Even een geruststelling maar ook serieuze slordigheid van Trade Republic waar degenen die scherp naar de rekening kijken tegenaan kunnen lopen. Vaak voorbij gekomen is dat de rente aan het begin vd maand niet direct uitbetaald wordt soms, maar ik loop tegen iets serieuzer aan; het totaalbedrag op mijn rekening is niet altijd actueel.
De afgelopen dagen had ik het gevoel dat het totaaloverzicht te weinig geld aangaf, tot vanochtend ineens mijn periodieke inleg voor de belegging verscheen op de rekening zonder dat er geld werd afgeschreven. Omdat ik wel serieus wilde weten of mijn geld veilig staat even via de webinterface ingelogd, daar alle bedragen per maand gecopy-pasted naar Google Spreadsheet en vervolgens per maand een overzicht gemaakt.
Eerst leek ik €X te veel op mijn rekening te hebben, tot mij ineens te binnen schoot dat je natuurlijk de Saveback in Google Sheet buiten je overzicht moet houden, want die max €15 per maand die je krijgt naast je rente, gaat niet van je eigen geld af.
Lang verhaal kort; als ik alles nu bij elkaar op en aftrek, heb ik het royale bedrag van €0,17 te veel op mijn rekening. Het rekeningoverzicht klopt om de één of andere reden nog steeds niet 100%, hoewel de foutmarge gelukkig nu een stuk kleiner is dan eerst.
Ik blijf er dus een zorgelijk gevoel bij houden dat dit niet op orde is. Dat een aandelenaankoop niet meteen op 1 juli plaatsvindt maar een paar dagen later, is heel normaal. Maar bij elke andere bank wordt het bedrag netjes van je rekening gehaald op 1 juli, en zie je het in de vorm van aandelen X dagen later terugkomen. En aan het eind vd rit heb ik nu dus nog steeds een mysterieus extra bedrag dat nog niet terug te rekenen is via Excel. Zouden een paar anderen met een overzichtelijk rekeningoverzicht, maar die ook net as ik de saveback gebruiken, ook eens kunnen kijken? Ben benieuwd of anderen hier ook tegenaan lopen en zoja hoeveel dat bedrag is.
Trade Republic doet dit dus op zijn minst rommelig, hoop dat ze dit wel gaan aanpakken want dit is de basis van vertrrouwen in een bank natuurlijk.
[
Voor 6% gewijzigd door
DeNachtwacht op 03-07-2024 23:22
]