Mizgala28 schreef op woensdag 14 december 2022 @ 22:18:
[...]
Dit dus
Daarnaast verwacht ik niet hetzelfde type vrijheid zoals op Android of zelfs de Mac OS, puur omdat Apple dit anders allang had gedaan met iOS.
Maar wat ik erger vind is de drama die mensen ervan maken, Mac OS staat het toe en daar klaagt niemand over, maar nu men dit op iOS wil gedragen veel mensen zich alsof het einde van de wereld is.
Even terzijde dat whatsapp, email, marktplaats, sms en ga zo door scams een groter probleem zijn anno nu.
Als het allemaal prima op Android werkt al die jaren dan kan het ook prima op iOS werken, want ondanks dat je op Android een 3rd party store kan gebruiken, weinig mensen die dat doen (en als wel dan soms Samsung gebruikers) en meeste weten niet eens dat het kan.
Hetzelfde met APKs, vroeger was het inderdaad een kwestie van "op installeren" drukken en hoppa, malafide app geïnstalleerd.
Nu mag je eerst door menu's graven voordat je die optie aan kunt zetten, want het staat uit en je kunt niks installeren zonder die permissie.
En zoals mijn discussie elders online vandaag, wat is het probleem als er straks andere web engines toegestaan worden op iOS?
Op Windows, Linux, Android en Mac OS kan dit al jaren, op iOS niet en nu er geruchten komen dat het misschien wel straks kan, heb je mensen die er bang voor zijn qua veiligheid?
ongelofelijk
Wat Apple hier doet is hooguit meer keuze en vrijheid geven, ze geven je de sleutel van je kooi en als je deze niet wil gebruiken, dan doe je dat niet.
Mijn eerste smartphones waren iPhones, later 9 jaar lang Android en nu weer terug bij iOS, en persoonlijk ben ik blij dat ik "die trip" heb gemaakt, omdat ik tenminste niet onnodig "bang ben" voor het onbekende zoals sommige mensen dat lijken te doen, beide systemen hebben zo hun voor en nadelen.
Je hoeft het niet te gebruiken, ik heb werkelijk niemand persoonlijk (anonieme mensen online tellen niet mee) gekend die een 3rd party store installeerde op Android, het is niet nodig, meeste mensen weten niet eens dat het kan, en dus gebruikt men Google Play Store.
Qua APKs bijna hetzelfde verhaal, een enkeling die het paar keer gebruikt voor een app die niet meer op de Store staat, en qua browsers gebruiken de meeste mensen Chrome of Samsung browser, omdat dat met hun toestel mee kwam.
Ik zie dit niet anders gebeuren op iOS, meeste mensen zullen het niet gebruiken, en bijna net zo veel zullen niet eens weten dat het überhaupt kan.
Het is vooral bedoeld voor dat kleine niche die dit wel wil, en als Apple dit goed aanpakt dan is er geen privacy issue en ook geen virussen.
Tenzij Apple bewust het zo implementeert dat het alles open en bloot open gooit, wat totaal niet nodig is, maar wat ik Apple eventueel zie doen om achteraf te kunnen zeggen "zie je wel".
Nee, niks zie je wel als zoiets gebeurt, Mac OS, Windows, Linux en Android hebben bewezen dat je vrijheid en veiligheid kunt combineren, en de drama die men maakt omdat "Apple straks 3rd party stores toestaat" doet mij denken aan de drama van mensen die zeggen dat lightning prima is, terwijl diezelfde Apple USB-C op iPads en Mac al langer gebruikt.
Ik weet dat wat ik zeg een rant is en dat het bepaalde mensen op hun tenen trapt, maar als ik lees wat voor
onzin men beweert hierover... stap even uit je bubbel, keuzes bestaan voor een reden, je hoeft het niet te gebruiken, maar die keuze is er en je kunt het eventueel negeren.
We hebben het hier over een bedrijf die vroeger niet eens toestond om je eigen wallpaper in te stellen, en die nu na 16 iOS versies nog steeds iconen alleen van links naar rechts, van boven naar beneden toestaat.
Het is juist goed dat Apple zich aanpast.
Maar ik heb genoeg gezegd, te veel zelfs want bepaalde mensen blijven gewoon drama van maken ongeacht wat.
[
Afbeelding]
ik vraag mij überhaupt af waar men zo bang voor is, lijkt wel alsof mensen gewoon het echt niet beter weten en in een bubbel leven