(Dit is meer een algemene reactie voor iedereen die er wat aan kan hebben)
https://docs.google.com/s...MxCC5dxu1g#gid=1816958355
Denk ik zet hem nog een keer neer. Grafiekje dat je de TTK kan zien. Nogmaals, ik zou proberen het wapen te pakken met de kortste TTK (Time To Kill) die je goed onder controle kan houden. En welk wapen dat is is voor iedereen verschillend. Ik merk dat ik beter om kan gaan met wapens die recoil naar links hebben omdat ik makkelijker de muis naar rechts/beneden kan halen. Ik probeer zo hoog mogelijke RPM wapens te pakken, want de tragere guns zijn in deze game die vooral close-combat is nutteloos. Ik zat me echt te ergeren dat ik voor een challenge 1 van de 2 tragere LMG's moest gebruiken, wat een drama is dat, kan je nog 100% accuraat zijn maar je legt het altijd af als de tegenstander alle kogels in een kwart seconde door je heen pompt.
Ook iets wat bijna iedereen vergeet, is dat je Burstfield 6 speelt. De meeste wapens hebben heel veel bloom/dispersion dat betekend dat de kogels willekeurige kanten op gaat hoe langer je vuurt. De meeste wapens gebeurd dit zeer sterk na 4-8 kogels, maar je kan langer full auto doen als iemand recht voor je staat uiteraard. Dan ook wat al genoemd is in reacties, Peekers-advantage. Dit heeft te maken met 'unlagged netcode' dat probeert voor iedereen zo'n eerlijk mogelijke ervaring te geven ongeacht ping. De engine is wat aan de trage kant, en de servers draaien allemaal op een Amazon server park die op drukke avonden het niet bij kan houden (hitreg problemen, voornamelijk tijdens de drukte, dat is geen toeval). In ieder geval, de aanvaller heeft een voordeel als die om de hoek om komt vliegen door modern netcode design, dat hebben vrijwel alle multiplayer fps games.
Uiteindelijk is het gewoon een moeilijke game omdat je veel onder de knie moet zien te krijgen, en er is veel nuance die nergens uitgelegd word. Sowieso is het voor alle wapens handig dat je even de shooting range in gaat en dan kijk je even naar een muur en zie je wat full auto doet, in hipfire en ADS. Dan kijken wat er gebeurd als je met ~5 kogels zo snel mogelijk je schiet knop loslaat en dan weer in drukt en ziet hoe veel meer accuraat je zal zijn. Ik merk bij mijzelf dat ik vaak de neiging hebt om te gokken en na de eerste 5-8 kogels alsnog full-auto te blijven gaan voor die laatste kogel die ik nodig hebt voor een kill, en dat is exact waarom je veel 1 op 1 gevechten gaat verliezen.
Ik zal een poging doen om wat wapens als suggestie te geven voor iedereen die moeite heeft met recoil en wellicht wat te vaak full auto aan het blazen is. Ik speel zelf op redelijk niveau, niks in de buurt van de pro's ofzo hoor, maar ik ga meestal wel de uitdaging aan om met de moeilijkere wapens te spelen als dat voordelig kan zijn (TR-7). Dan nog als beginner zou ik wapens aanhouden die rond de 700+RPM zitten. Eigenlijk de starter wapens zijn al heel goed. Al zal je met de M4A1 Carbine ook al moeten burst firen met ongeveer 3-5 kogels, lukt je dat dan heb je 1 van de beste wapens onder de knie. Recoil patroon is ook belangrijk, ik gooi deze video nog maar even neer want dan heb je direct een idee zonder zelf te hoeven testen, pak dan een wapen wat in een meer rechte lijn recoil heeft, niet iets wat van links naar rechts gaat want dan heb je Counterstrike niveau recoil controle nodig haha.
YouTube: Did they Fix Spread/"Bloom" & Visibility in Battlefield 6?
In deze video zie je ook de patch veranderingen, dat de recoil inderdaad ietsje verbeterd is maar de Bloom veranderingen zijn er overduidelijk nog niet. Tier-lists zijn voor iedereen dus uniek. Als je het burst firen onder de knie begint te krijgen dan zijn alle starter guns van heel hoog niveau.
Bij de Assault Rifles is de M433 prima als je al kan burst-firen, B36A4 is duidelijk langzamer en duurt het ietsje langer om iemand neer te krijgen maar is makkelijker onder controle te houden, rookie friendly. De AK4D blijft zeer accuraat in 4 kogel bursts, 33 dmg per kogel, maar schiet traag dus ik heb altijd het gevoel dat mensen door mijn kogels heen vliegen. Ook is de kleine mag een nadeel dus even blijven spelen voor de 20Fast of 30 Mag. L85A3 is een goede allrounder voor beginners alleen is de TTK niet zo best. De KORD 6P67 is waarschijnlijk het makkelijkste wapens die toch 900RPM doet, met wat recoil control is die full auto ook nog redelijk accuraat, en een laser als je goed kan burst-firen. De trage guns (SOR-556 MK2 en NVO-228E) zal ik niemand aan doen behalve de AK4D, en de TR-7 al helemaal niet.
LMG's hebben eigenlijk niet zo veel te zoeken in de game, al is de L110 gewoon al erg goed (die van mij zit op level 61). Je kan als Support natuurlijk altijd een Carbine of SMG pakken heh, hoeft niet een LMG te zijn.
Carbines heb ik weinig ervaring mee, al zijn er een aantal die gewoon top3 beste guns in de game zijn. Over het algemeen zijn de Carbines en SMG's de betere wapens in BF6.
De meeste SMG's zijn eigenlijk zeer goed voor iedereen. Heel weinig recoil of makkelijk onder controle te houden, en makkelijk in Hipfire te gebruiken. Je zal ook merken dat wanneer je in 0.2 seconde naargeschoten word door iemand dat het waarschijnlijk een SMG was. Heb zelf voornamelijk ervaring met de USG90, dat is eigenlijk de LMG van de SMG's, met 50 kogels is ie casual friendly en de recoil is goed te doen. Hij trekt ietsje naar links of blijft vrij neutraal en doet dan een rechts-links-rechts-links etc patroontje tot je door je 50 kogels heen bent, als je dat onder controle hebt zit je goed met die. Mijn favoriet is de SCW10, nadeel is dat je een tijdje moet doorspelen om de 25 round mag te unlocken. Zeer makkelijke recoil die naar rechts trekt, 800RPM en 33dmg per kogel, zal me niks verbazen als die een RPM nerf krijgt
Anyway, TLDR; Iedereen heeft zijn eigen Tier-list, gewoon proberen, en onthouden dat burst-fire koning is.