Dat is helaas maar gedeeltelijk waar. Sommige plug-ins brengen wel degelijk minder begaafde producers naar een hoger niveau. Denk bijvoorbeeld aan plug-ins die complete akkoorden progressies of arrangementen uitspugen. Maar ik denk wel dat je daarmee altijd in de middelmatigheid blijft hangen.
Dan nog kan je wel een AI gegenereerde chordprogression hebben...9 van de 10x is die basic/saai of klopt muzikaal toch niet helemaal. En zelfs al klopt het voor het oor, je hebt dan alsnog nog he. Je moet alsnog de hele track bouwen en dat vraagt gewoon kennis en kunde.HummerHealey schreef op donderdag 22 januari 2026 @ 11:40:
Dat is helaas maar gedeeltelijk waar. Sommige plug-ins brengen wel degelijk minder begaafde producers naar een hoger niveau. Denk bijvoorbeeld aan plug-ins die complete akkoorden progressies of arrangementen uitspugen. Maar ik denk wel dat je daarmee altijd in de middelmatigheid blijft hangen.
Voorlopig ben ik nog niet zo bang voor dat soort tools, ze kunnen je zeker helpen (ik gebruik her en der ook wat AI gerichte tools) maar puur ter ondersteuning want de track zelf maak ik helemaal zelf of als het een remix is, vanuit een paar midi's bouw ik volledig mijn eigen versie.
Muziek is gevoel, emotie en AI of een andere tool is zover nog lang niet en ik denk ook niet perse dat dit ooit gaat komen. Niet in mijn leven iig
[ Voor 12% gewijzigd door Juancho op 22-01-2026 14:32 ]
Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio
Hetzelfde met muziek, die hoge stemmetjes in de happy hardcore was omdat het nu eenmaal zo werkt als je iets versnelt, de oude computerspellen die om beperkingen heen werkten. Die beperkingen zijn er niet meer en het de moeite die het kost is nu ook verdwenen.Yalopa schreef op woensdag 21 januari 2026 @ 17:50:
De kunst is om jezelf te beperken, en binnen je beperkingen het maximale er uit te halen.
Van Gogh had ook geen fotoshop of ai-beeldkakker en toch heeft hij een “redelijk stukje kunst” achter gelaten. Van Eyck had nog minder dan van Gogh, en als je de tools van de Romeinen bekijkt was het nog minder.
Plug-Ins zijn tools, en a fool with a tool is stil a fool.
☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.
Het ambachtelijke maakte het wel leuk, bijvoorbeeld in m’n Ben Liebrand fase met Cool Edit Pro een mix maken: samples stretchen en pitchen in (10de van) procenten totdat het (zo goed als) de juiste snelheid had 👌Marzman schreef op donderdag 22 januari 2026 @ 14:47:
[...]
Hetzelfde met muziek, die hoge stemmetjes in de happy hardcore was omdat het nu eenmaal zo werkt als je iets versnelt, de oude computerspellen die om beperkingen heen werkten. Die beperkingen zijn er niet meer en het de moeite die het kost is nu ook verdwenen.
Dat hoeft nu allemaal niet meer en dat maakt het toch minder leuk vind ik
Dit vind ik het meest lastige van muziek maken. Het creatieve deel is geen probleem maar het gestructureerde werk om een track te bouwen, daar word ik niet blij van.Juancho schreef op donderdag 22 januari 2026 @ 14:31:
[...]
Je moet alsnog de hele track bouwen en dat vraagt gewoon kennis en kunde.
Hier gebruik ik Suno voor, ik upload mijn 2 minuut zoveel nummer, render vanalles en bouw dan de delen die me aanspreken na in m’n DAW
Dat vind ik juist het leukste en zonder op te scheppen ben ik daar ook vrij goed in geworden denk ik. Check m'n tracks maar eens. Daar zit structuur, opbouw, overgangen vele elementen etc in. Maar dat is ook mega belangrijk in trance dus voor mij was en is het logisch en een heel belangrijk onderdeel van het t produceren. Ik kan uren, dagen of weken lopen tweaken aan m'n percussies, filters, overgangen, atmos dingen in de achtergrond, vocal chops. Verzin het.OrbNL schreef op donderdag 22 januari 2026 @ 23:01:
[...]
Dit vind ik het meest lastige van muziek maken. Het creatieve deel is geen probleem maar het gestructureerde werk om een track te bouwen, daar word ik niet blij van.
Hier gebruik ik Suno voor, ik upload mijn 2 minuut zoveel nummer, render vanalles en bouw dan de delen die me aanspreken na in m’n DAW
Verder ook een tip: maak voor jezelf een starters template met alles netjes, geordend, gekleurd, gelabeld, gelinked, groepen, bussen, standaard effecten als delay, reverb en zagen als compressie, EQ, dat je gainstaging in orde is en onder de - 6DB blijft. Desnoods gooi je er alvast wat veelgebruikte VSTs in.
Dat is repeterend werk wat je zin en motivatie kan beïnvloeden op een negatieve manier. Heb je zo'n eigen template? Kan je vrij snel bezig met de leuke dingen.
[ Voor 21% gewijzigd door Juancho op 23-01-2026 00:44 ]
Garmin Forerunner 265 |Samsung Galaxy S23 | Polestar 2 MidYear 2026 Prime + B&W audio
Let op:
Dit topic is niet bedoeld voor aankoopadvies. Daarvoor hebben we Beeld en geluid koopadvies
Dit topic is niet bedoeld voor aankoopadvies. Daarvoor hebben we Beeld en geluid koopadvies