RobinHood schreef op dinsdag 15 september 2020 @ 16:15:
[...]
Dit is gewoon deel 3 of 4 in de soap van "Hamilton zegt anti-racisme dingen en daar kan ik niet tegen!", er wordt ook genoeg gezeurd over zijn BLM shirt en wat ie op social media zet. Dit is echt geen losstaand geval.
Het heeft meer olie op het vuur gegooid ja, maar dat is een ander verhaal.
Wat hij op social media zegt, moet hij zelf weten. Daar heb ik echt geen enkel probleem mee.
De FIA/FOM hebben echt al enorme stappen gemaakt dit seizoen. Eerst liep hij met een anti-racisme shirt, wat oog luikend toegestaan werd. Niet om de boodschap, maar omdat het tegen de regels is.
Daarna ging hij knielen. In plaats van hem tegen te werken, heeft de FIA toen voor elke wedstrijd een speciale minuut gepland waar ALLE coureurs aan mee doen en ze allemaal een End Racism shirt dragen.
Het moment voor HAM om een BLM shirt te gaan dragen. Hierop kwam kritiek, want waarom moest hij weer afwijken, maar OOK DAAR heeft de FIA gezegd: Laat maar gaan.
Dus nu zijn we een stap verder en gaat hij een shirt dragen, gericht tegen 3 agenten, van een nog lopend onderzoek waarbij hij ze al veroordeeld heeft.
Het moment dat er nu niet ingegrepen gaat worden, staat hij volgende week met een foto op het shirt van iemand die in zijn ogen iets verkeerd heeft gedaan.
Dit is de reden dat politiek geen onderdeel moet zijn, het is een enorm vloeibaar gebeuren. Het is prachtig dat de FIA er voor zorgt en toestaat dat men toch
gezamenlijk een boodschap uitdraagt, wat over de hele wereld uitgezonden wordt. Iedere week weer. Dat je dan nog besluit om een organisatie die je zo tegemoet is gekomen met het uitbrengen van je, terechte, boodschap schoffeert om tijdens de officiële uitreiking van een wereldwijd sport moment je te mengen in een lopend juridisch proces is in mijn ogen gewoon echt bespottelijk.
Geen politiek TIJDENS de sport. En de sport begint zodra je op de grid komt (of het veld op loopt) en eindigt na de officiële plichtplegingen.
Daarvoor en daarna kan je lekker je gang gaan.