@Joris273 Nee, dat werkt alleen met een door Hoymiles ondersteunde meter. Zie hier.

  • tonwes99
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 21:20
Hermarcel schreef op zondag 15 juni 2025 @ 22:28:
@Joris273 Nee, dat werkt alleen met een door Hoymiles ondersteunde meter. Zie hier.
Maar… dit wil je alleen bij negatieve teruglevertarieven, iedere cent die je krijgt is welkom. En… eigenlijk wil je altijd met negatieve tarieven je opwekking stoppen, ongeacht wat je energiemeter zegt. Immers, zelf een thuishaven of boiler voedt je dan liever uit het net.

Dus… er moet een koppeling zijn met internet-tarief-info. Dus Home Assistant met Open-DTU of Hoymiles-DTU integratie lijkt onvermijdelijk.

  • Joris273
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 10-04 20:11
tonwes99 schreef op maandag 16 juni 2025 @ 11:20:
[...]

Maar… dit wil je alleen bij negatieve teruglevertarieven, iedere cent die je krijgt is welkom. En… eigenlijk wil je altijd met negatieve tarieven je opwekking stoppen, ongeacht wat je energiemeter zegt. Immers, zelf een thuishaven of boiler voedt je dan liever uit het net.

Dus… er moet een koppeling zijn met internet-tarief-info. Dus Home Assistant met Open-DTU of Hoymiles-DTU integratie lijkt onvermijdelijk.
Als het terugleveren me een paar tientjes in de maand oplevert, wordt de teruglevering gewoon gestaakt. Op dit moment lever ik ongeveer 10000kWh terug.

Ik profiteer in de winter dan wel van relatief veel opbrengst, anders zou ik de panelen er in zijn geheel wel af kunnen halen.

Het probleem met HA vind ik een beetje dat de boel het te regelmatig door updates van óf de HA-software óf updates van de website/webservice via welke een device wordt gemanaged, niet meer doet. En daar ben ik een beetje klaar mee.

  • smart_home
  • Registratie: September 2024
  • Laatst online: 27-09-2025
markduffy schreef op dinsdag 20 mei 2025 @ 11:41:
[...]


Update, inmiddels heb in telefonisch contact gehad en per mail.

Ik kan alleen een DIY account krijgen.
Daar kan de installatie niet aan overgedragen worden.
ik kan installateursaccounts aanmaken, laat het even weten.

  • Tazzios
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 22:10

Tazzios

..

Donderdag een 595watt bifacial paneel aan de Hoymiles HMS-500W-1T met geïntegreerde WiFi gehangen. De omvormer kan zelfs 565watt stabiel volhouden lijkt het uit de metingen van vrijdag. :)

  • Ross11
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 00:35
Hardware configuration error vanaf vandaag iemand bekend met deze foutmelding .

Opnieuw starten heeft geen effect .

Ross


  • ercolano
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 20:37
meer mensen geen opwek gegevens meer in de s-miles cliud of app ? Bij mij sinds 6 augustus 0, terwijl de P1 wel degelijk flink uitslaat.

Iemand al wat gehoord van de interface met HA om het vermogen te kunnen regelen ? Waren ze meer bezig werd mij verteld, soon , very soon, maar dat als al paar maanden geleden.

Gasloos | Pana 9J | 300l boiler | 8000wp | PHEV


  • mhoogendam
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 20:24
Ik heb gewoon data. DTU al eens herstart?

  • Evrard
  • Registratie: Januari 2024
  • Laatst online: 27-03 21:56
Er is een nieuwe versie firmware uit voor de dtu pro-s
Vondi ik op frans forum. Hieronder de vertaling. Let op, er staat Steeds dtu pro 5. Die 5 moet S zijn:

Hoymiles DTU Pro-5 Update – Versie V00.06.05:

Moet ik het installeren?
Dit document biedt uitgebreide en gedetailleerde informatie over update V00.06.05 (ook bekend als firmware 5.02) voor Hoymiles DTU Pro-5 gateways. Het onderzoekt de nieuwe functies, mogelijke voordelen, bijbehorende risico's en installatieaanbevelingen. Deze update is sinds augustus 2025 beschikbaar in de S-Miles-cloud voor veel Europese gebruikers.

1. Wat biedt deze update? Versie V00.06.05 introduceert een belangrijke nieuwe functie: dynamische verdeling van vermogensbeperking. - Voorheen: het maximaal toegestane vermogen (bijv. 800 W) werd strikt verdeeld over de MPPT-kanalen van de omvormer (bijv. 200 W per ingang op een 4-MPPT). - Daarna: als sommige modules minder produceren (schaduw, andere oriëntatie), kunnen de andere compenseren om het totale toegestane vermogen te bereiken. Deze wijziging maakt realtime optimalisatie van de productie mogelijk, met name in gevallen van ongelijkmatige productie tussen panelen.

2. Overige verbeteringen -
Betere communicatie tussen de DTU Pro-5 en S-Miles Cloud - Mogelijke verbetering van de firmwarestabiliteit - Updates van interne diagnostiek en betere ondersteuning voor nieuwe micro-omvormermodellen - Kleine bugfixes gemeld voor oudere versies

3. Waarom deze update overwegen? Mogelijke productiewinst in gedeeltelijk beschaduwde of multi-georiënteerde installaties. Verbeterde flexibiliteit in geïnjecteerd vermogensbeheer. Minder verliezen veroorzaakt door vaste beperkingen. Betere naleving van regels voor vermogensbeperking in bepaalde regio's. Toekomstige ondersteuning voor nieuwe optimalisatiesoftwarefuncties.

4. Wat zijn de potentiële risico's? - - - -
Mogelijkheid van softwarefouten die nog niet op grote schaal zijn gedetecteerd. Tijdelijke incompatibiliteit met bepaalde oudere versies van micro-omvormers of DTU's. Resetten of gegevensverlies tijdens de update (zeldzaam). Onomkeerbare installatie in sommige gevallen: het is niet altijd mogelijk om terug te keren naar een eerdere versie. Hoymiles-interventie is vereist voor installatie of terugdraaien. Sommige gebruikers melden instabiel gedrag gedurende de eerste paar dagen na de update, wat vaak wordt opgelost door opnieuw op te starten of een extra update uit te voeren.

5. Voorwaarden waaraan moet worden voldaan: - Gebruik een officiële Hoymiles DTU (DTU Pro-5). - Zorg ervoor dat de gateway is verbonden met de S-Miles cloud. - Registreer de gateway met een geldig gebruikersaccount. Houd er rekening mee dat u contact kunt opnemen met de support in geval van problemen. - Noteer de huidige instellingen (versie, configuratie) voordat u de update uitvoert.

6. Hoe werkt de update? -
Deze wordt **op afstand door Hoymiles** uitgevoerd op verzoek via de S-Miles cloud of hun klantenservice. - De update duurt enkele minuten (5 tot 15 minuten). - In de meeste gevallen is handmatig opnieuw opstarten niet nodig. - Het is raadzaam de stroomvoorziening tijdens de update niet los te koppelen.

7. Wanneer is het beter om te wachten: - Als de installatie perfect werkt zonder schaduw of stroombeperkingen. - Als u oudere of hybride micro-omvormers hebt die niet officieel als compatibel zijn aangemerkt. - Als u twijfelt over de stabiliteit van de Hoymiles-cloud in uw regio. - Als u geen back-upoplossing hebt in geval van een softwarefout.

8. Slotaanbevelingen: - Deze update is zeer nuttig bij suboptimale installaties (schaduw, meerdere oriëntaties). - De update is minder urgent bij conventionele installaties zonder beperkingen. - Het wordt aanbevolen om de update **in samenwerking met Hoymiles Support** uit te voeren. - Bij twijfel is het verstandig om een paar weken te wachten om meer feedback van gebruikers te verzamelen.

Conclusie
Versie V00.06.05 markeert een stap voorwaarts in intelligent energiebeheer met Hoymiles-gateways. Het is veelbelovend, maar zoals elke update is het niet zonder risico's. Een persoonlijke beoordeling van uw situatie is essentieel voordat u de sprong waagt.

  • ercolano
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 20:37
mhoogendam schreef op zaterdag 9 augustus 2025 @ 20:41:
Ik heb gewoon data. DTU al eens herstart?
Nu een hardere met stekker er uit. Zag na opstarten een nieuwe firmware (V01.01.00) klaar staan. Was me niet eerder opgevallen. Geïnstalleerd en alles werkt weer.

Gasloos | Pana 9J | 300l boiler | 8000wp | PHEV


  • Canis Lupus
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 10-04 12:14

Canis Lupus

Vosbot

Voor hen die ook tegen deze Error aan lopen: "125 - Grid configuration parameter error"
  • Ik heb 4 omvormers (4-4-4-2) : 14 panelen
  • Sinds Februari gebruik ik de DTU Pro niet meer, maar OpenDTU, deze lees ik uit in Home Assistant
  • Gisteren kwam ik bij het updaten van Firmware OpenDTU achter dat 1 omvormer (met 2 panelen) sinds 29 juli geen stroom meer opwekte
  • Oorzaak was bovengenoemde error 125. Viel me op dat deze omvormer als enige een afwijkend Grid Profile had: "US - NA_IEEE1547_240V"
Oplossing:
  • Hoymiles DTU Pro weer even aansluiten, na paar minuten hebben panelen weer contact hiermee.
  • Dan de S-Cloud omgeving openen (kan gewoon via web browser, hoeft niet via app): hierin was te zien dat installatie in "Alarm" stand stond
  • Help aanvraag doen via Chat functie. Op afstand kunnen ze de Grid Profile herstellen :)
Was daarmee binnen 30 mins gefixed, waarschijnlijk stuk sneller dan via de installateur.

CD's&LP's - Last.fm - About me - PSN&Xbox: CanisLupusNL


  • Ross11
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 00:35
Beetje vreemd dat het grid profiel zomaar veranderd zonder dat de omvormer met Hoymiles cloud verbonden is.
Met OpenDTU heb ik geen cloud omgeving met Hoymiles.
Zou zomaar kunnen dat de omvormer na verloop van tijd contact zoekt met Hoymiles, en dit niet kan, en dan maar een soort basis grid profiel insteld, een soort check op updates.
Heb de tweede omvormer met dit probleem.
Weinig belang bij om een DTU-Pro aan te schaffen.

Ross


  • Horla
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 11-04 12:33
Speedy-Andre schreef op zaterdag 5 april 2025 @ 22:23:
Misschien interessant voor wie Open DTU gebruikt, die log ik in HA die het weer naar PVoutput stuurt :)

Mijn automatisering is eenvoudig, ik trigger op een verandering van het (AC) vermogen en voor het mooie kan je tussen zon op/onder aangeven.
Stomme vraag maar wat automatiseer je juist? Ik heb bovenstaande gedaan en ik kan wel een automatisering maken die triggert bij verandering van het vermogen maar wat moet je laten uitvoeren? Dat rest_command kan ik toch niet laten uitvoeren bij een automatisering want die heeft geen naam of niets?

edit: Ik had mijn HA niet herstart waardoor hij post_pvoutput_data niet vond. configuration.yaml opnieuw laten inladen was niet voldoende |:(

[ Voor 9% gewijzigd door Horla op 23-08-2025 15:41 ]


  • Speedy-Andre
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 02:05

Speedy-Andre

Sony ZL, XA, Nokia XR20

Horla schreef op zaterdag 23 augustus 2025 @ 15:23:
[...]

Stomme vraag maar wat automatiseer je juist? Ik heb bovenstaande gedaan en ik kan wel een automatisering maken die triggert bij verandering van het vermogen maar wat moet je laten uitvoeren? Dat rest_command kan ik toch niet laten uitvoeren bij een automatisering want die heeft geen naam of niets?
Niet zo heel stom, ik heb wat code geleend van een andere omvormer om dit te kunnen doen :9

Dit is mijn action:
code:
1
2
3
4
action: rest_command.post_pvoutput_data
metadata: {}
data: {}
response_variable: pvo log


In HA zie je de action als RESTful Command 'rest_command.post_pvoutput_data'

Dit staat in de configuration.yaml:
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
rest_command:
  post_pvoutput_data:
    url: "https://pvoutput.org/service/r2/addstatus.jsp"
    method: POST
    headers:
      X-Pvoutput-Apikey: !secret pvoutput_api_key
      X-Pvoutput-SystemId: !secret pvoutput_system_id
     
    payload: >
      {{
        "d=" ~ now().strftime('%Y%m%d') ~
        "&t=" ~ now().strftime('%H:%M') | urlencode ~
        "&v1=" ~ states('sensor.hm700_yieldday') | float | int ~
        "&v2=" ~ states('sensor.hm700_power') | float | int ~
        "&v7=" ~ states('sensor.hm700_ch1_voltage') | float | int ~
        "&v8=" ~ states('sensor.hm700_ch2_voltage') | float | int ~
        "&v9=" ~ states('sensor.hm700_ch1_power') | float | int ~
        "&v10=" ~ states('sensor.hm700_ch2_power') | float | int ~
        "&v11=" ~ states('sensor.hm700_ch1_yieldday') | float | int ~
        "&v12=" ~ states('sensor.hm700_ch2_yieldday') | float | int
       }}
    content_type: "application/x-www-form-urlencoded"
[/post]

Je hebt uiteraard een 'secret' bestand nodig waar de api e.d. in staat.

PVoutput 2x Toshiba Daiseikai 8 3,5kW, Atlantic Explorer V3 200l coil. Gasloos aug 2016, 8620Wp, Monoblock Panasonic J 7kW met radiatoren, 7-4-2026 48,2kWh Balans Energie


  • Horla
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 11-04 12:33
Speedy-Andre schreef op zaterdag 23 augustus 2025 @ 15:53:
[...]

Niet zo heel stom, ik heb wat code geleend van een andere omvormer om dit te kunnen doen :9
Bedankt, was uiteindelijk zo eenvoudig als gewoon HA eens herstarten. Ik heb voorlopig het zo ingesteld dat hij elke vijf minuten loopt enkel tussen zon op en onder en als de omvormer iets doet:
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
alias: Tuinhuis naar PVOutput
description: ""
triggers:
  - minutes: /5
    trigger: time_pattern
conditions:
  - condition: sun
    before: sunset
    after: sunrise
  - condition: numeric_state
    entity_id: sensor.hms_2000_4t_power
    above: 0
actions:
  - action: rest_command.post_pvoutput_data
    data: {}
mode: single

  • Speedy-Andre
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 02:05

Speedy-Andre

Sony ZL, XA, Nokia XR20

Een herstart helpt idd, anders leest ie de boel niet opnieuw in.
Ik heb oled op de OpenDTU, dan kan ik het zien als hij een keer hangt maar HA kan dat ook signaleren.

PVoutput 2x Toshiba Daiseikai 8 3,5kW, Atlantic Explorer V3 200l coil. Gasloos aug 2016, 8620Wp, Monoblock Panasonic J 7kW met radiatoren, 7-4-2026 48,2kWh Balans Energie


  • Canis Lupus
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 10-04 12:14

Canis Lupus

Vosbot

Ross11 schreef op vrijdag 22 augustus 2025 @ 00:43:
Beetje vreemd dat het grid profiel zomaar veranderd zonder dat de omvormer met Hoymiles cloud verbonden is.
Met OpenDTU heb ik geen cloud omgeving met Hoymiles.
Zou zomaar kunnen dat de omvormer na verloop van tijd contact zoekt met Hoymiles, en dit niet kan, en dan maar een soort basis grid profiel insteld, een soort check op updates.
Heb de tweede omvormer met dit probleem.
Weinig belang bij om een DTU-Pro aan te schaffen.
Raar inderdaad. Hoymiles support gaf ook niet echt een verklaring. Het was ongeveer een half jaar na uitzetten Hoymiles DTU Pro, en dan maar 1 vd 4 omvormers. Eens in de gaten houden maar...

CD's&LP's - Last.fm - About me - PSN&Xbox: CanisLupusNL


  • EBOOZ
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 11-04 11:00
Ik heb sinds vorige week 7 panelen en 2x HMS-800-2T + 1x HMS-1600-4T.

Van de week de OpenDTU binnen gekregen en aangeslingerd :) Beide HMS-800-2T's werken, maar de HMS-1600-4T komt niet online. Ook niet na een dag (met zon) wachten.

ChatGPT geeft me allemaal opties in OpenDTU over radio aanpassen, bind key toevoegen, model aanpassen, etc. maar deze opties zitten niet in de UI. Ik heb uiteraard ook gespeeld met het omschakelen van de groep voor minimaal 5 minuten in de hoop dat de 1600-4T online komt, maar dat hielp ook niet.

Mijn 1600-4T heeft firmware versie V02.00.04 en op basis daarvan krijg ik nu de volgende twee suggesties:
  1. OpenDTU-OnBattery flashen en gebruiken
  2. Firmware downgrade aanvragen bij Hoymiles
Is er hier iemand waarbij één van deze twee opties heeft gewerkt? Of zijn er misschien nog andere opties?

Als ik OpenDTU uitschakel en de Hoymiles DTU-Pro weer aanzet dan werken alle drie de inverters wel weer. Een hardware fout of verkeerd aangesloten kabels lijkt me daarmee uitgesloten. Ik heb daarnaast de OpenDTU een verdieping hoger gezet om te kijken of het misschien iets met het signaal te maken had.

[ Voor 12% gewijzigd door EBOOZ op 04-09-2025 14:10 ]


  • PCan
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 09-04 08:47
#Raar
Ontdekte dat mijn DTU-Lite-S en beide MO's HWS-1000 en HWS-2000 sinds donderdag (vandaag is maandag) offline stonden. Geen idee waarom.
Restten werkte niet. Dus gewoon de stekker DTU eruit en na een tijdje er weer in.
Na een minuut brandde het groene lampje weer en na 20 minuten kwamen ook de apparaten weer online.
Volgens HomeWizzard echter, hebben de panelen normaal hun werk gedaan en energie geleverd al die dagen.
Daar is echter dus helemaal niets van te zien in de S-miles app.

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

PCan schreef op maandag 8 september 2025 @ 10:23:
#Raar
Ontdekte dat mijn DTU-Lite-S en beide MO's HWS-1000 en HWS-2000 sinds donderdag (vandaag is maandag) offline stonden. Geen idee waarom.
Restten werkte niet. Dus gewoon de stekker DTU eruit en na een tijdje er weer in.
Na een minuut brandde het groene lampje weer en na 20 minuten kwamen ook de apparaten weer online.
Volgens HomeWizzard echter, hebben de panelen normaal hun werk gedaan en energie geleverd al die dagen.
Daar is echter dus helemaal niets van te zien in de S-miles app.
Klinkt gewoon als een hickup in de netwerkverbinding voor de statistieken.

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


  • jur!
  • Registratie: Juli 2015
  • Laatst online: 01-04 16:28
Evrard schreef op zondag 10 augustus 2025 @ 11:04:
Er is een nieuwe versie firmware uit voor de dtu pro-s
Vondi ik op frans forum. Hieronder de vertaling. Let op, er staat Steeds dtu pro 5. Die 5 moet S zijn:

Hoymiles DTU Pro-5 Update – Versie V00.06.05:

Moet ik het installeren?
Dit document biedt uitgebreide en gedetailleerde informatie over update V00.06.05 (ook bekend als firmware 5.02) voor Hoymiles DTU Pro-5 gateways. Het onderzoekt de nieuwe functies, mogelijke voordelen, bijbehorende risico's en installatieaanbevelingen. Deze update is sinds augustus 2025 beschikbaar in de S-Miles-cloud voor veel Europese gebruikers.

1. Wat biedt deze update? Versie V00.06.05 introduceert een belangrijke nieuwe functie: dynamische verdeling van vermogensbeperking. - Voorheen: het maximaal toegestane vermogen (bijv. 800 W) werd strikt verdeeld over de MPPT-kanalen van de omvormer (bijv. 200 W per ingang op een 4-MPPT). - Daarna: als sommige modules minder produceren (schaduw, andere oriëntatie), kunnen de andere compenseren om het totale toegestane vermogen te bereiken. Deze wijziging maakt realtime optimalisatie van de productie mogelijk, met name in gevallen van ongelijkmatige productie tussen panelen.

2. Overige verbeteringen -
Betere communicatie tussen de DTU Pro-5 en S-Miles Cloud - Mogelijke verbetering van de firmwarestabiliteit - Updates van interne diagnostiek en betere ondersteuning voor nieuwe micro-omvormermodellen - Kleine bugfixes gemeld voor oudere versies

3. Waarom deze update overwegen? Mogelijke productiewinst in gedeeltelijk beschaduwde of multi-georiënteerde installaties. Verbeterde flexibiliteit in geïnjecteerd vermogensbeheer. Minder verliezen veroorzaakt door vaste beperkingen. Betere naleving van regels voor vermogensbeperking in bepaalde regio's. Toekomstige ondersteuning voor nieuwe optimalisatiesoftwarefuncties.

4. Wat zijn de potentiële risico's? - - - -
Mogelijkheid van softwarefouten die nog niet op grote schaal zijn gedetecteerd. Tijdelijke incompatibiliteit met bepaalde oudere versies van micro-omvormers of DTU's. Resetten of gegevensverlies tijdens de update (zeldzaam). Onomkeerbare installatie in sommige gevallen: het is niet altijd mogelijk om terug te keren naar een eerdere versie. Hoymiles-interventie is vereist voor installatie of terugdraaien. Sommige gebruikers melden instabiel gedrag gedurende de eerste paar dagen na de update, wat vaak wordt opgelost door opnieuw op te starten of een extra update uit te voeren.

5. Voorwaarden waaraan moet worden voldaan: - Gebruik een officiële Hoymiles DTU (DTU Pro-5). - Zorg ervoor dat de gateway is verbonden met de S-Miles cloud. - Registreer de gateway met een geldig gebruikersaccount. Houd er rekening mee dat u contact kunt opnemen met de support in geval van problemen. - Noteer de huidige instellingen (versie, configuratie) voordat u de update uitvoert.

6. Hoe werkt de update? -
Deze wordt **op afstand door Hoymiles** uitgevoerd op verzoek via de S-Miles cloud of hun klantenservice. - De update duurt enkele minuten (5 tot 15 minuten). - In de meeste gevallen is handmatig opnieuw opstarten niet nodig. - Het is raadzaam de stroomvoorziening tijdens de update niet los te koppelen.

7. Wanneer is het beter om te wachten: - Als de installatie perfect werkt zonder schaduw of stroombeperkingen. - Als u oudere of hybride micro-omvormers hebt die niet officieel als compatibel zijn aangemerkt. - Als u twijfelt over de stabiliteit van de Hoymiles-cloud in uw regio. - Als u geen back-upoplossing hebt in geval van een softwarefout.

8. Slotaanbevelingen: - Deze update is zeer nuttig bij suboptimale installaties (schaduw, meerdere oriëntaties). - De update is minder urgent bij conventionele installaties zonder beperkingen. - Het wordt aanbevolen om de update **in samenwerking met Hoymiles Support** uit te voeren. - Bij twijfel is het verstandig om een paar weken te wachten om meer feedback van gebruikers te verzamelen.

Conclusie
Versie V00.06.05 markeert een stap voorwaarts in intelligent energiebeheer met Hoymiles-gateways. Het is veelbelovend, maar zoals elke update is het niet zonder risico's. Een persoonlijke beoordeling van uw situatie is essentieel voordat u de sprong waagt.
Ik heb gisteren mijn Hoymiles DTU-PRO-s naar versie V00.06.05 gebracht, aangezien ik een aantal panelen heb die te maken krijgen met schaduw. (10 panelen die tegen de middag 1 voor 1 in de schaduw vallen).

Mijn installatie liep prima op de vorige firmware versie, maar ben toch wel benieuwd naar die productiewinst die deze update met zich mee zou brengen..

Update proces verliep soepel en heb nog geen problemen ervaren.
Nu afwachten of we ook daadwerkelijk productiewinst gaan boeken (aldus de patchnotes)... ik denk dat het lastig is omdat zo te bepalen.

We gaan het zien.

  • TwiSteD1
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 10-04 10:40
Volgens mij moet de firmware van de micro omvormer geupdate worden, om gebruik te maken van de "Power Distribution Logic"? Volgens deze post van Hoymiles werkt het vanaf versie 01.01.12. You need the inverter firmware 01.01.12 (for HMS-1600/1800/2000-4T ) https://www.photovoltaikf...00-1800-2000-4t/?pageNo=1

Het zou wel mooi zijn als het ook werkt bij mijn HMS 1600 4-T, want ik sluit 3 panelen aan die meer produceren dan 450 Wp. Als ik het goed begrijp wordt dan gekeken naar de uitgangs VA en wordt het DC limiet dynamisch verhoogd bij schaduw of als er een paneel minder is aangesloten.

Voorbeeld van iemand anders die 3 panelen heeft aangesloten en throttled naar 800W:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Yl-RYuvKVBFawhkl-26CHztbjH4=/x800/filters:strip_exif()/f/image/MItscJIWGKsgJ0N1vKVYBWjq.png?f=fotoalbum_large

[ Voor 24% gewijzigd door TwiSteD1 op 09-09-2025 10:54 ]


  • FreakNL
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 00:55

FreakNL

Well do ya punk?

Ik heb een jaar lang een prima werkende WiFi verbinding gehad met een HMS-800w-2t

Vandaag voor het eerst geen verbinding. Bij thuiskomst connectie gemaakt met de "eigen" wifi van de Hoymiles.. Er wordt gewoon stroom opgewekt verder.. Ik kan de WiFi opnieuw instellen maar connectie maken? Ho maar... Ook al een ander netwerk geprobeert, no dice...

Iemand een idee?

  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:30
Even vanavond het net eraf gooien, ik kom op mn werk ook weleens hangende microcontrollers zoals in BT en Wifi zitten tegen. Weet je zeker dat ie ge-reset is.

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


  • jur!
  • Registratie: Juli 2015
  • Laatst online: 01-04 16:28
TwiSteD1 schreef op dinsdag 9 september 2025 @ 10:50:
Volgens mij moet de firmware van de micro omvormer geupdate worden, om gebruik te maken van de "Power Distribution Logic"? Volgens deze post van Hoymiles werkt het vanaf versie 01.01.12. You need the inverter firmware 01.01.12 (for HMS-1600/1800/2000-4T ) https://www.photovoltaikf...00-1800-2000-4t/?pageNo=1

Het zou wel mooi zijn als het ook werkt bij mijn HMS 1600 4-T, want ik sluit 3 panelen aan die meer produceren dan 450 Wp. Als ik het goed begrijp wordt dan gekeken naar de uitgangs VA en wordt het DC limiet dynamisch verhoogd bij schaduw of als er een paneel minder is aangesloten.

Voorbeeld van iemand anders die 3 panelen heeft aangesloten en throttled naar 800W:
[Afbeelding]
De firmware van de modules kun je naar mijn idee niet zelf updaten.
Ik heb destijds via de chat in hoymiles S-Cloud contact opgenomen, hierop heeft hoymiles op afstand al mijn modules naar de laatste firmware versie gebracht.

Ik heb de volgende firmware versies:
HMS-1000-2T zitten nu op FW: V01.03.09
HMS-2000-4T zitten nu op FW: V02.00.04

Na de firmware update van de modules merkte ik wel echt verschil.
Ik heb hier last van een te hoge grid voltage, dat resulteerde vaak dat er een volledige HMS-2000-4T werd uitgeschakeld voor +/- 15 min.

Nu worden op de HMS-2000-4T eerst geprobeerd een aantal panelen minder terug te laten leveren alvorens ze alle 4 uit te schakelen. Daarnaast kijkt de HMS-2000-4T nu vaker of het grid voltage is gezakt om weer terug te gaan leveren. Met name met bewolkt weer staat de HMS-2000-4T hier een stuk minder vaak uit.

  • daveon
  • Registratie: December 2014
  • Laatst online: 07-04 11:54
wat doet een HMT-1800-4T (3fase omvormer) als de spanning van 1 fase (te)hoog oploopt ?
blijft hij dan over de andere 2 fase's zijn vermogen doorleveren of gaat hij uit (evt voor een x sec en dan weer nieuwe poging) ik kan hier niet veel over vinden ! zit deze te overwegen ten opzichte van een HMS-1800-4T.

4500WP zonnepanelen en 2x Marstek Venus E 5.12 v157.3 - CT003 V122 - BMS 215


  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:30
Nee, als 1 van de fases te hoog wordt gaan ze alle 3 offline.

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


  • tonwes99
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 21:20
daveon schreef op donderdag 18 september 2025 @ 23:46:
wat doet een HMT-1800-4T (3fase omvormer) als de spanning van 1 fase (te)hoog oploopt ?
blijft hij dan over de andere 2 fase's zijn vermogen doorleveren of gaat hij uit (evt voor een x sec en dan weer nieuwe poging) ik kan hier niet veel over vinden ! zit deze te overwegen ten opzichte van een HMS-1800-4T.
Gaat 100% uit naar ik mij herinner. Probeer 3-fase omvormers te vermijden. Liever meerdere 1-fase, kun je kiezen welke fase in jouw woonwijk het meest vergevelijk is.

  • Pseudoc
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 11-04 13:38
Ik ga wat schuiven met panelen op het huis. Voor een platdak systeem denk ik aan wat HM-700 aan te schaffen via Marktplaats omdat ze goedkoop zijn en met OpenDTU aan Home Assistant te hangen.
Mijn panelen die ik voor het platdak systeem ga gebruiken zijn Risen Titan full black 400wp.

De Risen Titans hebben een Voltage bij theoretisch maximum 34,39v. Een meer realistische NOCT heeft 31,91v.
De Hoymiles HM700 hebben een Voltage range van 16-60 (=OK), echter ook een "peak power MPPT" van 33-48v.
Hoe moet ik die laatste interpreteren? Is dit een range waarbinnen de 99,5% MPPT efficiëntie gehaald wordt en daar buiten net niet of is dit de enige range waarbinnen de MPPT goed werkt?

Met andere woorden; is het beter om een andere omvormer te kopen voor deze panelen of gaat het goed?

  • TwiSteD1
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 10-04 10:40
jur! schreef op woensdag 10 september 2025 @ 09:18:
[...]


De firmware van de modules kun je naar mijn idee niet zelf updaten.
Ik heb destijds via de chat in hoymiles S-Cloud contact opgenomen, hierop heeft hoymiles op afstand al mijn modules naar de laatste firmware versie gebracht.

Ik heb de volgende firmware versies:
HMS-1000-2T zitten nu op FW: V01.03.09
HMS-2000-4T zitten nu op FW: V02.00.04

Na de firmware update van de modules merkte ik wel echt verschil.
Ik heb hier last van een te hoge grid voltage, dat resulteerde vaak dat er een volledige HMS-2000-4T werd uitgeschakeld voor +/- 15 min.

Nu worden op de HMS-2000-4T eerst geprobeerd een aantal panelen minder terug te laten leveren alvorens ze alle 4 uit te schakelen. Daarnaast kijkt de HMS-2000-4T nu vaker of het grid voltage is gezakt om weer terug te gaan leveren. Met name met bewolkt weer staat de HMS-2000-4T hier een stuk minder vaak uit.
Hier liggen nu 3 zonnepanelen op het dak, wel met 13˚ O-W dus ik weet niet of ik de 400+ Watt uberhaupt ga halen. De micro is door support geupdate naar FW: V02.00.04 met PDL en werkt prima. In ieder geval mooi dat de micro sneller weer teruglevert, want hier is de netspanning ook vaak hoog.

Ik heb een tweedehands HMS 1600-4T en DTU-WLiteS overgenomen en met een Duits DIY account de DTU kunnen koppelen en een plant kunnen aanmaken. De firmware van de DTU zelf kun je makkelijk via de app updaten (nu V01.01.02).

  • TwiSteD1
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 10-04 10:40
Pseudoc schreef op zondag 21 september 2025 @ 06:32:
Ik ga wat schuiven met panelen op het huis. Voor een platdak systeem denk ik aan wat HM-700 aan te schaffen via Marktplaats omdat ze goedkoop zijn en met OpenDTU aan Home Assistant te hangen.
Mijn panelen die ik voor het platdak systeem ga gebruiken zijn Risen Titan full black 400wp.

De Risen Titans hebben een Voltage bij theoretisch maximum 34,39v. Een meer realistische NOCT heeft 31,91v.
De Hoymiles HM700 hebben een Voltage range van 16-60 (=OK), echter ook een "peak power MPPT" van 33-48v.
Hoe moet ik die laatste interpreteren? Is dit een range waarbinnen de 99,5% MPPT efficiëntie gehaald wordt en daar buiten net niet of is dit de enige range waarbinnen de MPPT goed werkt?

Met andere woorden; is het beter om een andere omvormer te kopen voor deze panelen of gaat het goed?
Ik ben geen expert, maar volgens mij is dat de optimale MPPT-range waarin de tracker de optimale efficientie behaalt inderdaad. Zit je er iets onder dan is dat niet erg, het verlies tov een iets hogere Vmp is maginaal denk ik.

Maximum Power Voltage (Vmp) [V] van de Risen Titan ~400 Wp zit boven de 34 V, dus prima.

Ik kwam er wel achter dat de nieuwe DTU's met Sub-1G alleen werken met de nieuwere HMS/HMT micro omvormers. Ik heb zelf geen OpenDTU, maar het is volgens mij wel compatible met de HM-700 icm de juiste RF module.

[ Voor 8% gewijzigd door TwiSteD1 op 24-09-2025 10:51 ]


  • timwelter99
  • Registratie: September 2019
  • Laatst online: 31-03 21:15
Ik heb recent mijn DTU-PRO S via WI-FI ingesteld om het werkend te krijgen met Home Assistant. Nu heb ik sindsdien om het half uur dat de WI-FI verbinding van alle apparaten in huis opeens wegvalt. Op mijn telefoon moet ik zelfs het wachtwoord opnieuw invullen. Zou de DTU zo erg kunnen storen op het modem, of is dit gewoon toeval en is er iets anders aan de hand?

  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:30
Enige manier om te testen is door die DTU uit te zetten.

Heb je soms ruzie met de buren, want dit klinkt als een DEAUTH attack. Kun je voorkomen door op je router encrypted management frames aan te zetten.

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


  • timwelter99
  • Registratie: September 2019
  • Laatst online: 31-03 21:15
SkiFan schreef op vrijdag 24 oktober 2025 @ 09:09:
Enige manier om te testen is door die DTU uit te zetten.

Heb je soms ruzie met de buren, want dit klinkt als een DEAUTH attack. Kun je voorkomen door op je router encrypted management frames aan te zetten.
Ik ga de DTU vandaag weer over ethernet verbinden om het te checken. Ruzie met de buren voor zover ik weet niet haha. Het is ook alleen op mijn Pixel 6 dat het wachtwoord wordt vergeten. Alle andere apparaten hoeven niet opnieuw iets in the vullen.

  • Uberprutser
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 21:46
Uberprutser schreef op zaterdag 16 november 2024 @ 11:53:
[...]
Omdat ik waarschijnlijk de investering er nooit uit zou halen (laag aantal zonuren) heb ik vooral B-keuze en Marktplaats in de gaten gehouden.

1x HMS-800-2T + 5 Meter Plug en Play-kabel = 100 euro
2x Jinko 435WP Full Black met "schade" = 50 euro
Montagemateriaal (zoals schroeven en klemmen) = 20 euro
Huur aanhanger = 15 euro
Homewizard Energy Socket = 25 euro (maar had ik nog 2 van liggen ongebruikt dus reken ik niet mee).

Totaal: 185 euro
Vandaag een jaar in gebruik met een totale opbrengst van 823 kWh, 510 kWh zelf verbruikt en 313 kWh teruggeleverd. Met 23 cent per kWh heb ik mijn investering in 1 jaar terugverdiend, als ik de steunen die ik van de zomer heb aangeschaft om de houten stellage te vervangen niet meereken.

Opbrengst is boven verwachting en ga kijken voor nog een set.

As you may already have guessed, following the instructions may break your system and you are on your own to fix it again.


  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:30
Bij tepto.de koop je zwaardere panelen nieuw voor hetzelfde bedrag. En de 4 Kanals Hoymiles 1600 is daar maar 166€.

[ Voor 27% gewijzigd door SkiFan op 25-10-2025 18:51 ]

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


  • Ross11
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 00:35
SkiFan schreef op zaterdag 25 oktober 2025 @ 18:46:
Bij tepto.de koop je zwaardere panelen nieuw voor hetzelfde bedrag. En de 4 Kanals Hoymiles 1600 is daar maar 166€.
De ex BTW prijs geld volgens mij alleen voor Duitsland. Dus reken op + 21%.

Ross


  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:30
Als je ze daar ophaalt, vragen ze er niet naar waar ze geïnstalleerd worden en kun je de handel zo ex btw meenemen. Bovendien zijn inverters en panelen in NL ook zonder BTW, dus als intracommunautaire levering zou het nog steeds zonder BTW geleverd worden.

[ Voor 111% gewijzigd door SkiFan op 26-10-2025 15:20 ]

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


  • tonwes99
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 21:20
Als je met Hoymiles een simpele offgrid oplossing zoekt:

tonwes99 in "Voorbereid zijn op stroomstoringen (thuisaccu+aggregaat)?"

  • Marc Both
  • Registratie: Juli 2014
  • Laatst online: 10-04 19:44
Goedenavond, ik wil met een hoymiles setup gaan werken voor een extra 4-tal panelen op 't schuurdak.Ik heb een beetje bijzondere setup en moet met 700 Wattpiek panelen gaan werken voor een optimale benutting van mijn dakvlak.

Hiervoor ga ik gebruik maken van 2 verschillende omvormers.
• Hoymiles HMS-800W-2T Wi-Fi <Linkje>
• Hoymiles HMS-2000-4T <Linkje> Gecombineerd met de Hoymiles DTU WLite-S <Linkje>

Ik wil het draaien in mijn Home Assistant setup en bekijk daar de Doe Duurzaam guide voor <Linkje>. Vraag over deze setup. Zijn er mensen die eenzelfde setup hebben en gaat Home Assistant "akkoord" met het mixen van beide setups in de integratie?

Dan nog een generieke vraag over de omvormers. Ik zie dat de volgende waarschuwing gegeven wordt bij het limiteren van de opwek Please refrain from using the current power limitation feature for zero feed-in, as it may lead to damaging the inverter due to excessive writes to the EEPROM Wat is jullie ervaring hiermee? Gebruiken jullie de functie of hebben jullie de automatisering zo aangepast dat hij maximaal 'x' keer per uur mag switchen? Ik heb nu een dynamisch contract, nu de salderingsregeling nog geld laat ik mijn andere panelen eigenlijk altijd aanstaan, omdat de prijs zelden daadwerkelijk onder de 0ct schiet inclusief belasting. Maargoed, dat wordt zometeen relevanter.

Benieuwd naar jullie ervaringen!

  • tonwes99
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 21:20
Marc Both schreef op zondag 9 november 2025 @ 22:07:
Goedenavond, ik wil met een hoymiles setup gaan werken voor een extra 4-tal panelen op 't schuurdak.Ik heb een beetje bijzondere setup en moet met 700 Wattpiek panelen gaan werken voor een optimale benutting van mijn dakvlak.

Hiervoor ga ik gebruik maken van 2 verschillende omvormers.
• Hoymiles HMS-800W-2T Wi-Fi <Linkje>
• Hoymiles HMS-2000-4T <Linkje> Gecombineerd met de Hoymiles DTU WLite-S <Linkje>

Ik wil het draaien in mijn Home Assistant setup en bekijk daar de Doe Duurzaam guide voor <Linkje>. Vraag over deze setup. Zijn er mensen die eenzelfde setup hebben en gaat Home Assistant "akkoord" met het mixen van beide setups in de integratie?

Dan nog een generieke vraag over de omvormers. Ik zie dat de volgende waarschuwing gegeven wordt bij het limiteren van de opwek Please refrain from using the current power limitation feature for zero feed-in, as it may lead to damaging the inverter due to excessive writes to the EEPROM Wat is jullie ervaring hiermee? Gebruiken jullie de functie of hebben jullie de automatisering zo aangepast dat hij maximaal 'x' keer per uur mag switchen? Ik heb nu een dynamisch contract, nu de salderingsregeling nog geld laat ik mijn andere panelen eigenlijk altijd aanstaan, omdat de prijs zelden daadwerkelijk onder de 0ct schiet inclusief belasting. Maargoed, dat wordt zometeen relevanter.

Benieuwd naar jullie ervaringen!
Veel omvormers (met name Growatt, GoodWe, Sofar, Deye, Solis) slaan de vermogen-limiet instelling op in interne EEPROM. Als je deze instelling continu wijzigt (bijv. elke minuut), slijt die EEPROM: elke geheugenlocatie heeft typisch een levensduur van ~10.000–100.000 schrijfcycli.
Als je bij negatieve stroomprijzen elke minuut “limiteer naar 11% → nu 31% → nu 21%” schrijft, afhankelijk van je eigen gebruik op dat moment, zit je binnen een zomer aan 24000 writes → mogelijk defect.

Hoe groot is het probleem? Over 2025 was dit 450 uur met een prijs van eur-0,014

Opties:
1- Zet hem op nul infeed als de prijs voor enkele uren uur negatief is. Je inkoop is immers ook gratis. Maar ja, die energiebelasting (althans, post salderen, nu nog geen issue).... In 2025 450 uur, bij eigen gebruik 1kW x (eur0,134-0,014)x1,21 maakt eur60 die je weggooit. Als een negatief blok 5 uur duurt, zijn dit 90 blokken/jaar, dus 180 writes on/ff.
2- Maak de sturing intelligent, bereken je gemiddelde teruglevering in de laatste 15 minuten als de stroomrijs negatief is. 1x/15 minuten betekent 1600x/jaar, dus levensduur van 6-60 jaar.
3- Leef met negatieve stroomprijs. Dus als je in die 450 uur 4kWh over had, kost dat je eur24/jaar.
4- Mix 1 en 2, schakel de Hoymiles op 25% in de uren dat de stroomprijs negatief is (en jij waarschijnlijk teveel opwekt), Je levert dan nog wel iets terug (max 24 * 25%), maar je koopt iig niets bij.

De mix (4) lijkt mij aantrekkelijker dan de (post salderen-)kosten van optie 1 of de complexiteit van 2, maar ook (3) leven met de negatieve stroomprijs is te accepteren. En vooral, zorg dat je HA automatisering niet onnodig schrijft

https://www.anwb.nl/energ...-lage-stroomtarieven-voor

[ Voor 8% gewijzigd door tonwes99 op 10-11-2025 07:28 ]


  • Maxwp
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 03:28
Marc Both schreef op zondag 9 november 2025 @ 22:07:
Goedenavond, ik wil met een hoymiles setup gaan werken voor een extra 4-tal panelen op 't schuurdak.Ik heb een beetje bijzondere setup en moet met 700 Wattpiek panelen gaan werken voor een optimale benutting van mijn dakvlak.

Hiervoor ga ik gebruik maken van 2 verschillende omvormers.
• Hoymiles HMS-800W-2T Wi-Fi <Linkje>
• Hoymiles HMS-2000-4T <Linkje> Gecombineerd met de Hoymiles DTU WLite-S <Linkje>

Ik wil het draaien in mijn Home Assistant setup en bekijk daar de Doe Duurzaam guide voor <Linkje>. Vraag over deze setup. Zijn er mensen die eenzelfde setup hebben en gaat Home Assistant "akkoord" met het mixen van beide setups in de integratie?

Dan nog een generieke vraag over de omvormers. Ik zie dat de volgende waarschuwing gegeven wordt bij het limiteren van de opwek Please refrain from using the current power limitation feature for zero feed-in, as it may lead to damaging the inverter due to excessive writes to the EEPROM Wat is jullie ervaring hiermee? Gebruiken jullie de functie of hebben jullie de automatisering zo aangepast dat hij maximaal 'x' keer per uur mag switchen? Ik heb nu een dynamisch contract, nu de salderingsregeling nog geld laat ik mijn andere panelen eigenlijk altijd aanstaan, omdat de prijs zelden daadwerkelijk onder de 0ct schiet inclusief belasting. Maargoed, dat wordt zometeen relevanter.

Benieuwd naar jullie ervaringen!
" Please refrain from using the current power limitation feature for zero feed-in, as it may lead to damaging the inverter due to excessive writes to the EEPROM "

Vraag me dan wel af welke manier wel goed is.
Ze hebben zelf een din rail stroom meter voor beperken omvormers... doet die niet het zelfde ?

  • Maxwp
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 03:28
tonwes99 schreef op maandag 10 november 2025 @ 07:07:
[...]

Veel omvormers (met name Growatt, GoodWe, Sofar, Deye, Solis) slaan de vermogen-limiet instelling op in interne EEPROM. Als je deze instelling continu wijzigt (bijv. elke minuut), slijt die EEPROM: elke geheugenlocatie heeft typisch een levensduur van ~10.000–100.000 schrijfcycli.
Als je bij negatieve stroomprijzen elke minuut “limiteer naar 11% → nu 31% → nu 21%” schrijft, afhankelijk van je eigen gebruik op dat moment, zit je binnen een zomer aan 24000 writes → mogelijk defect.

Hoe groot is het probleem? Over 2025 was dit 450 uur met een prijs van eur-0,014

Opties:
- Zet hem op nul infeed als de prijs voor enkele uren uur negatief is. Je inkoop is immers ook gratis. Maar ja, die energiebelasting.... In 2025 450 uur, bij eigen gebruik 1kW x (eur0,134-0,014)x1,21 maakt eur60 die je weggooit. Als een negatief blok 5 uur duurt, zijn dit 90 blokken/jaar, dus 180 writes on/ff.
- Leef met negatieve stroomprijs. Dus als je in die 450 uur 4kWh over had, kost dat je eur24/jaar.
- Mix 1 en 2, schakel de Hoymiles op 25% in de uren dat de stroomprijs negatief is (en jij waarschijnlijk teveel opwekt), Je levert dan nog wel iets terug (max 24 * 25%), maar je koopt iig niets bij.
- En vooral, zorg dat je HA automatisering niet onnodig schrijft

https://www.anwb.nl/energ...-lage-stroomtarieven-voor
Is dat niet wat opendtu ook doet of schrijft die niet naar epromm omdat het geen limieten zijn maar real time constante niet permanente ?

  • Marc Both
  • Registratie: Juli 2014
  • Laatst online: 10-04 19:44
tonwes99 schreef op maandag 10 november 2025 @ 07:07:
[...]


4- Mix 1 en 2, schakel de Hoymiles op 25% in de uren dat de stroomprijs negatief is (en jij waarschijnlijk teveel opwekt), Je levert dan nog wel iets terug (max 24 * 25%), maar je koopt iig niets bij.

De mix (4) lijkt mij aantrekkelijker dan de (post salderen-)kosten van optie 1 of de complexiteit van 2, maar ook (3) leven met de negatieve stroomprijs is te accepteren. En vooral, zorg dat je HA automatisering niet onnodig schrijft
Dank voor je reactie! Optie 4 had ik inderdaad ook al aan zitten denken. Ik heb ooit eens op een schuurdakje 1 paneel neergelegd die altijd aanstaat. Bij negatieve tarieven laat ik die inderdaad ook gewoon aanstaan, +/- 300 watt opwek, dan streep je in ieder geval het eigen verbruik weg op die momenten.

Het probleem is, zoals je zelf al aangeeft, natuurlijk niet enorm groot. Tegelijkertijd ben ik niet voor niets een Home Assitant enthousiast, dus zal ik het zeker gaan proberen te voorkomen :D

Overigens valt het me zeker laatste maanden op dat de prijs wel lange periode richting de 0 (ex EB) gaat, maar er steeds minder onder komt. Zal me niet verbazen als de leveranciers en producenten het aanbod steeds beter kunnen gaan finetunen om negatieve stroomprijzen te voorkomen.
@Marc Both
Edit: onderstaande tekst geldt voor Hoymiles micro-omvormers van het niet-wifi type.

Er zijn twee methodes om het vermogen van Hoymiles omvormers te beperken: Een "persistent" setting en een "non-persistent" setting. De persistent methode schrijft naar Flash/Eeprom en overleeft daarmee een herstart van de inverter (iedere ochtend dus). De non-persistent schrijft naar RAM en die instelling is dus weg na een reboot ('s morgens). De inverter valt na een reboot altijd terug naar de persistent setting.

De waarschuwing geldt voor de persistent instelling, niet voor de non-persistent instelling.

De app wijzigt de persistent instelling. De Hoymiles export limit implementatie gebruikt de non-persistent setting.
OpenDTU laat je beide instellingen wijzigen via de web interface, web-api of mqtt. Je dient de non-persistent setting te gebruiken voor continue bijregelen.

Bron: OpenDTU discord server

[ Voor 12% gewijzigd door Hermarcel op 10-11-2025 12:10 ]


  • Tillumen
  • Registratie: November 2024
  • Laatst online: 22:14
Het is mij niet helemaal duidelijk of je een Hoymiles DTU nodig hebt of ook alleen met een opendtu uit de voeten kan?
@Tillumen
Voor de normale operatie heb je aan openDTU (of concullega Ahoy) voldoende. Sterker: Er mag voor een inverter maar één management-device tegelijkertijd aktief zijn. Dus òf een Hoymiles DTU òf een OpenDTU òf een Ahoy.

MAAR (er is altijd een maar):
OpenDTU en Ahoy kunnen (voor zover ik weet) twee dingen niet:
- firmware updates uitvoeren
- gridprofielen aanpassen

Dus daarvoor heb ik een Hoymiles DTU op de plank liggen.

Tip: Als je een OpenDTU of Ahoy management-device wel ziet zitten maar niet zelf de hardware in elkaar wil zetten: Er is een speciaal ontwikkelde versie beschikbaar. Deze draai ik zelf ook. Ik gebruik ook het, optionele, ethernet+POE dochterbordje omdat ik een sterke voorkeur voor bedrade verbindingen heb.

  • Tillumen
  • Registratie: November 2024
  • Laatst online: 22:14
Hermarcel schreef op maandag 10 november 2025 @ 22:04:
@Tillumen
Voor de normale operatie heb je aan openDTU (of concullega Ahoy) voldoende. Sterker: Er mag voor een inverter maar één management-device tegelijkertijd aktief zijn. Dus òf een Hoymiles DTU òf een OpenDTU òf een Ahoy.

MAAR (er is altijd een maar):
OpenDTU en Ahoy kunnen (voor zover ik weet) twee dingen niet:
- firmware updates uitvoeren
- gridprofielen aanpassen

Dus daarvoor heb ik een Hoymiles DTU op de plank liggen.

Tip: Als je een OpenDTU of Ahoy management-device wel ziet zitten maar niet zelf de hardware in elkaar wil zetten: Er is een speciaal ontwikkelde versie beschikbaar. Deze draai ik zelf ook. Ik gebruik ook het, optionele, ethernet+POE dochterbordje omdat ik een sterke voorkeur voor bedrade verbindingen heb.
Check, dan zou t.z.t. een simpele DTU Wlite voldoende kunnen zijn als ik een keer de firmware wil aanpassen. Mag ik ervan uit gaan dat het grid profile goed staat bij levering?

Goede optie die opendtu, ga die bestellen
@Tillumen
Nog één dingetje:

OpenDTU en Ahoy zorgen ervoor dat je Hoymiles PV installatie volledig onafhankelijk wordt van de Hoymiles cloud. (Dit was één van de redenen voor mij om voor openDTU te gaan.)

Maar: Dit betekent ook dat je niet zomaar je installatie in de gaten kunt houden vanaf elke plek op de wereld. Wil je dat wel, dan zul je daar iets voor moeten regelen. Iets als: vpn naar huis toe, integreren in bv HomeAssistant of desnoods een poort openzetten in je router.

  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:30
Die integratie is dan ook een eitje. En Hass kun je dan weer mooi met Nabu Casa verbinden voor een paar Euro in de maand, en dan heb je je hele huis in de cloud hangen en niet alleen de zonnepanelen. Nog een voordeel, en dat dat kan gebeuren hebben we met Enecsys gezien, als Hoymiles tits-up gaat of z'n cloud achter een licentie zet, ben je daar ook niet meer van afhankelijk.

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


  • Tillumen
  • Registratie: November 2024
  • Laatst online: 22:14
Hermarcel schreef op dinsdag 11 november 2025 @ 09:50:
@Tillumen
Nog één dingetje:

OpenDTU en Ahoy zorgen ervoor dat je Hoymiles PV installatie volledig onafhankelijk wordt van de Hoymiles cloud. (Dit was één van de redenen voor mij om voor openDTU te gaan.)

Maar: Dit betekent ook dat je niet zomaar je installatie in de gaten kunt houden vanaf elke plek op de wereld. Wil je dat wel, dan zul je daar iets voor moeten regelen. Iets als: vpn naar huis toe, integreren in bv HomeAssistant of desnoods een poort openzetten in je router.
Goede, VPN ligt er al dus dat gaat goed

  • Ross11
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 00:35
Hou er wel rekening mee dat je met de OpenDTU niet de grid en de hardware versie kunt aanpassen. Bij 2 van de 4 omvormers problemen gehad die daar mee te maken hadden. Opsturen naar Solarchamp was de enige oplossing, dit is trouwens prima en snel door hun opgelost door de omvormers te updaten. Kan er gelukkig goed bij maar als je 10 meter omhoog moet en via de dakgoot zo'n ding moet uitbouwen koop er dan gewoon een officele DTU bij.
Via HA en een MQTT broker zijn de omvormers prima te monitoren en te automatiseren met de verkregen gegevens.

Ross


  • Maxwp
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 03:28
iemand V00.07.02 al ingeladen op de DTU?

  • tibi
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 12-01 18:50
Hoi tweakers,

ik wil even polsen wat de mogelijkheden zijn om Hoymiles uit te zetten wanneer mijn batterij vol is.

Mijn situatie is een offgrid dorpje met huizen met hoymiles en een grote batterij in het midden. Deze wordt via AC gevoed door de hoymiles (als het zonnetje schijnt). Werkt allemaal prima nu in de winter maar er komt een moment dat de batterij vol is.

Ik kan in de DTU-pro-s de output op 0 zetten. Weet iemand wat er gebeurt als om de een of andere reden de DTU de Hoymiles niet ziet?

Ik heb wel eens een Victron gehad die deed aan hertz shifting maar ik heb nu een SAJ die dat niet ondersteunt.

Er is iets als DRM wat zou moeten werken (mogelijk alleen in Australie).

Ik kan gewoon de spanning laten oplopen maar ik ben bang dat de SAJ dan zelf uitgaat voor de hoymiles.

Mogelijk andere goede ideeen?

tibi

@tibi
DTU vervangen door openDTU of Ahoy. Dan kun je de power per inverter regelen of selectief inverters uit/aan-schakelen. Dat werkt bv via mqtt of rest-api, net wat voor jou het prettigst werkt.

Als hardware zou je kunnen kiezen voor openFusion. Dit bordje komt met openDTU voorgeïnstalleerd.

  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:30
En mijn idee zou dan zijn om de spanning met een Shelly in de gaten te houden en dan in Home Assistant inderdaad een automation te maken die 'm bijvoorbeeld bij 235V uitschakelt dan wel terugregeld icm Ahoy of OpenDTU. Ben je ook niet meer van een cloud afhankelijk.

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.

@tibi @SkiFan
Is geen Shelly oid voor nodig. De mqtt interface met home assistant levert je de AC spanningen van de inverters al. Regelen of in/uit-schakelen is ook direct vanuit home assistant te doen.

(Zelf doe ik dat niet omdat ik een Victron installatie heb en de regeling van de Hoymiles inverters met Node-Red op de Victron Cerbo heb geïmplementeerd.)

[ Voor 31% gewijzigd door Hermarcel op 13-01-2026 10:15 ]


  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:30
Hermarcel schreef op dinsdag 13 januari 2026 @ 10:09:
Is geen Shelly oid voor nodig. De mqtt interface met home assistant levert je de AC spanningenvan de inverters al. Regelen of in/uit-schakelen is ook direct vanuit home assistant te doen.
Ach ja, dat klopt idd ook nog ja.

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:30
Hermarcel schreef op dinsdag 13 januari 2026 @ 10:09:
@tibi @SkiFan
(Zelf doe ik dat niet omdat ik een Victron installatie heb en de regeling van de Hoymiles inverters met Node-Red op de Victron Cerbo heb geïmplementeerd.)
Ik woon in Duitsland, hoef dus eigenlijk niets te beperken want het net in Kleve is goed uitgebouwd. Ik zie eigenlijk geen oplopende spanningen. Ze hebben bij ons in de wijken ook nieuwe transformatorhuisjes geplaatst. Overigens, hier 3 Enecsys, 1 Hoymiles en het nieuwe spul op Victron. Dan is Home Assistant super-fijn omdat je alles in 1 dashboard kunt zien.

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


  • ekuiken
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-04 20:37
Ik heb dit topic net ontdekt, moet de 121 pagina's nog gaan lezen en ontdekken wat er mogelijk is met mijn DTU-Wlan en 1 omvormer. Ik heb nu een HomeWizard en overweeg ook nog een Home Assistant te gaan kopen (ben een beetje meet-gek...).

Voor nu alvast een korte simpele vraag (denk ik...): hoe krijg ik kwartierwaarden uit de cloud of app? Ik zie alleen dagwaarden.

  • SB[NL]
  • Registratie: Augustus 2011
  • Niet online
ekuiken schreef op donderdag 12 februari 2026 @ 11:01:
Ik heb dit topic net ontdekt, moet de 121 pagina's nog gaan lezen en ontdekken wat er mogelijk is met mijn DTU-Wlan en 1 omvormer. Ik heb nu een HomeWizard en overweeg ook nog een Home Assistant te gaan kopen (ben een beetje meet-gek...).

Voor nu alvast een korte simpele vraag (denk ik...): hoe krijg ik kwartierwaarden uit de cloud of app? Ik zie alleen dagwaarden.
De kwartierwaarden kwamen bij mij pas nadat ik een verzoek had ingediend bij de leverancier voor een update van de DTU. Heb nu versie 2.23. Huidige versienummer kan je in de app zien door naar de apparatenlijst te gaan en je DTU te kiezen.

  • ekuiken
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-04 20:37
SB[NL] schreef op donderdag 12 februari 2026 @ 11:21:
[...]

De kwartierwaarden kwamen bij mij pas nadat ik een verzoek had ingediend bij de leverancier voor een update van de DTU. Heb nu versie 2.23. Huidige versienummer kan je in de app zien door naar de apparatenlijst te gaan en je DTU te kiezen.
Ik heb de DTU-Wlite met versie 3.12.
In de app zie ik wel kwartierwaarden, maar er is geen rapportage om ze uit de cloud te downloaden.

  • SB[NL]
  • Registratie: Augustus 2011
  • Niet online
Heb je je gegevens in hun klant portaal bekeken? :https://global.hoymiles.com/platform/login
Daar kan je verschillende rapporten downloaden. Wellicht dat je daar kan vinden wat je zoekt.

  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:30
Als je realtime data wilt hebben moet je OpenDTU of AHOY-DTU gebruiken icm Home Assistant.

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


  • ekuiken
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-04 20:37
SB[NL] schreef op donderdag 12 februari 2026 @ 22:20:
Heb je je gegevens in hun klant portaal bekeken? :https://global.hoymiles.com/platform/login
Daar kan je verschillende rapporten downloaden. Wellicht dat je daar kan vinden wat je zoekt.
Daar ben ik begonnen met kijken en helaas niet gevonden.

  • ekuiken
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-04 20:37
SkiFan schreef op donderdag 12 februari 2026 @ 22:21:
Als je realtime data wilt hebben moet je OpenDTU of AHOY-DTU gebruiken icm Home Assistant.
In beide moet ik me nog verdiepen. En dat wordt dan het zoveelste meetsysteem/microprocessor systeem hier in huis. Heb al een ESP voor fijnstof metingen en een HomeWizard. Maar goed, de Home Assistant heb ik ook nodig om mijn Enphase omvormers terug te regelen in vermogen.

  • R.K
  • Registratie: Juli 2025
  • Laatst online: 20:10

R.K

Hoihoi, Misschien kan iemand mij helpen.
Ik heb deze set gisteren op de schuur gelegd https://solago.nl/product...er?variant=51688080245058
Vandaag was niet zo'n hele goede dag om stroom op te wekken maar mijn systeem heeft net 30 watt opgeleverd. Heb zo'n zelfde setje op het dak liggen die bijna 700 wat heeft opgeleverd vandaag. De app laat periodes zien waarin er geen opwekking is, Home Assistant daarentegen laat dat wel zien maar ook met gaten er in. Kon niet zo snel een antwoord vinden op internet dus heb het door chatgpt gehaald, die gaf voor 90% de schuld aan te weinig (zon)licht. Bij te weinig opbrengst schakelt de omvormer af. Maar ik vind het verschil zo groot t.o.v. de andere set, die overigens wel gunstiger ligt. Heeft chatgpt gelijk? Wat denken jullie?Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/I45a4KjXfBpl4c4cYyymSGs7Hpg=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/UVIfaMpOtHkHlJewNzNVpdXX.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/vYrHsLtaoDiPCqDlgHfyFIKUJcM=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/YyVIZvsxSkwAI7UcqUq2KnrP.jpg?f=fotoalbum_large

De afbeeldingen zijn dus beide van de panelen die op de schuur liggen.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/TvMExa8Rc5OZeoWzlnQEJhxJ1BI=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/Yy7FQZ2G6gSdNo7qziaYvRO1.jpg?f=fotoalbum_large

Deze is van de set die op het dak ligt, heel ander beeld.

[ Voor 13% gewijzigd door R.K op 12-02-2026 23:23 ]


  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:30
Het was gisteren ook wel echt slecht weer. Kijk het even een paar dagen aan.

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


  • SB[NL]
  • Registratie: Augustus 2011
  • Niet online
ekuiken schreef op donderdag 12 februari 2026 @ 22:50:
[...]


Daar ben ik begonnen met kijken en helaas niet gevonden.
hmm ik heb de uitgebreide rapportage + download daar wel gevonden en een download getest van zowel elke dag van 2025 als van eergisteren per kwartier.
Ik krijg dan een .CSV bestand die inderdaad dezelfde data bevat als wat ik op de webbrowser zag.

Ik moest eerst kiezen wat voor rapport.
Daarna een enkele datum bij dag of een start en eind datum bij een reeks. Dan op genereren klikken. Wat je dan in beeld krijgt kan je met de download button (naast genereren) downloaden.

Als dat bij jou niet werkt, zou ik een ticket aanmaken 😉

  • ekuiken
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-04 20:37
R.K schreef op donderdag 12 februari 2026 @ 23:20:
Vandaag was niet zo'n hele goede dag om stroom op te wekken maar mijn systeem heeft net 30 watt opgeleverd. Heb zo'n zelfde setje op het dak liggen die bijna 700 wat heeft opgeleverd vandaag. De app laat periodes zien waarin er geen opwekking is,
Kon niet zo snel een antwoord vinden op internet dus heb het door chatgpt gehaald, die gaf voor 90% de schuld aan te weinig (zon)licht. Bij te weinig opbrengst schakelt de omvormer af.
Deze is van de set die op het dak ligt, heel ander beeld.
ChatGPT geeft in mijn ervaring wel vaker verkeerde antwoorden. Ik gebruik het dan ook zo min mogelijk.

Kijk eens naar de grafiek van de AC spanning. Misschien is de spanning in je schuur te hoog (en de kabel dus te dun)?
Is de oriëntatie van de panelen verder wel gelijk? Geen last van schaduw? Passen de panelen bij de omvormer qua uitgangsspanning?

  • ekuiken
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-04 20:37
SB[NL] schreef op vrijdag 13 februari 2026 @ 10:15:
[...]
hmm ik heb de uitgebreide rapportage + download daar wel gevonden en een download getest van zowel elke dag van 2025 als van eergisteren per kwartier.
Ik krijg dan een .CSV bestand die inderdaad dezelfde data bevat als wat ik op de webbrowser zag.

Ik moest eerst kiezen wat voor rapport.
Daarna een enkele datum bij dag of een start en eind datum bij een reeks. Dan op genereren klikken. Wat je dan in beeld krijgt kan je met de download button (naast genereren) downloaden.
Als dat bij jou niet werkt, zou ik een ticket aanmaken 😉
Ik kan dag, maand of jaar kiezen. Bij dag moet ik start en einddatum invoeren en krijg ik kWh per dag, niet kwartierwaarden.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/LLJeiA0xY5-_N9tUFao1iw2ikrw=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/DwEgA5Vs84xmT1viWkT68BuW.jpg?f=fotoalbum_large

Waar kan ik een ticket aanmaken?

  • R.K
  • Registratie: Juli 2025
  • Laatst online: 20:10

R.K

ekuiken schreef op vrijdag 13 februari 2026 @ 10:29:
[...]


ChatGPT geeft in mijn ervaring wel vaker verkeerde antwoorden. Ik gebruik het dan ook zo min mogelijk.

Kijk eens naar de grafiek van de AC spanning. Misschien is de spanning in je schuur te hoog (en de kabel dus te dun)?
Is de oriëntatie van de panelen verder wel gelijk? Geen last van schaduw? Passen de panelen bij de omvormer qua uitgangsspanning?
De spanning blijft gelijk, behoudens een paar dalen. De schuur heeft een eigen groep waar alleen savonds wat ledlampen op branden.
De oriëntatie van de panelen is gelijk aan die op het dak, liggen wel wat minder schuin en ze krijgen later zon ivm schaduw van de buren.
Panelen passen bij de omvormer. Ze worden als set verkocht, maar ik heb de specs gecontroleerd.Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/iJIbXsdqHHBQplUhCBBCtRhAHWg=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/jkmuZIRDB2htm75cS40Nz95N.jpg?f=fotoalbum_largeAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/qpjKl45P_scmCfuBOo0fYH2t1_o=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/iB0hXASSsEgetmdk1sgkaVfR.jpg?f=fotoalbum_large

  • ekuiken
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-04 20:37
Ik denk eerder dat er iets mis is met de omvormer. Maar wacht morgen (zaterdag) nog even af, dan is er meer zon.

  • SB[NL]
  • Registratie: Augustus 2011
  • Niet online
ekuiken schreef op vrijdag 13 februari 2026 @ 10:37:
[...]


Ik kan dag, maand of jaar kiezen. Bij dag moet ik start en einddatum invoeren en krijg ik kWh per dag, niet kwartierwaarden.
Waar kan ik een ticket aanmaken?
Ahh wacht, Kies eens voor "Voeding" i.p.v. "Energie" ;)
Hopelijk is dat wat je zoekt...

Ticket aanmaken kan je door bij ResourceCentrum (tussen "zoeken" en de gekozen taal in de blauwe balk boven aan de webpagina) op " Aanvraag indienen" te klikken.

ps
ik heb vrijwel alles altijd in het Engels staan dus ik moest zowel de webpagina als mentaal even switchen :D

  • R.K
  • Registratie: Juli 2025
  • Laatst online: 20:10

R.K

ekuiken schreef op vrijdag 13 februari 2026 @ 22:32:
Ik denk eerder dat er iets mis is met de omvormer. Maar wacht morgen (zaterdag) nog even af, dan is er meer zon.
Vandaag nog steeds hetzelfde.

Maar hoe stom kun je zijn? Bij het aansluiten van de zonnepanelen op de omvormer heb ik de aansluitingen kruislings op de omvormer aangesloten. Dan gaat hij het ook niet doen. Nu werkt het goed. In ieder geval bedankt voor het meedenken.

  • ekuiken
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-04 20:37
SB[NL] schreef op zaterdag 14 februari 2026 @ 00:59:
[...]

Ahh wacht, Kies eens voor "Voeding" i.p.v. "Energie" ;)
Hopelijk is dat wat je zoekt...
Hmm. Maar dat zijn waarden in Watt. Ik denk dat dit het hoogste aantal Watts in een kwartier is. Als ik de waarden van vandaag optel kom ik op 1450, terwijl de app zelf aangeeft dat er vandaag pas 350 Wh opgewekt is.

  • ekuiken
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-04 20:37
SB[NL] schreef op zaterdag 14 februari 2026 @ 00:59:
[...]
Ahh wacht, Kies eens voor "Voeding" i.p.v. "Energie" ;)
Hopelijk is dat wat je zoekt...
Gevonden! Wel iets beperkt, maar de data is er. Ga op de website naar Installatie en kies dan rechts Apparaten. KLik dan op je micro-omvormer waarvan je de data wilt exporteren. Kies dan voor Week en vul de begindatum van de gewenste week in. Klik dan op Gegevens exporteren. Je krijgt dan een ZIP file met een CSV bestand daarin met de kwartieren waarop er opwek was. De kwartieren zonder opwek moet je zo nodig zelf aanvullen.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/SlOt_lMbXdgUPSLHzL6VKuTTpIQ=/fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():strip_exif()/f/image/fpIiAUVvnfrIyUJQ0FtBFVVE.png?f=user_large
:'(

[ Voor 12% gewijzigd door ekuiken op 14-02-2026 12:35 ]


  • Marzman
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

Marzman

They'll never get caught.

edit: ik snap het nu, de wifi is niet kapot, de HMS-1800-4T heeft geen wifi, maar iets anders waar je "een soort gateway" (een dtu) voor moet kopen. Ik dacht dat het zo kon (er zit een antenne op, de quick installation gaat gewoon uitleggen dat je de app moet downloaden en het wifinetwerk zoeken)

[ Voor 99% gewijzigd door Marzman op 14-02-2026 22:22 ]

☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.


  • peter123
  • Registratie: Juni 2007
  • Niet online
@R.K Die eerste grafiek klopt niet. Er zitten veel 0 metingen tussen. Dat kan komen omdat je om de 5 minuten data opvraagt en die niet beschikbaar is.

10kWp zon - 30kWh accu - 64kWh auto - 3,5kW L/L - HAOS


  • simonj
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 20:35
Is dit apparaat te vergelijken met de ecoflow powerstream.

https://de.ecoflow.com/products/powerstream-microinverter

  • mjjveldt
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 21:45
Marzman schreef op zaterdag 14 februari 2026 @ 13:47:
edit: ik snap het nu, de wifi is niet kapot, de HMS-1800-4T heeft geen wifi, maar iets anders waar je "een soort gateway" (een dtu) voor moet kopen. Ik dacht dat het zo kon (er zit een antenne op, de quick installation gaat gewoon uitleggen dat je de app moet downloaden en het wifinetwerk zoeken)
Er zijn dtu van hoymiles, of een [quote] [code][code]opendtu[/code][/code] [/quote] maken met een esp32.


Ja, te vergelijken met andere micro omvormers zoals oom de ecoflow microomvormer.

[ Voor 16% gewijzigd door mjjveldt op 05-03-2026 19:51 ]

9x 455 wp (op 3x Hoymiles HMS-2000) op 13 graden 6 ozo, 3 nwn


  • Marzman
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

Marzman

They'll never get caught.

Bedankt, ik kan inmiddels de panelen wel uitlezen met de app (via de DTU Wlite S) :) Het was een beetje ondudelijk omdat er een antenne op zit en de korte handleiding verder gaat met het instellen van de app.

Het was voor mij de eerste keer dat ik bezig was met zonnepanelen en een (micro)omvormer.

[ Voor 44% gewijzigd door Marzman op 06-03-2026 11:40 ]

☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.


  • peter123
  • Registratie: Juni 2007
  • Niet online
Het uiterlijk is hetzelfde. Misschien even naar de spec's kijken.

10kWp zon - 30kWh accu - 64kWh auto - 3,5kW L/L - HAOS


  • Maxwp
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 03:28
ik heb eens ergens gelezen dat hoymiles zelf met een HA integratie zou komen
iemand daar al mee bekend?
ben al enige tijd van het topic weg maar hoe zit het nu met het brickedn van de DTU pro als je deze met HA deed uitlezen?
is dat inmiddels verholpen met een firmware update?

  • peter123
  • Registratie: Juni 2007
  • Niet online
Maxwp schreef op maandag 16 maart 2026 @ 17:38:
ik heb eens ergens gelezen dat hoymiles zelf met een HA integratie zou komen
iemand daar al mee bekend?
ben al enige tijd van het topic weg maar hoe zit het nu met het brickedn van de DTU pro als je deze met HA deed uitlezen?
is dat inmiddels verholpen met een firmware update?
Ik heb niet gehoord dat Hoymiles dit gaat doen.
Dat bricken was alleen als je te snel data vroeg aan de DTU. Hoymiles deed dat om de 15 min. Je kon in de integratie elke willekeurige tijd instellen, maar vanaf ongeveer 3 min werkte het wel goed. Later werd de DTU om de 5 minuten uitgelezen en heb inderdaad wel een update uitgevoerd destijds. Bij mij werkt de knutselintegratie al lange tijd goed, maar door HA updates was er ook wel eens wat aan de hand. De ontwikkelaar spong daar altijd snel op in en had binnen een dag als een werkende update.
https://github.com/ArekKubacki/Hoymiles-Plant-DTU-Pro

10kWp zon - 30kWh accu - 64kWh auto - 3,5kW L/L - HAOS


  • Maxwp
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 03:28
peter123 schreef op maandag 16 maart 2026 @ 18:04:
[...]

Ik heb niet gehoord dat Hoymiles dit gaat doen.
Dat bricken was alleen als je te snel data vroeg aan de DTU. Hoymiles deed dat om de 15 min. Je kon in de integratie elke willekeurige tijd instellen, maar vanaf ongeveer 3 min werkte het wel goed. Later werd de DTU om de 5 minuten uitgelezen en heb inderdaad wel een update uitgevoerd destijds. Bij mij werkt de knutselintegratie al lange tijd goed, maar door HA updates was er ook wel eens wat aan de hand. De ontwikkelaar spong daar altijd snel op in en had binnen een dag als een werkende update.
https://github.com/ArekKubacki/Hoymiles-Plant-DTU-Pro
ok dus max 3 min en niet korter en dan gaat het nog goed dan?
dan zal ik hem maar op 5 min houden ;-) maar wil hem ook gebruiken om te sturen zoals de terug levering wat te dempen
dat werkt ook goed nu? las wat over dat het niet goed was voor de emprom van de inverter om te vaak te wijzigen?

  • peter123
  • Registratie: Juni 2007
  • Niet online
Maxwp schreef op maandag 16 maart 2026 @ 19:23:
[...]

ok dus max 3 min en niet korter en dan gaat het nog goed dan?
dan zal ik hem maar op 5 min houden ;-) maar wil hem ook gebruiken om te sturen zoals de terug levering wat te dempen
dat werkt ook goed nu? las wat over dat het niet goed was voor de emprom van de inverter om te vaak te wijzigen?
Meer dan 3 minuten was destijds de oplossing, maar we zijn wat updates verder. Ga dit maar niet proberen ;)
Als je wilt dempen dan kan dat via HA alleen met de homemade DTU en niet met de DTU van Hoymiles. Er zijn al verzoeken neergelegd bij de maker van de HA intergratie, maar dat gaat geloof ik niet.
Je zult de Hoymiles dus via de app of via een browser moeten reduceren. Je kunt deze dan nog steeds niet sturen met p1=0.

10kWp zon - 30kWh accu - 64kWh auto - 3,5kW L/L - HAOS


  • Maxwp
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 03:28
peter123 schreef op dinsdag 17 maart 2026 @ 11:14:
[...]

Meer dan 3 minuten was destijds de oplossing, maar we zijn wat updates verder. Ga dit maar niet proberen ;)
Als je wilt dempen dan kan dat via HA alleen met de homemade DTU en niet met de DTU van Hoymiles. Er zijn al verzoeken neergelegd bij de maker van de HA intergratie, maar dat gaat geloof ik niet.
Je zult de Hoymiles dus via de app of via een browser moeten reduceren. Je kunt deze dan nog steeds niet sturen met p1=0.
Hsndmatig via de app of browser heeft geen zin.
Het gaat erom minder terug te leveren je kan niet constant de waarde handmatig bliiven aanpassen.
Hoymiles had toch ook nog via rs485 modbus en een power metrr op dinrail oplossingbzelf hiervoor ?

  • peter123
  • Registratie: Juni 2007
  • Niet online
Maxwp schreef op dinsdag 17 maart 2026 @ 13:08:
[...]

Hsndmatig via de app of browser heeft geen zin.
Het gaat erom minder terug te leveren je kan niet constant de waarde handmatig bliiven aanpassen.
Hoymiles had toch ook nog via rs485 modbus en een power metrr op dinrail oplossingbzelf hiervoor ?
Klopt
https://webshop.cedel.nl/...Fase-kWh-meter-met-Modbus
Maar hier heb ik geen ervaring mee. Misschien iemand anders.
Ik weet alleen wel dat je de opdrachten om een percentage terug te schakelen niet al te snel achter elkaar kunt geven in de app.
Je kunt ook overwegen om een batterij te nemen en hier je stroom in op te slaan.

[ Voor 5% gewijzigd door peter123 op 17-03-2026 13:45 ]

10kWp zon - 30kWh accu - 64kWh auto - 3,5kW L/L - HAOS


  • Maxwp
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 03:28
peter123 schreef op dinsdag 17 maart 2026 @ 13:43:
[...]

Klopt
https://webshop.cedel.nl/...Fase-kWh-meter-met-Modbus
Maar hier heb ik geen ervaring mee. Misschien iemand anders.
Ik weet alleen wel dat je de opdrachten om een percentage terug te schakelen niet al te snel achter elkaar kunt geven in de app.
Je kunt ook overwegen om een batterij te nemen en hier je stroom in op te slaan.
Ja heb ik al maar is veel te weinig.
Soweiso in de zomer

  • peter123
  • Registratie: Juni 2007
  • Niet online
Maxwp schreef op dinsdag 17 maart 2026 @ 13:58:
[...]

Ja heb ik al maar is veel te weinig.
Soweiso in de zomer
Dat is lastig ja als je veel panelen hebt. Ik zit ook op een piek van 6kW. De laders kunnen dit net aan, maar de batterijen zitten in de zomer snel vol.

10kWp zon - 30kWh accu - 64kWh auto - 3,5kW L/L - HAOS


  • Romavami
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 01-04 14:57
Misschien is er iemand die even met mij mee kan kijken.
Ik heb de vraag ook bij Hoymiles gesteld maar die verwees mij naar een installateur om daar advies te halen.

Mijn installatie is een 3 fase 7kWp met 4 Hoymiles HMS-2000-t4 micro-omvormers.
De panelen liggen op het garagedak en de meterkast is in de kelder.
Op dit moment lever ik bijna 2/3 terug aan het net. Ik woon in Duitsland en krijg daarvoor een vergoeding van 8,1 cent/kW (20 jaar vast).
Nu denk ik na over een accu. Dit moet dan een hoogvolt accu zijn van ca 10 kw.
Mijn eerste vraag: Als ik bij Hoymiles wil blijven moet ik dan de HYT-10 of de HAT-10 hebben.? Ik kom er niet uit.
Mijn 2e vraag: Is de GoodWe GW10K-BT ook geschikt ?
En dan komen we bij de accu. Dit moet een hoogvolt zijn.
GoodWe Lynx Home F 10Kw ?
Dyness Tower T10 10,66 kWh ?
Pylontech Force H3 2 x 5,12 kWh ?

Wie kan mij raad geven

Groet, Robert

  • peter123
  • Registratie: Juni 2007
  • Niet online
Als je je micro-omvormers wilt vervangen door een string omvormer is dat een dure optie. Wel de beste. Je hoeft niet bij Hoymiles te blijven.
Voor 10kWh kun je overwegen om een accu te kopen die de wisselstroom weer omzet naar gelijkstroom om in de accu te laden. Dan hoef je de micro omvormers niet te vervangen.

10kWp zon - 30kWh accu - 64kWh auto - 3,5kW L/L - HAOS


  • Romavami
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 01-04 14:57
#Peter123
Dan heb ik mij misschien niet duidelijk uitgedrukt. Ik wil de micro-omvormers niet vervangen. Maar de micro-omvormers hebben een uitgangsspanning van 230 volt. Om daarmee een accu te kunnen laden moet er een omvormer achter geschakeld worden die van die 230 volt een spanning maakt waarmee een accu geladen kan worden. Althans zo is het mij door Hoymiles al eens eerder uitgelegd.

  • Romavami
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 01-04 14:57
Volgens Hoymiles worden de micro-omvormers aangesloten op de GEN ingang van een HYT of HAT omvormer. Overigens komt Hoymiles nu met een HiOne systeem waarin alle benodigde functies in één apparaat zitten. Deze is ook 10 kW maar er is nog geen prijs te vinden.

  • peter123
  • Registratie: Juni 2007
  • Niet online
Romavami schreef op donderdag 26 maart 2026 @ 22:06:
#Peter123
Dan heb ik mij misschien niet duidelijk uitgedrukt. Ik wil de micro-omvormers niet vervangen. Maar de micro-omvormers hebben een uitgangsspanning van 230 volt. Om daarmee een accu te kunnen laden moet er een omvormer achter geschakeld worden die van die 230 volt een spanning maakt waarmee een accu geladen kan worden. Althans zo is het mij door Hoymiles al eens eerder uitgelegd.
Dan kun je elke thuisbatterij gebruiken die je wil en hoef je geen hybride omvormer te kopen. Die zit al in de thuisaccu.
Het grote Zendure plug-and-play thuisaccu systemen topic
Het HomeWizard Plug-In Battery topic deel 2

10kWp zon - 30kWh accu - 64kWh auto - 3,5kW L/L - HAOS


  • tonwes99
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 21:20
Romavami schreef op donderdag 26 maart 2026 @ 16:43:
Misschien is er iemand die even met mij mee kan kijken.
Ik heb de vraag ook bij Hoymiles gesteld maar die verwees mij naar een installateur om daar advies te halen.

Mijn installatie is een 3 fase 7kWp met 4 Hoymiles HMS-2000-t4 micro-omvormers.
De panelen liggen op het garagedak en de meterkast is in de kelder.
Op dit moment lever ik bijna 2/3 terug aan het net. Ik woon in Duitsland en krijg daarvoor een vergoeding van 8,1 cent/kW (20 jaar vast).
Nu denk ik na over een accu. Dit moet dan een hoogvolt accu zijn van ca 10 kw.
Mijn eerste vraag: Als ik bij Hoymiles wil blijven moet ik dan de HYT-10 of de HAT-10 hebben.? Ik kom er niet uit.
Mijn 2e vraag: Is de GoodWe GW10K-BT ook geschikt ?
En dan komen we bij de accu. Dit moet een hoogvolt zijn.
GoodWe Lynx Home F 10Kw ?
Dyness Tower T10 10,66 kWh ?
Pylontech Force H3 2 x 5,12 kWh ?

Wie kan mij raad geven

Groet, Robert
Allereerst, mooi dat je in Duitsland 20j vast eur0,081/kWh kunt krijgen, ook als de zon volop schijnt.

In Nederland wordt teruglevering over de 3 fasen gesommeerd, dus als je zonnepanelen over 3 fasen verspreid zijn (3x400V), dan kun je gewoon een 240V Marstec voor eur1000 gebruiken. Andersom, als al je panelen op 1 fase staan, kun je gewoon op 3 fasen je EV laden.

  • SkiFan
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 22:30
In Duitsland wordt ook voor de meter gesaldeerd, dus fase 1 terugleveren en fase 3 afnemen met gelijke vermogens levert een 0 op de meter. Ik zou persoonlijk geen HV batterij nemen, altijd gedoe om m uit te breiden. En dan moet je weer bij het systeem van die ene leverancier blijven die de HV akku levert en moeten die modules maar net nog beschikbaar zijn. Als je een 48V accu wilt uitbreiden, plaats je er gewoon een bak bij met min-of-meer dezelfde cellen. Dat kun je ook gewoon na jaren nog doen. Ik heb voor Victron op 1 fase gekozen. Kwaliteits-spul wat ook in Duitsland toegestaan is en ook aan VDE4015-2022 voldoet. Uiteindelijk komt er dan nog 1 accu bij en 2 Multiplussen, zodat je én je noodstroom afgedekt hebt, én je capaciteit voldoende is. In mijn geval voldoet 16 kWh. Mijn zwager heeft bij een klein gezin met EV een 11 kWh accu, en precies zoals ik al vermoedde, is dat dus te weinig. Maar nu kan ie geen uitbreiding meer krijgen of tegen de hoofdprijs.

Even nog wat extra uitleg. Ik heb nu 4 merken MPPT's/omvormers. Enecsys 3x, Hoymiles, Trannergy en Victron (MPPT). De opwek van de Victron gaat direct via DC-DC conversie de accu in. Die andere 3 modellen, daarvan wordt maximaal 3800 watt (16A) door de Victron MultiPlus2 5000VA afgevangen en in 48-55 V DC omgezet, zodat daarmee de accu geladen wordt. Is vervolgens te weinig zonnestroom en moet je uit het net stroom halen, dan haalt de Multiplus dus stroom uit de akku om de meter te laten stilstaan.

Bij de Victron Multiplus kun je de omvormers op 2 manieren aansluiten. Direct aan de AC-ingang, of aan de AC uitgang 1. Normaal, als het stroomnet functioneert, zijn ingang 1 en uitgang 1 met een relais verbonden. Valt het publieke stroomnetwerk weg bij een storing, dan gaan je inverters uiteraard ook uit indien ze aan AC-ingang 1 hangen. We willen geen electriciens electrocuteren. Dat is anders wanneer je ze aan AC uitgang 1 hangt. Zodra het publieke net wegvalt, dan bouwt de Multiplus op AC uitgang 1 een eigen net op. Wel wordt het dan van belang dat de Multiplus de inverters, zodra de accu vol raakt kan terugregelen. Dit kan op meerdere manieren, maar de meest botte en functionerende manier is via de in VDE4015 gekozen manier van de verhoging van de frequentie van 50 naar 51 herz. Victrons eigen MPPT's worden via canbus door de Cerbo (regelcomputertje van Victron) teruggeregeld. Dat werkt feilloos. Andere merken kunnen door de Cerbo via modbus-TCP teruggeregeld worden.

Ik hoop dat het zo wat duidelijker is. Maar je snapt het beter als je het ziet.

Oja, deze reactie is zo laat omdat ik nu op Curacao ben voor een vriend. Daar hebben we een off-grid systeem gebouwd met een ATS als fallback. Niet de keuze die ik in NL of DE zou maken. Maar, het werkt en we hebben zo geen gezanik met Aqualectra, de stroomboer hier op het eiland die nog geen stabiel net kan maken al leg je ze het uit hoe. Ons huisnet schiet nu niet meer van 205-235 Volt, maar is gewoon altijd 220V.Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/jgOfPqqTN69qUBb9K8rUUUvQQUw=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/b5jLsIxalPWdDFjKJlaiJipj.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 57% gewijzigd door SkiFan op 28-03-2026 02:01 ]

Jurist in zijn vrije tijd, IT'er van beroep.


  • ekuiken
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 04-04 20:37
Verzoek(je?) aan iemand die tijd en zin heeft om mij te helpen: het opzetten van Home Assistant (inclusief hardware advies) en de benodigde software om mijn Hoymiles HM-1500 via de bestaande DTU-light Wlite uit te schakelen (of indien mogelijk terug te regelen naar 0 teruglevering) bij negatieve teruglevertarieven. Teruglevering kan gemeten worden via mijn bestaande Home Wizard P1 koppeling.

Bij mij thuis installeren hoeft niet, dat lukt mij zelf wel. Een stappenplan is vooral wat ik zoek. En een materiaallijst. Welke computer kies ik het beste (klein, laag verbruik)? Welke software moet daarop geïnstalleerd worden en hoe doe je dat. En welke configuratie stappen moet ik vervolgens nog doen.

Ik kan dat zelf allemaal wel uitzoeken met o.a. de informatie op dit forum, maar dat kost me veel tijd. Tijd die ik al niet veel heb en liever besteed aan adviseren van anderen op het gebied van zonnepanelen, thuisbatterijen en noodstroom systemen (deels gratis in de privé sfeer, deels betaald via mijn werk).

Is er hier iemand te vinden die me (en wellicht anderen) daarbij wil helpen?

Als je iets over Enphase of SolarEdge wilt weten in ruil daarvoor: vraag maar raak!

  • peter123
  • Registratie: Juni 2007
  • Niet online
Dat is de reden waarom ik alle belangrijke info in de eerste post zet.
Home Assistant OS heb ik op een oude laptop lopen en detecteert de p1 van homewizzard automatisch.

10kWp zon - 30kWh accu - 64kWh auto - 3,5kW L/L - HAOS

Pagina: 1 ... 30 31 Laatste