Nou, bij deze dan:
https://www.latimes.com/c...rd-detained-san-francisco
Goed, is er maar eentje, maar deze man woont al sinds zijn 5e legaal in de VS, en ik denk dat meet dan een week gehuisvest worden door ICE toch wel onder lartig vallen kan worden geschaard.
En als deze man geen vrij prominente wetenschapper was geweest, hadden we er waarschijnlijk niets van gehoord. Zijn advocaat brengt dit naar de pers, maar de gevallen waarin de slechtoffers zich geen (dure!) advocaat kunnen veroorloven, zijn ze gewoon het haasje, en horen we er weinig tot niets van.
Maar goed, het gaat ook niet om daadwerkelijke nationaliteit. Zelfs native Americans worden door ICE lastiggevallen:
https://www.axios.com/202...ation-raids-navajo-nation
Dat artikel is al uit januari, en hoewel het lichtelijk gekleurd overkomt past het wel op een erg enge manier in het beeld van wat eigenlijk gewoon neerkomt van etnische zuivering waar de regering naar lijkt te streven. Alles wat niet wit genoeg is, wordt aangevallen. Precies in lijn met het streven naar die mooie oude tijd van de jaren '50, toen vrouwen, negers en indianen (*) hun plek nog wisten.
(*) Disclaimer: Ik gebruik die termen hier als indirecte quote - dat betekent uiteraard niet dat ik het normale gebruik van die termen om mensen mee aan te duiden goedkeur.