Ik snap in ieder geval het 'wachten' niet zo goed. Mensen maken elkaar een beetje gek denk ik. Ook bij de Golf GTE kwamen er destijds ruim 10k occasions in december op de markt (lage CO2 uitstoot bijtellingsknaller), maar geen hond die zich daar druk om maakte. Ook dat waren auto's van 50k die voor 20k naar de 2e eigenaar mochten, en dat voor een 'waardevaste Volkswagen'... En what about de Outlander? Precies hetzelfde verhaal.
Nee, leasemaatschappijen zijn ook geen sukkels. Die zorgen ook dat hun aanbod gespreid op de markt komt en/of sluiten deals met de huidige leaser voor een directe particuliere overname. Bovendien zijn er ook auto's die het maximale kilometrage al bereikt hebben, die gaan dus eerder uit de lease. En als er een nieuwe auto besteld wordt, die kan ook wat eerder worden geleverd. 6 maanden geleden laad je overal dat leasemaatschappijen wel 'occasion private lease' zouden aanbieden omdat ze zo goedkoop niet verkocht konden worden. Voor zogenaamd 250-300 euro per maand. Ik heb ze nog niet gezien en de helft van de 2019 Model 3's is al uit de 5 jaar termijn inmiddels.
De kentekens met G-xxx-xx en H-xxx-xx worden in ieder geval al best ruim aangeboden, meer dan genoeg met een leverdatum van december 2019 of zelfs begin 2020. En die auto's zijn na 3-4 weken ook weer verkocht. Het aanbod ligt al maanden rond de 500 Model 3s... Terwijl er ook in de loop van 2019 aanbodgolven zijn geweest.
Vooral op sociale media, bij de bekende auto websites en de Nujij commentsectie is er geen goed woord over voor een EV in algemene zin. En wordt de afschrijving breed uitgemeten. Maar wie nu gewoon goed oplet ziet dat je een behoorlijk complete D-segmenter scoort met leuk vermogen voor minder dan een Golf met vergelijkbare kmstand/bouwjaar.
Er zijn genoeg particulieren die 15k voor een Polo of Fiesta betalen, ik vind het om precies die reden bijzonder onrealistisch dat een Tesla zo laag kan zakken. Maar tot zover mijn glazen bol.
Zelf ben ik sinds april dit jaar eigenaar van een 2020 Model 3. En ja, daar heb ik misschien €1500 meer voor betaald dan wat ze nu kosten. Maargoed: ik reed zelf al elektrisch en die restwaarde staat natuurlijk net zo goed onder druk, de 'delta' krimpt niet echt was de aanname (en dat lijkt so far te kloppen).
Maar, particuliere benzinebezitters: volgens de Tesla app heb ik in de afgelopen 3-4 maanden ook al €1.200 aan brandstof bespaard

ergo wachten is ook niet gratis.
"Je kan beter wachten tot de 2021 versie, want die is beter qua bouwkwaliteit, heeft een warmtepomp en LFP".
Mja. Daar betaal je momenteel dus nog wel >50% extra voor. En dat is het imho echt niet waard. In de basis zijn het gewoon dezelfde auto's met hetzelfde ruimteaanbod, features en rijeigenschappen... Plus, je kan ook 2 jaar de 2019 Model 3 rijden en hem daarna inruilen voor een 2021 versie. Dan is het gat vast kleiner dan die 10k die je nu mag bijleggen.
Sowieso: ja de warmtepomp geeft meer range in de winter, maar (als je thuis kan laden!) je range anxiety zal na 3 maanden toch als sneeuw voor de zon verdwijnen. En daarmee verdwijnt het LFP voordeel eigenlijk ook al, want dat de accu met 100k versleten zou zijn, dat is inmiddels ook wel duidelijk ontkracht. Staat overigens tegenover dat de 2021 Model 3s zwaarder zijn en daarmee duurder in aanstaande wegenbelasting en verzekering.
Ik zou persoonlijk alleen de 2021 willen voor de vernieuwde infotainment chip (Ryzen ipv Intel Atom)
Waar je op moet letten:
- Draagarmen is een bekende, zoals genoemd. Geen stuurgeluiden is belangrijk.
- Banden zijn een vergelijkbaar duur geintje, zorg dat die nieuw zijn of in goede staat zijn en/of onderhandel ze erbij.
- Verzekering is duur door het hoge vermogen van de auto's. De Performance zou ik daarom (en door de zware belasting die een sportieve rijder op het accupakket legt - dat is vergelijkbaar met snelladen) sowieso niet willen.
- Wegenbelasting duurt niet lang meer, al is de korting heel behoorlijk voorlopig. Maar bedenk wel even dat een Long Range wel 3 gewichtklassen hoger zit dan de SR+...
- De SR+ heeft geen stuur verwarming en geen subwoofer.
- Sinds na de zomer van 2019 zijn de Tesla's uitgerust met autopilot HW3, wat in de 5 jaren daarna gewoon door is gebruikt (dit staat los van de infotainment hardware). Qua self driving updates ben je met HW3 helemaal bij, HW2.5 zou ik lekker laten staan want er is toch geen prijsverschil omdat niemand buiten Tweakers dit boeit

De range moet in je dagelijkse gebruik passen. Als je maar regelmatig kan laden, zou ik niet weten waarom je het niet zou doen.
Panelgaps... een scheef stuur... de rammelende kentekenplaathouder als je de achterklep dicht gooit... Ja als je dat niet wilt, dan moet je gewoon geen Tesla willen rijden. Als je het mij vraagt, rijd de auto daar niet minder op

Andere mensen gaan liever voor hetzelfde geld, met infotainment uit het jaar kruik, zelf sturen, zelf schakelen met 90pk in een boomer SUV. Ja ja, met kleinere kieren in het plaatwerk. Ieder z'n eigen voorkeur
[
Voor 4% gewijzigd door
Richh op 18-08-2024 23:16
]