gkoers schreef op maandag 6 februari 2023 @ 21:07:
Krijg bij PS direct alleen maar deze melding zoals een aantal ook al eerder hebben gemeld:
[...]
Bijzondere is dat mijn adres in het autoaanvulveld met 2 verschillende postcodes staat. Zowel de juiste als de postcode die hoort bij een lagere serie huisnummers. Beide postcodes geprobeerd, snap er niks van. Ook met meerdere browsers geprobeerd en incognito..
Misschien een domme vraag - maar zit je op de site van PS direct van NL indien je in nederland woont, of BE wanneer je in België woont?
Anders eens proberen via de gsm. Ik weet toen ik hem bestelde via mijn gewone browser via mijn laptop - hij ook continu errors gaf (wel een andere als die van jou).
Dan via mijn gsm geprobeerd, en voila. Lukte meteen.
Besteld 31/01 in BE via Express delivery.
Vandaag zou ie eindelijk aankomen via UPS.
Nu staat er wel op de website van UPS
23:59 (Expected) Delivered
Nou, iemand een idee hoe je jullie precieze (ongeveer) uur kon teweten komen? Of komt dat gewoon later? Deze morgen om 8u10 is ie vertrokken in Nederland.