https://www.weheat-monitor.nl/fleetCivil schreef op zaterdag 24 oktober 2026 @ 09:18:
[...]
Wat mij opvalt in de vloot vergelijk is dat de BB P60 beter scoort dan alle 3 de andere typen. De COP ligt bijna ca. 0,7 hoger. Zou dat kunnen omdat deze pomp eigenlijk is overgedimensioneerd? Het is een P80 maar dan met een lichtere compressor vermoed ik.
:strip_exif()/f/image/9PZqMnqdfSbdH8zOiuTxfVCY.jpg?f=fotoalbum_large)
Ik blijf dit een bijzondere tabel vinden, in die zin dat de BB P60 zoveel betere prestaties levert dan de andere modellen. Wat bijvoorbeeld opvalt is dat het minimale vermogen lager ligt dan de Sparrow P60, maar ook het maximale vermogen juist hoger ligt. Het modulatiebereik lijkt daarmee groter te zijn. Ook ligt de mediaan van het vermogen aanzienlijk lager bij huishoudens met een BB P60.
Nu is het BB P60 model later beschikbaar gekomen als de BB P80. Maar het valt me op dat het aantal pompen in de weheat-monitor nog zo laag ligt van de BB P60. Dit lijkt me voor veel huizen toch eerder de sweat spot dan de BBP80 die best een flink hoger vermogen heeft.
Ik suggereerde dat het prestatieverschil mogelijk verklaard zou kunnen worden omdat de P60 qua afmetingen (en waarschijnlijk ook warmtewisselaar) gelijk is aan de P80, maar wellicht wel een lichtere compressor heeft. Daarmee is de verhouding compressor en beschikbare warmtewisselaar anders en levert dat de betere prestatie op. Iemand die hier iets zinnigs over kan zeggen?
:strip_exif()/f/image/a28cjTdJc7O704HsjNtHlwhH.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/xA51P5kCgv7Ol7CxuSOlDZsz.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/sPnuIBlEMuAAE3lszd5Y2RNA.jpg?f=fotoalbum_large)