profesión: Lo que se cruza en mi camino y disfrutando de la vida
Wat zijn de laatste drie cijfers van de Fritz!Box update (824 ??)
Heb je niet nog ergens een back-up liggen van de Fritz!Box, log dan op je Fritz!Box in met 169.254.1.1 en zet de back-up terug.
Wel off topic, maar oke.
Je kan ook ff kijken naar een vpn tunnel via Cloudflare of tailscale(?). Geen geouwehoer met missend certificaat op interne netwerk. Draait hier heel stabiel.Driek schreef op vrijdag 16 januari 2026 @ 22:56:
[...]
ja, dat was ook mijn gedachte.
Overigesn heb ik de laatste tijd regelmatig dat er steeds tijdelijk geen verbinding te maken is, dat zal dan toch de duckdns brakheid zijn.
Denk dat het toch in de frits software zit.
Heb de dns settings weer neutraal gezet in de router, nu werkt wireguard weer, maar HA bereiken werkt niet.
Heb nu ook poort 8123 geprobeerd, maar die resulteert ook in connection refused
Same, gebruik tailscale. Werkt heerlijk. Als ik toch effe op werk iets wil checken of als ik ergens op bezoek ben.-Casper schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 07:14:
[...]
Je kan ook ff kijken naar een vpn tunnel via Cloudflare of tailscale(?). Geen geouwehoer met missend certificaat op interne netwerk. Draait hier heel stabiel.
WP: ME SUZ-SWM80VA + ERST20D-VM2D || PV: 12.000Wp || Batterij: SigenStor 12kW + 24kWh || A++++ 151m2 570m3 op water || WTW: Itho Daalderop HRU 350 ECO || Auto: Leapmotor B10 Design Pro Max 67,1 kWh
Ik vermoed toch de fritzbox, dus ga daar maar eens verder op troubleshooten.
Mijn externe ipadres pingen resulteert in ieder geval in een timeout.
Tijd van werken, tijd van rusten
Ik zit op V8.20 in mijn Frtiz en heb geen problemen met WireGuard. DuckDNS gebruik ik niet, want niet nodig als ik WireGuard gebruik.Driek schreef op vrijdag 16 januari 2026 @ 20:14:
Vannacht is mijn fritzbox geupdate en nu kan ik mijn home assistant niet meer extern benaderen.
Ik verbind via duckdns en heb in de fritsbox portforwarding ingesteld.
Ik kon altijd intern en extern HA benaderen via https://<site>.duckdns.org/
Maar nu dus niet meer.
Intern kan ik nog wel via https://192.168.178.96:8123 HA benaderen, maar krijg wel een certificaat error.
Op duckdns staat alles nog goed, en in HA bij de duckdns integratie staat ook alles goed (als ik de log mag geloven)
Ik ben even uit mijn opties om het weer goed te krijgen.
Ideeen?
Toch iets misgegeaan in je FB?
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Ja, het is since de upgrade naar 8.21, die zou ik dus nog niet installeren als ik jouw was.Hippe Lip schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 09:57:
[...]
Ik zit op V8.20 in mijn Frtiz en heb geen problemen met WireGuard. DuckDNS gebruik ik niet, want niet nodig als ik WireGuard gebruik.
Toch iets misgegeaan in je FB?
Nu maar een supportverzoek aanmaken, kijken of ik kan downgraden, of een beta installeren.
Tijd van werken, tijd van rusten
@Septillion Nee, maar als ik WireGuard in mijn Fritzbox activeer hoef ik nergens een IP-adres in te vullen. Toen ik een half jaar geleden van provider wijzigde en mijn Fritzbox behield hoefde ik zelfs helemaal nix aan die WireGuard te wijzigen. Dat bleef gewoon werken. Dat is waarom ik zo tevreden ben daarmee!Septillion schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 10:19:
@Hippe Lip Jij gaat er vanuit dat je IP statisch (genoeg) is?
De andere kant van die WireGuard-verbinding zit in mijn iPhone, iPad en laptop. Op die manier kan ik altijd overal bij thuis op lokaal IP-niveau.
En op die apparaten kan ik WireGuard permanent aan laten staan, of ik nou thuis ben of niet. Op die manier kan ik ook altijd probleemloos gebruik maken van een WiFi-punt elders. De verbinding gaat toch met een tunnel naar huis.
[ Voor 28% gewijzigd door Hippe Lip op 17-01-2026 10:57 ]
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
@Driek Oh, ik heb juist voordat ik mijn bericht postte juist ingelogd op mijn FB om te zien of ik de laatste versie heb of moest/kon upgraden, maar nee.Driek schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 10:04:
Ja, het is since de upgrade naar 8.21, die zou ik dus nog niet installeren als ik jouw was.
Nu maar een supportverzoek aanmaken, kijken of ik kan downgraden, of een beta installeren.
Gebruik jij mss een betaversie?
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
FritzOs heeft tegenwoordig Wireguard VPN 'ingebakken' dus ik verwacht dat die zelf intern IP (en de daarbij behorende wijzigingen) regelt.Septillion schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 10:54:
@Hippe Lip Maar je moet op "iets" verbinden met WireGuard. Dus wat gebruik je dan als destination?
@Septillion Zie mijn aangepaste (lees: uitgebreide) post hierboven.Septillion schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 10:54:
@Hippe Lip Maar je moet op "iets" verbinden met WireGuard. Dus wat gebruik je dan als destination?
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Dat is dus geen antwoordHippe Lip schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 10:58:
[...]
@Septillion Zie mijn aangepaste (lees: uitgebreide) post hierboven.
Klopt, maar dat doe je dus door in de WireGuard app (mobiel) een QRcode te scannen en op je desktop/laptop een setting-file te downloaden. Dus tenzij je daar expliciet in gaat zitten zoeken, zie je die settings nooit en werkt het "automatisch" (Nee niet echt, maar je snapt wel wat ik bedoel denk ik)Septillion schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 10:59:
@Koepert Dan nog blijft, waar verbind je mee. Je kan niet gewoon magisch naar huis verbinden, je zal een hostname of IP voor extern nodig hebben. Anders weet je cliënt echt niet waar die het moet zoeken.
@SeptillionSeptillion schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 11:01:
Dat is dus geen antwoordWat staat er dus als destination op je iPhone? Dat moet of een IP of een hostname zijn. En in geval van het laatste heb je dus een service nodig die weer naar je hostname resolvet naar een IP. Niet op internet kan magisch verbinden, daar is altijd een IP voor nodig
Daar heb ik me dus ook over verbaasd dat het bij de providerwissel gewoon bleef werken, terwijl ik toch echt een ander IP-adres kreeg.
Zie hieronder wat er in de instellingen in mijn iPhone staat. Daar zie ik inderdaad een endpoint IP-adres. Geen idee hoe die WireGuard-app in mijn telefoon dat nou aangepast heeft, maar echt, ik heb er nix aan hoeven doen en het bleef werken.
Iemand een idee hoe dan?
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Primaire functie van DuckDNS is dat het een DDNS service is, dus dat je actief je IP monitort en een DNS record update. Dit zodat je dus altijd het goede IP hebt. Bijkomende voordeel is dat je een domeinnaam hebt wat een vereiste is om een geldig TLS te hebben.
Maar als je toch vertrouwt op het feit dat je IP statisch is zou je ook gewoon een random domeinnaam kunnen nemen en je exterene IP daar (vast) in kunnen stellen. Dan ben je niet meer afhankelijk van de flaky service van DuckDNS. Maar verlies je dus het DDSN deel.
* Tenzij Fritzbox dan zelf een DDNS service opzet. Maar dan vertrouw je dus op een service van Fritzbox. Maar zou je die domeinnaan ook kunnen gebruiken voor je HA.
Fritz heeft een eigen DDNS-achtige service. In mijn Wireguard client configs staat als endpoints <random string>.myfritz.net:50769 vermeld.Septillion schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 11:13:
@Koepert En het enige dat dat doet is 1 op 1 je IP overzetten*. En dus zijn we terug bij het punt, je vertrouwt er dan op dat je IP statisch is. Wijzigt je IP toch, werkt het niet.
Primaire functie van DuckDNS is dat het een DDNS service is, dus dat je actief je IP monitort en een DNS record update. Dit zodat je dus altijd het goede IP hebt. Bijkomende voordeel is dat je een domeinnaam hebt wat een vereiste is om een geldig TLS te hebben.
Maar als je toch vertrouwt op het feit dat je IP statisch is zou je ook gewoon een random domeinnaam kunnen nemen en je exterene IP daar (vast) in kunnen stellen. Dan ben je niet meer afhankelijk van de flaky service van DuckDNS. Maar verlies je dus het DDSN deel.
* Tenzij Fritzbox dan zelf een DDNS service opzet. Maar dan vertrouw je dus op een service van Fritzbox. Maar zou je die domeinnaan ook kunnen gebruiken voor je HA.
@Septillion Nee, dat is het punt nou juist wat ik steeds probeer duidelijk te maken. Mijn Fritzbox heb ik gehouden bij de providerwissel en ik ik heb in die FB helemaal nix aangepast aan de WG-instellingen en in mijn telefoon ook niet. Toch bleef die tunnel werken na de providerwissel en dat verbaasde mij ook.Septillion schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 11:15:
@Hippe Lip Heb je toen opnieuw je WireGuard aangepast dan? Want zoals je zelf laat zien is je Endpoint gewoon een IP. Die past WG na het laden van je config nooit meer zelf aan.
Zou het op de een of andere manier samenwerken met het MyFRITZ!-account? Dat zou dan wel opvallend zijn, want dan zou die WG-app op de achtergrond met dat account moeten communniceren?
Ik heb anders echt geen idee.
Kan ik het nog eens testen? Is een nieuw IP-adres te forceren bij Odido?
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Maar als je in je client gewoon een IP hebt staan dan vertrouw je dus op een vast IP. Wijzigt je IP, werkt het niet meer. En er valt best wat voor te zeggen, ik heb zowel bij Ziggo als KPN nooit mijn IP zien wijzigen. Maar je hebt geen garantie van je ISP.
Ik denk dat je dit bericht naar @Hippe Lip wilde sturenSeptillion schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 11:29:
@noo Kijk, dan heb je dus een externe service als DuckDNS alternatief. Dan zou je dus ook voor HA <random string>.myfritz.net kunnen gebruiken ipv DuckDNS. En kan je zelfs een Let's Encrypt certificaat doen door de Let's Encrypt addon app en de http challenge.
Maar als je in je client gewoon een IP hebt staan dan vertrouw je dus op een vast IP. Wijzigt je IP, werkt het niet meer. En er valt best wat voor te zeggen, ik heb zowel bij Ziggo als KPN nooit mijn IP zien wijzigen. Maar je hebt geen garantie van je ISP.
Ik lees wel mee hoornoo schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 11:31:
Ik denk dat je dit bericht naar @Hippe Lip wilde sturen
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Enige andere dat ik me kan bedenken is dat je van provider bent gewisseld maar op hetzelfde netwerk bent gebleven, bijvoorbeeld van KPN van/naar Odido en dus op het KPN netwerk bent gebleven. Dan kan ik me voorstellen dat als je ook niet van router wisselt dat je gewoon hetzelfde IP hebt behouden.
@noo Nee, naar jouw. Jij hebt dus wel een hostname als endpoint, @Hippe Lip niet.
Maar ik heb helemaal geen problemen met HA via VPN, ik kwam alleen langs om te melden dat Fritz met MyFrtiz.net een DDNS-achtige service heeftSeptillion schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 11:33:
@Hippe Lip Draai je dan iets non-standaard WireGuard op je telefoon? Want alleen als je werkelijk iets van Fritz ofzo op je telefoon hebt staan is het gewoon onmogelijk. Want jij hebt gewoon een vast IP als endpoint.
Enige andere dat ik me kan bedenken is dat je van provider bent gewisseld maar op hetzelfde netwerk bent gebleven, bijvoorbeeld van KPN van/naar Odido en dus op het KPN netwerk bent gebleven. Dan kan ik me voorstellen dat als je ook niet van router wisselt dat je gewoon hetzelfde IP hebt behouden.
@noo Nee, naar jouw. Jij hebt dus wel een hostname als endpoint, @Hippe Lip niet.
@Septillion Nope, gewoon de standaard WiruGuard-app uit de appstore van Apple.Septillion schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 11:33:
@Hippe Lip Draai je dan iets non-standaard WireGuard op je telefoon?
Precies waarom ik me daar ook over verbaas. Maar in de IT gebeurt het onmogelijke wel vakerWant alleen als je werkelijk iets van Fritz ofzo op je telefoon hebt staan is het gewoon onmogelijk. Want jij hebt gewoon een vast IP als endpoint.
(al is dat meestal in je nadeel)
Ik meen me te herinneren dat ik juist dat IP-adres bekeken heb voor en na de wissel en dat die niet hetzelfde is gebleven en daarom snap ik ook niet dat die WG-tunnel ‘vanzelf’ bleef werken.Enige andere dat ik me kan bedenken is dat je van provider bent gewisseld maar op hetzelfde netwerk bent gebleven, bijvoorbeeld van KPN van/naar Odido en dus op het KPN netwerk bent gebleven. Dan kan ik me voorstellen dat als je ook niet van router wisselt dat je gewoon hetzelfde IP hebt behouden.
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Maar tuurlijk ook voor andere incl Hippe Lip interessant, maar jij kwam er mee dus reageerde op jouw dat het op die manier inderdaad wel zou kunnen
@Hippe Lip Betrap mezelf er ook op dat als ik het niet echt vastleg dat ik het vergeet
Nogmaals, heel slecht is dat niet met hoe zelden een IP wijzigt in NL.
Maar jij en @Driek (zodra hij überhaupt de port forward weer aan de praat heeft) zouden dus ook kunnen proberen van MyFritz gebruik te maken. Zeker voor @Driek zou dat dan een alternatief kunnen zijn op DuckDNS.
Hi! Ik zal het op hoofdlijnen uitleggen. Als je meer info wilt over specifieke zaken moet je dat maar aangeven.PuceTundra schreef op vrijdag 16 januari 2026 @ 20:02:
[...]
Wauw!![]()
Dit is precies wat ik graag zou willen voor mijn NSPanel Pro in de woonkamer. Zou je ons kunnen vertellen hoe je dit hebt gebouwd, of zou je de code met ons willen delen?
Het homescreen bestaat eigenlijk uit twee onderdelen: de 'navbar card' onderin voor het menu (hier zit ook de mediaplayer in) en 'mushroom-chip cards' voor de rest. Die heb ik met behulp van 'card-mod' zo gestyled dat ze op de juiste plekken staan. Ik heb ook een aantal custom sensoren gemaakt om te zorgen dat ik de juiste informatie in één chip kan weergeven. Bijvoorbeeld voor de metro vertrektijden heb ik een sensor voor de eerst vertrekkende metro en dan die erna. In een extra sensor voeg ik die twee samen en die laat ik dan zien op het dashboard. Voor het energieverbruik komt het in mijn sensor binnen in kW met een aparte sensor voor teruglevering en levering maar ik wilde het in één sensor en in W dus heb ik nog een aparte sensor gemaakt waar het energieverbruik in W wordt weergeven. Als mijn zonnepanelen stroom terugleveren aan het net laat ik de totale teruglevering zien met een minnetje ervoor in plaats van de stroomlevering (die is dan ook 0 natuurlijk). Voor de temperatuur heb ik ook twee sensoren, eentje voor de cijfers voor de komma en een aparte sensor voor de waarde achter de komma zodat ik die ook apart kan stijlen.
De popups die openen als je op de verschillende sensoren en menuknoppen drukt zijn gemaakt met bubble card.
Dit zijn de integraties die ik gebruik:
- Navbar card dus voor de menubalk onderin, hierin zit ook de mediaplayer
- Bubble card voor de popups en enkele knoppen
- Mushroom, ik gebruik de mushroom-chip voor eigenlijk alles op het homescreen (op de navbar na dan)
- Spotify browser voor de popup die spotify laat zien
- Auto-entities voor de kaart met het stroomverbruik van de verschillende apparaten om te zorgen dat ze niet in de lijst staan als ze uit staan
- Card-mod om wat te kunnen stijlen
- Paper buttons row(?), weet niet precies of ik die nu nog gebruik of niet maar anders is het voor de tabs in de verlichtingskaart.
- Dan gebruik ik nog de integratie 'browser mod' om het standaard home assistant menu bovenin en aan de zijkant te verbergen zodat je op de NS panel full screen het dashboard ziet.
Onderstaand de code (is er een manier om dat handiger te delen zodat het niet de hele pagina overneemt?):
Je zult wel alle sensornamen moet aanpassen uiteraard.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
683
684
685
686
687
688
689
690
691
692
693
694
695
696
697
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
728
729
730
731
732
733
734
735
736
737
738
739
740
741
742
743
744
745
746
747
748
749
750
751
752
753
754
755
756
757
758
759
760
761
762
763
764
765
766
767
768
769
770
771
772
773
774
775
776
777
778
779
780
781
782
783
784
785
786
787
788
789
790
791
792
793
794
795
796
797
798
799
800
801
802
803
804
805
806
807
808
809
810
811
812
813
814
815
816
817
818
819
820
821
822
823
824
825
826
827
828
829
830
831
832
833
834
835
836
837
838
839
840
841
842
843
844
845
846
847
848
849
850
851
852
853
854
855
856
857
858
859
860
861
862
863
864
865
866
867
868
869
870
871
872
873
874
875
876
877
878
879
880
881
882
883
884
885
886
887
888
889
890
891
892
893
894
895
896
897
898
899
900
901
902
903
904
905
906
907
908
909
910
911
912
913
914
915
916
917
918
919
920
921
922
923
924
925
926
927
928
929
930
931
932
933
934
935
936
937
938
939
940
941
942
943
944
945
946
947
948
949
950
951
952
953
954
955
956
957
958
959
960
961
962
963
964
965
966
967
968
969
970
971
972
973
974
975
976
977
978
979
980
981
982
983
984
985
986
987
988
989
990
991
992
993
994
995
996
997
998
999
1000
1001
1002
1003
1004
1005
1006
1007
| views:
- type: sections
max_columns: 1
icon: mdi:home
path: home
title: Home
sections:
- type: grid
cards:
- type: custom:mushroom-chips-card
chips:
- type: entity
entity: sensor.gecombineerde_vertrektijden_metro
icon: mdi:subway-variant
- type: spacer
- type: entity
entity: sensor.stroomverbruik_of_teruglevering
use_entity_picture: false
tap_action:
action: navigate
navigation_path: '#power'
icon: mdi:lightning-bolt
card_mod:
style: |
ha-card {
#width: 1000px;
--primary-text-color: gray;
padding-right: 5px !important;
padding-left: 5px !important;
padding-bottom: 8px !important;
padding-top: 8px !important;
font-family: 'Roboto', sans-serif !important;
font-weight: 100 !important;
}
:host {
--ha-card-background: none !important;
--card-background-color: transparent !important;
border: none !important;
--ha-card-border-width: 0px;
}
.chip-container {
--chip-spacing: 0px;
}
- type: custom:mushroom-empty-card
grid_options:
columns: 12
rows: 1
- type: custom:button-card
entity: sensor.woonkamer_temperature
tap_action:
action: navigate
navigation_path: '#temperature'
show_state: false
show_label: false
show_icon: false
name: |
[[[
const raw = parseFloat(entity.state) + 0.5;
const temp = raw.toFixed(1);
const [main, decimal] = temp.split('.');
return `
<span style="font-family: 'Roboto', sans-serif; font-weight: 100; font-size: 100px; position: relative; display: inline-block;">
${main}
<span style="font-size: 45px; position: relative; top: -50px; left: -12px;">o</span>
<span style="
font-size: 45px;
position: absolute;
top: 45px;
left: calc(100% - 35px);
">${decimal}</span>
</span>
`;
]]]
styles:
name:
- justify-self: center
- white-space: nowrap
- padding: 0px
card:
- background: none
- box-shadow: none
- border: none
- padding: 0
- margin: 0
- line-height: 1
- type: horizontal-stack
cards:
- type: custom:mushroom-chips-card
chips:
- type: spacer
- type: entity
entity: sensor.warmtepomp_status_icoon
icon: ''
tap_action:
action: navigate
navigation_path: '#warmtepomp'
- type: entity
entity: sensor.co2_sensor_carbon_dioxide
- type: entity
entity: sensor.shellyplus1_2cbcbb2f640c_temperature
icon: mdi:greenhouse
- type: entity
entity: sensor.temperatuur_achtertuin_temperature
icon: mdi:cloud-outline
tap_action:
action: navigate
navigation_path: '#weer'
- type: spacer
card_mod:
style: |
ha-card {
#width: 1000px;
}
:host {
--ha-card-background: none !important;
--card-background-color: transparent !important;
border: none !important;
--ha-card-border-width: 0px;
}
.chip-container {
--chip-spacing: 0px;
}
- type: vertical-stack
cards:
- type: custom:bubble-card
card_type: pop-up
hash: '#media-extra'
name: ''
show_icon: false
scrolling_effect: false
show_name: false
show_header: false
- type: custom:bubble-card
card_type: media-player
entity: media_player.chromecast
show_name: false
show_state: false
show_attribute: true
attribute: media_title
hide:
volume_button: true
power_button: true
previous_button: false
card_layout: large
cover_background: true
- type: custom:bubble-card
card_type: button
entity: media_player.woonkamer
sub_button:
- entity: media_player.woonkamer
icon: mdi:volume-minus
state_background: false
show_background: false
tap_action:
action: perform-action
perform_action: media_player.volume_down
target:
device_id: 94ad461f45f580ea0b4dc28c27e9478e
- entity: media_player.woonkamer
state_background: false
show_background: false
icon: mdi:volume-plus
- entity: media_player.keuken
icon: mdi:volume-off
show_background: false
state_background: true
tap_action:
action: perform-action
perform_action: media_player.volume_mute
target:
device_id: 94ad461f45f580ea0b4dc28c27e9478e
data:
is_volume_muted: true
show_icon: true
show_state: false
show_last_changed: false
hide:
power_button: true
volume_button: true
next_button: true
previous_button: true
play_pause_button: true
name: Woonkamer
scrolling_effect: true
show_icon: true
show_state: false
button_type: slider
icon: mdi:speaker
force_icon: true
show_attribute: true
attribute: volume_level
- type: custom:bubble-card
card_type: button
entity: media_player.keuken
sub_button:
- entity: media_player.keuken
icon: mdi:volume-off
show_background: true
state_background: false
tap_action:
action: perform-action
perform_action: media_player.volume_mute
target:
device_id: d45bd7ab68ae558f8a644bb9a07ebe96
data:
is_volume_muted: true
hide:
power_button: true
volume_button: true
next_button: true
previous_button: true
play_pause_button: true
name: Keuken
scrolling_effect: true
show_icon: true
show_state: false
button_type: slider
show_attribute: true
attribute: volume_level
- type: vertical-stack
cards:
- type: custom:bubble-card
card_type: pop-up
hash: '#light-extra'
name: ''
show_icon: false
scrolling_effect: false
show_name: false
show_header: false
- type: custom:local-conditional-card
id: lights3
default: hide
card:
type: vertical-stack
cards:
- type: custom:paper-buttons-row
styles:
background-color: grey
border: 4px solid grey
border-radius: 20px
justify-content: center
width: max-content
margin: 0 auto 12px auto
buttons:
- layout: name
name: Woonkamer
tap_action:
action: fire-dom-event
local_conditional_card:
action: set
ids:
- lights1: show
- lights2: hide
- lights3: hide
styles:
name:
color: white
padding: 0 22px
button:
background: none
border-radius: 24px
height: 24px
display: flex
- layout: name
name: Slaapkamer
tap_action:
action: fire-dom-event
local_conditional_card:
action: set
ids:
- lights1: hide
- lights2: show
- lights3: hide
styles:
name:
color: white
padding: 0 22px
button:
background: none
border-radius: 24px
height: 24px
display: flex
- layout: name
name: Tuin
tap_action:
action: fire-dom-event
local_conditional_card:
action: set
ids:
- lights1: hide
- lights2: hide
- lights3: show
styles:
name:
color: black
padding: 0 22px
button:
background: white
border-radius: 24px
height: 24px
display: flex
- type: custom:mushroom-light-card
entity: light.tuin_verlichting
fill_container: false
show_brightness_control: true
show_color_temp_control: true
use_light_color: true
collapsible_controls: true
layout: horizontal
name: Sfeerverlichting
icon: mdi:grass
show_color_control: true
- type: custom:mushroom-light-card
entity: light.schakelaar_serre_verlichting
fill_container: false
show_brightness_control: true
show_color_temp_control: true
use_light_color: true
collapsible_controls: true
layout: horizontal
name: Serre
icon: mdi:greenhouse
- type: custom:mushroom-light-card
entity: light.kerstverlichting_achtertuin
visibility:
- condition: state
entity: light.kerstverlichting_achtertuin
state_not: unavailable
fill_container: false
show_brightness_control: false
show_color_temp_control: true
use_light_color: true
collapsible_controls: true
layout: horizontal
name: Lampjes achtertuin
icon: mdi:string-lights
show_color_control: false
- type: custom:local-conditional-card
id: lights1
default: show
card:
type: vertical-stack
cards:
- type: custom:paper-buttons-row
styles:
background-color: grey
border: 4px solid grey
border-radius: 20px
justify-content: center
width: max-content
margin: 0 auto 12px auto
buttons:
- layout: name
name: Woonkamer
tap_action:
action: fire-dom-event
local_conditional_card:
action: set
ids:
- lights1: show
- lights2: hide
- lights3: hide
styles:
name:
color: black
padding: 0 22px
button:
background: white
border-radius: 24px
height: 24px
display: flex
- layout: name
name: Slaapkamer
tap_action:
action: fire-dom-event
local_conditional_card:
action: set
ids:
- lights1: hide
- lights2: show
- lights3: hide
styles:
name:
color: white
padding: 0 22px
button:
background: hide
border-radius: 24px
height: 24px
display: flex
- layout: name
name: Tuin
tap_action:
action: fire-dom-event
local_conditional_card:
action: set
ids:
- lights1: hide
- lights2: hide
- lights3: show
styles:
name:
color: white
padding: 0 22px
button:
background: hide
border-radius: 24px
height: 24px
display: flex
- type: custom:mushroom-light-card
entity: light.schemerlamp_zithoek
fill_container: false
show_brightness_control: true
show_color_temp_control: true
use_light_color: true
collapsible_controls: true
layout: horizontal
name: Zithoek
icon: mdi:sofa
- type: custom:mushroom-light-card
entity: light.tafellamp_dimmer_light
fill_container: false
show_brightness_control: true
show_color_temp_control: true
use_light_color: true
collapsible_controls: true
layout: horizontal
name: Eettafel
icon: mdi:table-furniture
- square: false
type: grid
cards:
- type: custom:mushroom-light-card
entity: light.livingwall_sfeerverlichting
fill_container: false
show_brightness_control: true
show_color_temp_control: true
use_light_color: true
collapsible_controls: true
layout: horizontal
icon: mdi:spotlight-beam
name: Groene muur
- type: custom:mushroom-light-card
entity: light.shelly1mini_543204b8dfe8_switch_0
fill_container: false
show_brightness_control: true
show_color_temp_control: true
use_light_color: true
collapsible_controls: true
layout: horizontal
name: Groeilampen
- type: custom:mushroom-light-card
entity: light.shelly1mini_543204b8f974_switch_0
fill_container: false
show_brightness_control: true
show_color_temp_control: true
use_light_color: true
collapsible_controls: true
layout: horizontal
name: Vakkenkast
icon: mdi:wardrobe
- type: custom:mushroom-light-card
entity: light.kerstster_socket_1
fill_container: false
show_brightness_control: true
show_color_temp_control: true
use_light_color: true
collapsible_controls: true
layout: horizontal
name: Ster vakkenkast
icon: mdi:star
- type: custom:mushroom-light-card
entity: light.shelly1minig3_e4b32325e7f4_switch_0
fill_container: false
show_brightness_control: true
show_color_temp_control: true
use_light_color: true
collapsible_controls: true
layout: horizontal
name: Kookeiland
icon: mdi:countertop
- type: custom:mushroom-light-card
entity: light.sfeerlamp_tv_socket_1
fill_container: false
show_brightness_control: true
show_color_temp_control: true
use_light_color: true
collapsible_controls: true
layout: horizontal
icon: mdi:chart-donut
name: Sfeerdonut
- type: custom:mushroom-light-card
entity: light.boompje_aanbouw_socket_1
visibility:
- condition: state
entity: light.boompje_aanbouw_socket_1
state_not: unavailable
fill_container: false
show_brightness_control: true
show_color_temp_control: true
use_light_color: true
collapsible_controls: true
layout: horizontal
icon: mdi:string-lights
name: Lichtsnoer
- type: custom:mushroom-light-card
entity: light.takkie_socket_1
visibility:
- condition: state
entity: light.takkie_socket_1
state_not: unavailable
fill_container: false
show_brightness_control: true
show_color_temp_control: true
use_light_color: true
collapsible_controls: true
layout: horizontal
icon: mdi:dog-side
name: Takkie
- type: custom:mushroom-light-card
entity: light.kerstboom_socket_1
visibility:
- condition: state
entity: light.kerstboom_socket_1
state_not: unavailable
fill_container: false
show_brightness_control: true
show_color_temp_control: true
use_light_color: true
collapsible_controls: true
layout: horizontal
icon: mdi:pine-tree
name: Kerstboom
columns: 2
- type: custom:local-conditional-card
id: lights2
default: hide
card:
type: vertical-stack
cards:
- type: custom:paper-buttons-row
styles:
background-color: grey
border: 4px solid grey
border-radius: 20px
justify-content: center
width: max-content
margin: 0 auto 12px auto
buttons:
- layout: name
name: Woonkamer
tap_action:
action: fire-dom-event
local_conditional_card:
action: set
ids:
- lights1: show
- lights2: hide
- lights3: hide
styles:
name:
color: white
padding: 0 22px
button:
background: none
border-radius: 24px
height: 24px
display: flex
- layout: name
name: Slaapkamer
tap_action:
action: fire-dom-event
local_conditional_card:
action: set
ids:
- lights1: hide
- lights2: show
- lights3: hide
styles:
name:
color: black
padding: 0 22px
button:
background: white
border-radius: 24px
height: 24px
display: flex
- layout: name
name: Tuin
tap_action:
action: fire-dom-event
local_conditional_card:
action: set
ids:
- lights1: hide
- lights2: hide
- lights3: show
styles:
name:
color: white
padding: 0 22px
button:
background: hide
border-radius: 24px
height: 24px
display: flex
- type: custom:mushroom-light-card
entity: light.hanglamp_slaapkamer
fill_container: false
show_brightness_control: true
show_color_temp_control: true
use_light_color: true
collapsible_controls: true
layout: horizontal
name: Hanglamp
icon: mdi:ceiling-light
- type: custom:mushroom-light-card
entity: light.spotjes_slaapkamer
fill_container: false
show_brightness_control: true
show_color_temp_control: true
use_light_color: true
collapsible_controls: true
layout: horizontal
name: Spotjes
icon: mdi:track-light
- type: vertical-stack
cards:
- type: custom:bubble-card
card_type: pop-up
hash: '#temperature'
name: ''
show_icon: false
scrolling_effect: false
show_name: false
show_header: false
- type: entities
entities:
- entity: sensor.woonkamer_temperature
name: Woonkamer
- entity: sensor.open_air_mini_sensor_1_temperature
name: 1e Verdieping
- entity: sensor.co2_sensor_temperature
icon: mdi:countertop
name: Keuken
- entity: sensor.warmtepomp_temperature_4
name: Voortuin
icon: mdi:tree
- entity: sensor.temperatuur_achtertuin_temperature
name: Achtertuin
icon: mdi:tree
- entity: sensor.shellyplus1_2cbcbb2f640c_temperature
name: Serre
icon: mdi:greenhouse
- entity: sensor.temperatuur_serre_beneden_temperature
name: Bodem serre
icon: mdi:greenhouse
- entity: weather.forecast_home
name: Weersvoorspelling
- entity: fan.open_air_mini
name: Ventilatie
- entity: fan.shellyplus1_2cbcbb2f640c_switch_0
- entity: input_boolean.windowhelper
secondary_info: last-changed
name: Ramen moeten open
- entity: switch.serreverwarming
name: Verwarming serre
icon: mdi:radiator
- entity: switch.ventilator_onder_bank
icon: mdi:fan
- type: vertical-stack
cards:
- type: custom:bubble-card
card_type: pop-up
hash: '#spotify'
name: ''
show_icon: false
scrolling_effect: false
show_name: false
show_header: false
- type: media-control
entity: media_player.spotify_menno_de_roode
- type: vertical-stack
cards:
- type: entities
entities:
- entity: input_boolean.wakeuplights
name: Automatische zonsopkomst
- entity: input_datetime.wekker
name: Volgende wekker
- type: custom:bubble-card
card_type: pop-up
hash: '#wekker'
name: ''
show_icon: false
scrolling_effect: false
show_name: false
show_header: false
- type: vertical-stack
cards:
- type: custom:auto-entities
card:
type: entities
title: Actueel stroomverbruik
show_header_toggle: false
filter:
include:
- entity_id: sensor.warmtepomp_power_2
state: '> 0'
options:
name: Warmtepomp
icon: mdi:heat-pump
- entity_id: sensor.lsc_smart_power_plug_power
state: '> 0'
options:
name: 3D printer
- entity_id: sensor.tv_power
state: '> 0'
options:
name: TV
icon: mdi:television
- entity_id: sensor.verwarming_serre_power
state: '> 0'
options:
icon: mdi:greenhouse
- entity_id: sensor.stopcontact_speakers_power
state: '> 0'
options:
name: Luidsprekers
icon: mdi:speaker
- entity_id: sensor.verlichting_power
state: '> 0'
options:
name: Verlichting
icon: mdi:lightbulb-multiple
- entity_id: sensor.mv_power
state: '> 0'
options:
name: Meterkast
- entity_id: sensor.wasmachine_power
state: '> 0'
options:
name: Wasmachine
icon: mdi:washing-machine
- entity_id: sensor.lsc_power_plug_eu_incl_power_meter_power
state: '> 0'
options:
name: Vaatwasser
icon: mdi:dishwasher
- entity_id: sensor.lsc_power_plug_eu_incl_power_meter_2_power
state: '> 0'
options:
icon: mdi:toaster-oven
name:
type: device
- entity_id: sensor.lsc_power_plug_eu_incl_power_meter_3_power
state: '> 0'
options:
icon: mdi:fridge
name:
type: device
- entity_id: sensor.opbrengst_zonnepanelen_negatief
state: < 0
options:
name: Opbrengst zonnepanelen
- entity_id: sensor.stroomverbruik_of_teruglevering
options:
name: Stroom(terug)levering
icon: mdi:transmission-tower
- type: custom:bubble-card
card_type: pop-up
hash: '#power'
show_icon: false
show_name: false
show_header: false
scrolling_effect: false
- type: energy-devices-graph
title: Stroomverbruik vandaag
- type: horizontal-stack
cards:
- type: energy-solar-consumed-gauge
- type: energy-self-sufficiency-gauge
- type: vertical-stack
cards:
- type: custom:bubble-card
card_type: pop-up
hash: '#warmtepomp'
name: ''
show_icon: false
scrolling_effect: false
show_name: false
show_header: false
button_type: name
- type: entities
entities:
- entity: sensor.warmtepomp
- entity: sensor.warmtepomp_none
icon: mdi:fan
- entity: sensor.warmtepomp_power_2
- entity: sensor.warmtepomp_power
- entity: sensor.warmtepomp_none_3
- entity: sensor.warmtepomp_temperature_8
- entity: sensor.warmtepomp_temperature_9
- entity: sensor.warmtepomp_temperature
- entity: sensor.warmtepomp_temperature_2
- entity: sensor.warmtepomp_temperature_3
- entity: sensor.warmtepomp_temperature_5
- entity: sensor.warmtepomp_temperature_7
title: Warmtepomp
- type: vertical-stack
cards:
- type: custom:bubble-card
card_type: pop-up
hash: '#weer'
name: ''
show_icon: false
scrolling_effect: false
show_name: false
show_header: false
button_type: name
- type: picture-entity
show_state: true
show_name: true
camera_view: auto
fit_mode: cover
entity: camera.buienradar
- type: custom:neerslag-card
title: Neerslag
entity: sensor.neerslag_buienalarm_regen_data
- type: custom:spotify-browser-card
entity: media_player.spotifyplus_menno_de_roode
closeondisconnect: true
scan_interval: 5
device_playback:
- default: Woonkamer
queue:
- desktop:
- open_init: false
- miniplayer:
previous: true
next: true
shuffle: false
like: true
volume: true
home_order:
- madeforyou
- recent
- favorites
- albums
madeforyou:
- likedsongs: true
- desktop_pills: true
- playlists:
- 5c4xgeu7XKRII10V6R07sp
- 37i9dQZF1DWSvfPiFfb8Mi
- 6LEZw51JRlmav086fyjvjh
- 41JPnEPgWAm7Co6CQXuHkV
- type: grid
cards:
- type: custom:navbar-card
routes:
- url: '#spotify-browser'
icon: mdi:spotify
label: Spotify
- url: ''
icon: mdi:radio
label: SLAM!
hold_action: null
tap_action:
action: open-popup
popup:
- icon: mdi:radio
label: SLAM! Live
url: ''
tap_action:
action: perform-action
perform_action: automation.trigger
target:
entity_id: automation.play_slam_fm
data:
skip_condition: true
- icon: mdi:party-popper
label: SLAM! WKNDMX
url: ''
tap_action:
action: perform-action
perform_action: automation.trigger
target:
entity_id: automation.play_slam_wkndmix
data:
skip_condition: true
- icon: mdi:tune-vertical
label: SLAM! Mixmarathon
url: ''
tap_action:
action: perform-action
perform_action: automation.trigger
target:
entity_id: automation.play_slam_mixmarathon
data:
skip_condition: true
- url: '#light-extra'
icon: mdi:lamps
label: Verlichting
badge:
color: yellow
show: |
[[[
// haal alle lamp entities
const lights = Object.values(states).filter(e => e.entity_id.startsWith('light.'));
// tel hoeveel aan zijn
const onCount = lights.filter(e => e.state === 'on').length;
// alleen tonen als er minstens 1 lamp aan is
return onCount > 1;
]]]
count: |
[[[
// Haal alle light entities uit states
const lights = Object.values(states).filter(e => e.entity_id.startsWith('light.'));
// Tel hoeveel aan staan
let onCount = lights.filter(e => e.state === 'on').length;
// Trek 1 af voor de altijd-aan lampen
onCount = Math.max(onCount - 1, 0); // voorkomt negatieve badge
return onCount > 0 ? onCount : '';
]]]
- icon: mdi:alarm
label: Wekker
url: '#wekker'
- icon: mdi:circle-small
label: ''
url: '#media-extra'
- icon: mdi:volume-minus
label: null
tap_action:
action: perform-action
perform_action: media_player.volume_down
target:
entity_id:
- media_player.keuken
- media_player.woonkamer
popup:
- icon: mdi:dots-horizontal
label: ''
url: ''
- icon: mdi:volume-minus
url: null
tap_action:
action: perform-action
perform_action: media_player.volume_down
target:
device_id:
- 94ad461f45f580ea0b4dc28c27e9478e
- d45bd7ab68ae558f8a644bb9a07ebe96
- icon: mdi:volume-off
url: null
tap_action:
action: perform-action
perform_action: media_player.volume_mute
target:
device_id:
- d45bd7ab68ae558f8a644bb9a07ebe96
- 94ad461f45f580ea0b4dc28c27e9478e
data:
is_volume_muted: true
- icon: mdi:volume-plus
label: ''
url: ''
tap_action:
action: perform-action
perform_action: media_player.volume_up
target:
device_id:
- 94ad461f45f580ea0b4dc28c27e9478e
- d45bd7ab68ae558f8a644bb9a07ebe96
- icon: mdi:volume-plus
label: ''
url: null
tap_action:
action: perform-action
perform_action: media_player.volume_up
target:
device_id:
- d45bd7ab68ae558f8a644bb9a07ebe96
- 94ad461f45f580ea0b4dc28c27e9478e
hold_action:
action: open-popup
desktop:
show_popup_label_backgrounds: true
min_width: null
show_labels: popup_only
mobile:
show_labels: popup_only
show_popup_label_backgrounds: true
media_player:
album_cover_background: true
tap_action: null
entity: >-
[[[const source =
states['input_select.media_player_source'].state;
return source === 'Optical In' ? 'media_player.chromecast' : 'media_player.woonkamer';]]]
grid_options:
columns: full
layout:
reflect_child_state: true
cards: []
badges: [] |
Op de screenshot met IP is de VPN zeer waarschijnlijk actief ("Laatste activiteit 41 sec geleden"). En het weergegeven endpoint zal dan vast zijn waar die daadwerkelijk mee verbonden is (IP dus) en niet wat is ingesteld (IP of hostname).Septillion schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 11:33:
@Hippe Lip Draai je dan iets non-standaard WireGuard op je telefoon?
[...]
@noo Nee, naar jouw. Jij hebt dus wel een hostname als endpoint, @Hippe Lip niet.
Dat is in ieder geval mijn ervaring met de wg command line tooing. Als die verbonden is zie je het IP en niet de evt ingestelde hostname.
Edit:
Ok, op Android blijft in de officiële Wireguard app wel de hostname staan
Edit2 @Septillion die sneller reageerde dan mijn edit
[ Voor 27% gewijzigd door RobertMe op 17-01-2026 12:30 ]
@Hippe Lip Kan je eens kijken in de settings en/of met VPN uit? Want als je toch stiekuuumm van de Fritz DDNS gebruik maakt verklaard dat een hoop
[ Voor 50% gewijzigd door Septillion op 17-01-2026 12:33 ]
ik zal hier ook eens naar kijken, als duckdns niet nodig is dan is dat ook prima.Septillion schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 11:29:
@noo Kijk, dan heb je dus een externe service als DuckDNS alternatief. Dan zou je dus ook voor HA <random string>.myfritz.net kunnen gebruiken ipv DuckDNS. En kan je zelfs een Let's Encrypt certificaat doen door de Let's Encrypt addon app en de http challenge.
Maar als je in je client gewoon een IP hebt staan dan vertrouw je dus op een vast IP. Wijzigt je IP, werkt het niet meer. En er valt best wat voor te zeggen, ik heb zowel bij Ziggo als KPN nooit mijn IP zien wijzigen. Maar je hebt geen garantie van je ISP.
Maar eerst mijn probleem oplossen, de beta versie van de fritzosheeft het probleem niet opgelost.
ik kan dus inderdaad wel via mijn interne netwerk bij:
https://<random-code>.myfritz.net/
Dan krijg ik de inlogpagina van de router
[ Voor 7% gewijzigd door Driek op 17-01-2026 13:02 ]
Tijd van werken, tijd van rusten
Ik ben een tijd geleden juist van DuckDNS afgestapt en overgegaan naar deSEC omdat die niet als betrouwbaar genoeg ervaarde. Èn het is een dienst die in de VS gestationeerd is. Reden genoeg om over te gaan naar iets uit Europa.Driek schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 12:51:
[...]
ik zal hier ook eens naar kijken, als duckdns niet nodig is dan is dat ook prima.
Maar eerst mijn probleem oplossen, de beta versie van de fritzosheeft het probleem niet opgelost.
ik kan dus inderdaad wel via mijn interne netwerk bij:
https://<random-code>.myfritz.net/
Dan krijg ik de inlogpagina van de router
Ik heb hier intern:
- deSEC.io (als Europees alternatief voor duckDNS), draait via cron op een server (LXC container)
- 2 interne pihole instances met lokale records die verschillen van de externe records
- Interne diensten krijgen een extern dns record dat verwijst naar CNAME record thuis.dedyn.io voor mijn WAN IP
- poort 80 krijgt een port forward naar buiten voor nginx proxy manager
- poort 8123 voor home assistant heeft een port forward naar buiten en is voorzien van een certificaat via nginx proxy manager
- omdat iedere andere dienst intern een lokaal IP-adres heeft dat niet extern beschikbaar is, en deze diensten in de pihole een eigen dns-record krijgen, dat naar de nginx proxy manager verwijst, worden certificaten via poort 80 extern aangevraagd en alleen intern gebruikt.
[ Voor 9% gewijzigd door InjecTioN op 17-01-2026 13:23 ]
1995: 486 AM5x86-p75@160 512kb L2, 64MB, S3 Stealth 64 3000 4MB VLB, AWE64 Value, 8GB CFµDrive
1998: K6-III 400MHz, 384MB, Voodoo4 AGP, AWE64 Gold!, Adaptec AHA-29160+2x 72GB 10krpm SCSI
Maaruh, thuis.dedyn.io resolve je intern dus naar een intern IP neem ik aan?
Zelf resolve ik intern mijn xx.duckdns.org naar het interne IP om zo in ieder geval in huis niet afhankelijk te zijn van DuckDNS.
[ Voor 30% gewijzigd door Septillion op 17-01-2026 13:25 ]
MmmInjecTioN schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 13:19:
[...]
Ik ben een tijd geleden juist van DuckDNS afgestapt en overgegaan naar deSEC omdat die niet als betrouwbaar genoeg ervaarde. Èn het is een dienst die in de VS gestationeerd is. Reden genoeg om over te gaan naar iets uit Europa.![]()
Ik heb hier intern:Niet direct om te pronken natuurlijk, maar het draait al geruime tijd super stabiel. DeSEC.io als dynDNS alternatief via cron op een interne server (raspberry pi bijvoorbeeld) is wat mij betreft sowieso een stuk stabieler dan vanaf een router die veel meer voor z’n kiezen krijgt.
- deSEC.io (als Europees alternatief voor duckDNS), draait via cron op een server (LXC container)
- 2 interne pihole instances met lokale records die verschillen van de externe records
- Interne diensten krijgen een extern dns record dat verwijst naar CNAME record thuis.dedyn.io voor mijn WAN IP
- poort 80 krijgt een port forward naar buiten voor nginx proxy manager
- poort 8123 voor home assistant heeft een port forward naar buiten en is voorzien van een certificaat via nginx proxy manager
- omdat iedere andere dienst intern een lokaal IP-adres heeft dat niet extern beschikbaar is, en deze diensten in de pihole een eigen dns-record krijgen, dat naar de nginx proxy manager verwijst, worden certificaten via poort 80 extern aangevraagd en alleen intern gebruikt.
Dit is wel interessant om naar te kijken. Mijn Fritzbox gebruikt nl ook DuckDNS voor dynDNS dus wellicht dat dat instabiliteit in mn VPN veroorzaak.. (In de wireguard staat die duckdns nl als peer-endpoint)
@Septillion en @RobertMeRobertMe schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 12:25:
Op de screenshot met IP is de VPN zeer waarschijnlijk actief ("Laatste activiteit 41 sec geleden"). En het weergegeven endpoint zal dan vast zijn waar die daadwerkelijk mee verbonden is (IP dus) en niet wat is ingesteld (IP of hostname).
BINGO
De VPN-verbinding was inderdaad actief op mijn iPhone (iOS dus). Nu heb ik die even uitgezet en heb ik inderdaad mijn DDNS van de Fritzbox. Dat is dus hoe het werkt.
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
@Septillion Oh, goed dat je het zo formuleert! Dit is zeker een veel voorkomende bron van verwarring!Septillion schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 12:43:
Mm, valt me na alle tijd nu pas op dat taalgebruik van triggers in HA foutief is... Er staat "When entity y is below x" maar dat is taaltechnisch nu net fout voor waar je op triggert... Zou moeten staan "When entity y goes below x"
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
@Driek Als je bij die https://<random-code>.myfritz.net/ kunt komen, dan zou je WireGuard ook moeten werken. Die bouwt daar namelijk op, toch? Dat hebben we net met z'n allen geconstateerd.Driek schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 12:51:
[...]
ik zal hier ook eens naar kijken, als duckdns niet nodig is dan is dat ook prima.
Maar eerst mijn probleem oplossen, de beta versie van de fritzosheeft het probleem niet opgelost.
ik kan dus inderdaad wel via mijn interne netwerk bij:
https://<random-code>.myfritz.net/
Dan krijg ik de inlogpagina van de router
Weg met al die andere DDNS'en.
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
InjecTioN schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 13:19:
deSEC.io (als Europees alternatief voor duckDNS),
Ik zou deSEC.io niet direct als DuckDNS alternatief zien. deSEC is primair een (alternatieve) nameserver die je kunt gebruiken in lijn met Cloudflare DNS, Google DNS, .... Je koopt bij een partij je domeinnaam maar gebruikt de nameservers van deSEC.
Maar ja, ze bieden ook een dynDNS service aan, waarin het een duckDNS alternatief kan zijn. Maar dat is AFAIK niet hun primaire use case.
* RobertMe heeft dus al meerdere jaren zijn domeinen bij deSEC onder gebracht. Maar die zijn dus aangekocht bij mijn.host en Porkbun (in eerste instantie "overgestapt" omdat de nameservers van Porkbun niet perse heel stabiel waren).
ik gebruik ook alleen de dynDNS dienst van hen. Daarnaast inderdaad een eigen domeinnaam die ik zelf host bij het bedrijf waar ik werk.RobertMe schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 14:48:
[...]offtopic:
Ik zou deSEC.io niet direct als DuckDNS alternatief zien. deSEC is primair een (alternatieve) nameserver die je kunt gebruiken in lijn met Cloudflare DNS, Google DNS, .... Je koopt bij een partij je domeinnaam maar gebruikt de nameservers van deSEC.
Maar ja, ze bieden ook een dynDNS service aan, waarin het een duckDNS alternatief kan zijn. Maar dat is AFAIK niet hun primaire use case.
* RobertMe heeft dus al meerdere jaren zijn domeinen bij deSEC onder gebracht. Maar die zijn dus aangekocht bij mijn.host en Porkbun (in eerste instantie "overgestapt" omdat de nameservers van Porkbun niet perse heel stabiel waren).
Maar verder helemaal mee eens!
1995: 486 AM5x86-p75@160 512kb L2, 64MB, S3 Stealth 64 3000 4MB VLB, AWE64 Value, 8GB CFµDrive
1998: K6-III 400MHz, 384MB, Voodoo4 AGP, AWE64 Gold!, Adaptec AHA-29160+2x 72GB 10krpm SCSI
Any timeSeptillion schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 13:24:
@InjecTioN Ik moet ook eens naar alternatief kijken, bedankt voor desec..
Maaruh, thuis.dedyn.io resolve je intern dus naar een intern IP neem ik aan?
Zelf resolve ik intern mijn xx.duckdns.org naar het interne IP om zo in ieder geval in huis niet afhankelijk te zijn van DuckDNS.
ik heb pihole1.domeinnaam.tld extern met een cname verwezen naar thuis.dedyn.io.
Vervolgens wordt er in de pihole nog een local record aangemaakt waarin die verwijst naar het lokale IP.
Hierdoor kan Let's Encrypt (certbot) de challenge doorlopen en met file validation het certificaat valideren over poort 80, terwijl ik in mijn router poort 443 dicht laat en er verder extern niets anders draait op poort 80 dan die Let's Encrypt certificate validation (Certbot).
Simple as that!
1995: 486 AM5x86-p75@160 512kb L2, 64MB, S3 Stealth 64 3000 4MB VLB, AWE64 Value, 8GB CFµDrive
1998: K6-III 400MHz, 384MB, Voodoo4 AGP, AWE64 Gold!, Adaptec AHA-29160+2x 72GB 10krpm SCSI
Ik heb een custom component gemaakt om openbare laadpalen als devices toe te voegen aan Home Assistant, met sensoren voor ieder laadpunt en of/hoeveel beschikbare laadpunten er zijn bij die paal.
:strip_exif()/f/image/mpeS5rmyz6WTYUAmnxlU3IPZ.png?f=user_large)
Aangezien er (voor zover ik weet) niet echt een aanbieder is van een openbare API voor deze data (ik maakte voorheen gebruik van oplaadpalen.nl maar dat is natuurlijk niet de bedoeling) heb ik een eigen backend opgezet die de data van DOT-NL van het NDW elke minuut ophaalt en verwerkt. De HA integratie haalt zijn data vervolgens uit die API op.
Ben erg benieuwd naar feedback en of alles een beetje goed draait (helaas zit de paal die ik gebruik momenteel niet in de dataset van het NDW).
De integratie is hier te vinden: https://github.com/inukiwi/ha-laadpaal-io
Wat handig, ga deze zeker uitproberen en laat je weten hoe het bevalt.Kiwi schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 18:25:
Zijn er hier toevallig ook wat EV gebruikers die afhankelijk zijn van openbare laadpalen? Ik ben op zoek naar wat testers![]()
Ik heb een custom component gemaakt om openbare laadpalen als devices toe te voegen aan Home Assistant, met sensoren voor ieder laadpunt en of/hoeveel beschikbare laadpunten er zijn bij die paal.
[Afbeelding]
Aangezien er (voor zover ik weet) niet echt een aanbieder is van een openbare API voor deze data (ik maakte voorheen gebruik van oplaadpalen.nl maar dat is natuurlijk niet de bedoeling) heb ik een eigen backend opgezet die de data van DOT-NL van het NDW elke minuut ophaalt en verwerkt. De HA integratie haalt zijn data vervolgens uit die API op.
Ben erg benieuwd naar feedback en of alles een beetje goed draait (helaas zit de paal die ik gebruik momenteel niet in de dataset van het NDW).
De integratie is hier te vinden: https://github.com/inukiwi/ha-laadpaal-io
Geinstalleerd en werkt goed, erg handig.
Ik test vrolijk met je mee! Kan er nog wel bij op het ingebakken Overzicht dashboard van HA....Kiwi schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 18:25:
Zijn er hier toevallig ook wat EV gebruikers die afhankelijk zijn van openbare laadpalen? Ik ben op zoek naar wat testers![]()
Ik heb een custom component gemaakt om openbare laadpalen als devices toe te voegen aan Home Assistant, met sensoren voor ieder laadpunt en of/hoeveel beschikbare laadpunten er zijn bij die paal.
[Afbeelding]
Aangezien er (voor zover ik weet) niet echt een aanbieder is van een openbare API voor deze data (ik maakte voorheen gebruik van oplaadpalen.nl maar dat is natuurlijk niet de bedoeling) heb ik een eigen backend opgezet die de data van DOT-NL van het NDW elke minuut ophaalt en verwerkt. De HA integratie haalt zijn data vervolgens uit die API op.
Ben erg benieuwd naar feedback en of alles een beetje goed draait (helaas zit de paal die ik gebruik momenteel niet in de dataset van het NDW).
De integratie is hier te vinden: https://github.com/inukiwi/ha-laadpaal-io
Ik moet echt eens aan de slag met het maken van fatsoenlijke dashboards i.p.v. alleen maar handige dingen toe blijven voegen...
edit:
Zojuist vanuit HACS geïnstalleerd en geprobeerd te configureren. Helaas krijg ik dan een Unknown error. Het logboek toont dit:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
| 2026-01-17 19:53:11.630 ERROR (MainThread) [aiohttp.server] Error handling request from 192.168.178.76
Traceback (most recent call last):
File "/usr/local/lib/python3.13/site-packages/aiohttp/web_protocol.py", line 510, in _handle_request
resp = await request_handler(request)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/local/lib/python3.13/site-packages/aiohttp/web_app.py", line 569, in _handle
return await handler(request)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/local/lib/python3.13/site-packages/aiohttp/web_middlewares.py", line 117, in impl
return await handler(request)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/http/security_filter.py", line 92, in security_filter_middleware
return await handler(request)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/http/forwarded.py", line 87, in forwarded_middleware
return await handler(request)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/http/request_context.py", line 26, in request_context_middleware
return await handler(request)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/http/ban.py", line 86, in ban_middleware
return await handler(request)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/http/auth.py", line 242, in auth_middleware
return await handler(request)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/http/headers.py", line 41, in headers_middleware
response = await handler(request)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/http.py", line 73, in handle
result = await handler(request, **request.match_info)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/http/decorators.py", line 83, in with_admin
return await func(self, request, *args, **kwargs)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/config/config_entries.py", line 234, in post
return await super().post(request, flow_id)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/http/data_validator.py", line 74, in wrapper
return await method(view, request, data, *args, **kwargs)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/data_entry_flow.py", line 121, in post
result = await self._flow_mgr.async_configure(flow_id, data)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/data_entry_flow.py", line 346, in async_configure
result = await self._async_configure(flow_id, user_input)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/data_entry_flow.py", line 393, in _async_configure
result = await self._async_handle_step(
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
flow, cur_step["step_id"], user_input
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
)
^
File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/data_entry_flow.py", line 493, in _async_handle_step
result: _FlowResultT = await getattr(flow, method)(user_input)
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/config/custom_components/laadpaal_io/config_flow.py", line 38, in async_step_user
return await self.async_step_location()
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
File "/config/custom_components/laadpaal_io/config_flow.py", line 85, in async_step_location
label=location["name"] + " (" + location["address"] + ")",
~~~~~~~~~~~~~~~~~^~~~~~
TypeError: unsupported operand type(s) for +: 'NoneType' and 'str' |
[ Voor 59% gewijzigd door RvL op 17-01-2026 19:58 ]
Liefde maakt een smal bed breed!
Nu de dekens nog...
Top dankjewel, probleem heb ik direct aan de serverside opgelost dus zou nu niet meer moeten voorkomenRvL schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 19:50:
[...]
Ik test vrolijk met je mee! Kan er nog wel bij op het ingebakken Overzicht dashboard van HA....
Ik moet echt eens aan de slag met het maken van fatsoenlijke dashboards i.p.v. alleen maar handige dingen toe blijven voegen...
edit:
Zojuist vanuit HACS geïnstalleerd en geprobeerd te configureren. Helaas krijg ik dan een Unknown error. Het logboek toont dit:
code:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 642026-01-17 19:53:11.630 ERROR (MainThread) [aiohttp.server] Error handling request from 192.168.178.76 Traceback (most recent call last): File "/usr/local/lib/python3.13/site-packages/aiohttp/web_protocol.py", line 510, in _handle_request resp = await request_handler(request) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/usr/local/lib/python3.13/site-packages/aiohttp/web_app.py", line 569, in _handle return await handler(request) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/usr/local/lib/python3.13/site-packages/aiohttp/web_middlewares.py", line 117, in impl return await handler(request) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/http/security_filter.py", line 92, in security_filter_middleware return await handler(request) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/http/forwarded.py", line 87, in forwarded_middleware return await handler(request) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/http/request_context.py", line 26, in request_context_middleware return await handler(request) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/http/ban.py", line 86, in ban_middleware return await handler(request) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/http/auth.py", line 242, in auth_middleware return await handler(request) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/http/headers.py", line 41, in headers_middleware response = await handler(request) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/http.py", line 73, in handle result = await handler(request, **request.match_info) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/http/decorators.py", line 83, in with_admin return await func(self, request, *args, **kwargs) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/config/config_entries.py", line 234, in post return await super().post(request, flow_id) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/components/http/data_validator.py", line 74, in wrapper return await method(view, request, data, *args, **kwargs) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/helpers/data_entry_flow.py", line 121, in post result = await self._flow_mgr.async_configure(flow_id, data) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/data_entry_flow.py", line 346, in async_configure result = await self._async_configure(flow_id, user_input) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/data_entry_flow.py", line 393, in _async_configure result = await self._async_handle_step( ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ flow, cur_step["step_id"], user_input ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ) ^ File "/usr/src/homeassistant/homeassistant/data_entry_flow.py", line 493, in _async_handle_step result: _FlowResultT = await getattr(flow, method)(user_input) ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/config/custom_components/laadpaal_io/config_flow.py", line 38, in async_step_user return await self.async_step_location() ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ File "/config/custom_components/laadpaal_io/config_flow.py", line 85, in async_step_location label=location["name"] + " (" + location["address"] + ")", ~~~~~~~~~~~~~~~~~^~~~~~ TypeError: unsupported operand type(s) for +: 'NoneType' and 'str'
Ik heb ook al de modes single restart en parallel geprobeert maar maakt geen verschil.
intern kan ik die dus bereiken, extern dus niet meer.Hippe Lip schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 14:01:
[...]
@Driek Als je bij die https://<random-code>.myfritz.net/ kunt komen, dan zou je WireGuard ook moeten werken. Die bouwt daar namelijk op, toch? Dat hebben we net met z'n allen geconstateerd.
Weg met al die andere DDNS'en.Die zijn niet meer nodig als je een Fritzbox gebruikt.
in de diagnose van de fritz zie ik nu wel:
Info:
Je FRITZ!Box is alleen via IPv6 bereikbaar.
En bij de verbinding staat:
Internetverbinding
IPv4: verbonden sinds 17-01-2026, 13:31 uur, IPv4 via DS-Lite, AFTR-gateway: xxxx, IPv4-adres: 192.0.0.2
IPv6: verbonden sinds 17-01-2026, 13:31 uur, IPv6-adres: xxxx
Snelheid van de internetverbinding testen? Speedtest op fritz.com/zack
heb wat codes vervangen voor xxxx, maar ik heb wel eem gek ipv4 adres
Nu even kijken of ik dit ergens kan instellen/aanpassen
het blijkt dus een ds-lite tunnel te zijn.
heb nu ip6 op de fritz uitgezet en ik lijk weer een ipv4 adres te krijgen. Even kijken of dat de oplossing was.
ok ik kan weer mijn ip adres pingen
en https://<random nummer>.myfritz.net brengt me naar HA.
Mijn duckdns adres nog niet, dus dat lijkt brak te zijn.
Nu zo snel mogelijk kijken hoe ik de fritz kan instellen zonder duckdns en toch veilig
[ Voor 16% gewijzigd door Driek op 17-01-2026 21:54 ]
Tijd van werken, tijd van rusten
Sorry, DDNS bieden de meeste fabrikanten van een beetje goede router. Fritzbox, draytek, mikrotik weet bv absoluut zeker.Hippe Lip schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 14:01:
[...]
@Driek Als je bij die https://<random-code>.myfritz.net/ kunt komen, dan zou je WireGuard ook moeten werken. Die bouwt daar namelijk op, toch? Dat hebben we net met z'n allen geconstateerd.
Weg met al die andere DDNS'en.Die zijn niet meer nodig als je een Fritzbox gebruikt.
Gebruik van WireGuard direct naar je FB lijkt je geen goed, eenvoudig en stabiel idee? Geen domeinnaam nodig, geen externe partijen involved, gewoon simpel en direct. Toch?Driek schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 21:09:
[...]
ok ik kan weer mijn ip adres pingen
en https://<random nummer>.myfritz.net brengt me naar HA.
Mijn duckdns adres nog niet, dus dat lijkt brak te zijn.
Nu zo snel mogelijk kijken hoe ik de fritz kan instellen zonder duckdns en toch veilig
Ik heb er in elk geval al jaren heel veel plezier van.
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
zeker, ik heb ook wireguard.Hippe Lip schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 22:46:
[...]
Gebruik van WireGuard direct naar je FB lijkt je geen goed, eenvoudig en stabiel idee? Geen domeinnaam nodig, geen externe partijen involved, gewoon simpel en direct. Toch?
Ik heb er in elk geval al jaren heel veel plezier van.
Maar die gebruiken om HA te benaderen vind ik niet handig (en zeker mijn vrouw niet)
Dus daarom had ik altijd duckdns, dat ga ik dan omzetten naar de fritz mogelijkheden.
Tijd van werken, tijd van rusten
@Driek Die snap ik niet. Ik heb WireGuard permanent aan staan op mijn mobiel en daar merk ik verder helemaal nix van.Driek schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 22:54:
[...]
zeker, ik heb ook wireguard.
Maar die gebruiken om HA te benaderen vind ik niet handig (en zeker mijn vrouw niet)
Dus daarom had ik altijd duckdns, dat ga ik dan omzetten naar de fritz mogelijkheden.
Op mijn telefoon staat ook de app van HA en die werkt met WireGuard actief zowel thuis als onderweg. Dus snap ik niet wat je bedoelt met "Maar die gebruiken om HA te benaderen vind ik niet handig (en zeker mijn vrouw niet)".
Eenvoudiger dan dat ga je het toch niet krijgen?
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Toch zie ik 30.475 ct/kWh weergegeven op mijn dashboard als waarde van sensor.nordpool. Ik dacht dat ik dan 0.30475 Eur/kWh te zien zou krijgen.
Doe ik iets verkeerd?
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Het is nog een work-in-progress maar de eerste release doet wat hij moet doen
https://github.com/Voxxie/home-assistant-postcode-loterij
En anders gebruik je WG tunnel op je mobiel. Die kun je automatisch VPN laten inschakelen als je HA benadert, bv. met standen en routines (Samsung) of Tasker.Hippe Lip schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 23:12:
[...]
@Driek Die snap ik niet. Ik heb WireGuard permanent aan staan op mijn mobiel en daar merk ik verder helemaal nix van.
Op mijn telefoon staat ook de app van HA en die werkt met WireGuard actief zowel thuis als onderweg. Dus snap ik niet wat je bedoelt met "Maar die gebruiken om HA te benaderen vind ik niet handig (en zeker mijn vrouw niet)".
Eenvoudiger dan dat ga je het toch niet krijgen?
Polestar 2 (2020) - Fiat 500e (2022) - Zappi v2 - 7250Wp SMA (2013) - 5850Wp Enphase (2021)
Ik heb daar al heel lang een rest command en template sensor voor. Stuurt me zelfs een notificatie bij een prijs.Voxxie schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 23:24:
Voor wie wil, ik ben bezig met een custom_component om te kijken of ik prijs heb in de postcode loterij![]()
Het is nog een work-in-progress maar de eerste release doet wat hij moet doen:
https://github.com/Voxxie/home-assistant-postcode-loterij
https://github.com/TheFes...eral/postcodeloterij.yaml
Hoe vet is dit!Kiwi schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 18:25:
Zijn er hier toevallig ook wat EV gebruikers die afhankelijk zijn van openbare laadpalen? Ik ben op zoek naar wat testers![]()
Ik heb een custom component gemaakt om openbare laadpalen als devices toe te voegen aan Home Assistant, met sensoren voor ieder laadpunt en of/hoeveel beschikbare laadpunten er zijn bij die paal.
[Afbeelding]
De integratie is hier te vinden: https://github.com/inukiwi/ha-laadpaal-io
@guido66 en @Driekguido66 schreef op zondag 18 januari 2026 @ 08:02:
En anders gebruik je WG tunnel op je mobiel. Die kun je automatisch VPN laten inschakelen als je HA benadert, bv. met standen en routines (Samsung) of Tasker.
Dat heb ik dus nóg eenvoudiger door die WG-tunnel permanent aan te laten staan op mijn iPhone, iPad en laptop, of ik nou thuis ben of niet. En ik heb nog niet gemerkt dat die ooit in de weg zit.
Dus HA benaderen, via app of op een andere manier, kan dan altijd op dezelfde manier. Eenvoudiger kan niet.
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
volgens mij is het zo dat sommige integraties externe autorisatie nodig hebben, zoals bijv de postnl integratie. Die koppelen dan de oauth? aan de domain naam, en dat werkt dan niet.Hippe Lip schreef op zondag 18 januari 2026 @ 09:52:
[...]
@guido66 en @Driek
Dat heb ik dus nóg eenvoudiger door die WG-tunnel permanent aan te laten staan op mijn iPhone, iPad en laptop, of ik nou thuis ben of niet. En ik heb nog niet gemerkt dat die ooit in de weg zit.
Dus HA benaderen, via app of op een andere manier, kan dan altijd op dezelfde manier. Eenvoudiger kan niet.
Tijd van werken, tijd van rusten
Ja, crux is interne DNS record idd.InjecTioN schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 18:02:
[...]
Any time![]()
ik heb pihole1.domeinnaam.tld extern met een cname verwezen naar thuis.dedyn.io.
Vervolgens wordt er in de pihole nog een local record aangemaakt waarin die verwijst naar het lokale IP.
Hierdoor kan Let's Encrypt (certbot) de challenge doorlopen en met file validation het certificaat valideren over poort 80, terwijl ik in mijn router poort 443 dicht laat en er verder extern niets anders draait op poort 80 dan die Let's Encrypt certificate validation (Certbot).
Simple as that!
Je domeinnaam.tld dus niet bij dedyn (of andere provider met API)? Anders zou je zelfs voor een DNS challenge kunnen gaan.
Denk dat ik maar gewoon ga switchen naar deSEC met een dedyn.io adres.
Als je de ingebakken integraties gebruikt zonder aanpassingen dan gebruik je de ingebakken OAuth2 client credentials. En daarbij wordt my.home-assistant.io als redirect URL gebruikt (ten alle tijden, onafhankelijk van of je HA zelf exposed, je Nabu gebruikt, of HA alleen intern bereikbaar is). Vervolgens wordt die My URL "herkent" door of de HA companion app die hem "over neemt" (en de pagina in de companion app opent voor de "geopende" HA server) of in de browser wordt je doorgestuurd naar jouw eigen instance (My vraagt eenmalig (per browser) naar de URL van jouw server en slaat die dan op in een cookie/local storage/...).Driek schreef op zondag 18 januari 2026 @ 10:24:
[...]
volgens mij is het zo dat sommige integraties externe autorisatie nodig hebben, zoals bijv de postnl integratie. Die koppelen dan de oauth? aan de domain naam, en dat werkt dan niet.
Voor de authorization server (PostNL in jouw voorbeeld) maakt de lokale server URL dus niet uit. Die redirect altijd naar my.home-assistant.io
@Driek Die snap ik niet helemaal. Als ik de WG-tunnel permanent aan heb staan (tussen telefoon en Fritzbox dus!) dan heeft dat toch geen enkele invloed op het functioneren van HA?Driek schreef op zondag 18 januari 2026 @ 10:24:
volgens mij is het zo dat sommige integraties externe autorisatie nodig hebben, zoals bijv de postnl integratie. Die koppelen dan de oauth? aan de domain naam, en dat werkt dan niet.
Die tunnel zorgt er alleen voor dat alles dat je op je telefoon doet, virtueel (via die tunnel) vanuit je thuis gedaan wordt. Meer niet.
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
ok, al sdat soort zaken ook blijven werken dan is dat ook prima natuurlijk.Hippe Lip schreef op zondag 18 januari 2026 @ 11:12:
[...]
@Driek Die snap ik niet helemaal. Als ik de WG-tunnel permanent aan heb staan (tussen telefoon en Fritzbox dus!) dan heeft dat toch geen enkele invloed op het functioneren van HA?
Die tunnel zorgt er alleen voor dat alles dat je op je telefoon doet, virtueel (via die tunnel) vanuit je thuis gedaan wordt. Meer niet.
Helaas is het bij mij nog niet optimaal nu, ik kan WG nu opstarten, maar dan is HA niet beschikbaar op de telefoon.
Tijd van werken, tijd van rusten
Ik heb een SMLight SLZB-06 als coordinator van het Zigbee netwerk. Ik heb Z2M en de MQTT broker na veel gedoe werkend gekregen in HA. Ik heb een IKEA Inspelnig slimme stekker gekoppeld en deze werkte prima.
Ik heb de mode van de SLZB-06 veranderd van Coordinator naar Router om te kijken of ik hem aan mijn ICS-2000 kon koppelen (die gebruiken we nu en mijn vrouw wil die niet kwijt want makkelijk .. lang verhaal). Dat lukte niet en toen heb ik de mode weer teruggezet naar Coordinator.
De IKEA Inspelnig kan nu echter niet meer bediend worden en ik kan nergens vinden hoe ik hem weer kan terugkoppelen zonder dat ik op de Pair knop moet drukken. Dat is voor nu geen probleem want ik ben aan het testen maar als ik ooit dit probleem krijg als ik alle ~20 Zigbee devices die ik gepland heb al werken, heb ik natuurlijk wel een uitdaging.
Iemand een idee hoe ik dit voor elkaar kan krijgen?
DRoME LAN Gaming | iRacing profiel | Kia e-Niro 64kWh | Hyundai Ioniq 28kWh | PV 5.760Wp |
@DriekDriek schreef op zondag 18 januari 2026 @ 11:16:
[...]
ok, al sdat soort zaken ook blijven werken dan is dat ook prima natuurlijk.
Helaas is het bij mij nog niet optimaal nu, ik kan WG nu opstarten, maar dan is HA niet beschikbaar op de telefoon.
Hmm, hoe benader je HA dan? Vanuit je browser met <intern-IP>:8123 of via de app, die alleen naar het interne adres verwijst en geen externe toegang kent? Want dan zou het moeten werken.
Zodra je iets van een externe toegang ergens in hebt zitten zou het kunnen dat die externe toegang en de WG-tunnel elkaar in de weg zitten.
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
in principe test ik alles met mijn mobiel via de browser, daar kan ik makkelijk wifi aan en uitzetten.Hippe Lip schreef op zondag 18 januari 2026 @ 12:13:
[...]
@Driek
Hmm, hoe benader je HA dan? Vanuit je browser met <intern-IP>:8123 of via de app, die alleen naar het interne adres verwijst en geen externe toegang kent? Want dan zou het moeten werken.
Zodra je iets van een externe toegang ergens in hebt zitten zou het kunnen dat die externe toegang en de WG-tunnel elkaar in de weg zitten.
Maar omdat ik nu van alles door elkaar heb ingesteld werkt het niet meer.
Ik wil dus even alles verwijderen, stopzetten, om vervolgens te kijken wat er nodig is om een en ander goed in te stellen.
Ik ga nu dus op HA duckdns, letsencrypt en nginx even uitzetten.
Bij het testen van de Fritz heb ik ook allerlei settings gedaan die ik na moet lopen.
oa heb ik ook in de fritz een certifaat aangemaakt, ik denk dat die ook in de wegzit.
/f/image/HLpi72EYkKuhQeQSRc9EvhMF.png?f=fotoalbum_large)
https aan en uitzet gezet, etc.
Daarom krijg ik nu volgens mij diverse verschillende ssl errors.
Ook heb ik deze howto gevonden om de fritz te gebruiken https://community.home-as...fritz-ddns-service/611990
Tijd van werken, tijd van rusten
Ziet er heel goed uit! Bestaat dit ook voor laadpunten in België?Kiwi schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 18:25:
Zijn er hier toevallig ook wat EV gebruikers die afhankelijk zijn van openbare laadpalen? Ik ben op zoek naar wat testers![]()
Ik heb een custom component gemaakt om openbare laadpalen als devices toe te voegen aan Home Assistant, met sensoren voor ieder laadpunt en of/hoeveel beschikbare laadpunten er zijn bij die paal.
[Afbeelding]
Aangezien er (voor zover ik weet) niet echt een aanbieder is van een openbare API voor deze data (ik maakte voorheen gebruik van oplaadpalen.nl maar dat is natuurlijk niet de bedoeling) heb ik een eigen backend opgezet die de data van DOT-NL van het NDW elke minuut ophaalt en verwerkt. De HA integratie haalt zijn data vervolgens uit die API op.
Ben erg benieuwd naar feedback en of alles een beetje goed draait (helaas zit de paal die ik gebruik momenteel niet in de dataset van het NDW).
De integratie is hier te vinden: https://github.com/inukiwi/ha-laadpaal-io
Maar je firmware wisselen van coördinator naar router (of terug) is een simpel taakje. Dat daarna je Zigbee netwerk stuk is en je devices opnieuw moet pairen dat geloof ik wel. Zie het dus vooral niet als referentie.
welke software draai je op het panel? Is dat de laatste beta 2.4 versie of zo? Zie dat in de nieuwe versie ook de minimal companion app draait van HA?PuceTundra schreef op vrijdag 16 januari 2026 @ 20:02:
[...]
Wauw!![]()
Dit is precies wat ik graag zou willen voor mijn NSPanel Pro in de woonkamer. Zou je ons kunnen vertellen hoe je dit hebt gebouwd, of zou je de code met ons willen delen?
07B2 - http://pvoutput.org/list.jsp?userid=22724 [Zonneboiler + 38 zonnepanelen, Warmtepomp 11.2 Ecodan. Home-Assistant].
ik draai de beta V4 die je kan aanvragen via deze website. Inloggen met je ewelink account en dan updaten naar deze beta. Je krijgt dan de mogelijkheid om Home Assistant native te draaien.peterpijpelink schreef op zondag 18 januari 2026 @ 14:48:
[...]
welke software draai je op het panel? Is dat de laatste beta 2.4 versie of zo? Zie dat in de nieuwe versie ook de minimal companion app draait van HA?
https://panel.sonoff.tech/nspanel-pro/beta-test/#/login
Helaas alleen voor laadpalen in Nederland, ik kan ook niet zo snel vinden waar een vergelijkbare dataset voor Belgische palen wordt aangeboden (gratis).Brynnie schreef op zondag 18 januari 2026 @ 13:25:
[...]
Ziet er heel goed uit! Bestaat dit ook voor laadpunten in België?
in deze 4 delen YouTube uitleg zie je alle stappen die je kan nemen met die specifieke zigbee stick. Let wel op dat je geregeld doorspoelt, want deze man is erg duidelijk en grondig maar noemt echt alles opArfman schreef op zondag 18 januari 2026 @ 11:16:
Zigbee noob hier, hopelijk zit hier iemand die me kan helpen
Iemand een idee hoe ik dit voor elkaar kan krijgen?
PS: hier nog een uitleg
[ Voor 5% gewijzigd door peterpijpelink op 18-01-2026 16:33 ]
07B2 - http://pvoutput.org/list.jsp?userid=22724 [Zonneboiler + 38 zonnepanelen, Warmtepomp 11.2 Ecodan. Home-Assistant].
Leuk gedaanKiwi schreef op zaterdag 17 januari 2026 @ 18:25:
Zijn er hier toevallig ook wat EV gebruikers die afhankelijk zijn van openbare laadpalen? Ik ben op zoek naar wat testers![]()
Ik heb een custom component gemaakt om openbare laadpalen als devices toe te voegen aan Home Assistant, met sensoren voor ieder laadpunt en of/hoeveel beschikbare laadpunten er zijn bij die paal.
[Afbeelding]
Aangezien er (voor zover ik weet) niet echt een aanbieder is van een openbare API voor deze data (ik maakte voorheen gebruik van oplaadpalen.nl maar dat is natuurlijk niet de bedoeling) heb ik een eigen backend opgezet die de data van DOT-NL van het NDW elke minuut ophaalt en verwerkt. De HA integratie haalt zijn data vervolgens uit die API op.
Ben erg benieuwd naar feedback en of alles een beetje goed draait (helaas zit de paal die ik gebruik momenteel niet in de dataset van het NDW).
De integratie is hier te vinden: https://github.com/inukiwi/ha-laadpaal-io
Paar puntjes:
- De integratie krijgt geen logo. Ziet er beetje kaal uit.
- Misschien handig om totaal aantal beschikbare laadplekken beschikbaar te maken als attribute van "available_charge_points".
- Misschien aangeven bij de integratie dat laadpaal.io ook onder je beheer valt.
- Op laadpaal.io misschien wat achtergrond geven en/of linken naar je integratie.
Inmiddels heb ik wireguard weer goed aan de praat.Driek schreef op zondag 18 januari 2026 @ 13:24:
[...]
in principe test ik alles met mijn mobiel via de browser, daar kan ik makkelijk wifi aan en uitzetten.
Maar omdat ik nu van alles door elkaar heb ingesteld werkt het niet meer.
Ik wil dus even alles verwijderen, stopzetten, om vervolgens te kijken wat er nodig is om een en ander goed in te stellen.
Ik ga nu dus op HA duckdns, letsencrypt en nginx even uitzetten.
Bij het testen van de Fritz heb ik ook allerlei settings gedaan die ik na moet lopen.
oa heb ik ook in de fritz een certifaat aangemaakt, ik denk dat die ook in de wegzit.
[Afbeelding]
https aan en uitzet gezet, etc.
Daarom krijg ik nu volgens mij diverse verschillende ssl errors.
Ook heb ik deze howto gevonden om de fritz te gebruiken https://community.home-as...fritz-ddns-service/611990
Ik kan met mijn mobiel/companion app weer extern op HA als ik WG heb draaien.
Meest veilige manier, even kijken of de vrouw dit ook goed vind, anders laat ik het zo.
Tenzij er een noodzaak komt om met aparaten zonder vpn/WG op HA te moeten komen, dan kan ik altijd nog kijken naar de andere opties.
Tijd van werken, tijd van rusten
In part 2 wel heel raar dat hij MQTT installeert voor niets...
En voor @Arfman, jij hebt geen multi radio (MR) versie dus kun je niet Zigbee en Thread tegelijk opzetten. Dus ook dat wisselen niet te licht zien.
Thanks voor de feedback!Septillion schreef op zondag 18 januari 2026 @ 17:48:
[...]
Leuk gedaanOoit al eens iemand hier geholpen door het met de rest API ergens vandaan te trekken maar dit is makkelijker
Paar puntjes:
- De integratie krijgt geen logo. Ziet er beetje kaal uit.
- Misschien handig om totaal aantal beschikbare laadplekken beschikbaar te maken als attribute van "available_charge_points".
- Misschien aangeven bij de integratie dat laadpaal.io ook onder je beheer valt.
- Op laadpaal.io misschien wat achtergrond geven en/of linken naar je integratie.
- Logo gaat in HA via een centrale repo dus ben daarvoor afhankelijk van een PR, zal vanzelf verschijnen als die is goedgekeurd
- Die stond inderdaad op m'n todo-lijst, is in 0.9.1 beschikbaar
- Slim, ik heb het toegevoegd aan de README
- De website weet ik op het moment nog even niet wat ik daarmee ga doen, heeft eigenlijk nog geen aandacht gehad. Is verder ook niet echt de intentie om die te ontwikkelen, was vooral even een visualisatie van de data voor mijzelf
Bij mij is de weercode een attribute van binary_sensor.knmi_warning, de sensor zelf is off maar attribute code: groen is gewoon aanwezig.sypie schreef op zondag 18 januari 2026 @ 21:03:
Zijn er ervaringen met de KNMI weercodes? Eerder was die groen, geel, oranje of rood. Nu is die niet meer groen maar "Niet meer beschikbaar". Dat is natuurlijk lastig wanneer je de betreffende kaart voorwaardelijk zichtbaar hebt op je dashboard.
Ik zie dat ik niet helemaal volledig ben geweest. Ik gebruik de KNMI via de Scrape integratie. Er worden 2 waarden geschraapt: de weercode en de beschrijving daarbij. Zoals nu: "Code geel In het noordwesten plaatselijk dichte mist " De code is "geel" de omschrijving is wat er achter staat.synoniem schreef op zondag 18 januari 2026 @ 21:09:
[...]
Bij mij is de weercode een attribute van binary_sensor.knmi_warning, de sensor zelf is off maar attribute code: groen is gewoon aanwezig.
De WireGuard permanent aan kost je hooguit wat extra batterij. Afhankelijk van omstandigheden kan dat oplopen tot 5-10%. Al mijn dns verkeer gaat er ook overheen (pihole).Hippe Lip schreef op zondag 18 januari 2026 @ 09:52:
[...]
@guido66 en @Driek
Dat heb ik dus nóg eenvoudiger door die WG-tunnel permanent aan te laten staan op mijn iPhone, iPad en laptop, of ik nou thuis ben of niet. En ik heb nog niet gemerkt dat die ooit in de weg zit.
Dus HA benaderen, via app of op een andere manier, kan dan altijd op dezelfde manier. Eenvoudiger kan niet.
Tailscale permanent aan kost je trouwens 10-20%, die doet nog iets meer blijkbaar.
Dit maar gedaan, kortste weg. Instellen valt achteraf gezien wel mee...Septillion schreef op zondag 18 januari 2026 @ 22:09:
Of misschien wisselen naar de integratie.
@FerraFerra schreef op zondag 18 januari 2026 @ 23:20:
Ik wil graag de stand van mijn analoge watermeter uitlezen. Homewizard watermeter pakt alleen het huidige verbruik, lees water wat door de leiding loopt. Wat is een handige manier? Webcam in de meterkast, snapshot maken en snapshot laten uitlezen door een LLM model?
Een modbus-watermeter installeren kan ook
Maar je voorstel voor een camera geeft wel de betrouwbaarste oplossing, lijkt me. Ik heb een pulsesensor die de liters telt, maar de teller zul je zelf bij moeten houden. De vraag is wat je mist bij een restart en of dit altijd goed blijft lopen. Een camera kan eventjes beeld missen, maar komt uiteindelijk altijd weer op de juiste meterstand terecht.
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
@DriekDriek schreef op zondag 18 januari 2026 @ 13:24:
[...]
in principe test ik alles met mijn mobiel via de browser, daar kan ik makkelijk wifi aan en uitzetten.
Precies wat ik ook doe, maar ik probeer alles wel zo simpel mogelijke te houden.
Eenvoud is kenmerk van het ware.
Gosh, ik heb dat verhaal bekeken, maar dat is verre van simpel.Ook heb ik deze howto gevonden om de fritz te gebruiken https://community.home-as...fritz-ddns-service/611990
Is het niet veel eenvoudiger alle andere hulpmiddelen weg te gooien en de instructie in de Fritzbox te volgen om een verbinding met Wireguard op te zetten? Je bent in 10 minuten klaar en je hebt een veilige tunnel naar huis.
En geen poorten die je open moet zetten op je FB. Die zouden me een onrustig gevoel geven.
Mijn HA is nooit bereikbaar geweest van buitenaf en met WG kon dat in één keer, zonder ook maar iets aan HA te hoeven wijzigen.
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Hippe Lip schreef op zondag 18 januari 2026 @ 23:51:
En geen poorten die je open moet zetten op je FB. Die zouden me een onrustig gevoel geven.
Er zal natuurlijk nog steeds een poort open staan, anders werkte WG ook niet
En WG is natuurlijk onzichtbaar. UDP verkeer (dus geen antwoord vereist zoals bij TCP) en WG antwoord niet op "fout" verkeer, zowel niet op verkeer dat geen WG verkeer is als verkeer dat niet van een geldig endpoint (/client) afkomstig is.
Zou je voor de Homewizard sensor geen helper oid kunnen maken die het verbruik bijhoudt?Ferra schreef op zondag 18 januari 2026 @ 23:20:
Ik wil graag de stand van mijn analoge watermeter uitlezen. Homewizard watermeter pakt alleen het huidige verbruik, lees water wat door de leiding loopt. Wat is een handige manier? Webcam in de meterkast, snapshot maken en snapshot laten uitlezen door een LLM model?
Als je wil/kunt solderen kun je zelf iets bouwen, ik heb al jaren deze meter op basis van esp32 in gebruik, werkt probleemloos: https://community.home-as...soldering-required/387686
LLM is ook een beetje overkill, libraries als EasyOCR of Tesseract kunnen dit ook.Ferra schreef op zondag 18 januari 2026 @ 23:20:
Webcam in de meterkast, snapshot maken en snapshot laten uitlezen door een LLM model?
Ik ben zelf vorige week overgestapt van een zelfbouw oplossing naar de kant en klare oplossing van muino:Ferra schreef op zondag 18 januari 2026 @ 23:20:
Ik wil graag de stand van mijn analoge watermeter uitlezen. Homewizard watermeter pakt alleen het huidige verbruik, lees water wat door de leiding loopt. Wat is een handige manier? Webcam in de meterkast, snapshot maken en snapshot laten uitlezen door een LLM model?
http://watermeter.muino.nl/
Werkt echt top!
Het lijkt toch niet helemaal goed te werken. Op dashboard staat dat de laadpaal vrij is maar als ik erop klik is die occupied, zie pics.Kiwi schreef op zondag 18 januari 2026 @ 18:16:
[...]
Thanks voor de feedback!
- Logo gaat in HA via een centrale repo dus ben daarvoor afhankelijk van een PR, zal vanzelf verschijnen als die is goedgekeurd
- Die stond inderdaad op m'n todo-lijst, is in 0.9.1 beschikbaar
- Slim, ik heb het toegevoegd aan de README
- De website weet ik op het moment nog even niet wat ik daarmee ga doen, heeft eigenlijk nog geen aandacht gehad. Is verder ook niet echt de intentie om die te ontwikkelen, was vooral even een visualisatie van de data voor mijzelf
:strip_exif()/f/image/n6mjpjAycEOizrr0UFPXUoKu.png?f=user_large)
Op basis van die meting stuur ik mijn afzuiging aan. Wat mij opvalt is dat tado dit omschrijft:
https://support.tado.com/...dity-measurements-updated
Dit is onzin, want via de api kreeg ik netjes een hele precieze meting om de 5 minuten. (temperatuur gaat wel snel gelukkig omdat dit 0,5 graden is.. dus daar is nog mee te werken). Kortom, de homekit integratie is beperkt hier. Voor de batterij e.d. gebruik ik dan nog wel de API. Maar daar is de rate limit prima voor te doen.
Ik kan tado op geen enkele manier contacteren lijkt het, om hierover vragen te stellen. Zijn er mensen die hier een oplossing voor hebben? Op zich is het aanturen op 5% verschil natuurlijk mogelijk. Maar ik heb een meer granulaire regeling nu. Anders wordt het een losse vochtigheid sensor plaatsen (beetje jammer aangezien die functie al in de tado's zitten)
In mijn configuration.yaml:
YAML:
1
| modbus: !include modbus.yaml |
In de modbus.yaml:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
| - name: GROWATT_MTL #RS485to USB voor Growatt MTL type: serial baudrate: 9600 bytesize: 8 method: rtu parity: N port: /dev/serial/by-id/usb-1a86_USB_Serial-if00-port0 stopbits: 1 sensors: #3 Growatt - name: Growatt_MTL_power unique_id: Growatt_MTL_power precision: 0 address: 12 scan_interval: 10 input_type: input slave: 22 scale: 0.1 unit_of_measurement: W state_class: measurement device_class: power - name: Growatt_MTL_load unique_id: Growatt_MTL_load precision: 1 address: 3 #scan_interval: 10 input_type: holding slave: 22 unit_of_measurement: "%" device_class: power - name: Growatt_MTL_total_energy1 unique_id: Growatt_MTL_total_energy1 precision: 1 address: 29 input_type: input slave: 22 scale: 0.1 data_type: uint16 unit_of_measurement: kWh state_class: measurement |
Okay, dat had ik niet verwacht. Dus je kan zelf custom integratie maken maar geen logo geven zonder HA support...Kiwi schreef op zondag 18 januari 2026 @ 18:16:
[...]
Thanks voor de feedback!
- Logo gaat in HA via een centrale repo dus ben daarvoor afhankelijk van een PR, zal vanzelf verschijnen als die is goedgekeurd
Zou ik denk ik primair als attribute doen gezien het toch nooit (amper) wijzigt. Of anders als default disabled sensor ernaast. Ben je niet onnodige "states" aan het opslaan.- Die stond inderdaad op m'n todo-lijst, is in 0.9.1 beschikbaar
Dan misschien daar alleen naar je HA integratie wijzen.- De website weet ik op het moment nog even niet wat ik daarmee ga doen, heeft eigenlijk nog geen aandacht gehad. Is verder ook niet echt de intentie om die te ontwikkelen, was vooral even een visualisatie van de data voor mijzelf
Na nu paar keer gezien te hebben vind ik de device class plug toch wel wat verwarrend... Omdat je toch meer geïnteresseerd bent dat hij leeg is dan vol is icoon met een streep erdoor voor beschikbaar voor mijn gevoel wel verwarrend. Ook zie ik de state icon ook niet wisselen van kleur. In hoe verre kan je dat aanpassen vanuit een custom integratie? Want zo te zien kan je de naam dus zelf aanpassen voor de states?
Want zo ver ik weet zou de boel weer vanzelf available moeten komen zodra er wel gelezen kan worden. Op de achtergrond zou HA gewoon elk scan interval weer een poging moeten doen en zodra die lukt de sensor weer available maken.
Kan je anders de volgende dag, als hij unavailable is en je zeker weet dat je omvormer weer wakker is, eens via Dev tools => Actions de homeassistant.update_entity uit willen voeren op een van de entities. Komt hij dan wel weer available?
Bedoel je de occupied in de sensor naam? Want dat is gewoon een statische naam van de sensor. De sensoren die je laat zien in de screenshot geven de volgende situatie aan:richards3 schreef op maandag 19 januari 2026 @ 09:36:
[...]
Het lijkt toch niet helemaal goed te werken. Op dashboard staat dat de laadpaal vrij is maar als ik erop klik is die occupied, zie pics.
[Afbeelding]
[Afbeelding]
- Laadpaal: laadpunt(en) beschikbaar (want laadpunt 1 is beschikbaar)
- Laadpunt 1: beschikbaar
- Laadpunt 2: bezet
Dat van de logo's vond ik inderdaad ook vreemd. Heeft er mee te maken dat ze niet alle logo's van core integraties willen mee leveren standaard, maar waarom het dan ook voor custom components zo gaat is mij niet 100% duidelijk.Septillion schreef op maandag 19 januari 2026 @ 10:25:
[...]
Okay, dat had ik niet verwacht. Dus je kan zelf custom integratie maken maar geen logo geven zonder HA support...
[...]
Zou ik denk ik primair als attribute doen gezien het toch nooit (amper) wijzigt. Of anders als default disabled sensor ernaast. Ben je niet onnodige "states" aan het opslaan.
[...]
Dan misschien daar alleen naar je HA integratie wijzen.
Na nu paar keer gezien te hebben vind ik de device class plug toch wel wat verwarrend... Omdat je toch meer geïnteresseerd bent dat hij leeg is dan vol is icoon met een streep erdoor voor beschikbaar voor mijn gevoel wel verwarrend. Ook zie ik de state icon ook niet wisselen van kleur. In hoe verre kan je dat aanpassen vanuit een custom integratie? Want zo te zien kan je de naam dus zelf aanpassen voor de states?
Totaal aantal laadpunten op een laadpaal zit er inderdaad als attribute in en niet als losse sensor
Wat betreft de plug device class ben ik zelf ook nog niet 100% overtuigd. De andere device class (hier staan ze allemaal) die ik overwoog was occupancy, maar met de custom status teksten leek mij het icoon van de stekker uiteindelijk toch duidelijker.
Wat het denk ik het meest verwarrend maakt is zoals je zegt dat je eigenlijk zou denken dat de sensor ON moet geven als het punt beschikbaar is, maar dit werkt dan weer tegenstrijdig met vele andere sensoren in HA (occupancy, presence, plug etc.) waardoor ik liever gelijk blijf aan Home Assistant.
De kleur van de sensor zou automatisch gewoon mee moeten kleuren met de status, wel kan het zijn dat je in je dashboard nog
1
| state_color: true |
Andere icoontjes is wel mogelijk om in te stellen, maar ik heb daar nog geen betere alternatieven voor gevonden in de MDI library.
Qua state color, ik kijk bij het device. Daar heb je geen invloed op wel/niet kleur en zou ik gewoon kleur verwachten.
:strip_exif()/f/image/1efmHaIS8Z0MRB4fVTIO0cxM.png?f=user_large)
Qua tekst zou ik ook alleen spreken van "Charge point available" gezien je toch moet checken met de andere entity hoeveel. Als je deze entity gebruikt ben je denk ik vooral gedesinteresseerd of er één beschikbaar is ja of nee. De (s) maakt het naar mijn idee onnodig rommelig.
[ Voor 21% gewijzigd door Septillion op 19-01-2026 11:17 ]
Ja, op dag 1 werken de sensoren prima. Ik zal dit morgen checken. Ik heb het weer aan de praat, maar vraag niet wat de oorzaak is. Aan de kabels gerommeld, andere kabel gebruikt, eerst foutmelding daarna wel OK. Zeg het maar. Thanks voor het reageren in ieder geval. Ik kom er op terug.Septillion schreef op maandag 19 januari 2026 @ 10:37:
@fissa Gedurende de eerste dag updaten de sensoren wel netjes?
Want zo ver ik weet zou de boel weer vanzelf available moeten komen zodra er wel gelezen kan worden. Op de achtergrond zou HA gewoon elk scan interval weer een poging moeten doen en zodra die lukt de sensor weer available maken.
Kan je anders de volgende dag, als hij unavailable is en je zeker weet dat je omvormer weer wakker is, eens via Dev tools => Actions de homeassistant.update_entity uit willen voeren op een van de entities. Komt hij dan wel weer available?
Kun je de code daarvoor delen hier? Ik ben ook bezig geweest met die afvalwijzer (Waste Collection Schedule), maar heb het nooit echt afgemaakt. Dit ziet er wel duidelijk en netjes uit.blatenja schreef op maandag 19 januari 2026 @ 10:59:
Nu we toch bezig zijn met de tabjes maken, ook maar gelijk een tab gemaakt met de ophaaldagen van de afvalwijzer. Werkt ook leuk, wel even kloten met de layout, gezien ik niet te veel met HACS wil doen met allerlei custom-made layout add-ons. Gewoon via het standaard product dus wat in elkaar gezet.
[Afbeelding]
[ Voor 6% gewijzigd door Hippe Lip op 19-01-2026 11:36 ]
Verdraagzaamheid is het hoogste gebod
en wie dat niet eert die schoppen we rot.
<John O`Mill>
Zet je code tussen [code=yaml] [/code] tags om het goed leesbaar te houden; ook makkelijker voor de eventuele foutopsporing.
Lees ook eerst even de topicstart voor je je vraag plaatst, wellicht wordt je vraag daar al beantwoord. Wil je pronken met je setup mag dat in Home Assistant - Show je setup.