Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
Beste tweakers,

Hier in de gemeente “het Hogeland” is delta fiber network bezig met een vraagbundeling voor de dorpskernen. Het beoogde percentage is inmiddels gehaald voor het oosten en het zuiden van de gemeente. In de overige gebieden loopt de vraagbundeling nog.

Daarnaast is er nog een glasvezelaanbieder die in deze gemeente glasvezel wil aanbieden: Viberq. Deze provider claimt iedereen aan te sluiten en doet dus niet aan een vraagbundeling. Dit bedrijf is een zusteronderneming van Rodin, welke de glasvezelaansluitingen in het buitengebied verzorgd. Dit gaat allemaal ongelofelijk traag, waardoor ik de betrouwbaarheid van deze partij in twijfel trek. Ik vraag me oprecht af of deze partij daadwerkelijk glasvezel gaat aanleggen als Delta Fiber overal de beoogde percentages haalt.

Daarnaast valt me op dat beide providers het dorp Lauwersoog lijken te negeren.

Ik wil een discussie starten met als startpunt: Welke glasvezelaanbieder zouden jullie kiezen en waarom?

Ik ben benieuwd.

Zelf heb ik overigens gekozen om een aansluiting bij Delta te nemen, omdat ik denk dat Viberq geen glasvezel gaat aanleggen, indien Delta fiber de doelstelling van 35% haalt. Indien Viberq toch wel aan gaat leggen zou ik mogelijk 2 glasvezel lijnen krijgen, maar dat lijkt me geen probleem. Goed voor de concurrentie.

Edit 10-07-23: Inmiddels is ViberQ bijna klaar in Winsum en Baflo en is Delta druk aan het graven in Winsum. En nu gaat ook glaspoort (KPN) zich er tegenaan bemoeien….

Dus kunnen we nu ook KPN (glaspoort) aan bovenstaande vraagstelling toevoegen. Ik ben benieuwd.

https://www.viberq.nl/projecten/winsum-baflo-omgeving/
https://www.deltanetwerk.nl/gebieden/het-hogeland-winsum/

https://www.glaspoort.nl/provincies/groningen/

[ Voor 26% gewijzigd door Pvd01 op 02-08-2023 10:48 . Reden: Ingehaald door de tijd ]

Beste antwoord (via Pvd01 op 28-07-2023 19:48)


  • Teknix1982
  • Registratie: Januari 2005
  • Niet online
Ik zag vanmorgen in Baflo een hek met een briefje om het wijkcentrale punt van de verbinding van ViberQ.

"Hier wordt retentierecht uitgeoefend door Atsa infra BV"

Ik ben benieuwd wat dat voor impact gaat hebben voor ons. Ik kan me niet voorstellen dat dit goed kan zijn wanneer er een storing is en er kan niet gerepareerd worden.

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MisteRMeesteR
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 09:48

MisteRMeesteR

Moderator Internet & Netwerken

Is Gek op... :)

NT -> IH

www.google.nl


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Megasyb
  • Registratie: Oktober 2019
  • Laatst online: 03-09 08:50
Delta! Precies om de redenenen die je al noemt. Rodin bakt er vrij weinig van en gaat best snel over op "een straalverbinding is net zo goed."

Of de aanleg door Delta sneller zal verlopen durf ik niet te zeggen, want in het Westerkwartier is uiteindelijk besloten dat Rodin en Glasdraad samen gaan graven. Daar verloopt het ook alles behalve vlot...

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Remcor2000
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 10-09 22:33
Ik heb zelf een Rodin Glasvezel verbinding ook in de gemeente het Hogeland (wit adres in het project van snelinternetgroningen.nl). Maar ik wordt nu ook benaderd voor een aansluiting van Delta. Mijn plan is me ook daar voor voor aan te melden in de hoop dat ze hier ook weer heen graven/spuiten/boren en dat ik op die manier meer keuze in providers zal hebben. Ook omdat Kabelnoord afstand lijkt te nemen van het Rodin Netwerk. (zie de publicatie op website van Onvi hier)

Verder begreep ik altijd omdat het netwerk van Rodin onder subsidie is aangelegd, dat het daarom niet zo maar uitgebreid mag worden naar kernen. Dit vanwege oneerlijke concurrentie voor de bestaande aanbieders en potentiele nieuwe netwerken. Dus dan zou in theorie ViberQ als dochter van Rodin haar eigen netwerk weer moeten gaan graven. Lijkt mij dan een flinke uitspraak dat ze ieder adres dan aansluiten, tenzij ze toch vrijstelling hebben om het bestaande netwerk wel te mogen uitbreiden en gebruiken, maar dat is gissen...

Mijn ervaringen met het netwerk van Rodin zijn goed, het werkt stabiel (ik werk veel thuis). Problemen oplossen omtrent het netwerk gaan wel wat langzaam, ze zijn snel met workarounds maar het daadwerkelijk oplossen van bijvoorbeeld een kabelbreuk gaat weken overheen. Dit is recentelijk gebeurd bij een kennis waarbij 1 van beide glas aders beschadigd is geraakt.

edit: ViberQ heeft trouwens meer providers op de lijst staan dan Rodin. Geen idee wat dit zegt over het netwerk, maar blijkbaar houden ze op dat vlak het een en ander gescheiden.

[ Voor 5% gewijzigd door Remcor2000 op 31-01-2022 09:33 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
Het is mij idd ook opgevallen dat Viberq vrij veel providers aanbiedt, bij mijn weten biedt Rodin alleen onvi aan voor de particuliere markt….

Delta gaat een XGS-PON netwerk aanleggen. Het is mij niet bekend wat Viberq doet (gpon of point-to-point?) In de postcode check kon ik via freedom al een glasvezel abonnement afnemen via het Viberq netwerk.

Maar eerst dus een pakket bij Delta aangevraagd. Ik ben benieuwd of het Hogeland-west aangesloten gaat worden. Dat weten we over een kleine maand.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • couchsniffer
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 10-09 09:18
Hier in Hoogeland-west ook keuze uit deze twee en sta versteld van de hoeveelheid gelikte reclame die er van Delta over me heen komt.
Dat werkt averechts bij mij en heb daardoor een lichte voorkeur voor ViberQ
Verder hebben ze dus ook meer keuze uit providers, waaronder ook freedom.nl

3in1 + basisTV prijzen, lijken op het 1e gezicht ongeveer hetzelfde.
1G Delta - Delta - 65€/mnd
1G ViberQ - freedom.nl - 70€/mnd
Dan wordt het voor dat beetje meer freedom.nl denk ik.

Net een brief gekregen van ViberQ dat ik me zonder verplichtingen gratis kan laten aansluiten.
Door voor 24 maart de aansluiting te claimen.

Ben benieuwd naar de ervaringen van anderen.
Hoe lang gaat het duren voordat de aansluiting ook echt is aangelegd in de meterkast...

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
Ik heb idd ook een brief van ViberQ gekregen.

Aangezien je bij ViberQ geen verplichtingen hebt, laat ik ze gewoon allebei aanleggen. Hoe meer lijntjes, hoe groter de concurrentie (en hoe lager hopelijk de prijzen). Dan zit ik dus 1 jaar aan Delta vast en daarna geruime keuze.

  • couchsniffer
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 10-09 09:18
@Pvd01 Dat kan natuurlijk ook 2x. In hoeverre weet je zeker dat ze worden aangelegd? Ik las dat Delta op het laatste moment de plannen wel eens wijzigde.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
couchsniffer schreef op donderdag 17 februari 2022 @ 09:08:
@Pvd01 Dat kan natuurlijk ook 2x. In hoeverre weet je zeker dat ze worden aangelegd? Ik las dat Delta op het laatste moment de plannen wel eens wijzigde.
Dat is idd de vraag. Daarom allebei maar aanvragen, dan blijft er vast eentje over 😉

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
In de pers gelezen dat Delta gaat aanleggen, echter nog geen persoonlijk bericht hierover gehad.

Heeft iemand al wel een persoonlijk bericht gehad?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JeroenTheStig
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 10:53
Nee, ik nog niet, ik heb mij echter ook nog niet aangemeld. Ben nog steeds in dubio of ik voor Delta of FiberQ moet gaan.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Marc9172
  • Registratie: Maart 2015
  • Laatst online: 18-04 18:43
Dan zou ik me snel bij Delta aanmelden, als die hun percentage in West hebben gehaald zal Viberq nooit een haalbare case hebben. Daarbij heb ik toch mijn twijfels bij Rodin/Viberq, Westerkwartier steken al ruim een half jaar de buizen werkloos uit de grond. En zonder abonnementen een netwerk aanleggen is in ons gebied wel een groot risico, forse investering zonder zekerheden. Delta heeft in ieder geval zekerheid op inkomsten na de aanleg.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • TRS-3
  • Registratie: Februari 2014
  • Laatst online: 01-09 14:46
Hier (Bedum, ook "Het Hogeland" tegenwoordig) inmiddels al iemand namens Delta aan de deur gehad om te bekijken waar de aansluiting in de meterkast moet komen. Ben benieuwd :-)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
Hier in “west” het bericht gehad dat de werkzaamheden starten in de 2e helft van 2022.

We moeten dus nog even geduld hebben….

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • archangelnl
  • Registratie: Juni 2017
  • Laatst online: 18-08 20:42
JeroenTheStig schreef op maandag 7 maart 2022 @ 17:56:
Nee, ik nog niet, ik heb mij echter ook nog niet aangemeld. Ben nog steeds in dubio of ik voor Delta of FiberQ moet gaan.
Heb me sowieso voor ViberQ aangemeld (Gemeente Eemsdelta) kwam omdat zij een gratis aansluiting aanbieden zonder dat ik al aan een provider vast zit, en dat zij gewoon eerder waren met de post dan Delta waarbij het lijkt alsof die zich hier eigenlijk een beetje probeert tussen te drukken (Advertentieborden gewoon bijna naast die van ViberQ enz.)

[ Voor 11% gewijzigd door archangelnl op 16-03-2022 17:21 . Reden: Kleine textuele aanpasing ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • JeroenTheStig
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 10:53
archangelnl schreef op woensdag 16 maart 2022 @ 17:17:
[...]

Heb me sowieso voor ViberQ aangemeld (Gemeente Eemsdelta) kwam omdat zij een gratis aansluiting aanbieden zonder dat ik al aan een provider vast zit, en dat zij gewoon eerder waren met de post dan Delta waarbij het lijkt alsof die zich hier eigenlijk een beetje probeert tussen te drukken (Advertentieborden gewoon bijna naast die van ViberQ enz.)
Ik heb me inmiddels aangemeld voor Delta (Gemeente het Hogeland - Winsum), omdat dit gebied inmiddels al over het minimum percentage aanmeldingen zit. Het lijkt me dan ook heel raar als ViberQ er een tweede netwerk naast gaat leggen, dat lijkt mij een erg slechte investering.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • JeroenTheStig
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 10:53
Zojuist nog even bij de infoavond geweest van ViberQ, omdat ik toch meer wilde weten welk addertje ik heb gemist bij het gratis aanmelden en wanneer er evt. aangelegd gaat worden. Men gaf aan dat er absoluut geen addertje onder het gras is en dat de aanmelding echt gratis is. Zij zien hun business over de lange termijn: nu veel mensen aansluiten die in de komende 10 jaar hier gebruik van gaan maken om daarmee te cashen.

Op de vraag wat er gaat gebeuren als zowel Delta als ViberQ gaan aanleggen, kreeg ik wat tegenstrijdige antwoorden. Eerst gaf men aan dat ze dit niet zien gebeuren: als ViberQ genoeg aanmeldingen heeft en gaat aanleggen, verwachten ze dat Delta niet gaat aanleggen en andersom. Later gaf ViberQ's vertegenwoordiger aan dat ze 'hoe dan ook gaan aanleggen'. Kortom, beetje vaag en tegenstrijdig verhaal. Ze gaven ook aan dat die 35% van Delta zoals je nu in de kranten leest nog lang niet zeker is en dat dit een strategie is om mensen alsnog over de streep te trekken.

Kortom: er is een mogelijkheid dat Delta of ViberQ hier uiteindelijk niet gaat aanleggen en als je je net bij de verkeerde hebt aangemeld, je met lege handen staat, of veel geld moet betalen om alsnog een aansluiting te regelen bij de partij die wél gaat aanleggen.

Op de vraag op welke termijn daadwerkelijk de kabels de grond in gaan, gaven ze aan dat de eerste schouwen al zijn gedaan in een dorp hiernaast en dat ze verwachten, mits genoeg aanmeldingen, in juni/juli al gegraven gaat worden.

In mijn vorige post had ik al aangegeven dat ik mij bij Delta heb aangemeld, maar ik heb mij nu na deze informatie aangehoord te hebben alsnog aangemeld bij ViberQ. Dan is de kans zo goed als 100% dat ik uiteindelijk gratis op glasvezel kan worden aangesloten.

Trouwens, let op dat je nog tot en met 23 maart hebt om je aan te melden bij ViberQ voor regio Winsum

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
Viberq is inmiddels geweest voor een schouw, maar ik was niet thuis…
Morgen even een nieuwe afspraak maken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Moddemeijer
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 30-11-2023
Afgelopen week heeft ViberQ in Winsum aan de Meeden een verdeelstation geplaatst. Voor mij ligt de glasvezel slechts op een paar honderd meter afstand.

https://omroephethogeland...vezel-van-viberq-rukt-op/

Verder zie ik ViberQ overal in de wijk rondlopen, echter ze hebben met mij voor het schouwen nog geen afspraak gemaakt.
Wat Delta betreft, buiten een enorm reclameoffensief, zie ik geen andere activiteit.

Delta heeft in Winsum de 35% gehaald en probeert tot 11 mei nog meer klanten over de streep te trekken.

Het probleem met Delta is dat het bijna een monopolist is. Delta en Caiway zitten in één hand. Alleen Online.nl is onafhankelijk, d.w.z. bezit van de M7 Group.

Ik denk dat ik nog een jaar wacht met glasvezel, na een jaar komt de glasvezel vrij voor andere providers. Het is dan wel belangrijk om toestemming te geven om al vast een huisaansluiting aan te leggen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • P_de_B
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online
Ik heb gekozen voor Delta (Hogeland West), ook omdat de wethouder daar een actieve voorkeur voor heeft uitgesproken. Geen idee of dat daadwerkelijk uitmaakt, maar kan vast geen kwaad.

Ik heb ook de bevestiging gekregen dat ze gaan aanleggen. Ze starten pas na de zomer, maar ik heb mijn 'tip een vriend bonus' al wel uitbetaald gekregen. Voor mijn woonplaats is ViberQ na een eerste reclamemail ook niet heel actief meer geweest.

Oops! Google Chrome could not find www.rijks%20museum.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Moddemeijer
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 30-11-2023
Na Delta heeft ViberQ nu ook een overeenkomst met de gemeente. Het staat dus één - één gelijkspel.

ViberQ sluit glasvezelconvenant met Het Hogeland

https://www.ommelander.in...onvenant-met-het-hogeland

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • P_de_B
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online
Dat had ik niet meegekregen, maar goed. Ik heb in februari al de keuze gemaakt.

Oops! Google Chrome could not find www.rijks%20museum.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
ViberQ is geweest voor de schouw. Het wordt de meterkast. Deze aansluiting zal eerst even ongebruikt in de meterkast hangen, totdat het jaarabonnement met Delta is afgelopen. Dan ga ík opnieuw de opties bekijken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
Ik zie dat Atsa al druk bezig is met graven hier in het dorp.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Moddemeijer
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 30-11-2023
Glasvezelkaravaan trekt door Winsum
https://omroephethogeland...ravaan-trekt-door-winsum/

Opeens is de wethouder Eltjo Dijkhuis maatjes met ViberQ. Ja, dat is die wethouder met een voorkeur voor Delta. Van Delta, alhoewel ze 35% hebben, is geen spoor meer te bekennen. Het lijkt er op dat ViberQ uiteindelijk aan het langste eind trekt.

Of krijgen we straks allemaal twee glasvezels?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
Moddemeijer schreef op vrijdag 22 april 2022 @ 17:08:
Glasvezelkaravaan trekt door Winsum
https://omroephethogeland...ravaan-trekt-door-winsum/

Opeens is de wethouder Eltjo Dijkhuis maatjes met ViberQ. Ja, dat is die wethouder met een voorkeur voor Delta. Van Delta, alhoewel ze 35% hebben, is geen spoor meer te bekennen. Het lijkt er op dat ViberQ uiteindelijk aan het langste eind trekt.

Of krijgen we straks allemaal twee glasvezels?
Ik ga uit van dat laatste (2 glasvezels), want ik heb €25 al gekregen omdat ik me heb aangemeld via een vereniging bij Delta.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Teknix1982
  • Registratie: Januari 2005
  • Niet online
Moddemeijer schreef op vrijdag 22 april 2022 @ 17:08:
Glasvezelkaravaan trekt door Winsum
https://omroephethogeland...ravaan-trekt-door-winsum/

Opeens is de wethouder Eltjo Dijkhuis maatjes met ViberQ. Ja, dat is die wethouder met een voorkeur voor Delta. Van Delta, alhoewel ze 35% hebben, is geen spoor meer te bekennen. Het lijkt er op dat ViberQ uiteindelijk aan het langste eind trekt.

Of krijgen we straks allemaal twee glasvezels?
Geen idee maar ik ben zelf eerst ook voor Delta gegaan vanwege die voorkeur en nu begin ik last van FOMO te krijgen want inderdaad van Delta hoor je weinig en het informatiepunt blijft vage informatie over planningen geven en ViberQ komt gewoon concreet met dat ze nu wel kunnen aansluiten. Ik gok, ondanks dat ik bij Delta een abbo genomen heb, toch ook maar op ViberQ. Worst case 2 aansluitingen. Maar is dit in andere regio's ook zo dat mensen 2 aansluitingen hebben?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Tankiej
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 12:27
Moddemeijer schreef op dinsdag 19 april 2022 @ 15:56:
[...]

Ik denk dat ik nog een jaar wacht met glasvezel, na een jaar komt de glasvezel vrij voor andere providers. Het is dan wel belangrijk om toestemming te geven om al vast een huisaansluiting aan te leggen.
Welke andere providers? Ik verwacht dat er bij Delta geen enkele bij komt. Ik heb drie jaar een glasvezelverbinding van Delta gehad (op de Veluwe, Glasvezelbuitenaf die daarna is opgekocht door Delta Fiber, eerst Caiway als provider, daarna overgestapt naar Delta). Glasvezelbuitenaf gaf daar toen ook aan dat ze verwachten dat meer providers zich gaan aanmelden op hun netwerk; nooit gebeurd. Zijn er juist minder geworden dan bij de vraagbundeling.

Op dit moment woon ik in Eemsdelta en is ViberQ allang geweest voor een schouw, die zijn een straat verderop ook al druk bezig met graven. Zodra die aansluiting er ligt kijk ik wel eens welke provider interessant is.
Delta is wel langs geweest voor een schouw maar heb ik voor bedankt. Ik ga geen abonnement afnemen bij hen na de ervaringen die ik met ze heb gehad. Dan blijf ik nog liever bij Ziggo :+

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • P_de_B
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online
Moddemeijer schreef op vrijdag 22 april 2022 @ 17:08:
Glasvezelkaravaan trekt door Winsum
https://omroephethogeland...ravaan-trekt-door-winsum/

Opeens is de wethouder Eltjo Dijkhuis maatjes met ViberQ. Ja, dat is die wethouder met een voorkeur voor Delta. Van Delta, alhoewel ze 35% hebben, is geen spoor meer te bekennen. Het lijkt er op dat ViberQ uiteindelijk aan het langste eind trekt.

Of krijgen we straks allemaal twee glasvezels?
Vaag inderdaad, die rol van de gemeente.

Ik heb aangemeld bij Delta maar zojuist ook maar ViberQ aangemeld. Ik kreeg een brief dat ze zonder kosten en verplichtingen in ieder geval de aansluiting klaar willen maken. Gaat natuurlijk nergens over dat ik straks 2 glasvezelkabels in meterkast heb, maar dan heb ik het in ieder geval.

Oops! Google Chrome could not find www.rijks%20museum.nl


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Norjee
  • Registratie: April 2000
  • Niet online
Hier, oud gemeente de marne, gaat de glasvezel soap ook lekker. Vorig jaar reclame van Viberq en Delta, dat er glasvezel kwam, maar Viberq hield zich maanden stil terwijl de Delta campagne door ging, zelfs op mail geen concrete antwoorden.

Inmiddels aangemeld bij delta, bevestiging gekregen, en dan komt nu, paar maand later, Viberq nog eens langs, dat ze echt gaan aanleggen en of we ons willen aanmelden, kost niks, geen verplichting, behalve dat die aansluiting dus aangelegd wordt.

Dat kan geen kwaad, dus why not, in het beste geval twee aansluitingen en consurentie, dat aanbod van Viberq was sowieso beter want meer aanbieders/concurrentie (al zegt Delta dat op hun netwerk ook meer aanbieders komen).

Maar goed, beide bedrijven beloven aanleg, bij Delta was al duidelijk dat na aanmelding de aanleg/aansluiting een jaar kon duren, Viberq geen idee.

Hoewel het niet de taak van de gemeente is een commerciele glasvezel partij te promoten kan ik mij voorstellen dat ze enthousiaster werden van Delta dan ViberQ, ViberQ meld heel trots dat ze het buitengebeid hebben aangesloten (met subsidie), maar dat hebben is in veel gevallen "van plan zijn", en waar glasvezel gepromoot werd werd het op plaatsten een straalverbinding, die aanleg was heel veel loze beloften en ontevreden mensen, dus eigenlijk zelf verbaasd dat ViberQ (ze zijn wel zo handig om nu de camagne te voeren als ViberQ, niet als Rodin) zo ver zijn dat ze bijeenkomsten houden en "echt gaan aanleggen". (Maar goed over Delta kan ik ook veel lezen van veel beloofd, duurt iets langer..)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • couchsniffer
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 10-09 09:18
Hier (Hogeland West) ligt inmiddels ViberQ tot de voordeur, laatste paar meter na de meterkast zou ook binnen een maand gedaan zijn.
Net nog bij Delta geprobeerd wat los te krijgen. Die verwezen me naar de uitvoerder van Gelder en die gaf aan dat het definitief wel doorgaat, maar nog niet in de planning was te vinden. Dus dat kan nog wel even duren...

Zit een jaar vast aan Delta, daarna ga ik waarschijnlijk over op Freedom.nl bij ViberQ. ViberQ lijkt meer providers toe te laten. Delta gedraagt zich als de lompe multinational die uit is op een monopoly positie. Maar dat is mijn onderbuikgevoel 8)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
Aanleg glasvezelkabels laat sporen na in Het Hogeland: 'Maar alles wordt hersteld'
https://www.rtvnoord.nl/n...maar-alles-wordt-hersteld
#rtvnoord
Het wordt idd niet allemaal even netjes achtergelaten. Maar opvallend: Delta mag hier pas beginnen, nadat ViberQ klaar is en in uithuizen is het net andersom….

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Moddemeijer
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 30-11-2023
Delta blijft mij bestoken met post om vooral bij hun te komen. Van Delta is in Winsum geen enkele tastbare activiteit zichtbaar.

ViberQ heeft beloofd dat ze met huisbezoeken zouden beginnen. Ik wacht nu al 2 maanden hierop. Geen ekele speurbare activiteit. Daarentegen zie ik zowel in Baflo als Winsum graafploegen de trotoirs open breken en kabels leggen.

Het blijft een soap met ongewisse uitkomst. De beste taktiek als consument is wachten en kijken hoe het balletje rolt. Ik ga voorlopig geen enkele verplichting aan.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • JeroenTheStig
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 10:53
Zojuist eindelijk een meneer van ViberQ hier gehad voor de schouw. Al met al stelde het niet zoveel voor, even een fotootje van de meterkast en de voordeur en een krabbel voor akkoord dat ze de kabel onder de oprit door mogen schieten. Hij gaf aan dat alleen bij de voordeur een gat hoeft te worden gegraven om de kabel naar de kruipruimte door te leiden. Indien het niet in één keer wil, dan zal er halverwege de oprit een extra gat moeten worden gegraven.

Verder gaf hij aan dat de werkzaamheden binnen 2 a 3 maanden uitgevoerd zijn. Zal mij eens benieuwen of het nu echt gaat gebeuren!

Overigens nog steeds geen enkel signaal van Delta. Delta is vooral heel goed in een reclamecampagne maken, met de lokale 'bekende Groningers' als boegbeeld (je ziet ze overal in de weilanden staan), maar ik zie nog steeds 0,0 activiteiten rondom het aanleggen van het Delta-netwerk.

Vervelende is dat ik mij voor zowel Delta als ViberQ heb aangemeld. Bij Delta is het verplicht om een jaarabonnement af te nemen zodra de aansluiting gereed is. Het zou daarom jammer zijn om daar op te wachten terwijl ik mogelijk al lang een ViberQ-aansluiting heb.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
JeroenTheStig schreef op dinsdag 12 juli 2022 @ 11:07:
Zojuist eindelijk een meneer van ViberQ hier gehad voor de schouw. Al met al stelde het niet zoveel voor, even een fotootje van de meterkast en de voordeur en een krabbel voor akkoord dat ze de kabel onder de oprit door mogen schieten. Hij gaf aan dat alleen bij de voordeur een gat hoeft te worden gegraven om de kabel naar de kruipruimte door te leiden. Indien het niet in één keer wil, dan zal er halverwege de oprit een extra gat moeten worden gegraven.

Verder gaf hij aan dat de werkzaamheden binnen 2 a 3 maanden uitgevoerd zijn. Zal mij eens benieuwen of het nu echt gaat gebeuren!

Overigens nog steeds geen enkel signaal van Delta. Delta is vooral heel goed in een reclamecampagne maken, met de lokale 'bekende Groningers' als boegbeeld (je ziet ze overal in de weilanden staan), maar ik zie nog steeds 0,0 activiteiten rondom het aanleggen van het Delta-netwerk.

Vervelende is dat ik mij voor zowel Delta als ViberQ heb aangemeld. Bij Delta is het verplicht om een jaarabonnement af te nemen zodra de aansluiting gereed is. Het zou daarom jammer zijn om daar op te wachten terwijl ik mogelijk al lang een ViberQ-aansluiting heb.
Volgens mij is Delta druk aan het graven in Zuidwolde (herkenbaar aan groene glasvezelkabel) en hier in Baflo is ViberQ volgens mij klaar met graven en zijn ze begonnen met de huisaansluitingen.

De kabel (van ViberQ) stak aanvankelijk aan de verkeerde kant van mijn woning uit de stoep, maar na telefonisch contact met de aannemer is de straat opnieuw geopend en is de fout hersteld. Binnenkort gaat de straat nogmaals open voor Delta…. En zo blijven we bezig…

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bbstreams
  • Registratie: November 2002
  • Niet online

bbstreams

& digital coco

gewoon aanmelden voor beide partijen, beiden zijn gratis en niemand kan je verplichten tot een abbo. in eemsdelta is viberq volgens mij gestopt met graven. gelukkig is delta ook veruit de slimste keuze voor nu en in de toekomst,

delta beloofd de grootste snelheden tot nu met ook eigen provider dat 8G wil leveren, dat kan in de toekomst opschalen naar 25G met nokia, de anderen gebruiken chinese hardware dat in theorie 50G aankan, maar dat kan nog wel eens een nieuw puntje worden qua veiligheid en sancties als china in op spel komt. ik ben hoedanook geen fan van huawei en dergelijke, hoe mooi hun aanbod ook is.

kwa hardware is het nog even zoeken, de meeste consumer routers haken bij 1 of 2,5G af. iemand tips voor leuke 10G/25-40 of 100Gb opensource boxen met routerOS of ddwrt ?

delta geeft je een mesh, maar ook die wan haakt af bij 2,5 momenteel, of kun je met firmware aanpassing die naar 10gbE krijgen ?

[ Voor 3% gewijzigd door bbstreams op 30-07-2022 06:58 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sysadm1
  • Registratie: November 2016
  • Laatst online: 08-07-2024
Nog iemand updates over de glasvezel soap?

Of is iedereen stil omdat men ondertussen is aangesloten? ;-)

Ik zit in Eppenhuizen met smart te wachten op viberq.... de keuze voor hun was niet moeilijk omdat zij idd keuze geven in provider. Dat en wat ik gehoord heb van één van hun medewerkers, is dat zij puur tot aan de meterkast aanleggen, en vanaf daar is het aan jouw....
Heb met dergelijk aanbod in Almere hetzelfde gehad.... kabel onder de gevel door, in de meterkast een kastje met een rj45 erin, en voila!!

Dat is wat ik wil, en dat is niet wat Delta aanbied.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Norjee
  • Registratie: April 2000
  • Niet online
sysadm1 schreef op donderdag 6 oktober 2022 @ 13:23:
Nog iemand updates over de glasvezel soap?

Of is iedereen stil omdat men ondertussen is aangesloten? ;-)

Ik zit in Eppenhuizen met smart te wachten op viberq.... de keuze voor hun was niet moeilijk omdat zij idd keuze geven in provider. Dat en wat ik gehoord heb van één van hun medewerkers, is dat zij puur tot aan de meterkast aanleggen, en vanaf daar is het aan jouw....
Heb met dergelijk aanbod in Almere hetzelfde gehad.... kabel onder de gevel door, in de meterkast een kastje met een rj45 erin, en voila!!

Dat is wat ik wil, en dat is niet wat Delta aanbied.
Tot mijn verbazing pakt viberq sneller door dan delta, en lijkt in de komende weken daadwerkelijk te gaan graven en kabels naar huizen te plannen. Ondertussen (eerste in het voorjaar, dus de definitie van binnenkort is ruim ;)) ook twee keer een delta kaartje (waarom gebruiken glasvezel bedrijven snailmail, voor navolging van een aanmelding, bij beide hebben ik mij aangemeld met email adres) in de brievenbus gekregen dat ze ECHT plannen maken en binnenkort ook beginnen, voor een onbekende definitie van beginnen/binnenkort. Maar er lijken dus nog steeds twee aansluitingen te komen.

Ik blijf het rustig afwachten, Ziggo werkt voorlopig goed genoeg dus geen haast.

[ Voor 5% gewijzigd door Norjee op 06-10-2022 13:38 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sysadm1
  • Registratie: November 2016
  • Laatst online: 08-07-2024
[snip]
" Maar er lijken dus nog steeds twee aansluitingen te komen."
[/snip]

Waarbij ik denk dat het gewoon een gevecht wordt wie welk dorp mag bekabelen. Dat meerdere netwerkboeren meerdere keren op een locatie hun eigen glasvezel kabel gaan leggen (iets wat iemand een tijd geleden hier suggereerde) dat lijkt mij niet. Ik geloof daar in ieder geval niet in...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • P_de_B
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online
ViberQ begint met de schouw binnenkort hebben we net een brief van gekregen. Van Delta is het sinds het aanmelden in februari aardig stil. Ik heb alleen in mei de 25 euro welkomstbonus gekregen.

Oops! Google Chrome could not find www.rijks%20museum.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
De ViberQ vezel ligt al een aantal weken tegen de buitengevel , klaar om naar binnen gebracht te worden.

En Delta heeft een briefkaart gestuurd, met dat de voorbereiding in volle gang is, maar dat ik nog even een ogenblik geduld moet hebben.

Ik ga er dan ook nog steeds vanuit dat ik eind volgend jaar twee verschillende glasvezelaansluitingen in de meterkast heb.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jimmy87
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 01:49
sysadm1 schreef op donderdag 6 oktober 2022 @ 14:34:
[snip]
" Maar er lijken dus nog steeds twee aansluitingen te komen."
[/snip]

Waarbij ik denk dat het gewoon een gevecht wordt wie welk dorp mag bekabelen. Dat meerdere netwerkboeren meerdere keren op een locatie hun eigen glasvezel kabel gaan leggen (iets wat iemand een tijd geleden hier suggereerde) dat lijkt mij niet. Ik geloof daar in ieder geval niet in...
Dan ken jij Delta nog niet :+ die leggen hun vezel gewoon naast die van viberq hoor.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • stephan-v
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 10-09 22:18
Ik zie veel posts voorkomen dat het aanmelden voor de glasvezelaansluiting gratis is. Zelf woon ik in de gemeente Midden-Groningen en ik heb nu brieven gekregen van zowel Delta als ViberQ. Hierin staat wel aangegeven dat je ook meteen een abonnement moet afsluiten om de aansluiting gratis te krijgen.

Verschilt dit per gemeente of mis ik hier iets? Ik zie geen mogelijkheid om me aan te melden zonder meteen een abonnement af te sluiten.

De aansluiting wil ik wel hebben maar als ik de reviews van de providers mag geloven die aangeboden worden in deze omgeving dan is het om te janken. Als freelancer en thuiswerker heb ik er baat bij maar is het tevens een risico.

[ Voor 20% gewijzigd door stephan-v op 07-10-2022 09:27 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • P_de_B
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online
stephan-v schreef op vrijdag 7 oktober 2022 @ 09:25:
Ik zie veel posts voorkomen dat het aanmelden voor de glasvezelaansluiting gratis is. Zelf woon ik in de gemeente Midden-Groningen en ik heb nu brieven gekregen van zowel Delta als ViberQ. Hierin staat wel aangegeven dat je ook meteen een abonnement moet afsluiten om de aansluiting gratis te krijgen.
In gemeente Het Hogeland moest je voor Delta een abonnement bij een van de partners afsluiten, en ViberQ ging - als je je aanmeldde - sowieso aanleggen, ook al nam je geen abonnement.

Oops! Google Chrome could not find www.rijks%20museum.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Megasyb
  • Registratie: Oktober 2019
  • Laatst online: 03-09 08:50
https://www.rtvnoord.nl/n...t-meer-tijd-en-geld-nodig Rodin stopt met aanleggen en op de site van Viberq staat een 2 dagen oud en vrolijk artikel dat de eerste schop in Ulrum de grond in is gegeaan...

Ik weet niet hoe het met Delta en Viberq in het Hogeland zit, maar in het Westerkwartier graven Glasdraad en Rodin samen. De boel staat dus in elk geval deels op de tocht. :F

[ Voor 3% gewijzigd door Megasyb op 13-10-2022 10:51 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • JohDB
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 12:09
Het bericht van vandaag gaat over het (gesubsidieerde) project snelinternetgroningen.nl. Bij een deel van dit project zouden klanten via een draadloze oplossing aangesloten worden.

Dit staat los van het commerciële ViberQ volledig glasvezelproject.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • P_de_B
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online
ViberQ - of in ieder geval de aannemer - heeft deze week bij ons de Schouw uitgevoerd (Hogeland West). Zoals JohDB zegt is Rodin wel het bedrijf boven ViberQ en snelinternetgroningen, maar zijn het twee verschillende trajecten.

Overigens is Delta al heel stil vanaf februari. Nog geen idee wanneer uberhaupt de schouw gaat gebeuren.

Oops! Google Chrome could not find www.rijks%20museum.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • cvanatten
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 10-09 18:32
Wie weet welk soort aansluiting ViberQ levert? XGS-PON, AON of GPON?

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • cvanatten
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 10-09 18:32
Ik heb antwoord van ViberQ: AON

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JeroenTheStig
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 10:53
Goed om te weten. Is ook al bekend welk type glasvezel Delta gaat aanleggen hier in het Hogeland?

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • cvanatten
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 10-09 18:32
Volgens de site van Delta XGS-PON

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • IemandOpT.net
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 01-09 09:08
Als ik op de website van Freedom kijk zie ik GPON staan :?
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/PWpGyBRoq2W1Uuts65qdH3c6c5Y=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/nGua8Qi0SecvPy4Qx6KJ6AwN.png?f=user_large

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Andros
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 10-09 23:40
IemandOpT.net schreef op zondag 23 oktober 2022 @ 14:38:
[...]


Als ik op de website van Freedom kijk zie ik GPON staan :?
[Afbeelding]
Freedom is een provider die op het netwerk levert. Het is prima mogelijk om PON aan te bieden op een AON netwerk, andersom kan niet. Met AON heeft elk huis een afzonderlijke kabel naar de POP, net zoals met telefonie gebeurt. Glas kan ook aangelegd worden met aftakkingen vanaf een hoofdkabel zoals coax, dan is enkel PON mogelijk.

Als je er als provider echter voor kiest om PON apparatuur in de POP te plaatsen en je signaal op de kabels van al je klanten te zetten pikt de ONT bij de klant er alsnog enkel de juiste uit. PON kun je op alle netwerken leveren, AON enkel op een AON netwerk. Ik hoop dat het een beetje duidelijk is :)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Moddemeijer
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 30-11-2023
Vandaag is de tussenstand 1-1 gelijkspel voor Delta en ViberQ. De ViberQ kabel loopt tot voor de voordeur. De laatste 2m naar de meterkast laat al 2 maanden op zich wachten. Vandaag is de Delta kabel aangelegd tot aan de oprit aan de straat. Ook daar prijkt nu een kabeltje tussen de trotoirtegels.

Het zal mij benieuwen wie in Winsum als eerste de meterkast weet te bereiken. Maar het is nu zonneklaar, we krijgen TWEE glasverzels.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
Moddemeijer schreef op donderdag 27 oktober 2022 @ 19:21:
Vandaag is de tussenstand 1-1 gelijkspel voor Delta en ViberQ. De ViberQ kabel loopt tot voor de voordeur. De laatste 2m naar de meterkast laat al 2 maanden op zich wachten. Vandaag is de Delta kabel aangelegd tot aan de oprit aan de straat. Ook daar prijkt nu een kabeltje tussen de trotoirtegels.

Het zal mij benieuwen wie in Winsum als eerste de meterkast weet te bereiken. Maar het is nu zonneklaar, we krijgen TWEE glasverzels.
Ja, best absurd dat er meerdere kabels komen in sommige plaatsen.
Het duurt wel lang maar we/ze vorderen nu gestaag ;)
Afgelopen 29 juli 2022 was de eerste aangesloten in Baflo https://www.viberq.nl/nieuws/eerste-huisaansluiting/
Maar begin volgende week wordt in Baflo de eerste klant daadwerkelijk voorzien van internet en TV door een provider. (via ViberQ) Of is er al inmiddels een Tweaker die het licht heeft gezien ?...

[ Voor 5% gewijzigd door DeComponeur op 28-10-2022 16:32 ]

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
DeComponeur schreef op vrijdag 28 oktober 2022 @ 16:27:
[...]

Ja, best absurd dat er meerdere kabels komen in sommige plaatsen.
Het duurt wel lang maar we/ze vorderen nu gestaag ;)
Afgelopen 29 juli 2022 was de eerste aangesloten in Baflo https://www.viberq.nl/nieuws/eerste-huisaansluiting/
Maar begin volgende week wordt in Baflo de eerste klant daadwerkelijk voorzien van internet en TV door een provider. (via ViberQ) Of is er al inmiddels een Tweaker die het licht heeft gezien ?...
Ik heb een contract gesloten bij Delta, als dat afgelopen is ga ik me, jaarlijks, heroriënteren.

De ViberQ vezel ligt al een paar maanden tegen de gevel, klaar om door de muur getrokken te worden. Delta is nog niet zo ver en moet nog beginnen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
Pvd01 schreef op vrijdag 28 oktober 2022 @ 17:30:
[...]

Ik heb een contract gesloten bij Delta, als dat afgelopen is ga ik me, jaarlijks, heroriënteren.

De ViberQ vezel ligt al een paar maanden tegen de gevel, klaar om door de muur getrokken te worden. Delta is nog niet zo ver en moet nog beginnen.
Fiber.nl is de beste optie voor een Tweaker denk ik, bij hen is een Fritzbox inbegrepen, topding.
Je woont in Bavvelt en nog niet aangesloten? Raarja ;)

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
DeComponeur schreef op vrijdag 28 oktober 2022 @ 17:39:
[...]

Fiber.nl is de beste optie voor een Tweaker denk ik, bij hen is een Fritzbox inbegrepen, topding.
Je woont in Bavvelt en nog niet aangesloten? Raarja ;)
Er steken hier in de straat nog wel meer sprietjes uit de grond. Ik ben in elk geval niet de enige in de straat waarbij de aansluiting nog niet gereed is. Ik las wel dat er donderdag een informatie avond is, bij café de Hoek. Misschien dat ik die nog even ga bezoeken.

Edit:
Freedom.nl zou ik ook wel een goede optie vinden. Het is wel jammer dat Eurosport niet in het TV pakket zit…. En de prijzen vallen me ook ietwat tegen.

Ik ga echter eerst Delta uit proberen, dus ik moet nog even geduld hebben.

[ Voor 18% gewijzigd door Pvd01 op 28-10-2022 18:24 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
Pvd01 schreef op vrijdag 28 oktober 2022 @ 17:58:
[...]
Freedom.nl zou ik ook wel een goede optie vinden. Het is wel jammer dat Eurosport niet in het TV pakket zit…. En de prijzen vallen me ook ietwat tegen.
Yep elk TV-pakket is tegenwoordig een enorme transformerende kameleon :z
Dit ligt vaak niet aan de providers, maar aan de aanhoudende snelle veranderingen in de TV wereld.
Dit gaat zelfs over details. Zo blijkt dat je bij de ene provider de BBC wel kunt opnemen en de andere niet,
omdat de BBC voor opnames ook een (paar) cent wil vangen en sommige providers willen dit niet doorberekenen.
Deze koehandel is aan de orde van de dag en kan zelfs tijdens je lopende abo veranderen. Vaak kun je dan van je abo af, maar meestal is er geen goed alternatief...
Dus elk zenderzekerheidje is nogal relatief, steeds meer zenders 'beginnen voor zichzelf' en je moet dan hopen dat jou provider goed inkoopt. Eurosport en Discovery zijn (bijna) nergens meer standaard helaas.

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Moddemeijer
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 30-11-2023
@DeComponeur Ik heb mijn besluit genomen, Ik ga TV enerzijds en internet en telefoon anderzijds afzonderlijk inkopen.

De meeste providers rekenen ca. 20,-- p/m voor ca. 120 TV zenders. Ziggo, hier bekend van de coax, rekent 20,95 p/m voor het TV pakket. Het Ziggo TV pakket is vrij volledig en heeft relatief veel Duitse, Regionale en Locale zenders. Verder levert Ziggo ook Ziggo Go, toegang tot TV zenders op de computer.

Ziggo Kabel TV: https://www.ziggo.nl/televisie/kabel-tv
Zenderlijst Ziggo Kabel TV: https://www.ziggo.nl/televisie/zenderoverzicht/kabel-tv
plus niet genoemde Locale en Regionale zenders in je woonplaats.
Bovendien is de lijst niet compleet want RTL (Duits), SAT 1, Arte, 24 Kitchen, Discovery en Al jazeera worden niet genoemd maar zitten wel in het pakket.

Verder wil ik geen extra kosten maken voor de verbindingen naar de TV's. De coax kabels liggen er en ik blijft ze gebruiken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
Ach ja, TV apart bestellen (voor smart TV) is inmiddels best een goeie optie.
Bijvoorbeeld NLziet (beperkt aanbod) of Canal Digitaal (met veel zenders)
Als je van voetbal houdt is een abo met glasvezel trouwens best gunstig want ESPN zit volgens mij overal er bij in (voor zolang het duurt >:) ) Bij Ziggo heb je daarentegen de Ziggo sportzenders.
Fiber.nl is inmiddels zo loos dat ze Canal Digitaal als uitgebreid TV-pakket hebben.
Ik denk dat dit sowieso de toekomst gaat worden. Alle TV (setup)boxjes gaan verdwijnen. Probeer maar eens een tv te kopen die niet smart is... of je neemt een Chromecast of Nokiaatje en klaar, afspelen maar...

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Moddemeijer
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 30-11-2023
@DeComponeur We hebben gezien dat de telefoon met koperen draden is vervangen door VOIP. Het is een kwestie van het uitsorteren van de markt, maar uiteindelijk krijgen we "TVIP", ofwel TV over IP. De coax kabel met een standaard programma aanbod heeft de langste tijd gehad.

Ik denk dat in de toekomst TV's met WiFi direct het internet op gaan en dat providers een soort websites aanbieden waarmee TV programma's bekeken kunnen worden. Ziggo Go gaat al een behoorlijk stuk in die richting.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • cvanatten
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 10-09 18:32
Moddemeijer schreef op vrijdag 28 oktober 2022 @ 20:47:
@DeComponeur We hebben gezien dat de telefoon met koperen draden is vervangen door VOIP. Het is een kwestie van het uitsorteren van de markt, maar uiteindelijk krijgen we "TVIP", ofwel TV over IP.
De meeste TV is toch al TV over IP?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
Yep,
Wat ik probeerde duidelijk te maken is dat dit soort (STB) kastjes verdwijnen in de toekomst
https://www.canaldigitaal.nl/blog/posts/m7-mz-102/
https://helpdesk.freedom....sbediening-amino-aria-710

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
Het is momenteel nog wel zo dat de betreffende tv-decoders betere beeldkwaliteit kunnen leveren (4K en hogere bitrate). Daarnaast worden de apps van de smart-tv’s niet voor de complete levensduur ondersteund. Dat verklaart ook de populariteit van bijvoorbeeld appleTV.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
Pvd01 schreef op zondag 30 oktober 2022 @ 11:19:
[...]
Het is momenteel nog wel zo dat de betreffende tv-decoders betere beeldkwaliteit kunnen leveren (4K en hogere bitrate). Daarnaast worden de apps van de smart-tv’s niet voor de complete levensduur ondersteund. Dat verklaart ook de populariteit van bijvoorbeeld appleTV.
Yep tot op heden zijn die (STB)kastjes kwa beeld superieur, kijken via een app is helaas (nog) niet gelijkwaardig. Wel wen je aan een iets minder goed beeld. En een goeie smartTV met een afstandsbediening die ook fungeert als aanwijsstok waarmee je apps kunt bedienen, went ook heel erg ;)

Die levensduur is inderdaad wel een dingetje, maar de garanties zijn gebonden aan overheden die er meer op toe zien nieuws: Nederlandse verkopers zijn vanaf 27 april verplicht software-updates ...
Uiteraard speel je als TV fabrikant met je imago als de updates erg beperkt zijn, zeker nu #duurzaamheid een steeds grotere rol gaat spelen...
Hoe dit in de praktijk uit gaat pakken zal moeten blijken, de intenties voor volledige levensduurondersteuning zijn er soms wel, maar garanties worden niet gegeven...
Voorbeeld LG
Ook onze TV’s zijn steeds meer verbonden met het internet, daarom hanteren we ook voor deze toestellen de nodige richtlijnen met betrekking tot beveiligingsupdates. De algemene richtlijn is hier dat we ondersteuning bieden voor software updates en beveiligingsupdates gedurende een periode van 2 jaar na introductie van het product en dit tenminste 1 keer per jaar. Ook hier wil dit niet automatisch zeggen dat het proces van updates stopt na 2 jaar, indien nodig en mogelijk zullen we beveiligingsupdates blijven voorzien na een periode van 2 jaar. Echter, hoe lang deze extra periode zal duren hangt af van hardware componenten van de verschillende TV toestellen.
Naast de software van het TV toestel zelf, zijn er ook verschillende applicaties en services van diverse aanbieders beschikbaar voor SmartTV’s. De ondersteuning voor deze applicaties en services proberen wij zo lang mogelijk tebehouden, bij voorkeur de volledige levensduur van het TV toestel. Dit is een snel veranderende technologische omgeving en kunnen we dit niet garanderen. De ondersteuning voor deze applicaties en services ligt in de handen van de applicatie aanbieders en niet bij LG.

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Moddemeijer
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 30-11-2023
Even een update. Een maand later liggen er twee glasvezels (Delta en ViberQ) tot aan de voordeur. De laatste meter tot aan de meterkast ontbreekt. Deze situatie duurt al een maand en er is geen enkele activiteit van Delta of ViberQ te bespeuren. Gezien de feestdagen denk ik dat de glasvezel pas in 2023 actief wordt.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
Hier worden we niet blij van denk ik,
dat ViberQ (van Rodin) niet snel genoeg wordt aangelegd is/lijkt politiek.

https://www.rtvnoord.nl/n...n-ongefundeerde-verwijten

Rodin, dat verantwoordelijk is voor het aanleggen van snel internet in buitengebieden in onze provincie, eiste in de desbetreffende advertentie meer geld om het project goed te kunnen uitvoeren. Ook zou de provincie te weinig openstaan voor overleg met het noodlijdende bedrijf.
...
‘De provincie is tot overleg bereid, maar verwacht daarbij dat Rodin zelf haar verantwoordelijkheid neemt en zich ook redelijk en zakelijk opstelt. Dat aan het adres van de provincie via de krant allerlei onjuiste en ongefundeerde verwijten worden geuit, voldoet daar niet aan.’
De provincie Groningen, Economic Board Groningen en Nationaal Coördinator Groningen stelden eerder miljoenen euro’s beschikbaar voor Rodin om 13.000 adressen te laten aansluiten op snel internet. Ruim dertig miljoen euro is een lening, waarvan zo’n 21 miljoen euro is uitgekeerd. De overige tien miljoen euro ontving Rodin als subsidie.

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pvd01
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 10-09 22:30
Delta is kennelijk ook begonnen met schouwen. Ik trof namelijk een briefkaart aan in de brievenbus, met het verzoek om een afspraak te maken voor de schouw.

De ViberQ vezel ligt nog steeds onaangeroerd bij de gevel. De vezel is inmiddels afgemonteerd in de meterkast. Omdat ik eerst een contract met Delta heb afgesloten kom ik er voorlopig nog niet achter of de ViberQ-aansluiting ook daadwerkelijk werkt….

[ Voor 31% gewijzigd door Pvd01 op 10-01-2023 16:37 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
ViberQ providers beginnen nu inmiddels ook mensen daadwerkelijk aan te sluiten
o.a. in 'Baflo-zuid' ;) Marijkelaan en andere 'Koninklijke', maar ook Rasquert o.a. Klapperhornsterweg

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Moddemeijer
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 30-11-2023
Eindelijk heeft ViberQ 6 maanden nadat de kabel tot aan de deur is gelegd de laatste twee meter geschouwd. Even met de persoon gesproken die de situatie heeft aanschouwd.

ViberQ zal pas over een paar maanden tot in de zomer aan de woningaansluitingen werken. Ofwel, de lange baan is wel heel erg lang.

Van Delta heb ik, buiten hun reclamedrukwerk waarin staat dat ik nu echt wel een abbonement moet nemen, ook al maanden niets meer vernomen,

Ik ben nu al ruim een jaar bezig met glasvezel en het is er nog steeds niet. Wie zei dat glasvezel snel is? Het duurt zeker nog maanden tot de laatste twee meter aangelegd worden. Wat dat betreft zit er geen enkel verschil tussen Delta en ViberQ.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
Moddemeijer schreef op woensdag 25 januari 2023 @ 16:44:
Eindelijk heeft ViberQ 6 maanden nadat de kabel tot aan de deur is gelegd de laatste twee meter geschouwd. Even met de persoon gesproken die de situatie heeft aanschouwd.
ViberQ zal pas over een paar maanden tot in de zomer aan de woningaansluitingen werken. Ofwel, de lange baan is wel heel erg lang.
Dank voor de update
Waarschijnlijk heb je nog geen abo genomen, maar je zou kunnen bellen naar een provider van Delta of ViberQ hoe de zaken er voor staan. Die providers balen als een stekker van de trage kabelaars, dus een beetje druk op de ketel helpt misschien een beetje. De vertraging wordt ook verweten aan de winter
https://www.viberq.nl/nieuws/glasvezel-door-weer-en-wind/
Maar het is vooral personeelsgebrek denk ik en tactische overwegingen richting concurrentie en provincie... :z

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bbstreams
  • Registratie: November 2002
  • Niet online

bbstreams

& digital coco

ergens wel blij dat het niet zo snel gaat, een 50mbit werkt, maar als je veel van en naar de cloud bezig bent is een een gig synchroon wel zo handig. zeker nu het wat drukker in huis wordt qua hardware.

kan je ook nog mooi zoeken naar zakkende prijzen voor een AX11000 en 10Gbe ethernet. komt steeds meer hardware aanbod.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Moddemeijer
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 30-11-2023
De story gaat verder. ViberQ is een complete chaos. Ca. een jaar geleden heb ik op de site aangegeven dat ze hun kabel op mijn grond mogen aanleggen. In de zomer waren ze dat vergeten. Ik heb de werklui de bevestigingsbrioef van ViberQ laten zien. De kabel is toen aangelegd. Een half jaar later zijn ze al weer vergeten dat ze in de zomer een kabel hebben aangelegd. Vandaag stonden ze op de stoep om nog een kabel aan te leggen.

Kortom, ViberQ is een complete chaos en ze weten zelfs niet eens waar ze hun kabels al gelegd hebben.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Remcor2000
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 10-09 22:33
Ook al verhalen gehoord van ViberQ die meerdere keren langskomt voor reclame aanbiedingen, contract afsluiten, schouw. Om daarna een brief te sturen dat het graven van de kabel 21.000 euro kost. (weliswaar grijs adres in buitengebied). Hopelijk gaat Delta t anders doen, maar gezien de ervaringen in Warffum en Winsum heb ik daar ook geen hoge pet van op.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
Remcor2000 schreef op dinsdag 7 februari 2023 @ 12:56:
Ook al verhalen gehoord van ViberQ die meerdere keren langskomt voor reclame aanbiedingen, contract afsluiten, schouw. Om daarna een brief te sturen dat het graven van de kabel 21.000 euro kost. (weliswaar grijs adres in buitengebied).
Sorry hoor maar dit soort verhalen zie ik graag gestaafd met iets van bewijs...
Het lijkt me sterk dat ViberQ/Rodin deze aanlegbedragen er op nahoudt aangezien de provincie meekijkt over de schouder en denk ik niet blij wordt van dit soort 'exorbitante' praktijken.
Graven kost trouwens iets van 50 euro per meter. Een boring kan goedkoper op langere afstand.
Als een boerderij reeds bijvoorbeeld Ziggo heeft (zeer bijzonder geval :z ) en geen recht heeft op een 'gratis' aansluiting zou 21k reëel kunnen zijn over een afstand van een halve kilometer. Maar zo'n geval heb ik nog niet in de praktijk voorbij zien komen...

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • cvanatten
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 10-09 18:32
DeComponeur schreef op dinsdag 7 februari 2023 @ 16:53:
[...]
Sorry hoor maar dit soort verhalen zie ik graag gestaafd met iets van bewijs...
Het lijkt me sterk dat ViberQ/Rodin deze aanlegbedragen er op nahoudt aangezien de provincie meekijkt over de schouder en denk ik niet blij wordt van dit soort 'exorbitante' praktijken.
De provincie heeft alleen een afspraak met Rodin, niet met ViberQ. En alleen voor de witte adressen. Dus als ViberQ een bepaalde bijdrage vraagt voor een grijs adres lijkt me dat niet relevant voor de provincie.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Remcor2000
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 10-09 22:33
DeComponeur schreef op dinsdag 7 februari 2023 @ 16:53:
[...]

Sorry hoor maar dit soort verhalen zie ik graag gestaafd met iets van bewijs...
Het lijkt me sterk dat ViberQ/Rodin deze aanlegbedragen er op nahoudt aangezien de provincie meekijkt over de schouder en denk ik niet blij wordt van dit soort 'exorbitante' praktijken.
Graven kost trouwens iets van 50 euro per meter. Een boring kan goedkoper op langere afstand.
Als een boerderij reeds bijvoorbeeld Ziggo heeft (zeer bijzonder geval :z ) en geen recht heeft op een 'gratis' aansluiting zou 21k reëel kunnen zijn over een afstand van een halve kilometer. Maar zo'n geval heb ik nog niet in de praktijk voorbij zien komen...
Eens, het blijft inderdaad maar verhaal op deze manier, het is telefonisch medegedeeld.
Alleen is het niet helemaal zoals je het stelt. ViberQ is het commerciële netwerk van Rodin. En SnelinternetGroningen is het netwerk wat Rodin aanlegt met hulp van de provincie en anderen voor de buitengebieden. ViberQ is in theorie een compleet afgescheiden netwerk van SnelinternetGroningen. Volgens mij gebruikt ViberQ wel de leidingen tussen de dorpen om glas door te blazen voor beide netwerken.

En je voorbeeld komt behoorlijk overeen met het verhaal. 600 meter graven naar een adres wat niet in aanmerking komt voor SnelinternetGroningen. Want ADSL was sneller dat 30mbit (circa 40mbit) tijdens meting.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
cvanatten schreef op dinsdag 7 februari 2023 @ 20:57:
[...]

De provincie heeft alleen een afspraak met Rodin, niet met ViberQ.
Dat valt nog te bezien https://rodin-group.com/ @Remcor2000
Net als Snel internet Groningen zijn beide onderdeel van hetzelfde bedrijf en ik denk dat zij zich weinig onoorbaars kunnen permitteren tov de provincie. Het lijkt mij dat Rodin eindverantwoordelijk is ook al huren ze diverse partijen in. Niet alleen 'hun eigen' maar ook diverse (onder)aannemers en netwerkbeheerders zoals fiberoperator Net als dat KPN werkt met bijvoorbeeld Weserve en KPN NetwerkNL (voorheen Reggefiber)

Rodin heeft zich inmiddels gigantisch vertilt aan deze klus want zowel de aan te leggen infra als de beheerders leveren een behoorlijke wanprestatie. Niet alleen veel bewoners maar met name de providers zijn inmiddels er helemaal klaar mee, want zij worden er op aangekeken terwijl ze afhankelijk zijn van Rodin incluis hun ingehuurde bedrijven. Abonnementen die nog niet in kunnen gaan omdat er geen licht is, adressen die verkeerd worden doorgegeven, gravers die de draad kwijt zijn >:) , fiberoperator die niet communiceert, de lijst is treurig lang. En dit is zooo niet nodig... Personeelsgebrek, ook voor alle meewerkende bedrijven, is zeker een oorzaak, maar als er zoveel dingen mis gaan heb je dubbel zoveel werk....

Edit:
En het lijkt erop dat Delta trouwens niet veel beter, misschien nog wel minder presteert ...

Inmiddels heeft ViberQ 3 coaches ingezet... die mogen dweilen met de kraan open.../dicht :z
Een eerlijk, persoonlijk en gratis gesprek. Bob, Anna of Bernie komt maximaal een half uurtje bij je op de koffie en geeft objectief advies over de abonnementen van de verschillende providers. Onze medewerkers zijn onafhankelijke adviseurs, want ze werken niet in dienst van de providers. Toch zijn ze op de hoogte van alle ins en outs van de abonnementen. Dit betekent dat ze je uitstekend advies geven. Ze raden niet zo maar een abonnement aan, maar een abonnement dat echt bij je past.
Wil je na het gesprek er toch nog een nachtje over slapen? Geen probleem! Je kunt altijd bellen en je uiteindelijke keuze doorgeven.

[ Voor 23% gewijzigd door DeComponeur op 08-02-2023 13:21 ]

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Remcor2000
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 10-09 22:33
DeComponeur schreef op woensdag 8 februari 2023 @ 12:54:
[...]

Dat valt nog te bezien https://rodin-group.com/ @Remcor2000
Net als Snel internet Groningen zijn beide onderdeel van hetzelfde bedrijf en ik denk dat zij zich weinig onoorbaars kunnen permitteren tov de provincie. Het lijkt mij dat Rodin eindverantwoordelijk is ook al huren ze diverse partijen in. Niet alleen 'hun eigen' maar ook diverse (onder)aannemers en netwerkbeheerders zoals fiberoperator Net als dat KPN werkt met bijvoorbeeld Weserve en KPN NetwerkNL (voorheen Reggefiber)
De bedrijven Rodin Broadband, Rodin Group B.V.en Rodin Fiber B.V. | ViberQ zijn apart ingeschreven bij de KVK. Rodin Broadband staat onder alle berichten die ik heb gekregen rondom mijn aanmelding bij Snel internet Groningen. Ik denk dat we het met elkaar eens zijn dat ze allemaal verbonden zijn met hetzelfde bedrijf Rodin. Alleen denk ik dat deze constructie juist is gemaakt om ViberQ los te houden van de verantwoordelijkheden die Rodin Broadband heeft ten opzichte van de provincie. Zodat er geen belangenverstrengeling ontstaat dat met publieke gelden een commercieel netwerk opgezet wordt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Remcor2000
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 10-09 22:33
DeComponeur schreef op woensdag 8 februari 2023 @ 12:54:
[...]

Rodin heeft zich inmiddels gigantisch vertilt aan deze klus want zowel de aan te leggen infra als de beheerders leveren een behoorlijke wanprestatie. Niet alleen veel bewoners maar met name de providers zijn inmiddels er helemaal klaar mee, want zij worden er op aangekeken terwijl ze afhankelijk zijn van Rodin incluis hun ingehuurde bedrijven. Abonnementen die nog niet in kunnen gaan omdat er geen licht is, adressen die verkeerd worden doorgegeven, gravers die de draad kwijt zijn >:) , fiberoperator die niet communiceert, de lijst is treurig lang. En dit is zooo niet nodig... Personeelsgebrek, ook voor alle meewerkende bedrijven, is zeker een oorzaak, maar als er zoveel dingen mis gaan heb je dubbel zoveel werk....
Dat denk ik ook, al vanaf het begin van aanleg Snel internet Groningen zijn er tekorten aan personeel/graafploegen, vertragingen in de planning, wisseling van projectteam. Kabelnoord was de eerste provider op t netwerk Snel internet Groningen, en die is alweer verdwenen. Mijn ervaring met ONVI is trouwens prima. Al ben ik benieuwd hoe lang zij willen blijven.

Heb jij een idee hoeveel adressen ViberQ al heeft aangesloten? Je lijkt aardig wat ervaring te hebben opgedaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Remcor2000
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 10-09 22:33
DeComponeur schreef op woensdag 8 februari 2023 @ 12:54:
[...]

Edit:
En het lijkt erop dat Delta trouwens niet veel beter, misschien nog wel minder presteert ...

Inmiddels heeft ViberQ 3 coaches ingezet... die mogen dweilen met de kraan open.../dicht :z
Een eerlijk, persoonlijk en gratis gesprek. Bob, Anna of Bernie komt maximaal een half uurtje bij je op de koffie en geeft objectief advies over de abonnementen van de verschillende providers. Onze medewerkers zijn onafhankelijke adviseurs, want ze werken niet in dienst van de providers. Toch zijn ze op de hoogte van alle ins en outs van de abonnementen. Dit betekent dat ze je uitstekend advies geven. Ze raden niet zo maar een abonnement aan, maar een abonnement dat echt bij je past.
Wil je na het gesprek er toch nog een nachtje over slapen? Geen probleem! Je kunt altijd bellen en je uiteindelijke keuze doorgeven.
Ik ga t meemaken, ik heb Delta/Caiway aangevraagd naast mijn bestaande SnelinternetGroningen >:)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
Hoeveel ViberQ en Delta hebben aangesloten weet ik niet, heb het idee dat ze dat zelf ook niet weten :z
De aanleg strategie van zowel Delta als ViberQ is ondoordringbaar en zoals je in verschillende bovenstaande berichten kunt lezen ligt een kabel/mantelbuis soms meer dan een jaar naast de voordeur. Wat de strategie hiervan/achter is... Ik denk geen. Ze zijn beide er zsm aan begonnen en we zien wel hoe ('snel') het gaat.
Provincie en gemeentes waren blij maar staan machteloos als de kabelaars niet opschieten en/of er een rommeltje van maken. Dit is allemaal nog wel voorstelbaar, want zo'n kabelproject is een behoorlijke kluif. Maar zowel Delta als ViberQ zijn veel te voorbarig geweest en hebben beloftes gedaan van deadlines die ze nooit konden halen. Dat is een bedenkelijke bewuste keuze. Ook bedenkelijk dat kennelijk niemand van de provincie/gemeente kabelcapabel was om hier goed op toe te zien.
Nog steeds zeggen Delta en ViberQ dat het mogelijk is om een aansluiting te kunnen krijgen en leggen het tijdstip neer bij de aanliggende partij.... Ja, zo kan ik het ook :9

DELTA
https://www.delta.nl/internet/glasvezel/hogeland-winsum/
Nadat de aanleggende partij in een gebied de aanleg van het glasvezelnetwerk heeft afgerond en de huizen zijn aangesloten op het netwerk, kan de levering van internet en andere diensten starten. Delta moet hiervoor eerst je abonnement activeren. Een DELTA monteur komt langs en sluit je Flexpakket aan. Hij gaat pas weg als alles werkt. Vanaf dat moment kun je gebruikmaken van je DELTA Flexpakket.

Delta doet in alle campagnes voorkomen alsof ze het netwerk zelf aanleggen, maar dat schijnt dus niet (altijd) zo te zijn... Zo leggen ze de vertraging neer bij een externe partij die ze zelf hebben ingehuurd :S

VIBERQ
https://www.viberq.nl/aanleg-in-zeven-stappen/
Ondertussen zijn we druk bezig met de voorbereidende werkzaamheden. Zo gaan de engineers direct aan de slag om het netwerk te ontwerpen. We vragen de benodigde vergunningen aan gaan om tafel met alle betrokken partijen. Dit zijn bijvoorbeeld de gemeenten, provincie, waterschappen en soms zelfs particulieren.
Dit zijn belangrijke stappen. Hoelang dit proces duurt is lastig te zeggen, omdat de looptijd van deze aanvragen en vergunningen variëren.


Onderaan staat misschien wel precies waarom het niet opschiet... of hoeft die laatste stap niet of wel :+
ViberQ verstapt zich letterlijk bij stap 7 of 6 ... of hebben ze een stap overgeslagen...
Stap 7: Klaar voor gebruik!
Het werk van ViberQ zit erop! De glasvezelkabel is gereed voor activatie.
Tijdens deze laatste stap plaatst de provider van je keuze het modem en activeert de diensten.
Nu rest je nog maar één ding: supersnel en zorgeloos internetten met een glasvezelaansluiting van ViberQ!
In zes stappen klaar voor gebruik. ViberQ sluit je aan!


Vreemd trouwens dat deze link niet meer werkt... https://www.viberq.nl/projecten/hogeland/
Het valt nu denk ik onder
https://www.viberq.nl/projecten/winsum-baflo-omgeving/

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • cvanatten
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 10-09 18:32
DeComponeur schreef op donderdag 9 februari 2023 @ 10:26:
Provincie en gemeentes waren blij maar staan machteloos als de kabelaars niet opschieten en/of er een rommeltje van maken. Dit is allemaal nog wel voorstelbaar, want zo'n kabelproject is een behoorlijke kluif....Ook bedenkelijk dat kennelijk niemand van de provincie/gemeente kabelcapabel was om hier goed op toe te zien.
Aanleg van glasvezel bij niet-witte adressen is gewoon een commerciële activiteit. Als de kabelaars niet opschieten en/of de huisaansluitingen niet realiseren is dat geen taak van de overheid om dat op te lossen. Je moet gewoon als consument in verweer komen. Ik heb gedreigd met een advocaat toen het mij niet snel genoeg ging (niet Delta of ViberQ) en dat bracht uiteindelijk de zaak in beweging.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
cvanatten schreef op donderdag 9 februari 2023 @ 12:05:
[...]

Aanleg van glasvezel bij niet-witte adressen is gewoon een commerciële activiteit.
Als de kabelaars niet opschieten en/of de huisaansluitingen niet realiseren is dat geen taak van de overheid om dat op te lossen.
Nôh dat hangt ervan af...
In principe zijn het allemaal commerciële activiteiten... ook de gesubsidieerde...
Rodin heeft ook gewoon aandeelhouders... https://dvhn.nl/groningen...-platteland-28216753.html
Ik weet helaas niet wat de details zijn van de afspraken in Groningen, maar in Drenthe was het zo dat ook grijze (/niet witte) werden gesponsord door een uiterst goedkope lening, goedgekeurd door Europa.
Aangezien er op het Hoogeland 2 kapers op de kust zijn, maar ook nog extra subsidie mogelijkheden, wordt het nog lastiger uitzoeken wat de mogelijkheden zijn.
Het is natuurlijk voor Delta en ViberQ aantrekkelijk om ook grijs mee te nemen in de aanleg. En als dat kan tegen een gereduceerd (gesponsord subsidie) tarief snijdt het mes aan meerdere kanten. Het lijkt mij niet vreemd als dit ook hier het geval is, helaas heb ik geen bewijs...

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • cvanatten
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 10-09 18:32
DeComponeur schreef op donderdag 9 februari 2023 @ 12:54:
[...]

Nôh dat hangt ervan af...
In principe zijn het allemaal commerciële activiteiten... ook de gesubsidieerde...
[...]
Klopt; ook Rodin is commercieel. Ik zla het iets duidelijk omschrijven: de subsidie en lening geven de mogelijkheid om eisen te stellen. Als er geen subsidie is, kunnen er alleen eisen gesteld worden die te maken hebben met de gemeentelijke taken als instemming verlenen en vergunningen verlenen. En niet aan de private verplichtingen die aangegaan worden door inwoners die een contract sluiten

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • cvanatten
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 10-09 18:32
DeComponeur schreef op donderdag 9 februari 2023 @ 12:54:
[...]
. En als dat kan tegen een gereduceerd (gesponsord subsidie) tarief snijdt het mes aan meerdere kanten. Het lijkt mij niet vreemd als dit ook hier het geval is, helaas heb ik geen bewijs...
Misschien moet je eerst wat informatie opzoeken voodat je wat roept. bel de gemeente en vraag of ViberQ en Delta gesubsidieerd worden. Dat is openbare informatie. Ook de grote lijnen van de afspraken met Rodin zijn gewoon te vinden (lening 30 miljoen, subsidie 10 miljoen). Ik blijf bij mijn stelling: voor grijze adressen is het geen rol van de lokale overheid om snelheid af te dwingen. Het enige punt waar de gemeente snelheid kan afdwingen is aangeven binnen welke termijn de kabelaar de geul weer moet dichtgooien.die gegraven is in het openbaar gebied.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
Ik roep nooit zomaar iets, ik suggereer iets en zeg daarbij dat ik geen bewijs heb dat is heel iets anders.
Overheden zijn wel degelijk bezig met ook de grijze gebieden.
Het enige wat ik tot nu toe had gevonden in Groningen is de onderstaande overweging van de provincie
Aanbeveling 4: denk na over een regeling voor aansluiting van grijze adressen
Maar nadenken heeft denk ik daar niet geleid tot iets concreets helaas... :*)
Ook aanbeveling 3 is interessant... december 2018:

Aanbeveling 3: als het Rodin Broadband niet lukt het breedbandinternet aan te leggen, dan is het zelf aanleggen van breedband een optie die serieus moet worden genomen.
[..] Blijf daarom de uitvoering van de huidige aanpak nauwlettend volgen door het opstellen van jaarlijkse voortgangsrapportages. Stuur tijdig bij als de aanpak niet verloopt zoals voorzien.
Informeer Provinciale Staten jaarlijks over de voortgang van de uitvoering.
De provincie meent dat zij een goede aanpak heeft gekozen. Toch valt niet uit te sluiten dat de provincie de koers zal moeten verleggen. In dat geval is het zelf aanleggen van een breedbandnetwerk een optie die niet moet worden afgeschreven.
Antwoord:
Op dit moment legt Rodin Broadband Groningen het NGA-netwerk aan. Het zelf aanleggen van een NGA-netwerk door de provincie is vooralsnog niet aan de orde.
Aanbeveling 4: denk na over een regeling voor aansluiting van grijze adressen
[..] De Rekenkamer beveelt aan na te denken over een regeling die het aansluiten van deze grijze adressen op een NGA-netwerk tot doel heeft.
Antwoord;
Het aansluiten c.q. upgraden van alle grijze adressen is in onze provincie vele malen complexer dan het ontsluiten van witte adressen. Dit gelet op staatsteun en de benodigde financiering, maar ook de upgradeplannen van de marktpartijen zelf. Wij richten ons nu eerst op het ontsluiten van de witte adressen binnen de voorgenomen periode.
Aanbeveling 5: lobbv dat breedbandinternet wordt aangewezen als nutsvoorziening
[..] Het verdient aanbeveling een gezamenlijke lobby (bijvoorbeeld in IPO-verband) naar het Rijk (het ministerie van EZ) en de Europese Unie te voeren om te bewerkstelligen dat breedbandinternet door de Europese Unie wordt erkend als nutsvoorziening waardoor allerlei belemmeringen op het vlak van actieve overheidssteun worden weggenomen.
O Alternatieve aanpak 1: de aanmeldingsprocedure is begaanbaar.
O Alternatieve aanpak 2: zelf een netwerk aanleggen kan binnen de Europese regels.
Antwoord:
In onze gesprekken met het Rijk en de Europese Unie benadrukken wij het belang van snel internet en het feit dat wij dit ook zien als een nutsvoorziening. In IPO-verband zijn wij gestart met de gesprekken met de overige provincies.


Ik ben niet tegen Rodin of Delta, maar de glasvezelaanleg door de overheid in heel Nederland was een zegen geweest. Nu vechten zij en diverse conculega's op heel veel plaatsen elkaar de tent uit, terwijl ze ook (onze) centen opmaken. Dat neem ik de kabelaars trouwens niet kwalijk hoor, linksom of rechtsom, de aanleg moet betaald. Maar zijn we beter af in een geprivatiseerde situatie... ik denk het niet.
Ik blijf bij mijn stelling: voor grijze adressen is het geen rol van de lokale overheid om snelheid af te dwingen.
In principe heb je helemaal gelijk maar in de praktijk werkt het, vaak niet terecht, soms anders.
Politiek, publieke opinie zijn dingen die een eigen leven leiden en ook al is er geen verplichting, als je 25 miljoen van de provincie 'krijgt' wil je als bedrijf niet dubieus worden in het publieke. Zeker niet als je een lokaal bedrijf bent nota bene.
Leesvoer 17 oktober 2022: https://www.rtvnoord.nl/n...din-wel-spaak-moest-lopen
Ook in bijvoorbeeld het Westerkwartier is de onvrede over Rodin groot. Daar heeft Rodin het vrijwilligersinitiatief Breedband Westerkwartier uit de markt gedrukt door actief te werven voor het Rodin-netwerk. Breedband Westerkwartier klopte tevergeefs bij de provincie aan, die zei dat de markt het moest regelen. Het is goed om nog even te bedenken dat Rodin hier opereerde met (subsidie)geld van de provincie.
Breedband Westerkwartier zag zich uiteindelijk gedwongen de stekker eruit te trekken omdat Rodin veel potentiële klanten had weggezogen. Omdat Rodin er ondertussen nog weinig heeft ondernomen moeten veel bewoners het nog altijd met traag internet doen.
Ook naar andere Rodin-activiteiten wordt met gefronste wenkbrauwen gekeken. Zo werd geprobeerd zakelijke klanten te werven als gebruikers van het Rodin-netwerk. Hoewel dat wordt aangelegd om burgers van snel internet te voorzien, zou Rodin het ook willen benutten om op de zakelijke markt ermee te verdienen. Deze zakelijke netwerkactiviteiten lijken overigens te zijn gestrand.


Rodin kan zich steeds minder permitteren, zelfs de aandeelhouders schamen zich inmiddels diep voor het bedrijf. Ook Delta is als het er op aan komt totaal onverschillig en wordt steeds vaker de oren gewassen.
Uiteraard maar ook helaas is het aanleggen van een glasvezelnetwerk enkel een centenkwestie geworden, aandeelhouders moeten/willen meer verdienen dan een overheid ... Jammer.

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
Nieuws >:) Uit de vergadering van vorige week zijn meer zaken bekend geworden:

https://provinciegroninge...4b-45e1-97ad-ed8b35dc4246
...
Rodin heeft een subsidieaanvraag gedaan en op basis van haar eigen plannen een subsidie en financiering
verkregen. De gekozen constructie brengt met zich dat de verantwoordelijkheid om het project, waarvoor de
subsidie en financiering zijn verstrekt, uit te voeren en af te ronden geheel bij Rodin ligt.
Wijzigingen
Het feit dat de verantwoordelijkheid voor het projectgeheel bij Rodin ligt, laat onverlet dat de provincie zich meer dan eens bereid heeft getoond om mee te werken aan door Rodin gewenste wijzigingen. Dit gold ten eerste voor het ‘change of control'-verzoek van Rodin uit 2020. Teneinde de goedkeuring daarvoor van de provincie te verkrijgen, heeft Rodin nota bene aangevoerd dat het voor de provincie c.q. het project gunstig zou zijn dat een grote internationale speler (CEBF) aandeelhouder van de Rodin-groep zou worden. Met de komst van deze aandeelhouder zou namelijk een nieuwe groepsvennootschap worden gefinancierd die naast de 'witte' adressen waar het onderhavige project op ziet, gelijktijdig de 'grijze' adressen zou gaan aansluiten. Door dit gelijktijdig en gezamenlijk te doen, zouden kosten gedeeld kunnen worden, zodat dit de provincie geld zou besparen. De provincie constateert dat zij vooralsnog geen financiële voordelen van de samenwerking heeft kunnen vaststellen.


Vervolgens heeft Rodin een 'descoping' verzoek gedaan in 2021. Dit hield in dat in een aantal Groningse
gemeenten al andere marktpartijen actief waren, zodat het niet meer noodzakelijk zou zijn dat Rodin aldaar nog gesubsidieerd snel internet zou aanleggen. Derhalve werd verzocht die gemeenten uit de scope te halen.
Daarbij heeft Rodin gevraagd of zij het budget dat voor de betreffende gemeenten bedoeld was, zou mogen
behouden voor de rest van het project. Zij heeft daarbij onderbouwd en voorgerekend dat in het project ook een aantal tegenvallers zou zitten, maar dat als zij het budget dat voor alle Groningse gemeenten was bedoeld, zou mogen gebruiken voor de na de ‘descoping’ resterende gemeenten, én alle binnen het project vallende adressen aangesloten zouden kunnen worden én zou zij ook nog geld overhouden voor eventuele nieuwe tegenvallers.
De Provincie is op 8 juni 2021 akkoord gegaan met het verzoek onder de opschortende voorwaarde dat binnen
8 weken overeenstemming zou zijn bereikt over een wijziging van het trekkingsoverzicht en de
uitvoeringsplanning. Hier is niet aan voldaan. Voor de duidelijkheid het budget dat voor de uit de scope
gehaalde gemeenten bedoeld was, is daarmee nog altijd niet definitief beschikbaar gemaakt voor het
resterende deel van het project.
Projectbegroting
Vervolgens duurde het niet heel lang voordat van de zijde van Rodin geluiden kwamen dat er een tekort
ontstaan was in de projectbegroting. Er is door Rodin nog altijd niet verklaard hoe dit zich verhoudt tot de
eerdere geluiden dat er geld overgehouden zou worden als een aantal gemeenten uit de scope gehaald zouden worden.
Sinds een tekort in de begroting aan de orde is gesteld, heeft Rodin allerlei stellingen geponeerd, die zouden
maken dat zij een deel van het project niet of anders zou hoeven uitvoeren. Hierbij wordt gedoeld op de
stellingen dat buiten het aardbevingsgebied slechts 93% van de 'witte' adressen aangesloten zouden hoeven
worden en/of dat een groot deel van de aan te sluiten adressen niet-bekabeld aangelegd zouden kunnen
worden. Dit is om meerdere redenen niet juist.
Hoewel Rodin bij haar oorspronkelijke subsidieverzoek wellicht een aanvraag goedgekeurd had kunnen krijgen waarbij zij bepaalde adressen buiten beschouwing zou laten, heeft zij een plan ingediend waarmee zij 100% van de aanvragen zou aansluiten. Die aanvraag is goedgekeurd en daarvoor is subsidie verleend, zodat Rodin die ook moet uitvoeren.
Hoewel de verplichting om 100% aan te sluiten dus al bestond, vloeit die verplichting ook voort uit het
descopingverzoek uit 2021. Ook in het kader van de descoping heeft Rodin aangegeven dat zij alle aangevraagde adressen (nog steeds) zou kunnen aansluiten, indien zij het budget van de uit de scope
gehaalde gemeenten voor de rest van het project zou mogen gebruiken. Het is wat de Provincie betreft
onbestaanbaar dat Rodin eerst bij het verkleinen van de scope vraagt om behoud van het totale budget om alle bedoelde adressen aan te sluiten, om daarna te gaan betogen dat zij op grond van de subsidieregeling een deel van de adressen toch niet zou hoeven aan te sluiten. Rodin heeft in het kader van de descoping dus andermaal bevestigd dat alle adressen aangesloten zouden worden.

Intussen wordt gesproken over een tekort van (nog los van het nog altijd ter discussie staande extra budget in het kader van de descoping). Rodin lijkt in haar 'publicaties' te suggereren dat zij afhankelijk is
van enige actie van de Provincie, maar als Rodin meent haar project niet meer te kunnen afronden binnen de
beoogde kaders, dan is het toch echt aan haar om vast te stellen wat wel mogelijk is c.q. verschillende
mogelijkheden of varianten in kaart te brengen en daartoe voorstellen te doen.
De Provincie is tot overleg bereid, maar verwacht daarbij dat Rodin zelf haar verantwoordelijkheid neemt en
zich ook redelijk en zakelijk opstelt. Dat aan het adres van de provincie via de krant allerlei onjuiste en
ongefundeerde verwijten worden geuit, voldoet daar niet aan.

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Remcor2000
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 10-09 22:33
DeComponeur schreef op donderdag 9 februari 2023 @ 22:06:
Nieuws >:) Uit de vergadering van vorige week zijn meer zaken bekend geworden:

https://provinciegroninge...4b-45e1-97ad-ed8b35dc4246
...
Rodin heeft een subsidieaanvraag gedaan en op basis van haar eigen plannen een subsidie en financiering
verkregen. De gekozen constructie brengt met zich dat de verantwoordelijkheid om het project, waarvoor de
subsidie en financiering zijn verstrekt, uit te voeren en af te ronden geheel bij Rodin ligt.
Wijzigingen
Het feit dat de verantwoordelijkheid voor het projectgeheel bij Rodin ligt, laat onverlet dat de provincie zich meer dan eens bereid heeft getoond om mee te werken aan door Rodin gewenste wijzigingen. Dit gold ten eerste voor het ‘change of control'-verzoek van Rodin uit 2020. Teneinde de goedkeuring daarvoor van de provincie te verkrijgen, heeft Rodin nota bene aangevoerd dat het voor de provincie c.q. het project gunstig zou zijn dat een grote internationale speler (CEBF) aandeelhouder van de Rodin-groep zou worden. Met de komst van deze aandeelhouder zou namelijk een nieuwe groepsvennootschap worden gefinancierd die naast de 'witte' adressen waar het onderhavige project op ziet, gelijktijdig de 'grijze' adressen zou gaan aansluiten. Door dit gelijktijdig en gezamenlijk te doen, zouden kosten gedeeld kunnen worden, zodat dit de provincie geld zou besparen. De provincie constateert dat zij vooralsnog geen financiële voordelen van de samenwerking heeft kunnen vaststellen.


Vervolgens heeft Rodin een 'descoping' verzoek gedaan in 2021. Dit hield in dat in een aantal Groningse
gemeenten al andere marktpartijen actief waren, zodat het niet meer noodzakelijk zou zijn dat Rodin aldaar nog gesubsidieerd snel internet zou aanleggen. Derhalve werd verzocht die gemeenten uit de scope te halen.
Daarbij heeft Rodin gevraagd of zij het budget dat voor de betreffende gemeenten bedoeld was, zou mogen
behouden voor de rest van het project. Zij heeft daarbij onderbouwd en voorgerekend dat in het project ook een aantal tegenvallers zou zitten, maar dat als zij het budget dat voor alle Groningse gemeenten was bedoeld, zou mogen gebruiken voor de na de ‘descoping’ resterende gemeenten, én alle binnen het project vallende adressen aangesloten zouden kunnen worden én zou zij ook nog geld overhouden voor eventuele nieuwe tegenvallers.
De Provincie is op 8 juni 2021 akkoord gegaan met het verzoek onder de opschortende voorwaarde dat binnen
8 weken overeenstemming zou zijn bereikt over een wijziging van het trekkingsoverzicht en de
uitvoeringsplanning. Hier is niet aan voldaan. Voor de duidelijkheid het budget dat voor de uit de scope
gehaalde gemeenten bedoeld was, is daarmee nog altijd niet definitief beschikbaar gemaakt voor het
resterende deel van het project.
Projectbegroting
Vervolgens duurde het niet heel lang voordat van de zijde van Rodin geluiden kwamen dat er een tekort
ontstaan was in de projectbegroting. Er is door Rodin nog altijd niet verklaard hoe dit zich verhoudt tot de
eerdere geluiden dat er geld overgehouden zou worden als een aantal gemeenten uit de scope gehaald zouden worden.
Sinds een tekort in de begroting aan de orde is gesteld, heeft Rodin allerlei stellingen geponeerd, die zouden
maken dat zij een deel van het project niet of anders zou hoeven uitvoeren. Hierbij wordt gedoeld op de
stellingen dat buiten het aardbevingsgebied slechts 93% van de 'witte' adressen aangesloten zouden hoeven
worden en/of dat een groot deel van de aan te sluiten adressen niet-bekabeld aangelegd zouden kunnen
worden. Dit is om meerdere redenen niet juist.
Hoewel Rodin bij haar oorspronkelijke subsidieverzoek wellicht een aanvraag goedgekeurd had kunnen krijgen waarbij zij bepaalde adressen buiten beschouwing zou laten, heeft zij een plan ingediend waarmee zij 100% van de aanvragen zou aansluiten. Die aanvraag is goedgekeurd en daarvoor is subsidie verleend, zodat Rodin die ook moet uitvoeren.
Hoewel de verplichting om 100% aan te sluiten dus al bestond, vloeit die verplichting ook voort uit het
descopingverzoek uit 2021. Ook in het kader van de descoping heeft Rodin aangegeven dat zij alle aangevraagde adressen (nog steeds) zou kunnen aansluiten, indien zij het budget van de uit de scope
gehaalde gemeenten voor de rest van het project zou mogen gebruiken. Het is wat de Provincie betreft
onbestaanbaar dat Rodin eerst bij het verkleinen van de scope vraagt om behoud van het totale budget om alle bedoelde adressen aan te sluiten, om daarna te gaan betogen dat zij op grond van de subsidieregeling een deel van de adressen toch niet zou hoeven aan te sluiten. Rodin heeft in het kader van de descoping dus andermaal bevestigd dat alle adressen aangesloten zouden worden.

Intussen wordt gesproken over een tekort van (nog los van het nog altijd ter discussie staande extra budget in het kader van de descoping). Rodin lijkt in haar 'publicaties' te suggereren dat zij afhankelijk is
van enige actie van de Provincie, maar als Rodin meent haar project niet meer te kunnen afronden binnen de
beoogde kaders, dan is het toch echt aan haar om vast te stellen wat wel mogelijk is c.q. verschillende
mogelijkheden of varianten in kaart te brengen en daartoe voorstellen te doen.
De Provincie is tot overleg bereid, maar verwacht daarbij dat Rodin zelf haar verantwoordelijkheid neemt en
zich ook redelijk en zakelijk opstelt. Dat aan het adres van de provincie via de krant allerlei onjuiste en
ongefundeerde verwijten worden geuit, voldoet daar niet aan.
Mooie vondst, geeft een inkijk in de wijze waarop Rodin de boel naar zijn/haar hand probeert te zetten.
Ik vind het bizar om te lezen dat ze de-scoping aanvragen omdat er andere marktpartijen actief zijn. En dat ze dat geld mogen inzetten om het resterende deel van het project af te ronden. Maar dat ze dan wel waarborgen dat 100% van de witte adressen aangesloten wordt ook in de gemeentes die de-scoped zijn. Hoe dan? Beschouwen Rodin zichzelf in de vorm van ViberQ daar een partner in, want hoe kunnen ze anders die aansluitingen realiseren? Of gokken ze er op dat wanneer een andere partij een buitengebied klant aansluit dat het hen dan geld bespaard?

Dan lijkt het er op dat ze de verplichting van aansluiten van witte adressen in bepaalde gemeentes proberen over te dragen naar de niet snelinternetgroningen projecten zoals ViberQ en Delta. Om het geld wat daarmee uitgespaard wordt weer te gebruiken om het restant van snelinternetgroningen af te ronden. Creatief schuiven met geld lijkt het, maar ik zie de besparingen nog niet echt als het aan ViberQ overgelaten wordt. Want dan wordt het nog steeds door Rodin betaald...

Of zou daar juist het probleem liggen, Rodin/SnelinternetGroningen denkt met de-scopen van gemeentes dat het aantal aan te sluiten adressen kleiner wordt. Maar de provincie vind van niet want "Ook in het kader van de descoping heeft Rodin aangegeven dat zij alle aangevraagde adressen (nog steeds) zou kunnen aansluiten, indien zij het budget van de uit de scope gehaalde gemeenten voor de rest van het project zou mogen gebruiken."

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
Remcor2000 schreef op vrijdag 10 februari 2023 @ 10:40:
Mooie vondst, geeft een inkijk in de wijze waarop Rodin de boel naar zijn/haar hand probeert te zetten.
Het is denk ik niet nodig om ViberQ/Rodin te bashen. Overal in Nederland hebben diverse initiatieven met dit soort onderhandelingen te maken (gehad). Dat gaat niet altijd even fris, maar kabelaars, aannemers etc. zijn bedrijven die winst moeten maken en hopen soms bepaalde afspraken te kunnen aanpassen om diverse redenen. Niet alleen Corona maar ook de enorm stijgende materiaalprijzen en loonkosten gooien vaak roet in het eten van de marges die niet meer gehaald kunnen worden. Verlies nemen is meestal geen optie.
Dit valt wat mij betreft wel onder bedrijfsrisico dus medelijden hebben gaat wat te ver. Maar zaken doen is soms erg hard. Rodin heeft er voor gekozen zich op te stellen als 'buiten hun schuld om' terwijl zij al lang hadden moeten zeggen dat ze het niet (meer) waar konden maken wat ze hadden afgesproken, omdat ze zelf verkeerde inschattingen hebben gemaakt. Dan sta je zuiverder in de wedstrijd.
Tevens valt de overheid ook iets te verwijten. De plannen en afspraken waren lang niet waterdicht genoeg. In de praktijk wil dat trouwens ook bijna niet hoor, en een beetje meerwerk is prima, maar het schijnt dat de provincie het begrip beetje meerwerk nogal ruim nam...

Leesvoer:
https://www.snelinternetgroningen.nl/tijdlijn/
https://www.rtvnoord.nl/n...-wij-zijn-geen-flappentap

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Moddemeijer
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 30-11-2023
Het enige positieve van deze strijd is dat Ziggo eindelijk naar de klanten kijkt in het gebied waar Delta en ViberQ aan het graven zijn. In de tussentijd dat Delta en ViberQ aan het graven zijn, heeft Ziggo de apparatuur geupgrade (TV en internet via coax). Toeval of niet? Ik weet het niet. Het was voor mij niet nodig geweest want is gooi Ziggo zeker de deur uit. Wel weet ik dat Ziggo minstens 5 jaren niet naar de klanten heeft omgekenen en nu plotseling ook actief is.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
Moddemeijer schreef op zondag 12 februari 2023 @ 14:29:
Het enige positieve van deze strijd is dat Ziggo eindelijk naar de klanten kijkt in het gebied waar Delta en ViberQ aan het graven zijn. In de tussentijd dat Delta en ViberQ aan het graven zijn, heeft Ziggo de apparatuur geupgrade (TV en internet via coax). Toeval of niet? Ik weet het niet. Het was voor mij niet nodig geweest want is gooi Ziggo zeker de deur uit. Wel weet ik dat Ziggo minstens 5 jaren niet naar de klanten heeft omgekenen en nu plotseling ook actief is.
Ook toeval ;)
nieuws: Ziggo gaat nieuwe Max- en Giga-abonnementen met docsis 3.1-modem leveren
Maar ik zou ook glasvezel nemen als ik jou was, 't is nog veel goedkoper ook...

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Andros
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 10-09 23:40
Moddemeijer schreef op zondag 12 februari 2023 @ 14:29:
Het enige positieve van deze strijd is dat Ziggo eindelijk naar de klanten kijkt in het gebied waar Delta en ViberQ aan het graven zijn. In de tussentijd dat Delta en ViberQ aan het graven zijn, heeft Ziggo de apparatuur geupgrade (TV en internet via coax). Toeval of niet? Ik weet het niet. Het was voor mij niet nodig geweest want is gooi Ziggo zeker de deur uit. Wel weet ik dat Ziggo minstens 5 jaren niet naar de klanten heeft omgekenen en nu plotseling ook actief is.
Veel mensen beseffen dit argument niet. In gebieden waar glas uitgerold wordt kom je altijd mensen tegen die dan zeggen: "ja maar Ziggo/Delta/insertlokalekabelboer is toch snel genoeg? Van mij hoeft dat glasvezel niet zo". Ze beseffen niet dat een enkele partij met een snelle verbinding zonder concurrentie geen reden heeft om te investeren of om met aanbiedingen te komen. Ook al neem je niet direct een glasvezel abonnement, het aansluiten is alleen al voordelig met onderhandelingen als je je contract wil vernieuwen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Remcor2000
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 10-09 22:33
Andros schreef op zondag 12 februari 2023 @ 20:52:
[...]


Veel mensen beseffen dit argument niet. In gebieden waar glas uitgerold wordt kom je altijd mensen tegen die dan zeggen: "ja maar Ziggo/Delta/insertlokalekabelboer is toch snel genoeg? Van mij hoeft dat glasvezel niet zo". Ze beseffen niet dat een enkele partij met een snelle verbinding zonder concurrentie geen reden heeft om te investeren of om met aanbiedingen te komen. Ook al neem je niet direct een glasvezel abonnement, het aansluiten is alleen al voordelig met onderhandelingen als je je contract wil vernieuwen.
Precies de reden waarom ik naast SnelinternetGroningen ook een Delta/caiway aansluiting heb aangevraagd (y)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • P_de_B
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online
Vanochtend belde de aannemer van ViberQ om een afspraak te plannen om de aansluiting naar binnen te brengen. De 24e komen ze plaatsen. Ze verwachten in maart het hele dorp te hebben aangesloten.

Van Delta - waar ik een abonnement heb genomen - is alleen grote stilte te vernemen.

Oops! Google Chrome could not find www.rijks%20museum.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
P_de_B schreef op maandag 13 februari 2023 @ 10:36:
Vanochtend belde de aannemer van ViberQ om een afspraak te plannen om de aansluiting naar binnen te brengen. De 24e komen ze plaatsen. Ze verwachten in maart het hele dorp te hebben aangesloten.

Van Delta - waar ik een abonnement heb genomen - is alleen grote stilte te vernemen.
En is dit hele dorp Baflo of Rasquert... of Winsum...

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • P_de_B
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online
DeComponeur schreef op maandag 13 februari 2023 @ 13:47:
[...]

En is dit hele dorp Baflo of Rasquert... of Winsum...
Ulrum en Vierhuizen

Oops! Google Chrome could not find www.rijks%20museum.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeComponeur
  • Registratie: November 2009
  • Laatst online: 31-08 11:57
Check. Ben benieuwd, de volgorde lijkt nogal willekeurig.
Baflo en Rasquert zijn nog niet klaar en Winsum gebeurt ook niet zoveel op dit moment.
Misschien wordt de grote hoeveelheid gewaardeerd, in Ulrum schijnt 80% te gaan voor ViberQ...
https://www.viberq.nl/nieuws/eerste-huisaansluiting-3/
Eetcafé Neptunus in Ulrum is op 26 januari als eerste aangesloten op het netwerk van ViberQ. Dit hebben we gevierd met een feestelijke bijeenkomst in het café. “Maar liefst 80% van de bewoners van Ulrum en Vierhuizen kiest voor een glasvezelaansluiting van ViberQ!” vertelde Operationeel Manager Peter Nijland tijdens de opening van het event.

BE AT THE BEAT DeComponeur.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • P_de_B
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online
Een belangrijke POP staat in Ulrum, misschien heeft het daarmee te maken?

Oops! Google Chrome could not find www.rijks%20museum.nl

Pagina: 1 2 3 4 Laatste