• JDOBL
  • Registratie: Februari 2024
  • Laatst online: 19:43
MR. RHS schreef op woensdag 14 oktober 2026 @ 10:45:
Ik verduidelijk mijzelf even. De PompT staat in de bijkeuken, dit is halverwege het afgifte systeem precies waar het leidingwerk naar de eerste verdieping is. De PompAO is op de begane grond ingekoppeld aan het begin van het afgiftesysteem. Met deze opstelling komt er geen warm water in het afgiftesysteem wanneer de PompT aanslaat. Mijn gedachte was, wellicht verkeerd, dat de PompT ook warmte uit de bijkeuken kan intrekken. Dat zou ik liever hebben dan uit het afgifte Systeem. Of kan dat alleen met het elektrisch element tegen COP 1. Wellicht heb ik me onvoldoende gerealiseerd wat de werking van het systeem is.

Daarnaast helpt helpt het niet dat de AO is onder gedimensioneerd voor de woning. De MP zou veel passender in het geheel zijn, maar die optie is ontstaan nadat nadat de AO bij ons in geïnstalleerd.
Herken deels wat je zegt. Wij hebben hier 2 lussen en met koelen ging dat niet goed. Met verwarmen lijkt het wel goed te gaan mits de aanvoertemperatuur correct is ingesteld. Oftewel als de Pomp T aan het verwarmen is draait alles als een zonnetje en lekker efficient. Gaat de pomp T uit dan hebben we hier veel overschot door de Pomp AO. Klein huis zeg maar. Dan gaat de pomp AO pendelen. Nu is ons huis afgelopen tijd iets groter geworden dmv uitbouw maar als nog wordt het snel warm. Goed geïsoleerd. We gaan nu een andere thermostaat aanschaffen zodat je beter kunt inleren wat de temperatuur doet en dat de pomp AO pas aangaat als het wat kouder wordt en niet net een half graadje koeler.

Als je al eigenlijk op het randje zat qua Pomp AO capaciteit dan heeft dat wel gevolgen met een Pomp AO in het circuit. Minder capaciteit c.q. warmte in het geheel.

Wel heb ik jouw vraag ook gesteld aan Dewarmte omdat ik in de zomer alleen met de Pomp T water wil verwarmen met zonnestroom met het element in de pomp T en warmte uit het huis dus niet uit de pomp AO. Blijkbaar kan dit niet.

Ben wel benieuwd wat er gebeurt als je de pomp AO in de zomer uitschakelt met de handmatige schakelaar. Stopt alles dan of draait de pomp T gewoon door? Of alleen de Pomp T met het verwarmingselement en geen warmte uit het circuit?
Pagina: 1 2 3 Laatste