@
AaiGht : er is bij bedragen onder 100.000 geen duidelijke grens waarbij het deels in geldmarktfondsen gestopt wordt. Er waren berichten van Duitse gebruikers op Reddit o.a. die lieten zien dat het vrij kort boven 50.000 al gebeurde. Van Nederlanders ben ik dat nog niet tegengekomen. In de praktijk is het vooralsnog dus de hele 100.000 in een bank en daarop geldt volledige DGS. Maar, dat kan net zo goed in jouw individuele geval anders verlopen. TR garandeert er niks bij.
Dat gezegd hebbende, qua garantiestelling maakt het effectief weinig uit, immers men is zoals bij alle beleggingen verplicht een geldmarktfondsinvestering in een bewaarfirma te stallen. Je bent linksom en rechtsom dus niet kwetsbaar voor een faillissement.
Het kan daarentegen wel uitmaken voor de VRH, immers dat rekent met een ander tarief voor dat deel. Maar de implicaties daarvan hangen weer volledig af van je totale box 3 plaatje en je kan de tegenbewijsregeling toepassen.
Last but not least, je kan ook de vraag stellen of het zo slim/zinvol is om zulke bedragen per se bij een bedrijf als TR te stallen en dan niet een pure spaarbank met bijna net zo leuke rente te kiezen. Waarom per se dit avontuur aangaan, om het zo te zeggen.