Kammika schreef op dinsdag 18 juli 2023 @ 08:35:
[...]
is wsch de bewindvoerder/curator die dit plan maakt. Die kijkt wat nog de beste optie is tot doorstart.
Wat ik zuur vind is dat er kennelijk 80 mio verlies en het gezamenlijk vermogen volgens de quote van vorige jaar van de 2 fietsbroertjes 140 mio is. Die verhouding is toch wel erg scheef..
Ik vermoed dat dit prive vermogen inclusief hun eventuele aandelen Van Moof / Leningen verstrekt aan Van Moof zijn (wanneer van toepassing), het zou mij dus weinig verbazen hou het vermogen van deze 2 broers ook een knauw krijgen nu.
Of het scheef is, valt ook lastig te beoordelen. Een bedrijf kan makkelijk honderden miljoenen verliezen, terwijl het vermogen van de oprichters inmiddels (grotendeels) ergens anders in is geïnvesteerd. Ik heb bijvoorbeeld geen idee in welke mate deze 'broers' nog in Van Moof zitten en in welke mate ze nog invloed hebben / hadden op het dagelijkse reilen en zeilen de laatste jaren. en dus ook niet hoeveel te exact zullen verliezen met dit faillissement. Maar als ik kijk naar andere faillissementen zie je vaak dat de oprichters het vaak nooit helemaal los kunnen laten, en dus altijd wel op een of andere manier invested blijven en dus geld verliezen bij een faillissement.
Ben benieuwd hoe dat dan werkt bij zo'n faillisement. Wordt het prive vermogen van de verantwoordelijke leiding dan ook nog aangepakt? zou toch wel zuur zijn als klanten met schulden blijven zitten en de baasjes die hun prive vermogen met dat bedrijf hebben opgebouwd in de quote blijven staan..
Als ze de boel goed ingericht hebben zal de curator hun privé vermogen dat buiten Van Moof niet aan kunnen spreken. Wat ze zelf nog geïnvesteerd hebben in Van Moof en niet uit de zaak hebben gehaald de laatste jaren zullen ze waarschijnlijk wel kwijt zijn.
Verder weet ik niet of we dat zo zuur moeten vinden, immers hoeft niet zijn hele hebben en houden in bedrijf te steken of te houden, ook al ben je oprichter. Sterker nog, net zoals het verstandig is voor consumenten om niet al je vermogen te beleggen in een aandeel of investering is het voor ondernemers net zo verstandig dat niet te doen en je vermogen te spreiden zodat je in een situatie als deze niet alles kwijt bent. Ik heb mijn 'appeltje voor de dorst' ook niet op 1 plek staan.
[
Voor 6% gewijzigd door
Dennism op 18-07-2023 12:15
]