?
Ook heb ik al jaren geen motor meer, dus ik zou sowieso de app niet nodig hebben.
"Never wrestle with a pig – it gets mud all over you and the pig likes it."
Op pexels.com kun je gratis heel veel stock-foto's vinden die je gewoon mag gebruiken voor je site. Hoef je geen risico te lopen met foute AI foto'sWillem schreef op donderdag 23 april 2026 @ 10:51:
Oké, dat is goed om te weten. Het is niet de bedoeling om een drempel op te werpen namelijk.![]()
*gaat de afbeelding aanpassen
Ik richt me voor nu op de motor hobbyist-DIY'er, maar de meerwaarde van de tool is natuurlijk voor auto's (of andere voertuigen) net zo goed van toepassing.SpongeRob schreef op donderdag 23 april 2026 @ 11:10:
[...]
Zulke slordigheden vind ik inderdaad meer dan genoeg reden om de app niet te gebruiken, maar ik ben dan ook erg detailgericht.
Ook heb ik al jaren geen motor meer, dus ik zou sowieso de app niet nodig hebben.
@Willem Mij ontgaat eigenlijk juist de meerwaarde van die tool? Waarom heb ik een tool nodig voor het onderhoud als een excelsheet of zelfs een multomap ook voldoende is om bij te houden wat ik aan onderhoud doe? En daarmee ook niet mijn data uit handen hoef te geven aan een derde partij?
Waaj schreef op donderdag 23 april 2026 @ 10:50:
[...]
Even in het algemeen, ergens wel. Als ik dingen zie die niet kloppen dan geeft mij dat weinig vertrouwen in de rest van de app.
Tja, jammer als mensen daar niet doorheen kunnen prikken in een alfa of beta stadium van een ontwikkelproces.SpongeRob schreef op donderdag 23 april 2026 @ 11:10:
[...]
Zulke slordigheden vind ik inderdaad meer dan genoeg reden om de app niet te gebruiken, maar ik ben dan ook erg detailgericht.
Ook heb ik al jaren geen motor meer, dus ik zou sowieso de app niet nodig hebben.
Ik heb me laatst bezig gehouden met een hobby-projectje om een site op te zetten waar ik mijn eigen routes kan verzamelen, met een verhaaltje en wat foto's erbij. Ook inclusief een rating-systeem en een logboek wanneer ik welke routes gereden heb. In de toekomst kan ik er ook wat reisverhalen op kwijt.
Op dit moment is er één actieve gebruiker die alles mag
Om alle functionaliteit te testen had ik daar wat "reisverhalen" a la "Hier had een verhaaltje kunnen staan, maar daar gaat het nu nog niet om". Ik wilde functionele zaken als uitlijning testen, het embedden van afbeeldingen, het parsen van shortcodes of hyperlinks...
Ik had ook AI wat afbeeldingen en iconen laten generen om een eerste indruk te geven wat ik later kon verfijnen.
Vervolgens krijg je als reactie "ik had liever een leesbaar verhaal gehad".
Inmiddels staan er wel wat echte foto's op, maar ivm copyrightclaims wil ik alle risico's vermijden en alleen foto's gebruiken die ik zelf gemaakt heb.
't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
Op het moment dat er bij een site in ontwikkeling dat soort teksten staan dan is het voor mij duidelijk dat het puur om een placeholder gaat. Daar heb ik er ook geen problemen mee. En aangezien dat @Willem ook duidelijk heeft aangegeven dat zijn site nog in ontwikkeling is accepteer ik dat voor nu ook. (Daarom dat ik mijn kritiek op begon met "Even in het algemeen"). Maar als ik op een site kom waarvan ik verwacht dat die "af" is dan ben ik kritischer en beoordeel ik de professionaliteit van de organisatie mede op de correctheid van hun site.DrivinUCrazy schreef op donderdag 23 april 2026 @ 12:06:
[...]
Om alle functionaliteit te testen had ik daar wat "reisverhalen" a la "Hier had een verhaaltje kunnen staan, maar daar gaat het nu nog niet om". Ik wilde functionele zaken als uitlijning testen, het embedden van afbeeldingen, het parsen van shortcodes of hyperlinks...
[...]
Zo kwam ik laatst op een webshop van motoronderdelen die al jaren bestaat nog een FAQ-pagina tegen met een placeholder tekst. Dan neem je in mijn ogen je core business niet serieus en zoek ik een andere aanbieder.
Als je 6 motoren, 2 brommers en een auto hebt staanWaaj schreef op donderdag 23 april 2026 @ 12:00:
@Willem Mij ontgaat eigenlijk juist de meerwaarde van die tool? Waarom heb ik een tool nodig voor het onderhoud als een excelsheet of zelfs een multomap ook voldoende is om bij te houden wat ik aan onderhoud doe? En daarmee ook niet mijn data uit handen hoef te geven aan een derde partij?
Kan mij voorstellen dat ik dat best handig zou vinden om alles bij te houden.
Maar inderdaad ik zou het ook in excel kunnen doen, maar ook daarvoor ben ik te lui dus natte vinger werk
Precies dat.
Oh ik ga op vakantie met voertuig X, misschien tijd voor wat onderhoud.
* Bommes ververst de olie
If you think you are too small to be effective, you have never been in the dark with a mosquito.
Ik dacht dat dus deze week.Bommes schreef op donderdag 23 april 2026 @ 12:44:
[...]
Precies dat.
Oh ik ga op vakantie met voertuig X, misschien tijd voor wat onderhoud.
* Bommes ververst de olie
Dus maar meteen een 10k beurtje aangevraagd.... begin Juli
:strip_exif()/f/image/ecAdq4l2Q3FRhGSSMFoOxJqy.jpg?f=fotoalbum_large)
Vorige week de knoop doorgehakt en gekozen voor de Kriega. Begonnen met de10 liter voor “dagritjes”. En als die bevalt, komt de 30 variant ook.
Gisteren een klein rondje gemaakt (en vandaag in Zuid-Limburg) en ik moet zeggen dat ik positief verrast ben. En (wat ook niet onbelangrijk is), hij staat ook goed op mijn motor 😅
Het enige wat ik mis, is een schouderband om hem mee de winkel in te nemen. Dat had er standaard in mogen zitten.
(Nu bestel bij Ome Ali)
Weet niet welk merk en type motor je hebt, als je wat zelf onderhoud wilt doen,dan wel meer wilt weten vaak bij motorclubs van een specifiek model en merk op technische vlak te weten, op die manier kom je ook de beste monteurs tegen voor onderhoud etc. en de kennis in specifieke motor.wat eigen onderhoud of de monteur met kennis laat uitvoeren.Pyr0_ schreef op woensdag 22 april 2026 @ 21:19:
Hier ook nog een rondje gedaan. Ik had wat tijd over en de motor stond toch al buiten.
Was begonnen aan de achterrem; blokjes & vloeistof vervangen. Dus weer de uitlaat eraf, wiel eraf (slagmoersleutel kwam goed van pas) en toen eens gaan kijken hoe ik de remklauw los krijg. Moet ik dus helemaal onderin op een onmogelijke plek een bout zien los te krijgen, terwijl ik op m'n knieën half op de grond lig te kloten om er überhaupt bij te komen. Toen bedacht ik me, los is 1 ding.. hoe tf ga ik 'm weer erop en vast krijgen... Na wat wikken en wegen, besloten de garage te bellen en een afspraak te maken. Blokjes en remvloeistof mee en dan maar betalen voor zijn tijd, even goed opletten hoe hij het doet en dan kan ik het een volgende keer wel zelf. Maar nu had ik echt ff geen zin om weer een hele dag te prutsen eraan.
Voordeel is dus dat ik wel nog ff een lekker rondje om de kerk heb kunnen rijden, volgende week daar maar even heen. En de week erop hopelijk helemaal klaar voor paar dagen Zwarte Woud. Nu maar eens wat routes bij elkaar klikken. Tips zeker welkom btw.
Voordeel van motorclubs is dat je ook de kennis onderling kunt delen in de forum.
Rij zelf yamaha FJR 1300 en lid van de FJR club, ben meer te weten gekomen over mijn motor dan anders, op technisch vlak de aandachts punten dan zowel de onderhoed van A tot Z storingen oplossen etc. en een FJR specilist voor de onderhoud laten uitvoeren bepaalde techniekdagen bij die monteur vanuit de club enz. en de kneepjes van het vak kent, en de oplossingen weet en vindt dan wel de oorzaak er van is.
Het kan je al veel geld besparen dan bijv, naar een willekeurige dealer of motorzaak te gaan.
Zo wat sleutelen en wat doen, al is het simpele remblokjes kom je vaak achter dat het niet zo eenvoudig lijkt dan wel de remblokplaatjes verkeerd zitten dan het is, dan wel veel los moet halen omdat er een bout niet los kan bijv of andersom is geplaats er niet uit kunt halen omdat er iet in de weg zet en nog meer los moet halen.
De FJR heeft dat ook met de link-systeem waar een bout er niet uit kan en tegen de uitlaat komt dan mag je de hele uitlaat er onder weg halen als je de link systeem wilt smeren, oplossing is dan de bout doorzagen nieuw orginele bout er in en er andersom in zetten, dat zijn net van die dingen die je tegen kunt komen elk motor merk heeft wel iets, dan wel hoe ze in de asemblase fabriek in elkaar gezet worden.
En als je dat niet weet en de motor zaak zaagt de boud niet door en haalt de komplete uitlaat er onder weg merk je dat ook flink in de rekening, terwijl een simpele oplossing met een nieuw bout stukken minder kost.
Ik zeg altijd hoe meer je van je motor afweet hoe minder de kosten kunnen zijn.
Thuis veel doen kan met de goede gereedschap, een momentsleutel heb je nodig zonder wil ik er al niet aan beginnen, zit veel aluminiun met schroefdraad in, de kans te strak het schroefdraad stuk dan ben je nog verder van huis zonder dat je het in de gaten hebt, en je denkt dat zit wel goed vast maar je kunt net iets te vast hebben gedraaiid en door trillingen de bout los gaat, dan ben je te laat.
Een moment sleutel is onmissbaar stuk gereedschap om de bouten op de juiste NM aan te draaiaen volgens fabrieksvoorschriften.
wat een leuke blast from the past die Cagivastreamnl schreef op donderdag 23 april 2026 @ 13:07:
[Afbeelding]
Vorige week de knoop doorgehakt en gekozen voor de Kriega. Begonnen met de10 liter voor “dagritjes”. En als die bevalt, komt de 30 variant ook.
Gisteren een klein rondje gemaakt (en vandaag in Zuid-Limburg) en ik moet zeggen dat ik positief verrast ben. En (wat ook niet onbelangrijk is), hij staat ook goed op mijn motor 😅
Het enige wat ik mis, is een schouderband om hem mee de winkel in te nemen. Dat had er standaard in mogen zitten.
(Nu bestel bij Ome Ali)
“I have not failed. I’ve just found many ways that won’t work” - Thomas Edison
If you think you are too small to be effective, you have never been in the dark with a mosquito.
Ik ga de eerste dag proberen zo kort mogelijk in de buurt van het Zwarte Woud te komen zonder al te veel snelweg te doen. Uurtje snelweg tot aan Sank Vith en daarna zoveel mogelijk binnendoor. Dan ligt de Nurburgring behoorlijk uit de richting. Die komt nog wel een andere keer aan bod.Aikon schreef op donderdag 23 april 2026 @ 07:26:
[...]
Onderweg langs de Nurburgring gaan? Vanaf daar naar Speyer met 'snelwegen vermijden' was echt prachtig rijden. Zwarte woud is ook mooi, in enkele dagen rij je ongeveer alles. Pak ook hier de kleinere wegen, niet perse die hoge grote weg. Let op controles. Unimog museum misschien leuk?
/f/image/UJfxwo4Law8O0NV2DO0xTDI8.png?f=fotoalbum_medium)
Plan tot nu toe, eerste dag tot aan Annweiler (net boven Karlsruhe) zo'n 350km totaal. Tweede dag zo'n 250km eindigen midden in het Zwarte Woud in Steinach. Derde dag ben ik nog aan het plannen, de blauwe lijn onderaan is een grove indicatie wat ik dan wil doen. 4de dag weer terug ter hoogte waar ik de eerste dag ben geëindigd en dan 5de dag nog even uitzoeken, idee is om dan via Luxemburg terug te rijden met een mix van snelweg en binnendoor.
Ik heb geen garantie meer op mijn motoren, dus doe onderhoud zelf.kneusteun schreef op donderdag 23 april 2026 @ 12:46:
[...]
Ik dacht dat dus deze week.
Dus maar meteen een 10k beurtje aangevraagd.... begin Juli
Alleen kleppen checken/stellen van de Tuareg ga ik denk ik uitbesteden. Maar dat is pas bij 20.000km daar ben ik nog lang niet.
Mezelf kennende is ding dan allang weer vervangen voor iets anders
If you think you are too small to be effective, you have never been in the dark with a mosquito.
Klepspeling checken kun je zowiezo zelf. Met een wphb is stellen ook niet meer zo moeilijk. Scheelt heel veel kosten
Thanks, ik vind hem zelf ook nog steeds erg mooi. Was liefde op het eerste gezicht 😅Fraggert schreef op donderdag 23 april 2026 @ 13:11:
[...]
wat een leuke blast from the past die Cagiva
En zolang die blijft rijden, wordt ie ook niet verkocht.
Ik ben automonteur van opleiding, kan het makkelijk zelf.Dutchgixxer schreef op donderdag 23 april 2026 @ 13:19:
Klepspeling checken kun je zowiezo zelf. Met een wphb is stellen ook niet meer zo moeilijk. Scheelt heel veel kosten
Maar mijn Tuareg is met vulplaatjes. Daar heb je speciaal gereedschap voor nodig, vulplaatjes en micrometer.
Dat heb ik allemaal niet, en ook geen zin in.
If you think you are too small to be effective, you have never been in the dark with a mosquito.
:strip_exif()/f/image/6pA5m7WBu7SArJvsijr4R51P.jpg?f=fotoalbum_large)
Klepstellen zo gebeurd (100.000km hier op de foto), ik heb een micrometer gekocht om te leren hoe voelermaten moeten voelen.
Best leuk klusje. Ook plaatjes bij de boxers.
[ Voor 26% gewijzigd door _eLMo_ op 23-04-2026 13:30 ]
SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Star Citizen
@_eLMo_ je weet dat ik hiervoor een Guzzi had. Net zo simpel.
Of wacht nu ik jou foto zie was de Gigi nog makkelijker want die heeft geen bovenliggende nokkenassen.
Dus gewoon stoterstangen met tuimelaars. Stellen met ringsleutel en schroevendraaier + voelermaten.
Vespa 300 idem, voelermaten, ringsleutel en tangetje.
Of wacht nu ik jou foto zie was de Gigi nog makkelijker want die heeft geen bovenliggende nokkenassen.
Dus gewoon stoterstangen met tuimelaars. Stellen met ringsleutel en schroevendraaier + voelermaten.
Vespa 300 idem, voelermaten, ringsleutel en tangetje.
[ Voor 9% gewijzigd door Bommes op 23-04-2026 13:33 ]
If you think you are too small to be effective, you have never been in the dark with a mosquito.
Ik heb helemaal geen brommers!kneusteun schreef op donderdag 23 april 2026 @ 12:37:
[...]
Als je 6 motoren, 2 brommers en een auto hebt staan![]()
Kan mij voorstellen dat ik dat best handig zou vinden om alles bij te houden.
Aantal motoren klopt wel
:^Maar inderdaad ik zou het ook in excel kunnen doen, maar ook daarvoor ben ik te lui dus natte vinger werk
Tja, het is maar waar je je tijd aan wil besteden.
Ik dus alleen nog maar aan de leuke dingen, en dat is dus niet meer klepstellen enz.
Heb ring, steek, ringsteek, dop, knie, inbus, Torx, ratel, momentsleutels, voelermaten enz. enz. enz. en voorraden van (koper) aftapringen, o-ringen, filters, bougies enz enz en ik doe er steeds minder mee. Ben meer overgeschakeld naar klussen aan het huis en ben daar dus ook los gegaan met het kopen van gereedschap....... mmm nu ik dat zo teruglees zit ik me te bedenken heb ik een gereedschap fetish in plaats van hobbies als motorrijden en verbouwen?
Ik dus alleen nog maar aan de leuke dingen, en dat is dus niet meer klepstellen enz.
Heb ring, steek, ringsteek, dop, knie, inbus, Torx, ratel, momentsleutels, voelermaten enz. enz. enz. en voorraden van (koper) aftapringen, o-ringen, filters, bougies enz enz en ik doe er steeds minder mee. Ben meer overgeschakeld naar klussen aan het huis en ben daar dus ook los gegaan met het kopen van gereedschap....... mmm nu ik dat zo teruglees zit ik me te bedenken heb ik een gereedschap fetish in plaats van hobbies als motorrijden en verbouwen?
Hoe meer ik weet, hoe meer ik weet dat ik te weinig weet
Ja, dat werkt niet meer lekker boven de 100pk.Bommes schreef op donderdag 23 april 2026 @ 13:31:
@_eLMo_ je weet dat ik hiervoor een Guzzi had. Net zo simpel.
Of wacht nu ik jou foto zie was de Gigi nog makkelijker want die heeft geen bovenliggende nokkenassen.
Dus gewoon stoterstangen met tuimelaars. Stellen met ringsleutel en schroevendraaier + voelermaten.
Vespa 300 idem, voelermaten, ringsleutel en tangetje.
SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Star Citizen
Hoewel je tip zeker niet slecht is, rijdt @Pyr0_ vanuit zijn vertrekpunt nog voor de lunch even langs de Nurburgring op een standaard ritje.Aikon schreef op donderdag 23 april 2026 @ 07:26:
[...]
Onderweg langs de Nurburgring gaan? Vanaf daar naar Speyer met 'snelwegen vermijden' was echt prachtig rijden. Zwarte woud is ook mooi, in enkele dagen rij je ongeveer alles. Pak ook hier de kleinere wegen, niet perse die hoge grote weg. Let op controles. Unimog museum misschien leuk?
In dat geval zou ik ook het eerste uurtje snelweg pakken om het normale jachtgebied over te slaan en juist iets verder weg de binnenwegen te pakken.
't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
Dat gaat prima hoor, moet alleen wat meer inhoud hebben als je geen toeren kan draaien._eLMo_ schreef op donderdag 23 april 2026 @ 14:08:
[...]
Ja, dat werkt niet meer lekker boven de 100pk.
:strip_exif()/f/image/fYbDRK0HlCvSlEzGu5pyWfWz.jpg?f=fotoalbum_large)
Van de week ook nog besloten om het frame van de shadow te verbeunen (of eigenlijk het verwijderbare deel)
Er is tenslotte 50% kans dat ze het bij de RDW goed gaan keuren: ze keuren het goed (optie 1) of ze keuren het niet goed (optie 2)
Na de foto die rare kronkel bovenin nog wat mooier laten lopen, maar was te lui om weer een foto te maken.
Hoe dan ook kan het blok nu een paar centimeter verder naar voren en dat had ik nodig om de versnellingsbak op de juiste hoogte te hangen.
(en ja, de voorvork is 15cm doorgestoken om te kijken of het nog vrij loopt, maar dat scheelt dus nog enige centimeters)
:strip_exif()/f/image/rS6V5ad1aNpETnIeGPhIqE6N.jpg?f=fotoalbum_large)
Wilde de overbrenging van de 4e versnelling van de RE/Albion versnellingsbak even controleren zodat ik een beetje kan gokken wat de overbrenging tussen blok & versnellingsbak moet zijn.
Maar de bak wilde niet echt schakelen, lang verhaal kort: ding maar open getrokken en daar zat, geheel zoals het bij die meuk uit India hoort, vet in, want dat scheelt kosten/moeite voor keerringen...
Naja, als de overbrenging tussen blok en bak straks 2-3x langer is dan origineel krijgt het ding ook 2x minder koppel te verwerken, dus dat is opzich gunstig.
Overigens nog niet helemaal ontdekt waarom ie niet wil schakelen, maar als 5% van de bouten er recht in zat en vast zat was het veel...
[ Voor 3% gewijzigd door 4x2 op 23-04-2026 14:37 ]
leeg
Haha, bijna wel ja. Maar gekke is dat ik er nog nooit écht ben gaan kijken, wel al vaker in de buurt geweest natuurlijk. Op een of ander manier nog nooit van gekomen, hoewel ik de ring echt wel heel gaaf vindt, m'n feeds staan er vol mee. Maar op een of andere manier trekt het me niet om gwn 'ff' te gaan kijken, wat ga je zien denk ik altijd..; stukje weg/bocht van een 100m en auto's die in een flits voorbij zijn, poehpoeh. Misschien een keertje een dedicated dag er aan besteden met een maat en dan meerdere punten checken, dat lijkt me wel leuk.DrivinUCrazy schreef op donderdag 23 april 2026 @ 14:28:
[...]
Hoewel je tip zeker niet slecht is, rijdt @Pyr0_ vanuit zijn vertrekpunt nog voor de lunch even langs de Nurburgring op een standaard ritje.
In dat geval zou ik ook het eerste uurtje snelweg pakken om het normale jachtgebied over te slaan en juist iets verder weg de binnenwegen te pakken.
En je laatste zin slaat de spijker op de kop! Ga wel proberen zo weinig mogelijk snelweg te pakken, of iig op de terugweg af te wisselen. Maar vanaf Luxemburg wel snelweg via Luik tot aan huis, laatste stuk ben je er altijd wel weer klaar mee. Snelweg over Visé vermijd ik liever in de late middag, daar zijn ze op zoveel plekken aan het werken dat is echt niet tof.
Dank allemaal
.
Nu zoek ik alleen nog een willing victim - iemand die in de regio Emmen een A rijbewijs wil halen en wel een gratis les wil verdienen door mijn stageleerling te zijn. Ik ga je in een uur tijd pogen de vertragingsoefening te leren, of je dat lukt is niet van belang want ze keuren mijn lesgeven, niet jouw vaardigheden.
Nu zoek ik alleen nog een willing victim - iemand die in de regio Emmen een A rijbewijs wil halen en wel een gratis les wil verdienen door mijn stageleerling te zijn. Ik ga je in een uur tijd pogen de vertragingsoefening te leren, of je dat lukt is niet van belang want ze keuren mijn lesgeven, niet jouw vaardigheden.
je kunt ook eens bij Rhinowalk kijken, chinese namaak maar ik vind de kwaliteit dikke primastreamnl schreef op donderdag 23 april 2026 @ 13:07:
.....
Vorige week de knoop doorgehakt en gekozen voor de Kriega. Begonnen met de10 liter voor “dagritjes”. En als die bevalt, komt de 30 variant ook.
Gisteren een klein rondje gemaakt (en vandaag in Zuid-Limburg) en ik moet zeggen dat ik positief verrast ben. En (wat ook niet onbelangrijk is), hij staat ook goed op mijn motor 😅
Het enige wat ik mis, is een schouderband om hem mee de winkel in te nemen. Dat had er standaard in mogen zitten.
(Nu bestel bij Ome Ali)
Je begint met een leuke!HTT-Thalan schreef op donderdag 23 april 2026 @ 15:13:
Dank allemaal.
Nu zoek ik alleen nog een willing victim - iemand die in de regio Emmen een A rijbewijs wil halen en wel een gratis les wil verdienen door mijn stageleerling te zijn. Ik ga je in een uur tijd pogen de vertragingsoefening te leren, of je dat lukt is niet van belang want ze keuren mijn lesgeven, niet jouw vaardigheden.
Ik ben gelukkig vorige week geslaagd
Dat dus, keertje met mijn "stiefzoon" daar geweest. Na de 4e GT3 RS die niet verongelukt is de bocht al niet meer leuk. De M3's met uitlaten die net aan legaal zijn ook niet. Je wacht en verwacht, net als op het YouTube, een leuke slipper te zien maar die komt nooit als jij er bent. Rondje over de parkeerplaats om de exoten te bekijken is wel leuk, maar om daar nu speciaal voor om te rijden, nee.Pyr0_ schreef op donderdag 23 april 2026 @ 14:59:
[...]
Maar op een of andere manier trekt het me niet om gwn 'ff' te gaan kijken, wat ga je zien denk ik altijd..; stukje weg/bocht van een 100m en auto's die in een flits voorbij zijn, poehpoeh.
Moette doen.
@Pyr0_ Sterker nog, ondanks dat ik de omgeving van de Ring (Nordschleife bedoel ik dan vooral) vrij goed ken, kom ik er niet heel vaak. Daar rijden me te veel haantjes rond die hun kunsten naast het circuit óók nog wel even willen vertonen.
De omgeving is prachtig, maar Adenau zelf kom ik bijvoorbeeld vrijwel nooit. Maar tussen Herresbach en Mayen vind ik het dan een heel stuk fijner vertoeven.
De omgeving is prachtig, maar Adenau zelf kom ik bijvoorbeeld vrijwel nooit. Maar tussen Herresbach en Mayen vind ik het dan een heel stuk fijner vertoeven.
't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
Eens hoor.Bommes schreef op donderdag 23 april 2026 @ 13:16:
[...]
Ik heb geen garantie meer op mijn motoren, dus doe onderhoud zelf.
Alleen kleppen checken/stellen van de Tuareg ga ik denk ik uitbesteden. Maar dat is pas bij 20.000km daar ben ik nog lang niet.
Mezelf kennende is ding dan allang weer vervangen voor iets anders
Ik heb 7 jaar garantie en maak er maar gewoon gebruik van.
Plus dat ik vertrouwen heb dat hij ook alles even dubbel nakijkt, prettige gedachte.
Feli!Jampot007 schreef op donderdag 23 april 2026 @ 15:22:
[...]
Je begint met een leuke!
Ik ben gelukkig vorige week geslaagd(voor t wegexamen)
De vertragingsoefening is volgens mijn collega's de moeilijkste, en ze ontlenen dit feitje aan dat de meesten hier tijdens de les moeite mee hebben en tijdens het examen ook niet goed uitvoeren. Het zou me leuk lijken als ik er toch in ieder geval ééntje op kan laten slagen
Mijn Tractor Guzzi had er maar 80, op een bewolkte, vochtige en niet te warme dag.._eLMo_ schreef op donderdag 23 april 2026 @ 14:08:
[...]
Ja, dat werkt niet meer lekker boven de 100pk.
100+ machines heb ik niet.
[ Voor 3% gewijzigd door Bommes op 23-04-2026 15:58 ]
If you think you are too small to be effective, you have never been in the dark with a mosquito.
Bommes schreef op donderdag 23 april 2026 @ 15:56:
[...]
Mijn Tractor Guzzi had er maar 80, op een bewolkte, vochtige en niet te warme dag..![]()
100+ machines heb ik niet.
Bommes schreef ooit eens @ een tijd:
25pk ought to be enough for everyone people
@HTT-Thalan klopt, Vespa heeft dat ook ongeveer. Meer dan genoeg.
If you think you are too small to be effective, you have never been in the dark with a mosquito.
In het zuiden van het Zwarte Woud: de weg bij Waldkirch is een mooie, daar ga je veel plezier hebben.Pyr0_ schreef op donderdag 23 april 2026 @ 13:15:
[...]
Ik ga de eerste dag proberen zo kort mogelijk in de buurt van het Zwarte Woud te komen zonder al te veel snelweg te doen. Uurtje snelweg tot aan Sank Vith en daarna zoveel mogelijk binnendoor. Dan ligt de Nurburgring behoorlijk uit de richting. Die komt nog wel een andere keer aan bod.
[Afbeelding]
Plan tot nu toe, eerste dag tot aan Annweiler (net boven Karlsruhe) zo'n 350km totaal. Tweede dag zo'n 250km eindigen midden in het Zwarte Woud in Steinach. Derde dag ben ik nog aan het plannen, de blauwe lijn onderaan is een grove indicatie wat ik dan wil doen. 4de dag weer terug ter hoogte waar ik de eerste dag ben geëindigd en dan 5de dag nog even uitzoeken, idee is om dan via Luxemburg terug te rijden met een mix van snelweg en binnendoor.
Kleine tip bij Kirchzarten bij Freiburg: ipv bij Kirchzarten naar boven, rijd even door naar Freiburg en rijd de Schauinsland weg naar boven. Tenminste, als je niet op een za/zo of feestdag rijdt, want dan is die weg verboden terrein voor motoren.
Nog een kleine tip als je langs de Titisee rijdt: ik vond de weg aan het noorden leuker dan de 317 ten zuiden van het meer. De 317 gaat bovenlangs, maar er staan teveel bomen voor een mooi uitzicht.
Ik snap je punt wel. Als een excelsheet of map voor jou goed werkt, dan is daar ook niks mis mee. GarageBook is vooral bedoeld voor mensen die alles net wat makkelijker en centraler bij elkaar willen hebben.Waaj schreef op donderdag 23 april 2026 @ 12:00:
@Willem Mij ontgaat eigenlijk juist de meerwaarde van die tool? Waarom heb ik een tool nodig voor het onderhoud als een excelsheet of zelfs een multomap ook voldoende is om bij te houden wat ik aan onderhoud doe? En daarmee ook niet mijn data uit handen hoef te geven aan een derde partij?
Voor mij zit de meerwaarde vooral in het combineren van onderhoud, kilometerstanden, kosten, onderdelen, notities, foto's en facturen in één doorlopende historie per voertuig. Zeker als je later iets wil terugzoeken, meerdere voertuigen hebt of bij verkoop wilt kunnen laten zien wat er allemaal gedaan is, werkt dat gewoon prettiger dan losse lijstjes en bonnetjes.
En die opmerking over data uit handen geven is ook terecht. Daar moet je kritisch op zijn. Juist daarom vind ik dit soort feedback ook waardevol, want zo'n tool staat of valt uiteindelijk met vertrouwen.
Kijk dit zijn goede tips, tnx! Ga ik morgen eens goed naar kijken.Jolke schreef op donderdag 23 april 2026 @ 16:46:
[...]
In het zuiden van het Zwarte Woud: de weg bij Waldkirch is een mooie, daar ga je veel plezier hebben.
Kleine tip bij Kirchzarten bij Freiburg: ipv bij Kirchzarten naar boven, rijd even door naar Freiburg en rijd de Schauinsland weg naar boven. Tenminste, als je niet op een za/zo of feestdag rijdt, want dan is die weg verboden terrein voor motoren.
Nog een kleine tip als je langs de Titisee rijdt: ik vond de weg aan het noorden leuker dan de 317 ten zuiden van het meer. De 317 gaat bovenlangs, maar er staan teveel bomen voor een mooi uitzicht.
Nou juist daarom kan je er nu langsrijdenPyr0_ schreef op donderdag 23 april 2026 @ 14:59:
[...]
Haha, bijna wel ja. Maar gekke is dat ik er nog nooit écht ben gaan kijken, wel al vaker in de buurt geweest natuurlijk. Op een of ander manier nog nooit van gekomen, hoewel ik de ring echt wel heel gaaf vindt, m'n feeds staan er vol mee. Maar op een of andere manier trekt het me niet om gwn 'ff' te gaan kijken, wat ga je zien denk ik altijd..; stukje weg/bocht van een 100m en auto's die in een flits voorbij zijn, poehpoeh. Misschien een keertje een dedicated dag er aan besteden met een maat en dan meerdere punten checken, dat lijkt me wel leuk.
En je laatste zin slaat de spijker op de kop! Ga wel proberen zo weinig mogelijk snelweg te pakken, of iig op de terugweg af te wisselen. Maar vanaf Luxemburg wel snelweg via Luik tot aan huis, laatste stuk ben je er altijd wel weer klaar mee. Snelweg over Visé vermijd ik liever in de late middag, daar zijn ze op zoveel plekken aan het werken dat is echt niet tof.
Enne... Voor wie t zich afvraagt. Ik heb nog een dagje bijgeboekt in t hotel, uit eten geweest met de receptioniste. Laten we zeggen dat t niet erg was dat t hotel vrijwel verlaten was. De rest komt wel in m'n reisverslag. Nu dagje cultuur gehad in Pompeii. Gisteren nog veel regen gehad ook, dat hielp ook (niet). Vandaag weer heerlijk blauwe lucht en warm.
Een Ural heeft er 20, en moet 2x het gewicht verplaatsen. Mijn vrouw vind ze schattig, maar voor nu staat er nog een resolute 'nee' op tafelBommes schreef op donderdag 23 april 2026 @ 16:21:
@HTT-Thalan klopt, Vespa heeft dat ook ongeveer. Meer dan genoeg.
Voor nu..HTT-Thalan schreef op donderdag 23 april 2026 @ 18:24:
[...]
Een Ural heeft er 20, en moet 2x het gewicht verplaatsen. Mijn vrouw vind ze schattig, maar voor nu staat er nog een resolute 'nee' op tafel.
Die nee stond er ook voor de Africa Twin, en die kwam er.
Die nee stond er voor die 125, en ook die kwam er.
Dus rest de vraag: heb je al ruimte gemaakt in je garage voor die Dnjepper Ural??
If you think you are too small to be effective, you have never been in the dark with a mosquito.
Het nare is, mijn vrouw heeft hele goede en steekhoudende argumenten tégen.Bommes schreef op donderdag 23 april 2026 @ 18:31:
[...]
Voor nu..![]()
Die nee stond er ook voor de Africa Twin, en die kwam er.
Die nee stond er voor die 125, en ook die kwam er.
Dus rest de vraag: heb je al ruimte gemaakt in je garage voor die Dnjepper Ural??
Mijn vóór bestaat uit 'bucket list' en 'cool'.
En ja, er is plek
Je leeft maar 1 keer @HTT-Thalan en je wordt er ook nog niet echt jonger op.
Meer is minder.
Zijspan is niet zomaar cool maar über cool.
Daarnaast is geld niks waard als je het niet uit geeft.
* Bommes voor al u steekhoudende argumentatie
Meer is minder.
Zijspan is niet zomaar cool maar über cool.
Daarnaast is geld niks waard als je het niet uit geeft.
* Bommes voor al u steekhoudende argumentatie
[ Voor 4% gewijzigd door Bommes op 23-04-2026 18:46 ]
If you think you are too small to be effective, you have never been in the dark with a mosquito.
* HTT-Thalan valt even in voor Mevr. HTTBommes schreef op donderdag 23 april 2026 @ 18:45:
Je leeft maar 1 keer @HTT-Thalan en je wordt er ook nog niet echt jonger op.
Meer is minder.
Zijspan is niet zomaar cool maar über cool.
Daarnaast is geld niks waard als je het niet uit geeft.
* Bommes voor al u steekhoudende argumentatie
- Een spaarrekening is alleen nuttig als er geld op staat
- Wacht eerst je permanente aanstelling maar even af
- Je hebt een half jaar terug nog een nieuwe motor gekocht
En ik ben het met haar eens
Vanmiddag voor de gein de carburateurs van de Diversion eens rechtstreeks op het brandstoffilter aangesloten en gaan rijden. Dat ging dus prima
Kortom, weer een brandstofpomp naar de klote
Kortom, weer een brandstofpomp naar de klote
Peugeot 307 1.6 16v '05 | Yamaha XJ900S Diversion '01 & Honda PS150i '07 | | Gravity is a myth, earth sucks.
“Dat ging dus prima”. Dus… rijd gewoon zonder pomp?Destruction schreef op donderdag 23 april 2026 @ 18:53:
Vanmiddag voor de gein de carburateurs van de Diversion eens rechtstreeks op het brandstoffilter aangesloten en gaan rijden. Dat ging dus prima![]()
Kortom, weer een brandstofpomp naar de klote
SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Star Citizen
Ik gok dat het pas een probleem word als de tank voor X liter leegraakt, want een deel zal onder de uitstroom-opening liggen. Kan ook nog zijn dat je niet genoeg aanvoer hebt wanneer er veel brandstof nodig is b.v. bij hard optrekken? Ik weet dat paintballhoppers vaak elektrisch gevoed waren omdat zwaartekracht nu eenmaal niet snel genoeg kan 'aanvoeren' in bepaalde situaties._eLMo_ schreef op donderdag 23 april 2026 @ 18:55:
[...]
“Dat ging dus prima”. Dus… rijd gewoon zonder pomp?
Zoals @HTT-Thalan opmerkt kan dit een probleem veroorzaken als de tank leger raakt en de zwaartekracht alleen niet meer voldoende is om brandstof in de carburateurs te krijgen._eLMo_ schreef op donderdag 23 april 2026 @ 18:55:
[...]
“Dat ging dus prima”. Dus… rijd gewoon zonder pomp?
Maar heel erg in principe zou ik het bijna overwegen. Het is dat ik een andere motor wil gaan kopen en de Diversion dus in de verkoop gaat, ik wil 'm wel kunnen verkopen als zijnde een goede motor eigenlijk
Peugeot 307 1.6 16v '05 | Yamaha XJ900S Diversion '01 & Honda PS150i '07 | | Gravity is a myth, earth sucks.
Die hoor je ter kennisgeving aan en leg je naast je neer.HTT-Thalan schreef op donderdag 23 april 2026 @ 18:37:
[...]
Het nare is, mijn vrouw heeft hele goede en steekhoudende argumenten tégen.
Probleem opgelost
De ware eloquente, hoogbegaafde en goedgeïnformeerde kwaliteitsposter begint een post met "Let wel", "In mijn optiek", "Iets met..."of "Je vergeet dat..." en eindigt met "...dat moeten we niet willen". Jíj bent die kwaliteitsposter!
Kan het naast me neerleggen, maar dan mag ik niet meer naast haar neerlíggenVrijdag schreef op donderdag 23 april 2026 @ 20:04:
[...]
Die hoor je ter kennisgeving aan en leg je naast je neer.
Probleem opgelost
Je kan ook te ver gaan natuurlijk. De motor/span parkeer je gewoon in de schuur. Helemaal de slaapkamer inrijden is een beetje téHTT-Thalan schreef op donderdag 23 april 2026 @ 20:06:
[...]
Kan het naast me neerleggen, maar dan mag ik niet meer naast haar neerlíggen.
De ware eloquente, hoogbegaafde en goedgeïnformeerde kwaliteitsposter begint een post met "Let wel", "In mijn optiek", "Iets met..."of "Je vergeet dat..." en eindigt met "...dat moeten we niet willen". Jíj bent die kwaliteitsposter!
Is toch lekker @HTT-Thalan , paar dagen beeld en geen geluid.
Moette doen.
Kom dit topic pas nu tegen, maar vorig jaar heb ik een gele Suzuki GSX8R gekocht. Na het behalen van mijn rijbewijs is mijn oog op deze motor gevallen en kon met geen mogelijkheid meer naar andere (tweedehandse) motoren kijken. Heb er nu ongeveer 3500 kilometer opzitten. Ben dan ook een mooi weer rijder en doe alleen plezier rondjes. Ik hoop nog op een hoop veilige en leuke kilometers!
Ik moet voordat ik naar Zwitserland ga in augustus nog nieuwe bandjes eronder leggen. Maar tot die tijd rijd ik nog wel 1500-2000 km, dus eigenlijk precies als ik in juni in NL ben, heb ik nieuwe bandjes nodig. Dus ik dacht, dan kan ik ze daar wisselen.
Sabra (motorbanden.nl) doen het nog steeds, maar zijn inmiddels van Geldermalsen naar Alblasserdam verhuisd. Heeft iemand hier een goed adresje rond Utrecht?
Sabra (motorbanden.nl) doen het nog steeds, maar zijn inmiddels van Geldermalsen naar Alblasserdam verhuisd. Heeft iemand hier een goed adresje rond Utrecht?
Hoe staat die herder er eigenlijk in @HTT-Thalan ? Als die voor is heb je een meerderheid.
Beste "dat ik daar niet op ben gekomen" post voor vandaagAikon schreef op donderdag 23 april 2026 @ 21:37:
Hoe staat die herder er eigenlijk in @HTT-Thalan ? Als die voor is heb je een meerderheid.
If you think you are too small to be effective, you have never been in the dark with a mosquito.
Als die tegen is zal-ie wel over te halen zijn met een koekje of ietsAikon schreef op donderdag 23 april 2026 @ 21:37:
Hoe staat die herder er eigenlijk in @HTT-Thalan ? Als die voor is heb je een meerderheid.
Peugeot 307 1.6 16v '05 | Yamaha XJ900S Diversion '01 & Honda PS150i '07 | | Gravity is a myth, earth sucks.
Heeft ze het minimumbedrag nog gespecificeerd? 100 EUR is ook gewoon geldHTT-Thalan schreef op donderdag 23 april 2026 @ 18:48:
[...]
* HTT-Thalan valt even in voor Mevr. HTT
- Een spaarrekening is alleen nuttig als er geld op staat
YOLO- Wacht eerst je permanente aanstelling maar even af
Dit is geen nieuwe, dit is een oudje- Je hebt een half jaar terug nog een nieuwe motor gekocht
Zo, geregeld!En ik ben het met haar eens. Het is gewoon die.... drang om zo'n ding te rijden en door de stad te cruisen met 45kg herder in het zijspan.
The choice is simple – do you do it in this life, or the next? In case of the former, why wait?
Ja hallo, zo'n post schreeuwt natuurlijk om foto's he.Byte schreef op donderdag 23 april 2026 @ 21:20:
Kom dit topic pas nu tegen, maar vorig jaar heb ik een gele Suzuki GSX8R gekocht. Na het behalen van mijn rijbewijs is mijn oog op deze motor gevallen en kon met geen mogelijkheid meer naar andere (tweedehandse) motoren kijken. Heb er nu ongeveer 3500 kilometer opzitten. Ben dan ook een mooi weer rijder en doe alleen plezier rondjes. Ik hoop nog op een hoop veilige en leuke kilometers!
Tijdens onze vorige Zweden vakantie stelde mijn vrouw na een dagje winkelen voor dat ze anderhalve kilometer voor het huisje met de hond uit zou stappen voor een mooi stukje wandelen via de route achter het huis, kon hij mooi een plasje doen.Destruction schreef op donderdag 23 april 2026 @ 21:39:
[...]
Als die tegen is zal-ie wel over te halen zijn met een koekje of iets
Ik laat de floef dus uit de kofferbak, geef aan dat hij met het vrouwtje mee moet lopen en rij door naar het huisje.
Daar aangekomen stap ik uit, en hoor een hijgende stoomlocomotief achter me...
Waar de baas gaat, gaat de hond
mijn vrouw kwam er minuten later hijgend achteraan gerend in paniek dat de hond van haar weggerend was
[ Voor 7% gewijzigd door HTT-Thalan op 23-04-2026 22:32 ]
Project 40: de kleine frustraties en een groot vraagteken.
Riddle me this, Riddle me that. Ik trek de koppeling in, ik voel de veren van de koppelingsmand. En draai aan de uitgaande as terwijl er een versnelling geschakeld staat. En deze draait niet vrij rond
Dat klinkt als vastzittende koppelingsplaten wat gewoon door warme olie los moet komen. Hoop ik....
De ketting heb ik bijna gemonteerd. Ik heb een open ketting met een vissluiting. Maar ik heb mijn les nog niet geleerd om deze te monteren. Ik kan beter kiezen voor een klinkset in de toekomst en het desbetreffende gereedschap kopen.
De voorvork en het voorwiel zitten erin. De remklauw in elkaar gezet met vers vet aan de glijpennen. De voorrem ontluchten en hij blijft sponzig ondanks staalomvlochten remleidingen. De rem werkt maar nog niet naar behoren dus er moet nog ergens lucht zitten. Bij een flinke slinger aan het voorwiel draait het wiel vrij (dus lagers goed) maar met de remklauw erop sleept deze (wel enigsinds normaal) maar hoor je een schraap. Nou, die is dus ook krom
Maar gelukkig wil ik naar een EBC 320mm gaan dus niet zo heel erg.
Het koelsysteem is al 2 weken gevuld en geen lekkages, ik duw tegen een slang en er liggen een paar druppels. Juist... De slangenklem wat vaster aangedraaid en geen lekkage meer.
De bouten nog eens nagetrokken en alles zit mooi vast qua aandraaimoment. De wielen moet ik nog vastzetten met een splitpen maar dat is als alles werkt.
Oliedop losgehaald. Koppeling ingetrokken en gekeken naar de koppelingsmand. Yup, de platen zitten mooi vast. Met een haak achter de platen en ze komen wel degelijk los dus met warm rijden zal die wel loskomen denk ik.
De ketting met een lijmklem, een moertje en een griptang op de lijmklemhandvat bijna erop gekregen. Nog een tiende mm en de ketting zit erop
Riddle me this, Riddle me that. Ik trek de koppeling in, ik voel de veren van de koppelingsmand. En draai aan de uitgaande as terwijl er een versnelling geschakeld staat. En deze draait niet vrij rond
De ketting heb ik bijna gemonteerd. Ik heb een open ketting met een vissluiting. Maar ik heb mijn les nog niet geleerd om deze te monteren. Ik kan beter kiezen voor een klinkset in de toekomst en het desbetreffende gereedschap kopen.
De voorvork en het voorwiel zitten erin. De remklauw in elkaar gezet met vers vet aan de glijpennen. De voorrem ontluchten en hij blijft sponzig ondanks staalomvlochten remleidingen. De rem werkt maar nog niet naar behoren dus er moet nog ergens lucht zitten. Bij een flinke slinger aan het voorwiel draait het wiel vrij (dus lagers goed) maar met de remklauw erop sleept deze (wel enigsinds normaal) maar hoor je een schraap. Nou, die is dus ook krom
Het koelsysteem is al 2 weken gevuld en geen lekkages, ik duw tegen een slang en er liggen een paar druppels. Juist... De slangenklem wat vaster aangedraaid en geen lekkage meer.
De bouten nog eens nagetrokken en alles zit mooi vast qua aandraaimoment. De wielen moet ik nog vastzetten met een splitpen maar dat is als alles werkt.
Oliedop losgehaald. Koppeling ingetrokken en gekeken naar de koppelingsmand. Yup, de platen zitten mooi vast. Met een haak achter de platen en ze komen wel degelijk los dus met warm rijden zal die wel loskomen denk ik.
De ketting met een lijmklem, een moertje en een griptang op de lijmklemhandvat bijna erop gekregen. Nog een tiende mm en de ketting zit erop
[ Voor 11% gewijzigd door Chevy454 op 23-04-2026 23:54 ]
Wanneer iedereen zijn hoofd verliest en jij houdt het hoofd koel dan heb jij het probleem niet begrepen. You think I'm expensive, try hiring an amateur.
Haha, net zoals het oude bekende "Cat tax" en het verplichten van het delen van kattenfoto'sPyr0_ schreef op donderdag 23 april 2026 @ 22:09:
[...]
Ja hallo, zo'n post schreeuwt natuurlijk om foto's he.
Hieronder enkele foto's. Heb ze moeten comprimeren naar JPEG, hopelijk valt het verlies van kwaliteit een beetje mee!
![]() | ![]() |
[ Voor 11% gewijzigd door Byte op 23-04-2026 22:54 ]
@Byte je rijd een nieuwe fiets. Volgens euronormen zit alles in je collector / katalysator onder het blok. Andere uitlaat boeit dus weinig qua geluid tenzij je voor een vol systeem wil gaan waarmee je aan geen enkele uitstoot eis meer voldoet.
https://www.teluidisuit.nl/
https://www.teluidisuit.nl/
SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Star Citizen
Nou die BMW r1100rs rijdt als een trein. Iedereen die erop gereden heeft is onder de indruk van de staat, rijdt zeer lekker. Goede koop. Ik heb er eigenlijk al teveel mee gereden gezien de staat van de voorband.
Velgen zijn eraf, morgen nieuwe banden halen, hopelijk dit weekend beurtje uitvoeren, klepjes stellen, remmen (denk ook +leidingen) vervangen en gaan met die banaan.
Velgen zijn eraf, morgen nieuwe banden halen, hopelijk dit weekend beurtje uitvoeren, klepjes stellen, remmen (denk ook +leidingen) vervangen en gaan met die banaan.
3640 Wp ZO pvoutput | FOSS | aroTHERM plus | Trabant 601 (kubel + kombi) | Simson s53e | Ford nugget '89
Super gave fiets man! Echt een mooie kleurstelling ook!Byte schreef op donderdag 23 april 2026 @ 22:51:
[...]
Haha, net zoals het oude bekende "Cat tax" en het verplichten van het delen van kattenfoto's
Hieronder enkele foto's. Heb ze moeten comprimeren naar JPEG, hopelijk valt het verlies van kwaliteit een beetje mee!Enige upgrade welke ik nog wil doen is het vervangen van de uitlaat. Ik hou vast best een beetje herrie, maar heb totaal geen idee wat ik moet nemen. Wil ook weer niet asociaal veel geluid maken en wil een groter model hebben. De standaard uitlaat vind ik persoonlijk de enige lelijke eigenschap van deze serie/het model.
[Afbeelding] [Afbeelding]
Tja, ik ben zeker niet tegen 'harder' geluid als het enigszins acceptabel is. Je hebt er een aantal opties tussen zitten welke absurd veel geluid maken, daar ben ik dan ook niet naar opzoek. Maar het mag van mij wel iets groter en luider. Al helemaal omdat het huidige systeem gewoon tegenvalt naar mijn mening._eLMo_ schreef op donderdag 23 april 2026 @ 23:20:
@Byte je rijd een nieuwe fiets. Volgens euronormen zit alles in je collector / katalysator onder het blok. Andere uitlaat boeit dus weinig qua geluid tenzij je voor een vol systeem wil gaan waarmee je aan geen enkele uitstoot eis meer voldoet.
https://www.teluidisuit.nl/
Volgens mij zijn er ook keurmerken welke aangeven of een uitlaat (of geheel systeem) legaal is. Een voorbeeld van zo'n optie is het Arrow uitlaatsysteem welke ook vanuit Suzuki aangeboden wordt.
Dat men dit als overlast ervaart is jammer, maar voor mij zeker geen reden om niet voor een dergelijke upgrade te gaan. Er zijn genoeg zaken waar ik mij ook aan irriteer of welke van mij niet hoeven, maar we leven in een samenleving waar het geven en nemen is. Verder heb ik mij nooit aangetrokken aan zaken die 'uit' zijn. Ik vind dingen zelf mooi en kies ze niet omdat het nu in de mode is.
Ben er ook heel blij mee! De kleur was destijds alleen beschikbaar in Amerika, maar sinds jaar hebben ze de kleurstellingen uitgebreid en zijn er veel mooie kleuren bijgekomen. Zeker een aanrader om eens te kijken!Pyr0_ schreef op donderdag 23 april 2026 @ 23:36:
[...]
Super gave fiets man! Echt een mooie kleurstelling ook!
Heb op de sv vanaf fabriek de arrow laten plaatsen, dat dat ding legaal is snap ik echt niet 🫣
Als je het geluid niet mooi vind, waarom ben je dan voor deze motor gegaan? Motoren zijn emotie, mensen kijken naar looks, kleur, accessoires en pk maar geluid denken ze al gauw "dat fix ik wel met een luidere pijp".Byte schreef op donderdag 23 april 2026 @ 23:42:
[...]
Tja, ik ben zeker niet tegen 'harder' geluid als het enigszins acceptabel is. Je hebt er een aantal opties tussen zitten welke absurd veel geluid maken, daar ben ik dan ook niet naar opzoek. Maar het mag van mij wel iets groter en luider. Al helemaal omdat het huidige systeem gewoon tegenvalt naar mijn mening.
Volgens mij zijn er ook keurmerken welke aangeven of een uitlaat (of geheel systeem) legaal is. Een voorbeeld van zo'n optie is het Arrow uitlaatsysteem welke ook vanuit Suzuki aangeboden wordt.
Dat men dit als overlast ervaart is jammer, maar voor mij zeker geen reden om niet voor een dergelijke upgrade te gaan. Er zijn genoeg zaken waar ik mij ook aan irriteer of welke van mij niet hoeven, maar we leven in een samenleving waar het geven en nemen is. Verder heb ik mij nooit aangetrokken aan zaken die 'uit' zijn. Ik vind dingen zelf mooi en kies ze niet omdat het nu in de mode is.
[...]
Ben er ook heel blij mee! De kleur was destijds alleen beschikbaar in Amerika, maar sinds jaar hebben ze de kleurstellingen uitgebreid en zijn er veel mooie kleuren bijgekomen. Zeker een aanrader om eens te kijken!
Je zou verbaasd staan kijken als je je eigen motor op afstand hoort rijden hoe ver zo'n aftermarket ding ineens draagt, je radius is in rustige tijden niet zelden kilometers in plaats van honderden meters.
Er zijn letterlijk duizenden keuzes met honderden typen blokken eronder, ook die vanaf de fabriek echt goed klinken. Mijn motoren (2003 CB500 en 2016 Africa Twin) klinken beide echt briljant met stock spul. Goed geluid is een samenspel van type motorblok, cylinders, plaatsing ervan, nokkenas timing, airbox en het hele uitlaat traject. Alleen maar een demper erop gooien klinkt nep en elke motorrijder met een beetje ervaring gaat horen dat je voor de poseroptie hebt gekozen ;-).
Draag alsjeblieft niet bij aan het verergeren van het probleem, het gaat alleen maar voor nog meer irritatie en onbegrip zorgen.
@Byte ik heb af fabriek Akrapovic op mijn 901 gehad, nauwelijks verschil met stock. Alles zit in de katalysator onder het blok tegenwoordig.
Meer geluid krijg je gesloten dijken en wegen voor terug tegenwoordig.
Meer geluid krijg je gesloten dijken en wegen voor terug tegenwoordig.
[ Voor 20% gewijzigd door _eLMo_ op 24-04-2026 07:46 ]
SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Star Citizen
YouTube: I entered my old bike in a modern Rally | Ironhorse Global Expeditio...
Die gast op die 1300 is mijn nieuwe spirit animal
Die gast op die 1300 is mijn nieuwe spirit animal
Zoals gezegd, bij mijn '21 SV650 (volgens mij zelfde blok) maakte het behoorlijk verschil!_eLMo_ schreef op vrijdag 24 april 2026 @ 07:45:
@Byte ik heb af fabriek Akrapovic op mijn 901 gehad, nauwelijks verschil met stock. Alles zit in de katalysator onder het blok tegenwoordig.
Meer geluid krijg je gesloten dijken en wegen voor terug tegenwoordig.
Kreeg er zelfs een mooi pasje bij om aan te tonen dat het goedgekeurd is, maar dat ding klinkt nu echt vele malen luider dan mijn T7 met akra.
Dus het doet gek genoeg zeker wel wat! en dat SV blok lijkt dacht ik aardig veel op die van hem.
(zijn vaak wel wat youtube filmpjes te vinden met wat je kan verwachten qua geluid per pijp *indicatie)
Ha, de uitlaten-discussie... tijd niet gehad hier.
@kneusteun euro 5+ is vanaf 2024.
SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Star Citizen
Ohja kak, deze is zonder de +... mi scuzi.
@kneusteun l wilde kijken of de sv650 nu een andere uitlaat heeft, en 2026 model heeft geen andere uitlaat!
Toen ging ik op de Suzuki website kijken…
Wordt niet meer verkocht hier
Toen ging ik op de Suzuki website kijken…
Wordt niet meer verkocht hier
[ Voor 3% gewijzigd door _eLMo_ op 24-04-2026 08:15 ]
SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Star Citizen
Klopt, hij is vervangen door die van @Byte dacht ik._eLMo_ schreef op vrijdag 24 april 2026 @ 08:14:
@kneusteun l wilde kijken of de sv650 nu een andere uitlaat heeft, en 2026 model heeft geen andere uitlaat!
Toen ging ik op de Suzuki website kijken…
Wordt niet meer verkocht hier
YouTube: Noppenforum Off-Road park meeting 2026
Nog leuke compilatie van Meppen dagje vanuit noppenforum. (was zelf niet bij helaas, maar ga er zeker binnenkort heen met paar man)
Nog leuke compilatie van Meppen dagje vanuit noppenforum. (was zelf niet bij helaas, maar ga er zeker binnenkort heen met paar man)
De fiets is ook eigenlijk de main fiets van mijn vriendin, en het is hilarisch dat als ik met haar rij, dan zie ik mensen verbaasd zijn dat het stoere geluid uit dat kleine ding komt en niet de T7 ernaast._eLMo_ schreef op vrijdag 24 april 2026 @ 08:14:
@kneusteun l wilde kijken of de sv650 nu een andere uitlaat heeft, en 2026 model heeft geen andere uitlaat!
Toen ging ik op de Suzuki website kijken…
Wordt niet meer verkocht hier
Ander voordeel is dat ik prima kan horen als ze thuis komt
De vraag is natuurlijk, voldoet hij nog aan de wet ook al heeft hij CE. Er zijn namelijk een aantal leveranciers die CE afgeven ondanks dat de uitlaat niet voldoet. Want ja, werd toch niet op gecontroleerd.kneusteun schreef op vrijdag 24 april 2026 @ 07:56:
[...]
Zoals gezegd, bij mijn '21 SV650 (volgens mij zelfde blok) maakte het behoorlijk verschil!
Kreeg er zelfs een mooi pasje bij om aan te tonen dat het goedgekeurd is, maar dat ding klinkt nu echt vele malen luider dan mijn T7 met akra.
Dus het doet gek genoeg zeker wel wat! en dat SV blok lijkt dacht ik aardig veel op die van hem.
(zijn vaak wel wat youtube filmpjes te vinden met wat je kan verwachten qua geluid per pijp *indicatie)
Dus ben benieuwd of jouw pijp een meting zou doorstaan.
Awesome
Het is meer dat het geluid tegenvalt. Op zich geen probleem omdat de rest van de motor (op het uitlaatsysteem na) perfect is in mijn ogen. Dit is tevens een probleem wat ik relatief eenvoudig op kan lossen. Verder tikt hij alle boxen af.HTT-Thalan schreef op vrijdag 24 april 2026 @ 07:00:
[...]
Als je het geluid niet mooi vind, waarom ben je dan voor deze motor gegaan? Motoren zijn emotie, mensen kijken naar looks, kleur, accessoires en pk maar geluid denken ze al gauw "dat fix ik wel met een luidere pijp".
Je zou verbaasd staan kijken als je je eigen motor op afstand hoort rijden hoe ver zo'n aftermarket ding ineens draagt, je radius is in rustige tijden niet zelden kilometers in plaats van honderden meters.
Er zijn letterlijk duizenden keuzes met honderden typen blokken eronder, ook die vanaf de fabriek echt goed klinken. Mijn motoren (2003 CB500 en 2016 Africa Twin) klinken beide echt briljant met stock spul. Goed geluid is een samenspel van type motorblok, cylinders, plaatsing ervan, nokkenas timing, airbox en het hele uitlaat traject. Alleen maar een demper erop gooien klinkt nep en elke motorrijder met een beetje ervaring gaat horen dat je voor de poseroptie hebt gekozen ;-).
Draag alsjeblieft niet bij aan het verergeren van het probleem, het gaat alleen maar voor nog meer irritatie en onbegrip zorgen.
Ik zal een foto bijvoegen om te laten zien dat de afwerking van de uitlaat naar mijn mening niet 'netjes' is.
:strip_exif()/f/image/FdBpSIWZIJgQ7rcWwbT4JcuD.jpg?f=fotoalbum_large)
De uitlaat zelf is klein (op zich niet zo'n probleem). De bak onder de motor, aan de uitlaat (geen idee hoe dat ding heet, ik denk katalysator?) is naar mijn mening erg groot, heeft een saaie grijze kleur en de afwerking valt op zijn zachtst gezegd erg tegen. Het lijkt of dat ding aan elkaar gelast is en je alle sporen van het lassen nog ziet.
Ik rij eigenlijk alleen overdag als het lekker zonnig en warm is. Vooralsnog is het niet voorgekomen dat ik na 22:00 nog onderweg ben. Dat motoren of auto's lawaai maken hoor je vaker. Persoonlijk vind ik het wel meevallen waarbij ik uiteraard een uitzondering maak op de excessen. Mijn doel is ook niet om asociaal veel geluid te produceren, maar wel om de motor qua looks te upgraden, het geluid is een bonus.
Zo klinkt hij nu, maar ik zou hem graag wat zwaarder willen laten klinken.
Klinkt tof! Zelf zit ik te kijken naar een Arrow systeem welke door Suzuki zelf wordt aangeboden. Is tevens ook Euro5+ gecertificeerd. Ik verwacht dat de blokkades en ontzeggingen wel mee zullen vallen._eLMo_ schreef op vrijdag 24 april 2026 @ 07:45:
@Byte ik heb af fabriek Akrapovic op mijn 901 gehad, nauwelijks verschil met stock. Alles zit in de katalysator onder het blok tegenwoordig.
Meer geluid krijg je gesloten dijken en wegen voor terug tegenwoordig.
Ik vind de huidige oplossing mooier dan die arrow variant om eerlijk te zijn.
Huidigte is een stuk "cleaner" in de lijnen van de motor. Jammer dat hij geen single sided swing arm heeft, dan kwam hij nog beter uit
Huidigte is een stuk "cleaner" in de lijnen van de motor. Jammer dat hij geen single sided swing arm heeft, dan kwam hij nog beter uit
"Don't let your dreams be memes"
Ik snap wat je zegt. De uitlaat zelf stoort mij niet eens. Die is lekker klein en minimalistisch. Wat mij meer stort is die mega grote lelijke bak eronder. Heb liever gewoon zo'n mooie pijp lopen zonder allemaal lasnaden..Wootlock schreef op vrijdag 24 april 2026 @ 08:45:
Ik vind de huidige oplossing mooier dan die arrow variant om eerlijk te zijn.
Huidigte is een stuk "cleaner" in de lijnen van de motor. Jammer dat hij geen single sided swing arm heeft, dan kwam hij nog beter uit
Snap persoonlijk niet dat Suzuki deze oplossing acceptabel vond. Maar goed, net zoals eerder aangegeven in mijn post: dit is het enige wat ik niet mooi vindt. Voor de rest is het echt een prachtige motor die super rijdt!
Die katalysator is juist een van de milieu-eisen. Yamaha had dat met de Tracer al eerder zo opgelost voordat die Euro5+ van kracht werd. Bij mijn Tracer 9 zit er een katalysator onder, en de uitlaat bestaat uit 2 gaatjes naar beneden.
In Frankrijk gaf dat wel een leuk effect toen de gendarmerie ons had aangehouden en mijn motor wilde controleren. Ze konden de uitlaat niet vinden. En dat voor Yamaha fans.
Mijn verklaring dat de motor elektrisch was viel niet in goede aarde.
Ook in Duitsland ben ik vorig jaar aangehouden voor een routine-controle, waarbij een van de agenten even moest zoeken. De ander had het wel vlot in de gaten.
In Frankrijk gaf dat wel een leuk effect toen de gendarmerie ons had aangehouden en mijn motor wilde controleren. Ze konden de uitlaat niet vinden. En dat voor Yamaha fans.
Ook in Duitsland ben ik vorig jaar aangehouden voor een routine-controle, waarbij een van de agenten even moest zoeken. De ander had het wel vlot in de gaten.
't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
Haha, die heb ik ook op mijn SV, de motor van mijn buurman valt weg qua geluid als ik mijne er naast start.kneusteun schreef op vrijdag 24 april 2026 @ 06:33:
Heb op de sv vanaf fabriek de arrow laten plaatsen, dat dat ding legaal is snap ik echt niet 🫣
Weet iemand hoe dit EURO5 kan zijn trouwens? Dat vroeg ik mij al langer af, ik zie soms volledige systemen aangeboden worden met de certificering maar volgens mij kan dat toch helemaal niet als je de katalysator verwijderd? Dan voldoet het voertuig toch sowieso niet meer aan de milieueisen als het uitstoot wordt getest? Of zitten die bochten vol met monoliet?Byte schreef op vrijdag 24 april 2026 @ 08:42:
[...]
Klinkt tof! Zelf zit ik te kijken naar een Arrow systeem welke door Suzuki zelf wordt aangeboden. Is tevens ook Euro5+ gecertificeerd. Ik verwacht dat de blokkades en ontzeggingen wel mee zullen vallen.
Valt mij wel op dat je al meerdere keren gecontroleerd bent. Ik dacht het valt wel mee met de controles, maar jouw post laat toch een andere ervaring zien!DrivinUCrazy schreef op vrijdag 24 april 2026 @ 08:56:
Die katalatysator is juist een van de milieu-eisen. Yamaha had dat met de Tracer al eerder zo opgelost voordat die Euro5+ van kracht werd. Bij mijn Tracer 9 zit er een katalysator onder, en de uitlaat bestaat uit 2 gaatjes naar beneden.
In Frankrijk gaf dat wel een leuk effect toen de gendarmerie ons had aangehouden en mijn motor wilde controleren. Ze konden de uitlaat niet vinden. En dat voor Yamaha fans.Mijn verklaring dat de motor elektrisch was viel niet in goede aarde.
![]()
![]()
Ook in Duitsland ben ik vorig jaar aangehouden voor een routine-controle, waarbij een van de agenten even moest zoeken. De ander had het wel vlot in de gaten.
Ik heb geen idee hoe het legaal kan zijn. In een eerder bericht in deze thread zie ik dat er nauwelijks gecontroleerd wordt en dat men deze certificering gewoon op systemen plakt. Geen idee of dat waar is. Het aangeboden systeem van Suzuki durf ik wel aan. Kan mij bijna niet voorstellen dat zo'n merk illegale (op openbare weg) uitlaten verkoopt en daar openlijk over liegt op haar website.cyntax schreef op vrijdag 24 april 2026 @ 09:28:
[...]
Weet iemand hoe dit EURO5 kan zijn trouwens? Dat vroeg ik mij al langer af, ik zie soms volledige systemen aangeboden worden met de certificering maar volgens mij kan dat toch helemaal niet als je de katalysator verwijderd? Dan voldoet het voertuig toch sowieso niet meer aan de milieueisen als het uitstoot wordt getest? Of zitten die bochten vol met monoliet?
Ben zelf ook een leek wat motoren betreft. Ik weet dat het 2 wielen heeft, een rem en een gashendel. Daar houdt het bijna op
[ Voor 31% gewijzigd door Byte op 24-04-2026 09:41 ]
Dat schreef ik, kanttekeningen daarbij is dat geld voor oudere systemen. De nieuwe euro 5 eisen maken gerommel minder makkelijk en leverancier zijn zich bewust dat de controles zijn verscherpt in de laatste jaren.Byte schreef op vrijdag 24 april 2026 @ 09:40:
[...]
Valt mij wel op dat je al meerdere keren gecontroleerd bent. Ik dacht het valt wel mee met de controles, maar jouw post laat toch een andere ervaring zien!
[...]
Ik heb geen idee hoe het legaal kan zijn. In een eerder bericht in deze thread zie ik dat er nauwelijks gecontroleerd wordt en dat men deze certificering gewoon op systemen plakt. Geen idee of dat waar is. Het aangeboden systeem van Suzuki durf ik wel aan. Kan mij bijna niet voorstellen dat zo'n merk illegale (op openbare weg) uitlaten verkoopt en daar openlijk over liegt op haar website.
Ben zelf ook een leek wat motoren betreft. Ik weet dat het 2 wielen heeft, een rem en een gashendel. Daar houdt het bijna op
Awesome
Ik weet van Ducati dat ze alleen vervangingsdempers verkopen voor road use. Alle volledige systemen zijn track use only. Hoe Suzuki dat voor elkaar krijgt, zonder behoud van een katalysator is mij ook een raadsel.cyntax schreef op vrijdag 24 april 2026 @ 09:28:
[...]
Weet iemand hoe dit EURO5 kan zijn trouwens? Dat vroeg ik mij al langer af, ik zie soms volledige systemen aangeboden worden met de certificering maar volgens mij kan dat toch helemaal niet als je de katalysator verwijderd? Dan voldoet het voertuig toch sowieso niet meer aan de milieueisen als het uitstoot wordt getest? Of zitten die bochten vol met monoliet?
The choice is simple – do you do it in this life, or the next? In case of the former, why wait?
Klopt, en ook telkens routinecontroles waarbij iedereen aan de kant werd gezet. In Frankrijk zijn het meer vliegende brigades die (groepjes) motorrijders aan de kant zetten, in Duitsland wordt gewoon iedere motorrijder een parkeerplaats op gestuurd. Bij die specifieke Duitse controle was ik waarschijnlijk bijna direct weer weggeweest als ik gelijk mijn kenteken- en rijbewijs had gegeven. In dit geval verstond ik hem niet, dus ik ben afgestapt en heb mijn helm afgezet en oordoppen uit gedaan. Dat gaf ze de tijd om wat beter te kijken, waarna ze de hele motor na hebben gelopen, tot en met de goedkeuring van de remhendels en het vervangingsruitje aan toe. Niets aan de hand natuurlijk, daar zorg ik wel voor.Byte schreef op vrijdag 24 april 2026 @ 09:40:
[...]
Valt mij wel op dat je al meerdere keren gecontroleerd bent. Ik dacht het valt wel mee met de controles, maar jouw post laat toch een andere ervaring zien!
't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
Weekendje Luxemburg, fantastisch weer, leuke groep. En wie staat er bij de bandenboer te wachten op een nieuwe band....
Xbox
Even the dark has a silver lining
Goed om te weten. Ik verwacht ook niet teveel problemen met het Arrow systeem maar toch handig om er rekening mee te houden!DrivinUCrazy schreef op vrijdag 24 april 2026 @ 10:24:
[...]
Klopt, en ook telkens routinecontroles waarbij iedereen aan de kant werd gezet. In Frankrijk zijn het meer vliegende brigades die (groepjes) motorrijders aan de kant zetten, in Duitsland wordt gewoon iedere motorrijder een parkeerplaats op gestuurd. Bij die specifieke Duitse controle was ik waarschijnlijk bijna direct weer weggeweest als ik gelijk mijn kenteken- en rijbewijs had gegeven. In dit geval verstond ik hem niet, dus ik ben afgestapt en heb mijn helm afgezet en oordoppen uit gedaan. Dat gaf ze de tijd om wat beter te kijken, waarna gingen ze de hele motor na hebben gelopen, tot en met de goedkeuring van de remhendels en het vervangingsruitje aan toe. Niets aan de hand natuurlijk, daar zorg ik wel voor.
Ligt er aan. Mijn motor heeft af fabriek 96dB op kenteken
Die mag op sommige wegen, vooral in Oostenrijk weliswaar maar ook enkele in Duitsland, niet komen.
Ik las laatst zelfs dat ze in Zuid-Limburg ook aan het onderzoeken zijn of ze dit kunnen invoeren, dan zou ik in theorie niet eens meer met de motor richting familie of vrienden kunnen gaan.
Dat gezegd hebbende, als ze in Duitsland twijfelen aan het volume, krijg je gewoon een dB meting ter plaatse. Te hard = laten staan, want milieudelict. Zelf nog nooit in zo'n meting terecht gekomen, maar ik weet wel dat ze worden uitgevoerd. Alleen al daarom zou ik niet aan de originele uitlaat rommelen, naast dat ik het 0 toegevoegde waarde vind hebben als berijder. Het inlaatgeluid komt boven de uitlaat uit en hoor ik zelf; de uitlaat is vooral hoorbaar voor de omgeving.
Die mag op sommige wegen, vooral in Oostenrijk weliswaar maar ook enkele in Duitsland, niet komen.
Ik las laatst zelfs dat ze in Zuid-Limburg ook aan het onderzoeken zijn of ze dit kunnen invoeren, dan zou ik in theorie niet eens meer met de motor richting familie of vrienden kunnen gaan.
Dat gezegd hebbende, als ze in Duitsland twijfelen aan het volume, krijg je gewoon een dB meting ter plaatse. Te hard = laten staan, want milieudelict. Zelf nog nooit in zo'n meting terecht gekomen, maar ik weet wel dat ze worden uitgevoerd. Alleen al daarom zou ik niet aan de originele uitlaat rommelen, naast dat ik het 0 toegevoegde waarde vind hebben als berijder. Het inlaatgeluid komt boven de uitlaat uit en hoor ik zelf; de uitlaat is vooral hoorbaar voor de omgeving.
't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.
Wat @DrivinUCrazy zegt. Klagen om het klagen is stom. Maar als je over de grenzen gaat die voor je motor zijn gesteld, dan loop je wel een risico op serieuze boetes. Als je staande wordt gehouden voor je rijgedrag (of in een verkeerscontrole terecht komt) en ze gaan je meten, dan ben je zo 1000+ euro verder (400 euro boete, uitlaat kwijt en wok melding).
Dat gezegd hebbende, ik weet niet of mijn uitlaat (die er onder zat toen ik hem tweedehands kocht bij een garage) aan de regels voldoet en er is geen manier om erachter te komen. Heb het bij een staandehouding gevraagd en hij wou het wel meten, maar als het niet goed was, was ik de sjaak. De staandehouding was een routinecontrole dus er was ook niks aan de hand
Dat gezegd hebbende, ik weet niet of mijn uitlaat (die er onder zat toen ik hem tweedehands kocht bij een garage) aan de regels voldoet en er is geen manier om erachter te komen. Heb het bij een staandehouding gevraagd en hij wou het wel meten, maar als het niet goed was, was ik de sjaak. De staandehouding was een routinecontrole dus er was ook niks aan de hand
Op basis waarvan verwacht je geen problemen? We proberen aan te geven dat je in sommige gevallen met een compleet legaal en origineel uitlaatsysteem, al problemen kunt krijgen.Byte schreef op vrijdag 24 april 2026 @ 10:30:
[...]
Goed om te weten. Ik verwacht ook niet teveel problemen met het Arrow systeem maar toch handig om er rekening mee te houden!
Ik vind uitlaatgeluid ook geen toegevoegde waarde meer. Zit met mijn snufferd op de luchtinlaat en dat maakt veel goed.
The choice is simple – do you do it in this life, or the next? In case of the former, why wait?
:strip_exif()/f/image/bgok4UIIFUyOh0QMFNxRGwu6.jpg?f=fotoalbum_tile)
:strip_exif()/f/image/veA2TpQZeiWc1PI6eBvV8FgX.jpg?f=fotoalbum_tile)