Dat klopt, maar de huidige situatie is bijzonder uniek. Werkelijk alles slaat naar het extreme toe door.phicoh schreef op maandag 31 oktober 2022 @ 15:32:
[...]
Op dit moment zitten de day-ahead prijzen voor zowel gas als elektra ruim onder de limieten. Zolang het gemiddelde onder de limiet zit, heb je geen plafond nodig.
Er is werkelijk nergens een pijl op te trekken. In een normale wereld zou het nu niet warm zijn, maar aanzienlijk kouder en zouden wij allemaal veel meer gas verbruiken. Tegelijkertijd zou er niet een of andere Russische idioot zorgen voor achterlijke tarieven. Oftewel, de normale tendens is weg.
De kans is groot dat dit in januari weer compleet anders is. Maar de "veiligheid" zou dan bij dynamische leveranciers volledig weg zijn.
Wat als de tarieven doorslaan naar 5 euro? Dan ben je bij een dynamische leverancier dus compleet de pineut.
Wie weet doen ze dat hoor, maar ik zou het bijzonder vinden.