Twixie schreef op maandag 5 oktober 2020 @ 11:41:
[...]
Mijn enthousiasme wordt met de week minder, en dat is uiteraard geen goed teken temeer ik een pre-order staan heb. Ik was super hyped by de reveal enkele maanden terug en sindsdien ging het alleen maar bergaf, en dat vooral door het gebrek aan goede communicatie door Sony.
Dat ding lanceert over anderhalve maand en ik heb nog altijd meer vragen dan antwoorden. Dit is vooral inzake backward compatibility wat voor mij eigenlijk wel reden #1 is om hem toch op launch binnen te halen.
De PS4 verhuist naar boven, maar ik wil eigenlijk nu al enkele zaken weten :
* Wat met de PSVR headset ? Ja, die
zou moeten werken.
* Wat met de PS4 camera ? Ja, we
zouden een gratis USB-verloopstukje kunnen bestellen.
* Wat met de bestaande Gold headset ? Ja, die
zou moeten werken. Maar gaan we bvb nog de aparte USB dongle nodig hebben ?
* Wat met PS4 games op externe storage ? Zullen we alle games weer moeten downloaden voor PS5 ? Zullen we PS4 games überhaupt kunnen draaien van externe storage ?
* Zullen we zowel een PS4 als PS5 'primary' kunnen hebben, zodat de rest van mijn gezin ook zowel beneden als boven onze digitale PS4 catalogus kunnen spelen ?
En ja, van de meeste zaken heb ik her en der wel iets gelezen, maar hoe moeilijk is het nu voor Sony om centraal 1 officiële FAQ te hebben, zodat we volledige duidelijkheid hebben, ipv ons moeten baseren op artikels waarvan we ook niet weten wat de bron is.
En verder steekt de radio-stilte gewoon heel erg af tegenover die in-depth presentatie die Cerny een hele tijd geleden gaf. Bvb sindsdien hebben we werkelijk niets meer gehoord over surround/3D audio-support. Gevolg: verwarring alom over of je die 3D Pulse headset wel nodig hebt, want in theorie zou eender welke headset kunnen volstaan. Maar ja, misschien is het doelbewust mist spuiten, want anders gaan velen beseffen dat ze wellicht niet eens die 3D Pulse headset nodig hebben. Ik vrees dan ook een beetje voor een launch met nog wat halfbakken, of zelfs ontbrekende, zaken, die hopelijk allemaal in software opgelost kunnen worden.