De kosten van heel veel pensioenfondsen zijn echt immens. Als ik zie wat er de afgelopen 15 jaar ongeveer opgebouwd is in mijn pensioenpotten die, volgens de werkgevers tenminste, goed gespekt werden, zakt je broek af.defiant schreef op vrijdag 20 augustus 2021 @ 13:04:
Een factor die vaak ook wordt vergeten bij dit soort zaken is pensioen. Een goed pensioen zoals een middelloon regeling maakt loondienst aantrekkelijk, aangezien je voor equivalent qua vermogen al gauw een half miljoen opzij moet leggen. Maar je ziet omdat het onderwerp niet populair is, dat werkgevers hun handen compleet van elk pensioenrisico aan het aftrekken zijn en daarnaast qua inleg vaak ook karig zijn.
Ik ben blij dat ik het nu zelf 'moet' doen en gewoon als ZZPer bij Bright elke maand een flink bedrag stort. Het zou me ook niet verbazen dat er over 20 jaar ofzo een hoop mensen van mijn generatie op 't malieveld staan met de vraag waar in hemelsnaam al dat geld gebleven is.
https://niels.nu