Zo, alles gehaald, aangesloten en... minder tevreden dan ik had gehoopt. Morgen verder met de casustiek maar vooralsnog is het een beetje meh.
Ik zal even de situatie uitleggen:
Ik ben verhuisd naar een nieuwe huurwoning. Wij hebben nu een extra kamer die is ingericht als logeerkamer/werkkamer. Ik heb een VDSL2 lijn binnenkomen van 100down/25 up, deze haalt vanaf Experiabox V10 bedraad bijna de volledige snelheid dus dat zit wel goed.
In mijn vorige huis (zelfde setup) gebruikte ik Powerline wat mij stabiel 40/10 gaf, goed genoeg voor mijn usecase. In dit huis werkt powerline verre van wenselijk (met moeite 5/1), waardoor ik over ben gestapt op WiFi.
Door middel van WiFi en een TP-Link RE200 met dualcore repeater functies (2.4ghz in, 5ghz uit) kom ik stabiel op 40/20 met uitschieters richting de 60/20. Erg tevreden, maar aangezien ik had geinvesteerd in een AX kaart in de desktop begon het een beetje te kriebelen... Tweakers kennen het gevoel
Enfin; na een beetje overwegen een AX3 Pro quadcore aangeschaft. Experiabox V10 wifi uitgezet en de AX3 aangesloten erachter. Eerste indruk was positief, maar helaas bereikt de AX3 mijn werkkamer niet. Daarna geprobeerd om de AX3 in repeater modus op de plaats van mijn el cheapo RE200 te plaatsen. Resultaat? Slechter dan wat het voorheen was (rond de 30/10)
Al het bovenstaande verbaast mij, zeker gezien de V10 niet bekend staat als een powerhouse omtrent wifi en het in mijn huis alles behalve gunstig is ingericht qua IS/RA plaatsing.
Voor de beeldvorming even wat afbeeldingen toegevoegd.
Afbeelding 1, rood is IS/RA en tevens waar Experiabox V10 staat.
Afbeelding 1, ster is waar AX3 staat, bovenop een 2m kast waar hij volledig vrij staat om de kamer/entree in te stralen. (Paarse punten waren ooit bedoeld voor een AP maar dit plan was vervangen voor een AX3)
Afbeelding 2, geel is mogelijke stopcontacten voor plaatsing
Afbeelding 2, rood is waar de RE200 en AX3 zijn geplaatst als repeaters.
Afbeelding 2, groen is werkplek incl. desktop.
Morgen ga ik verder met het project, de enige methode die ik nog niet geprobeerd heb is om de RE200 achter de AX3 te koppelen en het signaal te repeaten. Mogelijk levert dit nog een positief resultaat op, maar ik weet het nog niet helemaal zeker...
Overigens heb ik Wifi6 helemaal niet nodig, maar ik wil het gewoon wel optimaal werkend hebben, voor de heb