Oke, maar waar wordt dit door gefinancieerd eventueel? OV efficienter maken zal geld kosten en aangezien de insteek is het autogebruik te verminderen, zullen de inkomsten uit autogebruik ook dalen en zal er elders geld vandaan gehaald moeten worden om dit te financieren. Een infrastructuur aanpassen ivm betere mogelijkheden voor fietsers kost ook veel geld en dit moet ergens vandaan komen. Wat zie jij al realistische optie om dit te financieren?Verwijderd schreef op maandag 30 november 2020 @ 16:00:
Fietsinfrastructuur verdient zichzelf terug: https://www.fietsberaad.n...etsinfra-kan-maatschappel
OV zou vooral efficiënter moeten.
Ik heb het even moeten opzoeken, maar de salarisauto is bij ons dus een leaseauto en die heb ik ook. Maar dit is omdat ik door het hele land moet kunnen werken en zie ik niet als extra salaris. Had ik immers geen auto nodig voor het werk, had de werkgever deze ook niet gefaciliteerd. De auto mag ik ook privé gebruiken en daar betaal ik elke maand bijtelling voor aan de staat.Het gaat over salariswagens, niet over dienstwagens. In België is dat een groot probleem.
Er zijn maar handjevol werkgevers in NL waar ik het huidige werk kan uitvoeren, zonder daarvoor in de detachering te gaan. Deze zitten echter allemaal in de Randstad in NL, maar ik woon in het oosten van het land. Dat is nog te betalen als alleenstaande. De Randstad is hiervoor te duur. Ik heb eigelijk geen keuze om dichterbij werk te gaan wonen of ik moet bijv. een baan dichterbij zoeken, maar daar zal ik minder plezier uithalen. Dus dat is geen optie. Maar dit zal voor veel meer mensen gelden, mogelijk ivm andere redenen, maar ik zie niet hoe je dit kan realiseren. Buiten de quick-wins uiteraard. Mijn ouders hebben bijv. een elektrische scooter gehaald voor het pendelen naar het werk. Hierdoor blijft de motor nu staan. Een 1e goede stap, maar ze hebben ook geluk dat dit haalbaar is qua afstand om deze keuze te maken. Het verhuizen naar de Randstad is in ieder geval voor heel veel mensen financieel niet haalbaar, maar helaas zit er heel veel werk in de Randstad. Mensen moeten dus veel meer km's afleggen, omdat er geen keuze is.Dat kan inderdaad niet van vandaag op morgen, maar bekijk al eens de mogelijke quick-wins (de grafiek van pendelafstanden die ik eerder gepost heb). Toch vind ik het soms vreemd dat iemand die op 80 km van zijn werk woont, geen enkele andere geschikte job vindt binnen die straal. Maar goed, dergelijke afstanden zijn eerder de uitzondering waardoor die niet voor de grote verkeersvolumes zorgen.
Maar juist als het bekend is gaan die potentiële verkopers die woning minder snel kopen. In NL kennen we nu al energielabels voor woningen. Ik ben bezig met het zoeken naar een andere woning, maar dat energielabel is wel iets wat bepaald of het interessant is of niet. Ondanks dat het verder niks zegt, alleen hoe zuinig de woning is. Dus een A-label heeft geen investeringen meer, maar een G-label moet alles nog gebeuren. Ik zie dat met een mobiliteitsscore ook gebeuren en dat mensen hun huis moeilijker hierdoor kunnen verkopen.In het begin zou dit 'ongebonden' zijn, eerder als een vorm van sensibilisering, waar ook potentiële kopers rekening mee kunnen houden.
Dat is in NL ook het geval, maar het was meer dat thuiswerken niet de holy grail is, om de issues op te lossen. Een groot aantal beroepsgroepen kunnen niet thuiswerken. De beroepen die dat wel kunnen, zouden meer thuis kunnen werken. Echter zoals nu met de Corona-crisis dat iedereen altijd thuiswerkt is geen oplossing voor mij. Ideaal zou een 40/60 scheiding zijn, waarbij je 3 dagen thuiswerkt en 2 op locatie/kantoor. Ik merk toch dat sommige zaken minder soepel verlopen als iedereen altijd thuiswerkt.Inderdaad, maar in België zijn er sinds maart soms dagen zonder structurele files, wat toch aantoont dat het een enorm potentieel heeft. Ok, er is minder economische activiteit en minder recreatief verkeer, maar toch...
Omtrent de medische checkts etc kan ik het alleen maar eens zijn. Als je soms ziet hoe angstig ouderen rijden op de weg, is het levensgevaarlijk soms, zoals 70 km/h rijden op een snelweg.Dit is meer vanuit een Belgisch perspectief, soms heb ik het gevoel dat elke marginaal (of in NL 'flodder', 'tokkie') zomaar een rijbewijs kan halen. Herhalingen en medische checks op latere leeftijd zouden ook welkom zijn.
Maar er zijn buiten de begroepsgroepen die een dienstwagen nodig hebben, zoals een minibus, genoeg zaken waar consumenten ook een zwaarder voertuig nodig hebben, zoals het vervoeren van een paard, maar ook een boot bijv. Hoe gaan deze mensen dat nog steeds kunnen doen? Als dit bijv. alleen met bestelwagens zou mogen, rijd iedereen daarin rond en is in het weekend als ZZP'er koerier zonder werk, zodat ze die auto kunnen rijden.Daarvoor dienen bestelwagens en minibusjes toch? Ik heb het over beperkingen op personenwagens, zodat ook de auto's zelf wat meer 'compatibel' zijn:
Dat bellen minder veilig is dan niet bellen snap ik uiteraard, alleen dit beantwoord niet hoe ik bijv. 112 moet bellen of waarom een passagier niet op zijn/haar telefoon mag zitten in de auto. Mbt bellen voor werk, zoek ik ook altijd een plaats waar ik even stil kan staan, alleen op de snelweg zijn die plekker er niet elke 200m, zoals je op een fiets wel hebt.Ook hands-free is 4x gevaarlijker en anders kan je altijd stoppen om te bellen, doe ik ook met de fiets.
Niet dat ik weet, maar onderstaand zijn de aanschafprijs van een VW Polo en het verschil tussen BE en NL. Dit komt van: https://autotijd.be/prijzen/volkswagen/poloHebben jullie een totale kosten-batenanalyse per voertuig? Dus inclusief alle externe kosten. Ik zou die graag eens zien voor we het hebben over een 'melkkoe'
In BE kost het instapmodel in 2019 €16.670,00 en in NL €20.500,00. De auto kost in NL al 23%! meer bij de aanschaf.
Als we vervolgens kijken naar de kosten voor brandstof(eu95, diesel, lpg):
BE:
1,25 1,28 0,50
NL:
1,64 1,30 0,82
Dit komt van de volgende site: https://www.anwb.nl/vakan...g/brandstofprijzen-europa
Hieruit kunnen we denk ik al zien dat de auto in NL een melkkoe is vergeleken met Belgie. Ik ben niet bekend met de evt. houderschapbelasting(wegenbelasting) in Belgie, dus kan dit niet meenemen. Ik zie ook liever niet dat NL nog meer belasting op autogebruik zet, aangezien we al bovenaan de lijst staan: https://topgear.nl/autoni...opa-nederland-het-duurst/
Maar dit gebeurt in NL al aan de pomp. Hoe meer je rijd hoe meer belasting je aan de pomp betaald dmv accijns. Dat is naar mijn idee ook de beste manier. Rijd jij een Ford F350 met een V8 bijv, betaal je bij de pomp veel vanwege het verbruik van deze auto, maar een zuinige auto betaal je veel minder. Als je bijv. per km moet betalen in tijdvak x op weg y, dan zou een F350 net zoveel betalen als die zuinige Aygo bijv. wat natuurlijk nergens opslaat als het gaat om de impact op het klimaat. Ik ben wel voorstander van betalen voor gebruik ipv bezit, maar ben vooral bang dat we erna toe gaan dat ik moet betalen voor het bezit en vervolgens ook nog per km/h waar ik rijd. Dus BPM bij aanschaf, houderschapsbelasting, enorme accijns op de brandstof en vervolgens nog een km-heffing. Ik betaal dus 2x voor bezit en 1x voor gebruik, maar met een km-heffing word het 2x voor gebruik. Dat slaat een beetje door vind ikzelf.Het is een shift van betalen voor autobezit naar autogebruik. Wie de auto echt nodig heeft krijgt minder files in de plaats. Van 'fileprofessor' Willy Miermans:
Maar de tankkaart betaald vooral voor de gebruikte brandstof en daardoor vervalt de reguliere reisvergoeding. Ik heb bijv. een laadpas van het werk om de auto te laden, maar ik ontvang verder niks voor de km's die ik rijd, wat logisch is, want de werkgever betaald al voor de energie die benodigd hiervoor is. Het is niet zo dat ik bijv. voor €500,00 mag tanken, maar als ik €200,00 overhoud, dit in mijn zak gaat. Misschien dat een tankkaart anders werkt in BE, dat weet ik niet. Maar in NL zie ik niet hoe dit zou moeten werken mbt de tankpas/laadpas.Kan misschien gehaald worden bij de tankkaarten? Want daar is blijkbaar wel altijd genoeg geld voor... Dan wel enkel voor de 'pure' salariswagen, niet voor dienstwagens en dienstverkeer.
De leegstand in NL is volgens mij vooral vanwege de bizar hoge huurprijzen van de panden, de hoge parkeerkosten in het centrum etc. Doordat er alternatieven zijn, mijden mensen het centrum. Doe ik zelf ook. Daarnaast kan je met 2 klikken op een muis alles bestellen tegenwoordig en is er minder behoefte aan een winkelcetra. Ik zie niet dat boulevards de enige oorzaak hiervan zijn, maar vooral een gevolg van het autosluwe beleid in stadcentra zoals de hoge parkeerkosten of het gebrek aan parkeerplekken. Hierdoor gaan mensen naar alternatieven zoeken. Een boulevard heeft geen parkeergeld, zijn voldoende parkeerplekken vaak. Veel winkels binnen een beperkt oppervlak. Als deze boulevards zouden verdwijnen gaat het vele autoverkeer naar andere plekken om te shoppen. Met het oog op het klimaat, is het juist goed dat het vele autoverkeer uit de centra wegblijven.Baanwinkels worden steeds meer aan banden gelegd omdat ze te veel autoverkeer aantrekken en de leegstand in centra doen toenemen: https://www.hln.be/bevere...n-banden-gelegd~a1756cbd/
Alle begin is moeilijk, maar met overgangsmaatregelen en sociale correcties is er veel mogelijk. Het circulatieplan in Gent botste ook op veel weerstand, alsof de wereld ging vergaan, maar nu hebben de meeste zich aangepast, is men tevreden en wil men niet meer terug. Er zijn uitzonderingen voor gehandicapten, etc.
Ik heb het stukje in TS even gelezen, maar naar mijn idee is klimaat het grootste pijnpunt op dit moment en daarom zie ik dit nu als oplossing. Uiteindelijk zal het gebruik omlaag moeten, maar daar hebben we goede alternatieven voor nodig, zoals veel beter OV, maar dit kost veel tijd om op te zetten. Tot die tijd is het de beste oplossing tbv klimaat, naast de transitie naar groene stroomopwekking, maar dat is iets wat telkens meer gebeurt in NL.Ok, maar die lossen maar een deel van de problemen op (zie openingspost bij 'elektrische auto's')
Dan kunnen we het topic nu sluitenDat is één van de dingen die ik al een heel topic duidelijk probeer te maken
Uiteraard, maar als er onvoldoende alternatieven zijn, kunnen ze(overheid) de auto wel immens duur gaan maken, maar hier gaat geen draagvlak voor zijn. Om dit door te voeren, zal een partij politieke zelfmoord moeten plegen, aangezien je heel veel kosten bij de bevolking gaat neerleggen, terwijl er in veel gevallen geen alternatieven zijn. Een tax-shift kan alleen als er ergens anders minder belastig word geheven, indien er alleen, bijv de CO2-taks, word ingevoerd is dit gewoon een belastigverhoging voor de consument. Ik ben zelf meer voorstander om de groene alternatieven belastingkorting te geven. De mensen die hun gedrag niet wijzigen blijven hetzelfde betalen, maar mensen die hun gedrag wel verbeteren zullen hiervoor beloond worden. Belonen werkt in mijn ogen beter dan straffen.Maar toch, op een bepaald moment is de periode van sensibilisering voorbij. Uit ideologie of maatschappelijke noodzaak gaan slechts weinigen hun gedrag veranderen. Voor het klimaat is er bvb. een CO2-taks en met de opbrengsten kan je duurzame alternatieven goedkoper maken. Kan je ook doen voor bvb. vlees vs. groenten. Zo is het uiteindelijk geen belastingverhoging maar een tax-shift.