Sebastiaannn schreef op donderdag 7 april 2022 @ 22:08:
Ik had mezelf voorgenomen om in m'n eerste playthrough echt helemaal niks op te zoeken, veel te leuk om er blind in te gaan. Maar inmiddels ben ik daar toch een beetje op teruggekomen, want ondanks goed zoeken en ontdekken was ik ook nog wel veel aan het missen. Deze game is gewoon te groot en er ligt zo veel verstopt dat het voor één persoon alleen niet in een acceptabele tijd te doen is.
Maar eigenlijk vind ik dat helemaal niet erg, want juist dat zorgt voor een ontzettend tof community gevoel bij deze game. De wiki, fora, youtube, reddit. Iedereen zit de geheimen van het spel met elkaar te delen en ik merk dat ik het ontzettend leuk vind om te lezen en te zien hoe andere mensen het spel oppakken.
Waar ik zelf vooral voor de bijl door ging is het systeem rond alle mogelijke builds, wapens etc. Dit deden ze al goed in Dark Souls maar nu meer dan ooit is het aanbod aan verschillende toffe speelstijlen groter dan ooit. Als internet niet bestond had ik waarschijnlijk nu op level 88 nog steeds rondgelopen met een longsword op een quality build, gewoon omdat dat het enige was wat ik ken, lekker vertrouwd en toch al geupgrade, werkt prima. Ik heb geen tijd om alle andere wapens uitgebreid te testen en heb de helft gemist. En de wisselwerking tussen equipment, stats, ash of war, magie en talismans etc is zo ontzettend uitgebreid en complex, dat het gewoon echt een leuke puzzel is om te onderzoeken hoe je een gaaf karakter kan bouwen.
Ik heb even meegedaan met dat dubbele-katana/int feestje omdat ik die katana's al een keer te pakken had toen ik effe op avontuur in Caelid was, maar dat was inderdaad rete boring!
Dus zat ik effe flink na te denken wat voor poppetje ik wou bouwen, en dat moest echt een close-combat krachtpatser worden met twee dikke wapens, alles op de aanval. Nu had ik al die Vyke War Spear en die Treespear gevonden, twee Greatspears die met faith schalen, en ook wat van die madness incantations die me gaaf leken. Maar wel effe flink 'onderzoek' zitten doen om uit te zoeken hoe ik zo'n poppetje nou precies wil inrichten qua spullen, spells en stats.
Bevalt tot nu toe wel heel goed, toffe moveset, die Vyke speer heeft een gave Ash, veel damage en mega aanvallend mee te spelen, leuk om wat af te kunnen wisselen met een paar spreuken. Die running two-handed attack is echt sick.
Minpunten zijn de wat lagere defence/hp/equipload omdat er veel stats nodig zijn, en die madness spreuken zijn niet echt super sterk tegen de mobs. En ik merk ook al dat ik het saai vind om mezelf te buffen, wil gewoon meteen door die mist heen rennen.
Maar ben in ieder geval alweer aan het nadenken over hoe ik m'n poppetje de komende tijd beter ga maken en wat de volgende build wordt als ik op deze uitgekeken ben.
Ben benieuwd naar jullie builds!