"Doubt—the concern that my views may not be entirely correct—is the true friend of wisdom and (along with empathy, to which it’s related) the greatest enemy of polarization." -- Václav Havel
Ja je hebt een band, maar die band blijft anders totdat je elkaar 1x gezien hebt.Deezers schreef op zondag 18 april 2021 @ 16:03:
Maar de (nieuwe) collega's die jullie nog nooit hebben gezien (alleen digitaal) voel je daar dan ook wel echt een band mee als collega? Lijkt me toch lastig.
Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN
Volgens mij werken wij bij hetzelfde bedrijfijdod schreef op zaterdag 17 april 2021 @ 17:10:
[...]
Dit gaat bij meer collaboratietools fout, bv sharepoint. Indien goed gebruikt erg krachtig, maar vaak over de muur geflikkerd, verplicht te gebruiken, en dat voor het einde van de maand de G-schijf naar sharepoint gemigreerd dient te zijn. Gevolg is copy/paste, iedereen heeft er een hekel aan, enz.
Je vergeet nog: One size fits all.
Gezien je naam schat ik in dat je een team met louter techneuten hebt die zich over het algemeen beter alleen weten te redden dan andere mensen. En wat moet ik mij voorstellen bij "continu in verbinding bracht"? Dat je ze ging bellen via teams zodat ze samen konden babbelen? Lijkt mij persoonlijk doodvermoeiend om alleen maar via een schermpje te communiceren.DevWouter schreef op zondag 18 april 2021 @ 16:22:
[...]
Ja, het team waar ik leiding aan geef is compeet remote en de verschillende team leden hebben al aangegeven dat ze het de fijnste samenwerking hebben die ze hadden (ook voor de corona crisis). Maar het scheelt ook dat vanaf dag 1 ik continue achter iedereen aanging en ze ook continue met elkaar in verbinding bracht.
Wat is dat?Ik geloof dat ik met één persoon ook meerdere dagen pair programming heb gedaan zodat hij mij leerde kennen. Dat is zeker iets wat ik vaker zou doen. Heb nog nooit iemand zo snel productief in het team gekregen.
Do { Ping } while ( LOL )
Het is ook vermoeiend.Shadow_Agent schreef op zondag 18 april 2021 @ 17:58:
[...]
Gezien je naam schat ik in dat je een team met louter techneuten hebt die zich over het algemeen beter alleen weten te redden dan andere mensen. En wat moet ik mij voorstellen bij "continu in verbinding bracht"? Dat je ze ging bellen via teams zodat ze samen konden babbelen? Lijkt mij persoonlijk doodvermoeiend om alleen maar via een schermpje te communiceren.
Maar continue elkaar in verbinding brengen is continue kijken hoe je team zich gedraagt en continue barrieres wegnemen voordat ze de oorzaak van een conflict worden. Vooral anderen mensen aan het praten krijgen en zorgen dat ze elkaar begrijpen. Veel 1-op-1 gesprekken en het team de kans geven om hun zorgen uit te spreken die ze in een formelere setting niet willen delen. Binnen elk team zijn er kleine irritaties die verborgen blijven. Online mist het team vaak de social que en blijven irritaties langer doorgaan.
Over webcams: Ik raad iedereen aan om zijn webcam te verplaatsen zodat het de half van voren en half de zijkant van je gezicht in beeld brengt. Tijdens een normaal gesprek kijk je namelijk elkaar ook niet continue recht aan. Sterker, elkaar recht in de ogen kijken doe je meestal wanneer je een conflict hebt met die persoon en je elke reactie wilt zien.
Kijk je elkaar niet continue recht aan en je zult zien dat je elkaar als ontspanner ervaart (en dat is logisch, want je lichamelijk gedrag is niet langer meer die van iemand die een conflict met een ander heeft).
Pair programming = Gezamelijk code schrijven. Om de zoveel minuten (of taak) nemt iemand anders het toetsenbord over en gaat verder. Terwijl de ene de code schrijft geeft de andere de instructies (zoals je vroeger voor naar je vakantie reed zonder GPS). Zo kan 1 iemand het domme werk (typen) doen en de ander het slimme.[...]
Wat is dat?
"Doubt—the concern that my views may not be entirely correct—is the true friend of wisdom and (along with empathy, to which it’s related) the greatest enemy of polarization." -- Václav Havel
In verband met een verbouwing thuis vandaag een dag op kantoor. Damn wat is dat autorijden zonde van mijn tijd.