11.635 Wp Solar edge. 7kW Lucht-water, 5kW Daikin Lucht-Lucht, lucht WTW, VW Passat GTE, Home Assistant
Ik zal de output van de batterij eens meten, maar ik vermoed hier ook een lagere spanning. Het probleem zit volgens mij in de batterij.
Ik heb Nkon hiervoor een bericht gestuurd.
[ Voor 8% gewijzigd door jelleverherstra op 08-01-2026 11:42 ]
Het kan volgens mij niet 1 enkele kabel zijn, het moet echt een sluiting zijn tussen BAT+ en BAT- (zwart en oranje). Om dit te bevestigen zou je ook beide kabels kunnen loskoppelen op de accu en dan het BMS aan te zetten.
[ Voor 43% gewijzigd door lampy25 op 08-01-2026 12:55 . Reden: toevoeging ]
In de meeste gevallen via UTP...jelleverherstra schreef op woensdag 7 januari 2026 @ 20:05:
[Afbeelding]
De batterij werd gekoppeld aan het Victron-systeem. Gisteren heeft de batterij even opgeladen en heeft dus gewerkt.
Nu krijg ik deze melding.
Batterijspanning lijkt me normaal met 52,78V
De lynx shunt en een eigen meting op de lynx meet 39.18V en krijg bijgevolg ook een melding van Victron.
Tweede vraag. Hoe sluiten jullie de batterij aan de Cerbo? Via UTP of via USB?
Dank
Maar kijk wel dat je eerst de MIN pool hebt aangesloten voordat je de datakabels koppelt.
Ik heb wel eens gelezen (weet even niet waar) dat bij koppelen van eerst de datakabels en dan de plus pool van de batterij, de min via ground looping door de BMS communicatie loopt waar het niet thuis hoort. Vaak met gevolg dat de BMS kapot gaat.
Deskundoloog allergie | 214kWh LFP | 48kVA Victron Multiplus | 24.3kWp O/W | SMA Tripower x 15 | SmartSolar 450/200 | Daikin Multi+ 5MXWM68A9 met 2x Perfera FTXM42A | Fujitsu Atlantic Calypso Split V3 200L | Gasloos | 500m2 bj 1900
Die USB die bij de batterij zit is alleen voor diagnose, niet voor BMS communicatie met de Cerbo (vertelde NKON mij)Tweede vraag. Hoe sluiten jullie de batterij aan de Cerbo? Via UTP of via USB?
Als je een Cerbo hebt moet je een Victron A Kabel hebben; je kunt op Google de pinout vinden als je hem zelf wil maken, dat is geen gewone ethernet kabel.
Als je een RPI gebruikt met VenusOS heb je een USB CAN adapter nodig. Deze heeft CAN-H en CAN-L pins die je dan met de juiste pins van de BMS poort moet koppelen.
Let op dat je de RS485/CAN poort op de batterij gebruikt en niet de CAN A/B poorten - die zijn alleen om meerdere batterijen onderling te verbinden.
Als je nog wat meer foto’s zou hebben van hoe alles aangesloten zit dan wordt het makkelijker om mee te kijken en ideeën te opperenjelleverherstra schreef op woensdag 7 januari 2026 @ 20:05:
[Afbeelding]
De batterij werd gekoppeld aan het Victron-systeem. Gisteren heeft de batterij even opgeladen en heeft dus gewerkt.
Nu krijg ik deze melding.
Batterijspanning lijkt me normaal met 52,78V
De lynx shunt en een eigen meting op de lynx meet 39.18V en krijg bijgevolg ook een melding van Victron.
Tweede vraag. Hoe sluiten jullie de batterij aan de Cerbo? Via UTP of via USB?
Dank
Bedankt voor je bericht.Glas schreef op donderdag 8 januari 2026 @ 21:03:
[...]
Die USB die bij de batterij zit is alleen voor diagnose, niet voor BMS communicatie met de Cerbo (vertelde NKON mij)
Als je een Cerbo hebt moet je een Victron A Kabel hebben; je kunt op Google de pinout vinden als je hem zelf wil maken, dat is geen gewone ethernet kabel.
Als je een RPI gebruikt met VenusOS heb je een USB CAN adapter nodig. Deze heeft CAN-H en CAN-L pins die je dan met de juiste pins van de BMS poort moet koppelen.
Let op dat je de RS485/CAN poort op de batterij gebruikt en niet de CAN A/B poorten - die zijn alleen om meerdere batterijen onderling te verbinden.
Ik verwachtte (onterecht blijkbaar) dat de juiste kabel zou meegeleverd worden. Dit was niet het geval. Ik heb de kabel aan gepast en deze is nu werkend.
Voor de foutmelding op de batterij heb ik deze volledig uitgeschakeld en afgekoppeld.
Na het opnieuw aankoppelen en inschakelen krijg ik geen foutmelding meer en is mijn systeem hardwarematig ok.
Ik zal me nog wel eens door alle instellingen moeten gaan.
Alles heb ik getracht aan te passen. Ik zie bij DESS ook een logisch schema qua op- en ontladen. Maar deze twee laatste dingen zijn helaas nog niet gebeurd.
Het systeem trekt continu 47W van de batterij.
Iemand die hier een idee heeft wat zou kunnen misgaan?
Update: batterij laadt en ontlaadt. Bij het afschakelen van het net neemt de installatie het feilloos over.
Enige wat volgens mij nog niet 100% loopt is de peakshaving. Ik heb ingesteld dat mijn netaansluiting 10A is, maar toch gaat het opgenomen vermogen van het net hoger dan de 10A.
Hoogste piek deze maand is 8kW, dus is niet super dringen, maar zou het toch graag opgelost krijgen voor februari
[ Voor 12% gewijzigd door jelleverherstra op 11-01-2026 15:31 ]
Heb sinds dit weekend de ESS 16kwh geinstalleerd samen met een multiplus 4k5.
Hebben jullie de CAN SH-C30A adapter gewoon in jullie raspberry pi gestoken en kreeg deze data?
Via Cangaroo zie ik dat er iets van data is, maar in de pi zie ik niets verschijnen.
Momenteel staat dus nog alles uit.
EDIT: Onder services >> can0 >> stond het modbus profiel verkeerd. Data komt binnen
[ Voor 13% gewijzigd door rhin09 op 12-01-2026 17:22 . Reden: typo ]
Ik heb inmiddels ook een NKON ESS PRO geinstalleerd in combinatie met de Victron Multiplus 2 4k5, Gerbo GX, EM24 en een bestaande SolarEdge SE3680H. In eerste instantie als backup voor mijn belangrijkste groepen bij (langdurige) stroomuitval maar ook om alvast te experimenteren met het verhogen van mijn zelfverbruik voor als eind van het jaar de salderingsregeling stopt en mijn vaste energiecontract (zonder terugleverboete) afloopt.
:strip_exif()/f/image/aN7kOsXJSBppMJGAWfw2Bc9Q.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/OAOPUv60nIB0gmS2x0Vb6yyI.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/HiKGkmpzht3GikK1yKYqGUFw.jpg?f=fotoalbum_large)
Het is voorlopig een 1 fase opstelling met de mogelijkheid deze later uit te breiden naar 3 fasen met een 2e exemplaar. Ik heb gekozen voor het 10kWh model omdat deze toevallig snel leverbaar was en omdat ik wandmontage mooier/strakker vind, 10kWh moet genoeg zijn om in de maanden met voldoende opwek overdag (maart-oktober) de accu met zonne-energie te laden en daarmee mijn nachtverbruik te dekken.
Ik ben nu aan het configureren/tweaken: ik heb de waardes in de handleiding overgenomen en alles werkt maar bij het laden tot rond de 100% (56,2V en 10A) krijg ik een 'cell high voltage' en 'battery high voltage' warning. Hij laadt wel gewoon door dus het kan zijn dat de cellen nog moeten balanceren oid maar ik durf het toch niet aan: ik heb m gestopt en net NKON een mailt gestuurd of ze al een document/lijst van standaard instellingen voor Victron hebben. Hebben jullie tips? Bijvoorbeeld DVCC aan of uit etc?
Een aantal dingen die me opvielen:
- Snel geleverd, netjes en goed verpakt, kwam aan met 30% SOC
- Unit zelf is super netjes/strak, loodzwaar! Hangt netjes tegen de muur
- Geleverd met 25mm2 DC kabels met M6 ogen (?): jammer, zou gezien charge/discharge current van 100A eigenlijk 35mm2 moeten zijn
- Documentatie online is zeer summier: zo staat nergens beschreven hoe CAN protocol in te stellen (via het scherm), ook zou het handig zijn als er een sheet met instellingen voor (bijvoorbeeld) Victron beschikbaar zou zijn
- Snel reactie per mail vanuit NKON op vragen
De NKON ESS Pro - 51.2V 10.24kWh is voorzien van een interne MEGA zekering van 400A. Dit is voldoende voor de beveiliging tegen een kortsluitstroom van deze unit. Een extra T-classe zekering is dus niet nodig.
[ Voor 26% gewijzigd door KrL op 12-01-2026 18:28 ]
Voor het scherm staat er bij de documenten wel een filmpje waar ze door alle instellingen heen lopen heb je die gezien?
https://www.nkon.nl/amfil...O9jh7ubjmNObyRX6mgrg5vkrU
En deze inverter settings staat in documentatie, dat is ongeveer wat je nodig zou moeten hebben voor de Victron denk ik?
11.635 Wp Solar edge. 7kW Lucht-water, 5kW Daikin Lucht-Lucht, lucht WTW, VW Passat GTE, Home Assistant
Yes die had ik gezien en ook de documentatie heb ik doorgenomen en zo goed mogelijk ingesteld maar uiteraard is dit niet Victron specifiek, vandaar dat ik me toch even zorgen maakte met de high voltage warnings. Uiteindelijk vandaag een document van NKON gekregen met specifieke NKON ESS + Victron settings en de geruststelling dat de warnings geen kwaad kunnen (early warning), de BMS schakelt vanzelf af. Ik kon het document niet online vinden dus deel hem hier, vast iemand die er ook iets aan heeftice-T106 schreef op woensdag 14 januari 2026 @ 15:22:
@KrL
Voor het scherm staat er bij de documenten wel een filmpje waar ze door alle instellingen heen lopen heb je die gezien?
https://www.nkon.nl/amfil...O9jh7ubjmNObyRX6mgrg5vkrU
En deze inverter settings staat in documentatie, dat is ongeveer wat je nodig zou moeten hebben voor de Victron denk ik?
[Afbeelding]
Hij staat public en ik kan hem in incognito mode/private browsing op m'n werklaptop openen (zeker niet ingelogd op mijn prive onedrive) dus wellicht gaat er aan jouw kant iets niet goed?master1104 schreef op woensdag 14 januari 2026 @ 23:02:
@KrL Dank voor het delen! Helaas kan ik je linkje niet openen? Zeker interessant om het document te hebben, aangezien mijn Nkon Ess (eco) accu onderweg is. Zie je kans de file op public te zetten?
Ik ga dit van het zomer hopelijk allemaal installeren in mijn dan omgebouwde schuur samen met de NKON 32kWh accu als dat dan nog steeds de beste optie is.
Leuk om alle informatie en installaties hier te volgen. Zal tzt ook foto's gaan delen.
Opgelost, het lag idd aan iOS. Openen in Windows op de laptop en dan kom ik wel bij de downloadpagina uit. Dank!
[ Voor 25% gewijzigd door master1104 op 15-01-2026 21:22 ]
Ik kan de link openen op mijn desktop. Ik heb geen OneDrive. Ik weet wel dat Android telefoons soms vervelend kunnen doen met doorlinken naar de onedrive app (die vaak als bloatware meegeleverd wordt op telefoons).master1104 schreef op donderdag 15 januari 2026 @ 21:11:
@KrL Vreemd, dan zal ik ergens iets fout doen. Als ik je link volg dan moet ik inloggen met mijn MS account en kom dan in mijn eigen (lege) onedrive uit? Als de anderen hem wel kunnen openen dan snap ik niet zo goed waar het fout gaat 😊 Mogelijk omdat ik vanaf iOS kom?
[ Voor 32% gewijzigd door markberendsen op 17-01-2026 08:22 . Reden: aangevuld ]
Met het knopje op de voorkant naast het display zet je volgens mij het BMS aan. Met de automaat aan de linkerkant zet je de batterij daadwerkelijk aan (anders zijn de polen aan de achterzijde spanningsloos)markberendsen schreef op vrijdag 16 januari 2026 @ 18:11:
@Glas Ik heb een ess pro. Dezelfde als jij hebt aangeschaft. Maar het display gaat niet aan. Kun je kort uitleggen welke stappen je moet zetten om de accu te activeren? Ik neem aan dat hij gewoon al aan moet gaan, zonder dat de inverter aan zijn?
Wel van alles al ingesteld zoals wifi, bepaalde firmwareupdates en het protocol op de batterij zelf. Schermpje gaat bij mij ook aan via de drukknop ernaast. De schakelaar aan de zijkant zorgt voor spanning op de batterijpolen.
Net ook al zitten spelen met een voorbeeldflow van om HA, via nodered naar de Victron te kunnen. Maar dat is pas helemaal te vervolmaken als alles aangesloten is.
Ik heb best vertrouwen in mijn set up, het draait inmiddels bijna twee maanden zonder problemen.
Het lijkt me desondanks dat als er onverhoopt toch iets mis gaat, het fijn is om een NEN1010 of dergelijk keuringsrapport te hebben waaruit blijkt dat het in elk geval conform de regels is aangesloten?
Of is dat overkill voor dit soort installaties. Ik weet het niet zo goed.
In België zijn we verplicht om de installatie aan te melden bij de netbeheerder. Hiervoor hebben we een geldig keuringsattest nodig.Glas schreef op dinsdag 20 januari 2026 @ 09:27:
Nu de installatie bijna voltooid is, vraag ik me nog af of het zin heeft om de installatie onafhankelijk te laten keuren - en hoe ik dat het beste kan aanvliegen. Is er iemand die daar meer over kan zeggen?
Ik heb best vertrouwen in mijn set up, het draait inmiddels bijna twee maanden zonder problemen.
Het lijkt me desondanks dat als er onverhoopt toch iets mis gaat, het fijn is om een NEN1010 of dergelijk keuringsrapport te hebben waaruit blijkt dat het in elk geval conform de regels is aangesloten?
Of is dat overkill voor dit soort installaties. Ik weet het niet zo goed.
Dus hier ga ik zeker het nodige doen om de batterij te laten keuren. Met de bestaande CE-attesten zou dit geen probleem mogen zijn.
NEN 1010 heeft er weinig mee te maken, veel belangrijker zijn de PGS 37-1/ 2 regels, en die zijn streng als het om 'grote' thuis accu's gaat (>20kwh), en die regels worden ook nog verscherpt.Glas schreef op dinsdag 20 januari 2026 @ 09:27:
Nu de installatie bijna voltooid is, vraag ik me nog af of het zin heeft om de installatie onafhankelijk te laten keuren - en hoe ik dat het beste kan aanvliegen. Is er iemand die daar meer over kan zeggen?
Ik heb best vertrouwen in mijn set up, het draait inmiddels bijna twee maanden zonder problemen.
Het lijkt me desondanks dat als er onverhoopt toch iets mis gaat, het fijn is om een NEN1010 of dergelijk keuringsrapport te hebben waaruit blijkt dat het in elk geval conform de regels is aangesloten?
Of is dat overkill voor dit soort installaties. Ik weet het niet zo goed.
Regels omtrent noodstop van de installatie, rook en brandmelders met doormelding, brandvrije locatie van de installatie, vluchtroutes enzovoorts, enzovoorts... als het nodig is? zoek het op bij je verzekeringen, welke eisen stellen zij?
20x JA Solar 6.9KW; Fronius Symo 7.0; Panasonic 7H Mono; Atlantic Explorer V4; https://www.astrobin.com/users/naturalcolor/
Ik heb via google gelezen dat de brandweer bij een brandende accu deze snel met een steek-kar uit het huis moet kunnen halen, bij mij heb ik de 2x16 kwh accu's op de eerste verdieping staan, snel eruit halen lukt niet, ondanks een brandwerendheid van zeker 1.5 uur van de accu ruimte.. hierop wordt mijn thuisaccu installatie niet goedgekeurd als de verzekering dat gaat verplichten.
20x JA Solar 6.9KW; Fronius Symo 7.0; Panasonic 7H Mono; Atlantic Explorer V4; https://www.astrobin.com/users/naturalcolor/
Voeding aan de AC in moet minimaal 4 mm2 zijn, en de AC uit moet minimaal 6 mm2 zijn, want maximale belasting 40 A.
Hoe en waar worden de zonnecellen aangesloten? Voor of na de Multi? Dat bepaalt mede de maximale stroom in de AC uit.
Als je het iets professionelen zou willen uitvoeren kijk dan even naar de installatie van Mario Hoogenboom op youtube.
Verder prima professionele adviezen op youtube van Toby Doorn, met name over veiligheids eisen.
Ja zo kunnen we weel door blijven speculeren. Check met je verzekering zou ik zeggen.natural colour schreef op woensdag 21 januari 2026 @ 19:13:
[...]
Ik heb via google gelezen dat de brandweer bij een brandende accu deze snel met een steek-kar uit het huis moet kunnen halen, bij mij heb ik de 2x16 kwh accu's op de eerste verdieping staan, snel eruit halen lukt niet, ondanks een brandwerendheid van zeker 1.5 uur van de accu ruimte.. hierop wordt mijn thuisaccu installatie niet goedgekeurd als de verzekering dat gaat verplichten.
11.635 Wp Solar edge. 7kW Lucht-water, 5kW Daikin Lucht-Lucht, lucht WTW, VW Passat GTE, Home Assistant
Ziet er inderdaad strak uit!KrL schreef op maandag 12 januari 2026 @ 17:55:
Ik heb gekozen voor het 10kWh model omdat deze toevallig snel leverbaar was en omdat ik wandmontage mooier/strakker vind.
Geen fysiek slot en zijn niet veel knoppen: een aan/uit knop op de zijkant, de zekering achter een klepje en het touchscreen. Allemaal vrij toegankelijk evenals de kabels.NTS schreef op maandag 26 januari 2026 @ 22:40:
[...]
Ziet er inderdaad strak uit!Ik ben ook naar dit model aan het kijken, maar ik overweeg om het hele ding buiten tegen de muur van mijn garage te hangen met de omvormer(s) in de garage. Heeft die van jou iets van een slot/afsluiting van de behuizing? Ik denk dat de kans klein is dat iemand het hele ding van de muur haalt en met 100kg ervandoor gaat. Maar deurtje open en op knoppen duwen is natuurlijk ook niet de bedoeling.
Alle batterij kabels die ik vind online zijn gewoon dubbel geïsoleerd? Zoek op accukabel of batterijkabel, dit moet je inderdaad niet met speaker kabels gaan aansluiten.jeroen3 schreef op vrijdag 7 november 2025 @ 23:01:
En binnen een installatie moet het eigenlijk dubbel geisoleerd blijven. Dus dat zijn kabels (meeraderig) of draden (enkel) in een goot.
Nu zijn er speciale dubbelgeisoleerde arders, zoals vaak voor PV gebruikt daar wordt het wat grijs gebied.
Met de huidge dollar prijs is deze namelijk ook best interessant. Hij is hier te krijgen (momenteel niet op voorraad) met korting voor omgerekend een kleine 3000 euro.
Ik had een quote van 2 stuks samen voor $6.050 rechtstreeks bij Seplos (incl levering).lucash schreef op maandag 9 februari 2026 @ 18:16:
Ik ben ook aan het kijken naar deze NKON ESS Pro 32 kWh. Nu kwam ik online de Seplos Mason 560 tegen die verdomd veel op de NKON lijkt. Iemand deze ook al tegen gekomen en er toevallig ook erachter is of deze verschilt t.o.v. de NKON versie?
Met de huidge dollar prijs is deze namelijk ook best interessant. Hij is hier te krijgen (momenteel niet op voorraad) met korting voor omgerekend een kleine 3000 euro.
Reden om het niet te doen; garantie is hopeloos op te eisen. Voor ietje meer heb je garantie bij NKon; in het slechtste geval laad je de batterij op en breng je ze naar NKON voor de batterij... (verder zie ik weinig verschil...).
Net naar gekeken, discharge current max 157A max charge 200A. Dat is een stuk lager dan de 300A van de NKON, verder geen heatpads zo te zien.lucash schreef op maandag 9 februari 2026 @ 18:16:
Ik ben ook aan het kijken naar deze NKON ESS Pro 32 kWh. Nu kwam ik online de Seplos Mason 560 tegen die verdomd veel op de NKON lijkt. Iemand deze ook al tegen gekomen en er toevallig ook erachter is of deze verschilt t.o.v. de NKON versie?
Met de huidge dollar prijs is deze namelijk ook best interessant. Hij is hier te krijgen (momenteel niet op voorraad) met korting voor omgerekend een kleine 3000 euro.
Garantie is wel een ding waar ik over twijfelde ja. Ook al is het voor in Italië, denk ik dat ik liever ergens in NL terechtkan dan nergens.walter_321 schreef op maandag 9 februari 2026 @ 18:37:
[...]
Ik had een quote van 2 stuks samen voor $6.050 rechtstreeks bij Seplos (incl levering).
Reden om het niet te doen; garantie is hopeloos op te eisen. Voor ietje meer heb je garantie bij NKon; in het slechtste geval laad je de batterij op en breng je ze naar NKON voor de batterij... (verder zie ik weinig verschil...).
Thanks, had ik nog niet gezien. Heatpads gaan in mijn geval wel welkom zijn, al wil ik ook een automatische verwarmingselement gaan toevoegen in elektrakast waar accu ook in staat voor als het gaat vriezen.PuzzleSolver schreef op maandag 9 februari 2026 @ 20:17:
[...]
Net naar gekeken, discharge current max 157A max charge 200A. Dat is een stuk lager dan de 300A van de NKON, verder geen heatpads zo te zien.
Waardoor zou de max (dis)charge kunnen komen? Gebruikte BMS, kabeldikte, iets anders?
Zowat zeker het BMS; dat is het moeilijkst te ontwerpen en maken.lucash schreef op maandag 9 februari 2026 @ 22:01:
...
Waardoor zou de max (dis)charge kunnen komen? Gebruikte BMS, kabeldikte, iets anders?
Of ook: op zich is 300A een absurd hoge stroom... eigenlijk wil je dat niet...
Ik ga deze koppelen aan een 3 fase Victron 6k5. Die doen 100A per stuk, dus dan sluit de 300A daar mooi op aan.walter_321 schreef op maandag 9 februari 2026 @ 22:49:
[...]
Zowat zeker het BMS; dat is het moeilijkst te ontwerpen en maken.
Of ook: op zich is 300A een absurd hoge stroom... eigenlijk wil je dat niet...
Lijkt me de moeite niet waard? De NKON is nu toch ook te koop voor minder dan 3000 euro?lucash schreef op maandag 9 februari 2026 @ 18:16:
Ik ben ook aan het kijken naar deze NKON ESS Pro 32 kWh. Nu kwam ik online de Seplos Mason 560 tegen die verdomd veel op de NKON lijkt. Iemand deze ook al tegen gekomen en er toevallig ook erachter is of deze verschilt t.o.v. de NKON versie?
Met de huidge dollar prijs is deze namelijk ook best interessant. Hij is hier te krijgen (momenteel niet op voorraad) met korting voor omgerekend een kleine 3000 euro.
Als ik die bestel zie ik: Excl. BTW: € 2.975,17 (je krijgt zelfs nog 1% korting bij contant betaling)
[ Voor 3% gewijzigd door Keneo op 12-02-2026 10:37 ]
Klopt, alleen kan ik hem niet kopen zonder btw (huis in Italië), waardoor het verschil 700 euro is en met verzending zelfs bijna 900 euro. Daardoor dus wel twijfel, want voor dat verschil heb ik ook de omvormer erbij.Keneo schreef op donderdag 12 februari 2026 @ 10:36:
[...]
Lijkt me de moeite niet waard? De NKON is nu toch ook te koop voor minder dan 3000 euro?
Als ik die bestel zie ik: Excl. BTW: € 2.975,17 (je krijgt zelfs nog 1% korting bij contant betaling)
Stel dat je kortsluiting hebt in de kabels buiten de kast, dan zou de class-T in bijvoorbeeld een Victron Lynx In moeten springen en het stoppen. Maar als de interne zekering van deze accu de kortsluitstroom niet aan kan, wel springt maar een vlamboog ontstaat. Dan zakt daardoor de stroom in, en kan het prima zijn dat de class-T niet springt. Dan heb je alsnog voor langere tijd een vlamboog in de kast van NKON.
Hoe zien jullie dit? Is het niet beter om uberhaupt geen zekering in de kast te hebben zitten als je extern voor een class-T gaat?
[ Voor 9% gewijzigd door NTS op 26-02-2026 13:23 ]
Als de interne zekering de kortsluitstroom niet aankan; als er een kortsluiting is geweest zou je die interne zekering moeten vervangen. Op dat moment is de zekering gecompromitteerd. Ze kan dan intern evengoed doorgesmolten zijn.NTS schreef op donderdag 26 februari 2026 @ 13:22:
...
Hoe zien jullie dit? Is het niet beter om uberhaupt geen zekering in de kast te hebben zitten als je extern voor een class-T gaat?
En dan zou je idd kunnen zeggen dat de interne zekering er gewoon beter niet is...
Langs de andere kant: hoop dat dit probleem er nooit is...
Walter
Bijvoorbeeld uit de datasheet van LittleFuse:
/f/image/PPkrcBk9mT7ADXk6uyQrUHEA.png?f=fotoalbum_large)
Bij een 200A Class-T is dat met 20 kA foutstroom als input een peak let through van 6 kA. Dat moet je MEGA fuse dus kunnen hebben om echt safe te zijn.
Allemaal redenen om nog eens goed na te denken over 50V batterijen ;-).NTS schreef op donderdag 26 februari 2026 @ 15:43:
Ja sowieso is die zekering daarna afgeschreven. Maar volgens mij is het nog een stuk erger dan dat. Als je ver boven de AIC van een zekering komt dan is het natuurlijk niet zo dat die dan gewoon niets doet. Hij zal in mijn verwachting eerder aan de buitenkant smelten, een vlamboog genereren of uit elkaar spatten. Allemaal dingen die je absoluut niet in je batterij wilt hebben.
Bij 12V batterijen vangt een goed BMS de kortsluitstroom zelf op.
Ik weet niet hoe het zit bij een 16Kwh of 32kWh toestel. Moet ook al het BMS de geest geven opdat de 'echte*' kortsluitstroom ontstaat? Als het BMS zelf een kortsluiting zou moeten kunnen opvangen en je krijgt toch ooit die kortsluitstroom is de batterij sowieso voor de vuilbak..... Of; ik verwacht bij dergelijke +10kA dat het BMS ook helemaal doorbrandt.... en alle verbindingen tussen de batterijen...
Mij lijkt die zekering haast een detail...
*ik bedoel letterlijk het kortsluiten van de cellen.
de max kortsluitstroom is de kortsluitstroom van een LIPO4FE cel,eventueel vermeerdert met aantal cellen in parallel. Ergens tot 20kA?Vjenne schreef op vrijdag 6 maart 2026 @ 09:16:
Maar weten we de kortsluitstroom van dit 32kwh apparaat? Dan is het toch relatief makkelijk om een geschikte zekering uit te zoeken? Ik zou dan zelf ook liever de interne zekering vervangen ipv er 1 achter te plaatsen om de redenen die NTS noemt....
Je kan eventueel die extra zekering plaatsen. De inwendige zekering weghalen is weinig relevant. Als het ooit tot die stromen komt is je BMS toch ook voor de vuilbak. En ik zou de cellen ook niet meer vertrouwen. Wat volgens mij een totaalschade is.
[ Voor 26% gewijzigd door walter_321 op 06-03-2026 23:11 ]
Er is geen generieke LFP cel, de interne weerstand van bvb een EVE MB31 is 2x zoveel als die van de MB56, die dus ook een dubbele kortsluitstroom heeft.walter_321 schreef op vrijdag 6 maart 2026 @ 23:08:
[...]
de max kortsluitstroom is de kortsluitstroom van een LIPO4FE cel; Ergens tussen
(ik heb de accu (32kWh) in bestelling en komt eind van de maand waarschijnlijk).
je moet minimum en maximale voltage opslaan en C waardes?
check hier:El-Bunty schreef op maandag 9 maart 2026 @ 09:28:
Welke instellingen hebben jullie in de victron software opgeslagen?
(ik heb de accu (32kWh) in bestelling en komt eind van de maand waarschijnlijk).
je moet minimum en maximale voltage opslaan en C waardes?
KrL schreef op woensdag 14 januari 2026 @ 20:18:
[...]
Yes die had ik gezien en ook de documentatie heb ik doorgenomen en zo goed mogelijk ingesteld maar uiteraard is dit niet Victron specifiek, vandaar dat ik me toch even zorgen maakte met de high voltage warnings. Uiteindelijk vandaag een document van NKON gekregen met specifieke NKON ESS + Victron settings en de geruststelling dat de warnings geen kwaad kunnen (early warning), de BMS schakelt vanzelf af. Ik kon het document niet online vinden dus deel hem hier, vast iemand die er ook iets aan heeft
Bedankt voor delen.
Zelf ben ik niet zo voor de BMS die afslaat. Ik zie het BMS eerder als batterijbescherming en de lader zou alles moeten in handen hebben en beslissen.
Walter
die zijn er legio op tweakers. zoek even in andere fora. of gebruik google. deze vraag komt iig over alsof je 0,0 onderzoek gedaan hebt, en alleen ergens het buzzword Victron hebt opgevangen.marct2003 schreef op dinsdag 10 maart 2026 @ 19:33:
Heeft iemand een lijstje van benodigdheden als je met victron gaat werken?
Victron is mooi voor de tweakers, maar je moet dan ook wel bereid zijn om te tweaken, en dus te onderzoeken.
Zoals je nu de vraag stelt ben je geen onderzoeker, en moet je om elk probleem help roepen. Misschien krijg ik een verkeerde indruk van je. Maar als het wel zo is, dan is Victron niet voor jou. Zoek dan een installateur en laat een kant-en-klaar systeem installeren.
Als je het niet probeert, kun je het sowieso niet.
Als je jouw lijstje deelt in Het grote Victron ontwerp topic topic dan kan men meekijken.marct2003 schreef op woensdag 11 maart 2026 @ 10:10:
Hahahha neehoor ik weet dat k denk k alles heb maar.voor.de zekerheid even
Deskundoloog allergie | 214kWh LFP | 48kVA Victron Multiplus | 24.3kWp O/W | SMA Tripower x 15 | SmartSolar 450/200 | Daikin Multi+ 5MXWM68A9 met 2x Perfera FTXM42A | Fujitsu Atlantic Calypso Split V3 200L | Gasloos | 500m2 bj 1900
post dan op zijn minst een lijstje wat je hebt, en welke use-case je wilt bouwen. nu kunnen mensen je echt niet helpen.marct2003 schreef op woensdag 11 maart 2026 @ 10:10:
Hahahha neehoor ik weet dat k denk k alles heb maar.voor.de zekerheid even
Als je het niet probeert, kun je het sowieso niet.
De zekering op de 32kWh accu, moet dit een T class zijn? of kan een EF3 zekering ook voldoende zijn? (350A koop je voor ca 20 euro, volgens mij zijn de littelfuse T class richting de 80 euro, nu vind ik het prijsverschil niet per se belangrijk, aangezien dit om veiligheid gaat. Maar volgens mij zijn de EF3's iets makkelijker verkrijgbaar)NTS schreef op vrijdag 6 maart 2026 @ 17:40:
Je moet in de 10 kA range denken, sowieso teveel voor een MEGA zekering. NKON zelf zegt dat er een class-t tussen moet, die zijn rated tot 20 kA DC.
Lijkt me wel als ik dit lees: https://lithiumaccus.nl/p...ring-200v-dc-ir-tot-50ka/El-Bunty schreef op maandag 16 maart 2026 @ 11:00:
[...]
of kan een EF3 zekering ook voldoende zijn?
Die van mij staat momenteel op 100% opladen, en tot 20% ontladen.
Ik heb BatteryLife modus aanstaan, maar dat is ws een Victron setting, die NKON voorstelt in de handleiding.argon007 schreef op donderdag 19 maart 2026 @ 10:35:
Ik heb een Nkon ESS Pro 16kWh batterij geinstalleerd en deze hangt aan mijn Hybride SAJ H1 omvormer. Hoe diep laten jullie de Nkon ontladen of wat is de waarde die Nkon zelf voorstelt?
Die van mij staat momenteel op 100% opladen, en tot 20% ontladen.
Deze verschuift de min SOC op basis van het laadgedrag van de afgelopen tijd.
De harde grens staat bij mij ingesteld op 10%, maar daar ben ik sinds installatie begin januari nog niet aan geraakt door BatteryLife.
Wat referentieargon007 schreef op donderdag 19 maart 2026 @ 10:35:
Ik heb een Nkon ESS Pro 16kWh batterij geinstalleerd en deze hangt aan mijn Hybride SAJ H1 omvormer. Hoe diep laten jullie de Nkon ontladen of wat is de waarde die Nkon zelf voorstelt?
Die van mij staat momenteel op 100% opladen, en tot 20% ontladen.
https://www.anernstore.co...ycle-life-depth-discharge
Je zou voor de cellen in de batterij deze tabel moeten terugvinden.
Depth of Discharge (DoD) Estimated Cycle Life
100% ~3,000 cycles
80% ~5,000 cycles
50% ~8,000 cycles
30% ~12,000+ cycles
20% ...
Eventueel doe je eens de test: ontlaad de batterij eens diep en bekijk de ontlaadkarakteristiek om te begrijpen hoe conservatief of net niet NKON het BMS heeft ingesteld.
Misschien beperken ze zelf al goed batterij.
Het is ook afhankelijk hoe zwaar je de batterij belast hoe slecht dieper onladen is.
Of wat je verwachtingen zijn...Ben je tevreden met minder energie voor langere tijd...
Vrijwel alle NKON ESS accu’s zijn inmiddels uitverkocht.
Iemand enig idee of ze binnenkort weer leverbaar zijn? Ik heb er al een mailtje aan gewaagd maar daarover laten ze niks los.
Bij class-t wordt soms gezegd dat die 200 kA kan onderbreken, maar als je naar de datasheet van zo'n zekering kijkt geldt die 200 kA alleen voor AC en is het voor DC beperkt tot 20 kA.
314Ah EVE MB31 Grade A; zit in de 32kwh batterij zegt nkonn; dan kan je de kortsluitstroom van die cel opzoeken en maal 2 doen... dat is werkelijke de max dat zou kunnen. Maar voor die stroom er is, is er vanbinnen al vanalles doorgebrand.bbbrumbrum schreef op vrijdag 6 maart 2026 @ 23:12:
[...]
Er is geen generieke LFP cel, de interne weerstand van bvb een EVE MB31 is 2x zoveel als die van de MB56, die dus ook een dubbele kortsluitstroom heeft.
Overigens probeer ik me voor te stellen wat je precies moet doen om zo'n kortsluiting te veroorzaken.
klinkt dat niet wat te goedkoop?Geim schreef op maandag 23 maart 2026 @ 08:41:
Deze (waren voorheen al even genoemd) doen (tot?) 50kA. Zijn goedkoper dan een class T en passen ook nog eens heel mooi in een Lynx.
Overigens probeer ik me voor te stellen wat je precies moet doen om zo'n kortsluiting te veroorzaken.
Edit: specs opgezocht en idd de 50kA wordt bevestigd.
[ Voor 5% gewijzigd door walter_321 op 23-03-2026 11:01 ]
Ik weet ook niet wat precies het nadeel t.o.v. een Class-T zou zijn. Enige wat ik wel kan vinden is dat b.v. een 300A zekering een verbruik heeft van 27 Watt bij 300Awalter_321 schreef op maandag 23 maart 2026 @ 10:59:
klinkt dat niet wat te goedkoop?
Als je het netjes wilt doen moet je checken wat de doorlaat stroom van je "grote" zekering is (bijvoorbeeld een 300A Class-T op de output van je batterij) en of die lager is dan de maximale interrupt current van je downstream zekeringen.
Bijvoorbeeld: Batterij --> Class-T 300A --> Lynx Distributor --> Mega 150A --> Omvormer. Dan heb je 3 van die 150A zekeringen voor je 3 omvormers zitten, die beschermen de dunnere kabels van je Distributor naar de omvormer. Je checkt dan dat de doorlaatstroom van de Class-T lager is dan de maximale interrupt current van de MEGA zekeringen er achter. Anders kan het zijn dat in een harde kortsluiting je een catastrophic failure van zo'n MEGA zekering hebt en de gesmolten stukjes in het rond vliegen.
Met een Class-T past dat allemaal een stuk beter dan een EF3. Maar je moet natuurlijk niet een Class-T kiezen als die niet zwaar genoeg is voor de kortsluitstroom van de batterij.
En dan over die 20 kA DC interrupt rating van de Class-T zekeringen die je hier kunt kopen: Er bestaat een serie van Mersen, de A3T met 50 kA DC interrupt (200 kA voor AC) hier de datasheet: https://www.mersen.com/en...lass-t-fast-acting/a3t400
Nieuwe uitdaging: Die dingen zijn hier nergens te koop...
Edit: Gevonden in 400A bij Mouser voor 94 euro, gratis verzending
[ Voor 16% gewijzigd door NTS op 23-03-2026 17:17 ]
Gewoon bij mouser? Niet op voorraad, maar wel bestelbaar. https://nl.mouser.com/ProductDetail/Mersen/A3T400NTS schreef op maandag 23 maart 2026 @ 16:37:
Om even in deze rabbithole door te gaanNKON schrijft per mail dat er een 500A Class-T op het 32 kWh model moet (de kleinere modellen zijn OK zonder extra Class-T). Ik denk dat dat vrij hoog is.
En dan over die 20 kA DC interrupt rating van de Class-T zekeringen die je hier kunt kopen: Er bestaat een serie van Mersen, de A3T met 50 kA DC interrupt (200 kA voor AC) hier de datasheet: https://www.mersen.com/en...lass-t-fast-acting/a3t400
Nieuwe uitdaging: Die dingen zijn hier nergens te koop...
Edit: Gevonden in 400A bij Mouser voor 94 euro, gratis verzending
Soms ben ik er wel, en soms ook weer niet.
“ De Klasse T Zekering 400A Is geschikt voor gelijkstroomsystemen tot 125V. Heeft een extreem hoge onderbrekingscapaciteit van 200kA. Ideale combinatie voor gebruik bij de grotere accubanken.”
Dan ga ik er niet van uit dat de 200kA alleen voor AC geldt. Sterker nog hele AC wordt niet genoemd.
Neemt niet weg, dat het zeker niet onmogelijk is dat in de specs het daadwerkelijk om AC gaat. Maar daar suggereert de tekst niet naar.
Ik zal ze eens mailen en om een specblad vragen.
Edit: Al gevonden. Gewoon 20kA https://www.bluesea.com/p...use_A3T___Class_T_110_Amp
[ Voor 8% gewijzigd door Geim op 23-03-2026 20:10 . Reden: Toevoeging ]
Dat zou je hopen ja, maar het is dus wel 200 kA AC net zoals vrijwel alle andere standaard Class-T zekeringen.Geim schreef op maandag 23 maart 2026 @ 20:04:
Als je hiermee adverteert:
“ De Klasse T Zekering 400A Is geschikt voor gelijkstroomsystemen tot 125V. Heeft een extreem hoge onderbrekingscapaciteit van 200kA. Ideale combinatie voor gebruik bij de grotere accubanken.”
Dan ga ik er niet van uit dat de 200kA alleen voor AC geldt. Sterker nog hele AC wordt niet genoemd.
Bij mij werkt de link niet; nieuwe poging?Illusion schreef op maandag 23 maart 2026 @ 17:19:
[...]
Gewoon bij mouser? Niet op voorraad, maar wel bestelbaar. https://nl.mouser.com/ProductDetail/Mersen/A3T400
Hoi,NTS schreef op maandag 23 maart 2026 @ 16:37:
Om even in deze rabbithole door te gaanNKON schrijft per mail dat er een 500A Class-T op het 32 kWh model moet (de kleinere modellen zijn OK zonder extra Class-T). Ik denk dat dat vrij hoog is.
En dan over die 20 kA DC interrupt rating van de Class-T zekeringen die je hier kunt kopen: Er bestaat een serie van Mersen, de A3T met 50 kA DC interrupt (200 kA voor AC) hier de datasheet: https://www.mersen.com/en...lass-t-fast-acting/a3t400
Nieuwe uitdaging: Die dingen zijn hier nergens te koop...
Edit: Gevonden in 400A bij Mouser voor 94 euro, gratis verzending
Ik ben nieuw op dit forum maar volgt dit topic met volle overtuiging. Deze vrijdag ga ik namelijk mijn NKON pro 32kWh ophalen. Wat betreft die T Class zekering is de 500A niet correct. De bedoeling is om de zwakste schakel van je installatie te beschermen en voor mijn installatie en waarschijnlijk bij de meeste zal die de kabelset zijn. Die 95mm2 kabelset zal die 500A echt niet verteren als er kortsluiting optreed.
Mijn config is de Victron Multiplus 5000VA en die levert 100A aan 48VDC. Die NKON 300A aan 48VDC met de zwakste schakel dus de 95mm2 DC kabels. Dus een 200A T class fuse is hier de juiste en veiligste keuze.
De 95mm2 DC kabels die NKON er bij levert zijn XLPE kabels, die kunnen een veel hogere temperatuur en dus maximale stroom hebben dan de PVC kabels die je bij de meeste webshops kunt vinden. Het verbaasde mij namelijk ook dat ze 95mm2 leveren bij een accu die met 300A kan laden en ontladen. Maar volgens mij hebben ze er wel over nagedacht.Johan_B schreef op maandag 23 maart 2026 @ 22:44:
[...]
Mijn config is de Victron Multiplus 5000VA en die levert 100A aan 48VDC. Die NKON 300A aan 48VDC met de zwakste schakel dus de 95mm2 DC kabels. Dus een 200A T class fuse is hier de juiste en veiligste keuze.
Ik heb die 500A niet bedacht, dat is wat NKON mij mailde op de vraag welke extra kortsluit beveiliging er bij de 32 kWh accu moet. Jij kunt het na het ophalen zelf checken, maar ik verwacht dat er een DC breaker met een lagere waarde in de kast zit? Dan is dit 500A dus puur als uiterste redmiddel bij een volledige kortsluiting met een stroom die te hoog is voor de overige beveiligingen.
Moet ik de accu nu via een 300/500 A T-class zekering aan de lynx verbinden en de omvormer met een 200A Mega aan dezelfde Lynx verbinden? Dan heb ik in 1 stroom kring 2 zekeringen zitten. Bij een kortsluiting in de omvormer gaat eerst de Mega er uit, komt dan een mooie vlamboog tussen de contacten te staan, stroom loopt op en vervolgens gaat de T-class er uit.
Wat is het nut van die Mega dan? Eigenlijk algemener, wat probeer ik te beschermen/voorkomen met mijn zekeringen?
Update: inmiddels via accu--accu voorinstelling in het uitklapmenu NKON gevonden. Deze instellingen zijn in alle 3 de multi rs-en ingesteld. Toch blijft denk ik de Victron Lynx BMS 1000. Roet in het eten gooien. Deze sluit het relais en geeft een foutmelding: A-B01 lage cel spanning en een ATC/ATD failed. Probleem is dat wanneer ik de schakelaar op de accu's uitzet, de lynx bms 1000 zonder spanning zit en ik dus maar even de tijd heb om daarin de instellingen aan te passen. Wie heeft er een idee wat te doen?
Update #2: de voorgeladen instellingen van voorgenoemde update wijken toch wel af van NKON ESS-Victron document. Al komen de daarin genoemde votages niet overeen met de voorgeladen instellingen. Daarnaast blijft het Victron BMS de zaak afsluiten. Met daarbij foutmelding #36 (E-B36) ATC/ATD failure en gevolg A-B06 belasting afgekoppeld. En tweede melding A-B01 lage celspanning, terwijl alle 32 accu cellen een voltage hebben van rond de 3,30v. Ik heb wat screenshots kunnen maken uit het Victron Lynx BMS voordat de stroom er waar vanaf ging:
/f/image/jchI9wapZMDknJKoDEPFPQkn.png?f=fotoalbum_large)
[ Voor 56% gewijzigd door tijn1976 op 24-03-2026 15:31 ]
[ Voor 92% gewijzigd door tijn1976 op 25-03-2026 11:00 ]
Is er zo'n run op die batterijen of zijn er gewoon maar mondjesmaat leveringen?
AMD Ryzen 5800X - 32GB DDR4 Corsair RGB - XFX 6900XT - Panasonic HIT 990Wp - AE200L WPB met cv-ondersteuning
https://www.reuters.com/s...tery-products-2026-01-09/
En nu weer €200 goedkoper. Zucht, ga eens leveren i.p.v. met de prijs te jojoën.Geim schreef op maandag 6 april 2026 @ 08:53:
De NKON ESS Pro - 51.2V 16.1kWh is zelfs €300 duurder geworden, maar levering is nog niet in zicht.
Ik vermoed dat ze de vraag gewoonweg niet hadden verwacht en dat ze de productie opnieuw hebben opgestart.
Levering mogelijk in augustus.
Ergens voelt het niet lekker om €4000 vooruit te betalen voor iets dat mogelijk in augustus geleverd wordt.
Ik zie dat de EVE versie nu all 4199.95 kost en nog steeds niet bekend is wanneer deze leverbaar wordt.Geim schreef op maandag 4 mei 2026 @ 18:24:
Nkon heeft intussen een variant op de NKON ESS Pro 32 kWh: https://www.nkon.nl/nkon-...-15kwh-thuisbatterij.html Blijkbaar met Cornex cellen.
Levering mogelijk in augustus.
Ergens voelt het niet lekker om €4000 vooruit te betalen voor iets dat mogelijk in augustus geleverd wordt.
Misschien dan toch maar weer voor zelfbouw gaan
Leveren bij elkaar 320A continu (400A piek), en er zit een DC breaker in die stevig genoeg is voor een harde kortsluiting. Nadeel is dat ze geen verwarming ingebouwd hebben en wat meer basic passieve balancers.
Wat zou ik daar van gaan merken t.o.v. de Nkon?NTS schreef op maandag 4 mei 2026 @ 21:08:
En wat meer basic passieve balancers.
Het ging me voornamelijk om de laad/ontlaadstroom en dan zou ik met 2 van deze ook op 300A uitkomen.NTS schreef op maandag 4 mei 2026 @ 21:08:
Twee van deze is een alternatief als je sneller iets wilt hebben: https://www.nkon.nl/felicity-fla48314-eu-16kwh.html
Leveren bij elkaar 320A continu (400A piek), en er zit een DC breaker in die stevig genoeg is voor een harde kortsluiting. Nadeel is dat ze geen verwarming ingebouwd hebben en wat meer basic passieve balancers.
https://www.nkon.nl/felic...1-7kwh-thuisbatterij.html
Maar inmiddels zat ik ook al te denken aan een systeem met 16 keer de Eve MB56 grade A- batterijen en deze BMS
https://www.nkon.nl/jk-re...a-lifepo4-li-ion-lto.html
dan zit ik op 2.341,15 euro en dan heb ik nog genoeg over om een kast ergens te vinden of zelf te bouwen met een zekering, bedrading, brandblusser en verwarming.
Dan maar zelf een kast er omheen bouwen.
Ik zie ook nog deze REPT cell die met 1C kan laden/ontladen
https://www.nkon.nl/rept-...lifepo4-3-2v-grade-a.html
Met genoemde BMS zit ik dan op 1.294,75 euro. De 3500 cycles betekenen dat ik nog steeds meer dan 10 jaar met dat systeem moet kunnen. Ben ook niet altijd van plan om met 300A te laden, maar met de huidige negatieve stroomprijzen is dat wel sneller terugverdienen.
[ Voor 16% gewijzigd door PuzzleSolver op 04-05-2026 23:20 ]
Bij onbalans duurt het dan wat langer om die weg te werken, maar daar merk je waarschijnlijk niks van.
Ze moeten goed verkocht zijn geweest, want ik heb in november nog 3400 euro betaald. Ik had er toen beter ineens twee besteld.Geim schreef op maandag 4 mei 2026 @ 18:24:
Nkon heeft intussen een variant op de NKON ESS Pro 32 kWh: https://www.nkon.nl/nkon-...-15kwh-thuisbatterij.html Blijkbaar met Cornex cellen.
Levering mogelijk in augustus.
Ergens voelt het niet lekker om €4000 vooruit te betalen voor iets dat mogelijk in augustus geleverd wordt.
:strip_exif()/f/image/vTRly6CXjuBsgT8LzsPk8lR1.jpg?f=fotoalbum_large)