Buren verbouwen, wat kan en mag?

Pagina: 1 2 Laatste
Acties:

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Real
  • Registratie: Februari 2022
  • Niet online
Op een forum zoals dit kun je nooit alle relevante feiten overzien. Ook niet met foto's. Daarbij komt dat we uiteraard alleen jouw verhaal horen en niet dat van de buren.

Wat wel en niet mag hangt sterk af van wat er gebeurt of al gebeurd is, maar de hoofdregel is dat iedereen naar eigen inzicht gebruik mag maken van eigendom. Je wijst daar zelf ook op in je TS. Verder is het zo dat buren (zeker als ze dicht bij elkaar wonen) nu eenmaal een zekere overlast over en weer van elkaar te dulden hebben. De vraag is dus of er sprake is van onrechtmatig handelen (of op een inbreuk op de rechten van de buren), want niet alles mag uiteraard.

Er zijn grofweg twee routes die relevant zijn:
- bestuursrecht: mocht de gemeente de vergunning afgeven en is daar nog wat aan te doen als dat niet mocht?
- civiel recht: handelen de buren en jullie rechtmatig tegenover elkaar? (Daar staat de gemeente dus buiten).

De situatie op de foto is mij niet geheel duidelijk, maar van wie is het raam onderaan de foto bijvoorbeeld? In art. 5:50 lid 1 BW staat over ramen onder andere bepaald:
1 Tenzij de eigenaar van het naburige erf daartoe toestemming heeft gegeven, is het niet geoorloofd binnen twee meter van de grenslijn van dit erf vensters of andere muuropeningen, dan wel balkons of soortgelijke werken te hebben, voor zover deze op dit erf uitzicht geven.
En art. 5:51 BW staat bepaald:
In muren, staande binnen de in het vorige artikel aangegeven afstand, mogen steeds lichtopeningen worden gemaakt, mits zij van vaststaande en ondoorzichtige vensters worden voorzien.
Maar art. 5:50 BW kent meerdere leden naast lid 1, met allerlei uitzonderingen en bijvoorbeeld ook verjaring.

Als een gesprek met de buren er echt niet in zit, dan kun je wellicht overwegen om contact op te nemen met het Juridisch Loket om de jou bekende feiten te bespreken. Die kunnen ook inschatten of je recht hebt op gesubsidieerde rechtsbijstand bijvoorbeeld. Sommige rechtsbijstandsverzekereraars bieden ook advies 'on demand' of wellicht was je voor rechtsbijstand ook al verzekerd en biedt die verzekering dekking. 'Achteraf' verzekeren gaat echter niet. Je kunt uiteraard ook betaald advies inwinnen elders, maar spreek dan wel vooraf een tarief af.

Voor onbepaalde tijd ben ik gestopt met reageren op dit forum.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

Verwijderd

Van welk jaar is het huis en zijn die schuurtjes origineel? Van welk jaar is jouw uitbouw? Dan lijkt het erop, voor zover je het op de foto goed kan zien, dat het buitenblad van jouw uitbouw volledig op grond van de buren staat. Zeker als jullie wat recentere huizen hebben, is er een goede kans dat in de notariële aktes is beschreven, wat jullie rechten en plichten zijn.

Als hier niets van beschreven is en de uitbouw is jonger dan 20 jaar, dan is de uitkomst nog niet eens zo zeker. Als jullie uiteindelijk in een juridische procedure komen, moet de rechter gaan oordelen wat redelijk is. En tegenwoordig is het dus wel redelijk gebruikelijk dat in deze situatie het buitenblad afgebroken wordt en dat de buren daar dan hun binnenblad bouwen.
dijkmane schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 11:55:
[...]

als de gemeente de bouwvergunning al verleend heeft, is jouw bezwaarperiode al verlopen.
dat je het niet wist, tja, zoiets wordt altijd gepubliceerd in een of andere huis aan huis en dat de buren niet communiceren, ze zijn t niet verplicht. Netjes is anders natuurlijk
Dit is niet waar. De gemeente publiceert:
- eerst de ingediende aanvraag. In dit stadium is geen bezwaar mogelijk.
- na een positief besluit het afgeven van de vergunning. Op dat moment gaat de bezwaartermijn (6 weken) lopen.

Men mag dan in principe al beginnen met bouwen, maar dat is op eigen risico. N.a.v. een eventuele bezwaarprocedure kan de vergunning namelijk alsnog ingetrokken worden. Daarom wacht men meestal tot die 6 weken voorbij zijn en gaat men dan pas bouwen.

Je kunt je, zoals een ander hierboven al opmerkte, tegenwoordig ook gewoon abonneren op een e-mailservice voor openbare bekendmakingen vanuit je gemeente. Dan krijg je ze allemaal netjes in je mailbox. En dan heb je altijd ruim de tijd om je te (laten) informeren en eventueel in bezwaar te gaan.

[ Voor 43% gewijzigd door Verwijderd op 16-03-2022 12:15 ]


Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • alwind
  • Registratie: Maart 2015
  • Laatst online: 09-09 15:32
MorBos schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 11:44:
De muur is eigendom van ons omdat dit deel uitmaakt van een gebouw waar wij eigenaar van zijn ongeacht of op erfgrens staat.
Dit wordt een koude kermis voor je. Als je dit zo graag wil dan had je hem niet op de erfgrens moeten zetten.

[ Voor 11% gewijzigd door alwind op 16-03-2022 12:08 ]


Acties:
  • +27 Henk 'm!

  • sapphire
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 12:00

sapphire

Die-hard pruts0r

Ach om een positieve noot toe te voegen, na de uitbouw van de buren heb je 2,5m minder buitenmuur dus zal dat iets schelen qua stoken ;)

Gabriël AM5


Acties:
  • +12 Henk 'm!

  • Boudewijn
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online

Boudewijn

omdat het kan

Beste TS, je komt best verbitterd over, waarbij je aangeeft eigenlijk zelf ook niet voor het gesprek met je buren open te staan. Dat is vervelend, maar kan inderdaad gewoon om goede redenen zijn (ik ken de situatie niet).
Weet wel dat als je juridisch geen poot hebt om op te staan (dat heb je zo te zien niet en je komt op mij niet over alsof je juridisch onderlegd bent) je het op de relatie moet spelen als je zelf nog invloed wil hebben op de situatie.

Dat lijkt mij op dit moment geen haalbare kaart, dus bedenk even heel goed wat je wil :)

[ Voor 5% gewijzigd door Boudewijn op 16-03-2022 12:10 ]

i3 + moederbord + geheugen kopen?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • pagani
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online
Overigens zal er ook in de koopakte staan of ze lampen e.d. mogen monteren aan de muur aan hun kant. Die kans acht ik nóg groter, zeg 99,9999%.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

Verwijderd

pagani schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:11:
Overigens zal er ook in de koopakte staan of ze lampen e.d. mogen monteren aan de muur aan hun kant. Die kans acht ik nóg groter, zeg 99,9999%.
Die lamp is tijdelijk, gok ik. Ik vermoed dat ze die aan de muur van TS hebben gehangen omdat die er straks niet meer is. En met de langer wordende dagen, hebben ze die lamp binnenkort niet meer nodig waarschijnlijk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
Deze uitbouw van onze eetkamer was al gebouwd toen wij hier kwamen wonen. Uitbouw eetkamer is van 1998 en het huis zelf van 1963. De buren wonen er nu bijna 10jaar en wij zelf wonen hier bijna 16jaar.

Wij gaan eens met de buren praten voor meer duidelijkheid.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/7EIKicRTLmD09ZU40VIe0YyU13I=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/efIlBHR9FvWcqeNXeHf62dro.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/1DFIOIrloXvdiTMkV0B3oBHEgX4=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/hDd0vj5Yr0R8GPNQU9PV7BA1.jpg?f=fotoalbum_large

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
Real: dat raam is van de buren, hun achterkant van de woning

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • buiter
  • Registratie: December 2001
  • Nu online
MorBos schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:16:
Deze uitbouw van onze eetkamer was al gebouwd toen wij hier kwamen wonen. Uitbouw eetkamer is van 1998 en het huis zelf van 1963. De buren wonen er nu bijna 10jaar en wij zelf wonen hier bijna 16jaar.

Wij gaan eens met de buren praten voor meer duidelijkheid.
[Afbeelding]

[Afbeelding]
Of de scan/foto is wat scheef maar het lijkt erop dat die buitenmuur exact de erfgrens is.
Wat je zelf aangeeft is het allerbeste: ga met de buren praten!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • pvink
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 12-09 16:19
Was het niet zo dat de muur van TS alleen als buitenmuur gebruikt mag worden? Dat de buren hier eigen spouw + muur dienen op te trekken.
Wanneer de privémuur op de erfgrens of op het erf van de buren staat, hoeft de eigenaar van de muur niet toe te staan dat een buurman daarvan gebruik maakt. Overigens wordt wel verwacht dat hij kleine aanpassingen zoals het boren van gaten toestaat.

Hier geldt wel dat de constructie niet verzwakt en dat er geen problemen ontstaan. Dit komt uiteraard vaker voor als het gaat om het verankeren van draagbalken.
Vooral het laatste stukje lijkt mij van belang. Je wilt niet dat je eigen muur verzakt door toedoen van een draagbalk die erop gelegd wordt. Dit betekent ook dat de buren hun buitendeur zullen moeten verplaatsen.


https://bouwadviesshop.nl...%20van%20gaten%20toestaat.

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • twain4me
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 10:06

twain4me

Moderator Wonen & Mobiliteit
MorBos schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 11:44:
De muur is eigendom van ons omdat dit deel uitmaakt van een gebouw waar wij eigenaar van zijn ongeacht of op erfgrens staat.
Dat hoeft niet, als het deels op hun grond staat kan het gewoon een gedeelde muur qua eigendom zijn en zelfs als het 100% jouw eigendom is kunnen ze nog het recht hebben erop aan te sluiten of iets in of aan te bevestigen.
Ja wij willen dan wel wat aan de kale muur hangen (als hun de gezamenlijke schutting gaan weghalen waar wij wat aan hebben gehangen, volgens mij staat die ook op onze grond als ik het zo zie) dit mogen hun ook bij ons mits ze het ons vragen, maar dat woord kennen ze niet.
als ik heel eerlijk ben heb ik de indruk dat je er ook niet heel erg voor open staat. en het hele feit dat je dat lampje als een punt aanhaald geeft eigenlijk wel de stand van zaken aan. ze vragen niets, maar van jouw mag niets.
De relatie tot de buren is niet goed en dat komt mede door geen communicatie vanaf hun.
communiceren kan je niet alleen.. dus er is ook altijd een aandeel aan jullie kant
Op zich geen bezwaar hoor dat ze een uitbouw bouwen maar gaat me meer om, dat ze niet communiceren over hun plannen en onze eigendommen.
opzich heb je daar een punt het is de bedoeling dat ze erover praten. de vraag is praten ze niet om dat ze conflict vermijdend zijn op dat punt en geen zin hebben in jouw reactie. of zijn ze echt zo asociaal. ;) ze zitten immers in het zelfde burenconflict.

bouwkundig: ze maken zo te zien een eigen fundering langs je muur dus waarschijnlijk ook een eigen wand etc.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • pvink
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 12-09 16:19
twain4me schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:22:
[...]
communiceren kan je niet alleen.. dus er is ook altijd een aandeel aan jullie kant
[...]
Je vergeet wel even dat TS zijn kinderen een middelvinger krijgen van de buurvrouw. Dan is het toch snel over? Dit heeft niks te maken met dat TS niet kan communiceren. Houdt het anders gewoon over de feiten betreffende wat mag en niet mag met de buitenmuur.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • twain4me
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 10:06

twain4me

Moderator Wonen & Mobiliteit
MorBos schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:16:

Wij gaan eens met de buren praten voor meer duidelijkheid.
goed idee :)

Acties:
  • +11 Henk 'm!

  • twain4me
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 10:06

twain4me

Moderator Wonen & Mobiliteit
pvink schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:25:
[...]

Je vergeet wel even dat TS zijn kinderen een middelvinger krijgen van de buurvrouw. Dan is het toch snel over? Dit heeft niks te maken met dat TS niet kan communiceren. Houdt het anders gewoon over de feiten betreffende wat mag en niet mag met de buitenmuur.
ze is daar vast niet zomaar op een willekeurige maandagochtend mee begonnen.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

Verwijderd

Op de tekening van de TS lijkt de buitenmuur van zijn uitbouw TEGEN de erfgrens gebouwd te zijn. Op de tekening zie je ook, dat de binnenmuur van de eetkamer van de TS verspringt ten opzichte van de binnenmuur in de keuken. In huis zie je dat waarschijnlijk nauwelijks, omdat er een muurtje zit tussen de 2 ruimtes.

In dat geval mag de buurman zonder toestemming zo goed als niets met die buitenmuur. Ik denk dat je niemand veroordeeld gaat krijgen voor een lampje of hangplant, zolang er geen schade van komt. Maar afbreken is, als die muur inderdaad vol op eigen grond staat, out of the question.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Rofdof
  • Registratie: April 2020
  • Laatst online: 29-08-2023
waarom bouw je je eigen muur of de erfgrens.
en dan wil je niet dat de buren er iets mee doen. wat als de buren ook op de erfgrens willen bouwen?

Bij dit soort dingen---> blijf altijd minimaal 50 cm van de erfgrens af..voorkomt veel ellende.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Ebayzo
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 17-10-2022

Ebayzo

hij/hem

Het verbaast mij nog steeds dat mensen zich op Tweakers reageren voor dit soort vragen :')

Verder: https://forms.kro-ncrv.nl/form/meld-je-conflict-aan

Klinkt als een geweldige relatie, kan alleen maar goed komen! Typisch gevalletje alleen wijzen maar niet naar jezelf kijken :)

Default blanke hetero


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rofdof
  • Registratie: April 2020
  • Laatst online: 29-08-2023
Verwijderd schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:31:
Op de tekening van de TS lijkt de buitenmuur van zijn uitbouw TEGEN de erfgrens gebouwd te zijn. Op de tekening zie je ook, dat de binnenmuur van de eetkamer van de TS verspringt ten opzichte van de binnenmuur in de keuken. In huis zie je dat waarschijnlijk nauwelijks, omdat er een muurtje zit tussen de 2 ruimtes.

In dat geval mag de buurman zonder toestemming zo goed als niets met die buitenmuur. Ik denk dat je niemand veroordeeld gaat krijgen voor een lampje of hangplant, zolang er geen schade van komt. Maar afbreken is, als die muur inderdaad vol op eigen grond staat, out of the question.
dan mag hij ook op zeg 5 cm van de erfgrens bouwen.
dan heb je een stuk ruimte van 10 cm ertussen.

das ook fijn....

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • CrashOne
  • Registratie: Juli 2000
  • Niet online

CrashOne

oOoOoOoOoOoOoOoOoOo

Is het voor iedereen niet handiger dat ze juist jullie buitenmuur gaan gebruiken? Een smal stukje waar je beide niks meer mee kunt en waar je bijna zeker vochtophoping krijgt is voor niemand handig.

Huur mij in als freelance SEO consultant!


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • Rofdof
  • Registratie: April 2020
  • Laatst online: 29-08-2023
Ebayzo schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:33:
Het verbaast mij nog steeds dat mensen zich op Tweakers reageren voor dit soort vragen :')

Verder: https://forms.kro-ncrv.nl/form/meld-je-conflict-aan

Klinkt als een geweldige relatie, kan alleen maar goed komen! Typisch gevalletje alleen wijzen maar niet naar jezelf kijken :)
ik vind dat er te weinig afleveringen van dat soort programmas zijn.
Niks mooiers dan een fikse burenruzie omdat een tak van de boom wel 30 cm over de schutting groeit.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Minkie
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 09:47

Minkie

Groazers Unite.

Ebayzo schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:33:
Het verbaast mij nog steeds dat mensen zich op Tweakers reageren voor dit soort vragen :')

Verder: https://forms.kro-ncrv.nl/form/meld-je-conflict-aan

Klinkt als een geweldige relatie, kan alleen maar goed komen! Typisch gevalletje alleen wijzen maar niet naar jezelf kijken :)
Lachen man dit soort topics, reageren opeens allemaal zelfbenoemde juristen en ingenieurs die alles beter weten _O-

Joke, stop toch met koken, kom uit de keuken. Want ik wil zo graag samen met je neu......tronenbommenstickers op mijn nieuwe tas gaan plakken.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • TereZz
  • Registratie: Oktober 2009
  • Laatst online: 10:06
Ik wilde net typen dat ik je een verschrikkelijke buur vind, tot ik las dat je buurvrouw met middelvingers zwaait naar je kinderen. Wat kinderachtig. Maar wat weerhoud je om eens met de buren te babbelen wat hun plannen zijn? Je kan altijd nog kiezen om de strijd aan te gaan, maar probeer eerst eens de highroad te nemen.

Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • twain4me
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 10:06

twain4me

Moderator Wonen & Mobiliteit
Minkie schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:38:
[...]


Lachen man dit soort topics, reageren opeens allemaal zelfbenoemde juristen en ingenieurs die alles beter weten _O-
niet zelf benoemd hoor, gewoon voor op school gezeten. :P

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Jiriki
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 08-09 15:07
Bij ons vorige huis hetzelfde gehad, de nieuwe buurman wilde tegen onze (vrijstaande) garage aanbouwen. Dat mocht uiteindelijk niet, de muur stond aan onze kant tegen de erfgrens aan en mocht niet worden gebruikt om een gebouw of aanbouw aan vast te maken. Geen juridisch conflict trouwens, gewoon nagevraagd wat wel en niet mocht.

Ook interessant, er moest een rattengang open worden gehouden tussen onze garage en hun nieuwe garage. Geen idee of dat uit de gemeentelijke verordening kwam eerlijk gezegd maar er moest voldoende ruimte worden gehouden tussen de bestaande muur en hun nieuwe muur dat er rattenvallen geplaatst konden worden. Was iets van 50 centimeter geloof ik.

"Yes," said the skull. "Quit while you're a head, that's what I say." -- (Terry Pratchett, Soul Music)


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Boudewijn
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online

Boudewijn

omdat het kan

Minkie schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:38:
[...]


Lachen man dit soort topics, reageren opeens allemaal zelfbenoemde juristen en ingenieurs die alles beter weten _O-
Je weet dat jurist geen beschermde titel is he? :>

i3 + moederbord + geheugen kopen?


Acties:
  • +1 Henk 'm!

Verwijderd

Rofdof schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:33:
[...]

dan mag hij ook op zeg 5 cm van de erfgrens bouwen.
dan heb je een stuk ruimte van 10 cm ertussen.

das ook fijn....
Nee, de grens is een denkbeeldige lijn met een breedte van 0. Als je allebei tegen die lijn bouwt, staan de bouwwerken gewoon tegen elkaar. In theorie kan het 0 mm zijn.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • _Dune_
  • Registratie: September 2003
  • Nu online

_Dune_

Moderator Harde Waren

RAID is geen BACKUP

Nu 14 jaar geleden mijn huidige (toen nieuwbouw) woning betrokken, betreft een tussenwoning. Ik wist dat bij de bouw de aangrensende hoekwoning direct een uitbouw zou krijgen. Dit betekend dat de muur van betreffende uitbouw op de erfgrens zou komen te staan. Ik had het mooi gevonden als de buren aan de andere kant ook een uitbouw hadden genomen, want dan had ik alleen de achtermuur hoeven verplaatsen en het dak door te trekken (toen der tijd uitgezocht).

Dit kon omdat de muren bij initiele bouw op de erfgrens geplaatst worden, dan mag jij daar gebruik van maken. Echter als een muur geplaatst wordt na initele bouw, dan dien deze tot max tegen de erfgrens te gaan. Deze muur mag door de buren NIET gebruikt worden als zij ook willen uitbouwen.

Als ik de laatste tekening van TS zo zie, dan is het laatste het geval. Je ziet ook dat zijn uitbouw inspringt ten opzichte van de muur van de woning zelf. Dat zou betekenen dat zijn buren een voilledige buiten muur moeten optrekken en dat er vermoedelijk x ruimte tussen beide muren moet blijven bestaan. Voordeel voor TS is dat hij als eerste een uitbouw heeft en tegen de erfgrens heeft kunnen bouwen (of de vorige bewoners).

P.s. Ik zou in gesprek gaan met de buren om gewoon gebruik te kunnen maken van de muur die er als staat. Dak doortrekken en afwatering samen regelen. Over het algemeen krijg je daar de betere oplossingen mee, zonder dat er ruimte verloren gaat of vreemde constructies ontstaan.

[ Voor 16% gewijzigd door _Dune_ op 16-03-2022 13:49 ]

Sinds 1999@Tweakers | Bij IT-ers gaat alles automatisch, maar niets vanzelf. | https://www.go-euc.com/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
Verwijderd schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:14:
[...]

Die lamp is tijdelijk, gok ik. Ik vermoed dat ze die aan de muur van TS hebben gehangen omdat die er straks niet meer is. En met de langer wordende dagen, hebben ze die lamp binnenkort niet meer nodig waarschijnlijk.
Nee wij vonden al dat ze groot licht hadden als ze 's avonds thuis kwamen. Nu met foto's maken zagen we dat het aan de keukenmuur hadden bevestigd, dit waarschijnlijk gedaan toen wij op vakantie waren

Acties:
  • +11 Henk 'm!

  • pentaw1nz
  • Registratie: Mei 2013
  • Laatst online: 07:54
Als je er achter moet komen dat de buren gaan verbouwen door het zien van een graafmachine is dat wel erg vreemd. Gebrek aan communicatie bij de buren.... zo moeilijk is het niet om even je plannen te bespreken en alvast te excuseren voor mogelijke overlast.

Verder vind ik dat je je heel erg druk maakt om allerlei punten die ik niet snap.

- Jij wilt niet tegen een kale muur kijken als de buren verder uitbouwen dan jij. Ondertussen kijken jouw buren wel tegen een kale muur van jouw uitbouw...

- Een bouwlampje dat aan de muur is gehangen... Niet echt heel erg netjes om te doen zonder te vragen, maar dat overleeft de muur wel.

- Daken die aan elkaar worden verbonden... Dat zal hoe dan ook toch wel gebeuren. Als alles maar netjes wordt gedaan is er toch niets aan de hand? Voor jou geen nadeel.


Waar ik me WEL druk om zou maken:

- Waarom hebben de buren niets gezegd? Zijn zij echt zo lomp of ben jij een lastige buur en durven ze niet aan te bellen?

- Wat gaan ze doen met jouw gemetselde muur? Als zij er tegen aan gaan bouwen en willen gaan stucen o.i.d. dan mogen ze dat wel komen overleggen.

- Als er schutting weg gehaald moet worden voor hun wellicht grotere uitbouw mogen ze dat ook wel komen overleggen.


Al met al:
Vreemde gang van zaken.

PV: 13 x LG Solar 320N1K-A5 - NeON2 / WP: Adlar Aurora II 6kw / WPB: Atlantic Explorer 200l / jaren 70 woning gasloos sinds 10-2024


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • mark-k
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 02-09 20:33

mark-k

AKA markkNL

Boudewijn schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:56:
[...]

Je weet dat jurist geen beschermde titel is he? :>
Ingenieur wel, dus elke ingenieur is wel jurist, maar niet elke jurist is ingenieur :9

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dijkmane
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 10:33

dijkmane

biertje ?

Verwijderd schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:04:


Je kunt je, zoals een ander hierboven al opmerkte, tegenwoordig ook gewoon abonneren op een e-mailservice voor openbare bekendmakingen vanuit je gemeente. Dan krijg je ze allemaal netjes in je mailbox. En dan heb je altijd ruim de tijd om je te (laten) informeren en eventueel in bezwaar te gaan.
ja, maar dat doe je natuurlijk alleen als je verwacht dat er iets staat te gebeuren in de buurt.
als je je abonneert krijg je alles te zien, elke aan/uitbouw, boomkap en dakkapel.
daar zit je toch niet op te wachten.
nu gaat de buurman bouwen en ben je al te laat.
of je moet erg goede redenen hebben het nu nog te willen stoppen.

specs : wil je niet weten


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Mr. Stom
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 11-09 17:17
Ik begrijp dus dat de buren al een vergunning hebben, je kunt dus hoogstwaarschijnlijk niet meer in bezwaar gaan. Dit zou je nog kunnen checken (e.g. is er in het lokale blaadje, de website van de gemeente o.i.d. ergens de bezwaarprocedure opengesteld en heb je deze gemist). Heb je dit gemist? Jammer dan.

De kans is daarmee 99,99% dat deze verbouwing doorgaat. Ik zou dat als gegeven accepteren en het vizier naar voren richten: 'hey buurman, wat een mooie grote aanbouw ben je aan het maken! Wat leuk! Hoe zie je dat precies voor je met mijn muur en de schutting?'

Afhankelijk van deze antwoorden kun je vervolgens weer verder: "ik heb liever niet dat je ABC, is het niet handig als we XYZ". Vooral constructief proberen te blijven. Als je een middelvinger vaak genoeg beantwoord met een glimlach verdwijnt deze doorgaans vanzelf. Gebruik geen dooddoeners als 'mIJn EIgeNdoM AfbLijvUh", daarmee kom je niet veel verder. Desnoods ga je eerst informatie inwinnen wat de buurman wilt, antwoord je met: oh, interessant! Dan ga je rustig naar huis, je zoekt of het mag wat buurman wilt doen en dan ga je daarna met een gemotiveerd verhaal terug: "hey buurman, nog even over dat plan. Dat lijkt me niet de bedoeling, kijk maar op [bron]. Een alternatief wat zou werken is misschien [alternatief].

You get the piont.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
twain4me schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:22:
[...]


Dat hoeft niet, als het deels op hun grond staat kan het gewoon een gedeelde muur qua eigendom zijn en zelfs als het 100% jouw eigendom is kunnen ze nog het recht hebben erop aan te sluiten of iets in of aan te bevestigen.


[...]


als ik heel eerlijk ben heb ik de indruk dat je er ook niet heel erg voor open staat. en het hele feit dat je dat lampje als een punt aanhaald geeft eigenlijk wel de stand van zaken aan. ze vragen niets, maar van jouw mag niets.


[...]


communiceren kan je niet alleen.. dus er is ook altijd een aandeel aan jullie kant


[...]


opzich heb je daar een punt het is de bedoeling dat ze erover praten. de vraag is praten ze niet om dat ze conflict vermijdend zijn op dat punt en geen zin hebben in jouw reactie. of zijn ze echt zo asociaal. ;) ze zitten immers in het zelfde burenconflict.

bouwkundig: ze maken zo te zien een eigen fundering langs je muur dus waarschijnlijk ook een eigen wand etc.
Van ons mag absoluut wel wat alleen wel graag met communicatie. Zo gaat de andere kant buren binnenkort op ons dak om hun dakkapel te repareren, netjes gevraagd door hun en dan hebben wij geen probleem. Overigens wil je dat de verstandhouding met de buren normaal blijft.
Zelf doen we dat ook, zelfs al met snoeien van een struik tussen de buren en ons. Gewoon even netjes aangeven of je bij de buren in de tuin mag en dan aan einde van gesprek komt er een dank je wel.

Maar deze buren van de aanbouw doen al zo terughoudend zoals ik al eerder aangaf van middelvinger naar onze kinderen of de politie bellen over ons omdat hun wat verdenken. Waarom? De kinderen van ons en hun kunnen niet met elkaar en denk dat dat het is en dat betrekken ze ook op ons.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

Verwijderd

dijkmane schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 13:57:
[...]


ja, maar dat doe je natuurlijk alleen als je verwacht dat er iets staat te gebeuren in de buurt.
als je je abonneert krijg je alles te zien, elke aan/uitbouw, boomkap en dakkapel.
daar zit je toch niet op te wachten.
nu gaat de buurman bouwen en ben je al te laat.
of je moet erg goede redenen hebben het nu nog te willen stoppen.
Je kunt een straal opgeven rondom je woning. Volgens mij krijg ik alles binnen 500 meter ofzo. Daarbuiten hou ik het niet in de gaten. Ik ben daar waarschijnlijk in 99,999% van de gevallen toch geen direct belanghebbende. En als je geen belang hebt, is je bezwaar meestal redelijk kansloos.

[ Voor 19% gewijzigd door Verwijderd op 16-03-2022 14:00 ]


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Mr. Stom
  • Registratie: Maart 2021
  • Laatst online: 11-09 17:17
dijkmane schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 13:57:
[...]


ja, maar dat doe je natuurlijk alleen als je verwacht dat er iets staat te gebeuren in de buurt.
als je je abonneert krijg je alles te zien, elke aan/uitbouw, boomkap en dakkapel.
daar zit je toch niet op te wachten.
nu gaat de buurman bouwen en ben je al te laat.
of je moet erg goede redenen hebben het nu nog te willen stoppen.
Er bestaat ook een versie op de app. Straal op minimaal, ik heb 250m, en één keer in de twee weken scroll je max 5 minuten door de besluiten. Dan zie je snel genoeg of er wat tussen staat op de adressen van je buren. Dit kost minimale tijd en als je die tijd niet wilt investeren, prima, maar dan loop je dus het risico dat er vergunningen worden afgegeven waar jij het niet mee eens bent en niks meer aan kunt doen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
pvink schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:25:
[...]

Je vergeet wel even dat TS zijn kinderen een middelvinger krijgen van de buurvrouw. Dan is het toch snel over? Dit heeft niks te maken met dat TS niet kan communiceren. Houdt het anders gewoon over de feiten betreffende wat mag en niet mag met de buitenmuur.
Ja inderdaad, mede door deze fratsen hebben wij inderdaad zoiets van laat maar en zo min mogelijk contact.
En als hun kinderen en onze kinderen niet overweg kunnen met elkaar dan betrek je dat toch niet op volwassenen? Dan kun je gewoon als volwassen buren met elkaar communiceren over overlast, bouwplannen enz.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
twain4me schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:26:
[...]


ze is daar vast niet zomaar op een willekeurige maandagochtend mee begonnen.
Nee nadat onze kinderen op straat speelden met anderen en hun kinderen er aan kwamen lopen en uitdaagde om ze te slaan uit het niets.
Want dan konden ze hun kickbox moves even showen daarna. Toen kwam de buurvrouw eraan en zei dat onze kinderen niets waren en trok een middelvinger.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

Verwijderd

Mr. Stom schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 14:02:
[...]


Er bestaat ook een versie op de app. Straal op minimaal, ik heb 250m, en één keer in de twee weken scroll je max 5 minuten door de besluiten. Dan zie je snel genoeg of er wat tussen staat op de adressen van je buren. Dit kost minimale tijd en als je die tijd niet wilt investeren, prima, maar dan loop je dus het risico dat er vergunningen worden afgegeven waar jij het niet mee eens bent en niks meer aan kunt doen.
Welke straal je pakt, moet je een beetje laten afhangen van je omgeving. De gemeente vraag bijvoorbeeld ook vergunningen aan voor het herinrichten van de openbare ruimte. Dus als ze van plan zijn om 200 bomen en struiken te gaan kappen/rooien in een park in de buurt, dan krijg je daar ook een melding over. Ik heb in het verleden op die manier weleens - samen met enkele anderen - actie kunnen ondernemen tegen een dergelijke kaalslag in een mooi park in mijn vorige woonplaats. Daar moesten de bomen en struiken volgens de gemeente maar wijken voor "zichtlijnen", "een veiliger gevoel" en "afname van het aantal incidenten 's avonds laat in het park". Niet dat er ooit incidenten waren hoor, want toen we om concrete cijfers vroegen daarover kregen we een verdacht rond getal terug. :) Oja, ze vonden "bomen kappen" ook een uiterst doeltreffend middel tegen overlast van hangjongeren. Ze dachten dat die wel weg zouden blijven als de bomen naast hun favoriete bankje gekapt zouden worden.

[ Voor 7% gewijzigd door Verwijderd op 16-03-2022 14:13 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JackBol
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

JackBol

Security is not an option!

dijkmane schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 13:57:
[...]


ja, maar dat doe je natuurlijk alleen als je verwacht dat er iets staat te gebeuren in de buurt.
als je je abonneert krijg je alles te zien, elke aan/uitbouw, boomkap en dakkapel.
daar zit je toch niet op te wachten.
nu gaat de buurman bouwen en ben je al te laat.
of je moet erg goede redenen hebben het nu nog te willen stoppen.
Je kan postcode en afstand invullen (en welke overheidsdiensten, bijv. gemeente, provincie, waterschappen e.d.). Je kan eens per dag of eens per week een mailtje krijgen met updates.

De actuele opbrengst van mijn Tibber Homevolt


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jheroun
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
@MorBos ik zou in ieder geval de stukken over deze aangevraagde en verleende vergunning opvragen bij je gemeente, dan weet je in ieder geval meer.

Een uitbouw is vaak vergunningsvrij maar als niet in de akte staat dat X de muur van Y mag gebruiken mag dat natuurlijk niet. Bij nieuwbouw is het tegenwoordig in de aktes vrij standaard dat je de bakstenen van de buurmuur weg mag halen als je dezelfde uitbouw gaat maken maar of dat voor jouw huis al zo was durf ik niet te zeggen.

Als in de vergunning staat dat ze een muur gaan hergebruiken en in je akte staat niet dat dat mag zijn je buren gewoon verkeerd bezig, of ze nou wel of geen vergunning hebben. Het begint met hun daarop aanspreken maar dat ook eens aan de bouwer vragen kan zeker geen kwaad. Zo ben ik ooit ook met buren in gesprek geweest over een uitbouw toen de werklui hun boor in mijn muur zetten. Da's prima afgelopen maar ik had ook een prima relatie met de buurman.

Als blijkt dat zij iets hebben aangevraagd dat niet klopt omdat ze een vergunning hebben aangevraagd met foutieve informatie kan je over het vervolg ook met de gemeente bellen. Het gaat dan niet om bezwaar maar om een vergunning die helemaal nooit verleend had mogen worden. Maar nogmaals: begin met onderzoek en een gesprek met de buren.

[ Voor 16% gewijzigd door Jheroun op 16-03-2022 14:17 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Jheroun schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 14:13:
@MorBos ik zou in ieder geval de stukken over deze aangevraagde en verleende vergunning opvragen bij je gemeente, dan weet je in ieder geval meer.

Een uitbouw is vaak vergunningsvrij maar als niet in de akte staat dat X de muur van Y mag gebruiken mag dat natuurlijk niet. Bij nieuwbouw is het tegenwoordig in de aktes vrij standaard dat je de bakstenen van de buurmuur weg mag halen als je dezelfde uitbouw gaat maken maar of dat voor jouw huis al zo was durf ik niet te zeggen.

Als in de vergunning staat dat ze een muur gaan hergebruiken en in je akte staat niet dat dat mag zijn je buren gewoon verkeerd bezig. Het begint met hun daarop aanspreken maar dat ook eens aan de bouwer vragen kan zeker geen kwaad. Zo ben ik ooit ook met buren in gesprek geweest over een uitbouw toen de werklui hun boor in mijn muur zetten. Da's prima afgelopen maar ik had ook een prima relatie met de buurman.
Ik verwacht dat soort zaken niet direct in een akte die opgemaakt is in de jaren 60. Niet onmogelijk hoor, maar volgens mij maakte men zich daar toen nog niet zo druk over als in de laatste decennia.

Maar als de buren inderdaad een vergunning hebben gekregen, dan is de uitbouw niet vergunningsvrij. In dat geval wordt je aanvraag namelijk "positief afgewezen". Je krijgt dan geen vergunning, omdat je die niet nodig hebt. Je kunt dan dus ook als buren geen bezwaar maken. "Gedoe" over wel of niet op of over de erfgrens is een civiel ding. Dan stap je naar de rechter en vraag je om een voorlopige voorziening om onomkeerbare zaken te voorkomen gedurende de procedure.

Laatst nog een boze buurtbewoner uitgelegd hoe dat kan, een positieve afwijzing van een vergunningsaanvraag. Het ziekenhuis is hier aan het renoveren en had - heel keurig - een vergunning aangevraagd voor bepaalde zaken. Die kregen dus een positieve afwijzing: ga uw gang ziekenhuis, hiervoor heeft u helemaal geen vergunning nodig. Dat snapte een buurman niet helemaal. Die dacht dus dat er "gedoe" was en dat ze bepaalde dingen nu niet uit mochten voeren.

[ Voor 17% gewijzigd door Verwijderd op 16-03-2022 14:25 ]


Acties:
  • +17 Henk 'm!

  • Xanthine
  • Registratie: Mei 2018
  • Laatst online: 00:44
Mijn buren gaat ook een uitbouw plaatsen die 3 meter dieper gaat dan die van ons. Van het moment ik hier weet van kreeg heb ik contact opgenomen met de buurman en zijn we tot een overeenkomst gekomen (namelijk hij mag de brikken net op/over de perceelgrens plaatsen in het verlengde van hun/onze woning op voorwaarde dat hij de muur mooi afwerkt met onze gevelsteen EN dat deze buitenmuur eigendom van mij is en ik er op mag hangen wat ik wil.).

Die uitbouw komt er hoe dan ook, met of zonder mijn toestemming en nu is het een oplossing die voor ons beiden werkt. Ik raad je aan hetzelfde te doen. Ik ben ook erg beschermend over mijn eigendom, maar hier tegenin gaan heeft geen zin, en een goed contact met de buren is mij meer waard dan een muurtje.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Kurma
  • Registratie: Augustus 2020
  • Laatst online: 07-09 13:40
MorBos schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 13:58:
Van ons mag absoluut wel wat alleen wel graag met communicatie.
...
Op zich is dat natuurlijk fatsoenlijk. MAAR, je moet wel heel goed begrijpen dat jij niet kan zeggen "het mag, als ze maar communiceren", terwijl ze gewoon de regels hebben gevolgd. Als het volgens de wet- en regelgeving allemaal prima is, ben jij niet in de positie om daar aanvullende voorwaarden aan hangen. En nogmaals, ik snap dat dat fatsoenlijk is en dat je dat graag zou willen, maar afdwingen kan je het gewoonweg niet. Dus voordat je een heel juridisch traject induikt ben ik bang dat jullie je verwachtingen op dat vlak bij moeten stellen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • FRANQ
  • Registratie: Juli 2017
  • Laatst online: 12-09 16:23
@MorBos

Wij hebben met de buren ook een mindere periode gehad, rondom alle verbouwingen bij hun en ons.
Hun uitbouw stond tegen de erfgrens, net als jouw uitbouw.

Voor jouw buitenmuur komt een binnenmuur te staan met luchtspouw.
Dus ze gebruiken je buitenmuur niet als binnenmuur.
Dit zou ook onwenselijk zijn omdat ze dan een koudebrug in huis krijgen.

Voor 99% zeker dat ze gewoon langs de erfgrens gaan bouwen.
De schutting zal mogelijk (al dan niet tijdelijk) weg moeten om te kunnen voegen.
Laat dit ook gewoon toe, want anders kijk je tegen een vuil gemetselde muur aan.
Achteraf kun je de schutting prima terugplaatsen als je dat wilt.

Wij hebben voor de muur van de andere buren een stalen sierhek neergezet waarin een toscaanse jasmijn groeit.

Op de foto's zie ik de geulen voor de fundering, dit ziet er prima uit, en zo te zien blijven ze netjes aan hun kant van de streep.

Het dak wil je wel aangesloten hebben, jij hebt al een opstand en die zou ik handhaven zodat de daken gescheiden blijven van elkaar.
Maar er zal een strook overheen geplakt moeten worden, anders krijgen jullie beide last van vochtproblemen.

Als je de bouwtekening van de buren hebt post die dan even, dan kunnen een aantal tweakers je wel uitsluitsel geven wat ze met de muur doen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Krijnemans
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 12-09 15:00
Maarre.. is jullie fundering nu geheel (dus tot de onderzijde) vrijgegraven?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FRANQ
  • Registratie: Juli 2017
  • Laatst online: 12-09 16:23
Krijnemans schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 14:39:
Maarre.. is jullie fundering nu geheel (dus tot de onderzijde) vrijgegraven?
zolang ze niet veel dieper gaan is dat geen enkel probleem.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
Krijnemans schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 14:39:
Maarre.. is jullie fundering nu geheel (dus tot de onderzijde) vrijgegraven?
Tja dat weten we niet, denk niet dat ze zoveel verder moeten gaan.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/o1E2_RAOFMOVDOWOgbmFPk1iIlY=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/90IYx7vxWtBm1asGHYYwgEEh.jpg?f=user_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/7fkt0akeI42nOTgjBA_ECmGa5xI=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/MuHyiFyhlSfa67VDk1vjM884.jpg?f=fotoalbum_large

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FRANQ
  • Registratie: Juli 2017
  • Laatst online: 12-09 16:23
MorBos schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 15:08:
[...]


Tja dat weten we niet, denk niet dat ze zoveel verder moeten gaan.

[Afbeelding]

[Afbeelding]
Is op staal, dan zullen ze op dezelfde kleilaag of zandlaag moeten zitten.
De onderzijde van hun fundering zit op gelijk niveau met de jouwe.

Dit klopt gewoon.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • boswandeling
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 11:09
MorBos schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 13:48:
[...]

Nee wij vonden al dat ze groot licht hadden als ze 's avonds thuis kwamen. Nu met foto's maken zagen we dat het aan de keukenmuur hadden bevestigd, dit waarschijnlijk gedaan toen wij op vakantie waren
8)7

Kom op hee man man man

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
Hier zijn we ook niet moeilijk over gaan doen hoor, we vonden het wel vreemd maar ach een schroefje of iets eraan is prima.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
FRANQ schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 15:20:
[...]


Is op staal, dan zullen ze op dezelfde kleilaag of zandlaag moeten zitten.
De onderzijde van hun fundering zit op gelijk niveau met de jouwe.

Dit klopt gewoon.
Bedankt

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Zebby
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 12-09 23:41
Bij ons is de "standaard" bouw zoals jouw situatie wordt, hier geldt echter dat die buitenmuur min of meer "eigendom" is van degene die er naar kijkt, net zoals bij een garage waar ik tegenaan kijk maar niet van mij is. Ik mag daar dus in boren en zaken ophangen wat ik wil, zolang ik maar bij hun geen schade aanbreng. Het zou me verbazen als het bij jou anders is. Ik denk dat het beste is wat je kunt is toch proberen misschien samen met de aannemer iets verzinnen waardoor jij zo min mogelijk last gaat ondervinden. Zo te lezen gaat die uitbouw er komen, of je het leuk vindt of niet. En anders - advocaat. De relatie is blijkbaar toch al klote.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • CrashOne
  • Registratie: Juli 2000
  • Niet online

CrashOne

oOoOoOoOoOoOoOoOoOo

Zebby schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 16:31:
Bij ons is de "standaard" bouw zoals jouw situatie wordt, hier geldt echter dat die buitenmuur min of meer "eigendom" is van degene die er naar kijkt, net zoals bij een garage waar ik tegenaan kijk maar niet van mij is. Ik mag daar dus in boren en zaken ophangen wat ik wil, zolang ik maar bij hun geen schade aanbreng.

[...]
Dat is gewoon niet zo. Je mag tot de erfgrens bouwen, niet erop. Dat is dan jouw muur, niet van de buren. De buren mogen officieel niks met jouw muur, er niks tegenaan of op bouwen.

Huur mij in als freelance SEO consultant!


Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • charlie7
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 06:46

charlie7

pr0

*knip*
Hou het serieus aub.

[ Voor 79% gewijzigd door tweakduke op 18-03-2022 11:08 ]

Ryzen 9800X3D / Asrock 7900XT / 32GB DDR5 6000MHz // Mac Mini M4 / MacBookAir M1 / iPhone 16 Pro / AW Ultra


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • bie100
  • Registratie: September 2016
  • Nu online
Zebby schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 16:31:
Bij ons is de "standaard" bouw zoals jouw situatie wordt, hier geldt echter dat die buitenmuur min of meer "eigendom" is van degene die er naar kijkt, net zoals bij een garage waar ik tegenaan kijk maar niet van mij is. Ik mag daar dus in boren en zaken ophangen wat ik wil, zolang ik maar bij hun geen schade aanbreng. Het zou me verbazen als het bij jou anders is. Ik denk dat het beste is wat je kunt is toch proberen misschien samen met de aannemer iets verzinnen waardoor jij zo min mogelijk last gaat ondervinden. Zo te lezen gaat die uitbouw er komen, of je het leuk vindt of niet. En anders - advocaat. De relatie is blijkbaar toch al klote.
wat je zegt klopt sowieso niet maar goed dat had al iemand aangegeven'

maar mijn vraag is hoe je kan boren zonder schade aan te brengen dat is mij nog nooit gelukt :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DutchChelsea
  • Registratie: Juni 2018
  • Laatst online: 14-02-2024
Xanthine schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 14:23:
Mijn buren gaat ook een uitbouw plaatsen die 3 meter dieper gaat dan die van ons. Van het moment ik hier weet van kreeg heb ik contact opgenomen met de buurman en zijn we tot een overeenkomst gekomen (namelijk hij mag de brikken net op/over de perceelgrens plaatsen in het verlengde van hun/onze woning op voorwaarde dat hij de muur mooi afwerkt met onze gevelsteen EN dat deze buitenmuur eigendom van mij is en ik er op mag hangen wat ik wil.).

Die uitbouw komt er hoe dan ook, met of zonder mijn toestemming en nu is het een oplossing die voor ons beiden werkt. Ik raad je aan hetzelfde te doen. Ik ben ook erg beschermend over mijn eigendom, maar hier tegenin gaan heeft geen zin, en een goed contact met de buren is mij meer waard dan een muurtje.
Prima opgelost, fijn voor beide partijen. Wel nieuwsgierig: leg je zoiets schriftelijk vast of maak je een mondelinge afspraak en hopen de partijen dat ze zich er beide aan houden?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Xanthine
  • Registratie: Mei 2018
  • Laatst online: 00:44
DutchChelsea schreef op donderdag 17 maart 2022 @ 22:17:
[...]


Prima opgelost, fijn voor beide partijen. Wel nieuwsgierig: leg je zoiets schriftelijk vast of maak je een mondelinge afspraak en hopen de partijen dat ze zich er beide aan houden?
Wij hebben een document laten opmaken door hun architect. Geen idee hoe rechtsgeldig dat is, maar is meer voor mijn gemoedsrust.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
Eindelijk hebben wij na meerdere pogingen van contact met gemeente de bouwtekeningen van de buren. Daardoor kunnen we geen bezwaar meer maken.

Het word dus een woonkamer uitbouw met daarbovenop ook een uitbouw van de 1ste verdieping. Dus een heel project waar we dus wel overlast van krijgen, dus was wel zo netjes geweest van de buren om even naar ons toe te komen met hun plannen. Wij gaan wel even naar hun toe met de mededeling dat ze een mooie uitbouw gaan creëren, maar wat hun bedoelingen nu zijn ten opzichte van onze uitbouw en de gezamenlijke schutting.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/brO8GYhRa0qDwaszSU51hmW10Sc=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/c72bThV3xin9CldMB8imaXXk.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/XmE17VPVKxH9kbpyFEZN5QVs3cM=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/n97akqJ6aenFCR82NjwpwaZ6.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/1P34GRol3AcvzMdrDDfy0XxcIoY=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/TFHFJHiyemNwMOShLJxwpV9S.jpg?f=fotoalbum_large

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • tonny147
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 11-09 18:57
Blijft er dan nog wel tuin over bij de buren?dacht dat je maar zoveel % van je erf mag bebouwen.
Vergunning is rond, zal dus wel

Wh-mdc07j3e5


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • peter13579
  • Registratie: Augustus 2014
  • Laatst online: 12:24
Interessant, als ik de tekening goed zie gaan zij er vanuit dat de buitenmuur van jouw uitbouw precies op de erfgrens is gebouwd, op de tekening die je eerder deelde leek jouw muur tegen de erfgrens aan te staan, maar niet erop.

Afhankelijk van wat de werkelijke situatie is scheelt het waarschijnlijk wat de buren met jouw muur mogen doen en ook hoe moeilijk jij kunt doen als zij de rest van de uitbouw ook exact op de erfgrens zitten ( wat ze wel van plan lijken te zijn).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • invine
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 11-09 15:01
MorBos schreef op vrijdag 25 maart 2022 @ 13:27:
Eindelijk hebben wij na meerdere pogingen van contact met gemeente de bouwtekeningen van de buren. Daardoor kunnen we geen bezwaar meer maken.

Het word dus een woonkamer uitbouw met daarbovenop ook een uitbouw van de 1ste verdieping. Dus een heel project waar we dus wel overlast van krijgen, dus was wel zo netjes geweest van de buren om even naar ons toe te komen met hun plannen. Wij gaan wel even naar hun toe met de mededeling dat ze een mooie uitbouw gaan creëren, maar wat hun bedoelingen nu zijn ten opzichte van onze uitbouw en de gezamenlijke schutting.

[Afbeelding]

[Afbeelding]

[Afbeelding]
Is dit met vergunning gedaan of onder het mom van het kan vergunningvrij? Als het dat laatste is en het blijft zo bebouwd dan gaan ze over 50% bebouwd achtererf heen en dat mag niet zover ik weet..

Als er een vergunning is afgegeven dan is het jammer.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/eyg2dq9G7VFJCYJ43sTCgS9ZyL8=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/kqYKR7V0d9QZuXtmLumtwYVv.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/PzMQmT3nCqjKMktKdHHYcQkQwA8=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/i4oS5mMbcZRxbJiOO9NbJ6Eh.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/qsO0Y0FKU672no2Qrvt-U_6dzY4=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/cnamYY5iI1nvecE86aglcRvq.jpg?f=fotoalbum_large

Als ze dus de schutting weghalen en daar een muur zetten dan komen ze wel aan onze kant, want zoals je ziet op foto staat de schutting al voor onze ventilatie rooster van de schuur. Aan de binnenkant van de schuur zien wij daar ook het gat zitten en daarnaast nog een halve baksteen, zoals ook aan de foto te zien is net boven de schutting uit. Daar loopt de grens lijkt mij want dat gaat niet door een ventilatie rooster door heen.
Op de andere foto zie je dan dat de schutting tussen onze eetkameruitbouw muur loopt en onze schuur, waardoor het bij de buren een rechte lijn is. De schuurdeur van hun gaan ze naar het midden verplaatsen.
De woonkeuken staat er al vanaf 1998, vorige bewoners gebouwd, niemand ooit bezwaar gemaakt.

Hoe wordt de muur van ons bij hun gebruikt?
En zou het betekenen dat onze muur dus ook een gedeelte van hun 1ste verdieping moet dragen?
Steunbalken gaan overigens van hun achtergevel naar de schuur. Niet naar onze kant.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/l_tJyKvyhnjZhIUMnPRbfkL16A8=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/o4O0LtJED5iPEyrm6ihnV155.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/wJZaTjLoBTF2B2iW0v1w3h31u-M=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/qdDdRuEADt02MSS3mUtwwFFU.jpg?f=fotoalbum_large

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
Is hoekwoning dus ze gaan niet over 50% van hun erf geen, naast huis hebben ze ook nog een groot stuk

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
Wij zijn echt niet bouwtechnisch en bouwtekeningen mooi, maar hoe er getekend wordt en hoe je erna moet kijken ??????
Ik heb m'n partner niet echt mee want die blijft zeggen 'ze gaan langs onze muur en niet tegen aan zodat ze hem niet gebruiken, de fundering komt trouwens ook niet onder de schutting maar ernaast zegt ie, anders hadden ze verder moeten uitgraven, en ze komen dan niet uit met ons dak enz enz'
Allemaal van die makkelijk gezegd dingetjes maar in werkelijkheid wel lastig.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Zenomyscus
  • Registratie: September 2012
  • Laatst online: 00:21
MorBos schreef op vrijdag 25 maart 2022 @ 16:19:
Wij zijn echt niet bouwtechnisch en bouwtekeningen mooi, maar hoe er getekend wordt en hoe je erna moet kijken ??????
Ik heb m'n partner niet echt mee want die blijft zeggen 'ze gaan langs onze muur en niet tegen aan zodat ze hem niet gebruiken, de fundering komt trouwens ook niet onder de schutting maar ernaast zegt ie, anders hadden ze verder moeten uitgraven, en ze komen dan niet uit met ons dak enz enz'
Allemaal van die makkelijk gezegd dingetjes maar in werkelijkheid wel lastig.
Dat lijkt me anders een prima redenering. Je gaat je muur niet naast de fundering zetten. Dus als het graafwerk enkel op grond van de buren plaatsvind zal de muur niet ineens op jouw grond staan. Om binnen niet een rare hoek te krijgen zou ik die muur dan ook langs die van jou optrekken, strak er tegenaan. Persoonlijk had ik dat overigens eerst besproken. Het lijkt mij voor beide partijen namelijk beter als de afwerking goed geregeld wordt zodat er geen vochtproblemen ontstaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
Juist dat inderdaad, even in overleg gaan met buren. Sowieso zouden ze dat moeten want de schutting is gezamelijk en als ze hun gebouw moeten voegen moeten ze op onze erf komen. Want neem aan dat ze dat wel willen😬 op deze manier wordt het contact met hun alleen maar stroever, jammer maar blijkbaar willen ze dat.
Hun hebben verbouwplannen maar wij moeten naar hun toe om te vragen hoe of wat, beetje omgekeerde wereld vindt ik.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bas.013
  • Registratie: Juni 2021
  • Laatst online: 08:21
Omdat het bouwplan 2 bouwlagen betreft is het sowieso niet vergunningvrij. Je had bezwaar moeten maken binnen 6 weken na verzending van de vergunning aan de buren. Ik begrijp dus dat die termijn inmiddels is verlopen.

Het voor jou meest relevante funderingsdetail is niet getekend. Tenminste daar lijkt het op, die strook zou anders in jouw tuin komen.
Detail nr. #1 is aan de andere zijde. Waar de muur midden op de funderingsstrook komt. Aan de kant van de erfprins komt dus de fundering excentrisch? Dat vergt een aparte berekening. Sowieso zou ik aan de gemeente vragen hoe dit is gecontroleerd en hoe de constructeur van de bouwers dit heeft berekend. Met name ter plaatse van waar jullie bestaande uitbouw is. Wordt de bestaande fundering gebruikt? Wordt deze aangepast (verzwaard) en is dit berekend? Anders een grote kans op schuren,

Verder zou ik aan de gemeente vragen of de vergunning voldoet aan het geldend bestemmingsplan. Of checken via www.ruimtelijkeplannen.nl. Indien dit niet het geval is dan heb je -ook al kun je geen bezwaar maken- recht op uitleg waarom de vergunning toch is verleend.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Vistajevski
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 10-09 22:41
peter13579 schreef op vrijdag 25 maart 2022 @ 15:09:
Interessant, als ik de tekening goed zie gaan zij er vanuit dat de buitenmuur van jouw uitbouw precies op de erfgrens is gebouwd, op de tekening die je eerder deelde leek jouw muur tegen de erfgrens aan te staan, maar niet erop.

Afhankelijk van wat de werkelijke situatie is scheelt het waarschijnlijk wat de buren met jouw muur mogen doen en ook hoe moeilijk jij kunt doen als zij de rest van de uitbouw ook exact op de erfgrens zitten ( wat ze wel van plan lijken te zijn).
Dit inderdaad. De bouwtekening van TS plaatst de bestaande buitenmuur tegen de erfgrens, de bouwtekening van de buren op de erfgrens. Dat kan niet allebei waar zijn, dus dat zul je sowieso uit moeten zoeken omdat de buren volgens de tekening de bestaande buitenmuur doortrekken op de plek waar nu de schutting staat. Hetzelfde geldt voor de 1e etage. Volgens de tekening willen ze de buitenmuur van de verdieping op jullie buitenmuur optrekken. Dat zou dus op jouw grond zijn. De tekening spoort overigens weer niet met het uitgraven van de fundering alleen op hun eigen erf, dus wat ze nu aan het doen zijn is ook nog de vraag. Aanbellen en praten inderdaad, en niet afwachten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
MorBos schreef op vrijdag 25 maart 2022 @ 16:19:[/b]
Wij zijn echt niet bouwtechnisch en bouwtekeningen mooi, maar hoe er getekend wordt en hoe je erna moet kijken ??????
Ik heb m'n partner niet echt mee want die blijft zeggen 'ze gaan langs onze muur en niet tegen aan zodat ze hem niet gebruiken, de fundering komt trouwens ook niet onder de schutting maar ernaast zegt ie, anders hadden ze verder moeten uitgraven, en ze komen dan niet uit met ons dak enz enz'
Allemaal van die makkelijk gezegd dingetjes maar in werkelijkheid wel lastig.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/0I0ySinMeNCNdRKQDz4qB1hi8JM=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/noAKvGKS7GnvdWgTcRcvCTiY.jpg?f=fotoalbum_large

Wat betekent renvooi toetsing bouwbesluit?
We gaan vandaag eens proberen om met de buren te gaan praten en maandag bellen we de gemeente eens even. Sowieso hoe het kan dat hun op de erfgrens bouwen terwijl onze muur ertegenaan staat, hoe het met de fundering zit thv onze uitbouw.
Benieuwd

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rukapul
  • Registratie: Februari 2000
  • Nu online
Bas.013 schreef op vrijdag 25 maart 2022 @ 18:42:
Met name ter plaatse van waar jullie bestaande uitbouw is. Wordt de bestaande fundering gebruikt? Wordt deze aangepast (verzwaard) en is dit berekend? Anders een grote kans op schuren,
Voor dat laatste: zorg voor een nulmeting

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wolly
  • Registratie: Januari 2001
  • Niet online
alwind schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 12:07:
[...]


Dit wordt een koude kermis voor je. Als je dit zo graag wil dan had je hem niet op de erfgrens moeten zetten.
Als dat wat jij stelt zo is dan ben ik wel benieuwd hoe jij naar het begrip horizontale natrekking kijkt.
Ingevolge art. 5:43 BW wordt als muur aangemerkt “iedere van steen, hout of andere daartoe geschikte stof vervaardigde, ondoorzichtige afsluiting”.[1] Vervolgens kan mede in verband met het bepaalde in art. 5:62 BW worden aangegeven dat de volgende twee muren op of nabij een erfgrens privé-eigendom zijn:

– een vrijstaande muur naast een erfgrens. De eigenaar van de grond is eigenaar van de muur (verticale natrekking);

– een muur (al of niet op de erfgrens) die deel uitmaakt van één gebouw/werk. Deze muur is “niet vrijstaand”. Hier spreken wij van horizontale natrekking. Een voorbeeld van zo’n muur is in onderstaande tekening met de lijn A-B weergegeven.


Afbeeldingslocatie: https://notarielestichting.nl/wp-content/uploads/2015/02/tekening-1.png
https://notarielestichtin...ive-muur-door-de-buurman/
Wanneer een muur op de erfgrens slechts aan één zijde is bebouwd is geen sprake van een mandelige muur. Ook al zorgt de muur aan de onbebouwde zijde voor een beschut gedeelte van diens terrein.[6] Dit is alleen anders als er op grond van artikel 5:60 BW mandeligheid is afgesproken. Als er niets anders is afgesproken wordt zo’n muur door horizontale natrekking eigendom van de eigenaar van de bebouwde zijde.
https://www.rechtenvastgo...mandelige-muur-fundering/

[ Voor 16% gewijzigd door Wolly op 26-03-2022 13:08 ]


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Nyarlathotep
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 12-09 14:52

Nyarlathotep

Crawling Chaos

MorBos schreef op zaterdag 26 maart 2022 @ 08:33:
[...]


[Afbeelding]

Wat betekent renvooi toetsing bouwbesluit?
We gaan vandaag eens proberen om met de buren te gaan praten en maandag bellen we de gemeente eens even. Sowieso hoe het kan dat hun op de erfgrens bouwen terwijl onze muur ertegenaan staat, hoe het met de fundering zit thv onze uitbouw.
Benieuwd
vervang a.u.b. 'hun' met 'zij'. Je doet dit erg vaak...

Renvooi betekent hier zoiets als een aanvulling. Inderdaad nogal oubollig taalgebruik.

Mijn muziekcollectie op Discogs


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
De buurman was vandaag bezig met de bekisting van de fundering. We hebben hem maar eens gevraagd of we even konden praten. En onze vragen gestelt. Het blijkt dat hij strak langs onze muur gaat en dus niet gaat gebruiken evenzo geldt dit ook voor de schutting. Het was aan ons of we de schutting wouden houden of af wouden breken, afbreken was voor hem wel fijn want dan kon hij die kant straks ook beter voegen.
We hoefden nog niet gelijk te antwoorden want hij was nog niet zover. Hij zal zorgen voor een nette afwerking van ons dak naar zijn 1ste verdieping muur, zodat daar geen vocht bij kon. Ook gevraagd of hij een aannemer/bedrijf in handen nam maar zijn antwoord was, nee ik ga alles zelf doen en misschien op den duur een zzper erbij maar dat zag hij later wel. Hij verwacht over 2 a 3 jaar klaar te wezen, elk vrij uurtje ging hij erin steken en elke zaterdag. Zelf werkt hij namelijk fulltime als lasser. Persoonlijk zal ik bij zo'n grote verbouwing een aannemer aanstellen, begane grond veranderd de gehele indeling van het huis maar op de 1ste verdieping ook, wel iets wat echt goed en veilig moet gebeuren lijkt mij.
Wel aangegeven bij hem dat als wij ergens last van kregen of schade merkten, we wel bij hem gaan aanklopte.

Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • Makrolon
  • Registratie: September 2019
  • Laatst online: 12:14
Poeh, je had minder overlast gehad als een aannemer in een paar maanden de uitbouw had gerealiseerd...

Wel heel vreemd dat hij niet even komt overleggen zeg.

13480 Wp solar | 2x Panasonic 7j met 1x 300l sww | (Laadpaal) installateur, pb voor een offerte


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
De buren zijn inmiddels bezig met hun muren metselen.
Zien we het nu goed dat ze de kier tussen de muren op gaan vullen met cement? Brengt dit geen vochtproblemen met zich mee?

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Z2pIraB_uFnKlfCKXrcc4-UK_FA=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/wRGF5ouwMfSgFGXwcLbiJIId.jpg?f=fotoalbum_large

Eerste 'probleem' is al ontstaan, onze stenen van onze stoep onder de schutting en aan onze kant is al ingestort toen ze bezig waren met hun fundering. Nu een gat in de achtertuin tegen en onder de schutting. De hond van hun liep al bij ons in achtertuin omdat hij door gat heen ging.
Hij is wel aan de deur geweest met verhaal dat hij het weer netjes ging maken, maar inmiddels alweer aantal weken verder en nog steeds een gat.
Benieuwd wanneer hij dat gaat maken, kan hij geen antwoord op geven, want we hebben plannen om ons huis te koop te zetten en dan moet het wel in orde zijn als eventuele kijkers komen. Sowieso als hij dan nog niets heeft gedaan dan gaan we hem wel een tijdsbestek geven dat hij het in orde moet maken.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/N78Xhc3QHVIkJhdr6_sMH0RMe7A=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/COFUTcbEA633fZEKh7dalqaN.jpg?f=fotoalbum_large

Acties:
  • +13 Henk 'm!

  • Señor Sjon
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 12-09 12:54
Te koop zetten als de buurman aan het bouwen is? Succes daarmee. De eerste indruk van een koper is natuurlijk verhuizing door buurman en daar gaan ze niet aan beginnen.

Gat opvullen... willen ze natuurlijk pas doen als ze met hun eigen werk klaar zijn, wat meer op de huid zitten.

Hebben ze een detail hoe ze de twee muren gaan maken? Want alles vol cement geeft ook een geluidsbrug.

This is my signature. There are many like it, but this one is mine.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • ColeJ
  • Registratie: Juni 2019
  • Laatst online: 09:17
Señor Sjon schreef op donderdag 5 mei 2022 @ 17:02:
Te koop zetten als de buurman aan het bouwen is? Succes daarmee. De eerste indruk van een koper is natuurlijk verhuizing door buurman en daar gaan ze niet aan beginnen.
Zullen zat mensen zijn die dat niet erg vinden. Sterker nog, als het een courante woning is komen ze het niet eens te weten. Dan mogen ze 5 minuten binnen lopen en moeten ze daarna een bod doen.

Dat is het nadeel van deze markt..

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • pvink
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 12-09 16:19
Is het geen optie om een onafhankelijke geschikte aannemer de bouwkundige situatie te beoordelen?
Dat gat zou ik per direct laten dichten. Zeker vanwege de manier hoe de buren tewerk gaan. Dit mag je wel op zijn minst eisen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
Het te koop zetten was al in onze planning maar we willen eerst weten of we zijn uitgeloot voor een nieuwbouw project.
Dit van de buurman wisten we niet van te voren want communiceren is niet hun sterkte kant.

We gaan zeker weer met ze praten en vragen of ze het gat zsm dicht willen maken, desnoods maken we het zelf dicht want nu hebben we ook voor de rest van onze straatwerk onder/tegen de schutting niets geen tegendruk want er ontstaat een gleuf tussen de muur van de buren en ons grond. We willen immers niet dat de rest van ons straatwerk aan die kant instort. De gemetselde muur van de buren zou hun buitenmuur zijn want je gaat er niet nog een muur tegen aanmetselen neem ik aan?!

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/k4JXYxwaApEtlDmxMRlqBOYmlzQ=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/ccAyQkMGXVlHlG810VWqF1go.jpg?f=fotoalbum_large

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MorBos
  • Registratie: Maart 2022
  • Niet online
Onafhankelijke aannemer laten beoordelen? We willen niet meer teveel geld uitgeven voor dit huis, is allemaal kapitaal vernietiging omdat we hier toch al enige tijd weg willen🙈

Weet wel dat de buren alleen maar aan hun eigen denken en niet aan anderen. Zo frusterend is dat, maar je doet er niets aan. Wij gaan steeds proberen contact te leggen met ze door te praten maar wijzer worden ze niet want ze halen de schouders op als we het over onze kant hebben.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • x86dev
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 01-09 21:05
Ik zou het gat zelf opvullen en dan een goeie trilstamper huren :P. Dan staan jullie wel quitte, jij een gat en hij scheuren.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • E de Wit
  • Registratie: Februari 2022
  • Laatst online: 08-01 11:37
MorBos schreef op donderdag 5 mei 2022 @ 16:30:
De buren zijn inmiddels bezig met hun muren metselen.
De fundering ligt volgens de plattegrond ook deels op jullie perceel. Met de buitenmuur op hart stramien, op de plek waar nu de schutting staat.
De plattegrond van de fundering / het metselwerk wijken af van de meegestuurde foto's.

Klopt het dat het metselwerk strak op buitenkant fundering staat?
Indien ja, zijn er ook constructietekeningen van deze fundering in je bezit (los van detail 1 en 2)?


Als je het zaakje niet vertrouwt zal ik eerst contact op nemen met de vergunningverstrekker (gemeente).
Je zorgen daar te delen en eventueel kijken of er iemand langs kan komen ter controle.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • MaD_co
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 08:59
Als eerst, Bijzondere verbouwing van je buren.
Ze houden dalijk maar liefst een "tuin" over van 3.70*2.25 , net genoeg voor een tafel met 4 stoelen waar je omheen kunt lopen.
Ik vraag mij dan altijd af of het kosten-technisch niet gunstiger zou zijn geweest om een ruimer huis te kopen, maar dat ligt natuurlijk ook aan de huidige woningwaarde.

m.b.t. het gat in je tuin, ik kan mij voorstellen dat ze dit pas dicht zullen gooien als de fundering ligt, en de muur (gedeeltelijk) opgetrokken is, zodat er voor de grond ook iets is van tegendruk zodat hij niet opnieuw instort.
Ik ben dan vooral benieuwd wat er met de rest van de bestrating gebeurt als er een flinke regenbui is, deze grond zou dan wel eens ruimte kunnen hebben om alsnog te verschuiven omdat deze aan hun zijde verstoord is.

ATI X300 std @ 324/195 stable @ 432/283 @ 13202 3dmarks http://service.futuremark.com/compare?2k1=8575346


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • UTMachine
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 12:32
MorBos schreef op donderdag 5 mei 2022 @ 18:39:
Onafhankelijke aannemer laten beoordelen? We willen niet meer teveel geld uitgeven voor dit huis, is allemaal kapitaal vernietiging omdat we hier toch al enige tijd weg willen🙈

Weet wel dat de buren alleen maar aan hun eigen denken en niet aan anderen. Zo frusterend is dat, maar je doet er niets aan. Wij gaan steeds proberen contact te leggen met ze door te praten maar wijzer worden ze niet want ze halen de schouders op als we het over onze kant hebben.
Bij de gemeente langsgaan, maar zeker een onafhankelijk aannemer het laten beoordelen. Dat geeft je tenminste wat munitie indien dat nodig is. Zo te horen duwt je buurman gewoon door, en ben jij de sjaak.

Btw - heb je een rechtbijstandsverzekering?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Christ1000
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 10-09 20:48
tonny147 schreef op vrijdag 25 maart 2022 @ 14:46:
Blijft er dan nog wel tuin over bij de buren?dacht dat je maar zoveel % van je erf mag bebouwen.
Vergunning is rond, zal dus wel
TS heeft op de tekeningen een paar reacties later het adres niet goed onzichtbaar gemaakt, maar die buren hebben een gigantische tuin aan de zijkant van het huis. Dus de 50% bebouwingspercentage uit het bestemmingsplan haal je bij lange na niet met deze uitbouw.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/LS8xowqHal3tx1Gcify7Yzyh5X0=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/RnLLWRAjQwADnRHYDlDCQ7KL.jpg?f=user_large

[ Voor 18% gewijzigd door Christ1000 op 06-05-2022 14:22 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Keltie
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 27-12-2024
bie100 schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 18:58:
[...]


wat je zegt klopt sowieso niet maar goed dat had al iemand aangegeven'

maar mijn vraag is hoe je kan boren zonder schade aan te brengen dat is mij nog nooit gelukt :+
Dus als jij een schilderij in de gang ophangt heb je de kraters in de achterliggende kamer?
Zelfs met van binnen naar buiten boren kan je dat zonder schade. Kwestie van goed materiaal en een beetje gevoel met je gereedschap.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bie100
  • Registratie: September 2016
  • Nu online
Keltie schreef op vrijdag 6 mei 2022 @ 17:49:
[...]

Dus als jij een schilderij in de gang ophangt heb je de kraters in de achterliggende kamer?
Zelfs met van binnen naar buiten boren kan je dat zonder schade. Kwestie van goed materiaal en een beetje gevoel met je gereedschap.
nee dat snap ik ( moest wel ff denken waar het over ging btw :P ) maar boren geeft altijd schade hoe dan ook of je moet het plakken dat kan ook :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Christ1000 schreef op vrijdag 6 mei 2022 @ 14:21:
[...]


TS heeft op de tekeningen een paar reacties later het adres niet goed onzichtbaar gemaakt, maar die buren hebben een gigantische tuin aan de zijkant van het huis. Dus de 50% bebouwingspercentage uit het bestemmingsplan haal je bij lange na niet met deze uitbouw.

[Afbeelding]
Bebouwingsgebied is doorgaans je achtererf gebied. Alles wat later is toegevoegd aan het hoofdgebouw of later gebouwde bijgebouwen moet je meenemen in het percentage. Die zijtuin telt dus niet mee in je berekening.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Christ1000
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 10-09 20:48
Verwijderd schreef op vrijdag 6 mei 2022 @ 19:20:
[...]

Bebouwingsgebied is doorgaans je achtererf gebied. Alles wat later is toegevoegd aan het hoofdgebouw of later gebouwde bijgebouwen moet je meenemen in het percentage. Die zijtuin telt dus niet mee in je berekening.
Heb je gedeeltelijk een punt, echter zegt het bestemmingsplan hier dat het geldt voor het gebied achter de voorgevel en het verlengde daar van. Bij vergunningvrij bouwen is het zeker zo dat het zijerf niet mee telt in dit geval.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/NlDHrbprjBqoHbL-b9s0kIYHQh4=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/xTGRrtJjxuSWX25PYx9CGYSy.jpg?f=fotoalbum_large

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bas.013
  • Registratie: Juni 2021
  • Laatst online: 08:21
Verwijderd schreef op vrijdag 6 mei 2022 @ 19:20:
[...]

Bebouwingsgebied is doorgaans je achtererf gebied. Alles wat later is toegevoegd aan het hoofdgebouw of later gebouwde bijgebouwen moet je meenemen in het percentage. Die zijtuin telt dus niet mee in je berekening.
Precies ook mijn gedachte. Ook dit kun je aan de gemeente vragen, of e.e.a. volgens regels vergunningsvrij wordt uitgevoerd. En vergunningvrij is niet regelvrij. Het bouwwerk moet oa ook aan het bouwbesluit voldoen. Een spouw vullen met specie lijkt me geen goed idee. De ruimte boven de spouw moet waterdicht worden uitgevoerd, anders krijg je er op den duur alleen maar ellende van.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LordSinclair
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 09:00
Keltie schreef op vrijdag 6 mei 2022 @ 17:49:
[...]

Dus als jij een schilderij in de gang ophangt heb je de kraters in de achterliggende kamer?
Zelfs met van binnen naar buiten boren kan je dat zonder schade. Kwestie van goed materiaal en een beetje gevoel met je gereedschap.
Hoe net je ook boort, de schade is het gat in de muur. ;)

There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DonJunior
  • Registratie: Februari 2008
  • Nu online
MorBos schreef op zaterdag 26 maart 2022 @ 21:41:
[..]Hij verwacht over 2 a 3 jaar klaar te wezen, elk vrij uurtje ging hij erin steken en elke zaterdag. [..]
Pfff dat is ruk zeg.
Mijn buurman heeft recent een dakkapel laten plaatsen, behalve de afwerking want die doet ie zelf..
Vervolgens zit ie nu elke zaterdagmiddag (*zodra hij thuis is van zijn werk) en zondag te klussen op zolder.
Nu is dat een eindig project maar soms is dat zelfs al lichtelijk irritant. Ik weet, we wonen in een klein landje en we moeten leven met geluiden van de buren, maar als je op geen enkele dag in het weekend even rustig buiten kunt zitten omdat er weer geklust moet worden kan dat soms wel op je zenuwen gaan werken.

Dan zegt jouw buurman doodleuk.. 2 tot 3 jaar .. elk weekend in verbouwingsgeluiden.. dat is niet cool. Wens je dan ook heel veel succes ermee. Koop een noise-cancelling koptelefoon.. dat werkt echt geweldig (wat mij betreft) Is niet optimaal maar we leven nu eenmaal krap in nederland.

*sowieso


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • bie100
  • Registratie: September 2016
  • Nu online
DonJunior schreef op dinsdag 10 mei 2022 @ 07:56:
[...]

Pfff dat is ruk zeg.
Mijn buurman heeft recent een dakkapel laten plaatsen, behalve de afwerking want die doet ie zelf..
Vervolgens zit ie nu elke zaterdagmiddag (*zodra hij thuis is van zijn werk) en zondag te klussen op zolder.
Nu is dat een eindig project maar soms is dat zelfs al lichtelijk irritant. Ik weet, we wonen in een klein landje en we moeten leven met geluiden van de buren, maar als je op geen enkele dag in het weekend even rustig buiten kunt zitten omdat er weer geklust moet worden kan dat soms wel op je zenuwen gaan werken.

Dan zegt jouw buurman doodleuk.. 2 tot 3 jaar .. elk weekend in verbouwingsgeluiden.. dat is niet cool. Wens je dan ook heel veel succes ermee. Koop een noise-cancelling koptelefoon.. dat werkt echt geweldig (wat mij betreft) Is niet optimaal maar we leven nu eenmaal krap in nederland.
ik ben het met je eens hoor we leven krap in Nederland maar een beetje rekening houden met is meer een godsgeschenk tegenwoordig dan een vanzelfsprekendheid

Acties:
  • +2 Henk 'm!

Verwijderd

DonJunior schreef op dinsdag 10 mei 2022 @ 07:56:
[...]

Pfff dat is ruk zeg.
Mijn buurman heeft recent een dakkapel laten plaatsen, behalve de afwerking want die doet ie zelf..
Vervolgens zit ie nu elke zaterdagmiddag (*zodra hij thuis is van zijn werk) en zondag te klussen op zolder.
Nu is dat een eindig project maar soms is dat zelfs al lichtelijk irritant. Ik weet, we wonen in een klein landje en we moeten leven met geluiden van de buren, maar als je op geen enkele dag in het weekend even rustig buiten kunt zitten omdat er weer geklust moet worden kan dat soms wel op je zenuwen gaan werken.

Dan zegt jouw buurman doodleuk.. 2 tot 3 jaar .. elk weekend in verbouwingsgeluiden.. dat is niet cool. Wens je dan ook heel veel succes ermee. Koop een noise-cancelling koptelefoon.. dat werkt echt geweldig (wat mij betreft) Is niet optimaal maar we leven nu eenmaal krap in nederland.
Dit gaat met de stijgende prijzen voor vakmannen en materialen alleen maar toenemen. Mensen kunnen het niet meer betalen om dingen te "laten doen", dus gaan ze het zelf doen. Zie ik bij onszelf ook. Budget is eindig, dus elke prijsstijging moet je ergens compenseren en dat doe je het makkelijkst met je eigen handen. En naast je baan gaat het dan inderdaad allemaal lang duren, helemaal als er ook nog een gezin is.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Joris748
  • Registratie: Januari 2018
  • Laatst online: 12:44
DonJunior schreef op dinsdag 10 mei 2022 @ 07:56:
[...]

Pfff dat is ruk zeg.
Mijn buurman heeft recent een dakkapel laten plaatsen, behalve de afwerking want die doet ie zelf..
Vervolgens zit ie nu elke zaterdagmiddag (*zodra hij thuis is van zijn werk) en zondag te klussen op zolder.
Nu is dat een eindig project maar soms is dat zelfs al lichtelijk irritant. Ik weet, we wonen in een klein landje en we moeten leven met geluiden van de buren, maar als je op geen enkele dag in het weekend even rustig buiten kunt zitten omdat er weer geklust moet worden kan dat soms wel op je zenuwen gaan werken.

Dan zegt jouw buurman doodleuk.. 2 tot 3 jaar .. elk weekend in verbouwingsgeluiden.. dat is niet cool. Wens je dan ook heel veel succes ermee. Koop een noise-cancelling koptelefoon.. dat werkt echt geweldig (wat mij betreft) Is niet optimaal maar we leven nu eenmaal krap in nederland.
Precies … Run Forest Run! Kies voor je rust en woongenot.

Twee tot drie jaar lijkt me al een grote uitdaging? Het lukt hem al niet om een gat in de grond binnen een paar weken dicht te maken.

The choice is simple – do you do it in this life, or the next? In case of the former, why wait?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • olafmol
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 11:32
Zsm wegwezen zou ik zeggen, dit is een accident waiting to happen. Als je het nu nog goed kunt verkopen (als je ingeloot bent) dan zou ik dat heel snel doen. Dit wordt echt een puinhoop, en je wilt toch niet 3 jaar (wordt vast 5 jaar ook nog) in een verbouwing zitten van iemand die maar wat aankloot? Mijn god wat een ellende....

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • caspervc
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 12:06
Ik zou als ik jou was ook de gemeente inschakelen. Die zijn (nog wel) verantwoordelijk voor kwaliteisborging.

- Hoe wordt er (door een lasser?) volgens bouwbesluit gebouwd?
- Hoe is de constructie veilig?

Juist bij dit soort verbouwklussen is het nog belangrijker dat er conform tekeningen wordt gebouwd. Dit project geeft me daar niet heel veel vertrouwen bij. Daarbij mag hij ook niet alleen in zijn tuin gaan hobby-en maar ook op de verdieping, waar iedereen dus tegenaan kijkt vanuit de omgeving.

Neem contact op met de afdeling vergunningen, vraag om een gesprek met de bouwinspecteur die deze zaak onder zich heeft. Geef hem je zorgen aan, en vertel hem dat
- het proces nu al de eerste twee maanden niet goed loopt
- je zorgen hebt over de kwaliteit van de bouw, en de oplossingen (daar kunnen de cement foto en de funderingsfoto goed bij helpen)
- dat de buurman dit in zijn vrije tijd gaat doen, en je daarbij zorgen hebt voor je avond-, ochtend- en weekendrust
- dat je geen zin hebt dat dit maand 2 van de 36 is, en ook geen zin hebt in ellelange 'help mijn man is klusser' taferelen naast je.

Concreet stel je dan voor of ze er bovenop willen zitten, en ze de voortang willen monitoren. In principe is een bouwvergunning onbeperkt geldig, maar na 26 weken of meer kan de gemeente de bouwvergunning intrekken (of er mee dreigen). Daarbij lijkt me een dusdanige bouwperiode met alle weersinvloeden niet ideaal voor de constructie...

MY24 Volvo XC40 Recharge SMER Fjord Blue


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

caspervc schreef op dinsdag 10 mei 2022 @ 09:23:
Ik zou als ik jou was ook de gemeente inschakelen. Die zijn (nog wel) verantwoordelijk voor kwaliteisborging.

- Hoe wordt er (door een lasser?) volgens bouwbesluit gebouwd?
- Hoe is de constructie veilig?

Juist bij dit soort verbouwklussen is het nog belangrijker dat er conform tekeningen wordt gebouwd. Dit project geeft me daar niet heel veel vertrouwen bij. Daarbij mag hij ook niet alleen in zijn tuin gaan hobby-en maar ook op de verdieping, waar iedereen dus tegenaan kijkt vanuit de omgeving.

Neem contact op met de afdeling vergunningen, vraag om een gesprek met de bouwinspecteur die deze zaak onder zich heeft. Geef hem je zorgen aan, en vertel hem dat
- het proces nu al de eerste twee maanden niet goed loopt
- je zorgen hebt over de kwaliteit van de bouw, en de oplossingen (daar kunnen de cement foto en de funderingsfoto goed bij helpen)
- dat de buurman dit in zijn vrije tijd gaat doen, en je daarbij zorgen hebt voor je avond-, ochtend- en weekendrust
- dat je geen zin hebt dat dit maand 2 van de 36 is, en ook geen zin hebt in ellelange 'help mijn man is klusser' taferelen naast je.

Concreet stel je dan voor of ze er bovenop willen zitten, en ze de voortang willen monitoren. In principe is een bouwvergunning onbeperkt geldig, maar na 26 weken of meer kan de gemeente de bouwvergunning intrekken (of er mee dreigen). Daarbij lijkt me een dusdanige bouwperiode met alle weersinvloeden niet ideaal voor de constructie...
Met het "overlast" stukje heeft de gemeente in principe niet heel veel te maken. Dat is een civiel iets. Als jij van mening bent dat de buren "onrechtmatige hinder" veroorzaken (en dat kan best zo zijn), dan zul je dat bij de rechter voor moeten leggen.

Of e.e.a. veilig en conform afgegeven vergunning gedaan wordt, daar kunnen ze natuurlijk wel wat mee. Een bezoekje van de inspecteur zou hier waarschijnlijk ook geen overbodige luxe zijn. Of hij zijn casco op tijd wind- en waterdicht heeft, is in beginsel het probleem van de buurman.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bie100
  • Registratie: September 2016
  • Nu online
Verwijderd schreef op dinsdag 10 mei 2022 @ 09:39:
[...]

Met het "overlast" stukje heeft de gemeente in principe niet heel veel te maken
in sommige gemeentes is dat opgenomen in de AVP maar of het helpt tja
Pagina: 1 2 Laatste