Ik heb Daiking demand control ook werkend gekregen in HA, en hier ook een HA feature request ingediend om dat in de standaard Daikin integratie op te nemen.
Ik ben benieuwd op de reaktie op de feature request, want dat is toch iets dat handig zou zijn om direct vanuit de integratie te kunnen instellen ipv dat iedereen een eigen automation in elkaar moet gaan knutselen.
Ik gebruik het vooral in de winter, om het vermogen te beperken dat uit het net afgenomen wordt.
Op die manier kan ik zowel in de tussenseizoenen, en ook in de winter, veel meer op eigen zonne energie verwarmen, ipv dure stroom van het net te moeten afnemen, of ipv te verwarmen met de centrale verwarming, dat bespaart me ongeveer de helft op stookolieverbruik.
Ik heb een automation die omschakeld tussen verwarmen met CV en airco, waarbij de airco gaat warmen als er genoeg zonneproduktie is, en de CV het overneemt bij te weinig zonneproduktie, gebaseerd op de meetresultaten van de Homewizard P1 meter.
Dit is wat werkt bij mij, ik gebruik nog HA 2025.11, omdat updates niet meer mogelijk zijn op mijn Odroid 32bit bordje.
Geen idee of er ondertussen breaking changes zijn die maken dat het niet meer zou werken op latere HA versies.
It is possible to change this via the built in API of the units
Change the IP address to the address of your unit, and test in a browser if it works
http://192.168.0.61/aircon/set_demand_control?en_demand=1&mode=0&max_pow=100
Home Assistant can also use this API via rest commands
Create an input select helper via Settings/Devices & Services/Helpers�and fill in values from 40 to 100 in steps of 5
Put the helper input select dropdown box on a dashboard, using a tile card
YAML:
1
2
3
4
| type: tile
entity: input_select.daikin_demand_control
features:
- type: select-options |
In configuration.yaml, add
YAML:
1
2
3
4
5
6
7
| rest_command:
set_demand_control_unit_1:
url: "http://192.168.0.60/aircon/set_demand_control?en_demand=1&mode=0&max_pow={{ states('input_select.daikin_demand_control') }}"
method: GET
set_demand_control_unit_2:
url: "http://192.168.0.61/aircon/set_demand_control?en_demand=1&mode=0&max_pow={{ states('input_select.daikin_demand_control') }}"
method: GET |
Create an automation that triggers when the helper input secect changes
YAML:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
| alias: Set Daikin demand control
description: Set Daikin demand control
triggers:
- trigger: state
entity_id:
- input_select.daikin_demand_control
conditions: []
actions:
- action: rest_command.set_demand_control_unit_1
- action: rest_command.set_demand_control_unit_2
mode: single |
[
Voor 0% gewijzigd door
Septillion op 30-06-2026 10:58
. Reden: Denk aan de 'yaml' bij de code tags aub! Zie topic warning en hoe deze post is aangepast. ]