mrbbs schreef op vrijdag 17 januari 2025 @ 13:10:
[...]
Ik gebruik eigenlijk het volledige Gyeon gamma voor mijn auto te onderhouden. Wax zou ik niet meer gebruiken omwille van de beperkte duurzaamheid. Wax wordt vooral gebruikt voor oudere auto's een echte diepe glans te geven (zoals om concours tentoon te stellen). Als je je lak goed en langdurig wil beschermen ben je beter af met een coating.
Zelf gebruik ik Gyeon Cancoat:
https://wax-it.eu/nl/gyeon-can-coat-evo
Verder Gyeon velgenreiniger om mijn velgen te reinigen. Ook hiervoor heb je een speciale coating zodat de remstof er heel gemakkelijk af gaat.
Voor de 2 wekelijkse wasbeurt gebruik ik Gyeon Bath en bug remover.
Maar iedereen moet vooral gebruiken wat zij/hij wil

Toen ik mijn Formentor kreeg, heb ik speciaal gekeken naar producten voor matte lak en dan valt het gelukkig mee waar je uit kunt kiezen. Een maatje van me gebruikt ook veel Gyeon producten.
Voor de matte lak op de Formentor heb ik destijds (2022) de volgende producten besteld:
Artico Magico snow foam
Een pH-neutrale snow foam voor het veilig voorwassen van voertuigen. Geschikt voor alle oppervlakken, inclusief matte lakken en car wraps. Veilig voor elke wax of sealant. Geeft een dikke schuimlaag en weekt vuil veilig voor en los zonder uw voertuig aan te hoeven raken. Deze breng ik aan met de Monello Lancia Foam Lance voor de Karcher K7. De eerste 5 liter zijn er net doorheen. Volgende 5 liter staan al klaar
Dodo Juice 'Born to be Mild'
Een pH-neutrale onderhoudsshampoo, die door zijn rijke schuim en gladde consistentie helpt voorkomen dat vuil de lak kan beschadigen tijdens het wassen. Ruikt naar kokos
En verder een emmer met grit guard en van
Q²M de
Silk Dryer XL droogdoeken en
Smoothie Wash Mitt.
Ik heb nog zitten kijken naar zo'n blower of jet dryer, maar volgens mij werkt dat alleen goed als je een ceramic coating hebt. Dat ging mij iets te ver voor een leaseauto.
Ow ja, van mijn neef heb ik één of andere spray voor al het (nep)leder in de auto. Even op een doek zachte spuiten, aanbrengen en laten opdrogen. Blijven de stoelen, achterbank, dashboard en de randen van de matten mooi en mat mee. Vooral regendruppels vind ik heel irritant als ze opdrogen op dat blauwe leer. En voor de ramen een spray van Stipt.
Als je van dit spul minder nodig hebt per keer dan is het misschien helemaal niet zo prijzig.
Helaas kom je daar vaak pas achter als je het een keer probeert