Interessant vandaag: dusdanig veel onbalans pieken dat de Nexus zelfs laadt bij relatief hoge positieve prijzen, om het daarna x10 weer kwijt te raken.
Zit ondertussen op 8.45 voor vandaag
Zit ondertussen op 8.45 voor vandaag
Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.
Omdat je niet zelf kunt aansturen (beloftes heb ik weinig aan) heb ik afgezien van hun battery en ben ik voor AlphaESS gegaan (zelfde prijs, 5KW ipv 10KW, 1 ipv 3 fasen).whiner schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 11:41:
Ik ben aan het overwegen om een 20kwh pakket te nemen bij zonneplan.
Laat staan dat om wat voor reden dan ook ik weg ga bij zonneplan, kan ik dan deze thuis accu zelf aansturen via een API / Home assistent?
Nee ik wil niet handelen. Maar wel zelf bepalen wanneer ik laad. Ik wil alleen laden wanneer er zon is. Het moet niet zo zijn dat hij bij een slechte dag in de avond blijft laden maar dan via het net.kazuka schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 12:22:
[...]
Ja, daar zijn ze mee bezig. Zie ook de Q&A videos op het Zonneplan Youtube kanaal. Op dit moment werkt het nog enkel met hun Powerplay plan.
edit: je kunt niet zelf handelen op de onbalans markt, als dat is wat je wilt. Daarvoor moet je een BSP zijn. ZP gebruikt daar een partner voor.
Wat ik niet zo goed snap is dat je hier de zonnepanelen terugschakelt, terwijl je deze toch eigenlijk voorrang wilt geven op het ontladen van de batterij? Of begrijp ik niet wat dit doet?bokkow schreef op zaterdag 18 mei 2024 @ 11:01:
[...]
Het werktIk hoop dat er meer iets aan hebben, let wel: natuurlijk allemaal op eigen verantwoordelijkheid
WouteruitTB schreef op woensdag 22 mei 2024 @ 22:52:
Heel lang verhaal kort,
Ik ben met ZP in gesprek omdat ik bijna constant DLB heb, ik baal omdat er nooit genoemd is dat mijn situatie (veel verbruikers en veel/48 zonnepanelen) een nare combi is en ik dus nu met een niet goed functionerende thuisbatterij zit.
Ben helaas door al het wachten op een terugbelverzoek en beloftes dat ze erop terug komen/gaan oplossen nu over de 14 dagen bedenktermijn heen en vraag mij of ik nog iets kan gezien de nexus gewoon niet doet/waarmaakt wat beloofd is en ik zelf ook geen goed oplossing zie of door ZP krijg om dit op redelijke termijn wel voor elkaar te krijgen...
Iemand tips/suggesties?
(Ik zit er vooral mee dat ik aardig "misleid" ben met het woord thuisaccu en je eigen stroom van de zonnepanelen opslaan en gebruiken wat helemaal niet aan de orde is met de nexus en het feit dat als ik nu een extra thuisbatterij oid zou willen aansluiten om alsnog een gedeelte eigen stroom te bufferen dat die dan meteen in conflict komt met de nexus zodra die gaat (ont-)laden..
GaMbiNo schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 09:55:
Ik twijfel al een poosje tussen een Nexus en een Sessy maar als ik deze DLB problematiek lees dan verwacht ik dat ik die ook zou krijgen met de Nexus. Ik heb een 3x25A aansluiting en 3 keer een 1 fase omvormer die elk op een fase zitten. De zwaarste van de 3 omvormers wekt max 4400 Watt op. Als hij dat doet zou bij ook de hele dag de DLB ingrijpen denk ik.
Ze mogen hier best wel wat meer prio aan geven als ik de berichten vanuit Zonneplan zo lees. DLB zou toch wat meer aan faseverdeling moeten doen. En het zou mooi zijn als er meer varianten zijn dan DLB aan of uit. Dat zou kunnen betekenen dat hij ook terug zou kunnen schakelen naar 80, 50 of 30% oid. Maar net hoeveel ruimte er is.
edit: De laadpaal heeft ws. exact dezelfde load balancing trouwens. Die varieert ook alleen tussen aan en uit. Met loadbalancing aan trekt hij zo'n 5A (1150W) per fase.
Dan is misschien de Homevolt van Tibber een beter alternatief? Kreeg net een mail dat ze nu 'tot wel €2.000 goedkoper' zijn.....whiner schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 13:15:
[...]
Nee ik wil niet handelen. Maar wel zelf bepalen wanneer ik laad. Ik wil alleen laden wanneer er zon is. Het moet niet zo zijn dat hij bij een slechte dag in de avond blijft laden maar dan via het net.
[ Voor 4% gewijzigd door NightHawk4 op 23-05-2024 14:41 ]
Leuk! Meer aanbod. Meer flexibiliteit. Prijzen die zakken. Een leuke markt vollop in ontwikkeling. Marketing plaatje is leuk natuurlijk....... jammer dat ze maar tot 13.3kwh batterij gaan. Toch leuk om deze ontwikkelingen te zien 😊NightHawk4 schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 14:40:
[...]
Dan is misschien de Homevolt van Tibber een beter alternatief? Kreeg net een mail dat ze nu 'tot wel €2.000 goedkoper' zijn.....![]()
[Afbeelding]
Wel even inlezen op alle details, ik geef geen garantie op reclame uitingen
Bedankt voor de info.NightHawk4 schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 14:40:
[...]
Dan is misschien de Homevolt van Tibber een beter alternatief? Kreeg net een mail dat ze nu 'tot wel €2.000 goedkoper' zijn.....![]()
[Afbeelding]
Wel even inlezen op alle details, ik geef geen garantie op reclame uitingen
Bliq? Heeft ook e.a.whiner schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 15:17:
[...]
Bedankt voor de info.
Maar zonneplan is dan nog steeds wel een stuk goedkoper. daar krijg je voor hetzelfde geld een 10kw omvormer en een 20kwh batterij.
Het lijkt mij sterk en dom dat ze uiteindelijk de software niet aanpassen wanneer er niet meer gehandeld kan worden op de energie markt.
Maar ik ben benieuwd of er al mensen zijn die dit systeem in home assistant hebben kunnen krijgen? en via HAS kunnen bedienen. Er is een HACS voor zonneplan, ik weet alleen niet of dat alleen sensoren zijn voor de zonnepanelen van ze.
whiner schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 11:41:
Ik ben aan het overwegen om een 20kwh pakket te nemen bij zonneplan.
Laat staan dat om wat voor reden dan ook ik weg ga bij zonneplan, kan ik dan deze thuis accu zelf aansturen via een API / Home assistent?
Dat is fout Peter of in ieder geval erg kort door de bocht, dat is weldegelijk mogelijk en wordt ook meermaals genoemd in dit topic. Ga je weg bij Zonneplan dan kun/moet je zelf de aansturing in gaan vullen, dat zou kunnen middels Home Assistant. En wat @kazuka zegt; onbalansverdiensten zul je niet zelf kunnen aansturen, daar heb je gewoon een aggregerend platform voor nodig. Dat kan dan waarschijnlijk binnenkort wel via Bliq, maar of je dan beter uit bent dan Powerplay bij Zonneplan; je hebt dan abo kosten bij Bliq, je zult naar Frank Energie moeten en eenmalige aanschaf van aansturingskastje...
Goed dat je een keuze hebt kunnen maken die bij je past maar ik snap niet helemaal waarom je zegt dat het zelf aan kunnen sturen "beloftes" zijn en dan nog trouwens, al is dat voorlopig alleen belofte, hoe zouden ze dat beter kunnen maken? Ik heb zwart op wit dat bij vertrek bij Zonneplan je deze batterij zelf aan kunt sturen, ik weet niet hoeveel verder ze kunnen beloven dan dit?PradoPrius schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 13:08:
[...]
Omdat je niet zelf kunt aansturen (beloftes heb ik weinig aan) heb ik afgezien van hun battery en ben ik voor AlphaESS gegaan (zelfde prijs, 5KW ipv 10KW, 1 ipv 3 fasen).
Dan is de Zonneplan propositie niets voor jou.whiner schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 13:15:
[...]
Nee ik wil niet handelen. Maar wel zelf bepalen wanneer ik laad. Ik wil alleen laden wanneer er zon is. Het moet niet zo zijn dat hij bij een slechte dag in de avond blijft laden maar dan via het net.
Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West
Het is niet dat ik tegen het handelen ben, voor nu is dat prima. Maar als de doem verhalen op dit forum waarheid worden wil ik mijn accu gewoon op een simpele mannier kunnen aansturen. Zon = aan, geen zon = uit en in de avond = uitbokkow schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 15:40:
[...]
[...]
Dat is fout Peter of in ieder geval erg kort door de bocht, dat is weldegelijk mogelijk en wordt ook meermaals genoemd in dit topic. Ga je weg bij Zonneplan dan kun/moet je zelf de aansturing in gaan vullen, dat zou kunnen middels Home Assistant. En wat @kazuka zegt; onbalansverdiensten zul je niet zelf kunnen aansturen, daar heb je gewoon een aggregerend platform voor nodig. Dat kan dan waarschijnlijk binnenkort wel via Bliq, maar of je dan beter uit bent dan Powerplay bij Zonneplan; je hebt dan abo kosten bij Bliq, je zult naar Frank Energie moeten en eenmalige aanschaf van aansturingskastje...
[...]
Goed dat je een keuze hebt kunnen maken die bij je past maar ik snap niet helemaal waarom je zegt dat het zelf aan kunnen sturen "beloftes" zijn en dan nog trouwens, al is dat voorlopig alleen belofte, hoe zouden ze dat beter kunnen maken? Ik heb zwart op wit dat bij vertrek bij Zonneplan je deze batterij zelf aan kunt sturen, ik weet niet hoeveel verder ze kunnen beloven dan dit?
[...]
Dan is de Zonneplan propositie niets voor jou.
Yes, dat klopt. Nee ik wil juist de batterij voorrang geven. De batterij levert meer op bij 10kW ontladen dan de zonnepanelen zeker als dit betekent dat de batterij dan nog maar met 0,5kW terug kan laden.DaCoTa schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 14:03:
[...]
Wat ik niet zo goed snap is dat je hier de zonnepanelen terugschakelt, terwijl je deze toch eigenlijk voorrang wilt geven op het ontladen van de batterij? Of begrijp ik niet wat dit doet?
Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West
Dat ga je kunnen doen maar vaar niet op mij, bel naar Zonneplan en leg het ze voor als je alsnog de Nexus zou willen.whiner schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 15:48:
[...]
Het is niet dat ik tegen het handelen ben, voor nu is dat prima. Maar als de doem verhalen op dit forum waarheid worden wil ik mijn accu gewoon op een simpele mannier kunnen aansturen. Zon = aan, geen zon = uit en in de avond = uit
ik wil voorkomen dat mijn accu opgeladen wordt tegen woeker tarieven.
[ Voor 8% gewijzigd door bokkow op 23-05-2024 15:52 ]
Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West
Dan zou ik kijken naar de Sessy accu's, daarmee kun je en zelf beheren en kiezen voor handel op de onbalans via Frank Energy. Wel minder rendement qua onbalans handel maar wel meer vrijheid op dit moment.whiner schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 15:48:
[...]
Het is niet dat ik tegen het handelen ben, voor nu is dat prima. Maar als de doem verhalen op dit forum waarheid worden wil ik mijn accu gewoon op een simpele mannier kunnen aansturen. Zon = aan, geen zon = uit en in de avond = uit
ik wil voorkomen dat mijn accu opgeladen wordt tegen woeker tarieven.
Yes! Eens, ik vind het ook een mooi product voor zover dat er toe doet. Ik hoop echt dat ze voet aan de grond krijgen, er zijn wel twee zaken die me minder aan staan; NMC batterijen, dat zou ik liever niet in huis hebben hangen. En de prijs is nog steeds wel aan de hoge kant ondanks deze verlaging. Maar goed eerst hadden ze zich bij voorbaat uit de markt geprijsd, nu is het meer realistischDevke schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 15:09:
[...]
Leuk! Meer aanbod. Meer flexibiliteit. Prijzen die zakken. Een leuke markt vollop in ontwikkeling. Marketing plaatje is leuk natuurlijk....... jammer dat ze maar tot 13.3kwh batterij gaan. Toch leuk om deze ontwikkelingen te zien 😊
Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West
Concurrentie moet ontstaan. Dat kan nooit verkeerd zijn voor een eindgebruiker 😉. Zo ging het met de eerste EV's ook. Ze zijn nu nog aan de prijs maar Tesla heeft wel voor wat positieve aanpassingen gezorgd. Tibber geeft best ook wel een redelijk goed rendement aan voor de HomeVolt. Mij is alleen niet helemaal helder of ze ook de onbalans pakken. Dit redt je met dayahead alleen en je eigen PV opbrengst verkoop vlgs mij nooit. Wat me wel opvalt is dat er de nodige aanbieders al zij die een combi aanbieden. Panelen en thuisaccu in 1 pakket.bokkow schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 15:54:
[...]
Yes! Eens, ik vind het ook een mooi product voor zover dat er toe doet. Ik hoop echt dat ze voet aan de grond krijgen, er zijn wel twee zaken die me minder aan staan; NMC batterijen, dat zou ik liever niet in huis hebben hangen. En de prijs is nog steeds wel aan de hoge kant ondanks deze verlaging. Maar goed eerst hadden ze zich bij voorbaat uit de markt geprijsd, nu is het meer realistisch
Ter info. ik heb net zonneplan gesproken en in q3 komt er een optie in de app waarmee je het handelen op de energie markt uit kan zetten (als je dat wilt) .bokkow schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 15:51:
[...]
Dat ga je kunnen doen maar vaar niet op mij, bel naar Zonneplan en leg het ze voor als je alsnog de Nexus zou willen.
Daarnaast; het algoritme is niet statisch, hier wordt aan ontwikkeld en houdt rekening met wijzigingen in de markt. Kan goed zijn dat over 2 jaar helemaal anders wordt gewerkt door de batterij; laden op eigen PV vermogen of goedkope uren op DA.
Edit:
Overigens lees ik hier geen doemverhalen maar vooral een aantal personen die heel erg veel Fear Uncertainty and Doubt aan het rondstrooien zijn.
Niet alle doemverhalen gelovenwhiner schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 15:48:
[...]
Het is niet dat ik tegen het handelen ben, voor nu is dat prima. Maar als de doem verhalen op dit forum waarheid worden wil ik mijn accu gewoon op een simpele mannier kunnen aansturen. Zon = aan, geen zon = uit en in de avond = uit
ik wil voorkomen dat mijn accu opgeladen wordt tegen woeker tarieven.
Ik ben ook aan het kijken waar ik het beste terecht kan maar de prijs van Zonneplan kan niemand met zoveel kWh en specs tegenop. Zonneplan is natuurlijk onlangs begonnen en loopt nu tegen problemen aan die opgelost moeten worden, het één heeft dan ook meer prioriteit dan het ander.whiner schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 15:17:
[...]
Bedankt voor de info.
Maar zonneplan is dan nog steeds wel een stuk goedkoper. daar krijg je voor hetzelfde geld een 10kw omvormer en een 20kwh batterij.
Het lijkt mij sterk en dom dat ze uiteindelijk de software niet aanpassen wanneer er niet meer gehandeld kan worden op de energie markt.
Maar ik ben benieuwd of er al mensen zijn die dit systeem in home assistant hebben kunnen krijgen? en via HAS kunnen bedienen. Er is een HACS voor zonneplan, ik weet alleen niet of dat alleen sensoren zijn voor de zonnepanelen van ze.
Dat was niet de Eerste Kamer maar Postma die een totaal verkeerd interview heeft gegeven. Ze krabbelde vandaag al terug en zei dat het niet de bedoeling was dat er na afschaffing van het salderen negatieve prijzen betaald moeten worden voor het leveren van zonnestroom.kazuka schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 15:53:
[...]
Dan zou ik kijken naar de Sessy accu's, daarmee kun je en zelf beheren en kiezen voor handel op de onbalans via Frank Energy. Wel minder rendement qua onbalans handel maar wel meer vrijheid op dit moment.
Of als je geen haast hebt even afwachten waar ZP mee gaat komen later in het jaar. De doem verhalen zijn vooralsnog een voorlopige prognose, je weet hoe het gaat met het jojo beleid van onze overheid hieromtrent de laatste jaren. Zeer recent schoot de Eerste kamer de afschaffing van saldering nog af en nu wil de Eerste kamer weer geen boete voor energie teruglevering. Over 3 jaar kan de situatie er weer heel anders uit zien. En zitten we wellicht alweer met een geheel nieuw kabinet, het zou met niets meer verbazen.
[ Voor 24% gewijzigd door NightHawk4 op 23-05-2024 16:21 ]
Oh zeker! Ben daar heel groot voorstander van. Dat houdt de hele markt scherp ook met bestaande proposities en bijbehorende platforms. Geldt trouwens voor alle markten, zou graag zien dat de verscheidene overheidsinstellingen concurrentie kreeg 😁Devke schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 16:06:
[...]
Concurrentie moet ontstaan. Dat kan nooit verkeerd zijn voor een eindgebruiker 😉. Zo ging het met de eerste EV's ook. Ze zijn nu nog aan de prijs maar Tesla heeft wel voor wat positieve aanpassingen gezorgd. Tibber geeft best ook wel een redelijk goed rendement aan voor de HomeVolt. Mij is alleen niet helemaal helder of ze ook de onbalans pakken. Dit redt je met dayahead alleen en je eigen PV opbrengst verkoop vlgs mij nooit. Wat me wel opvalt is dat er de nodige aanbieders al zij die een combi aanbieden. Panelen en thuisaccu in 1 pakket.
Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West
Ik denk dat je van de ROI berekening van Tibber helemaal niet blij gaat worden, die is gebaseerd op historische tarievenDevke schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 16:06:
[...]
Concurrentie moet ontstaan. Dat kan nooit verkeerd zijn voor een eindgebruiker 😉. Zo ging het met de eerste EV's ook. Ze zijn nu nog aan de prijs maar Tesla heeft wel voor wat positieve aanpassingen gezorgd. Tibber geeft best ook wel een redelijk goed rendement aan voor de HomeVolt. Mij is alleen niet helemaal helder of ze ook de onbalans pakken. Dit redt je met dayahead alleen en je eigen PV opbrengst verkoop vlgs mij nooit. Wat me wel opvalt is dat er de nodige aanbieders al zij die een combi aanbieden. Panelen en thuisaccu in 1 pakket.
Is dit dan door de limitatie van de Nexus batterij, die alleen 10kW of 0.5kW kan? Want als je dat traploos in zou kunnen stellen, kun je het dus aanvullen tot de limiet zeg maar.bokkow schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 15:48:
[...]
Yes, dat klopt. Nee ik wil juist de batterij voorrang geven. De batterij levert meer op bij 10kW ontladen dan de zonnepanelen zeker als dit betekent dat de batterij dan nog maar met 0,5kW terug kan laden.
Bierviltjes voorbeeld:
Onbalanstarief 0,80€/kWh
DA tarief 0,15€/kWh
Laten we zeggen tijdens een kwartier met 100% aan PV vermogen
3,68kW PV * 0,15€ * 0,25 uur = €0,14
0,5kW Nexus * 0,80€ * 0,25 uur = €0,10
Totaal is dan €0,24 in dat kwartier zonder limiteren van PV
3,68kW * 0,7 PV * 0,15€ * 0,25 uur = €0,10
10kW Nexus * 0,80€ * 0,25 uur = €2,00
Totaal is dan €2,10 in dat kwartier met limiteren van PV tot 70% vermogen en boven -25A blijven
[ Voor 7% gewijzigd door DaCoTa op 23-05-2024 16:23 ]
Zonneplan zal niet anders gedaan hebben. Ook bij hun is het een prognose. De Nexus zal niet gebouwd zijn zonder dat er onderzoek is gedaan naar de onbalansmarkt en het bij behorende verdienmodel. Als dit wel zo is dan kun je beter op rood inzetten in een casino uhhhh of toch maar zwart? 😉 Ik gaf gister al aan dat er ongetwijfeld trends zijn. Patronen herhalen zich. In de Frank draad zag ik inderdaad een trendgrafiek voorbij komen net m.b.t. de onbalansmarkt.NightHawk4 schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 16:17:
[...]
Ik denk dat je van de ROI berekening van Tibber helemaal niet blij gaat worden, die is gebaseerd op historische tarieven![]()
Onze berekening is gebaseerd op een analyse van historische opbrengsten van 2021 tot 2023. Toekomstige opbrengsten kunnen variëren door de volatiliteit van de elektriciteitsmarkt. Tibber streeft naar de best mogelijke prestaties in de toekomst door prijsoptimalisatie te combineren met deelname aan verschillende markten voor ondersteunende diensten. *
*Bovengenoemde bedragen en getallen zijn gebaseerd op historische data en leveren geen garantie voor de toekomst. De bedragen kunnen zowel gunstiger als ongunstiger uitvallen. Om die reden kunnen hier dan ook geen rechten aan worden ontleent.
Maar ik weet ook niet of we dit moeten bespreken in een Nexus draadje...
Je hebt geen invloed op de loadbalancing stappen van de Nexus, deze kent voor nu helaas alleen 100% vermogen of 5% vermogen, ja daar vind ik ook iets van maar het is nu eenmaal zo.DaCoTa schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 16:21:
[...]
Is dit dan door de limitatie van de Nexus batterij, die alleen 10kW of 0.5kW kan? Want als je dat traploos in zou kunnen stellen, kun je het dus aanvullen tot de limiet zeg maar.
En als je de batterij zelf aanstuurt, zonder zonneplan, zou het dan wel kunnen? Want ik begrijp nog niet helemaal waar die beperking hem precies in zit.
Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West
Ik heb hem wel eens op 0, 100W, 400W, 8000W en 10000W zien staan, eerlijkheid gebied te zeggen dat het voornamelijk 0 en 10kW isbokkow schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 16:39:
[...]
Je hebt geen invloed op de loadbalancing stappen van de Nexus, deze kent voor nu helaas alleen 100% vermogen of 5% vermogen, ja daar vind ik ook iets van maar het is nu eenmaal zo.
Ik heb wel zelf invloed hiermee op de SolarEdge omvormer en dat zou uiteindelijk ook hetgeen zijn wat ik het liefste afknijp omdat deze minder oplevert in die paar minuten dan de Nexus
Ik vermoed dat je een commercieel belang hebt bij ZP.bokkow schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 15:40:
[...]
Goed dat je een keuze hebt kunnen maken die bij je past maar ik snap niet helemaal waarom je zegt dat het zelf aan kunnen sturen "beloftes" zijn en dan nog trouwens, al is dat voorlopig alleen belofte, hoe zouden ze dat beter kunnen maken? Ik heb zwart op wit dat bij vertrek bij Zonneplan je deze batterij zelf aan kunt sturen, ik weet niet hoeveel verder ze kunnen beloven dan dit?
[...]
Haha meer FUD. Nee ik ben niet gelieerd aan welke leverancier/producent dan ook. Vind het ook niet netjes dat je me daarvan beticht trouwens want ik ben weldegelijk kritisch over wat wel en niet goed gaat bij de Zonneplan propositie.PradoPrius schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 16:52:
[...]
Ik vermoed dat je een commercieel belang hebt bij ZP.
De AlphaESS batterij kan gewoon energie-leveranciers-onafhankelijk functioneren. Zo kan ik bijvoorbeeld de 2 maanden bij mijn huidige energie leverancier benutten om ervaring op te doen met de batterij. Dat is een groot verschil met een batterij van ZP.
Dat is simpelweg niet waar voor de Nexus. Als jij weg wil bij Zonneplan dan kan dat, je moet alleen net als jij met de AlphaESS zelf een voorziening zien te treffen om het aan te sturen. Misschien is dat ingebouwd bij AlphaESS, misschien moet je dat via Home Assistant doen maar dat doet weinig af over wat ik zeg. Mooi toch dat je blij bent met jouw thuisbatterij?Omdat je niet zelf kunt aansturen (beloftes heb ik weinig aan) heb ik afgezien van hun battery en ben ik voor AlphaESS gegaan (zelfde prijs, 5KW ipv 10KW, 1 ipv 3 fasen).
[ Voor 5% gewijzigd door bokkow op 23-05-2024 17:08 ]
Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West
Ha interessant.. ik was op dit draadje gekomen omdat ik precies dat aan het onderzoeken ben: een SAP en daarop een Nexus van 20Kw, puur om op de onbalans markt te handelen._Richie_ schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 17:01:
Hier nu precies een maand de batterij van 20kW staan met een PAP/SAP combinatie. Zonnepanelen en de rest van het huis op de PAP, de batterij en laadpaal op de SAP.
Powerplayvergoeding staat precies op 150 euro. Geen last van DLB gehad (behalve de ene dag dat ik de auto vol wou laden waarbij je 9 ct toe kreeg).
Verder is de hoofdschakelaar afgelopen maand nooit uitgeklapt. Ik zat eerder een beetje te balen van de SAP maar ik heb nu toch weer een nuttig doel hiervoor gevonden.
Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West
Net even tijdens het koken gekeken (ook een 11kW inductiekookplaat) maar dan trekken de gekookte aardappels, brocolli, witte bonen in tomatensaus en boomstammetjes nog geeneens 2500 wattjelleeelco schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 17:41:
[...]
Maar wat ik las over dat load-balancing niet goed werkt houdt me beetje af.. hebben 11kw kookplaat en twee ovens die we regelmatig gebruiken, dat zou dan issues opleveren ben ik bang.
[ Voor 5% gewijzigd door NightHawk4 op 23-05-2024 18:54 ]
Met 11kWh door de kookplaat gejaagd zijn die piepers niet gekookt maar verdampt!NightHawk4 schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 18:41:
[...]
Net even tijdens het koken gekeken (ook een 11kWh inductiekookplaat) maar dan trekken de gekookte aardappels, brocolli, witte bonen in tomatensaus en boomstammetjes nog geeneens 2500 watt![]()
Maar wij gebruiken de powerboost ook eigenlijk nooit (ook niet zo goed voor mijn beschermplaatjes onder de pannen)![]()
Die ovens trekken misschien wel meer, maar ook die staan geen uren aan neem ik aan.![]()
Je kan altijd een Homewizard P1 meter bestellen om dat eerst te controleren en wat meer inzicht in je verbruik te krijgen.
Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West
Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West
Is er nu geen andere oplossing.... technisch? De aanschaf van de Nexus dwingt je nu tot een boileraanschaf 🤣. Niet lullig bedoeld maar dat kan niet waar zijn dat je moet gaan leven naar de grillen van een thuisbatterij. Ik denk dat batterij leveranciers toch eens wat beter de thuis situaties van mensen moet leren inschatten. Levert u terug? Ja hoeveel? Welke grootverbruikers heeft u in huis? Ik denk dar dit bij alle leveranciers beter zou moeten om dit te voorkomen. Daarnaast DLB schiet erin. Loop je daardoor euro's mis? Of is het centen werk.dropkick_nl schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 18:57:
Vandaag weer gezien hoe mijn 3.5kWh terugleveren op 1 fase de DLB aanslingert.
Ik ga een elektrische boiler plaatsen die via een slimme socket gaat opwarmen met 2000W. (zodra ik meer dan 2500 W opwek.)
Dan de stroom maar in iets nuttigs steken voor een warme douche..
Fatsoenlijke loadbalancing, die dus traploos alle fases op 25A houdt, of iig de zwaarst belastte.Devke schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 19:05:
[...]
Is er nu geen andere oplossing.... technisch? De aanschaf van de Nexus dwingt je nu tot een boileraanschaf 🤣. Niet lullig bedoeld maar dat kan niet waar zijn dat je moet gaan leven naar de grillen van een thuisbatterij. Ik denk dat batterij leveranciers toch eens wat beter de thuis situaties van mensen moet leren inschatten. Levert u terug? Ja hoeveel? Welke grootverbruikers heeft u in huis? Ik denk dar dit bij alle leveranciers beter zou moeten om dit te voorkomen. Daarnaast DLB schiet erin. Loop je daardoor euro's mis? Of is het centen werk.
Technisch heeft de omvormer die mogelijkheid wel, dus ik gok een kwestie van tijd voor ze dit kunnen toevoegen eigenlijk.. hoop ikbbbrumbrum schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 19:53:
[...]
De Nexus zou dan terug moeten schalen naar 10A. Jammer genoeg kan hij niet asynchroon leveren zoals bvb een Deye dat wel kan.
Dat hoop ik ook! En ook asynchroon laden; bij mij zit de PV enkel op 1 fasejojost1 schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 20:54:
[...]
Technisch heeft de omvormer die mogelijkheid wel, dus ik gok een kwestie van tijd voor ze dit kunnen toevoegen eigenlijk.. hoop ik
Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West
Ik ga voor FE, vanaf begin augustus (aflopend contract).bokkow schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 17:00:
[...]
Wil je echter meedoen aan onbalansverdiensten dan moet je simpelweg als consument aansluiten bij een partij als Zonneplan met Powerplay platform (of Bliq bij Frank Energie, of binnenkort Tibber, en er volgen er meer).
€13,86 hier, ook een keer DLB label gezien toen het heel zonnig was. Maar het zal elkaar niet ver ontlopen verwacht ik hoor. Dat label staat er voor m’n gevoel ook veel te lang terwijl ie niet meer actief is, idem voor de Zonneplan laadpaal.WouteruitTB schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 22:50:
iemand een tussenstand van hun dag rond dit moment?
[ Voor 16% gewijzigd door OxyDrokz op 23-05-2024 22:58 ]
Wat voor ellende precies? Wat zijn jouw opbrengst-cijfers, zijn die echt zo anders dan bij anderen?WouteruitTB schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 23:16:
… dus of het me ook al deze ellende waard is.. lastig.
Bij mij is hij op 3 mei geïnstalleerd en ik zit nu op gemiddeld €5,42 per dag. Gisterochtend was het nog gemiddeld €5,08.sven4474 schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 23:28:
Zijn er mensen die de gemiddelde onbalans opbrengsten over de dag in afgelopen tijd in kaart kunnen brengen? Ik was even aan het rekenen hoeveel het mij nu extra kost per geladen kWh om mijn auto op te laden. Ik kwam nu uit op 3,7 cent per geladen kWh (ik laad enkelfase met max 6,5 kW als mijn zonnepanelen energie opwekken) maar ik heb het idee dat er bijvoorbeeld snachts weinig onbalans is dus dan zal de opbrengst/verlies door DLB ook meevallen lijkt mij.
10 april installatiedatum, €4,98 gemiddeld per dag.marvin3241 schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 07:52:
[...]
Bij mij is hij op 3 mei geïnstalleerd en ik zit nu op gemiddeld €5,42 per dag. Gisterochtend was het nog gemiddeld €5,08.
Ik lees een enorme frustratie in je post maar ook twijfel. Rechtsbijstand gebeld? Wellicht heb je dan advies gekregen dat je de leverancier de kans kunt geven om binnen een redelijke termijn je issues op te lossen en anders overgaat tot recht van ontbinden (als dat mogelijk is). Dat recht heb je denk ik vaak wel maar ben geen jurist.WouteruitTB schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 23:16:
Enorm fijn om af en toe even te kunnen vergelijken idd! Ik ga met zp iig goed om de tafel over het feit dat ik vandaag minimaal 3x dlb gezien heb terwijl alles binnen de marges zat en ook 1x juist zag dat er met 0.05 geladen werd (accu 46% rond 16.00) terwijl ik via homewizzard gewoon 9.5 a 9.9 kw zie..)
Twijfel ook erg over doorpakken en koop ontbinden /vernietigen vanwege a misleiding en/of b niet correct werkend product met teveel fouten en verkeerd geplaats in mijn situatie met kennis dat dit niet goed werkt.. de app is iig aardig waardeloos blijkt en ondanks dat ik toch redelijke resultaten zie (met ook een hoop gedoe om maar te zorgen dat de 3fases mooi in balans staan daar waar het kan) voel ik me behoorlijk genaaid door een apparaat wat eigenlijk compleet gebruikt maakt van het merendeel van van stroomcapaciteiten thuis in ruil voor soms 1 euro per dag en soms zoals vandaag een leukere 11 euro.. (er zijn meerdere manieren om een 5a10 euro per dag te besparen/te verdienen) dus of het me ook al deze ellende waard is.. lastig.
Ha, ik heb al volledig inzicht in mijn verbruik per fase middels een P1 kabel naar HA! Maar ben dit draadje van voor naar achteren aan het lezen, en ik snap nu wel dat als salderingsregeling afgeschaft wordt EN er niets wordt gedaan aan de energiebelastingen (import vs export) er een behoorlijke kostenpost op de loer ligt.NightHawk4 schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 18:41:
[...]
Net even tijdens het koken gekeken (ook een 11kW inductiekookplaat) maar dan trekken de gekookte aardappels, brocolli, witte bonen in tomatensaus en boomstammetjes nog geeneens 2500 watt![]()
Maar wij gebruiken de powerboost ook eigenlijk nooit (ook niet zo goed voor mijn beschermplaatjes onder de pannen)![]()
Die ovens trekken misschien wel meer, maar ook die staan geen uren aan neem ik aan.![]()
Je kan altijd een Homewizard P1 meter bestellen om dat eerst te controleren en wat meer inzicht in je verbruik te krijgen.
Thanks voor je toelichting. Ja Kwh en Kw zijn mij zeer bekend. Ik zit alleen te denken aan het volgende scenario... stel we hebben twee pannen op staan op BOOST, en twee ovens aan (geen ondenkbaar scenario). Als op dat moment Zonneplan de accu vol wil laden of ontladen, dan ziet Zonneplan dat verbruik op de PAP niet en zou de boel eruit kunnen klappen.bokkow schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 18:08:
Allereerste, een reminder.
kWh en kW
kW staat voor vermogen zoals pk's bij auto's, een vorm van krachtaanduiding.
kWh staat voor capaciteit zoals (bij hetzelfde voorbeeld) hoe vol de benzinetank kan zijn in liters.
Tevens zijn beide eenheden hoofdletter gevoelig.
...
Ok, het is niet zo dramatisch als wat soms lijkt, ik denk dat degene die veel loadbalancing zien gebeuren alsnog bijna dezelfde opbrengst zien. En bedenk je dat jouw 11kW kookplaat niet langdurig 11kW staat te verstoken en de ovens daar nog veel minder van gebruiken. Dat zal niet zo'n vaart lopen.
Bij langdurige belasting met een hoog vermogen daarentegen kan het effect hebben, dus een laadpunt bijvoorbeeld. Of de andere kant op; veel PV vermogen op het dak.
Ik heb nu voor mezelf wel een scriptje geschreven voor afknijpen van de PV en bij mij gaat de auto eerder loadbalancen dan de batterij maar ik denk dat dit effect nihiel is op het uiteindelijke resultaat
Tekst nog eens nalezen? Of je maakt een grapje, dat kan ook... kWh/kWjelleeelco schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 09:46:
[...]
Thanks voor je toelichting. Ja Kwh en Kw zijn mij zeer bekend. Ik zit alleen te denken aan het volgende scenario... stel we hebben twee pannen op staan op BOOST, en twee ovens aan (geen ondenkbaar scenario). Als op dat moment Zonneplan de accu vol wil laden of ontladen, dan ziet Zonneplan dat verbruik op de PAP niet en zou de boel eruit kunnen klappen.
Ik heb geen EV (wel een hybride) en kan thuis toch niet laden (geen oprit oid) dus dat zal in de toekomst ook nooit een issue worden.
Deze markt heeft ook de werking van vraag en aanbod.Hvan072 schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 10:10:
Bij ons staat de Nexus sinds 7 maart en de opbrengst tot nu toe is 526,50 euro, dus het gaat nog de goede kant op. Onze aansluiting is 3x25 en eigenlijk hebben we bijna nooit meer last van DLB sinds de laatste update. Wat me wel opvalt is dat de vergoeding die wordt gegeven door de netbeheerder in maart/april eigenlijk standaard 1800 €/MWh was, nu bijna altijd maximaal tussen de 600 en 800 is. Gisteren was de opbrengst ongeveer 15 euro, maar in maart zou een dag als gisteren rond de 34 euro hebben opgebracht. Ik vraag me af of die verlaging door de netbeheerder structureel gaat zijn en of dat betekent dat Zonneplan de rendement prognose hierop aan moet passen?
[ Voor 18% gewijzigd door Bravertal op 24-05-2024 11:16 ]
WP: PUHZ-SW75YAA ERST30D-VM2ED.UK en Itho Daalderop WTW HRU 350 ECO unit HR RFT en 23 panelen á 335 wp (11 op oost en 12 op zuid), 13 panelen á 380 wp op noord.
jelleeelco schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 09:46:
[...]
Thanks voor je toelichting. Ja Kwh en Kw zijn mij zeer bekend. Ik zit alleen te denken aan het volgende scenario... stel we hebben twee pannen op staan op BOOST, en twee ovens aan (geen ondenkbaar scenario). Als op dat moment Zonneplan de accu vol wil laden of ontladen, dan ziet Zonneplan dat verbruik op de PAP niet en zou de boel eruit kunnen klappen.
Ik heb geen EV (wel een hybride) en kan thuis toch niet laden (geen oprit oid) dus dat zal in de toekomst ook nooit een issue worden.
Dankjewel @Simpel360 ik vraag me ook af of @jelleeelco me nu in het ootje neemt of niet, kW en kWh!Simpel360 schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 10:07:
[...]
Tekst nog eens nalezen? Of je maakt een grapje, dat kan ook... kWh/kW![]()
Als je accu wil gaan ontladen met al je verbruikers aan zie ik het probleem niet.
Met een PAP & SAP heb je al een bijzondere situatie. Dan zou je naar een ander type meting moeten met spoelen of een 2e P1.
Het heeft een reden dat ZP niet happig is om een Nexus te leveren als je een SAP hebt.
Daar zijn ze niet WAF/MAF/*AF proof op ingesteld.
M.a.w. daar zul je zelf nu zo handig voor moeten zijn
Tesla Model 3 Performance - Renault Zoe ZE40 - 6320Wp Oost-West
Bravertal schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 11:12:
Ik heb een vraag en hoop op een passend advies.
10.000 kWh wek ik op en ik verbruik 4.500 kWh per jaar. Huis is opgeleverd in 2021 en ik heb een warmtepomp (zie signature). Ik heb een 3-jarig contract bij Green Choice afgesloten met ingang van 1 juli 2024 (11,5 cent teruglevertarief, oftewel ±€600 per jaar).
Is Zonneplan met accu (20kwh) lucratief voor mij op dit ogenblik? Of is het handig om een SAP of te sluiten i.c.m. Zonneplan + accu? Of is het handiger om stil te zitten en niets te doen?
Het is een nieuwbouwwijk, sinds dit jaar ervaren wij omvormers die afslaan (netcongestie). Liander kan er niets aan doen, zij hebben de wijk aangelegd zoals ze al jaren doen (dus geen dikkere kabels of wat dan ook, heel apart allemaal).
Graag jullie advies.
haha, niet bewust Kwh / Kw geschreven, je hebt gelijk dat moet natuurlijk kWh en kW zijn!Simpel360 schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 10:07:
[...]
Tekst nog eens nalezen? Of je maakt een grapje, dat kan ook... kWh/kW![]()
Als je accu wil gaan ontladen met al je verbruikers aan zie ik het probleem niet.
Met een PAP & SAP heb je al een bijzondere situatie. Dan zou je naar een ander type meting moeten met spoelen of een 2e P1.
Het heeft een reden dat ZP niet happig is om een Nexus te leveren als je een SAP hebt.
Daar zijn ze niet WAF/MAF/*AF proof op ingesteld.
M.a.w. daar zul je zelf nu zo handig voor moeten zijn
Al een paar keer voorbij gekomen de laatste week, het blijft koffiedik kijken.jelleeelco schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 11:26:
[...]
Ik blijf bij de volgende vraag - als de nieuwe energiewet GEEN rekening gaat houden met batterij-opslag voor loadbalancing bij mensen thuis, dan ga je toch onwijs nat op je energiebelasting? Iedere kWh die je over de meter haalt moet je dan belasting betalen wat natuurlijk direct je rendement van de onbalans markt omlaag haalt.
Ligt er ook een beetje aan hoeveel capaciteit je hebt liggen. Ik zou met 20 kWh accu al met 1 dag vol zitten. Verbruik er een stuk of 7 per dag. Volgende dagen erop maar 7 ruimte dus steeds. De overige 13 moeten dan het net in of panelen uit 🤔. Wintermaanden? Dan is er hier een dagelijks netto verbruik. Dan zou een dergelijk systeem denk ik zonder de aanpassingen in de wet denk ik ook wel uit kunnen. EDIT : volladen tegen lage Dayahead tarieven zou kunnen. Ik denk dat dat het doel niet is van onze regering om de thuis accu oninteressant te maken. Hier gaat nog wel wetgeving op komen. Het schijnt complex te zijn. Daarnaast hoelang zit onze nieuwe regering (denk niet zo lang) en dat afschaffen salderen is ook niet door de eerste kamer heen 1 2 3. NCS zit daar al niet. Conclusie...... het is net beleggen allemaal. Niet helemaal waar maar het komt een eindje.NightHawk4 schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 12:09:
[...]
Al een paar keer voorbij gekomen de laatste week, het blijft koffiedik kijken.
De huidige wetgeving is niet eens duidelijk in het terugleveren op die wijze (voor zover ik begreep), dus volgens mij is daar voor 2027 ook wel wat werk aan de winkel voor ons parlement.
En hoe nat ga je dan als je (in mijn geval) ook je zonnestroom de accu in kan blazen en veel duurder op de onbalansmarkt kan verkopen dan terugleveren tegen dynamische tarieven....![]()
Maar ook dat blijft koffiedik kijken, rendement op langere termijn is dus wat discutabel met de huidige berekeningen.
Dat terzijde wat is je rendement van je zonnepanelen als je niet meer mag salderen?
[ Voor 3% gewijzigd door Devke op 24-05-2024 12:21 ]
Goed punt mbt die zonnepanelen...Het hangt natuurlijk af van wat de overheid gaat beslissen met terugleverkosten. Maar als dat heel weinig is dan is er inderdaad weinig stimulans meer om zonnepanelen te laten leggen.NightHawk4 schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 12:09:
[...]
Al een paar keer voorbij gekomen de laatste week, het blijft koffiedik kijken.
De huidige wetgeving is niet eens duidelijk in het terugleveren op die wijze (voor zover ik begreep), dus volgens mij is daar voor 2027 ook wel wat werk aan de winkel voor ons parlement.
En hoe nat ga je dan als je (in mijn geval) ook je zonnestroom de accu in kan blazen en veel duurder op de onbalansmarkt kan verkopen dan terugleveren tegen dynamische tarieven....![]()
Maar ook dat blijft koffiedik kijken, rendement op langere termijn is dus wat discutabel met de huidige berekeningen.
Dat terzijde wat is je rendement van je zonnepanelen als je niet meer mag salderen?
Daikin Altherma 3 LT 8 kW + 14,2 kWp PV
Die overtollige kWhs gooi je natuurlijk altijd het net in, 's avonds altijd een stuk duurder dan overdag als iedereen zonnestroom produceert. Als het algoritme dat al niet snapt dan heeft het inderdaad geen zin meer.Devke schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 12:19:
[...]
Ligt er ook een beetje aan hoeveel capaciteit je hebt liggen. Ik zou met 20 kWh accu al met 1 dag vol zitten. Verbruik er een stuk of 7 per dag. Volgende dagen erop maar 7 ruimte dus steeds. De overige 13 moeten dan het net in of panelen uit 🤔. Wintermaanden? Dan is er hier een dagelijks netto verbruik. Dan zou een dergelijk systeem denk ik zonder de aanpassingen in de wet denk ik ook wel uit kunnen. EDIT : volladen tegen lage Dayahead tarieven zou kunnen. Ik denk dat dat het doel niet is van onze regering om de thuis accu oninteressant te maken. Hier gaat nog wel wetgeving op komen. Het schijnt complex te zijn. Daarnaast hoelang zit onze nieuwe regering (denk niet zo lang) en dat afschaffen salderen is ook niet door de eerste kamer heen 1 2 3. NCS zit daar al niet. Conclusie...... het is net beleggen allemaal. Niet helemaal waar maar het komt een eindje.
Terugleverkosten gaan er gewoon vanaf in 2027, alleen er mogen geen negatieve tarieven gehanteerd worden. Teruglevering zal dan waarschijnlijk (nog meer koffiedik kijken) op basis van dynamische tarieven gebeuren (zonder vast contract) zonder negatieve tarieven.jelleeelco schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 12:19:
[...]
Goed punt mbt die zonnepanelen...Het hangt natuurlijk af van wat de overheid gaat beslissen met terugleverkosten. Maar als dat heel weinig is dan is er inderdaad weinig stimulans meer om zonnepanelen te laten leggen.
Met de thuisbatterij ook lastig, want hoe maakt een slimme meter onderscheidt in teruglevering van zonnepanelen versus terugleveren van thuisbatterij (na opslag). Dat moet dan haast wel door de 'batterijbeheerder' worden bijgehouden, en dan zou het volpompen via zonnepanelen ook niet meer mogen denk ik?.
Dus ja... werk aan de winkel voor Den Haag. Op zich als je nu een thuisaccu neemt heb je nog 2.5jaar om volledig te salderen. Maar ja, over 2.5 jaar zullen de prijzen van de accus ook weer lager zijn dus wie weet wat je er mee opschiet.
[ Voor 31% gewijzigd door NightHawk4 op 24-05-2024 13:11 ]
Eerlijk gezegd hoop ik het niet. Ik zie de voordelen er niet van maar goed dat is voor een ander draadje.NightHawk4 schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 12:34:
[...]
Die overtollige kWhs gooi je natuurlijk altijd het net in, 's avonds altijd een stuk duurder dan overdag als iedereen zonnestroom produceert. Als het algoritme dat al niet snapt dan heeft het inderdaad geen zin meer.
Maar zelfs met day ahead prijzen ben je dan beter af, laat staan met onbalans prijzen.
En dat afschaffen komt er wel doorheen verwacht ik, al jarenlang een heel heet hangijzer waar bijna elke partij vanaf wil.
Nibe F1245, 8300Wp (SMA) + 3500 Wp (SolarEdge)
Waarom zouden mensen een accu gaan kopen zonder businesscase?Energycoach schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 15:20:
Het voordeel van stoppen met salderen is dat we met zijn allen batterijen gaan kopen en de eigen opwek gaan opslaan. Dit gaat een belangrijke bijdrage leveren aan de netstabiliteit.
Financieel denk ik dat we op ongeveer de helft van de 4,5 Euro per dag die Nexus nu zou moeten brengen gaan komen.
Ik reken met 18 kWh overhevelen van goedkoop naar duur (10 cent verschil) en een beetje belastingvoordeel op de kWhs die we uit eigen batterij gaan halen in de nachten (in mijn geval 4 kWh/nacht x 10 cent = 40 cent). Belastingtarief onbekend maar hier 10 cent aangenomen.
Ik vraag me echter wel af of we onze slimme AI gestuurde software nog wel nodig hebben als we toch vooral de zelfconsumptie lopen optimaliseren. Is er al een tweaker die de nexus met HA aan kan sturen?
Die business case hangt uiteraard af van de prijs van stroom. Als die blijft zoals nu, dan is er geen enkele business case om een thuisbattterij puur voor nachtconsumptie (tijdens de maanden met zon) neer te zetten. Dat kan nooit uit, tenzij die accu's dramatisch goedkoper worden.bbbrumbrum schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 15:25:
[...]
Waarom zouden mensen een accu gaan kopen zonder businesscase?
@MacD007
Ik denk juist dat de enige reden waarom ze stoppen met salderen is het besparen van 710mln aan gemiste belastinginkomsten. Ze geven zelf aan dat het hebben van zonnepanelen altijd voordelig moet blijven. Dus mensen zullen uiteraard gestimuleerd worden om overdag zoveel mogelijk van de eigen energie te verbruiken (die is gratis). Maar als de terugleverboete samen met de salderingsregeling wordt afgeschafd (en sterker nog, er een vast terugleververgoeding voor in de plaats komt) dan zal dat een thuisbatterij alleen maar nog onaantrekkelijker maken.Energycoach schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 15:20:
Het voordeel van stoppen met salderen is dat we met zijn allen batterijen gaan kopen en de eigen opwek gaan opslaan. Dit gaat een belangrijke bijdrage leveren aan de netstabiliteit.
Financieel denk ik dat we op ongeveer de helft van de 4,5 Euro per dag die Nexus nu zou moeten brengen gaan komen.
Ik reken met 18 kWh overhevelen van goedkoop naar duur (10 cent verschil) en een beetje belastingvoordeel op de kWhs die we uit eigen batterij gaan halen in de nachten (in mijn geval 4 kWh/nacht x 10 cent = 40 cent). Belastingtarief onbekend maar hier 10 cent aangenomen.
Ik vraag me echter wel af of we onze slimme AI gestuurde software nog wel nodig hebben als we toch vooral de zelfconsumptie lopen optimaliseren. Is er al een tweaker die de nexus met HA aan kan sturen?
ik kwam een post tegen waar de verwachting was dat de nieuwe zoutbatterijen met een capaciteit van 5 kWh circa 1.000 euro zouden gaan kosten.jelleeelco schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 16:26:
[...]
Die business case hangt uiteraard af van de prijs van stroom. Als die blijft zoals nu, dan is er geen enkele business case om een thuisbattterij puur voor nachtconsumptie (tijdens de maanden met zon) neer te zetten. Dat kan nooit uit, tenzij die accu's dramatisch goedkoper worden.
Ik had ergens gelezen dat een grote Chinese fabrikant had aangekondigd halverwege 2024 met 50% lagere kosten uit te kunnen voor de nieuwe generatie accu's. Persoonlijk verwacht ik wel dat die dingen vele malen goedkoper worden.
Quatt WP 4,5 kW - Atag CV ketel - Honeywell T6 - 23 panelen SolarEdge
Commerciële beschikbaarheid is vaak nog 5 stappen verder. Er zijn zoveel verhalen over nieuwe batterijen. Ik geloof er allemaal niets vanMacD007 schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 17:01:
[...]
ik kwam een post tegen waar de verwachting was dat de nieuwe zoutbatterijen met een capaciteit van 5 kWh circa 1.000 euro zouden gaan kosten.
en 10 kWh rond de 1750 euro. als ze in 2027 dit zouden gaan halen dan zou een batterij voor het eigen gebruik in maart tot oktober zeer zinvol kunnen zijn.
20600 Wp, Atlantic Explorer V3, 3x Daikin airco, Opel Ampera-e, VW ID3, Gasloos sinds 2018
Dit betrof niet de nieuwe zoutbatterijen. De grootste Chinese producent van die ijzer accus had dat aangegeven (dus type waar zonneplan mee werkt).MacD007 schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 17:01:
[...]
ik kwam een post tegen waar de verwachting was dat de nieuwe zoutbatterijen met een capaciteit van 5 kWh circa 1.000 euro zouden gaan kosten.
en 10 kWh rond de 1750 euro. als ze in 2027 dit zouden gaan halen dan zou een batterij voor het eigen gebruik in maart tot oktober zeer zinvol kunnen zijn.
Greenrock 5kWh en €3800.....kijk al wat langer en lees veel artikelen maar dat staat echt nog zwaar in de kinderschoenen. Maar zeg nooit nooit...MacD007 schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 17:01:
[...]
ik kwam een post tegen waar de verwachting was dat de nieuwe zoutbatterijen met een capaciteit van 5 kWh circa 1.000 euro zouden gaan kosten.
en 10 kWh rond de 1750 euro. als ze in 2027 dit zouden gaan halen dan zou een batterij voor het eigen gebruik in maart tot oktober zeer zinvol kunnen zijn.
Deze dagopbrengsten (van Maurice) komen goed overeen met die van het ZP demo systeem, zie onder (oranje = ZP demo, blauw = Maurice). De gemiddelde dagopbrengst over 22 dagen is 5.0 euro v.s. 5.2 van het demo systeem, dus maar 4% lager.Maurice v/d Zwaan schreef op donderdag 23 mei 2024 @ 10:37:
[...]
Ik heb 3 fasen enphase installatie, 6500wp+3200wp. Laadpaal, warmtepomp (all-electric). Ik zie nauwelijks DLB
1 mei 9.54
2 mei 2.86
3 mei 4.67
4 mei 2.32
5 mei 1.86
6 mei 6.23
7 mei 0.64
8 mei 3.74
9 mei 3.42
10 mei 4.06
11 mei 9.13
12 mei 6.65
13 mei 5.82
14 mei 9.12
15 mei 10.40
16 mei 6.29
17 mei 3.33
18 mei 2.07
19 mei 4.75
20 mei 2.74
21 mei 5.08
22 mei 6.29
[Afbeelding]
Maurice v/d Zwaan schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 20:03:
Beetje off-topic : Hoe kan ik Home Assistant een sensor maken die het maximum van een dag bewaart zodat ik alle verdiensten per dag kan bijhouden. En dan natuurlijk het maximum vanaf 0:05 oid, want bij de dagovergang staat vaak het bedrag van de vorige dag er nog.
Die gaat dan dus fout doordat om iets na middernacht de waarde van de vorige dag nog actief is.OxyDrokz schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 20:07:
Helper aanmaken?
https://my.home-assistant...flow_start?domain=min_max
[...]
1
2
3
4
5
6
7
| template: - trigger: - platform: time at: "23:59:59" sensor: - name: "Daily nexus earnings" state: "{{ states('sensor.thuisbatterij_today') }}" |
Dit heeft Zonneplan al gedaan voor iedereen met een NexusWolly schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 23:47:
Iedereen al op de hoogte van de wettelijke verplichting om de thuisnetwerk te registreren?
Zie https://www.netbeheernede...n-aan-op-energieleverennl
Dat is mooi, al kan het via die site pas sinds 7 mei. Hebben ze dat onlangs dan gedaan of via een andere weg?jojost1 schreef op zaterdag 25 mei 2024 @ 00:10:
[...]
Dit heeft Zonneplan al gedaan voor iedereen met een Nexusniet nodig zelf te doen dus. Als je het even wil checken kan dat op https://www.energieleveren.nl/.
Op 10 mei was het in elk geval al gedaan, zie hier een bericht op X.Wolly schreef op zaterdag 25 mei 2024 @ 09:37:
[...]
Dat is mooi, al kan het via die site pas sinds 7 mei. Hebben ze dat onlangs dan gedaan of via een andere weg?
Is het mogelijk om met een simpele formule te schatten wat dagelijkse kosten zijn van het verlies van laden en ontladen? Gegeven (a) de capaciteit van de batterij (b) gemiddelde cycles/dag (c) round-trip-efficiency (d) stroomprijs, zijn de kosten dan a * b * (1 - c) * d? Om de bekende zwembad analogie te gebruiken: de powerplay opbrengst volgt uit hoeveel water dagelijks het bad in en uit stroomt, en 'lekkage' is voor eigen rekening? Maar wat is de bijbehorende stroomprijs, is dat de inkoopprijs op de onbalans markt plus energie belasting of zonder? Ik kan me voorstellen dat zonneplan best deze stroom wil leveren zonder belasting, maar dan moeten ze wel kunnen meten hoe 'lek' het bad is, kan dat? Leuk om over na te denken maar soms krijg ik kortsluiting in mijn hoofdMike_S schreef op donderdag 9 mei 2024 @ 13:43:
Wat jij beredeneert @leksts heb ik ook lang gedacht, maar de kosten voor laden en ontladen waren niet een paar euro in 3,5 week maar zelfs €20+ euro. Dit bedrag had ik als tegenboeking verwacht, maar helaas moest ik zelfs nog bijbetalen als tegenboeking. Deze kosten moet ik dus wel meenemen in de ROI berekening.
![]() | ![]() |
Je hebt wat liggen als je nu al 7.5kW terug levert 🤣Stip_88 schreef op zondag 26 mei 2024 @ 09:15:
[Afbe7elding] [Afbeelding]
Weet iemand of dat negatieve bedrag, bij stroom verbruik en teruglevering, (gedeeltelijk) van de powerplay vergoeding of zijn dat 2 losse verrekeningen waarbij het negatieve bedrag van de stroom deels bijgedragen is door de batterij?
Wat dan zou willen zeggen dat de poweplay vergoeding resultaat is van handel op onbalansmarkt en niet van het goedkoop inkopen en duur verkopen van stroom (day ahead markt)?
Dat kan ook de batterij zijn.Devke schreef op zondag 26 mei 2024 @ 09:25:
[...]
Je hebt wat liggen als je nu al 7.5kW terug levert 🤣
Zover ik begrijp laat dit scherm enkel de bedragen zien op basis van de day ahead prijzen. De app gooit alles op een hoop, dus je eigen verbruik + levering en het Nexus verbruik + levering. In realiteit klopt dit niet, want de Nexus levert en verbruikt niet op de day ahead markt maar op de onbalans markt. Dus op je factuur krijg je een tegenboeking van wat de werkelijke laad en ontlaad kosten zijn van de Nexus op basis van onbalans prijzen.Stip_88 schreef op zondag 26 mei 2024 @ 09:15:
[Afbeelding] [Afbeelding]
Weet iemand of dat negatieve bedrag, bij stroom verbruik en teruglevering, (gedeeltelijk) van de powerplay vergoeding of zijn dat 2 losse verrekeningen waarbij het negatieve bedrag van de stroom deels bijgedragen is door de batterij?
Wat dan zou willen zeggen dat de poweplay vergoeding resultaat is van handel op onbalansmarkt en niet van het goedkoop inkopen en duur verkopen van stroom (day ahead markt)?
Iemand?Bravertal schreef op vrijdag 24 mei 2024 @ 11:12:
Ik heb een vraag en hoop op een passend advies.
10.000 kWh wek ik op en ik verbruik 4.500 kWh per jaar. Huis is opgeleverd in 2021 en ik heb een warmtepomp (zie signature). Ik heb een 3-jarig contract bij Green Choice afgesloten met ingang van 1 juli 2024 (11,5 cent teruglevertarief, oftewel ±€600 per jaar).
Is Zonneplan met accu (20kwh) lucratief voor mij op dit ogenblik? Of is het handig om een SAP of te sluiten i.c.m. Zonneplan + accu? Of is het handiger om stil te zitten en niets te doen?
Het is een nieuwbouwwijk, sinds dit jaar ervaren wij omvormers die afslaan (netcongestie). Liander kan er niets aan doen, zij hebben de wijk aangelegd zoals ze al jaren doen (dus geen dikkere kabels of wat dan ook, heel apart allemaal).
Graag jullie advies.
WP: PUHZ-SW75YAA ERST30D-VM2ED.UK en Itho Daalderop WTW HRU 350 ECO unit HR RFT en 23 panelen á 335 wp (11 op oost en 12 op zuid), 13 panelen á 380 wp op noord.
Je zal naar een dynamisch contract moeten. Je kunt heb ik gelezen een SAP aansluiting nemen en daar een dynamisch contract op zetten. Ik dacht ook gelezen te hebben in forum dat Zonneplan daar niet zo happig op is. Heb je een EV? Ik heb gelezen dat je een EV op een SAP kunt zetten en dan minder EB betaald. Samen met een dynamisch contract leuk maar dan mag alleen de EV er maar opzitten. Je moet dan ook e.a. ondertekenen bij je energiemaatschappij. Dat jij verantwoordelijk bent mocht je denken ahhh minder EB gaan we meer opzetten ;-)
[ Voor 4% gewijzigd door Devke op 26-05-2024 11:01 ]
**off topic**sven4474 schreef op zondag 26 mei 2024 @ 11:44:
@Bravertal Als ik die lening niet had gekregen dan had ik het niet gedaan omdat ik denk dat aandelen een beter rendement opleveren tegen een lager risico en zodoende daar mijn geld dan in had gestoken.
[ Voor 17% gewijzigd door NightHawk4 op 26-05-2024 14:47 ]
Risico en rendement gaan prima samen. Heel offtopic.... kijk eens naar AMC en Gamestop de laatste 2 weken. Joejoe.... verder laten we oppassen dat we niet verzanden in de offtopic antwoorden. Privé discusseren geen probleem 😉NightHawk4 schreef op zondag 26 mei 2024 @ 13:39:
[...]
**off topic**
Beter rendement met een lager risico vind ik dan weer heel erg veel gezegd (zeker gezien de huidige aandelenmarkten die toppen).
Beleg al meer dan 30 jaar en die uitspraken heb ik nooit waar kunnen maken of bij fondsen gezien. Hoger rendement is hoger risico.
En bij al die berekeningen die voorbij komen zie ik ook vrij weinig restwaarde, volledige looptijdberekeningen en inflatiefactoren ingecalculeerd.
Maar de keuze blijft persoonlijk en iedereen mag zelf weten wat hij met zijn spaargeld doet.
[ Voor 9% gewijzigd door Devke op 26-05-2024 15:04 ]
WouteruitTB schreef op zondag 26 mei 2024 @ 16:45:
[Afbeelding]
Vandaag bijna alleen maar dlb gezien, ben benieuwd wat de tussenstand bij andere momenteel is..
Dit topic is gesloten.
Apple iPhone 16e LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq